نمايش نتايج 1 تا 8 از 8

تاپیک: فنگ شویی و طراحی داخلی

 1. #1
  عضو فعال آواتار مهسا 1366
  رشته
  مهندسی معماری
  تاريخ عضويت
  2008/4
  محل سكونت
  در کنار همسرم.
  امتیاز
  1074
  پست ها
  860

  Graduated فنگ شویی و طراحی داخلی

  فنگ‌شويي چيست ؟

  فنگ‌شويي، هنر و علم زندگي متعادل و هماهنگ بين انسان و طبيعت پيرامون اوست كه آغاز پیدایش آن به انديشه‌هاي كهن شرقي با قدمت چند ‌هزار‌ساله بر مي‌گردد .
  فنگ‌شويي به من ياد مي‌دهد با تحليل انرژی های فضای داخل و بیرون محل زندگی و کار خود ، کیفیت انرژی های مثبت و منفی اطراف خود را شناخته و با ايجاد و افزايش انرژي‌هاي مثبت و کاهش و حذف انرژی های منفی ، کيفيت زندگي خود را بهبود بخشم و فضای زندگی و کار خود را " مكاني براي خوشبختي " سازم .
  امروزه در سراسر دنيا بسياري از مردم براي طراحي و ساخت خانه و محل كار خود از فنگ‌شويي استفاده مي‌نمايند . همچنين اين علم در تعداد زيادي از مراكز علمي معتبر دنیا تدريس مي‌گردد .
  فنگ شویی و عملکرد آن در زندگی
  فنگ شویی دانشی است برای قرار دادن هر چیزی در جای صحیح خود، این جای صحیح بر پایه و اصول جهات جغرافیایی و انرژی های ناشی از و جود عناصر مختلف در کنار هم بدست می آید.
  فنگ شویی تحت تاثیر دو نگرش فکری کهن قرار دارد :
  نگرش کنفسیوس و نگرش دائوئیزم .
  در نگرش اول به بیان منطق وجود نظم در تمام عالم پرداخته شده است که حاصل آن کتاب بزرگی است بنام ای چینگ.
  در منطق دوم که توسط لائوتزو در قالب دائودچینگ بیان شده است بدین گونه است که ، کلمه­ی دائو اشاره دارد به قانون و راه و رسم جهان هستی و چگونگی بودن و نبودن، و تغییرات را تنها اصل بلا تغییر عالم می داند، به طوری که هیچ چیز هستی ثابت نیست و برخی از آن ها دارای نظم و ترتیب شناخته شده ای هستند مثل روز و شب و یا فصول سال و برخی برایمان نا شناخته اند و بعد از اتفاق افتادنشان است که از آنها با خبر می شویم.
  اولین اصل اساسی این نگرش این است که دائو در کلمات قابل بیان نیست اما قابل درک و تجربه است، چیزی که ما بسیار در زندگی تجربه کردیم و از چگونگی رخدادش در بیان، درماندیم ، به عنوان مثال در جایی از منزل راحت تر و با آرامش بیشتری نسبت به جای دیگر می توانید درس بخوانید که چگونگی این امر برای شما قابل درک است اما قابل بیان، نه .
  خوب حالا می پردازیم به چگونگی عملکرد این علم در زندگی :
  عملکرد فنگ شویی به این صورت است که محیط زندگی ( محیطی که بیشترین ساعات شبانه روز را درآن می گذرانید. خانه ، محل کار ...) فرد را بر اساس مولفه های شخصی وی چیدمان و یا تغییر می دهد. ممکن است این سوال پیش بیاید که این عملکرد در زندگی ما چه فایده­ای دارد؟ وقتی که ما منزل خودمان را بر اساس عنصر وجودی خود و مولفه های شخصی خودمان چیدمان و آرایش کنیم ، ارتباط کامل تر و عمیق تری با محیط می توانیم بر قرار کنیم که به ما آرامش بیشتر و ذهن باز تری رو بر می گرداند. که البته لازم به ذکر است که بدست آوردن عنصر وجودی شخص و مولفه­های وی درین علم قابل محاسبه است. به عبارتی فنگ شویی بستری است که ما میتوانیم با استفاده از آن از انرژی های موجود در اطرافمان خیلی بهتر و مفیدتر و در واقع آگاهانه تر استفاده کنیم و از آرامش بیشتر و عمیق تری بهره ببریم که نتیجه حاصل از این آرامش برای یک فرد آگاه ، گرفتن تصمیمات منطقی تر و بهتریست که در ابعاد مختلف زندگی ، وی را به موفقیت و سعادت نزدیک تر می کند.

 2. تشكر از اين پست


 3. #2
  عضو فعال آواتار مهسا 1366
  رشته
  مهندسی معماری
  تاريخ عضويت
  2008/4
  محل سكونت
  در کنار همسرم.
  امتیاز
  1074
  پست ها
  860

  Graduated فنگ شویی

  تاثیر فنگ شویی در منزل
  به کمک فنگ شویی فضای داخلی خانه را اصلاح کنید و انرژی های مثبت را به جریان اندازید. خانه شما از این پس مظهر آسایش، آرامش و نشاط خواهد بود.فنگ شویی (در لغت به معنای باد و آب) هنر چیدمان محیط برای ایجاد تعادل و هماهنگی بهتر میان انرژی هایی است که ما را احاطه کرده اند. اصول فنگ شویی از چند هزار سال پیش بارها مورد تجربه قرار گرفته و هنوز با زندگی های پراضطراب و خانه های مدرن ما مطابقت دارد.از نظر فنگ شویی با ایجاد تعادل میان پنج عنصر بنیادی (چوب، آتش، خاک، آهن و آب) می توان نظم لازم برای تغییر انرژی یک مکان را ایجاد کرد و با تقویت انرژی حیاتی مکان ها «چی» مانع از نشر انرژی های منفی و امواج مخرب شد.
  زمانی که توده های انرژی راکد را آزاد می سازیم و به آنها جهت می دهیم تا بدون محصور شدن جریان یابند درمی یابیم که احساس آرامش، آسودگی و همچنین اعتماد به نفس بیشتری داریم… فنگ شویی همچنین برای دو نیروی متضاد و در عین حال مکمل «یین و یانگ» نقش اساسی قائل است. از نظر فنگ شویی این دو اصل مبدا انرژی حیاتی هستند که در محیط و همچنین در وجود ما جریان دارند. همانگونه که طب سوزنی جریان انرژی را در بدن بهبود می بخشد، فنگ شویی همین عمل را در محیط پیرامون ما انجام می دهد.بنابراین شاید بهتر است دکوراسیون خانه خود را به روشی اصلاح کنیم که انرژی های مثبت راحت تر جریان یابند.
  ممکن است شما از طراحی نظم در خانه خود کاملاً راضی باشید اما می توانید برای اصلاح و بهبود جزئیات از فنگ شویی استفاده کرده و به نتایج مطلوب تری دست یابید. پنج اصل کلی فنگ شویی در منزل عبارتند از:
  ۱- فنگ شویی توصیه نمی کند که قواعد آن موبه مو اجرا شود. این اصول را فقط در اتاق هایی به کار برید که فکر می کنید لازم است. ۲- به کارگیری فنگ شویی اضافه کردن اشیای ساخت چین به لوازم خانه نیست.۳- هر وسیله شکسته، خراب و بی استفاده را بازبینی کنید و شهامت دور نریختن یا تعمیر مجدد آن را داشته باشید.۴- هدایا و وسایلی را که از آنها خوشتان نمی آید در کمدهایتان انبار نکنید. کمترین ضرری که دارند این است که بیهوه جای شما را اشغال می کنند.۵- از بی نظمی بپرهیزید، هوا را تهویه کنید و به طور مرتب خانه را نظافت کنید تا انرژی مثبت آزادانه جریان یابد.و بالاخره یک بار دیگر یادآوری می شود که : فنگ شویی پیروی از خرافات و موهوم پرستی های چین باستان نیست، مدیتیشن و تمرین روحی نیست، روشی زودگذر و دوره ای نیست، جادو هم نیست،بلکه هنری است ساده، انعطاف پذیر و ملموس برای افزایش نشاط، آرامش و تعادل در زندگی روزمره که با انواع سبک های دکوراسیون سازگاری دارد.
  ورودی خانه
  ورودی، فضای ارتباطی مابین دنیای بیرون و آشیانه گرم و نرم شما است. در این مکان است که افراد و انرژی ها داخل و خارج می شوند. از نظر فنگ شویی، در ورودی، دهانه خانه است زیرا انرژی «چی» (انرژی حیاتی مکان ها) پس از ورود از در بلافاصله در تمام اتاق ها پراکنده شده و در زندگی اشخاص جریان می یابد.
  توصیه های مفید
  توجه ویژه به ورودی اصلی هر خانه و مجتمع مسکونی الزامی است. ورودی اصلی خانه را نباید به انبار و محل نگهداری اشیای اضافی تبدیل کرد.آسانسور، راه پله ها و راهروی ساختمان باید روشن و از عرض کافی برخوردار باشند. دقت در کیفیت پوشش کف راهروها، پوشش دیوارها و نوع روشنایی آنها بسیار مهم است.ورودی داخلی نیز باید تا حد امکان وسیع، روشن و خلوت باشد تا انرژی «چی» بتواند بدون محصور شدن وارد شود و آزادانه حرکت کند.بنابراین از گذاردن رخت آویز برای آویزان کردن لباس در این فضا خودداری کنید مگر اینکه آنها را داخل کمد یا گنجه مخصوص این کار جای دهید. کفش ها نیز به همین ترتیب در جاکفشی چیده شوند.
  اگر ورودی شما کوچک و تاریک است انرژی «چی» برای داخل شدن به بخش های مختلف خانه دچار مشکل خواهد شد. زیرا این مکان باید از روشنایی کافی برخوردار باشد. در صورت امکان نصب یک لوستر با کریستال های کوچک باعث افزایش «چی» مثبت و مفید می شود اما اگر این کار با سبک دکوراسیون شما سازگاری ندارد از لامپ های هالوژن یا نورافکن های کوچک چندجهته استفاده نمایید و نور را به چهارگوشه ورودی پخش نمایید. بهتر است شب ها به ویژه در زمستان چراغ ها روشن باشند.برای اینکه ورودی بزرگتر و روشن تر به نظر برسد رنگ روشن و درخشانی برای دیوارهای این مکان استقبال انتخاب کنید و باز هم توجه داشته باشید هرچه اثاثیه کمتر باشد این فضا آزادتر و بازتر می شود.
  اگر ورودی کوچک است یک آینه بزرگ در این مکان نصب کنید ولی مراقب باشید که آینه را جلوی در ورودی قرار ندهید زیرا از نظر فنگ شویی این کار انرژی های مثبت را بازپس می فرستد.در سرویس های بهداشتی نباید روبه روی در ورودی قرار گیرند زیرا «چی» وارد آنجا شده و تحلیل خواهد رفت.اتاق خواب و آشپزخانه نیز نباید روبه روی در ورودی باشند. اگر اتاق خواب شما روبه روی در ورودی است، در این صورت ناخودآگاه احساس امنیت نخواهید کرد زیرا اتاق شما بسیار در معرض دید است.در مورد آشپزخانه نیز ممکن است مدام احساس گرسنگی کنید. در عوض بهتر است اتاق نشیمن روبه روی در ورودی باشد.توصیه می شود مقابل در ورودی فرش نرمی پهن شود و در صورت امکان گذاردن یک کنسول و گلدان طرحدار روی آن وسیله مناسبی خواهد بود.دیوار روبه روی در ورودی محل مناسبی برای نصب دعاها و نمادهای مذهبی است.

 4. تشكر از اين پست


 5. #3
  عضو فعال آواتار مهسا 1366
  رشته
  مهندسی معماری
  تاريخ عضويت
  2008/4
  محل سكونت
  در کنار همسرم.
  امتیاز
  1074
  پست ها
  860

  Graduated فنگ شویی و اتاق نشیمن

  فنگ شويي و اتاق نشیمن
  از نظر علم معماري كهن چيني، همه قسمت هاي يك خانه با عناصر چهارگانه يا همان آب، باد، خاك در ارتباط مستقيم هستند. اتاق نشيمن هم عنصر فلز دارد، عنصري سنگين و بسيار مرتبط با احوال روزانه شما كه با وجود ساعت هاي بزرگ ديواري، تلويزيون هاي صفحه بزرگ، وسايل تهويه، رادياتور شوفاژ، ضبط صوت و دي وي دي، كه در اغلب اتاق نشيمن ها پيدا مي شوند، سنگين تر هم مي شود.
  چيني ها و البته ايراني هايي كه جديدا به اين علم قديمي و جالب علاقه مند شده اند، براي نجات اتاق نشيمن و قابل تحمل كردن آن پيشنهادات بامزه يي دارند، مثلا داشتن ساعتي گرد به رنگ طلايي در اتاق، آن هم روبروي در براي اينكه انرژي منفي اتاق را مهار كند، يا استفاده از تابلوهاي نقاشي مثل نقش ماهي كه چيني ها معتقدند طول عمر مي آورد يا تصاوير زيبايي غير آن منظره هاي بي ريخت غروب كه دلسردي مي آورد و تصاوير عجيب زن ببرها كه توي كوبلن فروشي ها مي بينيم و بي نهايت ترسناك و پر از خشونت هستند.
  مهندسين علاقه مند به فنگ شويي در طراحي دكوراسيون اتاق نشيمن علاوه بر محدودكردن تصاوير به رنگها هم مي پردازند، مثلا رنگ قرمز را براي اتاق شما ممنوع مي كنند، چون كه روحيه تند و خشن و پرخاشگر كه مشخصه رنگ قرمز است، احوال خانواده شما را كه در اين اتاق امن گرد هم آمده اند به هم خواهند ريخت .
  بعد هم پيشنهاد مي كنند كه براي اتاقتان از رنگ هاي مخصوص جنگل مثل سبز و قهوه يي و آبي و زرد استفاده كنيد و با پارچه خوشرنگ و مبل ساده و نرم و حتي پشتي هايي كه فضاي گرم و خودماني شبيه كلبه جنگلي ايجاد مي كنند، فضاي اتاقتان را كاملا امن و دوست داشتني كنيد. علاوه بر همه اينها اگر مي خواهيد اتاقي كه در آن دور هم جمع مي شويد اتاقي بدون دلنگراني هاي معمول باشد، عكس همه افراد خانواده و همه كساني كه دوست داريد در قاب هاي كوچك بر در و ديوار آويزان كنيد، تا هميشه به يادشان باشيد.

 6. #4
  عضو فعال آواتار 203_fariba
  رشته
  مهندسی معماری
  تاريخ عضويت
  2010/2
  محل سكونت
  تهران
  امتیاز
  3129
  پست ها
  1,892

  Talking فنگ شویی

  فنگ شویی چیست؟
  فنگ شویی را می توان هنر طراحی نظم موزون نامید و ریشه های آن را باید در جهان بینی تائوئیسم و باورهای آن جستجو کرد. تائوئیسم در آغاز به عنوان یک فلسفه یا جهان بینی بر وفاق موزون بین انسان و محیط او برای دستیابی به آرامش و توازن تکیه داشت اما در طی قرون تحت تاثیر عوامل مختلف تبدیل به مذهب غالب در چین شد.
  مردم چین مانند سایر تمدن های کهن، به ارواح و جادو و اعتقاد راسخ داشتند و کیش پرستش اجداد حداقل دریک هزار سال قبل از میلاد مسیح بین آنها رایج بود ترکیب این اعتقادات با جهان بینی تائوئیسم ورود بودیسم با خدایانش از هند به چین و تأثیرات کنفوسیانیسم مذهب تائوئیسم امروزی را با تشریفات و مراسم پیچیده آن به وجود آورد. اما با وجود تأثیرات انکار ناپذیر فنگ شویی، را باید برخاسته از جهان بینی تائوئیسم و نه مذهب آن دانست.
  فنگ شویی یا طراحی استقرار اشیاء برای خلق زندگی متوازن و موفقیت آمیز است این حکمت باستانی ابزار لازم جهت نیل به آرامش و رشد انسان را از طریق تعیین چگونگی ارتباط وی با اشیاء و محیط پیرامون فراهم می سازد استقرار اشیاء به گونه ای که مردم (انسان) محیط زیست (خاک) و روان (آسمان) با تشکیل وحدتی موزون زمینه های پیشرفت انسان را ایجاد کنند.
  معنای لغت چینی فنگ باد، و معنای شویی آب می باشد عبارت «باد و آب» نماد «صعود باد به قله کوه» و «اوج گیری آب در موج» است که در صورت همنوایی رفتار و کردار انسان را به سوی تعالی پیش می برند. ریشه های فنگ شویی را باید در ستاره شناسی کهن، علم جغرافیای قدیم، حکمت محلی چین، جهان بینی و فلسفه تائوئیستی و طالع بینی چینی مندرج در ئی جینگ (یکی از متون کلاسیک چینی که ئی چینگ یا کتاب دگرگونی ها نیز نامیده می شود) جستجو کرد.
  اعتقاد دیگر چینی های قدیم این بود که تعادل و توازن در زندگی شخصی ناشی از تأثیرات منابع داخلی «ما قبل» به معنای ظرفیت طبیعی انسان) و خارجی («ما بعد آسمانی» به معنای اوضاع متغیر محیطی) است واین تأثیرات می توانند باعث کاهش یا افزایش احتمال موفقیت فرد در زندگی شوند. البته ضمانت صددرصد برای هیچ امری وجود ندارد. در واقع به فنگ شویی باید به عنوان عرصه ای هنری نگریست که در آن شخص با تکیه بر اندیشه خود بر مشکلات روز مره غلبه می کند بیش از هر چیز هدف خلق محیطی مثبت ودوستانه برای زندگی موزون در خانه و محل کار می باشد.
  تاریخچه مختصری درباره فنگ شویی
  توسعه تاریخی فنگ شویی و توسعه ستاره شناسی و طالع بینی چینی به هم پیوسته اند شروع فنگ شویی به عصر اساطیر باز می گردد، هرچند هیچ سند تاریخی قابل اتکایی درباره زمان دقیق آن وابداع کننده اش در دست نیست. مدارک اندکی از تاریخ فنگ شویی در دست است و حفاری های باستان شناسی در هشتاد سال گذشته تنها موفق به کشف اسنادی متعلق به قرون سوم و چهارم قبل از میلاد شده اند که در آنها به صورت غیر مستقیم به فنگ شویی اشاره شده است بعضی از محققان معتقدند که حکمت فنگ شویی و نحوه کاربرد آن در دوره جنگ دولتها (770 تا 221 قبل از میلاد) یعنی همزمان با مکتوب شدن طالع بینی ئی جینگ نظریه یین- یانگ و اندیشه های جهان بینی مبتنی بر «پنج عصر» مدون گردیده است.
  نه ستاره کنایه از هفت ستاره صورت فلکی دب اکبر و دو روح- ستاره تخیلی است هشت ورودی نماد هشت جهت اصلی قطب نماست و بالاخره باگوا لوح در برگیرنده هشت سه خطه است که در طالع بینی ئی جینگ استفاده می شود.
  فهرست هفت مکتب اصلی فنگ شویی
  1.روش مرکب نه ستاره، هشت ورودی و باگوا
  2.ورودی های حیرت انگیز و جای فراری
  3. پنج عنصر کهن
  4.کوه های دوگانه ، سه توازن، و پنج عنصر
  5.باگوا و پنج عنصر
  6.خلأ عمیق و پنج عنصر
  7.پنج عنصر هونگ فن
  نظریه فنگ شویی کیهان شناسانه است و براساس نظریات انتزاعی درباره رابطه کیهان و انسان شکل گرفته است. هدف آن ایجاد وحدت میان آسمان، زمین، انسان و ماده از طریق نیرویی به نام تای جی (نهایت مطلق) است.
  چینی ها باستان اعتقاد داشتند هنگامی که این وحدت به وجود آید کی (نیروی حیات) در موجودات جان دار و بی جان جاری شده موجب بروز اتفاقات خوب و سازنده می شود. فقدان جریان کی نیز نتیجه معکوس یعنی بدبختی و نحوست به بار می رود.
  جنبه های اصلی کیهان شناسی فنگ شوی در عبارات زیر نهفته است:
  آسمان مفهومی است که در برگیرنده خدایان، ارواح، ستارگان (با دو معنای نجومی و اسطوره ای) زمان گردش فصول وتاثیرات آن و تمامی مسائلی است که مربوط به نیروهای مرئی و نامرئی کیهان می گردد تمامی روشهای طالع بینی، علم اعداد و سایر اشکال تفسیر و تشخیص پدیده ها نیز به آسمان وابسته اند. زمین و ماده واژه هایی برای توصیف تمام اشیاء و پدیده های زمینی، اعم ازمرئی ونامرئی هستند. محیط های جغرافیایی، جهات، مکان ها و موقعیت ها، پنج عنصر نیروهای طبیعت نظم طبیعی بین تعادل و تضاد تأثیرات مرئی و نامرئی کوه ها، رودها، درختان، صخره ها، حیوانات، مردم، خانه ها،اشیاء و غیره همه در قلمرو زمین و ماده قرار می گیرند. همچنین موجودات ماوراء طبیعی، نظیرارواح خوب و بد که در زمین با انسان ها زندگی می کنند و فاقد ابعاد زمانی مکانی یا سایر خصوصیات قابل اندازه گیری هستند درحیطه زمین و ماده واقع می شود. چینی ها معتقد بودند که همه این موجودات فارغ از دوستانه بودن، مضر بودن، آرام بودن یا مزاحم بودن، در این جهان با ما شریک هستند.
  انسان معرف ذهن بشر و روح اوست که برای رسیدن به تعادل و توازن باید با آسمان، زمین و ماده به وحدت برسد. دستیابی به این تعادل و توازن نیازمند برقراری اتحادی مثبت با تمام نیروهای طبیعت و فراهم ساختن شرایط برای به جریان افتادن موزون آنها در جهت غنای زندگی است.
  تای جی و کی دو واژه مختص کیهان شناسی چینی هستند و غالباً به معنای نهایت مطلق و نیروی حیات ترجمه میشوند به اعتقاد چینی های باستان تای جی منشاء و مبدأ کائنات بوده حاوی دو نیروی متضادیین و یانگ است. این دو نیروی متضاد منبع نیروی فعال نامرئی و حیات بخشی کی هستند. از آنجا که تای جی منشاء نهایی این نیروی حیاتی است تنها از طریق آن وحدت کامل امکان پذیر می باشد.
  چی فاقد شکل حجم و بعد است اما از طریق آن تمام آنچه در کائنات وجود دارد اضمحلال ناشی از ناکافی بودن کی، و مرگ به دلیل فقدان آن است کی عامل عمده در برداشت انتزاعی از وحدت و هماهنگی کامل به شمار می آید. تقویت کاربری در درون بدن انسان موجب سلامتی و شادابی بیشتر می شود و به طور مشابه حفاظت از چی در درون یک خانه نیز منجر به آرامش و توازن فضایی می گردد.

