مشکلات و سوالات سخت افزاری رو اینجا مطرح کنید

buddy

کاربر بیش فعال
سلام.
نه فلشم transcend. برای مثال یه فایل صوتی که اجرا میشه با اتصال مجدد میگه ساپورت نشده
دوست عزیز
فلش شما قلابیه و معمولا ظرفیت این قبیل 2گیگابایت است که با نرم افزاری که برای سخت افزار این گونه فلشها تعریف شده است ظرفیت را بیشتر نمایش میده
ممکنه ذخیره کردن اطلاعات کمتر از 2 گیگا بایت مشکلی ایجاد نکند

buddy

کاربر بیش فعال
سلام میشه بگید تفاوت bound object frame با unbound object frame در بانک اطلاعاتی چیه ؟ خواهش خیلی وقته دارم دنبالش میگردم
دوست عزیز لطفا قدری شکیبا باشید

Unbound object:اين ابزار از سيستم OLE پشتيباني مي كند و امكان آوردن شي هاي ديگر را به اين محيط امكانپذير مي سازد.
با انتخاب اين ابزار پنجره زير باز مي شود.
فرق اين دو مورد اين است كه در مورد اولي بايد محيط را انتخاب فايل را ايجاد كرده ولي در مورد دوم از فايل موجود آماده استفاده مي كنيم.
در مورد دوم پنجره زير را مشاهده كنيد. كه آدرس فايل را نشان مي دهد كه توسط BROWS مي توانيد فايل ديگري را انتخاب نمائيد با انتخاب OK شي هاي شما ساخته مي شود.
Bound object frame tool : جهت اضافه كردن اشيايي مثل تصوير، صدا و ... در بانك اطلاعاتي مي باشد.
بانک اطلاعاتی

m00nlight

عضو جدید
!

!

:surprised:سر درد گرفتم !امروز نشستم از صفحه اول این تایپیکو خوندم تا رسیدم به اینجا!!!!;)

یه سری سوال برام پیش اومد ممنون میشم اگه کسی جواب بده

1- مهندسی معکوس؟
2- CAPTURE?
3- هارد رو چطور میشه DISABLEیا ENABLE کرد؟
4- اتصال IDE?
5- بایوس مادربورد کجاشه؟! چکار میکنه؟:D
6- ایکون مای داکیومنتم از صفحه مای کامپیوترم پاک شده ولی از منوی سمت چپ یا کشوی بالای صفحه میتونم بازش کنم از کجا میتونم برش گردونم؟:(

بازم مرسی

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
آقا سلام الیکم
:(من یه memory stick pro dueدارم که 2گیگ ظرفیت داره. گذاشتمش تو یه دوربین عکاسی ولی عمل نکرد. دیگه تو هر دستگاهی حتی کامپیوتر میذارمش نمیخوننش. کلیم اطلاعات ضروری داشتم. اصلم هست هتفاقا". نمیدونم چه جوری ریکاوریش کنم. لطفا" کمکم کنید:cry:

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised:سر درد گرفتم !امروز نشستم از صفحه اول این تایپیکو خوندم تا رسیدم به اینجا!!!!;)

1- مهندسی معکوس؟
2- CAPTURE?
4- اتصال IDE?
6- ایکون مای داکیومنتم از صفحه مای کامپیوترم پاک شده ولی از منوی سمت چپ یا کشوی بالای صفحه میتونم بازش کنم از کجا میتونم برش گردونم؟:(

بازم مرسی
متاسفانه ازبد شانسي هر چي جواب مي نويسم سايت به من ارور مي ده
با من تماس بگير . حتما مي تونم بهت كمك كنم
shoonisht@gmail.com
09111269960

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا سلام الیکم
:(من یه memory stick pro dueدارم که 2گیگ ظرفیت داره. گذاشتمش تو یه دوربین عکاسی ولی عمل نکرد. دیگه تو هر دستگاهی حتی کامپیوتر میذارمش نمیخوننش. کلیم اطلاعات ضروری داشتم. اصلم هست هتفاقا". نمیدونم چه جوری ریکاوریش کنم. لطفا" کمکم کنید:cry:
متاسفانه ازبد شانسي هر چي جواب مي نويسم سايت به من ارور مي ده
با من تماس بگير . حتما مي تونم بهت كمك كنم
shoonisht@gmail.com
09111269960

buddy

کاربر بیش فعال
آقا سلام الیکم
سلام دوست عزیز
اگه کارتتون به کامپیوتر وصل میشه شما با استفاده از نرم افزارهایی مانند : EasyRecovery Professional ، Norton Unerase (كه در پك نورتن یوتیلیتی قرار دارد)میتونید اطلاعاتتونو بازیافت کنید

estimate

عضو جدید

1- مهندسی معکوس؟
2- CAPTURE?
4- اتصال IDE?

