درخواست برنامه به زيان ++c - دریافت ماتریس پایین مثلث

hamed_4724

عضو جدید
:gol:با سلام :gol:

يه مسعله برنامه نويسي داشتم كه از دوستان درخواست كد كاملش رو داشتم و اينكه چون مبتدي هستم شايد برنامه ساده باشه اما چه كنيم ديگه ما مبتدي استاد هم ميخواد كه تحويل بديم .... خلاصه ممنوون ميشدم اگه كد كاملش رو اينجا بنويسن.. و اينكه نيازي هم به فايل exe نيست...

:::: روي سوال اينه:::::: برنامه اي بنويسيد كه يك ماتريس پايين مثلث را دريافت نموده و ذخيره كند ( تعيين تعداد سطر و ستون ماتريس اختياري هستش) و سپس ذخيره نمايد .. و اينكه در ذخيره ماتريس پايين مثلث از آرايه ي يك بعدي استفاده كند و سپس دوبرابر ماتريس پايين مثلث را نمايش دهد..

توضيحي هم كه گفته :::: اينه كه زمان يا هنگام ذخيره صفر.. ها رو ذخيره نميكنه بلكه هنگام نمايش صفر ها نشون داده ميشن..

ممنوون ميشم اگه جواب بدين والا يه وضعيتي هستم كه هم سر در نميارم هم اينكه واقعا نميرسم... باتشكر:gol:

hamed_4724

عضو جدید
آقا مهندسين گل خواهشا اين مسله مارو حلش كنين من يه روز بيشتر فرصت ندارم...

ممنون.:gol:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
این جا دوستان عادت ندارن که برنامه ی آماده برای کسی بنویسن! منم فقط راهنمایی می کنم!
باید از رابطه ی زیر برای بدست آوردن شماره ی خونه ی آرایه متناظر با سطر و ستون ماتریس استفاده کنید:
k=(i(i-1)/2)+j که i,j سطر و ستون در ماتریس و k خونه ی متناظر با اون ها در آرایه است!
ماتریس رو از ابتدا بخونید و هر جا که غیر صفر بود با این فرمول در آرایه قرار بدید!

hamed_4724

عضو جدید
عزيز .. من ميگم آشنايي به زبان ندارم همون گرفتن عدد رو به زور ياد گرفتم .. شما اين حرف و زدي يه بارم درخواستم رو بخوني نوشتم كمك واسه آرايه شما.. گفتين كاري نداره سري پيشم گفتي به درخواستي كه دادام فكر نميكني راحته ؟؟ قرار به اين نيستش كه همه بلد باشن من كار ميكنم گير يه استادي هم افتاديم كه نميدونم شانسمونه ديگه .. شما اگه واقعا اينجا قصد كمك دارين من ممنوون ميشم نه اگه ميخوايي اين طوري صحبت كني عادت ندارن و اينا يه دفعه بگوو نيمينويسمش مگه هدفت از اينجا كار كردنت كمكي هم به كسايي هم نيست كه شايد اصلا بلد نباشن يا اينكه ... بزني تو سرشون كه نميدونم من راهنمايي ميكنم وو تو هم برو ( مفخوري نكن ) منظورت اگه اينه كه خدا خيرت بده ممنونم از كمكت.....

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
عزيز .. من ميگم آشنايي به زبان ندارم همون گرفتن عدد رو به زور ياد گرفتم .. شما اين حرف و زدي يه بارم درخواستم رو بخوني نوشتم كمك واسه آرايه شما.. گفتين كاري نداره سري پيشم گفتي به درخواستي كه دادام فكر نميكني راحته ؟؟ قرار به اين نيستش كه همه بلد باشن من كار ميكنم گير يه استادي هم افتاديم كه نميدونم شانسمونه ديگه .. شما اگه واقعا اينجا قصد كمك دارين من ممنوون ميشم نه اگه ميخوايي اين طوري صحبت كني عادت ندارن و اينا يه دفعه بگوو نيمينويسمش مگه هدفت از اينجا كار كردنت كمكي هم به كسايي هم نيست كه شايد اصلا بلد نباشن يا اينكه ... بزني تو سرشون كه نميدونم من راهنمايي ميكنم وو تو هم برو ( مفخوري نكن ) منظورت اگه اينه كه خدا خيرت بده ممنونم از كمكت.....
با سلام،
اول این که اگه پست هام رو یه نگاهی بندازی می بینی که اصلاً اینایی که گفتی نیست!!
دوم هم این که با این وضعیت به مشکل می خوری تو درس و بهتره کمی تلاش کنی! دوست داری دیگه پست هایی که شما می دی رو نگاه نمی کنم!!

hamed_4724

عضو جدید
عزيز چرا نگاه نكني من ميفهمم چي ميگي اما يه لطفي كن اين مسله مارو حلش كن واسه شما كه كاري نداره.... مخصوصا اين كا متخصص زبان اسمبلي هم هستي چرا بيخودي بحث كنيم ميدونم عزيز به خاطر خودم ميگي اما حالا من بعد ها هم شايد همچين درخواست هايي ام بدم من بايد اينم بگم رشته ام كارداني هستش شايد فكر كني كارشناسي باشم و دارم كم لطفي ميكنم اگه وقتت ميرسه هر از گاهي به اين سوالاتم جواب بده ايشالا منم قول ميدم كه رفته رفته همكاري لازم رو با اينجا خواهم كرد چون واقعا جاي خوبي هستش. و اينكه دوست عزيز من هيچ وقتم قصد توهين ندارم و نميخوام كه اينطوري فكر كني .... واقعا به مشكل بر ميخورم تو اين درس با اين استاد چون درس ساختمان داده و برنامه سازي رو يه جا ورداشتم اين مشكل رو دارم يعني استاد برنامه سازي اوومده از مبتدي شروع كرده و حالا حالا ها طول ميكشه كه من بيام با ساختمان داده كه همرا c++ درس ميگه برسم اين سوالاتم استاد ميده ميگه بايد بلد باشين و اينجا بايد بگم كه مثلا شمايي كه به در خواست قبليم جواب دادي من واقعا دارم سعي ميكنم كه خودم رو با اوون تطبيق بدم كه بتونم تو كلاس هم توضيح داده باشم وگرنه من برنامه سازي خونده بودم آره شمايي كه بالا منو كمك كردي ميتونستم به يه جايي برسونم ... اميدوارم كه دركم كني ... و اينكه من نميگم هميشه جوابمو بده ... فقط اينكه اگه واقعا وقت داشتي و كاري نداشت برات اين لطف رو در حق من انجام بده... بازم مننوون عزيز....

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
بفرمایید:
کد:
[LEFT]#include <iostream.h>
#include <conio.h>
#define n 10
int main()
{
 int A[n];
 int i,j, no;

for(i=0;i<n;i++)
  A[i]=0;

cout<<"Enter Matrix numbers ("<<n<<"*"<<n<<") :";

for(i=0;i<n;i++)
  for(j=0;j<n;j++)
  {
   cin>>no;
   if(no!=0)
    A[(((i*(i-1))/2)+j)]=no;
  }

cout<<"\nPrinting matrix...\n";

for(i=0;i<n;i++)
 {
  for(j=0;j<n;j++)
   if(A[(((i*(i-1))/2)+j)])!=0)
    cout<<A[(((i*(i-1))/2)+j)]<<"  ";
   else
    cout<<"0  ";

cout<<"\n"
 }

cout<<"enter key...";
 getch();
 return 0;
}[/LEFT]

hamed_4724

عضو جدید
عزيز دستت درد نكنه ... انشااله كه از دست مام ناراحت نباشي .... بازم ممنننووونم منت رو سر مون گذاشتي .... عزيز بعدا سوال كردم ناراحت نشوو هااا خودت كه فهميدي وضعيتم رو ... خلاصه اينكه ما مخلصيم ممنووون...