تفاوت مهندسی تکنولوژی برق قدرت با مهندسی برق قدرت

narmaki

عضو جدید
باسلام خدمت اعضای محترم :
لطفا علت اضافه شدن پشوند تکنولوژی به مهندسی برق را جهت رفع ابهام بیان کنید چرا که از امسال به مهندسی برق گرایش قدرت تکنولوژی اضافه شده است.آیا این به معنای پایین آمدن سطح علمی مدرک میباشد؟وایا نظام مهندسی با این تفاوت دچار مشکل نمیشود؟و اینکه تغییرات تعداد واحد به چه صورت میباشد؟

hosseinassar

مدیر ارشد
لطفا علت اضافه شدن پشوند تکنولوژی به مهندسی برق را جهت رفع ابهام بیان کنید چرا که از امسال به مهندسی برق گرایش قدرت تکنولوژی اضافه شده است.آیا این به معنای پایین آمدن سطح علمی مدرک میباشد؟وایا نظام مهندسی با این تفاوت دچار مشکل نمیشود؟و اینکه تغییرات تعداد واحد به چه صورت میباشد؟

تا اونجایی که من می دونم برای افرادیست که از کاردانی به کارشناسی، مهندسی برق می گیرن
فرقش با مهندسی قدرت رو هنوزخود نظام مهندسی هم نمیدونه ولی حتما یه فرقی داره

simpatico4949

عضو جدید
تا اونجایی که من می دونم برای افرادیست که از کاردانی به کارشناسی، مهندسی برق می گیرن
فرقش با مهندسی قدرت رو هنوزخود نظام مهندسی هم نمیدونه ولی حتما یه فرقی داره

مهندسی تکنولوژی قدرت حدود 20 واحد تعداد واحداشون کمتره مهندسی قدرت هست
قطعا موقعی که 20 واحد از تعداد واحدهاشون کم میشه فرقی باید بینشون باشه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: madf

Y.S.Z

عضو جدید
کارشناسی ناپیوسته رو مهندسی تکنو...برق وکارشناسی پیوسته رو مهندسی برق میگن در عمل هم فرق اساسی ای نداره فقط کارشناسی پیوسته تعداد واحدهای تئوری-تخصصیش بیشتره

آروين

عضو جدید
سلام
من حدود 12 سال هست كه تو صنعت كا ميكنم هم در فيلد تكنسيني و هم مهندسي تنها چيزي كه تظمين كننده موفقيت شما است اول اخلاق و نهوه ارتباط شما با ديگران دوم ميزان سواد شما و توانايي كاربرد ان در كار تخصصي محوله است پس تا ميتونيد تو اين دو زمينه كار كنيد واصلا دنبال اين حاشيه ها نريد. لازم به ذكر است با توجه به كيفيت صنعت ما كه بيشتر در زمينه مونتاژ تعميرات و بهره برداري ميباشد با كمي تلاش گرايشهاي مختلف برق ميتونن جاي هم كا كنند وهم جهت ادامه تحصيل براحتي گرايش خود راعوض كنند.
حتما موفق ميشويد.

MILAD AHWAZI

عضو جدید

سلام . بله فرق میکنه و تفاوت ان در گذراندن تعداد واحد های کمتر درسی می باشد .

اطلاعات زیر که میگم کاملا مطمئن نیستم چون فقط شنیدم . شنیدم که....

1 - ویژه بچه های قبولی ازمون های چند سال اخیر کاردانی به کارشناسی است یعنی ناپیوسته .

2 - در گذشته به این صورت نبود چون من خودم ناپیوسته مهندسی هستم نه تکنولوژی .

3 - 12 واحد درسی ( یا شایدم بیشتر ) از بچه های مهندسی کمتر پاس میکنن از جمله

الکترومغناطیس و سیگنال و مخابرات و.... بقیشو نمی دونم .

4 - و این یعنی اعتبار بالاتر مدرک مهندسی .

کارشناسی ناپیوسته رو مهندسی تکنو...برق وکارشناسی پیوسته رو مهندسی برق میگن در عمل هم فرق اساسی ای نداره فقط کارشناسی پیوسته تعداد واحدهای تئوری-تخصصیش بیشتره

سلام دوست عزیز ببخشید جسارت می کنم اما شما اشتباه عرض کردید چون برای شما

مثال موثق میزنم بنده خودم کارشناسی ناپیوسته مهندسی برق قدرت ام نه مهندسی تکنولوژِی .

