*** همه چیز درباره مدلهای آینده سمند ...

rmi-ansys

عضو جدید
دوستان گلم سلام

ببینید برای من شخصا افتخار است که ایران خودرو مدلهای مجهز سمند با تکنولوژیهای عالی از جمله موتورهای EF7 Turbo پر قدرت و موتور دیزل و کلاچ و فرمان الکترونیک تولید می کند.
حداقل خود طرح آنها بسیار عالی است. حالا امیدورام در مراحل ساخت و تولید هم، همین اندازه دقت در بالا بردن ارزش طراحی و تولید خودرو بشود.

من در سایتهای مختلف جستجو کردم که اطلاعاتی در مورد مدلهای مختلف آینده سمند پیدا کنم. متاسفانه چیزهای متناقض زیاد بود.
در این سایتها ادعا شده است که مثلا سمند سورن این عکس است (عکسی را نشان می دهند) ولی می بینیم سمند سورن تولید شده از زمین تا آسمان متفاوت است. به عبارتی معلوم نیست منبع این اطلاعات درست است یا نه؟!!! چه برسد درباره زوبین و پردیس و مشخصات فنی آنها. یک جورایی به نظر من برخی از این اطلاعات شایعه است. البته برخی از آنها.

خواستم اگر اطلاعات و عکسهایی درست و حسابی و مطمئن از آینده های سمند دارید با مشخصات و خصوصیات فنی آنها در اینجا جمع کنیم.

به امید روزی که خودرو سازی ما جوری پیشرفت کند که واقعا قابل رقابت با خودروهای روز و با تکنولوژی بالای دنیا باشد.

امین قیاسی 1986

عضو جدید
دوستان گلم سلام

ببینید برای من شخصا افتخار است که ایران خودرو مدلهای مجهز سمند با تکنولوژیهای عالی از جمله موتورهای EF7 Turbo پر قدرت و موتور دیزل و کلاچ و فرمان الکترونیک تولید می کند.
حداقل خود طرح آنها بسیار عالی است. حالا امیدورام در مراحل ساخت و تولید هم، همین اندازه دقت در بالا بردن ارزش طراحی و تولید خودرو بشود.

من در سایتهای مختلف جستجو کردم که اطلاعاتی در مورد مدلهای مختلف آینده سمند پیدا کنم. متاسفانه چیزهای متناقض زیاد بود.
در این سایتها ادعا شده است که مثلا سمند سورن این عکس است (عکسی را نشان می دهند) ولی می بینیم سمند سورن تولید شده از زمین تا آسمان متفاوت است. به عبارتی معلوم نیست منبع این اطلاعات درست است یا نه؟!!! چه برسد درباره زوبین و پردیس و مشخصات فنی آنها. یک جورایی به نظر من برخی از این اطلاعات شایعه است. البته برخی از آنها.

خواستم اگر اطلاعات و عکسهایی درست و حسابی و مطمئن از آینده های سمند دارید با مشخصات و خصوصیات فنی آنها در اینجا جمع کنیم.

به امید روزی که خودرو سازی ما جوری پیشرفت کند که واقعا قابل رقابت با خودروهای روز و با تکنولوژی بالای دنیا باشد.
سلام
دوست عزیز و گل من این برای من خیلی ارزش منده که یه هم وطن مثل شما به پیشرفت کشورش میباله ولی حیف . . .
صنعت خودروی ما خیلی ابتدایی و کهن عمل میکنه و هیچ تمایلی به پ یشرفت و هم پاشدن با بازار های جهانی نشون نمیده که بخواد یه تکون به خودش بده البته هیچ گاه به این مقام دست پیدانمیکنه
در مورد عکس های سمند گفتید بله تمام عکس ها از طرف ایران خودرو به نمایش گذاشته میشه و از اونجایی که مدیران ایران خودرو از خودشون هیچ اراده ای ندارن هر روز برای یک نوع مشخص خودرو یک طرح میدن و روز بعد نقض میکنن که نه خوب نیست
در مورد موتور جدید turbo EF7 باور کن از نمایندگی پرسیدم که خوبه یا نه گفتش که هر روز مراجعه کننده داریم که هر کدام به یه دلیل برای رفع نقص ماشینشو میاره
ایرن خودرو که با دزدی هایی که از خودرو هاش میکنه (من سند دارم ) و سایپا که قاتل جان مردم بیگناه میشه (با تولید پراید ) انگار جان آدمی خیلی بیارزش تر از این حرفاست
هر دو با تولید خودرو های بی کیفیت در این امر سهیم هستن انگار که هیچ سیستم کنترل کیفیتی وجود نداره

rmi-ansys

عضو جدید
ببینید هدف من از ایجاد کردن این تاپیک با این موضوع این است که از مدلهای آینده سمند که حداقل روی کاغذ بسیار خوب هستند آگاه بشویم و ایرادات و در کل نظرات فنی و مهندسی و به عبارتی نظرات و انتقادات حساب شده خودمان را در اینجا قرار بدهیم تا از دانش همدگیر هم استفاده کنیم. شاید بدرد کارخانه های خودمان هم بخورد. بعید نیست.

بله من خودم در یکی از خودروسازی ها کار کردم و متسفانه از تولید آن خودرویی که من در خط تولیدش بودم راضی نیستم. ایرادات زیادی داشت. مهمترین آن هم عدم ساخت دقیق ورقهای بدنه بود.
اما منظور من الان خودروهای در حال تولید نیست.

هدف من بهبود خودروهای آینده کشورم است. طوری که وقتی جلوی من هیوندا و سمند گذاشتند، بدون هیچ شکی سمند با تکنولوژی بالا را با افتخار انتخاب کنم. این هدف من است.

به هر حال هر گونه اطلاعاتی از انواع مدلهای آینده سمند چه الکتریکی، چه هیبریدی، چه ... دارید در اینجا قرار دهید.

به عنوان یک مهندس ساخت تولید دوست دارم روزی با غرور و افتخار سوار سمند با امکانات روز دنیا بشوم.

Arminiya

عضو جدید
سلام
دوست عزیز و گل من این برای من خیلی ارزش منده که یه هم وطن مثل شما به پیشرفت کشورش میباله ولی حیف . . .
صنعت خودروی ما خیلی ابتدایی و کهن عمل میکنه و هیچ تمایلی به پ یشرفت و هم پاشدن با بازار های جهانی نشون نمیده که بخواد یه تکون به خودش بده البته هیچ گاه به این مقام دست پیدانمیکنه
در مورد عکس های سمند گفتید بله تمام عکس ها از طرف ایران خودرو به نمایش گذاشته میشه و از اونجایی که مدیران ایران خودرو از خودشون هیچ اراده ای ندارن هر روز برای یک نوع مشخص خودرو یک طرح میدن و روز بعد نقض میکنن که نه خوب نیست
در مورد موتور جدید turbo EF7 باور کن از نمایندگی پرسیدم که خوبه یا نه گفتش که هر روز مراجعه کننده داریم که هر کدام به یه دلیل برای رفع نقص ماشینشو میاره
ایرن خودرو که با دزدی هایی که از خودرو هاش میکنه (من سند دارم ) و سایپا که قاتل جان مردم بیگناه میشه (با تولید پراید ) انگار جان آدمی خیلی بیارزش تر از این حرفاست
هر دو با تولید خودرو های بی کیفیت در این امر سهیم هستن انگار که هیچ سیستم کنترل کیفیتی وجود نداره
ای خدا لعنتشون کنه با این ارابه هایی که میسازن

parsa s

عضو جدید
سلام

موتور EF7 توربو هنوز مراحل آزمايشي خودش رو پشت سر ميگذاره و هنوز توليد اون شروع نشده اميدوارم تو سال 89 عرضه بشه در صورت توليد و عرضه و قيمت گذاري مناسب به نظر من ميتونه رقيب جدي براي ماشيناي 20 تا 30 ميليوني باشه

شايد منظور شما Ef7 باشه كه درسته اشكالات زيادي داشته و مدتي هم براي همين اشكالات توليدش متوقف شد ولي در كل موتور مدرني است خصوصا با داشتن سيستم زمانبندي متغير سوپاپها --

امین قیاسی 1986

عضو جدید
موتور EF7 توربو هنوز مراحل آزمايشي خودش رو پشت سر ميگذاره و هنوز توليد اون شروع نشده اميدوارم تو سال 89 عرضه بشه در صورت توليد و عرضه و قيمت گذاري مناسب به نظر من ميتونه رقيب جدي براي ماشيناي 20 تا 30 ميليوني باشه

شايد منظور شما Ef7 باشه كه درسته اشكالات زيادي داشته و مدتي هم براي همين اشكالات توليدش متوقف شد ولي در كل موتور مدرني است خصوصا با داشتن سيستم زمانبندي متغير سوپاپها --
بله من اشتباه کردم منظورم Ef7 بود

rmi-ansys

عضو جدید
دوستان عزیز،

فکر کنم اول یک مجموعه ای داده های مدلها را جمع کنیم و سپس روی نکات آنها بحث کنیم و نظرات خودمان (مثلا ایرادات) را مطرح کنیم بهتر باشد.

