تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

امین قیاسی 1986

عضو جدید

سلام
از دوستان عزيز خواهش داريم كه سوال ها و درخواست هاتون رو اينجا مطرح كنيد ( در صورت مشاهده ي هرگونه تاپيك مبني بر درخواست و سوال در تالار ، بدون اطلاع قبلي حذف خواهد شد)
با تشكر

آخرین ویرایش:

ahmad8800

عضو جدید
آیا اینکه گفته میشه باسه دوره های piping و pdms بهتره سیالات و پمپ فن رو پاس کرده باشین درسته!؟
من خودم ترم 3 هستم تازه این ترم سیالات دارم,دانشگاه این ترم این 2 دوره رو برگزار کرده منم خیلی دوست دارم همین ترم این دوره ها رو یاد بگیرم!
آیا سیالات و پمپ فن توی یادگیریم مشکل ایجاد خواهند کرد!؟
یعنی نمیتونم به صورت آزاد مطالبی رو که هنوز نخوندم مطالعه کنم!؟
خواهش میکنم زودتر کمک کنید که اقدام کنم!
ممنون!

امین قیاسی 1986

عضو جدید
آیا اینکه گفته میشه باسه دوره های piping و pdms بهتره سیالات و پمپ فن رو پاس کرده باشین درسته!؟
من خودم ترم 3 هستم تازه این ترم سیالات دارم,دانشگاه این ترم این 2 دوره رو برگزار کرده منم خیلی دوست دارم همین ترم این دوره ها رو یاد بگیرم!
آیا سیالات و پمپ فن توی یادگیریم مشکل ایجاد خواهند کرد!؟
یعنی نمیتونم به صورت آزاد مطالبی رو که هنوز نخوندم مطالعه کنم!؟
خواهش میکنم زودتر کمک کنید که اقدام کنم!
ممنون!

راستش تا اونجايي كه من ميدونم براي يادگيري بهتر كمكت ميكنه ولي اگر هم پاس نكرده باشي به نظر من بازم ميگم به نظر من مشكلي پيش نمياد
بستگي به تلاش خودتون داره ، من ميگم اين موقعيت رو از دست نده و با ياد و نام خدا شروع كن انشاالله كه موفق ميشي

محمدنیا

عضو جدید
با سلام.
من میخاستم یه تحلیله سیالاتی دینامیکی انجام بدم.
مثلا هوا یه شیئی رو تکون بده.
اگه میشه میخاستم کمکم کنید.
باچه نرم افزاری میشه؟
مرسی.

safa_re5000

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت مهندسین عزیز...

من ترم اول سیالاتم(البته کاردانی به کارشناسی) میخواستم بپرسم از همین الان چه نرم افزارهایی رو یاد بگیرم خوبه؟ که بعدا بدردم میخوره!

Hacksaw

عضو جدید
سلام. میشه یه مجمع تشکیل داد که مهندسین شاغل تجربیات کاریشونو اونجا در اختیاره بقیه قرار بدن اگه دوست داشتن؟ ممنون

mostafa_fa

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسین عزیز
مطالبی رو درباره کلاس لوله ها و ولوها در استاندارد های دین و انسی میخواستم.
با تشکر(din)

fariba karimi

عضو جدید
سلام دوتا سوال در مورد نیروگاه داشتم
1. چرا نمیشه خروجی توربین بو مستقیما توسط کمپرسور وارد بویلرکرد و کندانسور روحذف کرد؟
2. چطوری میشه تلفات انرژی ناشی از کندانسور رو جبران کرد؟
بحث chp و نیروگاههای سیکل ترکیبی به سوال دومم ربطی داره؟

samane00

عضو جدید
سلام به مهندسای عزیز
میشه راجع به روند طراحی warn winches کمکم کنین

majid.f

عضو جدید
کمکم کنید

کمکم کنید

سلام
من درس برق تاسیسات دارم(رشته تاسیسات تهویه)
کتابی بع عنوان منبع به من معرفی نکردن
می شه کمکم کنید

alireza_bameshki

عضو جدید
سلام
من درس برق تاسیسات دارم(رشته تاسیسات تهویه)
کتابی بع عنوان منبع به من معرفی نکردن
می شه کمکم کنید

سلام دوست عزیز
اگر منظورتون درس برق در رشته مهندس تکنولوژی تاسیسات هست عزیز چه کاردانی و چه کارشناسی
می تونید از کتاب برق برای تهویه مطبوع آقای محمد رضا سلطاندوست استفاده کنید
موفق باشید
کار بود در خدمتم

sevlan

عضو جدید
سلام من دانشجوی ترم اخر کاردانی نقشه کشی صنعتی هستم ومیخوام تو دانشگاه ازاد ادامه تحصیل بدم اما بین سیالات وجامدات موندم میشه لطف کنید ودرمورد این دو رشته توضیح بدین واینکه ایا اصلا صلاحه من وارد همچین رشته هایی بشم

hossein1320

عضو جدید
در خواست پروژه متلب

در خواست پروژه متلب

سلام
من يه پروژه واسه متلب ميخوام . فقط خود مساله و روش حلش رو لطفا کمک کنيد

DAVOODKHATAR

کاربر فعال
پروژه پاياني

پروژه پاياني

سلام خسته نباشيد من اطلاعاتي در مورد قطعات داخلي پمپ سانتريفيوژ شامل اين كه چه تعداد قطعه دارد و ترتيب آنها و...مي خواستم اگر عكس باشه يا نقشه خيلي بهتره ممنونم...:gol:

h.kondori

عضو جدید
سلام
هر گونه سوال و يا درخواستي داريد لطفا اينجا مطرح كنيد (هر گونه سوال و يا درخواست خارج از اين تاپيك حذف خواهد شد )
با سلام آقاي مهندس

اميد وارم سالي خوب در پيش رو داشته باشيد
از حضرتعالي در خواست دارم در صورت امكان فايل اتوكد مربوط به نقشه موتورخانه استخرشنا اگر در دسترس ميباشد ارسال فرماييد

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
راستش نمی دونستم این سوالو کجا باید بپرسم و آیا اصلا تاسیسات ساختمان مربوط به رشته ی شما میشه؟
من میخواستم بدونم چرا بهترین درجه برای سیستم شوفاژ مرکزی 60 درجه است؟

alireza_bameshki

عضو جدید
سلام دوستان
راستش نمی دونستم این سوالو کجا باید بپرسم و آیا اصلا تاسیسات ساختمان مربوط به رشته ی شما میشه؟
من میخواستم بدونم چرا بهترین درجه برای سیستم شوفاژ مرکزی 60 درجه است؟

سلام دوست عزیز
بله این سوال مربوط به رشته های مهندسی تکنولوژی تاسیسات و مکانیک سیالات میشه اما در مورد جاش دقیق نمی تونم بگم
یک مطلب داشتم اگر پیدا کنم براتون می گذارم
یا چک می کنم و براتون توضیح می دم

ardeshir7

عضو جدید
سلام من یه پروژه باسه دینامیک ماشین میخام که تحلیل حرکات دورانی چرخشی و ............. داشته باشه خودم نظرم روی بیل مکانیکی یا جرثقیل بود میشه کمکم کنید

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کمک کسی کتاب های ارشد تبدیل انرژی نداره

کمک کسی کتاب های ارشد تبدیل انرژی نداره

سلام دوستان عزیز من کنکور ارشد دادم و تا چند روزه دیگه نتیجه اولیه اش میاد می خواستم ازتون بخوام چند تا کتاب ارشد بذارین البته اگه زحمتتون نیست بذارین تا ما تا مهر بیکار نباشم
خدا خیرتون بده

