#& طرفداران بارسلونا &#

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
تبریک میگم دوستان

تبریک میگم دوستان

Civil Boy

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: محمد جواد منتخبی / FCBarcelona.ir

آنها دو بازیکنی هستند که قطعا می شود آنها را فاکتور ایکس نامید. ژاوی و ژابی رهبر ارکستر تیم هایشان در بازی امشب خواهند بود. دو تن از بهترین بازی سازهای اروپا که در ال کلاسیکو با یکدیگر رو به رو خواهند شد.

ژاوی هرناندز دومین نفری است که بیشترین بازیها را برای بارسلونا انجام داده و این یک رکورد فوق العاده در باشگاهی است که قرار گرفتن در ترکیب ثابت آن تقاضای بسیاری دارد. از سوی دیگر ژابی آلونسو به تازگی در فصل تابستان از لیورپول به جمع مدافعان و مهاجمان مادریدی محلق شده است.

جانشین ذاتی گواردیولا

گواردیولا همواره اعتقاد خاصی به ژاوی داشته است. این بازیکن در سن 11 سالگی به باشگاه پیوست و اهمیت و ارزش های خود را از زمانی که با پیراهن شماره 4 در تیم یوهان کرویف حضور پیدا کرد، به عنوان یک جانشین طبیعی در سازمان دادن به بازی تیمی به همگان نشان داد. استعداد ژاوی خیلی زود، به عنوان یک بازی ساز ذاتی در مرکز زمین، کشف شد. بازیکنی که نمونه کامل و بی نقصی از ارزش های باشگاه و فلسفه منحصر به فرد آن است؛ فلسفه ای که این تیم را از سایر تیم ها متمایز می سازد.

Civil Boy

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
پپ گواردیولا 10 بازیکن خانگی دارد که عضو ثابت ترکیبش هستند؛ در حالی که مانوئل پلگرینی نیمی از این عدد را دارد و تنها 5 نفر از تیمش جزء بازیکنان خانگی هستند.

بارسا تیمی است که بیشترین اعتماد به جوانانش را نشان داده است و نیمی از تیم گواردیولا بازیکنان خانگی هستند؛ در حالی که تنها 5 بازیکن مادرید کسانی هستند که فوتبالشان را در همان باشگاه شروع کرده اند.

11 بازیکن و 6500 دقیقه

والدس، پیکه، پویول، ژاوی، بوسکتس، پدرو، اینیستا، مسی، بویان، جفرن و فونتاس همگی در این فصل لیگ در تیم گواردیولا حضور داشته اند؛ در حالی که والدس تمامی دقایق را حضور داشته است و پس از او ژاوی همیشه حاضر بوده است. ستاره جوان بارسا اتلتیک، اندرو فونتاس از همه کمتر بازی کرده است؛ اما او کارش را در این فصل شروع کرده است.

Civil Boy

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
منبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: محمد جواد منتخبی / FCBarcelona.ir

ژاوی هرناندز مطمئن است که عملکرد بارسلونا در بازی روز یکشنبه مقابل رئال مادرید به مراتب بهتر از انجام آن در بازی FIFA 10 خواهد بود؛ چرا که او در یک بازی کامپیوتری با کریم بنزما، باخت.

بازیساز کاتالان یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر جهان است اما وقتی که نوبت به بازی کامپیوتری و کنترل خود و هم تیمی هایش در بازی می رسد، چندان ماهر نیست. ژاوی در یک بازی تبلیغاتی، بارسا و زمین تمرین سیوداد اسپورتیوا خوان گمپر انتخاب کرد؛ در حالی که بنزما در مرکز والدبباس مادرید را انتخاب کرد؛ و با وجود این که ستاره آبی و اناری تمام تلاشش را به کار بست، در نهایت این بازیکن فرانسوی بود که بازی را با نتیجه 3-0 برد.

ژاوی بعد از این بازی کامپیوتری به خبرنگاران گفت: «من قبل از بازی هم گفته بودم که نمی دانم چطور باید این بازی را انجام داد؛ ولی کاملا مطمئن هستم که تیم ما بازی روز یکشنبه بازی بهتری نسبت به حریف ارائه خواهد داد.»

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
به تمامی دوستان تبریک عرض میکنم
تازه گیرم که یه گل افساید زدیم که نزدیم و ثابت میکنم ولی چه قدر باید یه تیم درپیت باشه که به تیم 10 نفره هم نتونه گل بزنه
اینم بهترین تصویر برای اثبات سالم بودن گل میذارم که هر جا دیدید زر زیادی میزنن کپی کنید حالشون جا بیاد :

Civil Boy

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مترجم: اقلیما معنوی/ FCBarcelona.ir

لئو مسی در مراسمی در زوریخ، به عنوان بهترین بازیکن جهان انتخاب شد و سالی استثنایی و مملوء از افتخارات تیمی و فردی را کامل کرد.

عصر روز دوشنبه، لئو مسی به عنوان بهترین بازیکن جهان در سال 2009 انتخاب شد. مسی در مراسم گالا که در زوریخ برگزار شد، بالاتر از رونالدو، ژاوی، اینیستا و کاکا قرار گرفت. رای دهندگان مربیان و کاپیتان های تیم های ملی بودند.

بارسا 3 نفر از 5 نفر را در اختیار دارد.

