آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

rozhann

مدیر بازنشسته
من یه پیشنهاد دارم.دوستانی که امسال ارشد امتحان دادن اگه ممکنه درصدهاشون رو و منابعی رو که خوندن اینجا بذارن.بعد ما میتونیم با مقایسه و جمع بندی برای هر درس منبعهایی که میشه ازشون بهترین نتیجه رو گرفت جمع اوری کنیم.این جوری دوستان برای سال دیگه بهتر میتونن منابعشون رو پیدا کنن.

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید مخصوصا به کنکوریهای عزیز.
اونایی که کنکوردادن نمیخوان نظری پیشنهادی چیزی بگن؟
اخه من فکر میکنم ماها که الان کنکور دادیم بد نیست تجربه هامونو تا یادمون هستو هنوز توی حسش هستیم بگیم تا بقیه استفاده کنن.

پیشنهادی چیزی::D

اول سلام.
بعدش هم:
وارد که شدیم دیدیم به به صندلی دسته دار!! بعد که نشستیم دیدیم خورشید خانوم دقیقا زل زده به ماا ! کاریش هم نمیشه کرد...
گفته بودن پوستی و غیره نیاورید دوستان پوستی که هیچی طرح هم آورده بودن با خودشون... بعضی ها هم میز طراحی اورده بودن... اکثرا هم رو زمین کارمیکردن که به نظرم دومی بهتره . من باید دستم رو جایی بذارم که رو کار خط بکشم نمیتونم فقط رو شاسی کار کنم که!!
با توجه به پارسال بچه ها کاغذ a3 خط کشی شده اورده بودن... اکثر گونیا و انواع خط کش ها هم اورده بودن که میخوان بشینن پای ترسیم فنی دیگه!!!
شروع که شد فهمیدیم موضوع بین مدرن و سنت در کشمکشه!!! اول این که موضوع خودش یه فضای مدرنه. مدرنیته به وجودش اورده .ایستگاه راه آهن. زمان قدیم که این چیزا نبود ...اما سایتش که یه عکس هم از آرامگاه کوروش و چند تا ستون داده بودن برامون روشن کرد که باید حال و هوای گذشته هم داشته باشه. چه کنیم چه نکنیم!!! آها!! خرپا هم مدرنه هم قسمت شیبدارش مثل سقف آرامگاه کوروشه ! یه مورد دیگه اینکه اصلا اقلیمی نبود . همچین فضاهایی که بزرگند انقد موارد درش دخیله که باید برا گرمایش سرمایش و اینا براش تمهیدات در نظر بگیرن تنها به طور طبیعی نمیشه کاریش کرد. حرارت بدن انسانها و و... روش تاثیر گذاره . پس این سقف شیبدار همون سقف شیبدار شمال نیست !! یه نگا به برگه بچه ها تا جایی که چشم کار میکرد !!! همه شیبدار کار کرده بودن...:D
دو تا برگه آ 4 هم که برا اتود اولیه و اینا بود!!! A 3 ها هم که رو شاسی جا نمیشد بزرگ تر بودن!!!
خلاصه مصیبتی شد کمر درد و خورشید خانوم و آلرژی تابستان :D و ...
بعد هم پلان به روش ترسیم فنی... ما که اول برگه رو به مربعهای یک در یک تقسیم کردیم . یعنی حدود ده دقیقه در حال خط کشیدن برگه پلان و برش بودیم!! بعد که شروع کردیم با سرعت پیش میرفت (ما که میگم من و دوستای دور و برم بودن) یادم رفته بود ساعت نبرده بودم . خدا به دادم رسید . جلویی ام یه ساعت رومیزی اورده بود گذاشته بود زمین ... منم میدیدم...:D وگرنه کارم زار بود...:confused:
البته دوستان سر جلسه به اساتیدشون زنگ میزدن و مشورت میکردند! گاها هم انگار موضوع رو میدونستند!!!! که از قبل یه عالمه مطلب آورده بودن اما بعد اینکه برگه اول رو پر دیاگرام و شعر و احساس کرده بودن دیده بودن که گفته شده از نوشتن و تحلیل و غیره پرهیز کنید ها وگرنه هر چی دیدید از چشم خودتون دیدید!!! و .............
بعضی موارد خوب بود :
1. شیت بندی حذف بود
یعنی چی؟ مگه جادوگری میکنیم گاها شیت بندی بدتر طرح رو ناخوانا میکنه. مگه ما گرافیست هستیم آخه؟؟؟ نه والا معمار میخوایم بشیم(میخوایم. ارزو بر جوانان!!)
اکثرا دست بچه ها قوی بود . آبرنگ هم کار میکردن ... اما بر میگرده به راندو!! اکثرا که یه شیت رو خوب کار کرده بودن ناقص بود کاراشون!!!
بعد هم درسته که گفتن ترسیم فنی اما منظور این نیست که با خط کش پلان بکشید . پارسال هم همینطوری بود !! دست قوی میخوان!! رو خط کشی با دست باید میکشیدید!! البته جسارت نشه به دوستانی که با خط کش کشیدن من نظرمو و تجربیاتمو میگم. خوشحال میشم شما هم تجربیاتتون رو به اشتراک بذارید!
در واقع یه جمله میخواستن امسال بگن که مشک آن است که خود ببوید!!! نه آنکه معمار چند صفحه تحلیل و توضیح براش بنویسه آخرش یه طرح ضعیف ارائه بده . نظریه پرداز که نیستیم که!!!
فعلا همینا. بعدا شاید باز اومدم;)

