کوه باستاني پرديس

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز

در مورد این کوه مطالب جالبی پیدا کردم که راستو دروغش بر عهده منبع. ولی اگر راست باشه خیلی جالبه:
نام اين کوه باستاني پرديس است در حومه شهرستان جم از توابع عسلويه استان بوشهر و در نيمه هاي راه بندر کنگان به فيروز آباد شيراز قرار دارد .
1. قله اين کوه نزديک ترين نقطه زمين به خورشيد است چون بالاترين ارتفاع در نزديکي خط استواست .
2. آتشکده فوق العاده باستاني که در قله کوه قرار دارد ، محل تولد و غسل تعميد پدر جمشيد جم است .
3. مغناطيس فوق العاده قوي کوه در جهان زبانزد است و اگر در فاصله 50 تا 100 متري کوه يعني تقريبا انتهايي ترين نقطه مشخص اسفالت با ماشين توقف کني و ترمز دستي را بخوابانيد ، ماشين بجاي سر پائيني به نرمي به سمت کوه کشيده مي شود که البته همين مغناطيس براي رانندگان نا آشنا بسيار دردسر ساز بوده و تا کنون تعداد زيادي از خودروها بي اختيار با کوه تصادف کرده اند .

4. پوشش گياهي منطقه نوعي خار بياباني گرمسيري منحصر به فرد است که خواص دارويي فراوان دارد و عسل حاصله از منطقه تماما" پيشخريد چند کارخانه داروسازي بزرگ جهان است يکي از ترکيبات اصلي مسکن Advil که يکي از بهترين قرصهاي شناخته شده براي ناراحتي هاي اعصاب و دردهاي ميگرني است از همين عسل تهيه مي شود .

5. اين منطقه خرماي ويژه نيز توليد مي کند كه به نام خرماي خصه معروف است و کاملا در شيره خود غرق مي شود يعني يک کاسه آن ظرف سه ساعت پر از شيره مي شود و اندازه اين خرما اندازه آلبالو بود و به جهت همان خواص دارويي منطقه تماما" براي ساخت قندهاي رژيمي براي بيماران ديابتي صادر مي شود، نکته جالب ديگر رويش درخت زيتون در دامنه شمالي کوه حد فاصل شهرستان جم تا روستاهاي چاهه و دره پلنگي مي باشد که در آب و هواي آن منطقه بسيار بعيد مي نمود .

فعلا" سندي براي قدمت چاهه و دره پلنگي وجود ندارد ولي علائم مشهودي از غار نشيني مشاهده ، و فسيل هاي مختلفي در اين منطقه به وفور پيدا شده است .

6. در لايه هاي زيرين اين کوه معدن عظيمي از آب خنک و فوق العاده سالم وجود دارد ، آن هم در اطراف عسلويه !

مردم چاهه و جم ، کوه پرديس را فوق العاده مقدس و محترم مي شمارند ، و به استناد علائم موجود در آتشکده احتمالا يکي از اولين مکانهايي بوده که نفت در آن سوزانده شده است .

با افتتاح جاده فيروز آباد به عسلويه توسط پتروشيمي ، رفتن به اين منطقه خيلي ميسر تر و راحت تر شده است . پتروشيمي با تاسيس سه شهرک بزرگ در اين منطقه اقدام به تاسيس فرودگاه جم نموده و چهارشنبه هر هفته يک پرواز به مقصد جم انجام مي شود که امکان بسيار خوبي براي سفر به اين منطقه اعجاب انگيز است

آخرین ویرایش:

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز

حتما" بخون

از جمله خواص اين كوه خاصيت خارق العاده اين كوه دركمك به درمان مبتلايان به ايدر مي باشد . به خاطر نزديكي اين كوه به خورشيد امكان رشد و نمو ويروس هاي بيماري زا از جمله ويروس HIV در اين كوه صفر مي باشد. پزشكان متخصص بريتانيايي در موسسه Imperial Medical College در شهر لندن اخيرا در مقاله اي در روزنامه تايمز ضمن بر شمردن اين خاصيت از سازمان ملل درخواست نموده اندتا نام اين كوه را به ANTI-HIV Mountain تغيير دهند.