 7. تشكر از اين پست


 8. #5
  عضو فعال آواتار 203_fariba
  رشته
  مهندسی معماری
  تاريخ عضويت
  2010/2
  محل سكونت
  تهران
  امتیاز
  3129
  پست ها
  1,892

  پيش فرض

  انرژی چی چیست؟
  انرژی چی، انرژی سلامتی، موفقیت و شادی است هنگامی که شما احساس مثبت بودن می کنید و همه ی چیزهای خوب در مسیر شما سرازیر می شود، دارای انرژی شنگ چی هستید. شنگ چی یک احساس سبکی و بانشاطی است هنگامی که دارای یک زندگی ساده و بی پیرایه با گل های تازه ، گیاهان سبز شاداب، با جاری شدن طلوع روشن و شادی بخش آفتاب هستید بدانید که دارای انرژی مطلوب شنگ چی هستید.
  هنگامی که همه چیز در منزل شما در مسیر نادرست حرکت می کند یا حساس ناخوشی و عصبانیت می کنید زمانی است که دارای انرژی شاچی هستید. این گونه از انرژی شما را فرسوده می کند و باعث بیماری شما می شود. زندگی بر روی زمینی که آب های زیرزمینی در زیر آن قرار دارد نیز باعث ایجاد انرژی شا می گردد. تیرهای سمی، زوایا و مکان هایی که دارای انرژی شا هستند خاک، پربار و غنی نیست، پوشش گیاهی بسیار کم است حیوانات بیمار و مردم فقیر هستند هنگامی که شما افسرده و غمگین هستید دارای انرژی شاچی شده اید.
  چی نیروی حیاتی کائنات در تمام اشیای دور و بر متجلی است و به صور گوناگون ایجاد می شود . جریان آرام آب مولد مقدار فراوانی از نیروی چی است. و از این رو، پس از صرف زمان کوتاهی در کنار یک فواره، استخر، رودخانه، ویا دریاچه احساس سرزندگی و شادابی می کنیم. البته تندباد یا توفان مانند جریان متلاطم و غران آب باعث پراکندگی چی می شود. و زمانی که چی پراکنده شد، بخت و اقبال نیز با آن به کناری می رود.
  هرکاری که با دقت و در کامل خود انجام گیرد نیز موجد چی است . یک نوازندۀ چیره دست هنگام اجرای یک قطعه موسیقی ، و یا ورزشکاری حرفه ای زمان انجام مسابقات و نمایش سرآمدی خود، مولد نیروی چی است.
  چی در طبیعت به طور مداوم تولید می شود. محیطهای زیبای طبیعی مانند قله باشکوه یک کوه یا دشتی خرم و سرسبز ، چی را تولید و تقویت می کنند. «جهانی دیگر؛ تپه های نرم، آبهایی زلالف نسیمی ملایم، آفتابی زیبا، و آسمان کم نور نویی درخود دارد . آرامش در آشفتگی، و شور و هیجان در آرامش، در حضورش چشمها باز، و در کنارش قلب از نشاط مالامال. چی اوج می گیرد و اثیر آن را بر می چیند و نور در میان می درخشد،سحر به هر سوجاری است». چی ممکن است دچار رکود و سکون شود. استخری با آب کدر و آلوده تولید چی شار می کند که شکل منفی چی است و باعث دور شدن اقبال می گردد.
  ج) اگر چی نتواند آزادانه در خانه جریان داشته باشد، راکد می ماند و به انرژی مخرب یا شاچی(sha chi) یا شا(sha) تبدیل می شود. این انرژی منفی می تواند باعث بدشانسی، افسردگی و نقصان سلامت و ثروت شود. می گویند چی به نرمی در طول خطوط منحنی جریان پیدا می کند، در حالی که شا چی، مملو از نیستی و هلاکت ، مانند یک تیز نامرئی در طول خطوط صاف و مستقیم عمل می کند. به همین دلیل است که به ندرت در تزئینات باغ های شرقی از خطوط راست و صاف استفاده می شود. گوشه های نوک تیز نیز می توانند تیرهای نامرئی مضر خلق کنند که این می تواند شانس شما را خدشه دار کند.
  در فلسفه شرق ، هرچیزی که زنده است ، چی دارد و چی نیز دو قطب مخالف ولی مکمل هم دارد که به یین و یانگ معروفند.
  اسباب و اثاثیه ی شما باید جادار و ساده و خوشایند به نظر آیند رنگ اتاق باید گرم و جالب باشد هرگز در منزلتان کاکتوس نگه ندارید. کاکتوس بدترین گیاه برای نگهداری در منزل است آنها بسیار بدیمن هستند سعی کنید یک دسته گل تازه در نزدیکی ورودی خانه بگذارید مردم هنگامی که گل های تازه را می بینند به سرعت احساس آرامش و راحتی می کنند. به همین سبب است که اغلب در رستوران ها یا لابی هتل ها، گل های تازه وجود دارد.
  بستر شما باید راحت باشد و انرژی باید به طور یکنواخت در اتاق جریان داشته باشد نباید در زیر تخت خوابتان چیزی قرار دهید چرا که انرژی بتواند به طور مناسب جریان داشته باشد. اتاق خواب باید رنگ ملایمی داشته باشد که با انرژی شما سازگار باشد به گونه ای که بتوانید با آرامش استراحت کنید. اتاق خواب هرگز نباید با رنگ قرمز رنگ آمیزی شود. قرمز رنگ انرژی دهنده ای است و اگر در یک اتاق قرمز بخوابید نمی توانید به گونه ای مناسب استراحت کنید. همیشه باید هوای تازه در سرتاسر اتاق خوابتان جریان داشته باشد همین طور که باید در بقیه ی خانه نیز این چنین باشد. هرگز نباید در اتاق خوابتان آینه ای در مقابل بستر شما قرار گرفته باشد زیرا مانع خواب آرام شما میگردد آینه ها نباید در پشت در مسیر پاها و یا در اطراف رختخواب شما نیز قرار بگیرند.
  چینی ها عقیده دارند که استفاده از لحاف یا روانداز سفید زیان آور است زیرا همرنگ کفنی است که با آن مرده را می پوشاندند. وجود تیرهای سقفی در اتاق خواب بسیار زیان آور است و به گونه ای مانع جریان چی (CHI) می گردد.
  در تمام اتاق ها باید از آن ها پرهیز کرد به ویژه در اتاق خواب، اگر آنها بدون پوشش هستند آن ها را بپوشانید آن ها مانع جریان انرژی می شوند همچنین سبب ایجاد مشکلات مالی می گردند. تیرهای واقع در دیوار نیز در گوشه های اتاق اثری مشابه دارند. قرار دادن گیاهان سبز در کنار تیرهای دیواری به منحرف کردن برخی انرژی های منفی کمک می کند همچنین آویزان کردن بادزنگ از سقف در جلوی تیر نیز چنین تاثیری خواهد داشت.
  غذا در سلامتی همچنین شاد نگه داشتن شما بسیار اهمیت دارد. میزهای گرد، بیضی و هشت ضلعی از میزهای مربعی و مستطیلی بهتر هستند، زیرا در آن ها لبه های تیز برای جدا کردن افراد از یکدیگروجود ندارد. اگر شما می خواهید یک میز مربعی داشته باشید سعی کنید از نوعی که دارای گوشه های گرد شده است استفاده کنید.