بازم مرسی
من هم سر درد گرفتم اما جوابم را نگرفتم

1 مهندسی معکوس یکی از روشهای حل یک مساله است
2 capture به معنی شکار گر است وبه وسیله آن میتوان ورودی کامپیوتر را به دوربین فیلم برداری و یا هر سیگنال ویدیویی وصل کرد
3 برای disable کردن هارد دیسک برو به قسمت device manager از قسمق my computer properties
4اتصال IDEیک نوع اتصال 80 سیمه است که قطعات کامپیوتر را مثل cdrom را به motherboard وصل میکند
5بایوس چیپست های روی مادر برد را به هم ارتباط میده وpriority انها را تنظیم میکند
6 برو توی منوی tools توی my computer بعد یادم رفت:(

ForoOzAn

عضو جدید
سلام.من مودم( intel 536A ver 1.0 (fax modem رو برای دانلود می خوام.اگه کسی می دونه از کجا دانلود کنم لطفاً کمکم کنه.
ممنون

ForoOzAn

عضو جدید
اینجا کسی نیست کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

buddy

کاربر بیش فعال
سلام.من مودم( intel 536A ver 1.0 (fax modem رو برای دانلود می خوام.اگه کسی می دونه از کجا دانلود کنم لطفاً کمکم کنه.
ممنون

اینجا کسی نیست کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام دوست عزیز
فک کنم این کارتو راه بندازه
http://linmodems.technion.ac.il/pac...s/intel-537EP_secure-2.60.80.1_21_09_2006.tgz

m00nlight

عضو جدید

2 capture به معنی شکار گر است وبه وسیله آن میتوان ورودی کامپیوتر را به دوربین فیلم برداری و یا هر سیگنال ویدیویی وصل کرد
3 برای disable کردن هارد دیسک برو به قسمت device manager از قسمق my computer properties
4اتصال IDEیک نوع اتصال 80 سیمه است که قطعات کامپیوتر را مثل cdrom را به motherboard وصل میکند
5بایوس چیپست های روی مادر برد را به هم ارتباط میده وpriority انها را تنظیم میکند

1- مرسی
2- خب.....متوجه نشدم یعنی capture یه پورته یا یه کابل؟
3-ممنون
4-میشه انواع اتصالاتو بگین؟مرسی
5-خیلی مرسی;)

متشکر از وقتی که گذاشتین:gol:

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

دوست عزيزي كه دنبال اطلاعاتي درباره كپچر و بايوس ... بوديد
سوالاتتو برام بفرست من جوابشو بهت مي دم
shoonisht@gmail.com

felor

عضو جدید
:cry::cry: من نرم افزار مطلب خریدم اما هر کاری میکنم نمیتونم نصبش کنم:crying2::crying2::crying2::crying2::crying2::crying2: کمممممممممممممممممممممممممممک:cry:

buddy

کاربر بیش فعال

1- مرسی
2- خب.....متوجه نشدم یعنی capture یه پورته یا یه کابل؟
3-ممنون
4-میشه انواع اتصالاتو بگین؟مرسی
5-خیلی مرسی;)

متشکر از وقتی که گذاشتین:gol:

2.کپچر به معناي انتقال اطلاعات بدون تغيير کيفيت يا تغيير کم
کپچر يا تيوي کپچر کارتيه که جهت ورودي tv و پلير ( دوربين ) استفاده ميشه

4 ide يه تکنولوژي انتقال ديتاست که براي انتقال ديتاي هارد و درايو cd ياdvd و فلاپي استفاده ميشه

