کوروش بزرگ الگو و پدر صلح و حقوق بشر

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام دادار نيک انديش

کوروش بزرگ
الگو و پدر صلح و حقوق بشر جهان

به راستی تا کنون به اين موضوع انديشه ايد که چرا شخصيتی مانند کورش که جهان دربرابر بزرگی او شگفت زده است و مشهورترين مورخين
- باستان شناسان و خاورشناسان دنيا از او به نام ابر مرد تاريخ جهان ياد کرده اند چرا تا کنون اسمی از او در ايران برده نشده است ؟ يا هيچ حرکتی که شايسته او باشد در جهان نشده است ؟ آيا ادامه راه اين شخصيت بزرگ جهانی نمی تواند راه نجات ما باشد ؟ آيا عربيزه شدن ايران ما به همين دليل نبوده است که نامی از کورش آورده نشود ؟ آيا برای ايران که کورش را دارد و خود مهد حقوق بشر جهان بوده است - پسنديده است که امروز دنيا ما را به نام مهد تروريست و خشونت و ناقض حقوق بشر خطاب کند ؟ کورش پدر ملتها - بزرگ قهرمان آن روزگار - سرور آسيا - کسيکه که دشمن او را به نيکی ستايش کرد و او را نمونه يک شهريار والا ميدانست امروز کجاست ؟

فره وشی او را می ستايیم و را در حد يک پيامبر برای ايران خدمت کرد می ستاییم و ايران يعنی کورش و کورش يعنی ايران .
راه او راه جوانان آينده ايران است و هيچ شخصيت غربی و عربی و جهانی نمی تواند برای ما ايرانيان بالاتر از او باشد

کوروش بزرگ

من کوروش هستم ، شاه جهان ، شاه بزرگ ، شاه نيرومند ، شاه بابل ، شاه سرزمين سومر و اکد ، شاه چهار گوشه ي جهان . پسر شاه بزرگ کمبوجيه ، شاه شهر انشان ، نوه ي شاه بزرگ کوروش ، شاه شهر انشان ، نبيره ي شاه بزرگ چيش پيش ، شاه انشان . از دودماني که هميشه از شاهي برخوردار بوده است . با خرسندي و شادماني به کاخ فرمانروايان و تخت پادشاهي قدم گذاشتم . سپاهيان بي شمار من با صلح به بابل درآمدند. من نگذاشتم در سراسر سرزمين سومر و اکد تهديد کننده ي ديگري پيدا شود . من ويرانه هايشان را ترميم آردم و دشواري هاي آنان را آسان کردم.

درود بيکران ما به روان انوشه کوروش هخامنشی

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز

فره وشی او را می ستايیم و را در حد يک پيامبر برای ايران خدمت کرد می ستاییم و ايران يعنی کورش و کورش يعنی ايران .

با تمام احترامی که به نظرات و ارزشهای همه هموطنانم قائلم، این حق رو بر خود جایز میدانم که الگو و ارزشهای خودم رو خودم انتخاب کنم، برای من هیچ وقت کوروش ایران نیست وایران کوروش نیست!
نسخه پیچیدن برای دیگران بدون در نظر گرفتن نظر شخصی انها فکر نکنم درست باشه. البته من نیز با مبارزه با عربیزه شدن کشورم مخالفم.:gol:

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تمام احترامی که به نظرات و ارزشهای همه هموطنانم قائلم، این حق رو بر خود جایز میدانم که الگو و ارزشهای خودم رو خودم انتخاب کنم، برای من هیچ وقت کوروش ایران نیست وایران کوروش نیست!
نسخه پیچیدن برای دیگران بدون در نظر گرفتن نظر شخصی انها فکر نکنم درست باشه. البته من نیز با مبارزه با عربیزه شدن کشورم مخالفم.:gol:

منظورم نماد بود...

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نخاستم نظرمو تحمیل کنم اگه مشکلی هست تاپیک رو پاکش کنم؟

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماهم گفتيم در حد پيامبر
از ذوالقرنين مطلب ميذارم تا حرفام كامل شه

rahimsaei

عضو جدید
ما به کورش خیلی احترام می گذاریم و برایمان ارزشمند است

اما از آنجایی که باید الگوی را انتخاب کرد که کامل باشد، ما اسلام را انتخاب کردیم. شاید بگویید اسلام ما اسلامی است که از طرف والدینمان به ما رسیده و ما بچه مسلمانیم. درست، ولی وقتی قدرتی مافوق قدرت بشر به ما دستور می دهد که الگوی شما پیامبر اسلام است پس خیلی ارزشمند است که ان الگو را بهتر بشناسیم و از آن با کمال آگاهی پیروی کنیم. با برخوردی که با هم سن سالهایم دارم به این باور رسیده ام که همه مردم مملکت ما بخصوص جوانان ما این توانایی را دارند که با مطالعه دقیق بهترین گزینه را برای الگوی زندگی یشان انتخاب کنند. درود بر ایران و مردم عزیزش که همیشه در تاریخ نقشی مهم و اساسی بازی کرده اند.

ممنون

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز

اما از آنجایی که باید الگوی را انتخاب کرد که کامل باشد، ما اسلام را انتخاب کردیم. شاید بگویید اسلام ما اسلامی است که از طرف والدینمان به ما رسیده و ما بچه مسلمانیم. درست، ولی وقتی قدرتی مافوق قدرت بشر به ما دستور می دهد که الگوی شما پیامبر اسلام است پس خیلی ارزشمند است که ان الگو را بهتر بشناسیم و از آن با کمال آگاهی پیروی کنیم. با برخوردی که با هم سن سالهایم دارم به این باور رسیده ام که همه مردم مملکت ما بخصوص جوانان ما این توانایی را دارند که با مطالعه دقیق بهترین گزینه را برای الگوی زندگی یشان انتخاب کنند. درود بر ایران و مردم عزیزش که همیشه در تاریخ نقشی مهم و اساسی بازی کرده اند.

ممنون
تو خوب بودن الگوی شما شکی نیست، ولی بین عربیزه شدن و اسلام گرایی خیلی فرق داره.
درسته؟
البته با احترام به همه عربهای عزیزمون، بسط دادن فرهنگ عرب به همه قومیتها، موضوع بحث هست نه خود فرهنگ عرب

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز

ممنون
میرحسین راست میگه
عربیزه شدن و اسلام گرایی کلی تفاوت دارند...

rahimsaei

عضو جدید

ممنون از نظرتان

بین انسانها نباید به دلیل زبان و قومیت و .... فرق گذاشت. ما عربیزده نیستیم. هیچ کس دوست ندارد که به زبان مادریش و ملیتش پشت کند. ما همه ایرانی مسلمان هستیم . چیزی که به نظرم باید برایمان مهم و ارزشمند باشد، این است که از خود بیخود نشویم و خودمان را فراموش نکیم، یعنی انسان بودن را نباید به بهای اندک بفروشیم

mohammad.ie69

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از نظرتان

بین انسانها نباید به دلیل زبان و قومیت و .... فرق گذاشت. ما عربیزده نیستیم. هیچ کس دوست ندارد که به زبان مادریش و ملیتش پشت کند. ما همه ایرانی مسلمان هستیم . چیزی که به نظرم باید برایمان مهم و ارزشمند باشد، این است که از خود بیخود نشویم و خودمان را فراموش نکیم، یعنی انسان بودن را نباید به بهای اندک بفروشیم
باشه قبول ولی ما عربیزده نخواهیم شد