raha

مدیر بازنشسته

اول سلام.
بعدش هم:
وارد که شدیم دیدیم به به صندلی دسته دار!! بعد که نشستیم دیدیم خورشید خانوم دقیقا زل زده به ماا ! کاریش هم نمیشه کرد...
گفته بودن پوستی و غیره نیاورید دوستان پوستی که هیچی طرح هم آورده بودن با خودشون... بعضی ها هم میز طراحی اورده بودن... اکثرا هم رو زمین کارمیکردن که به نظرم دومی بهتره . من باید دستم رو جایی بذارم که رو کار خط بکشم نمیتونم فقط رو شاسی کار کنم که!!
با توجه به پارسال بچه ها کاغذ a3 خط کشی شده اورده بودن... اکثر گونیا و انواع خط کش ها هم اورده بودن که میخوان بشینن پای ترسیم فنی دیگه!!!
شروع که شد فهمیدیم موضوع بین مدرن و سنت در کشمکشه!!! اول این که موضوع خودش یه فضای مدرنه. مدرنیته به وجودش اورده .ایستگاه راه آهن. زمان قدیم که این چیزا نبود ...اما سایتش که یه عکس هم از آرامگاه کوروش و چند تا ستون داده بودن برامون روشن کرد که باید حال و هوای گذشته هم داشته باشه. چه کنیم چه نکنیم!!! آها!! خرپا هم مدرنه هم قسمت شیبدارش مثل سقف آرامگاه کوروشه ! یه مورد دیگه اینکه اصلا اقلیمی نبود . همچین فضاهایی که بزرگند انقد موارد درش دخیله که باید برا گرمایش سرمایش و اینا براش تمهیدات در نظر بگیرن تنها به طور طبیعی نمیشه کاریش کرد. حرارت بدن انسانها و و... روش تاثیر گذاره . پس این سقف شیبدار همون سقف شیبدار شمال نیست !! یه نگا به برگه بچه ها تا جایی که چشم کار میکرد !!! همه شیبدار کار کرده بودن...:D
دو تا برگه آ 4 هم که برا اتود اولیه و اینا بود!!! A 3 ها هم که رو شاسی جا نمیشد بزرگ تر بودن!!!
بعد هم پلان به روش ترسیم فنی... ما که اول برگه رو به مربعهای یک در یک تقسیم کردیم . یعنی حدود ده دقیقه در حال خط کشیدن برگه پلان و برش بودیم!! بعد که شروع کردیم با سرعت پیش میرفت (ما که میگم من و دوستای دور و برم بودن) یادم رفته بود ساعت نبرده بودم . خدا به دادم رسید . جلویی ام یه ساعت رومیزی اورده بود گذاشته بود زمین ... منم میدیدم...:D وگرنه کارم زار بود...:confused:
البته دوستان سر جلسه به اساتیدشون زنگ میزدن و مشورت میکردند! گاها هم انگار موضوع رو میدونستند!!!! که از قبل یه عالمه مطلب آورده بودن اما بعد اینکه برگه اول رو پر دیاگرام و شعر و احساس کرده بودن دیده بودن که گفته شده از نوشتن و تحلیل و غیره پرهیز کنید ها وگرنه هر چی دیدید از چشم خودتون دیدید!!! و .............
بعضی موارد خوب بود :
1. شیت بندی حذف بود
یعنی چی؟ مگه جادوگری میکنیم گاها شیت بندی بدتر طرح رو ناخوانا میکنه. مگه ما گرافیست هستیم آخه؟؟؟ نه والا معمار میخوایم بشیم(میخوایم. ارزو بر جوانان!!)
اکثرا دست بچه ها قوی بود . آبرنگ هم کار میکردن ... اما بر میگرده به راندو!! اکثرا که یه شیت رو خوب کار کرده بودن ناقص بود کاراشون!!!
بعد هم درسته که گفتن ترسیم فنی اما منظور این نیست که با خط کش پلان بکشید . پارسال هم همینطوری بود !! دست قوی میخوان!! رو خط کشی با دست باید میکشیدید!! البته جسارت نشه به دوستانی که با خط کش کشیدن من نظرمو و تجربیاتمو میگم. خوشحال میشم شما هم تجربیاتتون رو به اشتراک بذارید!
در واقع یه جمله میخواستن امسال بگن که مشک آن است که خود ببوید!!! نه آنکه معمار چند صفحه تحلیل و توضیح براش بنویسه آخرش یه طرح ضعیف ارائه بده . نظریه پرداز که نیستیم که!!!
فعلا همینا. بعدا شاید باز اومدم;)

سیمین جان حرفت کاملا صحیحه در رابطه با مشک و عطار و .... اما در رابطه با بنای معماری نه اسکیس.
اسکیس کاملا جریانش فرق میکنه. یه ازمونه واسه سنجیدن قدرت ذهن دانشجو اولا... و بعد هم توانایی تبدیل ذهنیات به خط معماری (که اینجا قدرت دست و توانایی خط کشیدن هم به نوعی دخیله)

واسه اسکیس . به ما 4 ساعت زمان داده میشه ویه شیت50 *70 . که امسال شده بود 3 تا شیت A3 ... تو این 4 ساعت باید فکر کرد. تحلیل کرد . به ایده رسید و درنهایت ایده رو به معماری ( در غالب فرم. پلان. مقطع و....) در اورد.

تو این زمان شما نه میتونی از پوستی استفاده کنی نه ماکت اتود بزنی. نه انقدر فرصت داری که اگر اشتباهی کردی اونو اصلاحش کنی...!!!

پس طرح یا اون نتیجه ی نهایی نیست که اهمیت داره سیمین جان. درحقیقت روند طراحی مهم هست. این وسط. اینکه ما چطور با این مساله برخورد میکنیم . چطور با محدودیت ها مواجه میشیم. و چطور تحلیل میکنیم. آره تحلیل میکنیم. باید اینجوری باشه. غیر از این باشه جای شک داره که شاید به قول شما ... !!!
که البته امکان هم نداره . حداقل دانشگاه سراسری میشه بااطمینان این رو درموردش گفت که موضوعات اسکیسش لو نمیره...!!!

در حقیقت تو این 4 ساعت میشه فهمید ایا این دانشجو قدرت برخورد با طرح رو داره یا نه... قرار نیست نهایتا به یه شاهکار معماری برسیم . یا طرح بی نقصی ارائه بدیم...!!!

چون کاری که ما تو این 4 ساعت انجام میدیم اسمش اسکیس هست نه طرح... خلاقیت دانشجوی معماری تو همین تحلیل ها ست که مشخص میشه... نظریه هم قرار نیست کسی بده. در حقیقت امکانات طرح و محدودیت هاست که سنجیده میشه... بسته به موضوعش ممکنه مسائل فرهنگی . تاریخی یا... رو هم مدنظر قرار بدیم...!

یه مطلب دیگه اینکه اتفاقا طرح های خوب همیشه تحلیل و نظریه قوی پشتشون هست. البته این بر عکسش صادق نیست. یعنی نمیشه نتیجه گیری کرد که همیشه نظریه های خوب و ایده های جالب. نهایتا طرح خوبی هم میشن...!!!

