نزدیکترین نقطه زمین به خورشید

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز

نام اين کوه باستاني پرديس است در حومه شهرستان جم از توابع عسلويه استان بوشهر و در نيمه هاي راه بندر کنگان به فيروز آباد شيراز قرار دارد .

نکات قابل توجهي كه در اين کوه باستاني وجود دارد :

1. قله اين کوه نزديک ترين نقطه زمين به خورشيد است چون بالاترين ارتفاع در نزديکي خط استواست .

2. آتشکده فوق العاده باستاني که در قله کوه قرار دارد ، محل تولد و غسل تعميد پدر جمشيد جم است .

3. مغناطيس فوق العاده قوي کوه در جهان زبانزد است و اگر در فاصله 50 تا 100 متري کوه يعني تقريبا انتهايي ترين نقطه مشخص اسفالت با ماشين توقف کني و ترمز دستي را بخوابانيد ، ماشين بجاي سر پائيني به نرمي به سمت کوه کشيده مي شود که البته همين مغناطيس براي رانندگان نا آشنا بسيار دردسر ساز بوده و تا کنون تعداد زيادي از خودروها بي اختيار با کوه تصادف کرده اند .

4. پوشش گياهي منطقه نوعي خار بياباني گرمسيري منحصر به فرد است که خواص دارويي فراوان دارد و عسل حاصله از منطقه تماما" پيشخريد چند کارخانه داروسازي بزرگ جهان است يکي از ترکيبات اصلي مسکن Advil که يکي از بهترين قرصهاي شناخته شده براي ناراحتي هاي اعصاب و دردهاي ميگرني است از همين عسل تهيه مي شود .

5. اين منطقه خرماي ويژه نيز توليد مي کند كه به نام خرماي خصه معروف است و کاملا در شيره خود غرق مي شود يعني يک کاسه آن ظرف سه ساعت پر از شيره مي شود و اندازه اين خرما اندازه آلبالو بود و به جهت همان خواص دارويي منطقه تماما" براي ساخت قندهاي رژيمي براي بيماران ديابتي صادر مي شود، نکته جالب ديگر رويش درخت زيتون در دامنه شمالي کوه حد فاصل شهرستان جم تا روستاهاي چاهه و دره پلنگي مي باشد که در آب و هواي آن منطقه بسيار بعيد مي نمود .

فعلا" سندي براي قدمت چاهه و دره پلنگي وجود ندارد ولي علائم مشهودي از غار نشيني مشاهده ، و فسيل هاي مختلفي در اين منطقه به وفور پيدا شده است .

6. در لايه هاي زيرين اين کوه معدن عظيمي از آب خنک و فوق العاده سالم وجود دارد ، آن هم در اطراف عسلويه !

مردم چاهه و جم ، کوه پرديس را فوق العاده مقدس و محترم مي شمارند ، و به استناد علائم موجود در آتشکده احتمالا يکي از اولين مکانهايي بوده که نفت در آن سوزانده شده است .

با افتتاح جاده فيروز آباد به عسلويه توسط پتروشيمي ، رفتن به اين منطقه خيلي ميسر تر و راحت تر شده است . پتروشيمي با تاسيس سه شهرک بزرگ در اين منطقه اقدام به تاسيس فرودگاه جم نموده و چهارشنبه هر هفته يک پرواز به مقصد جم انجام مي شود که امکان بسيار خوبي براي سفر به اين منطقه اعجاب انگيز است .

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
جالب بود .
اما برام جالب تر این بود که تا حالا یه همچین چیزی رو نشنیده بودم ... :surprised:

shelman_arch

عضو جدید
منم یه بار چنین مطلبی توی میلم بود .
می دونستید گرم ترین منطقه کره زمین یه جایی نزدیک کرمانه ؟!! توی زمستون اگر یه ظرف فلزی همراهتون باشه اونجا می تونید بزاریدش روی زمین و توش املت درست کنید :d ( بدون هیچ وسیله آتش زا )

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
منم یه بار چنین مطلبی توی میلم بود .
می دونستید گرم ترین منطقه کره زمین یه جایی نزدیک کرمانه ؟!! توی زمستون اگر یه ظرف فلزی همراهتون باشه اونجا می تونید بزاریدش روی زمین و توش املت درست کنید :d ( بدون هیچ وسیله آتش زا )

زمستون ؟ :surprised:

YuMi

اخراجی موقت
منبع بدید:mad:

Where on earth is nearest place to sun?​

When height is measured from the center of the earth, Chimborazo is tallest since it is located nearly on the equator, where the earth bulges the most.
Chimborazo is a volcano in the Andes of Ecuador, which is the farthest mountain from the center of the earth. It measures about 6,310 meters from the center of the earth. and so that place is the closest to the sun

منبععععع
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20091225185558AAAM4RS

ابلت معتبر نیست ولی کسی این جواب رو تکذیب نکرده

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

When height is measured from the center of the earth, Chimborazo is tallest since it is located nearly on the equator, where the earth bulges the most.
Chimborazo is a volcano in the Andes of Ecuador, which is the farthest mountain from the center of the earth. It measures about 6,310 meters from the center of the earth. and so that place is the closest to the sun

منبععععع

چه منبع منبعی می کنه برامون ! :surprised:

بیا اینم منبع : :D

منبع

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
:mad:
مدرک و منبع؟؟؟؟؟؟؟

منبععععع

من تکذیبش میکنم

چه منبع منبعی می کنه برامون ! :surprised:

بیا اینم منبع : :D

منبع
خوبه والا ....

