مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
کدوم گل؟
من گلی ندیدم.توی لینک هم هیچی نبود.
دوباره عکسشو بذار من گل ها رو خوب بلدم
http://urfile.net/files/cjdwqrm9dag2urh88r6v.jpg
ببینید;)

آخرین ویرایش:

sina666

عضو
عرض ادب
ميخواستم چنتا گل وگياه سبز گلداني براي خونه تهيه كنم گفتم ازنظر زيبايي وسرسبزيش ككم كنيد .
باتشكر

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
عرض ادب
ميخواستم چنتا گل وگياه سبز گلداني براي خونه تهيه كنم گفتم ازنظر زيبايي وسرسبزيش ككم كنيد .
باتشكر
اهل کدام شهر هستید؟؟؟
برای داخل خونه میخایید؟اگر آره کجای خونه شرایطشو برام توصیف کنید.
برای تو حیاط میخایید؟اگر آره شرایطشو برام بگید.

و اینکه میخایید چه خصوصیاتی گیاه تون داشته باشه

ممنون

HirrAd

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
من ترم چهارم اب می خونم ، دانشگاهمون کلاسای کشت بافت گذاشته ،می خواستم بپرسم به درد ما هم می خوبه بریم؟ می گن برای کار توی گلخونه ها خوبه ، از بچه هایی که چهارتا پیرهن بیشتر از من پاره کردن خواهش میکنم مشاوره بدند .
فقط زود اگه ممکنه.....:gol:

سلام من هم رشته ای شمام به نظر من تلاشتونو بگذارید روی درسای تخصصیمون مثل انتقال آب یا آبرسانی شهری حتی آبیاری تحت فشار اگه علاقه داشته باشید. این موارد میتونن بعد از فاغ التحصیلی کمکتون کنن تا از بقیه واسه کار پیدا کردن سبقت بگیرید

sina666

عضو
اهل کدام شهر هستید؟؟؟
برای داخل خونه میخایید؟اگر آره کجای خونه شرایطشو برام توصیف کنید.
برای تو حیاط میخایید؟اگر آره شرایطشو برام بگید.

و اینکه میخایید چه خصوصیاتی گیاه تون داشته باشه

ممنون
واسه تو اتاق ميخوام اتاقشم كم نوره تو همدان هستيم. كوهستانيه
يه گل ميخوام سبز باشه هميشه هم گل داشته باشه و زيبا باشه

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه تو اتاق ميخوام اتاقشم كم نوره تو همدان هستيم. كوهستانيه
يه گل ميخوام سبز باشه هميشه هم گل داشته باشه و زيبا باشه
سینا جان من دقیق نمیدونم تو بازار همدان چه گلهایی آپارتمانی هست ولی یه دوست همدانی دارم اینجا گلفروشی دارن ازشون وضعیت بازار اونجا رو میپرسم زود بهت جواب میدم

راستی درست متوجه شدم یه گل آپارتمانی کیخای که گل بده؟؟؟
عزیزم دقت کن گیاهان در طول سال همیشه گل نمیدنا و بیشتر عمرشون برگ دارن و فقط تو یه فصل گل میدن
نظرت در مورد گیاهان برگساره ایی چیه؟منظورم اینه که برگ آنها ارزش زینتی داشته باشه ...

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز

sina666

عضو
من كه گيييييييييييييييييييييييييييج شدم خلاصه يه چيز قشنگ بگيد بخريم ديگه.

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
بابا چرا بد اخلاقي ميكنين اخه من تا الا جواب نا مربوط دادم ؟
خوب مشخصاتي كه دوستمون دادن جوابم بهترين پيشنهاد بود

حالا كلي ميگم ببينين خونتون افتاب نداره يعني نور مستقيم نداري برا همينم فكر گلهاي رنگا رنگ رو از سرت بيرون كني بهتره

اما ميتوني از گلهاي اپارتماني برگ رنگي استفاده كني مثل كروتن يا سجافي يا برگ بيدي

در كل پيشنهادم براتون اينه از ديفن يا فيكوس استفاده كني چون نگهداريشون سخت نيست :gol: ( بعلت دندون درد از توضيحات بيشتر معذورم تا بعد )

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا چرا بد اخلاقي ميكنين اخه من تا الا جواب نا مربوط دادم ؟
خوب مشخصاتي كه دوستمون دادن جوابم بهترين پيشنهاد بود

حالا كلي ميگم ببينين خونتون افتاب نداره يعني نور مستقيم نداري برا همينم فكر گلهاي رنگا رنگ رو از سرت بيرون كني بهتره

اما ميتوني از گلهاي اپارتماني برگ رنگي استفاده كني مثل كروتن يا سجافي يا برگ بيدي

در كل پيشنهادم براتون اينه از ديفن يا فيكوس استفاده كني چون نگهداريشون سخت نيست :gol: ( بعلت دندون درد از توضيحات بيشتر معذورم تا بعد )

nersis-68

عضو جدید
من مطلب درباره اتوماسيون سيستمهاي ابياري مي خواستم ، ممنون ميشم كسي كمكم كنه

hamijj2010

عضو جدید
سوال

سوال

سلام دوستان
سوال من کمی طولانیه ببخشید
1.رشته ی باغبانی ارشد گرایش گیاهان دارویی داره؟
2.اگه داره در مقطع دکتری چه گرایشهایی داره؟
3. وجه مشترکی بین داروسازی و اون وجود داره ؟
4. رشته ی باغبانی اگه چنین رشته ای داره آیا در ایران تحصیل میشه ؟ یا در خارج؟
5.اگه خارج, در کدام کشورها تحصیل میشه؟ و کدوم بهتره؟ ایران یا خارج
6. به صورت کلی وضعیت کار دکترای باغبانی چطوریه؟ در ایران و خارج از کشور.

آخرین ویرایش:

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
لطفا بگید باغ تو کدوم شهر یا روستاست؟
بطور معمول برای درختان انار ، هیدرومدول معادل حدود 1.1 تا 0.8 در می آد یعنی برای سه هکتار آب مورد نیاز حدود 3.3 تا 2.4 لیتر در ثانیه میشه
البته به شرایط منبع آب هم مربوط میشه و باید اطلاعات کیفی و کمی اون در اختیار باشه
پیشنهاد میکنم از آب نمونه بگیرید و توی یک ظرف تمیز و سالم به آزمایشگاه آب برسونید تا آزمایشات روتین آب و آنیون و کاتیونها رو برآورد کنند
دبی آب رو هم محاسبه کنید . برای این کار میتونید یک محفظه ای رو که حجمش معلومه با آب موتورتون پر کنید و ببینید توی چند ثانیه پر میشه و دبی رو از این راه حساب کنید
یک نقشه هم باید تهیه بشه . برای اینکه نقشه برداری نکنید ، میتونید کروکی تهیه کنید و توی اون محل درختان رو نشون بدید . اگر فواصل کاشت ثابته و مشخص ، این کار به آسونی صورت میگیره
برای شیب هم میتونید اختلاف ارتفاع اطراف زمین رو نسبت به هم در بیارید. البته این کار کمی مشکله ولی امکانپذیره اگر نیوو داشته باشید که خیلی بهتر
وقتی این کارها رو کردی ، نتیجه رو بگو تا راهنماییت کنم
دوست عزیز با تشکر از راهنماییتون. خواستم چند نکته رو تذکر بدم:
1. با توجه به ایکه به طور معمول اکثر کشاورزان آب کامل ندارند (یعنی فقط بخشی از آب را آنهم به صورت دوره ای در اختیار دارند)* بدست آوردن دبی و هیدرومدول به این صورت اشتباه است. برای اطلاع دوستان روش صحیح برآورد به این صورت است:
پس از مراجعه به کسی که مقسم و مسوول چاه یا قنات یا ... می باشد( مقسم، آب بر یا هر مقام مسوول دبی چاه را با مراجعه به پروانه چاه بدست آورد. در نظر داشته باشید این دبی در طراحی مد نظر قرار می گیرد چون ممکن است از چاه آب بیشتری پمپاژ بشود که بعدا مشکلات حقوقی آن گریبان افراد را بگیرد.
بعد از بدست آوردن مقدار دبی، و دوره و میزان سهم آب بر حسب ساعت مقدار آب را بر حسب لیتر بر ثانیه محاسبه کرد. میزان سطح زیر کشت دقیقا دو برابر مقدار دبی بدست آمئه می باشد.
2. نقشه جزء واجبات کار بوده و باید توسط نقشه بردار برداشت شده و نقشه کامل زمین بر اساس برداشت های بدست آمده تهیه گردد. چون قطر لوله ها، نوع پمپ و ... بر همین اساس بدست می آید. دقت شود نقشه برداری خیلی مهم بوده و خیلی از طرح ها به علت نقشه برداری ناشیانه یا غلط با شکست مواجه شده شده است. در نظر داشته باشید هزینه از جیب شما پرداخت می شود نه جای دیگر.
شیب هم بعد از نقشه برداری قابل محاسبه است.
نکات مهم:
برای اینکه بتوانید وام بگیرید:
1. مساحت زمین کمتر از 3 هکتار برای قطره ای و کمتر از 5 هکتار برای بارانی نباشد
2. تا سر زمین برق کشی شده باشد.
3. مقدار زمین محاسبه شده زیر 5 هکتار نباشد
برای تشکیل پرونده به بخش امور فنی و زیر بنایی جهاد کشاورزی شهرستان خود باید مراجعه کرد

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
سوال من کمی طولانیه ببخشید
1.رشته ی باغبانی ارشد گرایش گیاهان دارویی داره؟
2.اگه داره در مقطع دکتری چه گرایشهایی داره؟
3. وجه مشترکی بین داروسازی و اون وجود داره ؟
4. رشته ی باغبانی اگه چنین رشته ای داره آیا در ایران تحصیل میشه ؟ یا در خارج؟
5.اگه خارج, در کدام کشورها تحصیل میشه؟ و کدوم بهتره؟ ایران یا خارج
6. به صورت کلی وضعیت کار دکترای باغبانی چطوریه؟ در ایران و خارج از کشور.
سلام عزیزم:gol:
1 - آره داره
2 - نمیدونم
3 - اطلاع دقیق از واحد های درسی ارشد گیاهان دارویی ندارم
4 - در ایران هم هست
5 - به طور کلی عزیزم باید خودت کار را بندازی ولی خوب با دکترا میشه استاد دانشگاه شد

موفق باشید:gol:

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
اره ارشد گیاهان دارویی داره دولتی فقط تهران با دکتر امید بیگی
ازاد هم 3 دانشگاه داره جهرم کرج و یه جای دیگه یادم نیست
بله پس از فارغ التحصیلی میتونید با بچه های داروسازی کار کنید
و اگر هم علاقه به کار های تحقیقاتی داشته باشید که با انها کارهای تخقیقاتی میگیرید.

برای کار هم هر کجا و هر رشته ای و در هر سطحی که باشه فقط فقط فقط فقط بستگی به علاقه خودتون داره

شیرین بانو

عضو جدید
درخواست کمک دارم.چندتا سوال کوتاه دارم میشه کمکم کنید

درخواست کمک دارم.چندتا سوال کوتاه دارم میشه کمکم کنید

سلام دوستان خوبم
چند تا سوال داشتم که دقیقا هر چی می گردم پیدا نمی کنم میشه بهم کمک کنید؟
1-آندوسپرم چه هورمون هایی تولید میکند؟
2-دانه چه هورمون هایی تولید میکند؟
3-چه هورمون هایی مانع گل انگیزی می شود؟
4-کودازته در تابستان سبب گل انگیزی می شود یا گلدهی؟
5-روی جفت یا placentaچه چیزی قرار دارد؟

hamijj2010

عضو جدید
گیاهان دارویی هم مثله داروسازها مجوز داروخانه معمولی داره ؟
گستره کاریش در حد داروسازها هستش یا یکسان هستن؟

ممنونم از شما دوستان گرامی

آخرین ویرایش:

48451

عضو جدید
قلمه از درختچه های زینتی پر فروش

قلمه از درختچه های زینتی پر فروش

سلام دوستان یه سوال فوری فوری فوری ::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que:
کسی میتونه بهم کمک کنه و بگه که در فصل بهار از چه درختچه هایی میشه قلمه گرفت؟( منظورم درختایی که فروش خوبی هم داشته باشن -قلمه گرفتن از درختچه های زینتی برام بیشتر اهمیت داره)

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان یه سوال فوری فوری فوری ::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que::que:
کسی میتونه بهم کمک کنه و بگه که در فصل بهار از چه درختچه هایی میشه قلمه گرفت؟( منظورم درختایی که فروش خوبی هم داشته باشن -قلمه گرفتن از درختچه های زینتی برام بیشتر اهمیت داره)
خوب عزیز من شما اول بگو چه درختچه هایی تو منطقه تون هست اول تا ما بگیم میشه یا نه ....

M-R-A-G

عضو جدید
کمک در ضمینه طراحی فضای سبز

کمک در ضمینه طراحی فضای سبز

سلام به دوستان
لطفا در ضمینه طراحی میدانی بیضی شکل به مساحت 4450 متر مربع که المان وسط میدان (درست مرکز بیضی) به مساحت 970 متر مربع قرار دارد که از مساحت کل کم میشود اگر طرح خاصی دوستان دارند راهنمایی کنند
ضمنا از انواع گلهای فصلی و چمن و درخت یا درختچه می تونند برای طراحی استفاده کنند