سیمین جان ما شعبده باز نیستیم که تو 4 ساعت از تو استینمون طرح دربیاریم. خوب باید تحلیل کنیم تا به نتیجه برسیم...!!!
حالا نمیخوام بحث کنم رو روند تصحیح کردن شیت ها و حق هایی که این وسط ضایع میشه... !!!

واسه تماس تلفنی هم که گفتی. اینو البته چون قبلا بحثش رو با من کرده بودی میگم.تا قضیه واست روشن بشه...
اون ها که میگی که احتمالا از هم کلاسی های من بودن... اتفاقا ما سر کلاس تمام موضوع ها رو کار کردیم به جز ایستگاه قطار و ترمینال که قرار بود روز اخر کلاس یعنی دقیقا روز قبل از ازمون این دو تا رو هم کار کنیم. که فرصتش نشد. به خاطر گرفتن کارت و خداحافظی از استادو این برنامه ها.... من وقتی موضوع رو سر جلسه دیدم تو دلم کلی خندیدم...

به نظر من این کارشون که روند طراحی رو امسال حذف کرده بودن . واقعا اشتباست. من به نظر خودم کارم درست بود. هم ایده خوبی ارائه دادم. هم فرمم کاملابا ایده ام همخونی داره. اما کار این مصحح های محترم حساب کتاب نداره... و گرنه من به کار خودم شک ندارم...!!!

آخرین ویرایش:

raha

مدیر بازنشسته
سلام
منابع تکنولوژی رو ممنون میشم معرفی کنین

سلام. واسه تکنولوژی شما باید تمام کتاب های دکتر گلابچی رو بخورید...:D مخصوصا 2 تا کتابش که الان منبع اصلی سوالات تکنولوژی هست... استاتیک کاربردی و مقاومت مصالح کاربردی... منابع کامل و دقیقش رو بین کتاب هام پیدا میکنم واستون میزارم...

کدخدا

مدیر بازنشسته

اول سلام.
بعدش هم:
.............
داستان قشنگی بود اینم شده داستان اسکیس امیدوارم که قسنت سوم برام نداشته باشه.
دوستان گفتنی ها رو گفتن.امسال همه چی عوض شده بود به جز یه چیز!!!
اینکه بازم بودن کسایی که موضوع رو داشتن.مثل پارسال،مثل هر سال!!!اینو خودم با گوشام شنیدم پس بهش شک ندارم.
جایی که من بودم خیلی ها بی خیال شدن و پا می شدن می رفتن(انگار موضوع رو اشتباهی بهشون داده بودن:biggrin:)موضوع مناسب بود ولی آیا تصحیح مناسب خواهد بود؟بیاین زیاد گیر ندیم به اینا......
راجب روند طراحی که بچه گفتن حذف شده بود: البته مطمئنم بچه ها منظورشون در شیت ها ی اراءه شدست نه این که بی روند بریم جلو،پس همه می دونیم روند داریم من که از شیت اولم شروع کردم به کشیدن روند و پلان و مقطع و پرسپکتیو سه تای آخری که با هم پیش رفت مقطع بیشتر کار برد تا حالا ایستکه قطار طراحی نکردم ولی اینو می دونستم که توی طرح 3 ارائه می شد تو دانشگاهمون جایی که طراحی مقطع و ارتباط حرکت مسافر در پلان مهمترین موضوع می تونست باشه از ورود تا رسیدن به قطار اینکه ما هم مسافر داریم هم همراه پس از یه جا به بعد یه ***** می خوایم برا کنترل مسافر،این برا طراحیه مقطع عالیه یه گره فوق العادست من که خیلی وقت گذاشتم برا این گره امیدوارم کور نشده باشه!
حالا اینکه این فضا هایی که خواستن برا چی بود اگه عمری باقی بود تو پست بعدیم می گم.
موفق باشید و خندون.:smile:

raha

مدیر بازنشسته
داستان قشنگی بود اینم شده داستان اسکیس امیدوارم که قسنت سوم برام نداشته باشه.
دوستان گفتنی ها رو گفتن.امسال همه چی عوض شده بود به جز یه چیز!!!
اینکه بازم بودن کسایی که موضوع رو داشتن.مثل پارسال،مثل هر سال!!!اینو خودم با گوشام شنیدم پس بهش شک ندارم.
جایی که من بودم خیلی ها بی خیال شدن و پا می شدن می رفتن(انگار موضوع رو اشتباهی بهشون داده بودن:biggrin:)موضوع مناسب بود ولی آیا تصحیح مناسب خواهد بود؟بیاین زیاد گیر ندیم به اینا......
راجب روند طراحی که بچه گفتن حذف شده بود: البته مطمئنم بچه ها منظورشون در شیت ها ی اراءه شدست نه این که بی روند بریم جلو،پس همه می دونیم روند داریم من که از شیت اولم شروع کردم به کشیدن روند و پلان و مقطع و پرسپکتیو سه تای آخری که با هم پیش رفت مقطع بیشتر کار برد تا حالا ایستکه قطار طراحی نکردم ولی اینو می دونستم که توی طرح 3 ارائه می شد تو دانشگاهمون جایی که طراحی مقطع و ارتباط حرکت مسافر در پلان مهمترین موضوع می تونست باشه از ورود تا رسیدن به قطار اینکه ما هم مسافر داریم هم همراه پس از یه جا به بعد یه ***** می خوایم برا کنترل مسافر،این برا طراحیه مقطع عالیه یه گره فوق العادست من که خیلی وقت گذاشتم برا این گره امیدوارم کور نشده باشه!
حالا اینکه این فضا هایی که خواستن برا چی بود اگه عمری باقی بود تو پست بعدیم می گم.
موفق باشید و خندون.:smile:

من هم منظورم همینه که ما تو این زمان کم خیلی شاهکار کنیم بتونیم روند خوبی رو نشون بدیم. اصلا از همون ثانیه ی اول دست باید رو شیت حرکت کنه. و تمام افکار همزمان با طرح روی کاغذ میان...
قطعا پلان و مقطعی که تو 4 ساعت کار میشه ایراد داره. خوب اون روند باید باشه. تا اون کسی میخواد تصحیح کنه بفهمه دانشجو فکر کرده و به نتیجه رسیده. اینکه میگی همه فکر میکنند و روند رو طی میکنند اصلا اینطوری نیست. دیدم که چطور بچه ها به راحتی اول حجم و یه گرافیک قشنگ در میارن و بعد پلان رو توش جا میدن... با ترفند های راندو و پرزانته هم کار رو خوب جلوه میدن... اینجاست که اگه روند نباشه حق اونی که طرحش حاصل فکر و ایده اش هست ضایع میشه...
طرح من نتیجه اش یه باکس شیشه ای شد روی زمین با سقف Space frame که قطار از تو دلش میگذشت... خوب اون ناظری که توی قطار هست... فضای داخلی ایستگاه من رو میدید و من پرسپکتیوم به همین خاطر خیلی ساده شد. در حالی که میدیدم کار بچه ها خیلی ...!!!
نمیدونم چی بگم... !!!
آره باید خندید. واقعا جز این راهی نیست...!!!

