اگه بتونم کمک کنم (حتماً بیا چون میتونی!)

ed323

عضو جدید
سلام
یه پروژه (مثلاً ساخت یک برج یا مینی‏برج!) رو در نظر بگیر.
بعد، فعالیتای لازم برای ساختشو لیست کن.
بعد، پیش‏نیازی و پس‏نیازی اون فعالیتا رو تعیین کن.
بعد، ساختار WBS اون رو مشخص کن.
بعد فعالیتا رو طبق ساختار WBS وارد نرم‏افزار MSP کن.
بعدشم رابطه‏ی بین فعالیتا، منابع مورد نیاز، تقویم کاری و ... رو در نرم‏افزار اِعمال کن.
خوب بود؟
خوب که چه عرض کنم....!!!! خب من باید اول فعالیتاشو بدونم که بتونم روش کار کنم
اما در هر صورت از راهنمایی مختصرت سپاسگزارم:gol::gol::gol::gol::gol:

میتونی از مثالای کتاب هم ایده بگیری
موفق باشی
منظورت همون الهام و کمک بود دیگه......:biggrin:
+
باور کن من ادمی نیستم که پروژه ی اماده بخواما ..............گفتم توجیه بشی

ed323

عضو جدید
اگه فقط ليست فعاليت مي خواي من مي تونم برات بگردم. پروژه خودمو پيدا كنم فعاليتهاشو برات بفرستم. فقط وقت مي بره تاجزوه ها و پروژه هاي دانشگاهمو پيدا كنم. اگه تا شنبه خبري ازم نشد يه پيغامي ايميلي چيزي برام بذار. چون الآن دارم مي رم بخوابم. فردا هم كه بيدار شدم يادم رفته.....
لیست فعالیت هم کارمو راه میندازه منتظرتون هستم
ممنون;)

tigerman_h

عضو جدید
خوب که چه عرض کنم....!!!! خب من باید اول فعالیتاشو بدونم که بتونم روش کار کنم
اما در هر صورت از راهنمایی مختصرت سپاسگزارم:gol::gol::gol::gol::gol:

منظورت همون الهام و کمک بود دیگه......:biggrin:
+
باور کن من ادمی نیستم که پروژه ی اماده بخواما ..............گفتم توجیه بشی
خواهش میکنم
آره، گفتم تکراری نباشه!!
خوب اگرم بودی فرقی به حال من نمیکرد. گفتم که زمان ما کنترل پروژه از این چیزا نداشت!!!
:);):gol:

ed323

عضو جدید
خواهش میکنم
آره، گفتم تکراری نباشه!!
خوب اگرم بودی فرقی به حال من نمیکرد. گفتم که زمان ما کنترل پروژه از این چیزا نداشت!!!
:);):gol:
خوبه بازی با واژگانت خیلی قویه................;)
اینو فقط به یه دلیل گفتم که خودتم میدونی....!!!1!!!:surprised: خوش به حالت که پروژه نداشتی.....:redface:

tigerman_h

عضو جدید
خوبه بازی با واژگانت خیلی قویه................;)
اینو فقط به یه دلیل گفتم که خودتم میدونی....!!!1!!!:surprised: خوش به حالت که پروژه نداشتی.....:redface:
نسبت به عبارت «بازی با واژگان»، احساس خوبی ندارم چون به نظرم، بار معناییش بیشتر منفیه!
چیو خودم میدونم؟!!
پروژه داشتیم، اما از نوع خیلی خفن! نه با msp یا p3 یا p6. هیشکی نتونس انجامش بده!!:confused:

sheyda_star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...:gol:بچه ها درس"تئوري تصميم گيري" براي گرايش خاصيه؟؟حمل و نقل بيتره يا اين درس؟:redface:

tigerman_h

عضو جدید
سلام...:gol:بچه ها درس"تئوري تصميم گيري" براي گرايش خاصيه؟؟حمل و نقل بيتره يا اين درس؟:redface:
سلام :gol::gol:
فکر میکنم برای همه‏ی گرایشا اختیاریه. من که پاسش نکردم ولی بر و بچ میگن راحته
حمل و نقل برای بچه های تحلیل، اجباریه. زیادم سخت نیست. البته بستگی به مباحثی داره که استادتون ارائه میده. اگه حول مهندسی ترافیک باشه، پیچیدگی خاصی نداره. اما اگه وارد مباحث scm و مسئله‏ی تخصیص بشه، ناگزیر گذرتون به الگوریتم های فرا ابتکاری میخوره و مسائلش تو واقعیت بسیار بسیار سخت و گاهی غیر قابل حله!
نترسیا! :) غالباً اساتید انقدر سخت‏گیر نیستن
موفق باشی:gol:;)

sheyda_star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام :gol::gol:
فکر میکنم برای همه‏ی گرایشا اختیاریه. من که پاسش نکردم ولی بر و بچ میگن راحته
حمل و نقل برای بچه های تحلیل، اجباریه. زیادم سخت نیست. البته بستگی به مباحثی داره که استادتون ارائه میده. اگه حول مهندسی ترافیک باشه، پیچیدگی خاصی نداره. اما اگه وارد مباحث scm و مسئله‏ی تخصیص بشه، ناگزیر گذرتون به الگوریتم های فرا ابتکاری میخوره و مسائلش تو واقعیت بسیار بسیار سخت و گاهی غیر قابل حله!
نترسیا! :) غالباً اساتید انقدر سخت‏گیر نیستن
موفق باشی:gol:;)

سلام..
ممنون از جوابتون:gol:

آخه واسه ما درس "حمل و نقل" يه كتاب 350 صفحه اي داره ،ميگن خيلي راحته ولي نه استاد داره نه كلاس:(..ولي اين" تئوري تصمصم گيري "خيلي شرايط بهتري داره، كلاساش واستادش خيلي خوفه ،:redface:فقط سرگروهمون ميگه اين درس هيچ كارتون نمياد ....حالا من موندم چيكار كنم..اگه اين درس اصلا به درد نميخوره كه نگيرم:razz:

مرسي..همچنين:redface::gol:

tigerman_h

عضو جدید
سلام..
ممنون از جوابتون:gol:

آخه واسه ما درس "حمل و نقل" يه كتاب 350 صفحه اي داره ،ميگن خيلي راحته ولي نه استاد داره نه كلاس:(..ولي اين" تئوري تصمصم گيري "خيلي شرايط بهتري داره، كلاساش واستادش خيلي خوفه ،:redface:فقط سرگروهمون ميگه اين درس هيچ كارتون نمياد ....حالا من موندم چيكار كنم..اگه اين درس اصلا به درد نميخوره كه نگيرم:razz:

مرسي..همچنين:redface::gol:
سلام
چه عرض کنم..
اسمش که بد نی. تو دانشگاه ما با نام آنالیز تصمیم‏گیری ارائه میشه. به نظر جالب میاد. مخصوصاً برا اونایی که به مدیریت علاقه دارن؛ چون دائماً باید تصمیم بگیرن.
اگه حمل ونقل خودخوانه که اونم یه سری مشکلات خواهد داشت و در کل شاید چندان کاربردی نشه.
باز هرجور خودت صلاح میدونی.
:gol:

sheyda_star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چه عرض کنم..
اسمش که بد نی. تو دانشگاه ما با نام آنالیز تصمیم‏گیری ارائه میشه. به نظر جالب میاد. مخصوصاً برا اونایی که به مدیریت علاقه دارن؛ چون دائماً باید تصمیم بگیرن.
اگه حمل ونقل خودخوانه که اونم یه سری مشکلات خواهد داشت و در کل شاید چندان کاربردی نشه.
باز هرجور خودت صلاح میدونی.

اهان
آره من يكمي به مديريت هم علاقه دارم :tooth: آره اونم مشكلات داره..ممنون از راهنماييتون.. :w17: :w17: احتمالا بگيرمش

تشكر:gol::gol:

tigerman_h

عضو جدید
سلام :)
عید همگی مبارک :gol:
موافقید راجع به دروس مورد علاقمون و علتش یه مقدار با هم صحبت کنیم؟؟ یعنی هرکی بگه چه درسی رو دوس داره و چرا؟؟ نمیخوام خیلی وارد عمق قضیه بشیما..
موفق باشید :gol:

ed323

عضو جدید
موافقید راجع به دروس مورد علاقمون و علتش یه مقدار با هم صحبت کنیم؟؟ یعنی هرکی بگه چه درسی رو دوس داره و چرا؟؟ نمیخوام خیلی وارد عمق قضیه بشیما..

سلام
پيشنهاد خيلي خوبيه ! من پايه ام ;)
من درساي زيادي رو دوست دارم ! اما اول شما شروع كنيد ببينم چه جوري ميخوايد مباحث رو ببريد جلو بعد ما هم ميايم و ادامه ميديم !
پس شروع كنيد............

ilCapitano

عضو جدید
سلام، روی منم می تونید حساب کنید.

UK 2008

عضو جدید
تحقیق 2

تحقیق 2

سلام من این ترم تحقیق 2 گرفتم واقعا سخته....استادم یه سوال داده .حلش کردم ولی نمیدونم چرا با جواب آخری که استاد داده یکی نمیشه..اگه میشه کمکم کنید
مسله را به روش صفحات برشی حل کنید ؟
Max=3x1+x2+3x3
2x1+x2+x3<=2
x1+2x2+3x3<=5

tigerman_h

عضو جدید

سلام
پيشنهاد خيلي خوبيه ! من پايه ام ;)
من درساي زيادي رو دوست دارم ! اما اول شما شروع كنيد ببينم چه جوري ميخوايد مباحث رو ببريد جلو بعد ما هم ميايم و ادامه ميديم !
پس شروع كنيد............
من از کنترل پروژه و کنترل کیفیت خوشم میاد. مخصوصاً کنترل کیفیت چون فک میکنم تو ایران جای کار داره. شبیه‏سازی هم جالب به نظر میاد.

سلام، روی منم می تونید حساب کنید.
سلام
پس لطفاً شروع کنید..

سلام من این ترم تحقیق 2 گرفتم واقعا سخته....استادم یه سوال داده .حلش کردم ولی نمیدونم چرا با جواب آخری که استاد داده یکی نمیشه..اگه میشه کمکم کنید
مسله را به روش صفحات برشی حل کنید ؟
Max=3x1+x2+3x3
2x1+x2+x3<=2
x1+2x2+3x3<=5
:warn:سلام
جالبه.. قرار بود در مورد دروس مورد علاقه و علت اون صحبت کنیم و وارد عمق مطالب نشیم؛ اما الآن دارم یه مسئله میبینم! :surprised: :smile: یادم رفته، ولی سعی میکنم جواب بدم یا از بقیه دوستان کمک بگیرم..

آخرین ویرایش:

ed323

عضو جدید
من از کنترل پروژه و کنترل کیفیت خوشم میاد. مخصوصاً کنترل کیفیت چون فک میکنم تو ایران جای کار داره. شبیه‏سازی هم جالب به نظر میاد.
اگه ميشه يه كم بيشتر توضيح بديد در مورد اين جاي كارش تو ايران! ممنون :gol:
من از درساي دوره ي دبيرستان شروع ميكنم و ربطش رو به مهندسي صنايع ميگم :
1. هندسه : چون باعث ميشه ادم بر اساس يه سري قوانين در مورد بقيه ي چيزا نظر بده ! و براي يه مهندس صنايع لازمه كه هندسي و ار حرف بزنه و فكر كنه !
2. گسسته : بخش احتمالاتش ؛ كه به امار مهندسي و تئوري احتمالات دانشگاه هم مربوطه ؛
يه مهندسه صنايع هميشه بايد مسائل رو استوكستيك ببينه و بعد در موردشون فكر كنه و نظر بده !
3. امادگي دفاعي هم دوست داشتم اما ربطش رو به مهندسي صنايع نميدونم ! خصوصا از قسمت نظام جمعش :gol::gol::gol::smile:
4. ادبيات : كلا دوسش دارم ؛ و يك مهندس صنايع بايد فن بيان قوي اي داشته باشه به خاطر همين بايد ادبياتش خوب باشه هم گفتاري و هم نوشتاري خصوصا موقع تحويل گزارش !
فعلا اينا باشه تا بعد بيام و در مورد درساي دانشگاه بگم
دوستان عزيز اگر با چيزايي كه گفتم مخالف بوديد نظراتتون رو بگيد خوشحال ميشم بدونم

tigerman_h

عضو جدید
اگه ميشه يه كم بيشتر توضيح بديد در مورد اين جاي كارش تو ايران! ممنون :gol:
من از درساي دوره ي دبيرستان شروع ميكنم و ربطش رو به مهندسي صنايع ميگم :
1. هندسه : چون باعث ميشه ادم بر اساس يه سري قوانين در مورد بقيه ي چيزا نظر بده ! و براي يه مهندس صنايع لازمه كه هندسي و ار حرف بزنه و فكر كنه !
2. گسسته : بخش احتمالاتش ؛ كه به امار مهندسي و تئوري احتمالات دانشگاه هم مربوطه ؛
يه مهندسه صنايع هميشه بايد مسائل رو استوكستيك ببينه و بعد در موردشون فكر كنه و نظر بده !
3. امادگي دفاعي هم دوست داشتم اما ربطش رو به مهندسي صنايع نميدونم ! خصوصا از قسمت نظام جمعش :gol::gol::gol::smile:
4. ادبيات : كلا دوسش دارم ؛ و يك مهندس صنايع بايد فن بيان قوي اي داشته باشه به خاطر همين بايد ادبياتش خوب باشه هم گفتاري و هم نوشتاري خصوصا موقع تحويل گزارش !
فعلا اينا باشه تا بعد بيام و در مورد درساي دانشگاه بگم
دوستان عزيز اگر با چيزايي كه گفتم مخالف بوديد نظراتتون رو بگيد خوشحال ميشم بدونم
جای کارش مربوط به بحث کنترل کیفیت آنلاینه که فک میکنم زیاد جدی گرفته نمیشه.
هندسه، گسسته و ادبیات رو هستم. این نشون میده همینجوری نیومدی تو رشته مهندسی. جای تبریک فراوان داره :w23: فقط متعجبم؛ مگه خانومام آمادگی دفاعی دارن؟؟! :w20: نکنه میدون تیر هم رفتین؟!!! :w08:

negin1313

عضو جدید
جای کارش مربوط به بحث کنترل کیفیت آنلاینه که فک میکنم زیاد جدی گرفته نمیشه.
هندسه، گسسته و ادبیات رو هستم. این نشون میده همینجوری نیومدی تو رشته مهندسی. جای تبریک فراوان داره :w23: فقط متعجبم؛ مگه خانومام آمادگی دفاعی دارن؟؟! :w20: نکنه میدون تیر هم رفتین؟!!! :w08:

آره آمادگی دفاعی داشتیم یه جا رفتیم تفنگ یادمون دادن سر هم کنیم ;)

ed323

عضو جدید
همونطور كه دوست عزيزمون ميگن داشتيم تازه جات خالي چه نظام جمعي ميرفتم من ! يادش بخير .
درساي دانشگاهم كنترل موجودي ، كنترل كيفيت ، كنترل پروژه ، ارزيابي و طرح ريزي و... رو دوس
دارم الان فيلم شروع شد بعدا دليلامو ميگم !

ilCapitano

عضو جدید
همونطور كه دوست عزيزمون ميگن داشتيم تازه جات خالي چه نظام جمعي ميرفتم من ! يادش بخير .
درساي دانشگاهم كنترل موجودي ، كنترل كيفيت ، كنترل پروژه ، ارزيابي و طرح ريزي و... رو دوس
مرسی از اینکه اینقدر کامل توضیح دادید چرا دوست دارید!!!
این تلویزیون با دانشجو های ما چیکار می کنه!!!!!
منم علی الحساب نقشه کشی رو چون از کامپیوتر خوشم میاد البته برنامه نویسی هم همینطور

Pro

عضو جدید
سلام. ممنون، إن‏شاالله شما و سایر دوستان هم سال پرخیری داشته باشید.
همه‏ دروس تخصصی صنایع خوب و کاربردی هستند.
من از درس اخلاق و معارف هم خیلی خوشم میاد. چون به نظرم دروسی فوق‏العاده کاربردی هستند. البته نه به شکل خواندن و تست زدن یا نمره آوردن..
و البته شبیه‏سازی رو بیش از بقیه دوست دارم. علت این امر رو هم دقیقاً نمیدونم! ممکنه به خاطر استاد خوب، نرم‏افزاری که در این زمینه یاد گرفتم، کارهایی که تا به حال انجام دادم، نمره‏ی خوب و از این قبیل مسایل باشه. شاید هم به خاطر جذابیت پیش‏بینی موجود در ذات شبیه‏سازی باشه. اینکه بدون انجام تغییرات در واقعیت، نتیجه رو ببینیم.

tigerman_h

عضو جدید
:eek::warn:بابا ایول!

:warn::biggrin: خیلی جالبه

مرسی از اینکه اینقدر کامل توضیح دادید چرا دوست دارید!!!
این تلویزیون با دانشجو های ما چیکار می کنه!!!!!
منم علی الحساب نقشه کشی رو چون از کامپیوتر خوشم میاد البته برنامه نویسی هم همینطور
علی‏الحساب ممنون که نظر دادی :smile: :gol:
تو برنامه‏نویسی واردی؟

سلام. ممنون، إن‏شاالله شما و سایر دوستان هم سال پرخیری داشته باشید.
همه‏ دروس تخصصی صنایع خوب و کاربردی هستند.
من از درس اخلاق و معارف هم خیلی خوشم میاد. چون به نظرم دروسی فوق‏العاده کاربردی هستند. البته نه به شکل خواندن و تست زدن یا نمره آوردن..
و البته شبیه‏سازی رو بیش از بقیه دوست دارم. علت این امر رو هم دقیقاً نمیدونم! ممکنه به خاطر استاد خوب، نرم‏افزاری که در این زمینه یاد گرفتم، کارهایی که تا به حال انجام دادم، نمره‏ی خوب و از این قبیل مسایل باشه. شاید هم به خاطر جذابیت پیش‏بینی موجود در ذات شبیه‏سازی باشه. اینکه بدون انجام تغییرات در واقعیت، نتیجه رو ببینیم.
سلام
تشکر که اومدین. :gol:

ed323

عضو جدید
ببخشيد چي جالبه ؟!
+ ميشه در مورد QC‌انلاين توضيح بديد ؟
حالا من دلايلمو بگم : كنترل موجودي : برميگرده به اينده نگري ؛ يه مهندس صنايع بايد تو هر كاري اينده نگر باشه تا يه وقت متحمل زيان نشه
كنترل پروژه : خيلي دوسش دارم خودم نميدونم چرا ؟ اما فك كنم اگه يه روزي قسمت بشه تو اين زمينه كار كنم
كيفيت : خوبه به قول دوستمون جاي كار داره اما نميدونم تو ايران اين جاي كار معني پيدا ميكنه يا نه ؟!
ارزيابي : چون اولين درسي بود كه يه كم احساس كردم دارم كاراي مهندسي ياد ميگيرم !
طرح ريزي : چون استادشو دوست دارم تازه كلي باهم كل داره و فك كنم منو ميندازه !
شبيه سازي : نميدونم چرا؟
هنوز هست اما بعدا ميگم.
ممنون از بقيه ي دوستان به هر نظرات جالب بود :gol:

tigerman_h

عضو جدید
ببخشيد چي جالبه ؟!
+ ميشه در مورد QC‌انلاين توضيح بديد ؟
حالا من دلايلمو بگم : كنترل موجودي : برميگرده به اينده نگري ؛ يه مهندس صنايع بايد تو هر كاري اينده نگر باشه تا يه وقت متحمل زيان نشه
كنترل پروژه : خيلي دوسش دارم خودم نميدونم چرا ؟ اما فك كنم اگه يه روزي قسمت بشه تو اين زمينه كار كنم
كيفيت : خوبه به قول دوستمون جاي كار داره اما نميدونم تو ايران اين جاي كار معني پيدا ميكنه يا نه ؟!
ارزيابي : چون اولين درسي بود كه يه كم احساس كردم دارم كاراي مهندسي ياد ميگيرم !
طرح ريزي : چون استادشو دوست دارم تازه كلي باهم كل داره و فك كنم منو ميندازه !
شبيه سازي : نميدونم چرا؟
هنوز هست اما بعدا ميگم.
ممنون از بقيه ي دوستان به هر نظرات جالب بود :gol:
اینکه نظام جمع میرفتین! راستی من یه حدسی زدم! شما تو مدرسه تیزهوشان درس خوندین؟! جوابشو میتونین در گوشم بگین!!
آره، به طور خلاصه «ریشه‏یابی مشکلات کیفی و علل خروج فرآیند از حالت کنترل و یا تشخیص روند غیر طبیعی فرآیند به صورت آنلاین»

ilCapitano

عضو جدید
راستی، آیین زندگی رو هم دوست دارم، چون به درد زندگی آینده می خوره!
استاد ما چون خودش روانشناس بود، بسیار جذاب و مفید درس می داد که فکر می کنم همه بچه های دانشگاهمون به این دلیل از این درس و استاد خوششون میاد.

ind-ave

عضو جدید
:gol:سلام
عید همگی شما بچه ها هم مبارک باشه امیدوارم که همه یه سال رویایی رو تجربه کنیم:gol:

من از تمام درسایی که تا به حال پاس کردم استاتیک و مقاومت مصالحو یه جور دیگه ای دوست دارم بعد از اون ها تحقیق در عملیات چون تمام درسای تخصصی صنایع از زیر شاخه هاش هستن من این ترم شبیه سازی دارم ولی فکر میکنم که دامنه این درس خیلی وسیع و کاربردی باشه و قطعا مفید بهر حال من تقریبا تمام درسای تخصصی رشتمونو دوست می دارم:eek::eek:

tigerman_h

عضو جدید
راستی، آیین زندگی رو هم دوست دارم، چون به درد زندگی آینده می خوره!
استاد ما چون خودش روانشناس بود، بسیار جذاب و مفید درس می داد که فکر می کنم همه بچه های دانشگاهمون به این دلیل از این درس و استاد خوششون میاد.

عید همگی شما بچه ها هم مبارک باشه امیدوارم که همه یه سال رویایی رو تجربه کنیم:gol:

من از تمام درسایی که تا به حال پاس کردم استاتیک و مقاومت مصالحو یه جور دیگه ای دوست دارم بعد از اون ها تحقیق در عملیات چون تمام درسای تخصصی صنایع از زیر شاخه هاش هستن من این ترم شبیه سازی دارم ولی فکر میکنم که دامنه این درس خیلی وسیع و کاربردی باشه و قطعا مفید بهر حال من تقریبا تمام درسای تخصصی رشتمونو دوست می دارم:eek::eek:
سلام
ممنون. عید شمام مبارک. همچنین

آفرین به هر دوی شما :);) :gol::gol:

آقا/خانم ind-ave نگفتی چرا استاتیک و مقاومت مصالح رو یه جور دیگه‏ای دوست میداریا!.. :smile:

ind-ave

عضو جدید
یه دلیلش به خاطر استاد و دلیل اصلیش به خاطر علاقه به مکانیک شاید ولی در کل به ماهیت این جور درس ها علاقه ی زیادی دارم.:surprised::eek: