تو ادبیات مذهبی هدف کدومه؟ نزدیکی خدا یا سپاه امام زمان؟

سلام بچه ها
میخوام یه چیزایی رو بگم که مدت هاست تو دل و ذهنمه و رو اعصابم راه میره
امروز واسمون یه کیک و یه کتاب اوردن دم در ، به خاطر نیمه ی شعبان
و جمله ی اول اون کتاب کافی بود که اعصابمو به هم بریزه
"مولای من! آرزو داشتنم مرا عبدالمهدی مینامیدند"
و کلی جملات دیگه به همین مضمون
جان من
یکی به من بگه پس خدا کو؟ تو دل مردم جاش خوبه؟
تو تلویزیون میفتن بین مردم که با اقا چه حرفی دارین ، مردم واسه امام زمان گریه می کنن ،تو یه وبلاگ خوندم که دختره با تمام وجودش از خدا خواسته بود اونو به امام زمان نزدیک کنه
بابا اینا چشون شده؟ مگه قرار نبود اینا واسطه ی ما با خدا بشن؟ چرا جاها عوض شد؟
به خدا اعراب جاهلیت بهتر بودن ، بتا همش دخترای خدا بودن ، یه واسطه ، اون اعرابم هیچ ادعایی نداشتن تازه
تو کتابای دینی مدرسه هم این حرفا نبود!
بهم حمله نکنین ، منم امام زمانو دوست دارم ، اما به جاش
اینو واسه این نوشتم که ترسیدم
خیلیامون که به همه چی شک کردیمو انگاری کسی نیست دستشو بزاره رو شونمونو بگه برو ،من، خدا ، منی که از همه خفنترم باهاتم

اینام که شدن مدل دینامون
یا حضرت مسیحشون شده پسر خدا
یا امام زمانشون شده بابای خدا

arghavan.z

عضو جدید
کاربر ممتاز
این اتفاقا این سوال منم هست....نمیگم همه...اما بعضی از ماها یادمون رفته که پیامبران و ائمه ما اومدن تا مارو به خدا نزدیک کنن....ولی بعضی از ما جور دیگه ای فکر میکنیم
نمیدونم شاید من اشتباه میکنم..

نصیری

عضو جدید
این بستگی به میزان سطح فکر افراد داره مه چه برداشتی داشته باشن!
نمی دووونم ولی وقتی به امام نزدیک بشیم خوب به خدا هم نزدیک شدیم

این بستگی به میزان سطح فکر افراد داره مه چه برداشتی داشته باشن!
نمی دووونم ولی وقتی به امام نزدیک بشیم خوب به خدا هم نزدیک شدیم
لزومی نداره
دقیقا همین توجیه واسه اعراب وجود نداشت؟
بتها دخترای خدا بودن
نصیری جان یه خواهشیم دارم به جای سطح فکر بگو طرز فکر;)
پس یعنی تو با جمله ی
موافقی دیگه؟
یا جمله ی بعدیش که گفته بود ای کاش اذان عشق تو را در گوشم میخواندند؟
نصیری جان از جوابه شما 2تا برداشت ممکنه
یکی این که شما با گروه منظور ما متفاوتی
و یکی رو هم ترجیح میدم بعد از اطمینان از اولی بگم

راستی گفتی اگه به امام زمان نزدیک شدیم به خدا هم نزدیک میشیم دیگه؟
یعنی هدف خداست؟
پس بی تابی واسه ظهور امام زمان چیه؟
یعنی خدا خودش ناتوان از حل مشکلاته مردمش ؟ میذاره کلی زجر بکشن بعد مهدی موعود رو میاره؟ اونایی که اون روز نیستن چی؟
من حرفم اینه که الان خیلیا ، به جای خدا حاجاتشونو از امام زمان میخوان
نگو واسطست که واسه خیلیا رنگ و بوی یه واسطه رو نداره دیگه
و این عین شرکه
نصیری جان خودتم خوب دیدی که من تو رو متفاوت دونستما!! ;)
نه که نظره من واست مهم باشه
ولی طبیعتا علاقه ای به توهین به و یا رنجوندن یک نفر ندارم

راستی خیلی از جوابات قابل پیشبینیه
یعنی میگم یه جوابی بده که با جوابای دیگه فرق کنه;)
دمت گرم

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
راستی گفتی اگه به امام زمان نزدیک شدیم به خدا هم نزدیک میشیم دیگه؟
یعنی هدف خداست؟
پس بی تابی واسه ظهور امام زمان چیه؟
یعنی خدا خودش ناتوان از حل مشکلاته مردمش ؟ میذاره کلی زجر بکشن بعد مهدی موعود رو میاره؟ اونایی که اون روز نیستن چی؟
من حرفم اینه که الان خیلیا ، به جای خدا حاجاتشونو از امام زمان میخوان

حرفاتو خیلی قبول دارم. راستش منم همیشه با خود خدا راحت ترم. و اگه قرار باشه واسطه ای داشته باشم زمانیه که میبینم نمیتونم خواستمو از خودش بخوام. یا اینکه روم نمیشه باهاش حرف بزنم. اون وقته که میرم دنبال واسطه. نمیدونم درسته یا نه ...
اما خب اینکه گفتی بی تابی بری ظهورش ممکنه به خاطر این باشه که ما فکر میکنیم خودش نعوذ بلاه ناتوانه از حل مشکلات خب این درست نیست. عشق این آدما به امام زمان به خاطر عشق خود خداست به ایشون. و علاقه به ظهور هم به خاطر وعده های حقیه که داده شده.... نمیدونم اما حتما همین طوره و نباید کسی صرفا خود امام زمانو برای حل همه چیز تموم بدونه...
نمیدونم... من اینو فهمیدم از حرفت . حالا شاید منظور تو از حرفات چیز دیگه ای بوده.

حرفاتو خیلی قبول دارم. راستش منم همیشه با خود خدا راحت ترم. و اگه قرار باشه واسطه ای داشته باشم زمانیه که میبینم نمیتونم خواستمو از خودش بخوام. یا اینکه روم نمیشه باهاش حرف بزنم. اون وقته که میرم دنبال واسطه. نمیدونم درسته یا نه ...
اما خب اینکه گفتی بی تابی بری ظهورش ممکنه به خاطر این باشه که ما فکر میکنیم خودش نعوذ بلاه ناتوانه از حل مشکلات خب این درست نیست. عشق این آدما به امام زمان به خاطر عشق خود خداست به ایشون. و علاقه به ظهور هم به خاطر وعده های حقیه که داده شده.... نمیدونم اما حتما همین طوره و نباید کسی صرفا خود امام زمانو برای حل همه چیز تموم بدونه...
نمیدونم... من اینو فهمیدم از حرفت . حالا شاید منظور تو از حرفات چیز دیگه ای بوده.
انقدر اوندفعه بد برخورد کردم ایندفعه اخر حرفات اینا رو گفتی!;)
واقعا معذرت اگه اوندفعه برداشت غلطی کردم
میشه گفت با کل حرفات موافقم
البته بازم گروه خاصی هستن که به اون حرف من میخورن زرناز
من 2 سال تو یه مدرسه ی مذهبی(که البته مدیرش گفت ما یه جو ملایم داریم!) درس خوندم
و یه سری کساییو دیدم
شاید این یه تعمیم غلط از من باشه
شایدم یه بیان نادرست
ولی یه جورایی یه مواقعی از این حرفا حسهای بدی بهم دست میده
شاید اینا نتیجه ی اوناست
ممنون

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
انقدر اوندفعه بد برخورد کردم ایندفعه اخر حرفات اینا رو گفتی!;)
واقعا معذرت اگه اوندفعه برداشت غلطی کردم
میشه گفت با کل حرفات موافقم
البته بازم گروه خاصی هستن که به اون حرف من میخورن زرناز
من 2 سال تو یه مدرسه ی مذهبی(که البته مدیرش گفت ما یه جو ملایم داریم!) درس خوندم
و یه سری کساییو دیدم
شاید این یه تعمیم غلط از من باشه
شایدم یه بیان نادرست
ولی یه جورایی یه مواقعی از این حرفا حسهای بدی بهم دست میده
شاید اینا نتیجه ی اوناست
ممنون
نه بابا. اون دفعه هم برخوردت بد نبود. فقط همونی که فکر کرده بودیو گفتی. منم که گفتم ناراحت نشده بودم.
میفهمم. گاهی وقتا ادم در مورد همه چیز شک میکنه . حتی حسایی که اسمشو میزارن عشق. و اینکه ادم متوجه نمیشه این عشق از کجا سرچشمه میگیره . هدفش معلوم هست یانه..
نمیدونم. شاید من اشتباه میکنم. و امیدورام که من اشتباه کنم. و این افراد احساسشون این چیزی نباشه که تو ظاهر نشون میدن.

"نمیدونم. شاید من اشتباه میکنم. و امیدورام که من اشتباه کنم. و این افراد احساسشون این چیزی نباشه که تو ظاهر نشون میدن."
حرف منم همینه فقط

Saeed_askari

عضو جدید
کاربر ممتاز
این حرفها رو بزنین تو ایران میگن طرف وهابیه
حکمش هم اعدام و اخراج از ایرانه:biggrin:

نصیری

عضو جدید
لزومی نداره
دقیقا همین توجیه واسه اعراب وجود نداشت؟
بتها دخترای خدا بودن
نصیری جان یه خواهشیم دارم به جای سطح فکر بگو طرز فکر;)
پس یعنی تو با جمله ی
موافقی دیگه؟
یا جمله ی بعدیش که گفته بود ای کاش اذان عشق تو را در گوشم میخواندند؟
نصیری جان از جوابه شما 2تا برداشت ممکنه
یکی این که شما با گروه منظور ما متفاوتی
و یکی رو هم ترجیح میدم بعد از اطمینان از اولی بگم

حرف های شما هم یه جورایی درسته نمیگم فبول ندارم. ائمه مثل یه فانوس تو تاریکی هستن،کمک میکنن تا بتونیم بهتر خدا و دین برتر را بشناسیم.و یا مثل یه ستاره برای یه دریانورد،که به کمک آن راه درست را پیدا می کنه، من خودم اصلا حرفهایی که در بعضی از این روضه ها گفته میشه قبول ندارم. عشق و علاقه مردم هم به خاطر وعده ایی هست که خدا داده.شاید من منظوره شما رو درست نفهمیدم..............
اما اینکه چرا برای کمک به ائمه متوسل میشیم منم نمی دونم چون خودم همیشه از خدا کمک می خوام و درد دل می کنم

حرف های شما هم یه جورایی درسته نمیگم فبول ندارم. ائمه مثل یه فانوس تو تاریکی هستن،کمک میکنن تا بتونیم بهتر خدا و دین برتر را بشناسیم.و یا مثل یه ستاره برای یه دریانورد،که به کمک آن راه درست را پیدا می کنه، من خودم اصلا حرفهایی که در بعضی از این روضه ها گفته میشه قبول ندارم. عشق و علاقه مردم هم به خاطر وعده ایی هست که خدا داده.شاید من منظوره شما رو درست نفهمیدم..............
اما اینکه چرا برای کمک به ائمه متوسل میشیم منم نمی دونم چون خودم همیشه از خدا کمک می خوام و درد دل می کنم
ممنون همگی

راستی دوست من
منم نظرم مخالف توسل نیست
مثلا همون حرفایی که زرناز زد و اینکه گاهی اوقات ادم ممکنه اصلا روش نشه بره پیش خداشو کسه دیگه ای رو واسطه کنه ؛ شاید اون کس امامان باشن یا شایدم حتی روح پاک گذشتگان یک نفر
من کسانی رو میگم که توسلشون دیگه داره رنگ و بوی توکل رو میگیره

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
موافقم. توسل با توکل خیلی فاصله داره و خیلی فرق داره.

mmg11

عضو جدید
می دونید سنیها به ما میگن کافر ، چون ما به امامانمون مقام خدایی دادیم
در صورتی که ائمه معصومین (ع) واسطه رحمت خدا هستند و چه بسیار
حدیث از خود امامان هست که با غلو کردن در مورد ایشان مخالفت شده .

علی(ع)
در حدیث مختصر و شیوایی این مطلب را بیان نموده و فرمود:
از غلو درباره ما دوری بجویید بگویید ما بندگانی پرورش یافته ایم ...

mmg11

عضو جدید
چند حدیث در این مورد:

پیامبر فرمود:«مرا بالاتر از حقّم قرار ندهید چرا که خداوند، قبل از اینکه مرا پیغمبر گرداند، بنده خودش قرار داد.»

امام سجاد فرمود:«خدا لعنت کند کسی را که به ما دروغ ببندد. به خدا قسم امیرالمؤمنین علی علیه السلام عبد صالح خداوند و برادر رسول خدا بود و با طاعت و عبادت به مقامات بلند خود رسید. خود رسول خدا هم با اطاعت از خدا به کرامات الهی رسید.»

حضرت مهدی در نامه‌ای می‌فرماید:«. . . خداوند منزّه است و ما شریک علم و قدرت او نیستیم. من و جمیع پدرانم بندگان خداییم.»

چند حدیث در این مورد:

پیامبر فرمود:«مرا بالاتر از حقّم قرار ندهید چرا که خداوند، قبل از اینکه مرا پیغمبر گرداند، بنده خودش قرار داد.»

امام سجاد فرمود:«خدا لعنت کند کسی را که به ما دروغ ببندد. به خدا قسم امیرالمؤمنین علی علیه السلام عبد صالح خداوند و برادر رسول خدا بود و با طاعت و عبادت به مقامات بلند خود رسید. خود رسول خدا هم با اطاعت از خدا به کرامات الهی رسید.»

حضرت مهدی در نامه‌ای می‌فرماید:«. . . خداوند منزّه است و ما شریک علم و قدرت او نیستیم. من و جمیع پدرانم بندگان خداییم.»
ممنون mmg

راستی در رابطه با پست اولت اون وهابیان که ما رو کافر میدونن بیشتر
سنی ها شیعیان رو به بدعت متهم می کنن نه کفر;)

mmg11

عضو جدید
persian_kb جان از نکته ای که گفتی ممنون.
--------------
دوستان میدونید چرا کار به اینجا میرسه ؟. علت مشخصه ما معمولا این مسائل رو
بدون مطالعه و تعمق می پذیریم .

یه سوال از همه دارم که واقعا چقدر در مورد ائمه معصومین مطالعه دارند؟:que::que::que:

المینا

عضو جدید
سلام بچه ها
میخوام یه چیزایی رو بگم که مدت هاست تو دل و ذهنمه و رو اعصابم راه میره
امروز واسمون یه کیک و یه کتاب اوردن دم در ، به خاطر نیمه ی شعبان
و جمله ی اول اون کتاب کافی بود که اعصابمو به هم بریزه
و کلی جملات دیگه به همین مضمون
جان من
یکی به من بگه پس خدا کو؟ تو دل مردم جاش خوبه؟
تو تلویزیون میفتن بین مردم که با اقا چه حرفی دارین ، مردم واسه امام زمان گریه می کنن ،تو یه وبلاگ خوندم که دختره با تمام وجودش از خدا خواسته بود اونو به امام زمان نزدیک کنه
بابا اینا چشون شده؟ مگه قرار نبود اینا واسطه ی ما با خدا بشن؟ چرا جاها عوض شد؟
به خدا اعراب جاهلیت بهتر بودن ، بتا همش دخترای خدا بودن ، یه واسطه ، اون اعرابم هیچ ادعایی نداشتن تازه
تو کتابای دینی مدرسه هم این حرفا نبود!
بهم حمله نکنین ، منم امام زمانو دوست دارم ، اما به جاش
اینو واسه این نوشتم که ترسیدم
خیلیامون که به همه چی شک کردیمو انگاری کسی نیست دستشو بزاره رو شونمونو بگه برو ،من، خدا ، منی که از همه خفنترم باهاتم

اینام که شدن مدل دینامون
یا حضرت مسیحشون شده پسر خدا
یا امام زمانشون شده بابای خدا

مشکل وقتی شروع میشه که ما خدا و امام زمان رو جدای از هم میدونیم...
فکر میکنیم داشتن وخواستن امام زمان جدای از داشتن و خواستن خداست!!!
این یه معادله دوطرفه است...امام زمان رو بخوای یعنی خدا رو خواستی....خدارو بخوای امام زمان روهم خواهی خواست!
امام زمان جانشین مطلق و برحق خداست....تمام صفات خدا رو به جز خالق بودن داره....
اصلا میدونی برای چی خلق شد...تا من و تو باوجود اون بهتر بتونیم خدا رو بشناسیم....
خدا که بی نهایته درکش،فهمش و شناختش غیر ممکنه.....باید یه روش ملموس تر برای فهمش میبود...وگرنه آدما در پیشگاهش برای اشتباهات و گناهانشون عذر موجهی داشتن....
برای همین خدا موجودی رو خلق کرد که تقریبا عین خودش بود(از لحاظ صفات)...فقط در قالب یه هیبت زمینی و انسانی.
وقتی درک کردی که امامت برای نزدیک کردن تو به خدا فرستاده شده وباور کردی....اونوقته که حرف زدن تو با اون عین حرف زدن تو باخداست و باعث نزدیکی تو به خدا میشه

بالا