چرا گناه است؟

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلم می‌سوزد كه چرا ما را برای يافتن برخی بديهيات زندگی اين‌چنين به جنگ واداشته‌اند.‌
و دلم بيشتر می‌سوزد كه چرا برخی از هم‌سن‌وسالام به وضوح در اين جنگ شكست را پذيرفته‌اند و از اساسی‌ترين حقوق كاميابی و سرخوشی‌شان گذشت كرده‌اند.
حقوق بسيار ابتدايی مثل چگونه لباس پوشيدن، رقصيدن، معاشرت با جنس مخالف،‌ تصميم‌گيری در مورد بدن و ارتباط جنسی، و حتی زندگی مستقل. احساس گناهی كه اكثر و اغلب ما كم و بيش تجربه كرده ايم، گناهی كه معلوم نيست چرا گناه است.

cinderella

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه من که گناه نداره!!!

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلم می‌سوزد كه چرا ما را برای يافتن برخی بديهيات زندگی اين‌چنين به جنگ واداشته‌اند.‌
و دلم بيشتر می‌سوزد كه چرا برخی از هم‌سن‌وسالام به وضوح در اين جنگ شكست را پذيرفته‌اند و از اساسی‌ترين حقوق كاميابی و سرخوشی‌شان گذشت كرده‌اند.
حقوق بسيار ابتدايی مثل چگونه لباس پوشيدن، رقصيدن، معاشرت با جنس مخالف،‌ تصميم‌گيری در مورد بدن و ارتباط جنسی، و حتی زندگی مستقل. احساس گناهی كه اكثر و اغلب ما كم و بيش تجربه كرده ايم، گناهی كه معلوم نيست چرا گناه است.

اول باید به ریشه بپردازید نه شاخ و برگ!

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز

:surprised::surprised::surprised::surprised::surprised:
این که نوشتی یعنی چی؟؟؟؟؟؟:cool::cool::cool:

cinderella

عضو جدید
کاربر ممتاز
براي من من به عنوان يه جوان مذكر تو اين مملكت خيلي از اينا گناه شما كه جاي خود داريد خواهر من

اولا اگه بخوای حساب کتابه گناهو کنی که مذکرو مونث نداره!!!

ثانیاااااااااا بازم میگم واسه من گناه نداره!!!

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميشه بگيد ريشه و شاخه برگ چيه ؟

ریشه دین و منشاء دین و لزوم اعتقاد به دین و ... هستند و شاخ و برگ حلال و حرام و مستحب و مکروه و مباح و ... هستند!
در ضمن بسیاری از مواردی که شما بدون دلیل می نامید دلایل مختلفی مثل آسیب به نفس و آسیب به حقوق سایرین و آسیب به اجتماع و ... داره که در دین به گناه و معصیت تعبیر شده.

hosseinassar

مدیر ارشد

برای هر کدوم از مواردی که شما گفتید می شه بحث مفصل کرد

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا اگه بخوای حساب کتابه گناهو کنی که مذکرو مونث نداره!!!

ثانیاااااااااا بازم میگم واسه من گناه نداره!!!

شما رو نمي دونم ..
اما يه مثال ساده خيلي وقته نديدي حتي تو يه جمع فاميلي هم مرد ها حق ندارنند با زنها دس بدن و برعكس حالا رو بوسي بماند ...ببين شايد اين از نظر تو اونقدقانون الكي باشه كه خودتو محدودش نكني اما بيشتر جاها هست..
سر زدن از اون قانون گناه محسوب مي شه ...خيلي از مواقع يه لبخند سادهد براي يه زن به قيمت از دست رفتن زندگيش محسوب ميشه ...
تو هم تو همين جامعه هستي ..فراموش نكن

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
ریشه دین و منشاء دین و لزوم اعتقاد به دین و ... هستند و شاخ و برگ حلال و حرام و مستحب و مکروه و مباح و ... هستند!
در ضمن بسیاری از مواردی که شما بدون دلیل می نامید دلایل مختلفی مثل آسیب به نفس و آسیب به حقوق سایرین و آسیب به اجتماع و ... داره که در دین به گناه و معصیت تعبیر شده.

