شرایط عجیب اخذ گواهینامه رانندگی زنان در عربستان

Imaginary

عضو جدید
اجازه رانندگی زنان فقط شامل نواحی داخل شهر است مگر اینکه یکی از محارم همراه او باشد. زنان تنها از روز شنبه تا چهارشنبه، و از ساعت 7 صبح تا 8 شب اجازه رانندگی دارند. ماموران راهنمایی و رانندگی مطلقا حق صحبت با رانندگان زن را ندارند. در صورت تخلف راننده زن از طریق هیات امر به معروف و نهی از منکر به ولی زن اطلاع داده می شود.
بالاخره و بعد از مدتها بحث و جدل، با رانندگی زنان در عربستان موافقت شد.
به گزارش «فردا» و به نقل از القبس، مجلس شورای عربستان با رعایت شرایط خاصی به زنان عربستانی این اجازه را داده است که این شرایط عبارتند از:

الف: شرائط عمومی
1. زن راننده حداقل 30 سال سن داشته باشد
2. ولی زن(شوهر یا پدرش)با رانندگی او رسما موافقت کنند
3. گرفتن گواهینامه از مرکز آموزش رانندگی مخصوص زنان
4. لباس زن راننده باید بدون هیچگونه زینت باشد
5. اجازه رانندگی زنان فقط شامل نواحی داخل شهر است و در بیرون شهر و حتی روستا ها و حومه شهر اعتبار ندارد مگر اینکه یکی از محارم همراه او باشد
6. زنان تنها از روز شنبه تا چهارشنبه، و از ساعت 7 صبح تا 8 شب اجازه رانندگی دارند. روزهای پنج شنبه و جمعه از ساعت 12 ظهر تا 8 شب
7. زن راننده حتما باید همراه خود تلفن داشته باشد تا در مواقع ضروری استفاده کند
8. تماس با مرکز رانندگی زنان هنگام بروز هرگونه مشکل مزاحمت یا خرابی اتومبیل
9. پرداخت مبلغ مشخصی به مرکز رانندگی زنان جهت هزینه نعمیرات و گواهینامه

ب:دستورالعملهای اجرایی مسولان

1. ایجاد بخش راهنمایی و رانندگی زنان ویژه رسیدگی به مزاحمتها و تعدی به رانندگان زن و پاسخ به تماسها

2. ایجاد یک خط تلفن رایگان برای تماسهای مربوط
3. ایجاد مراکزی در داخل هر شهر برای بخش رانندگی زنان و با نظارت مقامات دینی
4. تاسیس شرکتهای متخصص برای خدمات مربوط وفرهنگ سازی برای زنان راننده
5. تمدید سالانه گواهینامه زنان و اخذ مبلغ معین برای هر سال
6. ماموران راهنمایی و رانندگی مطلقا حق صحبت با رانندگان زن را ندارند و در صورت بروز تخلف باید با مرکز رانندگی زنان تماس بگیرند تا آنها با راننده زن صحبت و احیانا برخورد کنند
7. برخورد شدید و تعقیب قانونی کسانی که این قوانین را جدی نگیرند.چرا که تمسخر این قوانین شوخی با امنیت نظام وهتک حرمت نوامیس است.

ج:جرائم متخلفان

الف:عمومی:
1. کسانیکه به هر دلیل با راننده زن صحبت کنند به حبس حداقل یک ماه همراه با جریمه مالی محکوم خواهند شد
2. کسانی که سعی در تحریک زنان راننده و اذیت کردن آنها در هنگام رانندگی از قبیل خارج کردن از جاده و.. نمایند به حبس حداقل 12 ماه همراه با جریمه مالی محکوم خواهند شد.
3. کسی که راه را بر رانندگان زن ببند به حبس به مدت یک روز همراه با چریمه مالی محکوم خواهند شد.

ب:جرائم راننده:

در صورت انجام هرگونه عمل مخالف با آداب وسنن و شرع از سوی رانندگان زن
1.بار اول گواهینامه به مدت 6 ماه توقیف می شود و جریمه بین 500 تا 1000 ریال محکوم می گردد.و همچنین تعهدی مبنی بر عدم تکرار از او اخذ خواهد شد
2.اطلاع رسمی به ولی زن از طریق هیات امر به معروف و نهی از منکر

بیچاره ها
ولب حتما هر کی از این 7 خوان رد بشه دیگه شوماخره !
مث دخترای 18 20 ساله ایرانی هی ماشینو نمیکوبن به درو دیوار! :w15:
نمیدونم کی بی این خانومای دست پا چلفتی ایرانی گواهینامه میده !(البته همشون دست پا چلفتی نیستنااااا . نریزین رو سرم )

من خودم از یه سرهنگ بازنشسته که امتحان شهری میگرفت شنیدم که میگفت زنه اومده بود بار 10ام میخواست امتحان بده آخرش دلم سوخت قبولش کردم! میگفت بازم ماشین زیر پاش خاموش میشد :w15:

kad19612

عضو جدید
سلام خوبی
شب بخیر نیما
چه خبرا؟
اخی بیچاره این خانمهای عربستان چقدر مشگلات دارند

سلام نيما جان :gol:به نظر تو اگه الان تو عربستان نمايندگي بيمه باز كنيم ورشكست ميشيم ؟ بابا قربونتون برم يه كمي هم بفكر مكانيكا و صافكارا باشين اين بيچاره از كجا بيارن شكم زن و بچه رو سير كنن . ببخشيد مثل اينكه از طرف صنف چرثقيل اعتراض شد :biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

kad19612

عضو جدید
بابا دستتون درد نکنه
شرمنده بابت تشکر
همین که منم توی نمایندگی بیمه شریک می کنید از سرمونم زیاده:w27:

سلام نيما جان :gol:به نظر تو اگه الان تو عربستان نمايندگي بيمه باز كنيم ورشكست ميشيم ؟ بابا قربونتون برم يه كمي هم بفكر مكانيكا و صافكارا باشين اين بيچاره از كجا بيارن شكم زن و بچه رو سير كنن . ببخشيد مثل اينكه از طرف صنف چرثقيل اعتراض شد :biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
همه عربها یه شعبه تو ایران هم دارن
ضمنا اینقدر اونجا بهشون خوش میگذره که نیازی به صافکار ندارن!
اونجا آدماش بیشتر نیاز به صافکاری دارن ;)

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w15::w15:
بابا عربستانه دیگه! چه انتظاری داشتین؟؟؟؟؟؟؟؟؟:w15:
یه جهان سویمه دیگه..........

Imaginary

عضو جدید
ادعاتون میشه من حاضرم باتون مسابقه بذارم اما اگه خیط شدید باید بیاین اینجا اعلام کنید و این که یه روزم تمام از انظار عمومی خودتونو قایم کنید;) ببینم کی رانندگی بلده ؟؟؟؟؟ من یا شما:biggrin: راستی اینجا چرا بخش اتومبیل نداره برو بچه های رالی کجان؟؟؟؟؟؟؟؟

amin001

عضو جدید
ادعاتون میشه من حاضرم باتون مسابقه بذارم اما اگه خیط شدید باید بیاین اینجا اعلام کنید و این که یه روزم تمام از انظار عمومی خودتونو قایم کنید;) ببینم کی رانندگی بلده ؟؟؟؟؟ من یا شما:biggrin: راستی اینجا چرا بخش اتومبیل نداره برو بچه های رالی کجان؟؟؟؟؟؟؟؟
س.
1.رانندگی رو با چه ماشینی یاد گرفتی؟
2.الان چه ماشینی زیره پات هست که با دکتر امین میخوای کل بندازی؟
3.ممنون برا پست جالب ات در مورد عربهای حیوون احمق!;)

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا آخر غیرت

بابا آخر غیرت

به این میگن مردانگی زنای ایرانی باید برن از مردای عرب یاد بگیرن نزارن اینقد این مردا ÷ول بیت المال و وقت و هزینه زندگی سالمو ÷ای این چیزا بدن

Imaginary

عضو جدید
س.
1.رانندگی رو با چه ماشینی یاد گرفتی؟
2.الان چه ماشینی زیره پات هست که با دکتر امین میخوای کل بندازی؟
3.ممنون برا پست جالب ات در مورد عربهای حیوون احمق!;)

1. با یه پیکان گوجه ای مدل :D57
2 من همه نوع ماشین داشتم اخه عاشق تنوعم واونم تو ماشین در حال حضر یک ماهیه که گل خریدم:D اما تا دلم بخواد ماشین داشتم:cool: چه جالب شما دکتر امینی؟ خوشبختم می گم شما هم مثه من عشق ماشینی ای ول به قول پسرا دمت گرم:biggrin:;)

3 خواهش میشه در مورد احمق بودنشون هیچ شکی نیست:confused:

omid_bigt

عضو جدید

اگه کل انداختین منم حتمآ صدا کنید ببینم چند مرده حلاجید.:cool:

Imaginary

عضو جدید
ای ول یکی دیگه از هم هست حالا شدیم سه تا نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بقیه شاید هنوز گواهی نامشونو نگرفتن:D