• Like
واکنش ها: floe

reza.jouza

عضو جدید
سلام به همگی
آقا من یه مقاله تو رشته مکانیک دارم ک میشه واسه آی ای آی بدرد میخوره ولی نمیدونم ویرایشش باید چطوری باشه
اگه کسی مبتونه راهنماییم کنه لطفا منو در جریان قرار بده
کمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممک

floe

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز من کنکور ارشد دادم و تا چند روزه دیگه نتیجه اولیه اش میاد می خواستم ازتون بخوام چند تا کتاب ارشد بذارین البته اگه زحمتتون نیست بذارین تا ما تا مهر بیکار نباشم
خدا خیرتون بده
سلام دوست من، کتاب خوندن خوبه. ولی بهترین فرصت برای یادگیری نرم افزارهایی هست که تا حالا بنا به هر دلیلی نتونستی یاد بگیری
MATLAB از واجباته
بهتره به دو زبان برنامه نویسی (فرترن و C++ ترجیحاً فرترن چون تو بهترین دانشگاههای دنیا هم هنوز فرترن کار میکنند چون محاسبات ریاضیش فوق العاده سریع است) آشنایی کامل داشته باشی که صد در صد بدردت خواهد خورد. البته به گرایشت ربط داره اگه تبدیل دوست داری حتما به زبان فرترن مسلط شو و اگه طراحی برو دنبال بعضی روشهای عددی مخصوص این رشته مثل finite element و البته نرم افزارهایی مثل آباکوس و ... (البته من در رابطه با طراحی زیاد اطلاعات ندارم)
در ضمن برای تبدیل اگه فلوئنت هم بلد باشی خیلی کمکت میکنه ولی متاسفانه در مقطع ارشد و مخصوصا برای ما ایرانیها استفاده از فلوئنت چندان لطفی نداره!
موفق باشی

آخرین ویرایش:

2221697

عضو جدید
سلام دوستان.شما رو به خدا کمکم کنید.2 تا سوال اساسی سیالات دارم که حل اونا واسم حیاتیه.یا باید این 2 تا رو حل کنم یا باید 4 روز الکی الاف بشم.مهندسان عزیز چشم امیدم به دستاتونه ها.کمکم کنید
متن و اشکال 2 سوال رو از لینک زیر ببینیدخواهش میکنم کمکم کنید
http://www.irfreeup.com/images/93161541749477958832.png

m.s1367

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید.و تشکر از زحمات شما.
سه سوال داشتم که اگه جواب بدین واقعا لطف بزرگی در حقم روا داشتین فقط زودتر،خواهش میکنم.مرسی
1-اتا(حرف یونانی) در مکانیک سیالات چیه؟
2-چه واحدهایی در مهندسی هست که واحدشان متر مربع بر ثانیه است؟
3-اثبات اینکه هر یک سانتی پواز معادل یک هزارم پاسکال در ثانیه است؟

جادوگر جوان

عضو جدید
درخواست مقاله اي راجع به انواع مبردهاي سيستم جذبي تفاوتها و كاربردهاي انها

درخواست مقاله اي راجع به انواع مبردهاي سيستم جذبي تفاوتها و كاربردهاي انها

دوستان عزيزم ميشه كمكي به من بكنيد و منو شرمنده خودتون بكنيد؟:cry:

mahiarmm

عضو جدید
کمکککککککککککک کنید (فوری)

کمکککککککککککک کنید (فوری)

سلام خدمت دوستان عزیز

میخواستم بدونم با چه نرم افزارهای میشه مدل سازی سیکل ها رو انجام داد یا انمیشن های مثل شکل های زیر درست کرد که قابل حرکت باشن به طور کامل.

نرم افزار های که واسه طراحی سه بعدی لوله کشی استفاده میشه رو هم معرفی کنید.

اگه میشه به طورکامل توضیح بدین.

خیلیییییییییی ممنونم

abiking

عضو جدید
تفاوت ميان روغن بردبار 68 و روغن هيدروليك 68

سلام
سوالي از مهندسين مكانيك عزيز داشتم

a1l2i3z4a5h6r7

عضو جدید
سلام مهندسان عزیز من 1 پروژه طراحی شفت برای درس طراحی اجزا 2 میخواستم اگه کسی داره دریغ نکنه ممنون