7839

عضو جدید
تعداد واحدهای مهنسی 84 تاست وتکنولوزی 76 تا اما تکنولوژی واحداش تخصصی تره .مهندسی فقط 4 واحد عمومی بیشتر داره و مخابرات و نقشه کشی صنعتی و اصول کامپیوتر که هیچ کدوم به درد قدرت نمیخوره و تکنولوژی درسهای تاسیسات برقی و پروژه و طراحی خطوط انتقال انرژی و پروژه جزو دروس تخصصیشه در حالی که برا مهندسی اختیاریه
;)

simpatico4949

عضو جدید
تعداد واحدهای مهنسی 84 تاست وتکنولوزی 76 تا اما تکنولوژی واحداش تخصصی تره .مهندسی فقط 4 واحد عمومی بیشتر داره و مخابرات و نقشه کشی صنعتی و اصول کامپیوتر که هیچ کدوم به درد قدرت نمیخوره و تکنولوژی درسهای تاسیسات برقی و پروژه و طراحی خطوط انتقال انرژی و پروژه جزو دروس تخصصیشه در حالی که برا مهندسی اختیاریه
;)

اگه من ترم آخر کارشناسی ناپیوسته مهندسی برق قدرت هستم که 95 واحد باید پاس می کردیم حالا تازگی بخشنامه شده که 6 واحد از درسهای جبرانی رو حذف کنن که تازه میشه 89 واحد نه 84 واحد
درس تاسیسات الکتریکی هم جز درسهای اصلی هست نه اختیاری
از جمله تفاوت هایی که این دو با هم دارن:
درس برنامه نویسی شده 2 واحد که قبلا 3 واحد بود
درس نقشه کشی حدف شده
مخابرات حذف شده
پروژه 3 واحد بود شده 2 واحد
اصول میکرو حذف شده
الکترونیک 2 حذف شده
و...
به نظر دارن تخصصی ترش میکنن اگه فردا نظام مهندسی دبه نکنه که این مهندسی نیست مهندسی تکنو لوژی هست

mohsen kashki

عضو جدید
نه

نه

سلام
این حرف بچه ها که تعداد واحد کمتری پاس می کنند درست نیست کاملا بر عکس چند واحد بیشتر هم هست اما کمتر نیست
این در کنکور کارشناسی ناپیوسه است:eek::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2:
از نظر مدرک هم تفاوتی ندارد:mad:
من خودم دانشجوی تکنولوزی برقم:redface:

mehdibayani

عضو جدید
اگه من ترم آخر کارشناسی ناپیوسته مهندسی برق قدرت هستم که 95 واحد باید پاس می کردیم حالا تازگی بخشنامه شده که 6 واحد از درسهای جبرانی رو حذف کنن که تازه میشه 89 واحد نه 84 واحد
درس تاسیسات الکتریکی هم جز درسهای اصلی هست نه اختیاری
از جمله تفاوت هایی که این دو با هم دارن:
درس برنامه نویسی شده 2 واحد که قبلا 3 واحد بود
درس نقشه کشی حدف شده
مخابرات حذف شده
پروژه 3 واحد بود شده 2 واحد
اصول میکرو حذف شده
الکترونیک 2 حذف شده
و...
به نظر دارن تخصصی ترش میکنن اگه فردا نظام مهندسی دبه نکنه که این مهندسی نیست مهندسی تکنو لوژی هست
با سلام
من باشما موافقم تخصصی تره
رشته مهندسی تکنولوژی 96 واحد هست که جدیدا قراره به تشخیص دانشگاه 6الی8واخد ازش کم بشه
من به سازمان نظام مهندسی مراجعه کردم اونا براشون لیست واحدهای پاس شده مهمه که اینم فرقی نداره

حمید بشیان

عضو جدید
با سلام
رشته مهندسی تکنولوژی 96 واحد هست که جدیدا قراره به تشخیص دانشگاه 6الی8واخد ازش کم بشه
من به سازمان نظام مهندسی مراجعه کردم اونا براشون لیست واحدهای پاس شده مهمه که اینم فرقی نداره

منم با شماها موافقم.
من خودم ناپیوسته تکنولوژی ام. به نظره من ما بیشتر واحد پاس می کنیم. پیوسته ها به طور کلی حدود 140 یا 150 واحد پاس میکنن،ولی ما با کاردانی حدود 175 باید پاس کنیم.من 85 کاردانی پاس کردم و 88 کارشناسی باید پاس کنم.