5. بايس سيستمي است در کامپيوتر که پس از شناسايي قطعات کامپيوتر از طريق درايورهاي اوليه و شناسايي تمتم گذرگاهها و در گاهها شروع به تست کردن تمامي قطعات کامپيوتر از جمله خود بايس ميکند اگر در مراحل تست به خطايي برخورد کرد در صورتي که خطا مشکل ساز باشد ارور ميدهد ولي اگر خطا باعث ايجاد مشکل نشود و خطر ناک نباشد وارنينگ ميدهد در نهايت سيستم را راه اندازي کرده و مديريت آن را به سيستم عامل ميدهد .

m00nlight

عضو جدید
فووووووووووووووووووووووووری!

سلام به همه خسته نباشید
من یه هارداکسترنال 500 دارم که میخام برا اولین بار پارتیشن بندیش کنم....بهم پارتیشن مجیکو پیشنهاد دادن اما انگار برای بار اول بهتره که از windows computer managment استفاده کنم و پارتیشن مجیک مورد خوبی برای هاردهای نو نیست ....
میشه راهنماییم کنین؟!
1- ایا استفاده از پارتیشن مجیک برای بار اول واقعا ایجاد مشکل میکنه؟
2-از windows computer managment چطور میشه استفاده کرد؟

با عرض معذرت یه کوچولو عجله دارم!

sp2_sp

عضو جدید
فووووووووووووووووووووووووری!

سلام به همه خسته نباشید
من یه هارداکسترنال 500 دارم که میخام برا اولین بار پارتیشن بندیش کنم....بهم پارتیشن مجیکو پیشنهاد دادن اما انگار برای بار اول بهتره که از windows computer managment استفاده کنم و پارتیشن مجیک مورد خوبی برای هاردهای نو نیست ....
میشه راهنماییم کنین؟!
1- ایا استفاده از پارتیشن مجیک برای بار اول واقعا ایجاد مشکل میکنه؟
2-از windows computer managment چطور میشه استفاده کرد؟

با عرض معذرت یه کوچولو عجله دارم!

1-معمولا هارد های اکسترنال برنامه درایو بندی روی خودشان دارند
2-استفاده از پارتیشن مجک هر موقع که دوست داری انجام بده
3- باید روی my computer راست کلیک کنید بعد روی گزینه mange بزنید بعد از قسمت سمت راست صفحه گزینه disk managment رو انتخاب کنید بعد درایو اول رو resize کنید و دریاو های بعدی رو creat کنید

m00nlight

عضو جدید
1-معمولا هارد های اکسترنال برنامه درایو بندی روی خودشان دارند
2-استفاده از پارتیشن مجک هر موقع که دوست داری انجام بده
3- باید روی my computer راست کلیک کنید بعد روی گزینه mange بزنید بعد از قسمت سمت راست صفحه گزینه disk managment رو انتخاب کنید بعد درایو اول رو resize کنید و دریاو های بعدی رو creat کنید

مرسی لطف بزرگی کردین:gol:

حالا این گزینه های resize و creat کجا ن؟!!! من فقط دلیت و فرمتو دارم..................

hardwareGOD

عضو جدید
مرسی لطف بزرگی کردین:gol:

حالا این گزینه های resize و creat کجا ن؟!!! من فقط دلیت و فرمتو دارم..................

ابتدا تمام درایوها رو با گذینه دلیت حذف سپس بر روی فضای خالی مثل عکس ذیل راست کلیک کرده new partition wizard رو انتخاب کرده و next را میزنیم
نوع پارتیشن رو انتخاب کرده و next را میزنیم
میزان فضای دلخواه رو برای درایوی که میخواهیم رو بر اساس mb میزنیم و next رو میزنیم
نام درایو رو به صورت دلخواه انتخاب و next رو میزنیم
بر روی گزینه do not format this partition تیک زده و next را میزنیم
در اخر finish
حالا بر روی درایو ایجاد شده در ما کامپیوتر دو بار کلیک و گزینه بله را انتخاب و فرمت میکنید
تمام

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    22.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

kapi

عضو جدید
با سلام و عرض تبریک سال نو،
یک مشکلی تو سیستم من ایجاد شده که نمی دونم سخت افزاریه یا نرم افزاری،
مشکل اینه که تنها با یکdriver IDE کار میکنه یعنی نمی تونم cd rom و هارد و
باهم داشته باشم، درایور سی دی در My coputer هست ولی دَر سی رام باز نمی شه،
حتی power و cd rom عوض کردم ولی بازم همونجوریه،
اگه سوکت برق cd rom و hard با هم عوض کنم سیستم بالا نمی یاد آخه hard نمی شناسه و اونموقه دَر cd rom باز می شه . کلا خیلی عجیبه؟
لطفا راهنمایی کنید.ممنون

hardwareGOD

عضو جدید
كابل ide

كابل ide

سلام چند دليل ممكنه داشته باشه
يا كابل IDE شما ايراد داره يا slave , master اون درست قرار نگرفته
شما كامپيوترو كه روشن ميكنيد سريع دكمه delete رو بزنيد وارد setup كامپيوتر ميشويد
بر روي گزينه اول اينتر رو بزنيد و ببينيد كه ايا هارد و cd rom را شناخته يا نه
بعد از پشت cd rom , h.d.d يك جامپر هست كه نحوه slave يا master رو مشخص ميكنه
شما h.d.d رو به حالت master و cd rom رو به حالت master بزاريد
اگر درست بود كابل ide رو عوض كنيد

• Like
واکنش ها: kapi

kapi

عضو جدید
سلام چند دليل ممكنه داشته باشه
يا كابل IDE شما ايراد داره يا slave , master اون درست قرار نگرفته
شما كامپيوترو كه روشن ميكنيد سريع دكمه delete رو بزنيد وارد setup كامپيوتر ميشويد
بر روي گزينه اول اينتر رو بزنيد و ببينيد كه ايا هارد و cd rom را شناخته يا نه
بعد از پشت cd rom , h.d.d يك جامپر هست كه نحوه slave يا master رو مشخص ميكنه
شما h.d.d رو به حالت master و cd rom رو به حالت master بزاريد
اگر درست بود كابل ide رو عوض كنيد

با تشکر از دوست عزیز،
کارهایی که گفتید بررسی کردم ولی بازم نشد،
حالت های مختلف و امتحان کردم ولی بازم........
شاید نتونستم درست مشکلم و بگم در واقع درایو سی دی رو سیستم می شناسه
فقط مشکل باز و بسته شدن cd rom که نمی شه.
ممنون میشم اگه راهی دیگه ای به نظرتون می رسه بگید.

sp2_sp

عضو جدید
با تشکر از دوست عزیز،
کارهایی که گفتید بررسی کردم ولی بازم نشد،
حالت های مختلف و امتحان کردم ولی بازم........
شاید نتونستم درست مشکلم و بگم در واقع درایو سی دی رو سیستم می شناسه
فقط مشکل باز و بسته شدن cd rom که نمی شه.
ممنون میشم اگه راهی دیگه ای به نظرتون می رسه بگید.

با این تفاسیر سی دی رام شما خراب شده

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و عرض تبریک سال نو،
یک مشکلی تو سیستم من ایجاد شده که نمی دونم سخت افزاریه یا نرم افزاری،
مشکل اینه که تنها با یکdriver IDE کار میکنه یعنی نمی تونم cd rom و هارد و
باهم داشته باشم، درایور سی دی در My coputer هست ولی دَر سی رام باز نمی شه،
حتی power و cd rom عوض کردم ولی بازم همونجوریه،
اگه سوکت برق cd rom و hard با هم عوض کنم سیستم بالا نمی یاد آخه hard نمی شناسه و اونموقه دَر cd rom باز می شه . کلا خیلی عجیبه؟
لطفا راهنمایی کنید.ممنون
با سلام
دوست عزيز - از اونجايي كه گفتي با عوض كردن كابل برق هارد و سي دي رام سيستم هارد رو نمي شناسه مي فهميم كه حتما كابل برق مورد داره
پس يك بار كابل برق سي دي رام را با كابل ديگه اي كه بيكاره چك كن
براي راهنمايي اطلاعات در مورد سيم هاي كابل برق داخل كيس بصورت زير است كه مي توني با چك كردن اونها بفهمي كدوم كابل ايراد داره
1- كابل زرد 12 ولت +
2- كابل قرمز 5 ولت +
3- كابل مشكي (( گراند )) يا همان نول است
يك بار برقها را با ولت متر چك كن
در ضمن مشكل باز نشدن درب دليل هاي زيادي داره
از جمله تسمه داخل سي دي رام مي تونه باشه - عدم اجراي دستور توسط چيپ اصلي - عدم كار كردن درست اسپيندل موتور و ....
اگه فقط باز شدن درب است مي توني با يك تكه سيم مسي نازك و بلند يا سوزن از داخل سوراخ جلوي سي دي رام درب را باز كني .
با تشكر - سيستم 32

