كدام مورد براي كارشناسي ناپيوسته مناسب است؟

كدام مورد براي كارشناسي ناپيوسته مناسب است؟

• سراسري(اموزشكده ها و هر سال يه دانشگاه)

رای: 4 33.3%
  • دانشگاه جامع علمي كاربردي

• دانشگاه ازاد

• مجموع رای دهندگان
    12
  • نظرسنجی بسته .

raminbabak

اخراجی موقت
اكثر كاردانيها ي مكانيك مشغله اي به نام كارشناسي ناپيوسته دارند. نظر شما چيه؟ كدوم دانشگاه؟ سراسري يا ازاد يا علمي كاربردي ؟
ولي يه چيزي بگم دولتي كارشناسي ناپيوسته ارزش نداره چون همش آموزشكده هستن فقط هر سال يه دانشگاه بر ميداره اونم 10 يا 15 نفر ؟؟ به نظر من علمي كاربردي بهتره مدركش هم بين المللي تر هست فني تر هم هستن؟؟از دوستان كارشناسي ناپيوسته در تراكتور تبريز تموم كرد با معدل 17 الان 1 سال هم هست در دانشگاه ريزور كانادا ارشد مكاترونيك ميخونه يه چيزي هم دوستم ميگفت: مدرك مهندسي تكنولوژي در كانادا هم براي تحصيل و هم براي كار در اولويته!!؟ جالبه. من خودم پارسال تركيه رفته بودم علمي كاربردي هم قبول ميكردن . ازاد كه شهريه هاش ...ديگه ميدونيد...لطفا هم در نظر سنجي شركت كنيد و هم نظراتتون رو بگيد تا همه از سر در گمي در بيان.

ممنون بابك دلخون

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش تا اونجايي كه من ميدونم (و شنيدم) مدرك علمي كاربردي خيلي اعتبار نداره. البته نميخوام بگم كه دانشگاه آزاد بهتره و صد در صد نيست ولي فكر كنم سراسري بهتر باشه

mr honest

عضو جدید
سلام دوست عزیز بااحترام به نظر شما اما بنده معتقدم که الان دیگه کدوم دانشگاه مهم نیست مهم اینه که کاربلد باشی وبا سواد , بنابراین تواناییهای که یک مهندس داره خودش میتونه ملاک خوبی برای مقایسه باشه ;)

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه سراسري ميشه اموزشكده؟؟؟آموزشكده كه مدركش اعتباري نداره ماله اموزش و پرورش؟

منظورتو از آموزكده و آموزش پرورش نميفهمم. مگه اين همه مركز آموزش عالي نداريم؟؟؟ منظورم همون دانشگاه غيرانتفاعيه.

raminbabak

اخراجی موقت
نه مدرك آموزشكده هاي فني از طريق اموزش و پرورش داده ميشه ولي مدرك علمي كاربردي كلا بين المللي هست به جرات بگم تو سطح بين الملل از فني حرفه اي ها بيشتر ارزش داره

منظورتو از آموزكده و آموزش پرورش نميفهمم. مگه اين همه مركز آموزش عالي نداريم؟؟؟ منظورم همون دانشگاه غيرانتفاعيه.

sajadfilabi

اخراجی موقت
چرا دانشگاه های غیر انتفاعی ها رو نذاشتی ؟ .( مدرک قابل ترجمه می ده و آزمونش هم با سراسری یکی )
یه چیزی دانشکده های فنی تا 2 سال قبل مدرک کارشناسی می داد نه مهندسی
اما 2 سال پیش وردی که گرفت تحت عنوان مهندسی بود . اما سال بعدش که گرفت عنوان شد مهندسی تکنولوژی . اما امسال یه خواب جدید دیدن برای این دانشجویان . اموزش عالی با آموزش پرورش بحث دارند .که شما یا باید کلا دانشکده ها رو بدید به ما یا جمش کنید . برای همین فعلا مدارک دانشکده های فنی زیر سواله . ( البته فراموش نکنید . ممکنه دوباره و دوباره عوض بشه .) بنابراین اگه می خوای مدرکت رو بهت کوفت نکنن و با خیال راحت مدرک بگیری
بهتره بری یه جای دیگه که از دولتی ها خلاص بشی .
اما بازهم می گم هیچ ثباتی وجود نداره . مثلا امثال کلا هیج دانشگاه غیر انتفاعی و دولتی .
کاردانی به کارشناسی صنایع چوب نگرفت .

mohsen64

عضو جدید
مثل اینکه قراره یه کارایی برای کارشناسی ناپیوسته بکنن، تا اونجا که من خبر دارم مثل اینکه معاون وزیر علوم اعلام کرده که قراره برای مقطع کارشناسی ناپیوسته تو دانشگاهها یک ظرفیت جدید باز کنن.و مدارک هم توسط وزارت علوم صادر بشه، نه اداره مدارس عالی وزارت آموزش و پرورش که قرار شده بعد از تعطیلات تو مجلس مطرح بشه و تا آخر اردیبهشت هم نتیجه نهاییش معلوم شه ولی زیاد فکر نکنم بشه رو حرفش حساب کرد چون داد دانشجوهای دانشگاهها در میآد .مثل اون موقع که دانشگاه صنعت آب و برق عباسپور برای علمی کاربردی دانشجو میگرفت بعد صدای دانشجوهای کارشناسی پیوسته دراومد بعد هم اعتصاب و تا اینکه کلا پذیرش رو برا کارشناسی ناپیوسته حذف کردن و تا امروز هم ادامه داشته.

mohsen64

عضو جدید
با این اوصاف که من می بینم فکر کنم همون علمی کاربردی بهتر باشه البته اگه بیکار نشن و اونو هم خراب نکنن.

میشه گفت که علمی کاربردی و غیر انتفاعی تو یه سطح هستن هم از لحاظ نوع مدرک وهم از لحاظ شهریه.
ولی علمی کاربردی یه خوبی نسبت به غیرانتفاعی داره ، اینکه تعداد دانشگاههایی که رشته ساخت و تولید میگیرن بیشتره .

P aYa M

عضو جدید
سلام دوستان من سال 86 کنکور کارشناسی ناپیوسته دادم و رتبم شد 7 و رجایی تهران قبول شدم. البته شبانه چون روزانه بر نداشت.
اولا که رجایی اموزشکده نیستو دانشگاه هستش و مدرک اموزش پرورش نمیده و مدرک وزارت علوم میده.
عنوان رشته فارغ التحصلی که به ما میده کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی ساخت وتولید_ماشین ابزار هستش.
البته سال 87 عنوان مدرک شد مهندسی تکنولوژی ساخت و تولید .
و متاسفانه سال 88 به بعد بر نداشت و به جاش کارشناسی ارشد برداشت.
این هارو نگفتم که بخوام از این دانشگاه دفاع کنم چون وضعش خیلی افتضاحه و دلیلم از مطرح کردن اینها برای این بود که بگم کنکور سراسری به جز اموزشکده ها دانشگاه هم دارن.
به جز رجایی دانشگاه سیستان بلوچستان هم بود که دانشگاه بود نه اموزشکده .
پاینده باشید....

بالا