Hakhamansh

عضو جدید
تعداد واحد مهندسی بیشتره و مهندسی تکنولوژی ماله کارشناسی ناپیوسته است و واحد های اضافیشو نتئوری هست و بیشتر دروس محاسباتیه

10reza01

عضو جدید
با سلام
هیچ فرقی نداره همش حرفه

vortex2007

عضو جدید
سلام من امیر هستم و دانشجوی مهندسی تکنولوژی برق قدرت دانشگاه آزاد هستم .والا تا اونجا که من میدونم زیاد با هم فرق ندارن فقط یه درسه مخابرات حذف شده تازه با بخشنامه که جدیدا اومده تعداد واحدامون به 84 واحد کاهش پیدا کرده وگرنه بیشتر از ای اوصاف بود

behnam_elec

کاربر بیش فعال
سلام . بله فرق میکنه و تفاوت ان در گذراندن تعداد واحد های کمتر درسی می باشد .

اطلاعات زیر که میگم کاملا مطمئن نیستم چون فقط شنیدم . شنیدم که....

1 - ویژه بچه های قبولی ازمون های چند سال اخیر کاردانی به کارشناسی است یعنی ناپیوسته .

2 - در گذشته به این صورت نبود چون من خودم ناپیوسته مهندسی هستم نه تکنولوژی .

3 - 12 واحد درسی ( یا شایدم بیشتر ) از بچه های مهندسی کمتر پاس میکنن از جمله

الکترومغناطیس و سیگنال و مخابرات و.... بقیشو نمی دونم .

4 - و این یعنی اعتبار بالاتر مدرک مهندسی .

سلام دوست عزیز ببخشید جسارت می کنم اما شما اشتباه عرض کردید چون برای شما

مثال موثق میزنم بنده خودم کارشناسی ناپیوسته مهندسی برق قدرت ام نه مهندسی تکنولوژِی .

سلام دوست عزیز
مطمئنی از صحبتهای کردین؟
قبلا که مهندسی نمیدادن کارشناسی ناپیوسته میدادن
شما کار میکردین اقای مهندس میومد زیر کار شما رو به اسم خودش امضا میکرد و میرفت
حالا هم منهدسی اومده رو مدرکت هم امضا داری
از لحاظ شغلی هم تمام بچه های ناپیوسته همه جا تو اولویت هستن تا پیوسته ها
چون تو کاردانی وقتی دارن تو 3 ترم مدار 1 2 الکترونیک 1 2 و... میخونن پیوسته ها دارن ریاضی پاس میکنن
به کاردانی ها کار یاد میدن و اونا کما کان در حال عمومی خوندن هستن
ناپیوسته ها میان برا تکمیل دانسته هاشون و بالا بردن بار محسباتی که میشه مهندسی اما پیوسته باید بشینن تا تموم بشه درساشون تازه بشن مهندسی که کار بلد نیستو و فقط میتونه محاسبه کنه که با توجه به بازار کار امروز جامعه ما اصلا همچین افرادی و نگاه هم نمیکنن
اونای هم که تو ناپیوسته 20 واحد بیشتر بهشون میدن به خاطر اینه که از فنی حرفه ای اومدن و اعتقاد رییس روسا اینه کار که بار محاسباتی ندارنو باید بیشتر پاس کنن تا به بچه های که از ریاضی وارد ناپیوسته شدن برسن

m.r.rafat69

عضو جدید
سلام منم رشتم تکنولوژی کنترل درجه1برق صنعتی رو هم دارم به نظر شمابرق قدرت بهتره یاتکنولوژی کنترل میخوام تغییر رشته بدم

poomsee

عضو جدید
با سلام
اشتباه نکنید مهندسی تکنولوژی واحد های بیشتری داره مجموعا یک مهندس قدرت در تکنولوژی نزدیک به 165 واحد درسی پاس میکنه و این در حالی که کارشناسی پیوسته حول حوش 140 یا 150 واحد پاس میکنند علت اینه که واحد کارگاهی بیشتری دارند;)

poomsee

عضو جدید
سلام دوست عزیز
مطمئنی از صحبتهای کردین؟
قبلا که مهندسی نمیدادن کارشناسی ناپیوسته میدادن
شما کار میکردین اقای مهندس میومد زیر کار شما رو به اسم خودش امضا میکرد و میرفت
حالا هم منهدسی اومده رو مدرکت هم امضا داری
از لحاظ شغلی هم تمام بچه های ناپیوسته همه جا تو اولویت هستن تا پیوسته ها
چون تو کاردانی وقتی دارن تو 3 ترم مدار 1 2 الکترونیک 1 2 و... میخونن پیوسته ها دارن ریاضی پاس میکنن
به کاردانی ها کار یاد میدن و اونا کما کان در حال عمومی خوندن هستن
ناپیوسته ها میان برا تکمیل دانسته هاشون و بالا بردن بار محسباتی که میشه مهندسی اما پیوسته باید بشینن تا تموم بشه درساشون تازه بشن مهندسی که کار بلد نیستو و فقط میتونه محاسبه کنه که با توجه به بازار کار امروز جامعه ما اصلا همچین افرادی و نگاه هم نمیکنن
اونای هم که تو ناپیوسته 20 واحد بیشتر بهشون میدن به خاطر اینه که از فنی حرفه ای اومدن و اعتقاد رییس روسا اینه کار که بار محاسباتی ندارنو باید بیشتر پاس کنن تا به بچه های که از ریاضی وارد ناپیوسته شدن برسن
با شما موافقم 100%
اونهایی که از ریاضی کارشناسی برق میگیرن نمیتونن یه مدار فرمان ساده ببندن;)

FreeTalk

عضو جدید
کلا به کارشناسی ناپیوسته : مهندسی تکنولوژی می گن
تعداد واحدشون هم اساسا ملاک نبوده فقط جهت تمایز پیوسته و ناپیوسته بوده.
البته هنوز خیلی از دانشگاه های قدیمی برای ناپیوسته هاشون هم عنوان تکنولوژی را نمی گذارند.

navidkhob

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

سلام دوستان.
ببینید شما اگر درست بخواهید نگاه کنید (البته من این چند سال اخیر منظورم هست) مهندسی تکنولوژی برق قدرت زیاد فرق چندانی با مهندسی برق قدرت(کارشناسی پیوسته )نداره.
حتی من مطمئنم که بعضی دانشگاه های دور افتاده هم بر اساس چارت درسی سازمان مرکزی اقدام می کنند و همین چند درس معروف که در کنکور ارشد هم حائز اهمیت هستند رو تدریس می کنند.
در اصل مهندسی تکنولوژی الکترونیک(کارشناسی ناپیوسته) داره حقش خورده میشه.چون چارت درسیش دقیقا موازی شده با چارت درسی کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی الکترونیک و به همین خاطر دیگر در چارت شما درس های :ریاضی مهندسی - آمار و احتمالات مهندسی -سیگنال ها و سیستم ها -الکترومغناطیس-فیزیک الکترونیک-فیزیک مدرن
موجود نیستند و من در تعجبم که اون کسی که در حال به نظم آوردن این چارت بوده به چی فکر می کرده.
شما دقت کنید که مهندسی تکنولوژی برق قدرت اینگونه نیست و اکثر دروس نامبرده رو پاس می کنه اما سوال اینجاست که این در این چارت:
سیگنال سیستم که واسه ارشد الکترونیک ضریب بالایی دارد اما واسه ارشد قدرت ضریبش صفر هست به بچه های قدرت تدریس میشه اما به بچه های الکترونیک نه.
شما اگه همین حالا هم برید از کارشناس رشتتون بپرسید که آیا شما مهندسی هستید یا نه؟
به شما پاسخ خواهد داد که بله و مدرکی که به شما می دهد مهندسی هست.اما مهندسی به چه قیمتی؟
یعنی به عبارتی این یک سیاست است که دانشجویان کارشناسی ناپیوسته به ارشد وارد نشن؟
چون کسانی که این دروس رو پاس کردند حالا که به کنکور میرسن هزار برنامه میریزن که بتونن تو این رقابت برنده شن ،حالا اون بیچاره ای که اصلا این دروس رو بهش تدریس هم نکردند چه باید بکند؟
تفاوت زیاده به عنوان مثال شما حتی در مهندسی تکنولوژی کامپیوتر هم می بینی که ریاضی مهندسی تدریس می کنند اما من موندم واسه برق که اساسش بر پایه ریاضی هست چرا اینجور نیست.
واسه اون دوستانی هم که میگن ما کار عملی بلد هستیم و ریاضی ها بلد نیستن باید بگم که رشته مهندسی برق اساسش بر ریاضی هست و نه میشه گفت کار عملی فقط و نه میشه گفت ریاضی.بلکه اینها مکمل هم هستند.
بعدم می خوایید من چند نفر معرفی کنم که ریاضی بودن بعد واسه مهندسی برق به دانشگاه تهران رفتن (حالا بعضیا میگن اینها همش تو کار محاسبه و درس بودن نه کار عملی) اما حالا درکشون از اکثر دستگاه های صنعتی و اندازه گیری و الکتریکی و کلا برقی از خیلی ها که میگن ما کار عملی تو فنی حرفه ای یا کاردانی خوندیم بیشتر باشه و شاید از خیلی ها هم بهتر و بیشتر بتونن اشکال یک مدار و یا سیستم رو پیدا کنند.
منظور من رو بد تعبیر نکنید منظور من این هست که این چیزهایی که شما می فرمایید ملاک نیست و به کلی چیز دیگه بستگی داره.
واسه آشنایی بهضی دوستان با برخی اصطلاحات:
کاردانی پیوسته :کسانی که دوره پیش دانشگاهی رو نگذروندن و اکثرا از فنی حرفه ای و کاردانش به دانشگاه میرن که فوق دیپلم بگیرن.
کاردانی ناپیوسته:کسانی که به پیش دانشگاهی رفتن که اکثرا در دبیرستان نظری می خوندن.
کارشناسی پیوسته :دوستان دبیرستانی که پیش دانشگاهی رفته و حالا در کنکور لیسانس قبول شدند.
کارشناسی نا پیوسه(کاردانی به کارشناسی):دوستانی که چه در کاردانی پیوسته و چه کاردانی ناپیوسته تحصیل کرده اند و حالا به کارشناسی میرن از طریق کنکور کارشناسی ناپیوسه.
نکته:دوستانی که کاردانی دارند می توانند با بچه های دبیرستانی کنکور کارشناسی پیوسته بدند و اگر قبول شدند برخی دروسی را که در دوره کاردانی پاس کرده اند رو تطبیق بدند و همانند یک دانشجوی لیسانس اما از ترم تقریبا 2 یا 3 (بستگی دارد چند واحد ازشون قبول کرده و معادل سازی کنند.) شرو ع به درس خواندن کنند.
کارشناسی ارشد پیوسته :که اولین مدرک پروفسور جبه دار مارالانی هم همین گونه بود و از دیپلم تا فوق لیسانس یک سره انجام میشد.
کارشناسی ارشد ناپیوسه:کسانی که از مقطع لیسانس کنکور میدهند که ارشد قبول شن.

fonixfonix

عضو جدید
سلام دوستان
به نظر من در کل فرقی نداره وبا این سیستم کسانی که کاردانش یا فنی حرفه ای یا کاردانی ناپیوسته
خوندن وعلاقمند به ادامه تحصیل بودن با ارایه دروس جبرانی به یه سطح یکسان
میرسند. خیلیها با تلاش مداوم تونستن با طی کردن دوره های کاردانی پیوسته تا دکترا
هم پیش برن درکل مدرک تکنولوژی برق با مهندسی برق با کارشناسی فرقی ندارن حتی کسی
که مدرک کارشناس داره با معرفی نظام مهندسی میتونه چند واحد پاس کنه وحق طراحیشو بگیره
مهم اینه که 1- باسواد ازدانشگاه بیرون بیای 2- تا اخر عمر یه دانشجو باقی بمونی

89835935

عضو جدید
مهندسی تکنولوژی برق- قدرت

مهندسی تکنولوژی برق- قدرت

من خودم دانشجو مهندسی تکنولوژی برق قدرت دانشگاه شهید رجایی هستم برای ورود به هنرستان،برای ورود به کاردانی وبرای کارشناسی کنکور دادیم این نشون میده که بچه های کارشناسی ناپیوسته (مهندسی تکنولوژِی برق)خیلی آماده تر هستند تعداد واحد هاشون هم فرق زیادی نمیکنه.

poomsee

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز شما کاملا اشتباه میکنید کسی که تکنولوژی برق قدرت میخونه تعداد واحدهاش رو اگر با مجموع واحدهای کاردانی جمع بزنی یه چیزی حدود 180 واحد میشه حالا با این توصیفات کدوم بیشتر واح پاس میکنند نزدیک به 90 واحد در کاردانی و نزدیک به 90 واحد در کارشناسی
ممنون

p-electric

عضو جدید
man ta ajai ke midonam hame reshtehaye fani ke az kardani miad baraye karshenasi in pishvand behesh ezafe shode

ali_janami

عضو جدید
با عرض پوزش مهندس ما تکنولوژی ها هم مغناطیس میگذرونیم هم مخابرات هم سیگنال هم..... فرقش فقط توی تفاوتشه

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
دانشجوی ناپیوسته قدرت هستم
در مقایسه بسته با چارت درسی دانشگاه ها حدود 30 واحد بیشتر پاس میشه
دروس تخصصی تر هستند و بیشتر قدرتی
بچه های پیوسته تا ترم سه یا چهار تقریبا چیزی از برق نمیخونن و بعد ازون تازه شروع میکنن و معمولا از جبه دار که واقعا براشون سخته
بعضی از دانشگاهها حتی شنیدم ترم چهار تازه زیر گرایش معلوم میکنن یعنی ترم چهار معلوم میشه که باید قرت بخونن،الکترونیک و یا ... که این رو از روی اطمینان نمیتونم بگم درسته
دوستان ناپیوسته با دوبار کنکور ***** میشن
که کنکور کارشناسی اونها فوق العاده بی رحمانه و سخته و با پذیرش سراسری تقریبا صفر و آزاد زیر 1500 نفر
البته تو برق قدرت که اینطوره
بنابراین رقابت مشکلی هست برای کارشناسی ناپیوسته

دوستان ناپیسوته چون واحدهای عملی و آزمایشگاهی بیشتری پاس میکنن در عمل واقعا قویتر نشون میدن
البته ضعفهای ریاضی رو هم نمیشه انکار کرد که اون هم در دروس کاردانی و بخش بیشتر اون در کارشناسی گنجانده شده
بنابراین نمیشه این ایراد رو به اونها وارد آورد

از یه دیدگاه واقعی هم بخواهیم نگاره کنیم در صنعت احتمال اینکه مهندسی تکنولوژی قدرت رو قبول کنن بیشتره
چون بقول معروف دست به آچارشون خوبه و میتونن کنترل خوبی رو پروژه ها داشته باشند

ولی چه تو پیوسته و چه ناپیوسته وقتی خوب درستو بخونی هیچ مشکلی پیش نمیاد
هیچ مشکلی .

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز شما کاملا اشتباه میکنید کسی که تکنولوژی برق قدرت میخونه تعداد واحدهاش رو اگر با مجموع واحدهای کاردانی جمع بزنی یه چیزی حدود 180 واحد میشه حالا با این توصیفات کدوم بیشتر واح پاس میکنند نزدیک به 90 واحد در کاردانی و نزدیک به 90 واحد در کارشناسی
ممنون

کاملا موافقم
به این واحد ها ، واحد های کارگاهی،ازمایشگاهی و چند دوره کارآموزی و پروژه رو هم باید اضافه کرد که دوستان پیوسته پاس نمیکنن.
90 واحد کاردانی پاس کردم
94 واحد هم کارشناسی دارم
البته بنظرم تعداد واحد نمیتونه ملاک باشه
درس مهمه که اغلب بچه های ناپیوسته کامل پاس میکنن

EVELVENT

عضو جدید
از راهنمائیتون ممنون
قصد داشتم برای کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی برق بخونم ، یکی دونفر رایمو زدن ولی ثبت نام کردم خیلی ناراحت بودم چون فکر میکردم ارزش کارم کم میشه ولی خوب با شما آدم روحیه میگیره .... موفق باشین وبرای منم دعا کنین توی کنکور قبول بشم :):gol:

mohammadghazvini

عضو جدید
دوست عزیز لطفا در مورد چیزی که نمودید صحبت نکنید بنده خودم دانشجوی تکنولوژی برق قدرت هستم. هم درس سیگنال هم درس مخابرات و هم درس الکترومغناطیس رو در چارت درسی داریم و باید پاس کنیم