ضمنا دكتر Tim Hopkins رييس موسسه فوق و دارنده مدرك فوق تخصص در رشته ايمونولوژي و ويروس شناسي درخواست ايجاد شهركهاي درماني براي مبتلايان به ايدز در اين منطقه نموده است. وي معتقد است با اسكان مبتلايان به ايدزدر اين منطقه پس از حداكثر مدت 18 ماه هيچ نشانه اي از بيماري در اين مبتلايان ديده نشود.
/

آخرین ویرایش:

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز

از ديگر خواص درماني اين كوه كه زبانزد همه متخصصين mountain trapi (كوه درماني)است . خواص مغناطيسي اين كوه باعث تخريب سلولهاي سرطاني شده و به همين دليل متخصصين بسياري بيماران سرطاني را به كوهنوردي دراين كوه توصيه مي‌نمايند. مديكال كالج ايالت اياهو آمريكا نيز طي تحقيقي خواص درماني اين كوه را تاييد نموده است.
منبع
http://parsenews.com

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینو من تو تالار نجوم زدم(شکلک عصبانی در حد خروج بخار از بینی)

• Like
واکنش ها: YuMi

YuMi

اخراجی موقت

ببخشید
تو اون لینک هم رفتم همینا رو نوشته بود دیگه

منظورم از منبع یه منبع علمی بود نه منبع خبری

مطمئنا این سایته خودش نرفته از نظر علمی اینو بفهمه
منظور مثلا ناسا و نشنال جئوگرافی و از این چیزاست.

درضمن تاپیک تکراری

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید
تو اون لینک هم رفتم همینا رو نوشته بود دیگه

منظورم از منبع یه منبع علمی بود نه منبع خبری

مطمئنا این سایته خودش نرفته از نظر علمی اینو بفهمه
منظور مثلا ناسا و نشنال جئوگرافی و از این چیزاست.

درضمن تاپیک تکراری
نه تکراری نیست. مال اون تکراریه
به تاریخ نگاه کن

YuMi

اخراجی موقت
نه تکراری نیست. مال اون تکراریه
به تاریخ نگاه کن

من اول اونو دیدم
از نظر من این تکراریه:surprised:

منبع چی شد؟
منم 43 تا سایت میتونم بیارم که گفته نزدیک ترین نقطه به خورشید یه جا دیگست.
این کوهه Chimborazo

YuMi

اخراجی موقت
این اثبات غلط بودن اینو بخونید حرف هم نزنید دیگه:mad:

[]

1. قله اين کوه نزديک ترين نقطه زمين به خورشيد است چون بالاترين ارتفاع در نزديکي خط استواست .

.

نقض جمله ی قرمز رنگ که دلیل اثبات اون حرفش هست:

بالاترین ارتفاع روی خط استوا تو این منطقست
Cayambe (volcano)

منبع: ویکی پدیاااااا

The highest point on the Equator is 4,690 metres (15,387 ft), at 77°59′31″W, on the south slopes of Volcán Cayambe (summit 5,790 metres (18,996 ft)) in Ecuador

ولی...
هر جا که بلندترین ارتفاع روی خط استوا رو داشته باشه لزوما به خورشید نزدیک تر نیست
چون زمین همچینه:
کجه

:confused:

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که شما اول دیدی دلیل نمیشه ماله من تکراری باشه
در ضمن واقعیت اینه که فعلا که منبع خوبی پیدا نکردم
کلا اینترنت زیاد قابل استناد نیست

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
این اثبات غلط بودن اینو بخونید حرف هم نزنید دیگه:mad:

نقض جمله ی قرمز رنگ که دلیل اثبات اون حرفش هست:

بالاترین ارتفاع روی خط استوا تو این منطقست
Cayambe (volcano)

منبع: ویکی پدیاااااا

The highest point on the Equator is 4,690 metres (15,387 ft), at 77°59′31″W, on the south slopes of Volcán Cayambe (summit 5,790 metres (18,996 ft)) in Ecuador

ولی...
هر جا که بلندترین ارتفاع روی خط استوا رو داشته باشه لزوما به خورشید نزدیک تر نیست
چون زمین همچینه:
کجه

ممنون از پیگیریتون. ظاهرا حرف من غلط بوده و باید در انتخاب منابع دقت بیشتری به خرج بدم

• Like
واکنش ها: YuMi

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
و اضافه کنم خود ویکی پدیا هم زیاد معتبر نیست

YuMi

اخراجی موقت
و اضافه کنم خود ویکی پدیا هم زیاد معتبر نیست

:D

درباره اطلاعت عمومیهاش میگم
مطمئن باش اینا رو خرکی از خودشون نمینویسنند مسئولین ویکی
خودشونم نمیرند اندازه گیری کنند

از منابع معتبر دیگه مطلب میزارند اونجا که تهش همیشه منابع رو مینویسه.

تو منابع درباره بلندترین نقطه روی خط استوا ( یا کلا یه موضوعی که از نظر علمی و تجربی ثابت شده) فکر نکنم دوگانگی وجود داشته باشه
همه یه حرف رو میزنن

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز

تو منابع درباره بلندترین نقطه روی خط استوا ( یا کلا یه موضوعی که از نظر علمی و تجربی ثابت شده) فکر نکنم دوگانگی وجود داشته باشه
همه یه حرف رو میزنن

ویکی پدیا یک دانشنامه آزاده که هرکسی مثل من و شما میتونن توش مطلب بزارن
به همین دلیل قابل استناد نیست و گول چندتا عکس رو هم نباید خورد.به عنوان مثال منم میتونم همین مطالب خودم رو با منبع بزارم اونجا. البته شما میگی از جاهی معتبر دیگه منبع داری که اون حرف دیگس
یادمه یه بار فردوسی پور داشت از روی همین ویکی پدیا یکی از مدیر عاملهای باشگاههارو میکوبید و میگفت که چرا آماری که شما در مورد فلان بازیکن خارجی گذاشتید با این نمیخونه. یه طوری هم قیافه حق به جانب گرفته بود انگار که ویکی پدیا دیگه آخرشه!

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز

همه یه حرف رو میزنن
میلاد جان در پاسخ به تو باید بگم که ویکیپدیا زیاد معتبر نیست حتی خود من هم میتونم برم توش مطلب بنویسم .....هرکی عضو باشه اینو میتونه انجام بده ........از لحاظ زمین شناسی هم که چون زمین تقریبا یک بیضی افقی هست پس استوا میشه نزدیکترین خط به خورشید با زوایه 23 درجه و 27 دقیقه هم که زمین انحراف داره این نزدیکی بیشتر در استوا صورت میگیره .....پس لزوما بلندترین جا نزدیکترین نیست .....هرچند من خودم با مطلبی که گذاشتم موافق نیستم ......

YuMi

اخراجی موقت
YuMi;1812196 ولی... [COLOR="red" گفت:
هر جا که بلندترین ارتفاع روی خط استوا رو داشته باشه لزوما به خورشید نزدیک تر نیست[/COLOR]
چون زمین همچینه:
کجه

........از لحاظ زمین شناسی هم که چون زمین تقریبا یک بیضی افقی هست پس استوا میشه نزدیکترین خط به خورشید با زوایه 23 درجه و 27 دقیقه هم که زمین انحراف داره این نزدیکی بیشتر در استوا صورت میگیره .....پس لزوما بلندترین جا نزدیکترین نیست .....هرچند من خودم با مطلبی که گذاشتم موافق نیستم ......

:surprised:

به جون ادمین منم همینو گفتم

YuMi

اخراجی موقت

ویکی پدیا یک دانشنامه آزاده که هرکسی مثل من و شما میتونن توش مطلب بزارن
یادمه یه بار فردوسی پور داشت از روی همین ویکی پدیا یکی از مدیر عاملهای باشگاههارو میکوبید و میگفت که چرا آماری که شما در مورد فلان بازیکن خارجی گذاشتید با این نمیخونه. یه طوری هم قیافه حق به جانب گرفته بود انگار که ویکی پدیا دیگه آخرشه!

میلاد جان در پاسخ به تو باید بگم که ویکیپدیا زیاد معتبر نیست حتی خود من هم میتونم برم توش مطلب بنویسم .....هرکی عضو باشه اینو میتونه انجام بده ...

بابا جون
گفتم مطالب علمی و تجربی که برای همه ثابت شده، اونجا نوشته درسته.

مثلا قطر زمین رو میخوای ببینی چقدره
از یه سایت ایرانی مثلا همن پارنیوز میبینی یه چیز نوشته بعد از ویکی هم میبینی یه چیز دیگه نوشته
ماله ویکی درسته