پس اگر موافق هستید هر گونه عکس و سایر فنی از مدلها را دارید قرار دهید و بعد از اینکه سطح اطلاعات به جاهای خوبی رسید، بعد مفصل روی آنها بحث خواهیم کرد.

امین قیاسی 1986

عضو جدید
R D

R D

باشه اول از آر دی شروع میکنیم

این مشخصات موتور پیکانه که همون آر دی

این خودرو حاصل زحمات بی ثمر و بی خود مهندسان زحمت کش ایران اربه بوده که دست میکنن توی آستینشون و خودرو در میکنن
پژو رو هم بی آبرو کردن با این نو آوریشون .
با داشتن موتور بسیار ضعیف ، وزن بسیار سنگین برای این موتور ترمز نه چندان خوب ولی یه خوبی داره اونم تقریبا محکمی و مقاومت بدنه خودرو میباشد (نسبت به پراید ) بین این دو من آردی رو میپسندم حد اقل امنیت جانی دارم
من اگه باشم این تیپ ماشین ها رو در یک صورت استفاده میکنم که این بلا رو به سرش بیارم

rmi-ansys

عضو جدید
موتور EF7 (د16 سوپاپ 1700)

موتور EF7 (د16 سوپاپ 1700)

موتور ملی پروژه ای مشترک بین مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو (I.P.C.O) و مرکز تحقیقات موتور آلمان (F.E.V) می باشد. این موتور از پایه بر اساس سوخت گاز طبیعی طراحی شده و در عین حال قابلیت کارکرد با بنزین را نیز دارا بوده و در میان موتورهای گازسوز دنیا در لیست 3 موتور برتر و از نظر طراحی در لیست 10 موتور برتر دنیا قرار دارد.
مکانیزم به کار رفته در این موتور به نحوی است که توانسته با وجود حجم موتور و مصرف سوخت کمتر به توان و گشتاور بالاتری حتی نسبت به موتورهای بنزینی دست یابد. به واسطه طراحی بهینه موتور و نیز استفاده از جدید ترین نوع سامانه مدیریت موتور موتور به صورت خودکار سوخت گاز را به عنوان سوخت اصلی انتخاب نموده و با آن روشن می شود و با اتمام هرکدام از دو سوخت به صورت خودکار عملیات تعویض سوخت در آ« انجام می شود. موتور EF7 در محیط های بسیار سرد نیز قابلیت روشن شدن با سوخت گاز را داشته و در هیچ شرایطی کارکرد موتور منوط به دسترسی به بنزین نیست. در ضمن بواسطه استفاده از تنظیم کننده هیدرولیکی سوپاپ ها در هیچ زمانی نیازی به تنظیم فیلر سوپاپ های موتور نیست. طراحی اجزای این موتور 16 سوپاپ به نحوی صورت گرفته است که به واسطه محاسبات رایانه ای پیچیده سطح صدا و لرزش موتور به خصوص در دور آرام بسیار مطلوب و متناسب با موتورهای روز دنیا بوده و از نظر سطح دستیابی به استاندارد آلایندگی نیز توانایی اخذ بالاترین استانداردهای روز اروپا (Euro5) را دارا می باشد.

مکانیزم تنظیم زمان بندی متغیر سوپاپ ها (C.V.V.T)
موتور EF7 نخستین موتور ایرانی است که در آن از سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ ها استفاده شده است. این سیستم سبب افزایش راندمان موتور شده به نحوی که در دورهای پایین سبب کاهش مصرف سوخت تا 10 درصد و در دورهای بالا سبب افزایش قدرت موتور می شود. مهمترین مزایای این سیستم عبارتند از :
1- امکان جابجایی زمان باز و بسته شدن سوپاپ های ورودی
2- بهینه نمودن راندمان در تمامی نقاط کاری موتور
3- بالا نگه داشتن مقادیر گشتاور د ردورهای کاری موتور
4- کاهش میزان مصرف سوخت
5- کاهش آلودگی
در مورد این سیستم در مقاله ای که قبلا در سایت گذاشته ام توضیحات کاملی ارائه شده است
تلمبه آب صافی روغن و خنک کن روغن در یک مجموعه
در موتور EF7 تلمبه آب صافی روغن و خنک کن روغن در یک مجموعه طراحی شده است که تنها توسط 4یچ و به واسطه یک آب بند به موتور متصل می باشد مزایای استفاده از این قطعه:
1- استفاده از یک قطعه به جای سه قطعه در موتور های معمول که این موضوع باعث کاهش استهلاک و همچنین کاهش تلفات نیروی تولیدی موتور و در نتیجه افزایش قدرت خروجی موتور می شود.
2- عدم استفاده از اتصالات و لوله های جانبی به دلیل اتصال بدون واسطه به موتور این موضوع باعث حذف خطرات احتمالی حاصل از آسیب دیدگی لوله ها و اتصالات و همچنین افزایش فضای دسترسی به موتور می شود
3- قابلیت تعویض صافی روغن و پره تلمبه آب به صورت جداگانه بدون نیاز به تعویض کل مجموعه
دریچه گاز برقی
به واسطه توان و گشتاور بالای موتور با هر دو سوخت بنزین و گاز استفاده از دریچه گاز برقی و نیز کالیبراسیون بسیار دقیق سامانه مدیریت موتور تعویض سوخت بنزین به گاز و برعکس به هیچ وجه منجر به تغییر عملکرد خودرو نشده و راننده به هنگام تغییر سوخت در قابلیت رانندگی خودرو تغییری احساس نمی کند.
تلمبه روغن مستقیم
طراحی تلمبه روغن (Oil pump) در موتور EF7 از نوع حرکت مستقیم است به نحوی که نیروی مورد نیاز برای حرکت خود را به طور مستقیم و بدون واسطه از میل لنگ میگیرد در حالیکه برای به حرکت در آوردن تلمبه های روغن معمولی از چرخ دنده یا زنجیر استفاده می شود. علاوه بر تامین روغن موتور از پوسته این قطعه برای نگه داشتن کاسه نمد جلوی موتور استفاده می گردد که این امر موجب حذف یک قطعه از موتور گشته که علاوه بر کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری و کاهش زمان همبندی دقت تنظیم کاسه نمد با محور میل لنگ را بالا برده و در نتیجه احتمال بروز نشتی از این قطعه را کاهش میدهد. از مزایای دیگر تلمبه روغن(اویل پمپ) مستقیم بازده بیشتر و همچنین دسترسی آسان برای تعمیرات است

منبع اطلاعات فوق:
http://www.allengineering.ir/showarticle.aspx?id=63

امین قیاسی 1986

عضو جدید
موتور ملی پروژه ای مشترک بین مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو (I.P.C.O) و مرکز تحقیقات موتور آلمان (F.E.V) می باشد. این موتور از پایه بر اساس سوخت گاز طبیعی طراحی شده و در عین حال قابلیت کارکرد با بنزین را نیز دارا بوده و در میان موتورهای گازسوز دنیا در لیست 3 موتور برتر و از نظر طراحی در لیست 10 موتور برتر دنیا قرار دارد.
مکانیزم به کار رفته در این موتور به نحوی است که توانسته با وجود حجم موتور و مصرف سوخت کمتر به توان و گشتاور بالاتری حتی نسبت به موتورهای بنزینی دست یابد. به واسطه طراحی بهینه موتور و نیز استفاده از جدید ترین نوع سامانه مدیریت موتور موتور به صورت خودکار سوخت گاز را به عنوان سوخت اصلی انتخاب نموده و با آن روشن می شود و با اتمام هرکدام از دو سوخت به صورت خودکار عملیات تعویض سوخت در آ« انجام می شود. موتور EF7 در محیط های بسیار سرد نیز قابلیت روشن شدن با سوخت گاز را داشته و در هیچ شرایطی کارکرد موتور منوط به دسترسی به بنزین نیست. در ضمن بواسطه استفاده از تنظیم کننده هیدرولیکی سوپاپ ها در هیچ زمانی نیازی به تنظیم فیلر سوپاپ های موتور نیست. طراحی اجزای این موتور 16 سوپاپ به نحوی صورت گرفته است که به واسطه محاسبات رایانه ای پیچیده سطح صدا و لرزش موتور به خصوص در دور آرام بسیار مطلوب و متناسب با موتورهای روز دنیا بوده و از نظر سطح دستیابی به استاندارد آلایندگی نیز توانایی اخذ بالاترین استانداردهای روز اروپا (Euro5) را دارا می باشد.
درود
با این تفاســــــــــــــــــــــــــــــیر ، دمش گـــــــــــــــــــرمـــــــــــــــــه
امیدوارم اینطور باشه .باز خیلی از سطح جهانی پایین تر هستیم خیلی خیلی.
کاشکی قیمت تموم شده رو واسه ملت پایین بیارن که بشه استفاده کرد

rmi-ansys

عضو جدید
قیمت ؟؟؟

قیمت ؟؟؟

من از داشبورد سورن ELX خیلی خوشم میاد. حداقل از داشبورد سمند قدیمی که خیلی خیلی بهتر است.
در سایت ایران خودرو دیدم که فقط موتور EF7 روی سورن ELX نصب می شود.

حدود قیمت سورن ELX با موتور EF7 چند است؟

Arminiya

عضو جدید
من از داشبورد سورن ELX خیلی خوشم میاد. حداقل از داشبورد سمند قدیمی که خیلی خیلی بهتر است.
در سایت ایران خودرو دیدم که فقط موتور EF7 روی سورن ELX نصب می شود.

حدود قیمت سورن ELX با موتور EF7 چند است؟

سلام
مگه سورن داشبورش فرق داره ؟
من که ندیدم و سوار نشدم که فرقشون رو بدونم سورن بد به نظر نمیاد حالا اگر موتورشم همونی باشه شما میگی
قیمتش رو نمدونم به یه نمایندگی زنگ بزن تمام جزئیات رو بپرس

rmi-ansys

عضو جدید
بله سورن ELX فرق داره.
داشبورد سورن معمولی عین سمند معمولی است دیگه. دیدی که...

عکسهای زیر مربوط به سمند ELX است که من از سایت قدیمی خود ایران خودرو گرفتم.
در ضمن می توانی یک نگاهی هم به سایت فعلی شرکت در قسمت سورن ELX بیاندازی.

جدا داشبورد قشنگی داره. موتورش هم که خیلی خوب است. من یکی که اصلا از سمند معولی خوشم نمی آمد (نه موتورش موتور است و نه داشبورد زیبایی دارد و نه بدنه جالبی و نه سایر امکانات فنی خوب از قبیل سیستم فرمان قدیمی و ...) ، اما با افتخار می گویم که ایده های خوبی را ایران خودرو دنبال می کند. از جمله فرمان الکترونیکی و سیستم های چهار چرخ متحرک و ... .

در حال حاضر هم این مدل سورن نصبت به مدلهای قبلی این خانواده خودرو (سمند) راضی کننده است.

پیوست ها

• soren18.jpg
    soren18.jpg
    19.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • soren19.jpg
    soren19.jpg
    22.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

rmi-ansys

عضو جدید
ادامه ...

پیوست ها

• soren20.jpg
    soren20.jpg
    23.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • soren21.jpg
    soren21.jpg
    23.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

rmi-ansys

عضو جدید
ادامه ...

پیوست ها

• soren22.jpg
    soren22.jpg
    22.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • soren28.jpg
    soren28.jpg
    20.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

parsa s

عضو جدید
این مربوط به سمند سورن میشه ؟ یا ماشین دیگه ای مثل پژو پارس

چي ؟ عكسايي كه دوست عزيز قرار دادن مربوط به سورن ELX هستش كه قراره تا چند ماه ديگه ( فك مي كنم خرداد ) اولين سري هاي اون تحويل مشتري بشه
در ضمن به نظر مياد در ابتدا با همون موتورهاي قبلي يعني XU7 , TU5 , EF7 عرضه بشه و خبري از EF7 توربو نخواهد بود -

rmi-ansys

عضو جدید
جدی می گی؟؟ یعنی هنوز بیرون نیآمده؟

بابا این عکس مربوط به 1 سال پیش است. من آنها را 1 سال پیش گرفتم. هنوز بیرون نیست؟

ما را باش که می خواستم بعد از عید بخرم.

با این حال داشبورد قشنگی است، نه؟؟

با موتور EF7 ارزش خریدن دارد، درست است؟؟

parsa s

عضو جدید
آره - هنوز توليد اون شروع نشده
متاسفانه وعده هايي كه ميدن 2 يا 3 سال بعدش عملي ميشه
طبق وعده هاشون قرار بود با موتور EF7 توربو عرضه بشه كه فعلا گفتن خبري از اون نيست تازه خرداد ماه هم نميشه گفت صد درصد تحويل شرع ميشه ممكنه چند ماه هم تاخير داشته باشه !!

داشبوردش هم اگرچه در كمال سادگي و بدون هيچگونه جذابيت خاصي طراحي شده ولي از داشبورد قبلي بهتره و تنوع خوبي رو ايجاد مي كنه
بارزترين نكته منفي سورن طراحي چراغهاي جلوي اونه كه متاسفانه تو مدل ELX هم اصلاح نشد

و سوال آخرتون : به نظر من هم با موتور EF7 ارزش خريد داره ولي اگه با توربو هم در آينده عرضه بشه فوق العاده ميشه بيش از 150 اسب قدرت و 215 نيوتن متر گشتاور !!

rmi-ansys

عضو جدید
1- چراغ جلوی سورن چه مشکلی دارد؟ مشکل فنی دارد؟ لطفا دقیقتر توضیح بدهید

2- من یکی که عاشق موتور EF7 Turbo هستم. ولی در مورد مصرف سوخت آن اطلاعاتی ندارم. در گاز؟ در بنزین؟

3- همان که پیش فروش شده و به قول شما انشا... خرداد تحویل بشود، قیمتش چه قدری بوده؟ سمند EF7 حدود 17 میلیون است. حدودا چند است؟

parsa s

عضو جدید
1- نه مشكل فني نداره - ولي از لحاظ زيبايي مشكل داره و چهره اونو مريض و رنجور نشون ميده !!! به نظر من جلوي سمند lx خيلي متناسب تر و زيباتر از سورنه البته سورن در نماي عقب خوب طراحي شده
2- در مورد مصرف سوخت EF7 توربو اطلاعي ندارم ولي بهر حال با توجه به اينكه موتور 16 سوپاپ و پربازدهي هستش احتمالا مصرف سوخت بالايي هم نخواهد داشت - قاعدتا مصرف سوختش از موتورهاي 2 ليتري كه معمولا بين 140 تا 160 اسب قدرت دارن كمتره - مثلا در سيكل تركيبي شهر و جاده - 7 تا 7.5 ليتر
3- قيمت نهاييش معلوم نيست و زمان تحويل مشخص ميشه پيش پرداختش 12 ميليون بود به نظرم بين 18 تا 19 ميليون قيمت خواهد داشت

Arminiya

عضو جدید
سلام
کاشکی اینا تولید کنن اونم با موتور قوی که آدم حال بیاد سوار بشه پولش هم در حدی باشه که فشار به خریدارنیاد
مثلا یه موتور قوی روی سمند سورن یا هر مدلی دیگه سوار کنن که دیگه کسی دور و ور زانتیا نره

rmi-ansys

عضو جدید
یادتان هست گفتم من شخصا افتخار می کنم سوار خودروی ایرانی با کیفیت بشوم. اصلا هم برای من افت نیست که مثلا هیوندا سوار نشوم ولی سمند توپ سوار شوم.

از آنجایی که خودم مدتی در خودرو سازی بودم، می دانم تلاش آنها در جهت بهبود کار چه از طراحی گرفته و چه از مرحله تولید و ... هستند.
خدایش طراحی های خوبی هم ایران خودرو در سر دارد. تفاوتهای چشمگیری داشته نسبت به سالهای قبل که فقط به اجبار مثلا باید خودرو با یک موتور می خریدیم اما الان تنوع موتور داریم. بد نیست.
موتورهای ملی هم که من خیلی مشتاق هستم بخرم، دارای تکنولوژی بالایی هستند.
قطعا در مورد موتور دیزل ایران خودرو هم شنیدید که عالی است.
قدم بسیار جالب هم موتورهای هیبریدی است که می دانید تازه در دنیای خودروها عرضه می شوند (نسبت به سایر موتورها)

من آینده بسیار خوبی برای خودروهای ایرانی از جمله خانواده سمند می بینم. اصلا هم نگران موتور نیستم که قضیه حل است.

به عنوان یک مهندس فقط دوست دارم دو مورد هم حل بشود:
1- ساخت دقیق تر خودرو = کنترل کیفت واقعی در خط تولید = همان دلسوزی انجام شده در طراحی
* مثلا الان خودرویی از ایران خودرو خریدیم که بعد از دو سال که کلا 30000 کیلومتر هم راه نرفتیم، از لای دستگیره های در و لای لاستیکهای در قشنگ باد میاد. عین یک کولر که این دلشش نداشتن دقت لازم در ساخت و عدم تطابق تلرانسهای قطعات مونتاژی
2- عمل به وعده تحویل خودرو به موقع (که تقریبا دارد حل می شود)

همه دنیا صنعت خود را با تمام وجودشان حمایت می کنند و اگر انتقادی هم دارند، صرفا نقد نیست بلکه سعی می کنند راه حل ارائه دهند. نمی دانم چرا ما ایرانی ها یک دم سعی داریم خودرو سازی خودمان را که دارد بالاخره هر طور هست خودش را بالا می کشد دست کم بگیریم. سعی کنیم همش الان را نبینیم و کمی به آینده درخشانی که وقوعش غیر ممکن نیست، داشته باشیم.
من فقط همان دو ایراد کلی را در حال حاضر در خودرو سازی می بینم که آن هم قابل هست. بالاخره برای رسیدن به هر قله ای زمان باید صرف کرد و تلاش نمود و صبور بود و با مشکلات جنگید.

هدف من از این تاپیک هم صرفا اطلاع رسانی نیست چون راحت در گوگل همه چیز پیدا می شود، بلکه هدف من بررسی دلسوزانه خودروهای آینده است. (تا حدودی هم خودروهای فعلی) تا بتوانیم ایده های خوبی را پیدا کنیم و قطعا راهکارهای مناسبی هم بیان کنیم تا شاید کمکی به صنعت خودرو باشد تا با افتخار به تولیدات عالی دست پیدا کند که قطعا برای همه ما باعث افتخار خواهد بود.

این مهمترین هدف و نیت من است.

امین قیاسی 1986

عضو جدید
بله اینا یی که شما فرمودید درست کی بدش میاد خودروی پیشرفته ی ایرانی سوار بشه و هر کس هم این نیت رو داشته باشه خائنه
ولی ما نداریم و همش بلف میزنیم که عله میشه بله میشه ، بزک نمیر بهار میاد اینا ...
کی میخوان درست بشن خدا میدونه
اگه راست میگن واردات خودرو به داخل کشور رو آزاد کنن و بدون گمرکی و هزار کوفت وزهر مار مستقیم با قیمت واقعی به مصرف کننده عرضه کنن اونوقت ببینیم کی سوار آشغال هایی که اینا میسازن میشه
تابستان پارسال پدرم یه سمند ال ایکس سال دوگانه سوز خرید
1.کمک های جلو ی خودرو تعمیری و دسته دوم بودن
2.پمپ بنزین هم معیوب بود
3.در های خودرو باد میداد و یه ریگلاژ حسابی میخواست
4.چراغ دنده عقب سوخته بود
5.کاسه نمد ته میل لنگ نشت میداد
6.گیر بکس زوزه میکشید
7.موتور روغن کم میکرد
8.بیزر دنده عقب خراب بود
9.کمپرسور گاز معیوب بود
10.باور کنید ماشین رو صفر از نمایندگی تحویل گرفتیم اونم بعد از 4 ماه تاخیر
11.در ضمن 11 ماه گارانتی داشت
با کلی دوندگی مقدار زیادی از عیبش رو برطرف کنم که چند تا موند و کاریش نمیتونستم بکنم یعنی خدمات نمیدادن شما ر ه ی 6 و 8 و 11
اون وقت راه تورا میخواند . ایرانخودرو که اینه وای به حال سایپا
خب شما اسم اینو چی میگذارید ؟
دوست من نقد رو ول کردید به نسیه چسبیدید

امین قیاسی 1986

عضو جدید
اینم همون سمند سال معیوب سر تا پا نقص اگه من از خودرو سر در نمیآوردم همین طور ی به ما قالب میکردن و خدا میدونه که یه آقایی اومده بود میگفت موتورم روشن نمیشه بعدا شنیدم که میل لنگ بریده ماشین در پیتی که میدن هیچ خدماتشونم ضعیفه
زمانی که ماشین میخرم و همچین پول زیادی میدم و منو حسابی میدوشن توقع دارم یه ماشین بدون عیب سوار شم این کم ترین خواسته ی یک مشتریه

آخرین ویرایش:

parsa s

عضو جدید
آقاي rmi-ansys با تشكر از نظرات خوبتون
من هم واقعا مثل شما دوست دارم صنايع خودروسازي ايران در جهان معروف باشه و پيشرفت كنه
ولي اين رو بايد قبول كرد كه راه پيشرفت اين نيست - اگر راه پيشرفت رو درست انتخاب كرده بوديم بايد جلوتر از خودروسازاني مثل پروتون مالزي بوديم چون سابقه خودروسازي ما بيشتره در حاليكه تفاوت بسياره

به نظر من اصلا تقصير خودروسازها نيست اگر ما هم بجاي اونا بوديم همين شيوه رو پيش مي گرفتيم دليل اون هم اينه : تا زماني كه خودروساز احساس كنه يك بازار انحصاري رو در دست داره و هر نوع محصولي با هر قيمتي توليد كنه بفروش مي رسه و ماهها مشتريان در انتظار اون مي مونن اين وضع ادامه پيدا مي كنه - الان اگه به يك نمايندگي اعتراض كنين مي گن هميني كه هست مي خواي بخواه نمي خواي نخواه !! و چون شما نمي تونين نخواين مجبورين كوتاه بياين !

من راه حلي دارم كه نه كارخونه سازنده نگران باشه و نه مردم ماشين با تكنولوژي 20 30 سال پيش رو سوار شن
و اما راه حل :
به نظر من بهترين راه حل پيشرفت اينه كه تعرفه واردات خودرو به 15 يا 20 درصد كاهش پيدا كنه و از طرفي خودروسازان بتونن قطعات رو بدون تعرفه وارد كشور كنن و خودروهاي روز رو مونتاژ كنن - به اين ترتيب خودروساز مطمئنه كه 15 يا 20 درصد سود عايدش ميشه چون همون ماشينايي كه خودروساز مونتاژ مي كنه با قيمت تعرفه اي بفروش مي رسونه - در ضمن اگه خط توليد با نظارت كامل كمپاني مادر اقدام به توليد كنه از لحظ كيفيت هم با گونه هاي وارداتي تفاوتي نخواهد داشت -

به همين ترتيب كم كم خودروسازها و مهندسان با خودروهاي روز و فناوري هاي اونا آشنا ميشن و با مشاركت كمپاني هاي ديگه مي تونن ماشين هاي جديد با برند ايراني توليد كنن - مطمئن باشيد در صورت اتفاق افتادن چنين كاري سرمايه گذاري بخش خصوصي در بخش خودرو بشدت زياد خواهد شد و اين يعني پيشرفت !!!
بهمين راحتي !

امین قیاسی 1986

عضو جدید
درسته و باین کار از مهندسی معکوس به این علم دست پیدا کنن و پیشرفت حاصل شه
مثل ژاپن که خودرو سازیشو از مهندسی معکوس ( تقلید از خودرو های امریکایی و یا کپی سازی ) شروع کرد و در حال حاضر از جایگاه خوبیدر دنیا برخورداره

Spatra

عضو جدید
اینم همون سمند سال معیوب سر تا پا نقص اگه من از خودرو سر در نمیآوردم همین طور ی به ما قالب میکردن و خدا میدونه که یه آقایی اومده بود میگفت موتورم روشن نمیشه بعدا شنیدم که میل لنگ بریده ماشین در پیتی که میدن هیچ خدماتشونم ضعیفه
زمانی که ماشین میخرم و همچین پول زیادی میدم و منو حسابی میدوشن توقع دارم یه ماشین بدون عیب سوار شم این کم ترین خواسته ی یک مشتریه
سلام
خدایی خیلی صبوری اگه من جای شما بودم میدونستم چیکارشون کنم آبروشونو می بردم
از خدا بی خبرا

safa_re5000

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود

آقا امین خدایی واسه خودت یه پا هرکولیااااا .. دعوا چیزی شد برات زنگ بزنیم؟؟؟
------------
و اما کیفیت خودروهای داخلی = بحث بی فایدست آقای خامنه ای روش مهر تایید زده که تعرفه واردات تغییری نکنه و همچنان مردم کشور ما در حسرت یک خودروی واقعی می مانند..
---------
شرکت تویوتا همش پدال گاز یه مدلش نقص داشت (فک کنم یاریس بود) کل ماشینارو جمع آوری کرد اونوقت مال این بنده خدا 10 تا عیب داره که تازه کسی هم پاسخگو نیست...

بدرود