بدون شرح :برترین دانشگاه ایران و نبودن آن حتی در top ranking asia

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
100 دانشگاه برتر در سطح جهانی .

100 دانشگاه برتر در آسیا.

وضعیت دانشگاههای ایران در Rankingجهانی

نکته جالب واسه خودم به شخصه وضعیت عربستان در این ranking بود!!!!!!!!
منبع:برگرفته شده از
http://www.webometrics.info/top12000.asp?offset=850

Arash_Sn

عضو جدید
شما میدانید مفهوم این لیست چیست ؟
لطفاً اگر میدانید توضیح دهید تا دیگران هم متوجه گردنند !

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما میدانید مفهوم این لیست چیست ؟
لطفاً اگر میدانید توضیح دهید تا دیگران هم متوجه گردنند !

اون دو تا تصویر اول 100 دانشگاه برتر در سطح جهان نشون میده که برترینش 1 Harvard University * هست وتا رتبه 30 متعلق به ایالات متحده است

2تا تصویر بعدی 100 دانشگاه برتر توی آسیا رو نشون میده که اولینش 1 هست University of Tokyo

تصویر آخر فک کنم واضح باشه چون رتبه اولین و برترین دانشگاه ایران توی این ranking نشون میده که متعلق به دانشگاه تهران با رتبه 899 در سطح جهانی هست و جالب اینکه در asia top ranking نام دانشگاه برتر ایران نیست
اگه تصاویر نامفهوم هست لینکشو گذاشتم ازش استفاده کنید

آخرین ویرایش:

Arash_Sn

عضو جدید
اون دو تا تصویر اول 100 دانشگاه برتر در سطح جهان نشون میده که برترینش 1 Harvard University * هست وتا رتبه 30 متعلق به ایالات متحده است

2تا تصویر بعدی 100 دانشگاه برتر توی آسیا رو نشون میده که اولینش 1 هست University of Tokyo

تصویر آخر فک کنم واضح باشه چون رتبه اولین و برترین دانشگاه ایران توی این ranking نشون میده که متعلق به دانشگاه تهران با رتبه 899 در سطح جهانی هست و جالب اینکه در asia top ranking نام دانشگاه برتر ایران نیست
اگه تصاویر نامفهوم هست لینکشو گذاشتم ازش استفاده کنید

خوب دوست من، مطالبی که گفتی خودم در پست اول شما دیدم !

سوال من این است که آیا خودتان میدانید که این رده بندی بر چه اساسی انجام شده است ؟

این ترین چه صفتی را تکمیل میکند ؟
آیا منظور آن گردش مالی دانشگاه است؟
آیا این لیست بیشترین دانشجو را دارند؟
آیا با کیفیت ترین آموزش را دارا میباشند؟
آیا بهترین تیمهای ورزشی را دارند؟
و یا هزاران آیا ی دیگر؟

شما به صفحه توضیحات این منبعی که خودتان معرفی کردید مراجعه کنید
http://www.webometrics.info/about_rank.html

و این قسمت را در آنجا ببینید:

همانطور که میبینید کیفیت آموزشی در این رتبه بندی جائی ندارد و دیده شدن در اینترنت بیش از نیمی از وزن این امتیاز بندی را به خود اختصاص میدهد! پس اگر دانشگاه شما از نظر کیفیت آموزشی بهترین دانشگاه دنیا باشد ولی وب سایت قدرتمند نداشته باشد در این رده بندی جائی ندارد !​

در تصویر پائین از همان منبع نیز مقایسه دو روش رتبه بندی ARWU و WR را میبنید.​

دانشگاه های آمریکا بدلیل داشتن وب سایتهای قوی ( که بخش عمده دلیل آن تبلیغات جهت گرفتن دانشجو و فروش محصولات علمی است ) در این رتبه بندی در بهترین جایگاه قرار گرفته اند و شما آنها را از دانشگاه های پکن و مسکو که در حال حاضر بیشترین تولیدات علمی را بخود اختصاص داده اند در ردیف بالاتری میبینید.

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که موضوع جدیدی نیست ما دیگه بهش عادت کردیم