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
ویرایش پست خودم به دلیل سوء تفاهم پیش آمده!!!

ویرایش پست خودم به دلیل سوء تفاهم پیش آمده!!!

سیمین جان حرفت کاملا صحیحه در رابطه با مشک و عطار و .... اما در رابطه با بنای معماری نه اسکیس.
اسکیس کاملا جریانش فرق میکنه. یه ازمونه واسه سنجیدن قدرت ذهن دانشجو اولا... و بعد هم توانایی تبدیل ذهنیات به خط معماری (که اینجا قدرت دست و توانایی خط کشیدن هم به نوعی دخیله)

واسه اسکیس . به ما 4 ساعت زمان داده میشه ویه شیت50 *70 . که امسال شده بود 3 تا شیت A3 ... تو این 4 ساعت باید فکر کرد. تحلیل کرد . به ایده رسید و درنهایت ایده رو به معماری ( در غالب فرم. پلان. مقطع و....) در اورد.

تو این زمان شما نه میتونی از پوستی استفاده کنی نه ماکت اتود بزنی. نه انقدر فرصت داری که اگر اشتباهی کردی اونو اصلاحش کنی...!!!

پس طرح یا اون نتیجه ی نهایی نیست که اهمیت داره سیمین جان. درحقیقت روند طراحی مهم هست. این وسط. اینکه ما چطور با این مساله برخورد میکنیم . چطور با محدودیت ها مواجه میشیم. و چطور تحلیل میکنیم. آره تحلیل میکنیم. باید اینجوری باشه. غیر از این باشه جای شک داره که شاید به قول شما ... !!!
که البته امکان هم نداره . حداقل دانشگاه سراسری میشه بااطمینان این رو درموردش گفت که موضوعات اسکیسش لو نمیره...!!!

در حقیقت تو این 4 ساعت میشه فهمید ایا این دانشجو قدرت برخورد با طرح رو داره یا نه... قرار نیست نهایتا به یه شاهکار معماری برسیم . یا طرح بی نقصی ارائه بدیم...!!!

چون کاری که ما تو این 4 ساعت انجام میدیم اسمش اسکیس هست نه طرح... خلاقیت دانشجوی معماری تو همین تحلیل ها ست که مشخص میشه... نظریه هم قرار نیست کسی بده. در حقیقت امکانات طرح و محدودیت هاست که سنجیده میشه... بسته به موضوعش ممکنه مسائل فرهنگی . تاریخی یا... رو هم مدنظر قرار بدیم...!

یه مطلب دیگه اینکه اتفاقا طرح های خوب همیشه تحلیل و نظریه قوی پشتشون هست. البته این بر عکسش صادق نیست. یعنی نمیشه نتیجه گیری کرد که همیشه نظریه های خوب و ایده های جالب. نهایتا طرح خوبی هم میشن...!!!

سیمین جان ما شعبده باز نیستیم که تو 4 ساعت از تو استینمون طرح دربیاریم. خوب باید تحلیل کنیم تا به نتیجه برسیم...!!!
حالا نمیخوام بحث کنم رو روند تصحیح کردن شیت ها و حق هایی که این وسط ضایع میشه... !!!

واسه تماس تلفنی هم که گفتی. اینو البته چون قبلا بحثش رو با من کرده بودی میگم.تا قضیه واست روشن بشه...
اون ها که میگی که احتمالا از هم کلاسی های من بودن... اتفاقا ما سر کلاس تمام موضوع ها رو کار کردیم به جز ایستگاه قطار و ترمینال که قرار بود روز اخر کلاس یعنی دقیقا روز قبل از ازمون این دو تا رو هم کار کنیم. که فرصتش نشد. به خاطر گرفتن کارت و خداحافظی از استادو این برنامه ها.... من وقتی موضوع رو سر جلسه دیدم تو دلم کلی خندیدم...

به نظر من این کارشون که روند طراحی رو امسال حذف کرده بودن . واقعا اشتباست. من به نظر خودم کارم درست بود. هم ایده خوبی ارائه دادم. هم فرمم کاملابا ایده ام همخونی داره. اما کار این مصحح های محترم حساب کتاب نداره... و گرنه من به کار خودم شک ندارم...!!!
[/quote/]
:gol:

نه من مخالفم ...
روند طراحی یه کمک برا رسیدن به طرحه به هیچ وجه خودش به تنهایی اهمیت نداره .اگه ما رو به مقصد نرسونه هیچ اهمیتی نداره به نظر من!
بقیه رو هم عصر که رسیدم خونه میگم;)
روند طراحی یه ارزشی داره اون هم کمک برا رسیدن به هدفه غیر از این ارزشی نداره.
البته منظور طراحان سوال این نبود که بدون روند کار کنید!!! فقط خواسته بودن که بخش روند رو تو کار نیاریم! درستش هم همینه... روند یه بخش شخصیه. همه که عین هم کار نمیکنن............نتیجه مهمه... اخه بعضیا دیگه شورشو در آورده بودن ... (مثلا سالهای قبل بعضی مسائلو خیلی پررنگ میکردند)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Alireza00

عضو جدید
هه هه هه !!!! هاهاهاهاها !!!

اين تنها صداهايي بود كه وقتي از سر جلسه بيرون اومديم با بچه ها رد و بدل شد .

تقريبا همه ي پيش بيني هامون غلط از آب در اومد .

وقتي توي ارديبهشت شروع كرديم به فكر كردن به اسكيس امسال چند چيز رو مطمئن بوديم :

- پرسپكتيو مرد( خدا رحمتش كنه ) !!
- زمين محدود خواهد بود !!
- موضوع كاملا اقليمي و عملكردي خواهد بود و.....

از كلاس هاي اسكيس هم خبر مي رسيد كه دياگرام ها نقش اساسي در اسكيس امسال دارند .

به هر حال يك چيز رو فهميديم و اون اين كه :
" اسكيس ها بر پايه ي غافلگيري دانشجوي بد بخت طراحي مي شه "

دوستاني كه دارند متن ها رو مي خونند و مثلا از تجربه ي ديگران درس بگيرند بدونند كه: تحليل هاي اسكيس هر سال براي خودشه و هيچ ربطي به سال بعد نداره .

ما كه هر جوري بود ، خوب يا بد اين كوفتي رو نوش جان كرديم ولي من به شخصه اين سبك آزمون گرفتن رو مي پسندم ، چون توي روز حادثه هاست كه ريشه معنا پيدا مي كنه .( حالا انگار ما خودمون خيلي با ريشه ايم . هه هه هه !!!! هاهاهاهاها !!! )

کدخدا

مدیر بازنشسته
من هم منظورم همینه که ما تو این زمان کم خیلی شاهکار کنیم بتونیم روند خوبی رو نشون بدیم. اصلا از همون ثانیه ی اول دست باید رو شیت حرکت کنه. و تمام افکار همزمان با طرح روی کاغذ میان...
قطعا پلان و مقطعی که تو 4 ساعت کار میشه ایراد داره. خوب اون روند باید باشه. تا اون کسی میخواد تصحیح کنه بفهمه دانشجو فکر کرده و به نتیجه رسیده. اینکه میگی همه فکر میکنند و روند رو طی میکنند اصلا اینطوری نیست. دیدم که چطور بچه ها به راحتی اول حجم و یه گرافیک قشنگ در میارن و بعد پلان رو توش جا میدن... با ترفند های راندو و پرزانته هم کار رو خوب جلوه میدن... اینجاست که اگه روند نباشه حق اونی که طرحش حاصل فکر و ایده اش هست ضایع میشه...
طرح من نتیجه اش یه باکس شیشه ای شد روی زمین با سقف Space frame که قطار از تو دلش میگذشت... خوب اون ناظری که توی قطار هست... فضای داخلی ایستگاه من رو میدید و من پرسپکتیوم به همین خاطر خیلی ساده شد. در حالی که میدیدم کار بچه ها خیلی ...!!!
نمیدونم چی بگم... !!!
آره باید خندید. واقعا جز این راهی نیست...!!!
رها خانوم من سعی کردم خیلی خوش بینانه ببینم که همه درست آموزش دیدن وگرنه دیدم دانشجوایی از فلان استاد که به علت آموزش غلط در طول 5 سال فقط یه مکعب طراحی می کنن و شروع می کنن به بزک !!! آخرشم وسطشو خالی می کنه،این عجیب نیست خواهر من زیاد بهش فکر نکن من که کار خودمو کردم نیاز بود فضایی اضافه کردم مثل نمایش گاه من معمارم من فکر می کنم خودمم تصمیم می گیرم کار فرما فقط می تونه محدودیت هاشو بهم بگه همین . انشا اله امسال که همه چیش متفاوت بود مصحح هاش هم متفاوت باشن.

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز

کی گفته دانشگاه سراسری موضوعاش لو نمیره؟:smile:
بعد هم من نگفتم اونی که دیاگرام کشید و زنگ زد به شقاقی همونیه که موضوع رو داشت!!! گفتم گاها هم موضوع رو میدونستند!!!
دوستان با پرسپکتیو آماده اومده بودن سر جلسه. حتی طفلکی ها وقت نکرده بودن یه نگا به پرسپکتیو ها بندازن و یکی رو انتخاب کنن!! سر جلسه قبل شروع ، داشتن انتخاب میکردند!!!!
کاری که تو چهار ساعت انجام میدیم اسمش اسکیس هست!! میشه اسکیس رو معنی کنی؟ اینی که میگی اسکیس هست نه طرح انگار داری در مورد دو تا موضوع جدا حرف میزنی که اصلا اینطور نیست!!!
من به این قضیه به صورت یه کار تشریفاتی نگا نمیکنم که بگم اسکیس فقط برا کنکوره و بس . من به عنوان یه روند بهش نگا میکنم...
من اینو میگم کی بعد اینکه کارش رو تحویل داد روندش رو قاب میگیره میزنه به سر در ورودی؟؟؟؟ مگه نه اینکه ما برا مردم طراحی میکنیم؟ منظورم اینه که مصححین کار ما ،تنها اساتیدی که یه سری اصول و محدودیتها تعیین کردند و یه خط دور خودشون کشیدن و گوشاشونو گرفتن و چشاشونو بستند، نیستن!!!!!! طرف ما مردمه. مردمی از هر سنخ ! بدون اینکه بخوان و بدونن با رفتارشون کارمون رو رد یا تایید میکنن کابوس اینجاس!!!
زیبا ترین بازارها گاها کار نمیکنه::: رفتار مردم
بهترین پارکها خالی میمونه::::رفتار مردم
سر درگمی و عدم وضوح طرحها و عدم استقبال::: رفتار مردم
تغییر کاربری های پیشنهادی معمار!!! ::::: رفتار مردم

یه نمونه بارز این خط و خطوط اجباری اساتید:
کانسپت!!!!! دو نفر پیدا بشه کانسپتو یه جور معنی کنه!
دو تا معمار درست حسابی پیدا بشه کانسپت کارشو توضیح بده!
کانسپت فقط یه کاتالیزوره برا کمک ...
تاثیر اصلی رو مردمه. نه رو معمارا که بگیم اونها کانسپتمو پسندیدن!!!
مردم چی حس میکنن؟
مردم چه رفتاری میکنن؟
مردم چه عکس العملایی دارن؟

منظورتو از جمله اخر متوجه نشدم ....یعنی چی؟؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز

اين تنها صداهايي بود كه وقتي از سر جلسه بيرون اومديم با بچه ها رد و بدل شد .

تقريبا همه ي پيش بيني هامون غلط از آب در اومد .

وقتي توي ارديبهشت شروع كرديم به فكر كردن به اسكيس امسال چند چيز رو مطمئن بوديم :

- پرسپكتيو مرد( خدا رحمتش كنه ) !!
- زمين محدود خواهد بود !!
- موضوع كاملا اقليمي و عملكردي خواهد بود و.....