  اتاق غذاخوری یکی از بهترین مکان ها برای قرار دادن یک آینه ی بزرگ است. این کار مقدار غذا را دو برابر می کند (فراوانی و وفور) و انرژی مناسب چی (CHI) را تامین می کند. با وجود این آینه ها هرگز نباید به گونه ای قرارداده شوند که تصویر سرشما یا مهمانانتان را قطع کنند.
  مرکزچی چیست؟
  از آنجایی که تمام آنچه در جهان موجود است زنده یا بی جهان دارای کی است اتاق یک خانه یا ساختمان نیز که مجموعه ای از مصالح مختلف است کی مختص به خود را دارد. در هر اتاق یک مکان و مرکز حساس وجود دارد که کی آن اتاق در آنجا متمرکز است این نقطه مرکزکی نامیده می شود همانگونه که کی یک موجود زنده نیازمند حفاظت است مرکزکی اتاق نیز محتاج توجه وتغذیه است به عبارت دیگر خانه موجودی زنده به شمار می آید که با کی حیات می یابد و دارای شخصیت و ویژگی های خوب و بد است افرادی که در این خانه زندگی می کنند در استفاده از آن با بسیاری موجودات مرئی و نامرئی سهم هستند فنگ شویی هنر خاصی است که معتقد است سایر اشکال انرژی از جمله ارواح خوب و بد نیز مانند اشیاءبا انسان در کره زمین سهیم هستند. شناسایی مرکز کی یک مکان حائز اهمیت ویژه ای است زیرا حیات آن مکان وابسته به این مرکز است.
  شاید بتوان از طریق چشم مرکزکی را تعیین نمود وبا استفاده از یک قطب نما و روش نه ستاره قسمت های خوب و بد فضا رامشخص کرد. برای تعیین مرکزکی از طریق چشم باید در گوشه های مختلف فضا ایستاد و از هرگوشه به صورت قطری به گوشه مقابل نگریست و محل تلاقی قطرها را معین کرد این محل تلاقی همان مرکزکی است به عبارت دیگر محل تلاقی اقطار اصلی یک فضا مرکزکی آن به شمار می رود. مرکزکی یک اتاق نقطه ای انتزاعی است که به صورت تمثیلی مانند قلب انسان زنده محسوب می شود این نقطه مکانی معنوی است و باید مورد احترام و حفاظت قرار گیرد و تا حد امکان تقویت شود. زمانی که مرکزکی تضعیف شود یا مورد تجاوز قرار گیرد تاثیرات و نیروهای منفی قادربه نفوذ به آن فضا شده موجب ایجاد مزاحمت اخلال وعدم آرامش برای اشخاصی خواهند شد که در آن فضا زندگی ویا کار می کنند اگرچه این بحث تا اندازه ای در قلمرو ماوراء الطبیعه قرار دارد، می تواند محرکی برای تفکر خلال در مورد ارتباط زندگی با محیط زیست انسان باشد.
  اگر یک صندلی شکسته دارید آن را عوض کنید یا به سرعت آن را تعمیر کنید اگر برخی از ظروفتان لب پریده هستند از شر آنها خلاص شوید از لحاظ فنگ شویی درست نیست که ظروف لب پریده و یا هر چیز خراب دیگری در آشپزخانه داشته باشید. هر چیزی را که خراب است یا درست کار نمی کند تعویض کنید.
  به ویژه لامپ های سوخته شیر دستشویی که چکه می کند و پنجره ها و درهای شکسته یا ترک دار همه چیز باید به گونه ای مناسب و منظم کار کنند در غیر این صورت دارایی های شما بیرون ریخته خواهند شد. عامل مهم در ایجاد یک فنگ شویی خوب پرهیز از ازدحام وشلوغی است. بهتر است چیزهایی را در اتاق قرار دهید که انرژی چی (CHI) بتواند به آسانی حرکت کند شما باید در هر کدام از اتاق های منزلتان احساس آرامش و امنیت داشته باشید. اتاق هایی که مورداستفاده قرار نمی گیرند دارای انرژی مرده هستند بسیار مهم است که از تمام اتاق ها استفاده می شود تا انرژی در تمام قسمت های خانه جریان داشته باشد. اگر یک اتاق انرژی مرده را درخود نگه دارد و می تواند سبب بیماری افرادی که در آن جا زندگی می کنند گردد.
  اتاق و محل کارتان را تمیز نگه دارید از دور ریختن پرونده های قدیمی که دارای انرژی کهنه و قدیمی هستند نهراسید با دور ریختن آنها کسب و کار جدیدی به سراغتان خواهد آمد.
  تمیز کردن و بیرون ریختن آشغال ها و مرتب و منظم نگه داشتن منزل اولین قدم به سمت فعال کردن نواحی مربوط به سلامتی ثروت و روابط عاشقانه است. برای افزایش و به حداکثر رساندن ثروت تان، تمیزی هر گوشه از خانه را به یکی از افراد خانواده محول کنید اگر دیدید که در طی یک سال از چیزهایی استفاده نمی کنید خود را از شرآن ها خلاص کنید. پس از هر تمیزی در منزل، رهنمودی وجود دارد که پاک کردن فضا یا پخش دود نامیده می شود که باید با استفاده ازگیاه مریم گلی سفید، شمع ها و زنگ ها، هر مرتبه پس از تمیزی نسبت به انجام دادن آن متعهد باشید این روش در زدودن انرژی های منفی بسیار اهمیت دارد.
  کلیسای کاتولیک را به یاد آورید که چگونه از کندر و زنگ در طی مراسم و دعاها برای تعالی بخشیدن معنوی به پرستش کنندگان استفاده می کنند. سرخپوست های قدیمی امریکا نیز که پیوسته از چپق صلح و پخش دود استفاده میکردند انرژی را با دود کردن چپق و رقص های آوازی تطهیر می کردند. تمام فرهنگ از ابتدای تاریخ از روش پاک کردن و تطهیر فضا استفاده می کردند. جهت قرار گرفتن عنصر آب به سمت شمال است آب می تواند در بخش شمالی یا جنوب شرقی منزل شما قرار داده شود. ناحیه ی جنوب شرقی ناحیه ی رفاه و سعادت است. قرار دادن عنصر آب در این ناحیه به همراه یک گیاه سبز انبوه در دستیابی به ثروت بسیار مفید خواهد بود. آن ها را تمیز نگه دارید زیرا آب راکد برروی موقعیت مالی شما اثر معکوسی خواهد گذاشت.
  اگر بار گران بودیم ͺ رفتیم


  مملکتی که فاحشه خونه نداشته باشه ، عاشق زیاد داره...

 9. #6
  عضو فعال آواتار 203_fariba
  رشته
  مهندسی معماری
  تاريخ عضويت
  2010/2
  محل سكونت
  تهران
  امتیاز
  3129
  پست ها
  1,892

  پيش فرض

  جهت های هشت گانه در فنگ شویی:
  شمال :
  رنگ= سیاه و آبی
  شمال نشان دهنده جریان انرژی برای بدست آوردن ثروت است و باید با رنگ آبی و عنصر آب فعال شود. شمال در ذهن افراد اغلب با سردی و رطوبت همراه است آب ثروت تولید می کند ما نمی توانیم بدون آب زندگی کنیم همانگونه که نمی توانیم زندگی مان را بدون پول بگذرانیم. بنابراین این ناحیه برای سلامتی و ثروت ما بسیار مهم است فواره های آب آکواریوم های ماهی وحتی یک عکس با منظره ی آب راه های مهمی برای افزایش و کسب کردن ثروت هستند.
  شمال شرقی
  این جهت نشان دهنده ی جریان انرژی در جهت کسب کردن دانش است و باید با رنگ طلایی فعال گردد عنصر خاک متعلق به ناحیه ی شمال شرقی است عنصر خاک نشان دهنده ی خرد صداقت و اعتماد است.

  قرار دادن سفال، کریستال یا یک کتابخانه در این ناحیه در اندوختن دانش کمک خواهد کرد می توانید یک عکس از مدرسه ای که آرزو دارید فرزندتان در ان جا حضور یابد، در آن محل قرار دهید.

  شرق:
  رنگ= سبز
  شرق نشان دهنده جریان انرژی به سمت سلامت و رفاه است این عنصر معرف بهار است در این زمان گیاهان و چیزهای دیگر در روی زمین متولد میشوند و خورشیداز مشرق طلوع می کند چوب عنصری است که به ما در حفظ سلامتی کمک می کند. اگر شما به اندازه ی کافی در محیط اطرافتان گیاهان سبز و یا چیزهایی زنده نداشته باشید احساس زنده بودن نخواهید کرد قرار دادن گیاهان سبز یا گیاه زیبای خیزران در این قسمت به شما در بدست آوردن یک زندگی شاد سالم و با نشاط کمک می کند.
  جنوب شرقی
  این ناحیه معرف عنصر چوب است . این ناحیه نشان دهنده ی ناحیه ی ثروت و پول در منزل است. در این ناحیه از منزل قرار دادن گیاهان سبز شکوفا، یک فواره ی کوچک یا آکواریوم ماهی و یک پاکت حاوی تعدادی سکه، بسیار مهم است اگر شما شخصی از گروه شرق هستید می توانید دیواری که در آن محل قرار دارد را به رنگ سبز نقاشی کنید.
  جنوب :
  رنگ = قرمز
  این ناحیه معرف جریان انرژی آتش است ما نمی توانیم بدون نور خورشید مدت چندانی زنده بمانیم آتش و جنوب معرف خورشید و گرمایی است که به وسیله خورشید تولید می شود. آشپزخانه بیان کننده ی انرژی آتش است و جایگاه اجاق گاز است که بدون آن نمی توانیم غذای مناسبی میل کنیم.
  شومینه ی روشن در منزل شما بخش مهمی از انرژی است این ناحیه بر انرژی ای دلالت دارد که ما به جهان بیرون می فرستیم و آنچه در بازگشت به دست می آوریم به اشکال شهرت ، موفقیت ، ثروت و اعتبار هستند.
  جنوب غربی
  این جهت جریان خاک را نشان می دهد ونماد یکی از مهمترین عناصر است یعنی ازدواج و روابط. کسانی که با دیگران روابط مناسبی ندارند در جستجوی روابطی خوب هستند. گاهی به نظر می رسد که بدست آوردن روابط خوب جزء دشوارترین کارها می باشد. رنگ هایی که دراین ناحیه قرار میدهید باید رنگ مایه هایی از زرد و طلایی داشته باشند از چیزهایی مانند یک جفت از اردکهای ماندارین یا قوهای کریستال استفاده کنید.
  قرار دادن هرچیزی از جنس کریستال در این ناحیه به فعال کردن زندگی عاشقانه یا رابطه ی عاشقانه ی شما کمک می کند اردک های ماندارین، پرهایی زینتی ، با رنگ های روشن و سری کاکل دار دارند.
  افرادی که مجرد هستند و می خواهند رابطه ی عاشقانه ی خوبی داشته باشد فنگ شویی انجام می دهم هنگامی که به خانه های آن ها می روم اغلب چیزهایی تکی بسیار می بینم.
  افرادی تنها درعکس ها یک پرنده ، یک شمع، یک گل تکی و غیره اشیاء و چیزها در خانه باید در گروه های دوتایی باشند تا امکان یک رابطه ی خوب را به وجود آورند.
  غرب
  غرب نشان دهنده جریان انرژی در جهت سلامتی فرزندانتان تحصیلات و در کل رفاه آنهاست. این ناحیه جایگاه عنصر فلز و رنگ سفید است که نماد خلوص و پاکی است.
  شمال غربی
  این جهت نیز نشان دهنده ی عنصر فلز است این ناحیه معرف حامی یا مربی و مرشد ماست. قرار دادن یک مجسمه ی فلزی در این ناحیه یاتصویری (در یک قاب فلزی جذاب) از فردی که می تواند به شغل یاحرفه ی ما کمک کند حمایت و پشتیبانی برای شما به ارمغان می آورد.
  پاگوآ یک وسیله ی هشت وجهی است که در آن جهت ها، رنگ ها، عناصر و تمام چیزهایی که بر روی افراد تاثیرگذار هستند گنجانده شده است.
  چیزهای بسیاری وجود دارد که در جذب ثروت بیشتر بهبود زندگی عشقی و محافظت در مقابل بیماری ها به شما کمک خواهند کرد. شما نباید اشیاء نوک تیز و نوک دارای داشته باشید که از داخل یا بیرون هنگامی که کار می کنید یا درخواب هستید به سوی شما نشانه رفته باشند.نقاط نوک تیز می توانند گوشه ی میزها، کتابخانه ها و اشیاء تیزی باشند که بر روی دیوار نصب می کنید برای مثال شمشیرهای تزئینی. خارج از خانه یا محل کار شما چیزهایی مثل خانه ها، ساختمان ها، برج های کلیسا، تیرهای تلفن، چراغ های خیابانی و خطوط انتقال برق می توانند «تیرهای سمی» تولید کنند.
  محافظت در برابر تمام این ها نقش مهمی را در سلامتی و شادی وموفقیت در کسب و کار زندگی شما ایفا می کند.
  پنج عنصر:
  در فنگ شویی از پنج عنصر سنتی طالع بینی چینی یعنی آتش، خاک، فلز ، آب و چوب استفادۀ فراوانی می شود . تمام اشیاء و پدیده های جهان با یک یا چند عدد از این عناصر پنج گانه مرتبط شناخته می شوند . بر اساس ستاره شناسی چینی، نمودار هر انسان حاوی همه یا اکثر این عناصر است. زیرا ساعت، روز، تاریخ تولد هر فرد در ارتباط با عناصر مختلف است . برای پی بردن به عنصری که مرتبط با سال تولد شماست.
  اندیشه کیهان شناسانه تمام اشیاء جهان را ساخته شده از پنج عنصر اولیه فلز، چوب، آب، آتش و خاک می داند این عناصر به صورت مکمل یا متضاد یکدیگر عمل می کنند. استقرار اشیاء درون اتاق میتواند به نحوی طراحی شود که با توجه به عناصرشان تأثیرات یکدیگر را خنثی متعادل یاتشدید کنند و نتیجتاً به صورت غیرمستقیم بر روی حالت شخصی که در آن جا کار یا زندگی می کند تاثیر بگذارند. به عنوان مثال براساس نظریه «پنج عنصر» استقرار چوب یا اشیاء چوبی در مجاورت اجاق گاز امری غیرعاقلانه است زیرا عناصر فلز و چوب متضاد محسوب می شوند و قراردادن صندلی چوبی در مجاورت اتاق فلزی باعث ایجاد تضاد شده ممکن است منجر به حریق شود اما از آنجا که فلز و آب مکمل یکدیگر هستند قرار دادن شیئی در ارتباط با آب (لگن ظرفشویی آشپزخانه یا لگن آب) بین صندلی چوبی و اجاق فلزی این تضاد را از بین برده ایجاد توازن می کند از طرف دیگر اجاق دارای عنصر آتش نیز هست که در تضاد با عنصر آب عمل میکند ولی در این مورد توسط فلز مهار شده است وخطری محتمل نیست عنصر آتش اجاق را می توان از طریق استفاده از ظروف سرامیکی و یا ظروفی که در ارتباط با عنصرخاک هستند نیز خنثی نمود زیرا آتش و خاک مکمل یکدیگر محسوب می شوند.
  هنگامی که تصمیم گرفتید می خواهید روی کدام قسمت از زندگی تان کار کنید آن گاه دست به کار شوید و آن قسمت از خانه را فعال کنید. از راه های چاره ای مثل چراغ های روشن، آینه ها، کریستال ها، گیاهان زنده، گل های تازه، فواره ها، آکواریوم های ماهی، بادزنگ ها، گونگ ها، سنگ ها، مجسمه ها و فن ها استفاده کنید. گیاهان سبز شاداب در ناحیه ی سلامتی و ثروت و گلهای تازه در ناحیه ی ازدواج زندگی عشقی شما را بهبود می بخشند. همانگونه که گیاهان سبز و شکوفا برای ناحیه ی ثروت و سلامتی مفید هستند گل ها نیز برای ناحیه ی ازدواج سودمند هستند.
  همیشه مطمئن باشید که تمام گیاهان وگل ها، تازه و زنده نگه داشته می شوند گیاهان خشک شده یا مرده را در محیط خانه نگه ندارید آن ها انرژی منفی تولید می کنند و بدشانسی می آورند و باعث بیماری می گردند. جنوب شرقی( ناحیه ی ثروت) منزل خود را فعال سازید.
  شما باید ناحیه ی شمال را نیز فعال سازید زیرا این ناحیه معرف ناحیه ی شغلی است که باعث بدست آوردن ثروت می گردد. یک پاکت قرمز کوچک با چند سکه در داخل آن در ناحیه ی جنوب شرقی قرار دهید. کوارتز زرد انرژی ثروت شما را افزایش می دهد. چون این ناحیه جایگاه عنصر چوب است قرار دادن گیاهان سبز شکوفا در آن به فرصت های شما در افزایش درآمد، می افزاید. استفاده از نمادهای مربوط به عنصرآب در ناحیه ی جنوب شرقی به شکل آکواریوم ماهی قرمز یا فواره های کوچک از لحاظ مالی برای شما خوش شانسی می آورد. اگر می خواهید وضعیت مالی تان بهبود یابد فعال کردن ناحیه ی جنوب شرقی بسیار مهم است جایگاه عنصر چوب در این ناحیه ی خانه است. بنابراین یک گیاه سبز شاداب برای آن محل تعبیه کنید. مطمئن شوید که ناحیه سرشار از چراغ های نورانی است.
  از آنجایی که آب برای عنصر چوب سودمند است قرار دادن یک فواره ی کوچک یا آکواریوم ماهی ثروت بیشتری را به ارمغان خواهد آورد به جز تعدادی سکه که در پاکت قرمز قرار می دهید هرگز نباید در این ناحیه از فلز استفاده کنید.
  فنگ شویی می توانید زندگی عاشقانه و ازدواج شما را بهبود بخشد. این ناحیه که معرف عشق و ازدواج است ناحیه ی جنوب غربی منزل شماست شما می توانید با قراردادن گل های تازه در این محل این ناحیه را در هر اتاقی فعال سازید اگر نمی توانید به صورت هفتگی از گل های تازه در منزل استفاده کنید از گل های مصنوعی یا گل های ابریشمی استفاده کنید خواهید دید که گل های تازه انرژی بهتری تولید می کنند هرگز از گل های خشک و گیاهان و گل های پژمرده استفاده نکنید. گل های خشک یا پژمرده انرژی منفی بسیاری دارند که در هر کجا قرار بگیرند این انرژی جریان خواهد یافت. کاکتوس یا گیاهان خاردار می توانند باعث مشاجره ی بین اعضای خانواده شوند. فعال کردن این ناحیه با قرار دادن یک جفت قوی کریستالی یا اردک های ماندارین یا یک جفت از هر چیز دیگری عشق و روابط عاشقانه را فعال خواهد کرد.
  کریستال نمادی اصلی برای ناحیه ی جنوب غربی است بنابراین هر چیزی که از کریستال ساخته شده باشد مناسب است. حمام و توالت ها هرگز نباید در این محل از منزل قرار بگیرند. آینه ها هرگز نباید در اتاق خواب در کنار یا پایین یا بالای بستر قرار بگیرند. داشتن آینه ای که به روی بستر انعکاس داشته باشد بی شک نشانه ی مشکلات بین زوج ها خواهد بود آینه ها باید در رختکن یا حمام و توالت قرار داده شوند نه در اتاق خواب. زندگی در نزدیکی طبیعت علامت وجود سلامتی بیشتر است و به ما انرژی سرزندگی و شور و اشتیاق نسبت به زندگی می بخشد با انجام دادن اصول فنگ شویی، احساس سلامتی، زنده بودن و سرشار بودن از انرژی خواهیم کرد. اگر در شهر زندگی می کنیم لازم است که محیط پیرامونمان را برای دستیابی به یک جسم و ذهن سالم فعال سازیم.
  امکان دیگر در رابطه با بیماری یا بخت و اقبال بد زندگی کردن در محلی است که هنگام خوب یا کار کردن به سمت شما تیرهای سمی پرتاب می شوند. تیرهای سمی می توانند هر شی تیز یا نوک دار مانند گوشه های تیز ساختمان هایی باشند که به سمت در جلویی منزل یا اتاق خواب شما نشانه رفته اند. اگر شما برای مدتی طولانی در مسیر مستقیم چنین انرژی ای دراز بکشید یا بخوابید این امر می تواند باعث بیماری تان شود به گونه ای که قادر به بهبود نباشید. تیرهای سمی می توانند باعث شوند که ثروت تان را نیز از دست بدهید داشتن مشکلات مالی نیز می تواند به بیمار شدن شما کمک کند.
  فعال کردن ناحیه ی سلامتی بی شک می تواند به سلامت شما کمک کند. اگر ناخوش و بیمارهستید یک گیاه خیزران در سمت شرقی منزلتان قرار دهید و مطمئن شوید که همیشه این محل را پاکیزه نگه می دارید و سعی کنید که در هم ریخته نباشد همچنین می توانید یک کدوی کنده کاری شده که wu lou (وولو) نامیده می شود تهیه کنید و در این محل قرار دهید اگر عنصر مربوط به شما خاک است یک نمونه ی کریستالی آنرا بخرید و اگر عنصر شما چوب است چوبی آن را تهیه کنید اگر عنصر مربوط به شما آب است یک ظرف آب در این محل بگذارید اگر عنصر شما آتش است شیئی را با رنگ قرمز (البته نه چندان زیاد ) برای بهبود سلامتی تان در این ناحیه قرار دهید.
  در ناحیه ی حامیان و مشاورین عکس هایی از کسانی که می توانند در رسیدن به اهدافتان به شما کمک کنند قرار دهید. شما می توانید عکس هایی از محل کارتان و یا کارفرمایانتان را به نمایش بگذارید اگر آرزو می کنید که درمحل دیگری کار کنید از آن محل عکس بگیرید و در آن ناحیه قرار دهید شما می توانید چیزی فلزی مانند مجسمه ای از هر شخصی که دوست دارید در آن ناحیه قرار دهید با توجه به شغلتان قرار دادن عکس هایی از کسانی که آرزو می کنید مثل آن ها باشیدیا دوست دارید راه آن ها را دنبال کنید شانس شما را برای موفقیت بیشتر خواهد کرد.
  اگر دوست دارید به تحصیلاتتان ادامه دهید یا فرزندانتان به مدرسه یا کالج راه یابند فعال کردن این ناحیه به شما در رسیدن به اهدافتان کمک خواهد کرد.
  اگر منزل شما به اندازه ی کافی بزرگ هست که بتوانید از یک اتاق به مثابه ی کتابخانه استفاده کنید این ناحیه همان محلی است که باید کتابخانه در آن واقع گردد اگر اتاقی برای این کار ندارید یک کتابخانه ی زیبا با کتاب هایی با مطالب خواندنی خوب برای خودتان و فرزندانتان دراین ناحیه قرار دهید. قرار دادن کتاب های آموزنده درتضمین تحصیلاتی خوب برای فرزندانتان موثر خواهد بود قرار دادن عکس هایی از مدارسی که فرزندانتان آرزو دارند به آن جا راه یابند در ناحیه ی شمال شرقی، شانس آن ها را برای پذیرش در آن مدارس بیشتر خواهد کرد.
  در صورت امکان بهتر است که اتاق خوب فرزندانتان در این ناحیه از منزل قرار داده شود. قرار دادن عکس های شاد و با نشاط از فرزندان دوستان و خانواده نیز در این ناحیه مهم است.
  بچه ها به امنیت و احساس امنیت نیاز دارند و داشتن عکس هایی از خانواده به ایجاد کردن این احساس در آن ها کمک می کند این جا همان ناحیه ای است که جایگاه عنصر فلزی است. قرار دادن هر شی فلزی دراین ناحیه به فعال کردن توانایی ذهنی فرزندان کمک میکند. فلز شامل وسایل الکترونیکی مانند رایانه نیز میشود. فنگ شویی برای جذب موفقیت و خوش شانسی در کسب وکار و تجارت بسیار مهم است. فعال کردن ناحیه ی شهرت به مشهور شدن تان کمک می کند خواه در دنیای کار و تجارت باشد یا در عرصه ی هنر. اگر شما هنرمند نویسنده یا موسیقیدان هستید فعال کردن این ناحیه می تواند شانس شما را برای موفقیت و شناخت شما از سوی دیگران افزایش دهد. رنگ کردن این ناحیه از منزل به رنگ قرمز برای دستیابی به موفقیت وشهرت سودمند است.
  این ناحیه را پرنور نگه دارید هرچه روشن تر بهتر. اگر آرزو دارید مشهور شوید یک کره ی جغرافیایی در این ناحیه قرار دهید و نقاط دنیا خواهد رفت هرگز آب جاری را به شکل فواره یا دستشویی در این ناحیه قرار ندهید.
  این ناحیه مکان خوبی برای قرار گرفتن حمام و توالت نیست اگر حمام یا توالت منزلتان در این ناحیه قرار دارد از آن استفاده نکنید البته اگر آرزوی مشهور شدن دارید.

  منابع:
  کتاب فنگ شویی برای زندگی امروز نویسنده: کوان لائو
  کتاب ابزار فنگ شویی نویسنده: جاناتان دی
  کتاب فنگ شویی برای زندگی آپارتمانی نویسنده: ریچارد وبستر
  کتاب فنگ شویی به زبان ساده نویسنده: جینا لازنبی
  کتاب 26 راز درباره فنگ شویی نویسنده: الویز هلم
  ويرايش شده توسط 203_fariba در 2010/7/02 در ساعت 11:38 AM
  اگر بار گران بودیم ͺ رفتیم


  مملکتی که فاحشه خونه نداشته باشه ، عاشق زیاد داره...

 10. تشكر از اين پست


 11. #7
  عضو فعال آواتار مهسا 1366
  رشته
  مهندسی معماری
  تاريخ عضويت
  2008/4
  محل سكونت
  در کنار همسرم.
  امتیاز
  1074
  پست ها
  860

  پيش فرض

  فنگ شویی آشپزخانه

  در فنگ‌شویی، آشپزخانه نشانه سلامتی، تغذیه و رونق است. اگر این ویژگی‌ها را در کنار نقش آشپزخانه به عنوان «قلب خانه» قرار دهید، متوجه می‌شوید که مشکلات این اتاق خاص تا چه حد بر خانواده تأثیر خواهد گذاشت. به همین دلیل آشپزخانه از مهمترین نقاط هر خانه است.

  محل استقرار آشپزخانه

  نخستین نکته‌ای که در فنگ‌شویی آشپزخانه باید مورد توجه قرار بگیرد، محل استقرار آن نسبت به کل خانه است. البته همیشه در این مورد تصمیم‌گیری با ما نیست، اما اگر در حال ساختن خانه‌ای جدید یا نوسازی خانه قدیمیتان هستید، ایده‌آل‌ترین مکان برای آشپزخانه در انتهای خانه و یا حداقل پشت خط مرکزی ساختمان است.

  به هر حال بهتر است که در زمان ورود به خانه آشپزخانه جلوی چشم نباشد چرا که این مسئله می تواند موجب مشکلات سوء‌هاضمه و تغذیه شود. معنی دیگر قرار داشتن آشپزخانه در جلوی خانه این است که صاحبخانه مایل است مهمانان به محض ورود غذایشان را بخورند و بعد از آن به سرعت منزل میزبان را ترک کنند، به علاوه آشپزخانه‌ای که جلوی چشم باشد، ساکنان خانه را به وقت و بی‌وقت غذا خوردن تشویق می‌کند! اما اگر آشپزخانه‌تان در قسمت جلوی ساختمان است دستپاچه نشوید، راه‌حل‌هایی وجود دارد که می‌توانند این مسئله را تعدیل کنند.

  مثلا سعی کنید تا کمی ابتکار به خرج دهید و ورودی آشپزخانه را با پرده‌های چوبی یا لووردراپه بپوشانید یا شیئی فوق‌العاده چشمگیر را در نزدیکی آن قرار دهید تا نظر را به سمت خود جلب و از سمت آشپزخانه منحرف کند.

  محل استقرار اجاق گاز

  اجاق گاز باید در وضعیت مسلط قرار گرفته باشد تا آشپز همیشه و به راحتی به ورودی تسلط داشته باشد. قرار دادن آیینه‌ای در پشت اجاق گاز بخت خوش و نعمت موجود در خانه را دو برابر می‌کند. ایجاد مثلثی که سه گوشه آن اجاق گاز، سینک و یخچال در فاصله دو تا دو و نیم متری از هم باشند از مواردی است که «بهتر است» رعایت شود. این ترکیب‌بندی امکان حرکت و دسترسی راحت را در محیط فراهم می‌کند (لطفاً به عبارت «بهتر است» توجه کنید). متأسفانه سازندگان ساختمان‌ها اکثراً از دانش فنگ‌شویی بی‌بهره‌اند!

  تغذیه

  تغذیه صحیح، بخشی از فنگ‌شویی صحیح است، بنابراین سعی کنید غذاهای سالم‌تر و طبیعی، به ویژه میوه‌ها و سبزیجات تازه را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. به هله هوله‌ها و غذاهای چرب به چشم آت و آشغالی نگاه کنید که وارد بدن خود می‌کنید، شاید که دفعه بعد راحت‌تر بتوانید در برابر وسوسه خوردن شیرینی و پیتزا مقاومت کنید!

  اگر مواد غذایی انبار شده در انباری یا فریزر بیش از حد معقول لازم برای خانواده باشد، نقشی همانند آت و آشغال پیدا می‌کنند. غذای کهنه و مانده دارای انرژی کهنه و مانده است حتی اگر هنوز مدت طولانی به تاریخ انقضای آن مانده باشد؛ به همین دلیل باید در اسرع وقت غذاهای مانده و بیات را به دور انداخت تا از هدر رفتن انرژی مثبت «چی» جلوگیری شود.
  قفسه‌های آشپزخانه و یخچال را به طور مرتب تمیز کنید، از ذخیره‌کردن بیش از حد مواد خودداری نموده و ظروف و وسایل آشپزی را طوری مرتب کنید که یافتن آنها به راحتی امكانپذیر باشد.

  نکات بهداشتی و چیدمان

  کثیفی و بی‌نظمی؛ دشمنان فنگ‌شویی هستند و باید به هر قیمتی که شده با آنها مبارزه کرد، بنابراین بهتر است که هر شب زباله‌ها را از آشپزخانه خارج کنید تا همیشه در به روی فرصت‌های جدید باز باشد. به علاوه با رفت و روب منظم می‌توان از میزان فشارهای مالی کاست. اشیای شکسته و خراب را باید به سرعت تعمیر کرد یا به دور انداخت.

  آشپزخانه باید همیشه تمیز، تهویه شده، روشن، مرتب، و فارق از درهم ریختگی و دارای اثاثیه‌ای راحت باشد و حرکت در آن به سهولت انجام پذیرد. تعداد صندلی‌ها در آشپزخانه باید همیشه زوج باشد، در هیچ گوشه‌ای از آن، صندلی تکی قرار نگرفته باشد. در ضمن از قرار دادن صندلی در کنار مایکروویو و توستر جداً خودداری شود. اگر برایتان امکان دارد بهتر است که این وسایل در ارتفاع بالای سر یا نزدیک به محل غذا خوردن نباشند چون باعث ناراحتی‌های احساسی و بروز مشکلاتی برای اعضای خانواده خواهند شد.

  چکه‌کردن شیرهای آب باید به سرعت برطرف شود چرا که آب سمبل پول است و شیر آبی که چکه کند نشانه سقوط مالی است.

  گل‌های تازه، ظرفی میوه و یا گلدانی بزرگ در آشپزخانه انرژی خوشایند و شادی بخشی را وارد محیط می‌کنند و سمبل سلامت و سرزندگی هستند. گل‌های خشک هیچ انرژی زنده‌ای ندارند بنابراین استفاده از آنها توصیه نمی‌شود اما اگر امکان نگهداری گیاهان زنده را ندارید، از نوع مصنوعی شبیه به طبیعی استفاده کنید، گرچه تأثیرشان به قوت تأثیر گیاه زنده نیست.

  رنگ‌های آشپزخانه


  هرگز نباید در آشپزخانه از رنگ‌هایی مانند سرخ، صورتی یا ارغوانی که نشانه آتش هستند استفاده کرد، زیرا این رنگ‌ها باعث افزایش عدم هماهنگی و ایجاد جر و بحث در محیط خانه می شوند. در واقع آنها در فنگ‌شویی یک «ممنوعیت مطلق» هستند! رنگ‌های مناسب این محیط؛ سفید، بژ، سبز روشن و آبی می‌باشند.

  از پنج عنصر فنگ‌شویی، یعنی خاک، فلز، چوب، آتش و آب، دو عنصر آتش و آب به صورت ترکیبی ساختار آشپزخانه را تشکیل می‌دهند، به همین دلیل رنگ سفید مانند میانجی بین آب و آتش موجود در این اتاق عمل می‌کند.

 12. #8
  عضو فعال آواتار 203_fariba
  رشته
  مهندسی معماری
  تاريخ عضويت
  2010/2
  محل سكونت
  تهران
  امتیاز
  3129
  پست ها
  1,892

  Talking فنگ شویی

  پنج عنصر:
  در فنگ شویی از پنج عنصر سنتی طالع بینی چینی یعنی آتش، خاک، فلز ، آب و چوب استفادۀ فراوانی می شود . تمام اشیاء و پدیده های جهان با یک یا چند عدد از این عناصر پنج گانه مرتبط شناخته می شوند . بر اساس ستاره شناسی چینی، نمودار هر انسان حاوی همه یا اکثر این عناصر است. زیرا ساعت، روز، تاریخ تولد هر فرد در ارتباط با عناصر مختلف است . برای پی بردن به عنصری که مرتبط با سال تولد شماست.
  اندیشه کیهان شناسانه تمام اشیاء جهان را ساخته شده از پنج عنصر اولیه فلز، چوب، آب، آتش و خاک می داند این عناصر به صورت مکمل یا متضاد یکدیگر عمل می کنند. استقرار اشیاء درون اتاق میتواند به نحوی طراحی شود که با توجه به عناصرشان تأثیرات یکدیگر را خنثی متعادل یاتشدید کنند و نتیجتاً به صورت غیرمستقیم بر روی حالت شخصی که در آن جا کار یا زندگی می کند تاثیر بگذارند. به عنوان مثال براساس نظریه «پنج عنصر» استقرار چوب یا اشیاء چوبی در مجاورت اجاق گاز امری غیرعاقلانه است زیرا عناصر فلز و چوب متضاد محسوب می شوند و قراردادن صندلی چوبی در مجاورت اتاق فلزی باعث ایجاد تضاد شده ممکن است منجر به حریق شود اما از آنجا که فلز و آب مکمل یکدیگر هستند قرار دادن شیئی در ارتباط با آب (لگن ظرفشویی آشپزخانه یا لگن آب) بین صندلی چوبی و اجاق فلزی این تضاد را از بین برده ایجاد توازن می کند از طرف دیگر اجاق دارای عنصر آتش نیز هست که در تضاد با عنصر آب عمل میکند ولی در این مورد توسط فلز مهار شده است وخطری محتمل نیست عنصر آتش اجاق را می توان از طریق استفاده از ظروف سرامیکی و یا ظروفی که در ارتباط با عنصرخاک هستند نیز خنثی نمود زیرا آتش و خاک مکمل یکدیگر محسوب می شوند.
  هنگامی که تصمیم گرفتید می خواهید روی کدام قسمت از زندگی تان کار کنید آن گاه دست به کار شوید و آن قسمت از خانه را فعال کنید. از راه های چاره ای مثل چراغ های روشن، آینه ها، کریستال ها، گیاهان زنده، گل های تازه، فواره ها، آکواریوم های ماهی، بادزنگ ها، گونگ ها، سنگ ها، مجسمه ها و فن ها استفاده کنید. گیاهان سبز شاداب در ناحیه ی سلامتی و ثروت و گلهای تازه در ناحیه ی ازدواج زندگی عشقی شما را بهبود می بخشند. همانگونه که گیاهان سبز و شکوفا برای ناحیه ی ثروت و سلامتی مفید هستند گل ها نیز برای ناحیه ی ازدواج سودمند هستند.
  همیشه مطمئن باشید که تمام گیاهان وگل ها، تازه و زنده نگه داشته می شوند گیاهان خشک شده یا مرده را در محیط خانه نگه ندارید آن ها انرژی منفی تولید می کنند و بدشانسی می آورند و باعث بیماری می گردند. جنوب شرقی( ناحیه ی ثروت) منزل خود را فعال سازید.
  شما باید ناحیه ی شمال را نیز فعال سازید زیرا این ناحیه معرف ناحیه ی شغلی است که باعث بدست آوردن ثروت می گردد. یک پاکت قرمز کوچک با چند سکه در داخل آن در ناحیه ی جنوب شرقی قرار دهید. کوارتز زرد انرژی ثروت شما را افزایش می دهد. چون این ناحیه جایگاه عنصر چوب است قرار دادن گیاهان سبز شکوفا در آن به فرصت های شما در افزایش درآمد، می افزاید. استفاده از نمادهای مربوط به عنصرآب در ناحیه ی جنوب شرقی به شکل آکواریوم ماهی قرمز یا فواره های کوچک از لحاظ مالی برای شما خوش شانسی می آورد. اگر می خواهید وضعیت مالی تان بهبود یابد فعال کردن ناحیه ی جنوب شرقی بسیار مهم است جایگاه عنصر چوب در این ناحیه ی خانه است. بنابراین یک گیاه سبز شاداب برای آن محل تعبیه کنید. مطمئن شوید که ناحیه سرشار از چراغ های نورانی است.
  از آنجایی که آب برای عنصر چوب سودمند است قرار دادن یک فواره ی کوچک یا آکواریوم ماهی ثروت بیشتری را به ارمغان خواهد آورد به جز تعدادی سکه که در پاکت قرمز قرار می دهید هرگز نباید در این ناحیه از فلز استفاده کنید.
  فنگ شویی می توانید زندگی عاشقانه و ازدواج شما را بهبود بخشد. این ناحیه که معرف عشق و ازدواج است ناحیه ی جنوب غربی منزل شماست شما می توانید با قراردادن گل های تازه در این محل این ناحیه را در هر اتاقی فعال سازید اگر نمی توانید به صورت هفتگی از گل های تازه در منزل استفاده کنید از گل های مصنوعی یا گل های ابریشمی استفاده کنید خواهید دید که گل های تازه انرژی بهتری تولید می کنند هرگز از گل های خشک و گیاهان و گل های پژمرده استفاده نکنید. گل های خشک یا پژمرده انرژی منفی بسیاری دارند که در هر کجا قرار بگیرند این انرژی جریان خواهد یافت. کاکتوس یا گیاهان خاردار می توانند باعث مشاجره ی بین اعضای خانواده شوند. فعال کردن این ناحیه با قرار دادن یک جفت قوی کریستالی یا اردک های ماندارین یا یک جفت از هر چیز دیگری عشق و روابط عاشقانه را فعال خواهد کرد.
  کریستال نمادی اصلی برای ناحیه ی جنوب غربی است بنابراین هر چیزی که از کریستال ساخته شده باشد مناسب است. حمام و توالت ها هرگز نباید در این محل از منزل قرار بگیرند. آینه ها هرگز نباید در اتاق خواب در کنار یا پایین یا بالای بستر قرار بگیرند. داشتن آینه ای که به روی بستر انعکاس داشته باشد بی شک نشانه ی مشکلات بین زوج ها خواهد بود آینه ها باید در رختکن یا حمام و توالت قرار داده شوند نه در اتاق خواب. زندگی در نزدیکی طبیعت علامت وجود سلامتی بیشتر است و به ما انرژی سرزندگی و شور و اشتیاق نسبت به زندگی می بخشد با انجام دادن اصول فنگ شویی، احساس سلامتی، زنده بودن و سرشار بودن از انرژی خواهیم کرد. اگر در شهر زندگی می کنیم لازم است که محیط پیرامونمان را برای دستیابی به یک جسم و ذهن سالم فعال سازیم.
  امکان دیگر در رابطه با بیماری یا بخت و اقبال بد زندگی کردن در محلی است که هنگام خوب یا کار کردن به سمت شما تیرهای سمی پرتاب می شوند. تیرهای سمی می توانند هر شی تیز یا نوک دار مانند گوشه های تیز ساختمان هایی باشند که به سمت در جلویی منزل یا اتاق خواب شما نشانه رفته اند. اگر شما برای مدتی طولانی در مسیر مستقیم چنین انرژی ای دراز بکشید یا بخوابید این امر می تواند باعث بیماری تان شود به گونه ای که قادر به بهبود نباشید. تیرهای سمی می توانند باعث شوند که ثروت تان را نیز از دست بدهید داشتن مشکلات مالی نیز می تواند به بیمار شدن شما کمک کند.
  فعال کردن ناحیه ی سلامتی بی شک می تواند به سلامت شما کمک کند. اگر ناخوش و بیمارهستید یک گیاه خیزران در سمت شرقی منزلتان قرار دهید و مطمئن شوید که همیشه این محل را پاکیزه نگه می دارید و سعی کنید که در هم ریخته نباشد همچنین می توانید یک کدوی کنده کاری شده که wu lou (وولو) نامیده می شود تهیه کنید و در این محل قرار دهید اگر عنصر مربوط به شما خاک است یک نمونه ی کریستالی آنرا بخرید و اگر عنصر شما چوب است چوبی آن را تهیه کنید اگر عنصر مربوط به شما آب است یک ظرف آب در این محل بگذارید اگر عنصر شما آتش است شیئی را با رنگ قرمز (البته نه چندان زیاد ) برای بهبود سلامتی تان در این ناحیه قرار دهید.
  در ناحیه ی حامیان و مشاورین عکس هایی از کسانی که می توانند در رسیدن به اهدافتان به شما کمک کنند قرار دهید. شما می توانید عکس هایی از محل کارتان و یا کارفرمایانتان را به نمایش بگذارید اگر آرزو می کنید که درمحل دیگری کار کنید از آن محل عکس بگیرید و در آن ناحیه قرار دهید شما می توانید چیزی فلزی مانند مجسمه ای از هر شخصی که دوست دارید در آن ناحیه قرار دهید با توجه به شغلتان قرار دادن عکس هایی از کسانی که آرزو می کنید مثل آن ها باشیدیا دوست دارید راه آن ها را دنبال کنید شانس شما را برای موفقیت بیشتر خواهد کرد.
  اگر دوست دارید به تحصیلاتتان ادامه دهید یا فرزندانتان به مدرسه یا کالج راه یابند فعال کردن این ناحیه به شما در رسیدن به اهدافتان کمک خواهد کرد.
  اگر منزل شما به اندازه ی کافی بزرگ هست که بتوانید از یک اتاق به مثابه ی کتابخانه استفاده کنید این ناحیه همان محلی است که باید کتابخانه در آن واقع گردد اگر اتاقی برای این کار ندارید یک کتابخانه ی زیبا با کتاب هایی با مطالب خواندنی خوب برای خودتان و فرزندانتان دراین ناحیه قرار دهید. قرار دادن کتاب های آموزنده درتضمین تحصیلاتی خوب برای فرزندانتان موثر خواهد بود قرار دادن عکس هایی از مدارسی که فرزندانتان آرزو دارند به آن جا راه یابند در ناحیه ی شمال شرقی، شانس آن ها را برای پذیرش در آن مدارس بیشتر خواهد کرد.
  در صورت امکان بهتر است که اتاق خوب فرزندانتان در این ناحیه از منزل قرار داده شود. قرار دادن عکس های شاد و با نشاط از فرزندان دوستان و خانواده نیز در این ناحیه مهم است.
  بچه ها به امنیت و احساس امنیت نیاز دارند و داشتن عکس هایی از خانواده به ایجاد کردن این احساس در آن ها کمک می کند این جا همان ناحیه ای است که جایگاه عنصر فلزی است. قرار دادن هر شی فلزی دراین ناحیه به فعال کردن توانایی ذهنی فرزندان کمک میکند. فلز شامل وسایل الکترونیکی مانند رایانه نیز میشود. فنگ شویی برای جذب موفقیت و خوش شانسی در کسب وکار و تجارت بسیار مهم است. فعال کردن ناحیه ی شهرت به مشهور شدن تان کمک می کند خواه در دنیای کار و تجارت باشد یا در عرصه ی هنر. اگر شما هنرمند نویسنده یا موسیقیدان هستید فعال کردن این ناحیه می تواند شانس شما را برای موفقیت و شناخت شما از سوی دیگران افزایش دهد. رنگ کردن این ناحیه از منزل به رنگ قرمز برای دستیابی به موفقیت وشهرت سودمند است.
  این ناحیه را پرنور نگه دارید هرچه روشن تر بهتر. اگر آرزو دارید مشهور شوید یک کره ی جغرافیایی در این ناحیه قرار دهید و نقاط دنیا خواهد رفت هرگز آب جاری را به شکل فواره یا دستشویی در این ناحیه قرار ندهید.
  این ناحیه مکان خوبی برای قرار گرفتن حمام و توالت نیست اگر حمام یا توالت منزلتان در این ناحیه قرار دارد از آن استفاده نکنید البته اگر آرزوی مشهور شدن دارید.
  اگر بار گران بودیم ͺ رفتیم


  مملکتی که فاحشه خونه نداشته باشه ، عاشق زیاد داره...

 13. تشكر از اين پست


تاپیک های مشابه

 1. طراحی داخلی بومی
  توسط مهناز در تالار معماری داخلی
  پاسخ ها: 1
  آخرین ارسال: 2013/10/04, 11:55 AM
 2. کسایی که به طراحی داخلی منزل اهمیت میدن ببینن !
  توسط PATRIOT در تالار معماری داخلی
  پاسخ ها: 10
  آخرین ارسال: 2009/12/07, 11:48 AM
 3. فنگ شویی چیست ؟
  توسط maxer در تالار معماری منظر
  پاسخ ها: 8
  آخرین ارسال: 2009/7/08, 07:35 PM
 4. شخصيت شناسي با استفاده از اشكال هندسي و فرهنگ فنگ شويي
  توسط پیرجو در تالار آزمون های روانشناسی
  پاسخ ها: 2
  آخرین ارسال: 2007/12/20, 04:01 PM

عبارت‌های مرتبط

فنگ شویی

طراحی داخلی

دانلود کتاب فنگ شویی

دانلود موسیقی های مرتبط با فنگ شویی

طراحی با روش فنگ شویی

روش طراحی داخلی

مكتب قطب نما در فنگ شوئي

گل خاردار در فن شويي

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

 • شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد
 •