بازار برق

ترانه

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اطلاعاتی راجع به بازار برق می خواستم. ممنون می شم کسی که در این زمینه کار میکنه راهنماییم کنه.

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
سلام
اطلاعاتی راجع به بازار برق می خواستم. ممنون می شم کسی که در این زمینه کار میکنه راهنماییم کنه.

سلام
سوالتون واضح نیست ....
اگه در مورد استخدام می خوای ....که ارتباط مستقیم داره با معلومات و دانش طرف و گرایش انتخابیش....

ترانه

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من در زمینه تولید کار می کنم و به زودی مسئولیت بازار برق در زمینه تولید(فروش برق) هم به عهده ام گذاشته میشه. ممنون میشم کتابی معرفی کنید یا در مورد قیمت دهی راهنماییم کنید.

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
راستش من در زمینه تولید کار می کنم و به زودی مسئولیت بازار برق در زمینه تولید(فروش برق) هم به عهده ام گذاشته میشه. ممنون میشم کتابی معرفی کنید یا در مورد قیمت دهی راهنماییم کنید.

در زمینه فروش چه قطعاتی فعالیت خواهید کرد؟

ROZEHSEFID

عضو جدید
سلام
البته یکی از دوستان بطور خاص جواب دادن که با توجه به دانش وتجربه و کرایش ومحل تحصیل فرد خب کمک میکنه به جذب زودتر شخص................اما بطور کل باید بکم همان طوریکه یه جایه دیکه هم گفتم بازارکار سایر رشته های مهندسی (مانند: صنایع -کامپیوتر-عمران -مکانیک)به نسبت سختی ومهارتهایی(مثل کار عملی-ایده کرایش مورد نظر را داشتن -نرم افزارهای تخصصی- زبان- ریاضیات وسختی رشته.....) که در زمینه کرایش های مختلف برق باید کسب کنه تا بعد چندین سال یه چیزی بشه خیلی ساده تر و بهترهستند...........
اما بطور خاص در کرایشات برق انچیزی که من دید چون خودمم دنبال کار کشتم(حتی کار بهتر)قدر ت خلی علیه -یعنی اول قدرت -تقریبا همه جای ایران هم نیاز دارن -بعد میاد الکترونیک که به نظر من محدود تر از قدرت استفاده میکننند.............بعد هم اکر چیزی بمونه کنترل و..........سپس مخابرات -----------مسئله ای که هست اینه که اگر کسی ادم خیلی حرفه ای مثلا در زمینه کنترل باشه (نه اینکه فقط دانش عمومی مثله سایر کرایشات برق داشته باشه) مثلا اکر فقط میکرو بلد باشه ممکنه یه مهندس الکترونیکو بهت ترجیح بدن...یا فقط از سیستمهای قدرتی اطلاع داشته همینطور یه قدرتیو ترجیح میدن... چون جامعه بسوی تخصصی شدن پیش میره باید .....................تو همون زمینهکه هستی باید خودت بتونی اخرین مهارتها رو کسب کنی مثلا همین مهندس کنترل وقتی توابزار دقیق یا الکترونیک صنعتی و کنترلر های مختلف ...همچنین تو کارها ی تخصصصی تر اشنا به فازی و همچنین اشنابه شبیه سازی کنترلی با نرم افزاری مثله مطلب باشه یا مهندس مخابرات اشنا به سیستمهای مخابراتی -بی سیم یامالتی پلکس- ...........یا ..هر کدام ازاینها باشن شرکتهای هستن که به این تخصصها نیاز داشته باشن اما متاسفانه این شرکتها بطور یکنواخت در سراسر ایران ..وبیشتر فقط خاصه تو تهران -قزوین- ...یا مناطق نفتی دیدم به تخصص خاص کنترل یا مخابرات احتیاج دارن.............بخاطر همین هم (توزیع فرصتهای شغلی یکسان مورد احتیاج درسراسر کشور)....نه من بلکه خیلی ها قدرت وسپس الکترونیک را در مجموع کرایشات برق در ایران برتر میدونیم.................:redface:

