"مسئله اختصاصی پول خورد"

nazaninfatemeh

عضو جدید
با سلام وخسته نباشید خدمت شما دوستان و همباشگاهی های عزیز

درس طراحی الگریتم ما ی پروژه داره به نام "مسئله اختصاصی پول خورد"
باید ی پاور درست کنم که شامل
-توضیح درموردش و
-الگوریتمش و
-برنامه ++C و
-مرتبه اجراییش باشه

توضیحی که درموردش داد اینبود که وقتی میری عابر و 50 هزار میخوای چطوری بهت پول بده که تا آخر شب همه ی پولاش براش بمونه یعنی این 50 تمنو ی تراول بده یا ی 20ی بده با 3 تا 10ی یا همشو 10ی بده و.....
توی گوگل سرچیدم فهشم داد
ترو خدا کمکم کنید
ممنونم که وقت گذاشتین و به این تایپیک سر زدین ممنونم

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام وخسته نباشید خدمت شما دوستان و همباشگاهی های عزیز

درس طراحی الگریتم ما ی پروژه داره به نام "مسئله اختصاصی پول خورد"
باید ی پاور درست کنم که شامل
-توضیح درموردش و
-الگوریتمش و
-برنامه ++C و
-مرتبه اجراییش باشه

توضیحی که درموردش داد اینبود که وقتی میری عابر و 50 هزار میخوای چطوری بهت پول بده که تا آخر شب همه ی پولاش براش بمونه یعنی این 50 تمنو ی تراول بده یا ی 20ی بده با 3 تا 10ی یا همشو 10ی بده و.....
توی گوگل سرچیدم فهشم داد
ترو خدا کمکم کنید
ممنونم که وقت گذاشتین و به این تایپیک سر زدین ممنونم

سلام

منظورتون همون الگوریتم ماشین سکه خرد کن هس؟؟

اگر اون باشه کارش به این صورته اگر شما ی اسکناس دارینو میخاین خردش کنین باید ببینین ماشین سکه خرد کن چ اسکناس هایی داره
بعد از با ارزش ترین سکه یا اسکناس شروع میکنیم و چنانچه ارزش ان بیشتر از سکه یا اسکناسی هس ک قراره خردش کنین ب سراغ باارزش ترین اسکناس بعدی میرین ، وگرنه به تعداد حداکثر ممکن از ان بردارین!همین کارو درباره برای باارزش ترین سکه یا اسکناس های بعدی هم تکرار کنین!
نکته:ممکن هس موجودی برخی از اسکناس هایا سکه اصلا صفرباشه!!!!

اگر منظورتون این الگوریتمه بگین تا من ی شبهه کد ازش قرار بدم براتون!!

موفق باشید
;)

nazaninfatemeh

عضو جدید
سلام

منظورتون همون الگوریتم ماشین سکه خرد کن هس؟؟

اگر اون باشه کارش به این صورته اگر شما ی اسکناس دارینو میخاین خردش کنین باید ببینین ماشین سکه خرد کن چ اسکناس هایی داره
بعد از با ارزش ترین سکه یا اسکناس شروع میکنیم و چنانچه ارزش ان بیشتر از سکه یا اسکناسی هس ک قراره خردش کنین ب سراغ باارزش ترین اسکناس بعدی میرین ، وگرنه به تعداد حداکثر ممکن از ان بردارین!همین کارو درباره برای باارزش ترین سکه یا اسکناس های بعدی هم تکرار کنین!
نکته:ممکن هس موجودی برخی از اسکناس هایا سکه اصلا صفرباشه!!!!

اگر منظورتون این الگوریتمه بگین تا من ی شبهه کد ازش قرار بدم براتون!!

موفق باشید
;)

متاسفانه هیچی در موردش نمیدونم خودم
لطف کنین بهم بدینش تا به استادم نشون بدم
واقعا لطف میکنین ممنونم

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز
از این که مقداری دیر جواب دادم معذرت می خواهم . بنا به دلایلی وضعیت خوبی برای فکر کردن و پاسخگویی سریع را نداشتم .
چندان در خصوص این درس و این مورد چیزی نمی دانم .
یک ایده جالب که می توانید در صورت نوشتن الگوریتم در نظر بگیرید که به درد بخور باشد .
البته منطقی ترین حالت برای خرد کردن پول به صورتی که برای هر مبلغی در آینده شانس بیشتری برای پول خرد وجود داشته باشد این است که شما در هر بار پرداخت وجه از بزرگترین اسکناس ها و به تعداد کمترین برگ اسکناس استفاده کنید که در این صورت هم از میزان و تعداد پردازش کمتر می شود و هم شانس بیشتری برای پول های خرد تر در آینده است .
ایده اینکه به صورت تعاملی با کاربران این کار را انجام دهید که به نوعی مشتریان را بیشتر راغب می کند تا از این بانک برای دریافت وجه استفاده کنند .
بر اساس یک آمارگیری خوب حدود زمانی که مشتریان به پول درشت تر نیاز دارند یا خرد تر را پیدا کنید و بر اساس زمان بندی تعریف کنید که :
برای مثال :
مردم در حدود اوایل صبح به پول خردتر نیاز بیشتری دارند . مثلا از ساعت 6:30 تا 11 صبح سعی شود پول خرد تر ارائه کند .
در حدود غروب بیشتر پول خرد تر استفاده می شود . مثلا از ساعت 16 تا 21 سعی شود پول خرد تر ارائه شود .
در ساعات دیگر اولویت ارائه پول درشت تر باشد .
البته این یک ایده است . مطمئنا نیاز به آمار مفصلی دارد .
ایده های دیگری نیز می توان در این مسئله دخیل کرد . بایستی بیشتر وقت بگذارید و خودتان را در این موقعیت حس کنید و مشکلات این کار را پیدا کنید .
با تشکر - سیستم 32

nazaninfatemeh

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز
از این که مقداری دیر جواب دادم معذرت می خواهم . بنا به دلایلی وضعیت خوبی برای فکر کردن و پاسخگویی سریع را نداشتم .
چندان در خصوص این درس و این مورد چیزی نمی دانم .
یک ایده جالب که می توانید در صورت نوشتن الگوریتم در نظر بگیرید که به درد بخور باشد .
البته منطقی ترین حالت برای خرد کردن پول به صورتی که برای هر مبلغی در آینده شانس بیشتری برای پول خرد وجود داشته باشد این است که شما در هر بار پرداخت وجه از بزرگترین اسکناس ها و به تعداد کمترین برگ اسکناس استفاده کنید که در این صورت هم از میزان و تعداد پردازش کمتر می شود و هم شانس بیشتری برای پول های خرد تر در آینده است .
ایده اینکه به صورت تعاملی با کاربران این کار را انجام دهید که به نوعی مشتریان را بیشتر راغب می کند تا از این بانک برای دریافت وجه استفاده کنند .
بر اساس یک آمارگیری خوب حدود زمانی که مشتریان به پول درشت تر نیاز دارند یا خرد تر را پیدا کنید و بر اساس زمان بندی تعریف کنید که :
برای مثال :
مردم در حدود اوایل صبح به پول خردتر نیاز بیشتری دارند . مثلا از ساعت 6:30 تا 11 صبح سعی شود پول خرد تر ارائه کند .
در حدود غروب بیشتر پول خرد تر استفاده می شود . مثلا از ساعت 16 تا 21 سعی شود پول خرد تر ارائه شود .
در ساعات دیگر اولویت ارائه پول درشت تر باشد .
البته این یک ایده است . مطمئنا نیاز به آمار مفصلی دارد .
ایده های دیگری نیز می توان در این مسئله دخیل کرد . بایستی بیشتر وقت بگذارید و خودتان را در این موقعیت حس کنید و مشکلات این کار را پیدا کنید .
با تشکر - سیستم 32

تشکر فراوان
عزیز استادمون گفت همش تو نت هست چیزی واسه آمارگیری خودم نیست
فقط بایئد تو نت پیدا میشد
دوستای دیگم که چیزیای دیگه برداشتم این مکلو ندارن
همه چی تو نت پیدا کردن
نمیدونم چرا این روزا گوگل انقده خنگ شده قبلنا شعورش بالاتر بود انگار
پیر شده فک کنم!

بالا