اف سی بارسلونا با در اختیار داشتن سه بازیکن از 5 فینالیست، ستاره بی چون و چرای مراسم بود. مسی، ژاوی و اینیستا، از کویت به زوریخ پرواز کردند و والدین لئو در مراسم به او پیوستند.
سال مسی

بردن عنوان بهترین بازیکن دنیای فیفا یک سال شکست ناپذیر را برای مسی تمام می کند. او در هدایت بارسا برای برد شش عنوان امسال، نقشی برجسته داشته است. این شش عبارتند از: جام اسپانیا، لیگ، لیگ قهرمانان، سوپر جام اسپانیا و جام باشگاه های جهان. در سطح فردی نیز، او توپ طلا، جایزه نشریه اونز موندیال (Onze d'or)، بهترین فروارد و بهترین بازیکن در لیگ قهرمانان و همچنین بهترین بازیکن جام باشگاه ها را از آن خود کرده است. بی شک، امسال سال بارسا و سال بزرگترین ستاره باشگاه، لئو مسی، بوده است.

Civil Boy

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مترجم: اقلیما معنوی / FCBarcelona.ir

مصدومیت یحیی توره، سیدو کیتا و ژاوی بدان معناست که مربی، پپ گواردیولا، ناچار خواهد بود تا خط هافبکش را از نو بچیند و شرایط را برای یکشنبه، که بارسا در نیوکمپ با راسینگ سانتاندر دیدار خواهد کرد، تغییر دهد.

سرجیو بوستکس و آندرس اینیستا تنها هافبک های حاضر از ترکیب همیشگی تیم هستند؛ بنابرین احتمال آن می رود که آبی و اناری ها بار دیگر از رده جوانانشان استفاده کنند.

انتخاب های تیم اول

شماری از بازیکنان می توانند در پست هافبک دفاعی بازی کنند؛ برای مثال رافائل مارکز می تواند جلوتر بازی کند و همچنین در صورت لزوم، جرارد پیکه نیز می تواند این نقش را ایفا کند.

Civil Boy

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

اندرس اینیستا تنها یک بازی تا 300امین حضورش برای اف سی بارسلونا فاصله دارد و در بازی بعدی مقابل راسینگ سانتاندر به این نقطه خواهد رسید.

این هافبک بازی ساز، از زمان اولین بازی اش برای آبی و اناری ها، راهی بسیار طولانی را پیموده است. او در فصل 2002/03، در حالی که 18 سال داشت به تیم اول آمد؛ او به عنوان اولین بازی اش، در دیدار لیگ قهرمانان مقابل باشگاه بروژ که در بلژیک برگزار شد، شرکت کرد.

اینیستا اکنون در سن 25 سالگی و پس از 299 بازی برای بارسا شهرت جهانی دارد. او از نظر تعداد بازی برای بارسا، پس از ژاوی (510)، کارلس پویول (470) و ویکتور والدس (399)، در مکان چهارم قرار دارد.

Civil Boy

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

بارسا بازیکن مصدوم جدیدی دارد و او ژاوی هرناندز است. آزمایش هایی که روز دوشنبه بر روی ژاوی انجام شد، مشخص کرده اند که این بازیکن دچار پارگی عضلات نیمه عصبی ران پای راستش شده است. او به مدت 15 روز، قادر به بازی کردن نخواهد بود.

با مصدومیت کیتا و توره و محرومیت سرجیو بوسکتس، مشکلات بارسا از دفاع به خط هافبک رسیده است. از میان ترکیب اولیه همیشگی، تنها حضور اینیستا برای بارزی با راسینگ سانتاندر قطعی است.

بازگشت دفاع

مشکلات در دفاع در حال رفع شدن هستند. پیکه و مارکز که هر رو بازی وینسنت کالدرون را به دلیل محرویمت از دست دادند، اکنون به تیم گواردیولا بازگشته اند. آلوز نیز در حال گذراندن دوران درمانش است و وضعیت بقیه مصدومان نیز رو به بهبود است. این بازیکن برزیلی توانست در جلسه تمرین دیروز در سیوداد اسپورتیوا حاضر شود.

امین قیاسی 1986

عضو جدید
طرف دار های بارسلون بیان اینجا جمع شن

طرف دار های بارسلون بیان اینجا جمع شن

سلام
دوستان اینجا میتونیم در مورد تیم مورد علاقه که بارسلونا هستش نظر بدیم و بحث کنیم

آخرین ویرایش:

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
من زیاد فوتبالی نیستم ولی از دیدن فوتبال باشگاهای اروپایی لذت میبرم.خیلی هیجانیه.همشون عالین.برعکسش وقتی فوتبال ایرانی میبینم انگار لالایی برام میخونن.

امین قیاسی 1986

عضو جدید
منم مثل شما
البته با این تفاوت که فقط فوتبال این چند تیم رو میبینم
بارسلونا
آرسنال
بایرن مونیخ
یونتوس
بهتر بگم من طرف دار این تیم ها هستم
فوتبال داخلی رو بیخیال ، وقت حروم کردنه

red girl

عضو جدید
viva barca
سانتیگو برنابئو تسخیر ساقهای آبی اناری پوشان .........
قبل از بازی رونالدو گفته بود که من از مسی بزرگتر و بهترم و اکثرا مسی رو بچه خطاب کرده بودند!!!
دیدیم که این بچه در مقابل رونالدوی بزرگ و بهتر چه خوش درخشید و رونالدوی بزرگ و بهتر توسط pique اسیر شده بود..

hale a.a

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ي بچه ها ي ورزشي!
و سلام مخصوص خدمت استاد:امين آقا!
اولا:بسيار خوشحالم كه شما هم مثل من يا من هم مثل شما(!)از طرفداراي پروپاقرص بارساي قهرمان هستيد يا هستم!
عشقمه مسي!مثل هميشه بي نظير عالي معركه!
قيافه ي رونالدو ديدني بود!
مقتدرانه!
مي خوامت گوارديولا!
پيش به سوي قهرماني!