آزادی ...

ramin_mo66

عضو جدید
متاسفانه هنوز ترس بیمارگونه و مبهمی درباره مفهوم آزادی در بسیاری از جوامع وجود دارد . گاهی آن را با مفاهیمی چون بی بندوباری و بی قیدی اشتباه می گیرند. درحالیکه مفهوم و کاربرد آن به مراتب وسیع تر است ...

ادراک و استنباط خودتان را درباره مفهوم آزادی بفرمایید .

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متاسفانه هنوز ترس بیمارگونه و مبهمی درباره مفهوم آزادی در بسیاری از جوامع وجود دارد . گاهی آن را با مفاهیمی چون بی بندوباری و بی قیدی اشتباه می گیرند. درحالیکه مفهوم و کاربرد آن به مراتب وسیع تر است ...

ادراک و استنباط خودتان را درباره مفهوم آزادی بفرمایید .
استادی داشتیم که 30 سال از عمر 45 سالشو در فرنگستان به سر برده بود.
می گفت:
آزادی یعنی قدرت انجام تمامی ذهنیات و فعالیت در حیته ی یک قانون مشخص
این قانون مشخص خیلی تامل برانگیزه ، چون خط قرمزی برای هرج و مرج
آزادی از نظر من نقطه ی جمعی آزادگی تا من و اشخاص درون جامعه ی من به آزادی شخصی یا آزادگی نرسیم و برای خودمون قید های بدون معنی بزاریم ، هیچ گاه معنای آزادی رو لمس نمیکنیم..
همه باید از بند دیگران و مسائل پیش پا افتاده آزاد بشیم تا به جامعه ی آزاد برسیم...

ramin_mo66

عضو جدید
آزادی تنها مختص به آزادی های فردی و انتخاب های شخصی نمی شود ...

آزادی بیان و آزادی انتقاد از شرایط نامطلوب اقتصادی و اجتماعی توسط نهادهای مدنی و سازمان های مردمی نیز از جمله آزادی های اجتماعی افراد یک اجتماع است که در یک جامعه توسعه یافته و پیشرفته برای آن ارزش بسیار قائل می شوند...

آزادی های اجتماعی از جمله آزادی بیان و آزادی انتقاد سبب ایجاد تعادل در سطوح مختلف زندگی اجتماعی و جلوگیری از ناهنجاری های سیاسی ـ اقتصادی و اجتماعی می گردد که ارکان زندگی اجتماعی انسان را تشکیل می دهند ...

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آزادی تنها مختص به آزادی های فردی و انتخاب های شخصی نمی شود ...

آزادی بیان و آزادی انتقاد از شرایط نامطلوب اقتصادی و اجتماعی توسط نهادهای مدنی و سازمان های مردمی نیز از جمله آزادی های اجتماعی افراد یک اجتماع است که در یک جامعه توسعه یافته و پیشرفته برای آن ارزش بسیار قائل می شوند...

آزادی های اجتماعی از جمله آزادی بیان و آزادی انتقاد سبب ایجاد تعادل در سطوح مختلف زندگی اجتماعی و جلوگیری از ناهنجاری های سیاسی ـ اقتصادی و اجتماعی می گردد که ارکان زندگی اجتماعی انسان را تشکیل می دهند ...
آزادی بیان و یا آزادی های اجتماعی در یک جامعه ی مدنی میتونه در حیته ی یک قانون قرار یگیره ، آزادی مثل یک سد خروشانه ، اگر کنترل نشه هر آن باعث سیلاب و یا همان هرج و مرج میشه ؛ در اینجا قانون محدودیت آزادی نیست بلکه آزادی رو به وجود میاره تا بشه کنترلش کرد....