تو رو هم با سه تا نقطت تکذیب میکنم

من دقیقا همین تاپیک رو زدم با منبع
http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=164599
:gol::gol::gol::gol:

YuMi

اخراجی موقت
من دقیقا همین تاپیک رو زدم با منبع
http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=164599

ببخشید
تو اون لینک هم رفتم همینا رو نوشته بود دیگه

منظورم از منبع یه منبع علمی بود نه منبع خبری

مطمئنا این سایته خودش نرفته از نظر علمی اینو بفهمه.

منظور مثلا ناسا و نشنال جئوگرافی و از این چیزاست

YuMi

اخراجی موقت
این اثبات غلط بودن اینو بخونید حرف هم نزنید دیگه:mad:

[]

1. قله اين کوه نزديک ترين نقطه زمين به خورشيد است چون بالاترين ارتفاع در نزديکي خط استواست .

.

نقض جمله ی قرمز رنگ که دلیل اثبات اون حرفش هست:

بالاترین ارتفاع روی خط استوا تو این منطقست
Cayambe (volcano)

منبع: ویکی پدیاااااا

The highest point on the Equator is 4,690 metres (15,387 ft), at 77°59′31″W, on the south slopes of Volcán Cayambe (summit 5,790 metres (18,996 ft)) in Ecuador

ولی...
هر جا که بلندترین ارتفاع روی خط استوا رو داشته باشه لزوما به خورشید نزدیک تر نیست
چون زمین همچینه:
کجه

:confused:

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
میلاد جان در پاسخ به تو باید بگم که ویکیپدیا زیاد معتبر نیست حتی خود من هم میتونم برم توش مطلب بنویسم .....هرکی عضو باشه اینو میتونه انجام بده ........از لحاظ زمین شناسی هم که چون زمین تقریبا یک بیضی افقی هست پس استوا میشه نزدیکترین خط به خورشید با زوایه 23 درجه و 27 دقیقه هم که زمین انحراف داره این نزدیکی بیشتر در استوا صورت میگیره .....پس لزوما بلندترین جا نزدیکترین نیست .....هرچند من خودم با مطلبی که گذاشتم دچار تردیدم

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
این یومی چه اعصاب نداره یه لینک دست گرفته کشت مارو........
هنوز حوصلم نشده بگردم اما شبکه دو آقای ایرانلو ت برنامه روز از نو هم گفت خودم شنیدم ، چند رور پیشم اینجا بودن .......

YuMi

اخراجی موقت
ولی...
هر جا که بلندترین ارتفاع روی خط استوا رو داشته باشه لزوما به خورشید نزدیک تر نیست
چون زمین همچینه:
کجه

:confused:

.از لحاظ زمین شناسی هم که چون زمین تقریبا یک بیضی افقی هست پس استوا میشه نزدیکترین خط به خورشید با زوایه 23 درجه و 27 دقیقه هم که زمین انحراف داره این نزدیکی بیشتر در استوا صورت میگیره .....پس لزوما بلندترین جا نزدیکترین نیست .....هرچند من خودم با مطلبی که گذاشتم دچار تردیدم

به جون ادمین (مد ضله العالی) منم همینو گفتم.:D

YuMi

اخراجی موقت
این یومی چه اعصاب نداره یه لینک دست گرفته کشت مارو........
هنوز حوصلم نشده بگردم اما شبکه دو آقای ایرانلو ت برنامه روز از نو هم گفت خودم شنیدم ، چند رور پیشم اینجا بودن .......

ایییییششششششششش
من نمیگم این غلطه که
من میگم من نمیدونم
شما با دلیل علمی و مدرک معتبر ثابت کنید درسته

یه دلیل گفته:
چون بلندترین نقطه روی خط استوا هست پس نزدیکترین نقطه به خورشیده
من با مدرک گفتم این جمله و مدرکش چرته
چون بلندترین نقطه روی خط استوا یه جا دیگست

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا هر جا تو بگی همونجا بلندتریت نقطه است به خورشید
لابد یه منبعی بوده که اینو گفتن دیگه ...
پیدا کردم میام میگم
...

یومی صبر کن خودتم بگرد

• Like
واکنش ها: YuMi
بالا