ازاين قبيل دلايل رو زياد شنيدم ...
رقصيدن شادي زياد و احساس سرخوشي مي اره كه اصلا خوب نيست

لباس پوشيدن و پيدا بودن چند تار مو باعث ازبين بردن سيستم فكري اقايان در نتيجه به خطر افتادن اسلام
معاشرت با جنس مخالف كه اصلا حرفشم نزن كلا تو جيه پذير نيست
رابطه جنسي وا مصيبتا ....
نه مي دوني تنها دليل كلي كه همشون در بر مي گيري خلا فرهنگي كه دين به وجود اورده نه اونو برطرف كرده ...

cinderella

عضو جدید
کاربر ممتاز
خسته نباشید!
انشالله جشن تکلیف که گرفتید برای شما هم گناه محسوب میشه!!! :D

شما رو نمي دونم ..
اما يه مثال ساده خيلي وقته نديدي حتي تو يه جمع فاميلي هم مرد ها حق ندارنند با زنها دس بدن و برعكس حالا رو بوسي بماند ...ببين شايد اين از نظر تو اونقدقانون الكي باشه كه خودتو محدودش نكني اما بيشتر جاها هست..
سر زدن از اون قانون گناه محسوب مي شه ...خيلي از مواقع يه لبخند سادهد براي يه زن به قيمت از دست رفتن زندگيش محسوب ميشه ...

میدونم هرچقدم آدم مخالفه یه سری اصول هستش ولی باید تابع اکثریت باشه ....ولی من خودم همیشه سعی کردم حدودمو رعایت کنم و یه چیزایی برام همیشه به عنوان یه اصل غیر قابل تغییر تو زندگیم تعریف شده که تحت هیچ شرایطی ازشون سرپیچی نمی کنم ولی اونقدرام تابع دینو گناهو ثوابش نیستم!!! تازه اگرم پایبنده اون اصولم نه به خاطر گناه یا ثوابش فقط بخاطر اینکه سبک سنگین کردم دیدیم به نفعمه که رعایت کنم و اون کارو می کنم!!!:cool:

ترمه جون

عضو جدید
شما رو نمي دونم ..

دقیقن همینطوریه که میگی.من چند شب چیش بعد 5 سال فامیلامو دیدم.با همه ی چسرا دست دادم و همشونو بغی کردم.همه یه جوری نگام کردن که انگار چی کار کردم.به نظر خودم بغل کردن پسرای عمه و عمو که همشون حداقل 5 سال یا بیشتر ازم کوچیکتر بودن اشکال نداشت.اما مامان و بابام بلایی به روزم آوردن که..................................
من و همه ی اونایی که خیلی چیزا رو گناه نمیدونیم داریم تو این جامعه خلاف مسیر حرکت میکنیم.ولی از نظر من:
عیسی به دین خویش موسی به دین خویش
می بخور منبر بسوزان مردم آزاری مکن

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز

میدونم هرچقدم آدم مخالفه یه سری اصول هستش ولی باید تابع اکثریت باشه ....ولی من خودم همیشه سعی کردم حدودمو رعایت کنم و یه چیزایی برام همیشه به عنوان یه اصل غیر قابل تغییر تو زندگیم تعریف شده که تحت هیچ شرایطی ازشون سرپیچی نمی کنم ولی اونقدرام تابع دینو گناهو ثوابش نیستم!!! تازه اگرم پایبنده اون اصولم نه به خاطر گناه یا ثوابش فقط بخاطر اینکه سبک سنگین کردم دیدیم به نفعمه که رعایت کنم و اون کارو می کنم!!!:cool:

اينو كه مي گم بيشتر از ديد يه مثال يه طرز فكرشخصي نگاهش كن نه بيشتر ...

به نظر من همونطور كه خيلي سخت كسي رو دوست نداشته ببوسي .به همون اندازه هم سخت كه كسي رو كه دوست داشته باشي اما نتوني ببوسي و معمولا مردم هر دو رنج رو برخودشون هموار مي كنند من از رنج كشيدن به اين اندازه الكي و نازل خوشم نمي ايد ...

مي خوام اينو بگم ما نا خوداگاه مريض شديم و هركه بخواد درمان بشه خود جامعمون قبولش نمي كنه پس به هميندليل بايد به همين رنج كشيدن هاي الكي ادامه داد ....

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقن همینطوریه که میگی.من چند شب چیش بعد 5 سال فامیلامو دیدم.با همه ی چسرا دست دادم و همشونو بغی کردم.همه یه جوری نگام کردن که انگار چی کار کردم.به نظر خودم بغل کردن پسرای عمه و عمو که همشون حداقل 5 سال یا بیشتر ازم کوچیکتر بودن اشکال نداشت.اما مامان و بابام بلایی به روزم آوردن که..................................
من و همه ی اونایی که خیلی چیزا رو گناه نمیدونیم داریم تو این جامعه خلاف مسیر حرکت میکنیم.ولی از نظر من:
عیسی به دین خویش موسی به دین خویش
می بخور منبر بسوزان مردم آزاری مکن

خيلي از اينا بهنظر ساده مي ان و حق مسلم و ابتدايي ماست كه بتونيم اظهار عشق كنيم مثلا به فاميلي كه 5 سال نديدمش ..دختر يا پسر فاميلي كه بچگي با هم بازي كرديم بزرگ شديم .خنيديم ..اما حالا اجازه دست دادن . صحبت كردن خوصوصي هم نداريم اينا فقط به دليل ذهنيت مريضيه كه به جامعه ما حاكم شده به دليل وجود دين ...

دردناكتر اونجاست كه بعدها ماهم اينگونه خواهيم شد مثل پدران و مادرانمان ...

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینها رنج نیست، اگر عاشق خدا باشی و خدا بگه این کارها رو نکن به عنوان یک عاشق باید به گفته هاش عمل کنی.

یک سوال:
آیا حاضر نیستی هرکاری که معشوقت میگه (جنس مخالف) البته در صورت اینکه خلاف عقل نباشه، رو انجام بدی؟

خیلی هامون خیلی کارها یی رو میکنیم که عشقمون ازمون میخواد تا اون رو به دست بیاریم (خود من هم این رو تجربه کردم) ولی حاضر نیستیم به خاطر خدا که همون معشوق واقعیه دستوراتش رو انجام بدیم. واقعا جالب و تاسف برانگیزه!

cinderella

عضو جدید
کاربر ممتاز
اينو كه مي گم بيشتر از ديد يه مثال يه طرز فكرشخصي نگاهش كن نه بيشتر ...

به نظر من همونطور كه خيلي سخت كسي رو دوست نداشته ببوسي .به همون اندازه هم سخت كه كسي رو كه دوست داشته باشي اما نتوني ببوسي و معمولا مردم هر دو رنج رو برخودشون هموار مي كنند من از رنج كشيدن به اين اندازه الكي و نازل خوشم نمي ايد ...

مي خوام اينو بگم ما نا خوداگاه مريض شديم و هركه بخواد درمان بشه خود جامعمون قبولش نمي كنه پس به هميندليل بايد به همين رنج كشيدن هاي الكي ادامه داد ....

hosseinassar

مدیر ارشد
رشته شما مثل خودم برقه برای دست دادن با جنس مخالف میخوام یه مثال بزنم شاید هم بی ربط باشه
شما دو سیم فاز و نول رو در نظر بگیر جنس هر دو اونا از مسه.اگه سیم نول با سیم نول اتصال پیدا کنه چیزی نمی شه برای فاز هم همین طوریه به شرطی که هم فاز باشن و اختلاف ولتاژ زیادی نداشته باشن
پس چرا وقتی فاز و نول به هم وصل می شن اتصال کوتاه می شه و خطرناکه؟همون سوال شما مگه چه ایرادی داره دو سیم به هم وصل بشن جنس هر دوی اونا که مسه؟

جواب :
سیمهای نول و فاز هر کدوم انرژی متفاوتی دارن دقیقا مثل مرد و زن.انرژی باید قبول کرد که حقیقت داره
کم کم علم داره به سمت انرژی درمانی می ره

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینها رنج نیست، اگر عاشق خدا باشی و خدا بگه این کارها رو نکن به عنوان یک عاشق باید به گفته هاش عمل کنی.

یک سوال:
آیا حاضر نیستی هرکاری که معشوقت میگه (جنس مخالف) البته در صورت اینکه خلاف عقل نباشه، رو انجام بدی؟

خیلی هامون خیلی کارها یی رو میکنیم که عشقمون ازمون میخواد تا اون رو به دست بیاریم (خود من هم این رو تجربه کردم) ولی حاضر نیستیم به خاطر خدا که همون معشوق واقعیه دستوراتش رو انجام بدیم. واقعا جالب و تاسف برانگیزه!

آره زياد شنيدم اينجا مثل ادمابدبخت بيچاره زندگي كن او نجا برو تو قصر طلا
اينجا ريش بذارو به جاي لباس هاي شيك و جذاب كهنه لباسو كاپشن پاره پوره بپوش
اينجا لذت و خوش گذروني كه اسم ديگش تفريح بي خيال شو ..
اينجا...

تااونجا با هورپري بخوابي تا اونجا عسل و شير و بخوري تا اونجا ...

بابا دس خوش ما به اون درجه از عرفان و خداپرستي شما نرشيديم ما مي خوايم همين اينجا زندگي كنيم بهشت مال شما اينجا رو جهنم نكنيد

ترمه جون

عضو جدید

یک سوال:

ببخشید خدا به خودتون گفت؟یا از جایی شنیدین؟اونوقت اونجایی که گفته نکن نکن چرا میگه اگه دو نفر قبل از ازدواج بچه دار بشن بعد ازدواج کنن بچشون دیگه حرومزاده نیست؟اصلن این محرمیت یعنی چی؟یعنی منی که با پسرای فامیل تو سروکله ی هم میزنیم هممون به هم منظور داریم؟یعنی اون بهشتی که به شما وعده داده شده فقط مال مسلموناییه که محرم نامحرم میکنن بقیه همه فرزندان شیطانیمو میریم پارتی جهنم؟یعنی اونایی که سید نیستن همه فک و فامیل یزیدن؟من که نفهمیدم این حرفا یعنی چی؟

آیاتای

عضو جدید
خدا بگه این کارها رو نکن به عنوان یک عاشق باید به گفته هاش عمل کنی.
!
خدا چی کار داره به احساس ما؟ که بگه نکن!!! چرا باید احساسمون رو سرکوب کنیم؟ که مرتکب گناه نشیم، دوست داشتن و عشق ورزیدن گناهه؟!!!!!! پس خدا مقصره که این حس ها رو در وجود ما نهاده..!!

hosseinassar

مدیر ارشد
خدا چی کار داره به احساس ما؟ که بگه نکن!!! چرا باید احساسمون رو سرکوب کنیم؟ که مرتکب گناه نشیم، دوست داشتن و عشق ورزیدن گناهه؟!!!!!! پس خدا مقصره که این حس ها رو در وجود ما نهاده..!!

خدا کی گفته دوست داشتن گناهه؟
شاید یکی از بهترین کار های نیک پیش خدا عشق ورزیدن به همسر باشه
خدا هیچ وقت نگفته احساستون رو سرکوب کنید گفته درست مصرف کنید

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره زياد شنيدم اينجا مثل ادمابدبخت بيچاره زندگي كن او نجا برو تو قصر طلا
اينجا ريش بذارو به جاي لباس هاي شيك و جذاب كهنه لباسو كاپشن پاره پوره بپوش
اينجا لذت و خوش گذروني كه اسم ديگش تفريح بي خيال شو ..
اينجا...

تااونجا با هورپري بخوابي تا اونجا عسل و شير و بخوري تا اونجا ...

بابا دس خوش ما به اون درجه از عرفان و خداپرستي شما نرشيديم ما مي خوايم همين اينجا زندگي كنيم بهشت مال شما اينجا رو جهنم نكنيد

لطف کن اینها رو هم بشنو و به دقت روش فکر کن:

حج (بزرگترین فریضه اسلام) بر ثروتمندان و کسانی که دستشون به دهنشون میرسه واجب میشه.

"الله یحب المططهرین" خداوند پاکیزه گان را دوست دارد

پیامبر اسلام قسمتی از در آمدش رو صرف عطر و خضاب میکرد و بهترین لباس ها رو میپوشید.

در قرآن هم آیاتی هست که رهبانیت و دوری از دنیای راهبه های مسیحی رو مذمت کرده.
روایتی هم هست که شخصی رفت خدمت پیامبر گفت مردی رو میشناسم که به زن و بچه اش نمیرسه و از همه چی گوشه گیری میکنه و خودش رو در اتاقی حبس کرده و فقط به راز و نیاز مشغوله، پیامبر فرمودند: این شخص هم آخرتش رو از دست میده هم دنیاش رو.

ببخشید خدا به خودتون گفت؟یا از جایی شنیدین؟اونوقت اونجایی که گفته نکن نکن چرا میگه اگه دو نفر قبل از ازدواج بچه دار بشن بعد ازدواج کنن بچشون دیگه حرومزاده نیست؟اصلن این محرمیت یعنی چی؟یعنی منی که با پسرای فامیل تو سروکله ی هم میزنیم هممون به هم منظور داریم؟یعنی اون بهشتی که به شما وعده داده شده فقط مال مسلموناییه که محرم نامحرم میکنن بقیه همه فرزندان شیطانیمو میریم پارتی جهنم؟یعنی اونایی که سید نیستن همه فک و فامیل یزیدن؟من که نفهمیدم این حرفا یعنی چی؟

خدا چی رو به خودم گفت؟ چی رو از کجا شنیدم؟

پاسخ تمام سوالاتتون خیر می باشد.

آخرین ویرایش:

ترمه جون

عضو جدید
اگه تو سن جوونی همه ی شیطنت های به قول شما گناه را جوونا انجام بدن وقتی ازدواج میکنن به زندگیشون خیانت نمیکنن.
هر چیزی وقتی گناهه که از حد بگذره.
وقتی یه نفرو دوست داشته باشی بهش تعهد داشته باشی انگار محرمته.من راضی اون راضی گور پدر ناراضی.جدایی تو زندگیه مشترکم پیش میاد.ترا خدا نگاهاتونو باز کنید.
من اگه یه روزی ازدواج کنم و بچه دار شم.خودم براش پارتی میگیرم.باهاش انقد رفیق میشم که اشتباه نکنه فقط جوونی کنه.
ما مدعیه چی هستیم.یه نگاه به همون عربهایی که اومدن مارو بدبخت و مستعمره ی خودشون کردن بندازین!همین لبنان و فلسطین.حجاب اجباری دارن؟کافه و مسجد و .............به راهه.هر کی کار خودشو میکنه.

گیگیل

عضو جدید
من نمی خوام جا نماز اب بکشم در مورد ازدواج حتما قبلش سیقه جاری شده
در مورد فامیل شما باید اینو بگم شوخی کردن مشکلی نداره خدا فرموده تماس دستی نداشته باشین در مورد بهشتو و جهنم کسانی که مسلمان نیستند می تونند به کسی کمک کنند و وارد بهشت شوند به همین سادگی.ما همه از نسل حرت ادم هستیم ربطی به سید بودن نداره بازم چیزی براتون قابل فهم نیست؟
سید مرتضی

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

و مِن آیاته ان خلق لکم ازواجا لتسکنوا الیها و جعل بینک مودة و رحمة.
در زبان عربی مودت یعنی دوستی و رحمت یک درجه از دوستی بالاتره و منظور عشقه.

دوست داشتن و عشق ورزیدن گناه نیست، دوست داشتنهای از روی هوس و بی نتیجه و ... گناهه. خداوند طبق آیه فوق عشق رو برای این قرار داده که انسان با آن آرامش بگیره نه تازه اول دردسر و مشکل و عذاب باشه براش، خداییش چند درصد عشقهای الآن (که البته به نظر من بیشتر هوسه تا عشق) باعث آرامش میشه؟ اینها گناهه نه عشق واقعی...