از كلاس هاي اسكيس هم خبر مي رسيد كه دياگرام ها نقش اساسي در اسكيس امسال دارند .

به هر حال يك چيز رو فهميديم و اون اين كه :
" اسكيس ها بر پايه ي غافلگيري دانشجوي بد بخت طراحي مي شه "

دوستاني كه دارند متن ها رو مي خونند و مثلا از تجربه ي ديگران درس بگيرند بدونند كه: تحليل هاي اسكيس هر سال براي خودشه و هيچ ربطي به سال بعد نداره .

ما كه هر جوري بود ، خوب يا بد اين كوفتي رو نوش جان كرديم ولي من به شخصه اين سبك آزمون گرفتن رو مي پسندم ، چون توي روز حادثه هاست كه ريشه معنا پيدا مي كنه .( حالا انگار ما خودمون خيلي با ريشه ايم . هه هه هه !!!! هاهاهاهاها !!! )
منم همینو میخوام بگم علیرضا . مرسی که یه فصل رو تو یه جمله خلاصه کردی!!!
چه با ریشه باشیم چه نباشیم باید سعی خودمون رو بکنیم... با شرط شرایط یکسان اما سخت . من حاضرم سالها پشت کنکور بمونم اما به شرطی که واقعا اون کنکور تعیین کننده صلاحیت من باشه!! نه اینکه.....

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام
کدخدا میشه شما هم لطف کنی و منابعی رو که خوندی بزاری اینجا؟
آخه منابع اینقدر نامحدوده که از هر کی میپرسیم یه چیزی خونده.ولی شما اگه اشتباه نکنم ناپیوسته خوندین و شاید منابعتون بیشتر به دردم بخوره.چون منم ناپیوسته خوندم.البته دارم می خونم.
کنکور کاردانی به کارشناسی هم منبع زیاد داشت ولی اصلا آدم اینجوری گمراه نمیشد.
تو رو خدا شماها که کنکور ارشد رو تجربه کردین بهمون کمک کنین.
یه کم باید صبر کنین چشم آخه من خیلی کتاب خوندم که می دونستم شاید به درد کنکور نخوره ولی دوست داشتم بخونم بزارین ببینم اصلا این همه کتابی که خوندم به درد کنکور خورده یا نه اگه نخوره ممکنه بگن همه رو گمراه کرد.;)

LiLiAN

عضو
سمینار اسکیس

سمینار اسکیس

سلام.
بچه ها این بحثی که در مورد اسکیس را افتاده خیلی واسه ما بی تجربه ها جالب و شنیدنیه...:smile:ممنون از همتون:w27:
راستی می خواستم بگم که 3شنبه جهاددانشگاهی ساعات 4-6 و 6-8 با دوتا استاد سمینار اسکیس گذاشته.دوست داشتین بیاین.ولی قبلش باید زنگ بزنین جهاددانشگاهی و اسم و شمارتونو بدین...
اینم شماره های جهاددانشگاهی : 88986050 - 88986060 - 88992278

angelelham

عضو جدید
سلام. واسه تکنولوژی شما باید تمام کتاب های دکتر گلابچی رو بخورید...:D مخصوصا 2 تا کتابش که الان منبع اصلی سوالات تکنولوژی هست... استاتیک کاربردی و مقاومت مصالح کاربردی... منابع کامل و دقیقش رو بین کتاب هام پیدا میکنم واستون میزارم...

کتابای راهیان ارشد چطوره؟

raha

مدیر بازنشسته
کتابای راهیان ارشد چطوره؟

کتاب های راهیان ارشد. غلط زیاد داره... اما نباید ازشون غافل بشین... کتاب های راهیان ارشد رو بزارین واسه اخر کار. مثلا واسه آذر به بعد... که همه ی منابع رو خونده باشید.

تست هاشو بزنید. غلط هاشو خودتون متوجه میشین...!!! اما اگه از حالا به اونا تکیه کنید . یه سری مطالب اشتباه یا ناقص تو ذهنتون شکل میگیره که بعدا ممکنه سراغ اصلش نرید و درستشو یاد نگیرین..!!!

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی گفته دانشگاه سراسری موضوعاش لو نمیره؟:smile:

خوب اگر هم تا به حال لو رفته. من در جریانش نیستم... به هر حال ما دیگه به این بی عدالتی ها عادت کردیم...!!!

بعد هم من نگفتم اونی که دیاگرام کشید و زنگ زد به شقاقی همونیه که موضوع رو داشت!!! گفتم گاها هم موضوع رو میدونستند!!!
دوستان با پرسپکتیو آماده اومده بودن سر جلسه. حتی طفلکی ها وقت نکرده بودن یه نگا به پرسپکتیو ها بندازن و یکی رو انتخاب کنن!! سر جلسه قبل شروع ، داشتن انتخاب میکردند!!!!

من فکر میکنم. زیادی ذهنت رو درگیر این کردی که دیگران چه کار دارن میکنند. تو کار خودت رو درست انجام بده سیمین خانوم...!!!

کاری که تو چهار ساعت انجام میدیم اسمش اسکیس هست!! میشه اسکیس رو معنی کنی؟ اینی که میگی اسکیس هست نه طرح انگار داری در مورد دو تا موضوع جدا حرف میزنی که اصلا اینطور نیست!!!

منظور من از طرح. طرح معماری به عنوان یکی از دروس رشته ی معماری بود ...!!! اسکیس به معنی طراحی سریع میباشد... که بنده معتقدم به هیچ وجه این ازمون نمیتونه ملاکی برای سنجش توانایی یک دانشجو در طراحی معماری باشه... 4 ساعت استرس. 4 ساعتی سرنوشت ساز... مسخره است واقعا... بله اسکیس کاملا با طراحی معماری متفاوته!
من فکر میکنم باید کار دانشجو تو طول 4 سال تحصیلش ملاک قرار بگیره...!!!
شاید شما نظرتون متفاوت باشه. خوب من به نظر شما هم احترام میزارم... بیا زیاد روش بحث نکنیم. چون از دست من و شما خارجه...!!

من به این قضیه به صورت یه کار تشریفاتی نگا نمیکنم که بگم اسکیس فقط برا کنکوره و بس . من به عنوان یه روند بهش نگا میکنم...
من اینو میگم کی بعد اینکه کارش رو تحویل داد روندش رو قاب میگیره میزنه به سر در ورودی؟؟؟؟ مگه نه اینکه ما برا مردم طراحی میکنیم؟ منظورم اینه که مصححین کار ما ،تنها اساتیدی که یه سری اصول و محدودیتها تعیین کردند و یه خط دور خودشون کشیدن و گوشاشونو گرفتن و چشاشونو بستند، نیستن!!!!!! طرف ما مردمه. مردمی از هر سنخ ! بدون اینکه بخوان و بدونن با رفتارشون کارمون رو رد یا تایید میکنن کابوس اینجاس!!!

اسکیس رو قرار نیست بسازن. قرار نیست مورد استفاده قرار بگیره... اسکیس یک آزمون است.
طرف ما در آزمون اسکیس اساتید محترمی هستند که قراره فقط قدرت فکر دانشجو و بعد هم توانایی ارائه ی افکارش رو بسنجن. همین!

زیبا ترین بازارها گاها کار نمیکنه::: رفتار مردم
بهترین پارکها خالی میمونه::::رفتار مردم
سر درگمی و عدم وضوح طرحها و عدم استقبال::: رفتار مردم
تغییر کاربری های پیشنهادی معمار!!! ::::: رفتار مردم

یه نمونه بارز این خط و خطوط اجباری اساتید:
کانسپت!!!!! دو نفر پیدا بشه کانسپتو یه جور معنی کنه!
دو تا معمار درست حسابی پیدا بشه کانسپت کارشو توضیح بده!
کانسپت فقط یه کاتالیزوره برا کمک ...

این بخش از صحبتت مفهوم نیست واسه من!!!!!!

تاثیر اصلی رو مردمه. نه رو معمارا که بگیم اونها کانسپتمو پسندیدن!!!
مردم چی حس میکنن؟
مردم چه رفتاری میکنن؟
مردم چه عکس العملایی دارن؟

مردم ؟!! قرار نیست کانسپت مارو بدونن!!! مردم فقط از فضا استفاده میکنند و باید ما به عنوان معمار شرایطی رو ایجاد کنیم. که از اون فضا لذت ببرن... اصلا این بحث ها (که اتفاقا از دغدغه های خود من هم همیشه تو طرح هام هست) ربطی به اسکیس نداره...!!!

منظورتو از جمله اخر متوجه نشدم ....یعنی چی؟؟؟

منظورم اینه که خیلی 23t دارم.سیمین جان...:gol:
کلا از ادم های صاحب عقیده خوشم میاد... از مصاحبت باهات لذت میبرم. همین گلم... منظور خاصی نداشتم;)
رها جان این بحثا تمومی نداره
فقط یه نکته رو بگم که من به اسکیس به چشم فقط یه ازمون نگا نمیکنم. تفاوت دیدگاه من و تو در اینه .
موضوعات هم هر ساله لو میره . چه بخوایم چه نخوایم . چه انکار کنیم چه قبول کنیم...;) فقط مقدارش فرق میکنه که شعاعش چقد باشه. انگار پارسال شعاعش تمام ایرانو گرفته که موضوع رو عوض کرده بودن :surprised:(شنیدم اینو ).
حالا کاری با پارسال و امسال ندارم .کلا همینطوریه سیستم...
اسکیس یه روند کاریه . تو معماری هم لازمه . معمار اگه قوی باشه طرح اولیه اش رو تو چهار ساعت هم نشد تو پنج ساعت میزنه ...;)

بعد هم اون جمله ات که زیادی فکرتو مشغول دیگران کردی تو کار خودوت درست انجام بده جمله قشنگی نیست اصلا... اینا اکثرا موضوعات بین تایم دو اسکیسه ... فکر نمیکنم اینقد بیکار باشم . کاملا واضح و مشهوده ... مگه اینکه تو نظرت چیز دیگه ای باشه !!! لطفا در انتخاب جملاتت بیشتر دقت کن. فکر میکنم بدونم چه کاری بکنم و چه کاری نکنم!

منم 23 ت دارم

کارم هم درست درست انجام دادم . شما نگران من نباش . مرسی;)

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: raha

sheitonak

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من سال دومم می خوام از الان شروع کنم واسه ارشد چون تو دانشکده ما 9 ترمه تموم می کنی پس نمی تونیم بزاریم سال آخر
حتمالا می خوام مدیریت پروژه شرکت کنم اونوقت دیگه نمی شه معماری معماری هم شرکت کرد؟ منابعشو ن خیلی متفاوته ؟ اگه می شه منابع مدیریت پروژه رو بگین . کتاب تست خوبم بگین چیه؟به نظرتون الان چه جوری شروع کنم از کجا شروع کنم؟

melodi753

عضو جدید
سلام
من ترم يك كارشناسي ناپيوستم اما ميخوام از همين حالا واسه ارشد بخونم حداقل درسهايي رو كه تو گرايشها مشترك هستن و ضروري و اينكه بايد تو مدت زمان زيادي خونده بشن
اخه تابستون امسال خيلي بيكار هستم از طرفي فقط تو فكر سراسريم
ميشهچند كتاب معرفي كنيد
راستي در مورد طراحي داخلي خيلي چيزي نديدم اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم

Axiniar

عضو جدید
سلام به همه ENG های عزیز...
میخواستم بپرسم... برای کنکور آزمایشی معماری - معماری کدوم شرکت رو توصیه میکنین...
ترجیحاً اگه بشه منابع هم از همون شرکت باشه که عالی میشه....(منظورم اینه که امتحاناش مثل کانون باشه ... من اینطوری قبلاً جواب خوبی گرفتم...)
حالا اگه شما تجربه ی بهتری از نوع دیگش داشتین ممنون میشم راهنماییم کنین...
THX!

ارشیتکت86

عضو جدید
میخواستم بپرسم... برای کنکور آزمایشی معماری - معماری کدوم شرکت رو توصیه میکنین...
ترجیحاً اگه بشه منابع هم از همون شرکت باشه که عالی میشه....(منظورم اینه که امتحاناش مثل کانون باشه ... من اینطوری قبلاً جواب خوبی گرفتم...)
THX!

اره منم دنبال یه موسسه خوب برای کنکور معماری_معماری میگردم+کتاب کدوم انتشارات

خوبه؟

rozhann

مدیر بازنشسته
ازمون ها رو نمیدونم.ولی کتابهای راهیان ارشد خیلی میتونه بهتون کمک کنه.من به شخصه فکر میکنم از فکر کلاس و ازمون و موسسه بیاین بیرون.منابع اصلی رو بخونین و برای جمع بندی از کتابهای کنکور استفاده کنین.ولی کلا هرچی جزوه و مطلب دستتون رسید تا جایی میتونین بخونین.اخه تعدادی سوال مربوط به اطلاعات معماری میاد که شاید توی منابع هم نباشه.

raha

مدیر بازنشسته
اره منم دنبال یه موسسه خوب برای کنکور معماری_معماری میگردم+کتاب کدوم انتشارات

خوبه؟

اگر واقعا تصمیم گرفتید که کلاس برین. توی تهران کلاس های خانه عمران و جهاد دانشگاهی و مرکز معماری هستند که دوتای اول اساتیدشون تقریبا مشترک هست و از نظر کم تر بودن شهریه و جوی که داره بهتر از مرکز معماری هستند. اما مرکز معماری شیک تره... انتخاب با خودتونه!
قبلا هم گفتم که فقط به تلاش خودتون بستگی داره وبس. این کلاس ها شاید مفید که نباشن هیچ. وقتتون رو هم تلف کنند. پس کتاب ها رو بزارین جلوتون. دقیقا بشینید و بسنجید که ایا به کلاس رفتن احتیاج دارین؟!!! یعنی خودتون با منابعی که هست .نمیتونید از پس درس ها بر بیاید... اگه آره. کدوم درس ها ؟! عاقلانه تصمیم بگیرید. هیچ کس به اندازه ی خودتون نمیتونه راهنماییتون کنه. چون خودتون هستید که میدونید تو کدوم مباحث قوی و تو کدوم ضعف دارید...!
راجع به انتشارات هم .کتاب های پوران پژوهش کتاب های خوبی هستن واسه کنکور. علاوه بر منابعی که میخونید... موفق باشید;)

raha

مدیر بازنشسته
THX!

واسه آزمون . آزمون های پارسه و مرکز معماری هستند که من خودم مرکز معماری شرکت میکردم. و ازمون هاش اواسط پائیز شروع شد. خیلی سطحش بالاتر از ازمون کنکور بود .سودی که داشت این بود که حس رقابت ایجاد میکرد و باعث میشد بیشتر تلاش کنم و اینکه خودم رو با رقبام بسنجم که کجای کارم ... و یه نظمی هم به مرور کردن هام داده بود با برنامه ریزی که کرده بود واسه سیلابس دروس...
من پیشنهاد میکنم بر خلاف کلاس کنکور حتما واسه آزمون ثبت نام کنید. فرقی نمیکنه کدوم موسسه. شاید پارسه چون شرکت کننده هاش بیشتره بهتر باشه.
تا چند روز دیگه هم استاد دومان ازمون های مرکز معماری پارسال رو میزارن روی سایت. از اونها هم میتونید استفاده کنید. موفق باشید;)

Axiniar

عضو جدید
واسه آزمون . آزمون های پارسه و مرکز معماری هستند که من خودم مرکز معماری شرکت میکردم. و ازمون هاش اواسط پائیز شروع شد. خیلی سطحش بالاتر از ازمون کنکور بود .سودی که داشت این بود که حس رقابت ایجاد میکرد و باعث میشد بیشتر تلاش کنم و اینکه خودم رو با رقبام بسنجم که کجای کارم ... و یه نظمی هم به مرور کردن هام داده بود با برنامه ریزی که کرده بود واسه سیلابس دروس...
من پیشنهاد میکنم بر خلاف کلاس کنکور حتما واسه آزمون ثبت نام کنید. فرقی نمیکنه کدوم موسسه. شاید پارسه چون شرکت کننده هاش بیشتره بهتر باشه.
تا چند روز دیگه هم استاد دومان ازمون های مرکز معماری پارسال رو میزارن روی سایت. از اونها هم میتونید استفاده کنید. موفق باشید;)

خیلی ممنون...
شاید همون طور که میدونین روی آزمونهای پارسه کتاب هم میدن... از همین کتابا برای آزمونها استفاده کنم یا ... کتابارو از انتشارات دیگه ای تهیه کنم... در ضمن ... من اهل تبریزم... به همین خواطر فکر نکنم بشه از امتحانای مرکز معماری استفاده کنم... یعنی فقط یه انتخاب میمونه!! آره!؟:(
راستی... پسر خاله من سال قبل کنکورهای آزمایشی پارسه رو داده بود... بعد امتحان گفت که سطح کنکور سراسری بالاتر از سطح آزمایشیا بوده... به همین خاطر از ثبت نام پشیمون بود... یادم رفت بگم... پسر خالم مهندسی مکانیک خونده... نمیدونم سطح سوالات پارسه توی معماری سال قبل چقدر به واقعیت نزدیک بوده!!؟؟:surprised:
ولی در کل از راهنماییاتون بازم ممنونم...
THX!@

سپیده ع

عضو جدید
سلام دوستان
فکر میکنم توی آزمون 88 جزوه های پارسه به ویژه واسه جمع بندی خیلی به من کمک کردن.ونتیجه تقریبا خوبی توی مرحله اول گرفتم .ولی بهتر بعد از خوندن کتاب ها از جزوه ها استفاده کنین .:smile::)

hasti_64

عضو جدید
سلام raha joon میشه لطفا بگی من چه جوری میتونم برم داخل سایت مرکز معماری سوال های سال 88 رو بگیرم؟ نمونه سوال میخوام

• Like
واکنش ها: raha

raha

مدیر بازنشسته
سلام raha joon میشه لطفا بگی من چه جوری میتونم برم داخل سایت مرکز معماری سوال های سال 88 رو بگیرم؟ نمونه سوال میخوام

سلام دوست خوبم. رفتن تو سایت مرکز معماری که مفتی نمیشه. اونا واسه بردن اسم موسسه اشون هم پول میگیرن...
سوال های سال های قبل رو استاد دومان گذاشتند توی سایت.
آرشیو سوالات کنکورهای معماری مقطع ارشد سراسری
آرشیو سوالات کنکور ورودی کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد
سوال های سال 88 و ازمون های مرکز معماری رو هم به زودی میزارن. شما فعلا شروع به خوندن منابع کنید. . الان اگر تست بزنید. تست ها تون میسوزه. تست ها رو بزارید واسه اخر کار...;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا