آلارم غذایی 2 (شیر کاکائو)

hamid rad

کاربر فعال صنایع غذایی
[FONT=&quot]آلارم های غذایی 2 (شیر کاکائو)[/FONT]

[FONT=&quot]خب بازم سلام به همه بچه های گل ... [/FONT]
[FONT=&quot]شیر کاکائو واااای ... [/FONT]
[FONT=&quot]از اینجا بگم که در فراوری این محصول ما تقریبن 3 مرحله حرارت دهی با دمای بالا و زمان زیاد داریم و اون هم به دلیل اینه که کاکائو باید خوب در شیر حل بشه ... ( دمای 75 درجه و زمان 30 دقیقه فقط یک مرحله از حرارت دهیه این محصوله )[/FONT]
[FONT=&quot]بچه ها و دوستان عزیز در شیر کاکائو که اصلن توصیش نمی کنم ما حدود 6 تا 8 دهم درصد کاکائو و حدود 30 درصد و بیشتر سوکروز یا ساکاروز یا همین شکری که می خورید هست ... عزیزان لذت شیر کاکائو به کاکائو ی توی اون نیست .. بلکه به شکر و شیرینی ه اونه ...[/FONT]

hamid rad

کاربر فعال صنایع غذایی
[FONT=&quot]در ادامه اینو بگم که در شیر کاکائو به مقدار اندکی استبلایزر ( پايدار كننده ) مثل کاراگینان یا ثعلب میزنن ... نکته اینه که همه ی ما قبل از خوردن شیر کاکائو روی بسته میبینیم که نوشتن [/FONT][FONT=&quot]–[/FONT][FONT=&quot] قبل از مصرف تکان دهید - ... حالا به این مسئله یکم فکر کنین ... چرا ( پايداركننده کارش اینه که فازهای جامد و محلول از هم جدا نشن و ماده مون یکنواخت باشه ... !!! ) چی متوجه میشین ... بزارید بگم ... این شیر کاکائو نباید در صورت افزودن نگهدارنده رسوب کرده باشه ... این بر می گرده به کیفیت بده شیر ... البته ته نشینی ه کاکائو در شیر تا حدی طبیعیه ولی آیا شما تا حدی ته نشینی می بینید ....[/FONT]
[FONT=&quot]نکته بعد اینکه هر کارخوونه ای میتونه شیر برگشتی که ترش شده رو به راحتی به شیر کاکائویی خوش مزه که مورد درخواست بچه هاهم هست متاسفانه تولید کنه ...[/FONT]
[FONT=&quot]از این محصول بترسید ...[/FONT]
[FONT=&quot]نمی گم همه کارخونه ها این کارو می کنن ... ولی به هر حال این یه راه کاره که بعضیا انجام میدن و کسی نمی فهمه ... می خورین و لذت میبرین ...[/FONT]
[FONT=&quot]در ادامه اینم بگم کاکائو به راحتی با کلسیم شیر باند میشه و نمیزاره اون به بدن برسه ... دقیقن کاکائو تا 30 درصد جذب کلسیم شیر را پایین میاره ...[/FONT]

[FONT=&quot] و به هر حال خودتون انتخاب کنید ... این توصیه های من فقط اطلاعاتیه برا اینه که بتونین بهترین رو انتخاب کنین ... [/FONT]

آخرین ویرایش:

hamid rad

کاربر فعال صنایع غذایی
بچه ها باز میگم اگه سوال هست همینجا بپرسین و اینکه ...
اگه من از محصولی حرف میزنم ... دلیل بر نخوردنش نیست .. منم شیر کاکائو می خورم ..
ولی کم ..
پس حقتونه بهترییین رو انتخاب کنین ...

hamid rad

کاربر فعال صنایع غذایی
من صد در صد و قاطعیت حرف این کارشناس تغذیه رو رد میکنم ... و اینکه نباید بچه عادت به خوردن شیر کاکائو کنه ....

سایت تبیان اینو نوشته که :
شیرکاکائو بهتر است یا شیر؟

سئوال) آیا درست که می گویند اضافه کردن پودر کاکائو به شیر، جذب کلسیم شیر را کاهش می دهد؟ فکر می کنم خیلی ها دوست دارند بدانند آیا این حرف صحیح است یا خیر؟
پاسخ) خیر، این گفته صحیح نیست. کاکائوی موجود در شیر کاکائو جذب کلسیم شیر را کاهش نمی دهد.
البته باید گفت کاکائو حاوی ماده ای بنام "اسید اگزالیک" یا "اگزالات" است که با کلسیم موجود در شیر ترکیب می شود و "اگزالات کلسیم" را به وجود می آورد. اگزالات ماده ای است که در بسیاری از گیاهان مانند اسفناج و چای وجود دارد.
اما کلسیم موجود در شیر خیلی بیشتر از اگزالات موجود در کاکائوست، لذا مقدار زیادی کلسیم آزاد (ترکیب نشده با اگزالات) وجود خواهد داشت. در حقیقت فقط حدود 6 میلی گرم از 250 میلی گرم کلسیم موجود در شیر جذب نمی شود.
هر کودکی باید به مقدار کافی کلسیم دریافت کند تا بتواند رشد قدی و استخوان های سالم و محکمی داشته باشد.

بنابراین اگر کودک شما شیر معمولی را دوست ندارد و فقط شیر کاکائو می خورد، او را از خوردن شیرکاکائو منع نکنید و به او بدهید، زیرا برای سلامتی استخوان هایش مفید است.
نیره ولدخانی- کارشناس علوم تغذیه

hamid rad

کاربر فعال صنایع غذایی
امااااا
شير سويا
(با شير كاكائو فرق داره هاااااا)

دانه های سویا به شکل لوبیاست و لوبیای سویا نام دارد. با خیس کردن دانه های لوبیای سویا در آب و خرد کردن و فشار دادن سویاهای خیس خورده مایعی بدست می آید که شیرسویا ( soy milk )نام دارد. شما می توانید در منزل نیز آن را تهیه کنید.

*mitra*

عضو جدید
سلام.واقعا دستتون درد نکنه اول به خاطر این تاپیکی که را انداختم.
بازم ممنون واسه مطالب مفیدی که با زبون ساده نوشتینو آفرین میگم به جرات بالاتون تو رد نظر کارشناس تغذیه....
منتظر آلارم غذایی 3 هستیم..

aminvo

عضو جدید
واقعا خیلی ممنون. چه مطالب مفیدی. البته من توی تلویزیون یک برنامه شبکه 4 شنیده بودم که شیر کاکائو مانع جذب کلسیم شیر میشه و طرف توصیه می کرد که تا جایی که ممکنه شیر را بدون کاکائو بخورید.

اسپوتا

عضو جدید
سلام.ممنون ازمطالب خوبتون.اگه امکان داشته باشه راجب شیروفراورده های اون مطالب زیادی بزارین چون واقعابراپروژه ام لازم دارم.مرسی

hamid rad

کاربر فعال صنایع غذایی
سلام.ممنون ازمطالب خوبتون.اگه امکان داشته باشه راجب شیروفراورده های اون مطالب زیادی بزارین چون واقعابراپروژه ام لازم دارم.مرسی
سلاام . چه پروژه اییی بهم بگو بینم تا ببینم چی هست برات بزارم مهندس ...