ترانه

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثل اینکه هیچ کدوم از دوستان نمی دونه بازار برق چیه.
ای بابا شما مگه رشته برق نیستین!!!
من می خواستم از شما اطلاعات بگیرم ولی مثل اینکه باید شما رو از اشتباه در بیارم و منظورم رو بهتر بفهمونم

باید بگم شرکتهای برق منطقه ای دفتری دارن بعنوان دفتر بازار برق که در زمینه خرید و فروش برق کار میکنه و برق هر نیروگاه رو به صورت مناقصه ای به یه مرکزی می فروشن.(فروش برق یه حالت رقابتی داره مثلاً میگن ما در ساعت 21 فلان مگاوات تولید می کنیم و فلان قیمت می فروشیم حالا اون مرکز نگاه میکنه که در ساعت 21 چقدر برق لازم داره و سعی می کنه با پایین ترین قیمتهای پیشنهادی برق مورد نیاز رو خریداری کنه ) و از اونجا شرکتهای توزیع و یا مصرف کنندگان مهم برق رو می خرن. حالا نمی دونم توضیحی که دادم شفاف بوده با نه ولی اگه به سایت بازار برق توانیر هم سر بزنین فکر می کنم براتون مفید باشه. مشکل منم در مورد قیمت دهی هستش که باید با توجه به نیروگاه های اطراف -اگه اتفاقی برای نیروگاههای دیگه بیفته و خروج داشته باشن می تونیم قیمت بالاتری بدیم - و دمای هوا ، ساعت روز - که مثلاً 9 شبه یا 4 صبح - ،... این کار انجام بشه.

http://www.igmc.ir/pmt/?i=U2xQZ1UyBTFbbgQ7

jossef

عضو جدید
سلام

این ایمیل از جانب گروه اینترنتی اعضای سازمان نظام مهندسی کشور ارسال شده است و اگر جدیدا به عضویت این گروه در آمده اید به شما خوش آمد میگوییم و چنانچه مایلید از شما خواهش میکنیم ما را به دیگر مهندسین عزیز کشور معرفی نمایید چنانچه مایل به همکاری با این گروه میباشید با ایمیل مدیریت گروه تماس گیرید با تشکر مجدد

سلام دوستان وهمکاران عزیز
SNM MEMBERS GROUP ( گروه اعضای سازمان نظام هندسی)

همزمان با بهار طبیعت.آغاز فعالیت خود را اعلام میدارد.

این گروه به همت جمعی از اعضای سازمان نظام مهندسی

استان تهران تشکیل و هدف ایجاد انسجام و همبستگی صنفی

میان اعضا را دنبال مینماید.

فضای مجازی مختص این گروه علاوه بر ایجاد تعامل موثر میان

اعضا میتواند بعنوان یک تریبون آزاد و تاثیر گذار آنها مطرح گردد.

عضویت در این گروه رایگان بوده و کاملا غیر انتفاعی و مستقل

عمل مینماید.

تصمیمات این گروه تابع نظر اکثریت اعضا خواهد بود لذا طبیعی است

با تعامل هرچه بهتر و بیشتر اعضا با مدیریت گروه میتوان به اهداف

ومنافع گروهی نائل گردید.

امید است همکاران محترم با عضویت در این گروه و ایجاد ارتباط

موثر با آن گامی درجهت ایجاد انسجام میان تاثیر گذارترین قشر

جامعه بردارند.

با آرزوی داشتن سالی موفق و رو به تعالی برای تمام همکاران.

قبل از اقدام به عضویت برای راهنمایی عضویت
اینجارا کلیک کنید و عینا عمل نمایید.

برای عضویت لطفا اینجا را کلیک کنید.

این ایمیل را برای دوستان خود ارسال نمایید