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: kapi

mahbooooooob

عضو جدید
salam
lap tope man ghati karde,kheyli moraghebesh hastam modam updatesh mikonam,ham windowsesho ham anti virusesho.
vali nemidonam chera har chi migzare soratesh kondtar mishe.
masalan ghablana1min tol mikeshid ta biyad bala ba hameye barnamehash vali hala shayad 3-4min tol mikeshe.
ye kam sangin bod yani tosh barname& ax & film&...bod ,vali vaghti didam kond shode taghriban khalish kardam
modelesh1521dell anti viruse nod nasb kardam,ghablan panda bod goftam shayad vase une ke kond shode.
taze bazi vaghta sedaye fanesham boland mishe.
mishe begid bahash che kar konam ke soratesh bargarde be halate avalesh?:cry::(

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
salam
lap tope man ghati karde,kheyli moraghebesh hastam modam updatesh mikonam,ham windowsesho ham anti virusesho.
vali nemidonam chera har chi migzare soratesh kondtar mishe.
masalan ghablana1min tol mikeshid ta biyad bala ba hameye barnamehash vali hala shayad 3-4min tol mikeshe.
ye kam sangin bod yani tosh barname& ax & film&...bod ,vali vaghti didam kond shode taghriban khalish kardam
modelesh1521dell anti viruse nod nasb kardam,ghablan panda bod goftam shayad vase une ke kond shode.
taze bazi vaghta sedaye fanesham boland mishe.
mishe begid bahash che kar konam ke soratesh bargarde be halate avalesh?:cry::(
با سلام
اول از همه لطفا فارسي تايپ كنيد
بعد
سرعت كار كامپيوتر به خيلي چيزها بستگي داره مثلا
1- درايو c شما پر شده باشه
2- هارد شما بد كار كنه (( مثلا صداي تق تق داشته باشه و يا صداي كشيده شدن هد بر روي پليت هارد
3- رم سيستم شما رو به موت باشه
4- ويروس ها در درايو c و MBR
5- بد سكتوري در درايو c و يا مهمتر از آن در 63سكتور اول هارد ((MBR)) كه محل قرارگيري آدرس درايوها است
لطفا بعد از چك كردن نتيجه رو بنويسيد
با تشكر - سيستم 32

kapi

عضو جدید
با سلام
دوست عزيز - از اونجايي كه گفتي با عوض كردن كابل برق هارد و سي دي رام سيستم هارد رو نمي شناسه مي فهميم كه حتما كابل برق مورد داره
پس يك بار كابل برق سي دي رام را با كابل ديگه اي كه بيكاره چك كن
براي راهنمايي اطلاعات در مورد سيم هاي كابل برق داخل كيس بصورت زير است كه مي توني با چك كردن اونها بفهمي كدوم كابل ايراد داره
1- كابل زرد 12 ولت +
2- كابل قرمز 5 ولت +
3- كابل مشكي (( گراند )) يا همان نول است
يك بار برقها را با ولت متر چك كن
در ضمن مشكل باز نشدن درب دليل هاي زيادي داره
از جمله تسمه داخل سي دي رام مي تونه باشه - عدم اجراي دستور توسط چيپ اصلي - عدم كار كردن درست اسپيندل موتور و ....
اگه فقط باز شدن درب است مي توني با يك تكه سيم مسي نازك و بلند يا سوزن از داخل سوراخ جلوي سي دي رام درب را باز كني .
با تشكر - سيستم 32

همه کابل ها رو چک کردم فقط یه دونشه که کامل برق داره،
ولی جالب اینجاست که پاور عوض کردم ولی مشکلم همچنان باقی است؟:(:que: