فوتسال

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
.
.
.

واقعا نمیدونم چی بگم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:eek::surprised::cry::confused::(:razz:

تیم جوانان هم باخت!!!

فوتسال هم که دیگه حرفی نزنم بهتره!!!!!

sajad 3000

کاربر فعال تالار اقتصاد ,
کاربر ممتاز
این باخت مبارک آقایان کفاشیان و ترابیان. :wallbash:

E ntezar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا اینا چشونه ثبات ندارند تا یه بازی میبرند دست وپاشونو گم میکنن هم از فوتبال هم از فوتسال

GAME_OVER

کاربر فعال باشگاه ورزشی ,
کاربر ممتاز
با دسته گل اقايان فوتسال دو پله سقوط کرد

تیم ملی فوتسال ایران با شکست برابر کلمبیا دو پله در رده‌بندی جهانی سقوط کرد.:razz:
تیم ملی فوتسال ایران شب گذشته در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی برابر کلمبیا با نتیجه 2 بر یک مغلوب شد و از دور مسابقات حذف شد. این شکست که با اعلام سایت فیفا نیز یک شگفتی بود، باعث شد تیم ملی ایران دو پله در رده بندی جهانی سقوط کند و در رده هشتم قرار بگیرد. در این رده بندی کلمبیا با توجه به این پیروزی توانست پنج پله صعود کند و در رده پانزدهم بایستد.

رده بندی 20 تیم برتر دنیا به شرح زیر است:

1- اسپانیا 1983 امتیاز
2- برزیل 1937 امتیاز
3- ایتالیا 1782 امتیاز
4- روسیه 1713 امتیاز
5- پرتغال 1623 امتیاز
6- آرژانتین 1555 امتیاز
7-اوکراین 1537 امتیاز
8- ایران 1519 امتیاز
9- ژاپن 1438 امتیاز
10- پاراگوئه 1409 امتیاز
11- رومانی 1383 امتیاز
12- صربستان1377 امتیاز
13- کورواسی 1359 امتیاز
14- آذربایجان 1323 امتیاز
15- کلمبیا 1314 امتیاز
16- تایلند 1304 امتیاز
17- اسلوواکی 1289 امتیاز
18- بلاروس 1280 امتیاز
19- کاستاریکا 1272 امتیاز
20- چک 1271 امتیاز

در قاره آسیا ایران همچنان به عنوان تیم صدرنشین قرار دارد.

رده‌بندی 5 تیم برتر قاره آسیا به شرح زیر است:

1- ایران 1519 امتیاز
2- ژاپن 1438 امتیاز
3- تایلند 1304 امتیاز
4- ازبکستان 1280 امتیاز
5- استرالیا 1206 امتیاز

با تیم اول رده بندی فیفا مساوی کردیم اونوقت از کلمبیا شکست خوردیم ..:razz:..چی بگیم دیگه وقتی از تایلند شکست میخوریم که دیگه کلمبیا جای خود دارد ..

sajad 3000

کاربر ممتاز
شمس: دیشب با بچه هایم گریه کردیم

سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال گفت تیم ملی با شکست برابر کلمبیا هم ردیف جزایر سلیمان شده است!

جام ورزشی؛ فارس نوشت: حسین شمس در مورد شکست 2 بر یک تیم ملی فوتسال ایران برابر کلمبیا و حذف از جام جهانی عنوان کرد: «این نتیجه در تاریخ فوتسال ایران بی‌نظیر بود. شکست برابر کلمبیا از باخت برابر تایلند هم دردآورتر بود. آماده شده بودیم که به جمع 8 تیم برویم اما با این شکست غیر قابل باور از دور مسابقات حذف شدیم.»

وی ادامه داد: «کلمبیا چیزی از فوتسال نمی‌دانست و محلی از اعراب نداشت اما مساوی برابر آنها برایمان آرزو شده بود. کلمبیا تنها در مرحله گروهی جزایر سلیمان را برد و با شکست برابر نماینده آمریکای جنوبی، فوتسال ما هم ردیف جزایر سلیمان شد.»

شمس تاکید کرد: «نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است. باورم نمی‌شود؛ از شب گذشته در شوک هستم. غیر از مسائل فنی در بحث اخلاقی هم باختیم. پیش از این می‌گفتم بازیکنان از نیمکت حساب نمی‌برند و هر کاری دوست دارند انجام می‌دهند اما کسی حرفم را باور نمی‌کرد. بازیکنان ترسی از نیمکت ندارند و در آن حرکت ناجوانمردانه در حالی که تیم عقب افتاده بود به دروازه‌بان تیم لگد می‌زنند و کسی هم نیست جلوی آنها را بگیرد.»

وی افزود: «آن بازیکن پس از این آبروریزی به سمت این و آن می‌رفت و صدای خود را بالا می‌برد. شب گذشته هم در مسائل اخلاقی و هم فنی باختیم. در بازی دوم هنگامی که پنالتی به سود ما گرفته شد بازیکنان نمی‌دانستند چه کسی باید پنالتی بزند. سر زدن پنالتی با هم دعوا می‌کردند. این مسائل است که می‌گویم هیچ حسابی از نیمکت ایران برده نمی‌شد.»

سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال با اشاره به حضور خسوس اظهار داشت: «بارها اعلام کردم او به درد فوتسال ما نمی‌خورد. 8 سال از فوتسال دور بوده و او را به ما انداختند! خسوس در سه بازی که برگزار شد نتوانست فرم بازی ایران را تغییر دهد و حداقل چرخش کوچکی داشته باشیم.»

شمس درباره علت نتیجه نگرفتن ایران برابر تیم‌های ناشناخته یادآور شد: «تاکتیک‌های محدودی داشتیم و بلد نبودیم چگونه از خط دفاعی حریف بگذریم. وقتی حریف دفاع می‌کرد دیگر هیچ کاری نمی‌توانستیم بکنیم. مگر اسپانیا برابر این تیم‌ها بازی نکرد؟ مربی آنها سکته نمی‌کند بلکه راه حل بلد است اما ما از این تاکتیک‌ها آگاهی نداشتیم.»

این مربی تصریح کرد: «پس از بازگشت از دبی و ناکامی در جام ملت‌های آسیا اعلام کردند باید تغییر و تحولاتی صورت بگیرد. در مجموعه‌ای که مدیر آن به تنهایی فکر می‌کند، تنها لیگ برگزار می‌کند، به تنهایی تعویض می‌کند و همه کارها را خودش انجام می‌دهد و مربی هیچ کاره است، نمی‌توان انتظار موفقیت داشت. در آن زمان هم این مسائل را مطرح کردم اما گوش شنوایی وجود نداشت خودشان می‌خواهند همه کار انجام دهند و زمانی که انتقاد صورت می‌گیرد می‌گویند این آقا قصد بازگشت دارد. در حالی که این گونه نیست و من دلم برای فوتسال می‌سوزد.»

شمس در ادامه گفت: «شب گذشته در خانه ما عزا برپا شده بود. بچه‌هایم گریه می‌کردند و من هم گریه می‌کردم، ما که باید توان‌مان بیشتر باشد اشک‌هایمان جاری شده بود وای به حال افراد دیگر. امیدوارم آقایان از این شکست درس عبرت بگیرند و باز نیایند و برای مردم کری بخوانند. مرد باشند و بروند. آقایان باید بدانند مردم دیگر آنها را نمی‌خواهند و همان اتفاقی که در اصفهان برای آنها رخ داد در سایر شهرها صورت می‌گیرد.»

شمس با اشاره به لغو دیدار دوستانه برابر اوکراین گفت: «چرا آقایان دروغ می‌گویند؟ بازی با اوکراین را خودشان لغو کردند. دیدند نمی‌توانند در شهری این بازی را برگزار کنند و بازی را لغو کردند. در هر شهری که می‌رفتند مردم با آنها همان برخورد را داشتند.»

وی در پایان با اشاره برکناری‌اش در زمان ریاست سعیدلو در سازمان تربیت بدنی گفت: «هم اکنون زمان آن رسیده که یکی پیدا شود و یقه سعیدلو را بگیرد. چرا در آن زمان او چنین تصمیمی گرفت؟‌ سعیدلو در پاسخ به کنار گذاشته شدن من گفته بود که زمان مدیریت 4 ساله است. او حالا بیاید جواب بدهد تیمی که در جام جهانی 2008 با رقبای سرسخت مبارزه کرد و پنجم شد هم اکنون با چه افتضاحی حذف می‌شود. باید مسئولان پاسخگو باشند نه اینکه هر کاری دوست دارند انجام دهند.»

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
.
.
.

کلمبیا 3 بر یک اوکراین رو برد و رفت جزء چهار تا تیم برتر جهان ...
:eek::eek::surprised::surprised::w20:

sajad 3000

کاربر ممتاز
[h=1]ترابيان استعفايش رابه کفاشيان تحويل داد [/h]
رييس کميته فوتسال فدراسيون فوتبال استعفاي رسمي خود را تقديم کفاشيان کرد.

به گزارش ايسنا، عباس ترابيان رييس کميته فوتسال فدراسيون فوتبال استعفاي کتبي خود را به صورت رسمي به علي کفاشيان رييس فدراسيون فوتبال ارائه کرد.

ترابيان پيش از اين به دليل ناکامي تيم ملي فوتسال در رقابت‌هاي جام جهاني اين رشته به صورت شفاهي و در صحبت با رسانه‌ها استعفاي خود را اعلام کرده بود.

sajad 3000

کاربر ممتاز
[h=1]گل‌های من را او زده! [/h]
کاپیتان سابق فوتسال ایران به اظهارات ترابیان علیه خود واکنش نشان داد و از رئیس کمیته فوتسال خواست تا همین امروز از فوتسال برود.

وحید شمسایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در واکنش به صحبت‌های عباس ترابیان مبنی بر این که چه کسی گل‌های شمسایی را شمرده است و او آقای گل جهان نیست؟ بیان کرد: من هیچ کاری برای مملکتم نکردم. اصلا گل‌های من را ترابیان زده است. ترابیان هشت سال بهترین گلزن آسیا شد. اصلا یادم رفته بود. در جام جهانی 2000 گواتمالا این عکس ترابیان بود که به جای شمس در سایت فیفا منتشر شد. من هیچ کاری نکردم. اصلا مگر من بازیکن تیم ملی بودم؟ فقط یادم می‌آید شخصی به نام شمسایی در فوتسال وجود داشت که گل می‌زد و آقای گل جهان شده بود.

وی ادامه داد: یادم می‌آید یک زمان شمسایی بود که افتخار آفرینی می کرد، اما مسئولان فوتسال تقدیر و تشکر خشک و خالی هم نمی‌کردند، اما شمس از جیب خودش یک سکه، درودگر خودرو هدیه می‌داد و قالیباف 30 سکه می‌داد، اما مسئولان فوتسال نکردند، چون به دنبال گدا پروری بودند. من با 350 میلیون بازی نمی‌کنم، چون احتیاجی به آن ندارم و گدا نیستم و خدا مرا کمک کرده و می‌توانم خرج خانواده‌ام را بدهم.

شمسایی افزود: آقای ترابیان! فراموش کرده اید من زمانی که در تیم ملی بودم در تایلند هفت ساندویچ می‌خریدید و می‌گفتید بین 15 نفر مدیریت کنید؟ فراموش کرده اید که پول آب را خودمان حساب می‌کردیم؟ فراموش کرده اید که با اتوبوس شهری در چین جابجا می‌شدیم؟ فراموش کرده‌اید که هفت ساعت در فرودگاه می‌ماندیم، اما دست به جیب نمی‌شدید. این حرف‌ها را به کسی بزن که در فوتسال نباشد و نداند. فراموش کرده‌اید که گفتی تا من باشم اجازه نمی دهم ماهان در فوتسال تیمداری کند؟ بهروز ریخته گران خودش به من گفت، تا عباس ترابیان باشد تیم نمی‌دهم و اگر این آقا برود پنج تیم خواهم داد. فراموش کرده‌ای که با مصطفی نظری به دفترت آمدیم و گفتی که تا من در فوتسال باشم اجازه نمی دهم که ریخته گران در فوتسال باشد؟ یادت رفته 10 تیم را فراری دادی؟ حالا می‌گویی که بضاعت فوتسال همین است؟

ملی‌پوش سابق فوتسال در ادامه با اشاره به این که استعفای ترابیان جنبه تبلیغاتی دارد، افزود: خواهشا ادای آدم‌های خوب را در نیاورید و نگویید که استعفای کتبی دادید. خواهشا امروز بروید. کسی شما را نمی‌خواهد. حالا به من می گویی که گل‌هایم را کسی نشمرده است؟ پس این همه افتخارات در ویترین خانه من برای خودم نیست و امانت ترابیان است که من نگه‌اش می‌دارم!

شمسایی همچنین تصریح کرد: فوتسالی که 10 سال پیش با دادگان و درودگر به بازیکنان خودرو هدیه می‌داد امروز گدای 100 دلار شده است. اصلا بازیکنان برای پول بازی نمی‌کنند و به عشق مردم به میدان می‌روند. آقای ترابیان شما برای بازیکنان شخصیت قائل نشدید. در این چند سال حضورتان یک بازی لیگ برتر از تلویزیون پخش شد که آن هم من جورش کردم و آقای پورمحمدی را در فرودگاه اصفهان دیدم و خواهش کردم تا بازی فولاد ماهان و شهید منصوری قرچک را پخش زنده کند. علی طاهری شاهد این ماجراست. زمان درودگر و دادگان هر هفته‌ جام رمضان هم پخش می‌شد، اما شما چه کار کردید؟ من زمانی که بهترین بازیکن آسیا شدم در کوچه برایم جشن گرفتند، اما شما چه کار کردید؟ حیدریان رفت. هاشم زاده رفت. به آنها چه دادید؟ همه را فراری دادید و حالا هم می‌گویید من شمس را بهترین مربی جهان کردم! این فوتسال برای امثال سعید رجبی ، سید مهدی ابطحی، رضا حیدریان، بابک معصومی ، حسن انصاری فرد، حسین شمس و صادق درودگر است و شما باید از آن بروید.

وی افزود: تیمی که به تایلند رفته بود همان تیمی بود که در 2008 پنجم جهان شده بود. تمام بازیکنان تیم ملی بزرگ‌اند و حیف این بازیکنان که در مجموعه شما کار می‌کنند. امروز خدا را شکر می‌کنم که برای شما بازی نکردم. من به خاطر مردم سرم را می‌دهم و فنا می شوم، اما فوتسال باید به جایگاه واقعی‌اش برسد و آدم‌های بزرگ وارد آن شوند. مردم شما را قبول نمی‌کنند. خواهشا ادا در نیاورید و بروید. آدم‌های اطراف خودتان را هم ببرید. شما را به خدا قسم می‌دهم که از این فوتسال دست بردارید. دیگر کسی رغبت نمی‌کند به سمت این رشته بیاید. نمونه این‌ها می‌توان به حرف آمدن بازیکن بزرگی مثل کشاورز ، نظری و طاهری اشاره کرد که پس از جام جهانی مصاحبه کردند، چون دیگر واقعا گرفتارند. آقای ترابیان بدان که من نه احتیاجی به پول دارم و نه معروفیت. من تنها به مردم محتاجم و خدا را شکر که الان عزتم را از خدا گرفته‌ام. شما خواستید من را خراب کنی، اما نمی‌دانستی که آن بالا خدایی هست. دیگر بس کنید، چقدر عوام فریبی. خواهش عاجزانه و برادرانه دارم که ادا و اصول در نیاورید و نگویید که استعفا نوشته‌ام و به فدراسیون داده‌ام. همین امروز بروید.

شمسایی اضافه کرد: میز، آقایان را بزرگ کرده است. اگر این میز نباشد شما هیچ جا نیستید، اما امثال بازیکنان که عرق می‌ریزند همیشه ماندنی خواهند بود. مگر از سعید رجبی آقای گل جام جهانی 1992 تا به امروز خبری بود. بدبختی ورزش همین است. سال 1992 آن گروه متشکل از مایلی کهن، ابطحی ، ورمزیار ، رجبی و ... فوتسال را رونق دادند. خواهش می‌کنم به فکر این چیزها باشید.

شمسایی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر آدمی را می‌خواهیم که فوتسالی بوده، تجربه مدیریت داشته و سرد و گرم را چشیده باشد تا خون تازه به فوتسال تزریق شود. فقط این آقایان بروند همه چیز حل خواهد شد. همه را فراری دادند. باشگاه‌ها، آدم‌ها، پیشکسوت و بزرگان فراری شده‌اند، اما نمی‌دانستند که ماه پشت ابر نمی‌ماند.

sajad 3000

کاربر ممتاز
افشای ناگفته‌های فوتسال توسط ملی‌پوشان

به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، در ادامه بررسی مشکلات و اتفاقات فوتسال در جام‌جهانی تایلند که با حضور محمد کشاورز، مصطفی نظری و محمد طاهری در خبرگزاری فارس‌ صورت گرفت، به زوایای دیگری از ناکامی ملی‌پوشان و همچنین حواشی جام جهانی و حضور جوراندیرو در تیم ملی اشاره شد که در زیر می‌خوانید:

* جوراندیرو مربی تحمیلی بود

فارس: از حضور مربیان خارجی در کنار تیم راضی هستید؟ در مسابقات آسیایی جوراندیرو و هم اکنون هم خسوس.

کشاورز: جوراندیرو مربی گذشته بوده و فکر کنم خیلی جالب نباشد که در مورد آن صحبت کنیم. اما به نظر من او مربی تحمیلی به صانعی بود. جوراندیرو اصلا نتوانست به تیم ملی کمک کند. اما خسوس کاندلاس بهتر از او بود و نظر شخصی من این است که فوتسال را متوجه می‌شود اما زمان تغییر و تحول را نداشت. در ۲۰ روز نمی‌توانیم هیچ توقعی از یک مربی داشته باشیم. فرصت کمی داشت. اگر در آن زمان یک مربی ایرانی با نظر صانعی به کادر فنی اضافه می‌شد می‌توانست مثمرثمرتر باشد.

* بزرگترین ضربه را جوراندیرو به صانعی زد

فارس: آیا با لقب پرفسور فوتسال که به خسوس داده‌اند، موافقید؟

کشاورز: پرفسور و این مسائل را که نه. اما به اندازه یک مربی، فوتسال را متوجه می‌شود. سال‌هاست که فوتسال بازی می‌کنیم و متوجه می‌شویم کدام مربی از فوتسال سر درمی‌آورد و کدام یک سر درنمی‌آورد. پرفسور یا دکتری را نمی‌دانم اما در همین حد می‌دانم که فوتسال را می‌فهمید. به نظرم حداقل ۵-۶ ماه وقت می‌خواست که تحولی در تیم ایجاد کند. منطق این را می‌گوید که با ۲۰ روز و یک ماه مربی نمی‌تواند کاری کند.

نظری: خسوس فوتسال را متوجه می‌شد اما در ۲۰ روز نمی‌توان موضوعی را به بازیکنان یاد داد. خسوس واقعا مربی‌ای بود که کارنامه خوبی داشت و زمانی که در رختکن صحبت می‌کرد متوجه می‌شدیم که از فوتسال آشنایی دارد. ورزش ایران نیاز به کار روحی روانی دارد. اگر در کنار علی صانعی یک ایرانی حضور داشت، نتایج بهتری رخ می‌داد همانطور که در زمان حضور حسین شمس، علی صانعی بچه‌ها را تر و خشک می‌کرد و به آنها روحیه می‌داد. اما در این دوره تمام این وظایف بر عهده امیر فراشی افتاده بود که او هم مربی دروازه‌بان‌ها بود و متاسفانه به همه این مسائل نمی‌رسید. یک دستیار ایرانی می‌توانست مثمر ثمرتر باشد. تمام مشکلات ما از لحاظ روحی و روانی بود. یک نفر می‌خواستیم که به بازیکنان کمک کند که متاسفانه نداشتیم. به نظرم در گذشته بزرگترین ضربه را جوراندیرو به علی صانعی زد. او کسی بود که در تیم ملی اختلاف انداخت. علی صانعی ۴-۵ سال در کنار تیم ملی کار کرده بود اما تنها کسی که بازیکنان را اذیت کرد، جوراندیرو بود. به نظر من هم او تحمیلی بود. صانعی هم او را نمی‌خواست. جوراندیرو دخالت می‌کرد.

* جوراندیرو تلاش کرد تا تیم نتیجه نگیرد

فارس: منظورتان تحمیل از سوی کیست؟

نظری: مشخص است که چه کسی را می‌گوییم. هر کسی که در فوتسال مسئولیت دارد. به هر حال آنچه الان مهم است، جوراندیرو به تیم ملی ضربه زد. او ذهن علی صانعی را مسموم کرد. شناختی که علی نسبت به بازیکنان داشت را از بین برده بود. جوراندیرو یک آدم کاملا منفی در تیم ملی بود. به نظرم هم اکنون علی صانعی نسبت به رقابت‌های آسیایی باتجربه‌تر شده است. بیشتر حرف دل بازیکنان را گوش می‌کرد و با آنها راه می‌آمد. صانعی در تیم ملی زحمت زیادی کشید. قبل از جام جهانی اختلاف نظر کوچکی بین من و او به وجود آمد. البته اختلاف نظر که نبود او مرا دعوت نکرده بود و من هم صحبتی نکردم. اما در رقابت‌های آسیایی جوراندیرو تلاش کرد تیم نتیجه نگیرد و پس از این هم خیلی خوشحال شد.

*دلیل پافشاری برای حضور جوراندیرو را نمی دانم

طاهری: حضور خسوس در تیم ملی بسیار کم بود و نمی‌شود توقع زیادی داشت. اگر قصد داشتند مربی خارجی بزرگ بیاورند باید زودتر او را می‌آوردند. حداقل قبل از بازی‌های آسیایی. در آن برهه از زمان یک مربی خوب و باتجربه داخلی بهتر کمک می‌کرد. جوراندیرو هم کارنامه‌اش مشخص است. از سالی که به ایران آمده نتیجه نگرفته است. استارتش از مسابقات آسیایی ۲۰۰۵ ویتنام خورد که با شانس قهرمان شدیم. اگر ژاپن تایلند را نمی برد در همان مرحله گروهی حذف شده بودیم. در ۲۰۰۶ تیم را سوم کرد و در رقابت‌های اخیر هم ضربه بزرگی به فوتسال ما زد. نمی دانم دلیلش چیست که اینقدر پافشاری دارند که حتما در تیم ملی حضور داشته باشد. جوراندیرو مربی‌ای است که فقط تاکتیکی کار می‌کند اما بازیکنان ایرانی بیشتر از لحاظ روحی و روانی تاثیر پذیر هستند و او از این لحاظ هیچ کاری برای بازیکنان نمی‌کند. جوارندیرو در بازی‌های آسیایی از لحاظ روحی و روانی بازیکنان را خراب می‌کرد. از لحاظ تاکتیکی چیزهایی بلد است اما به بازیکنان ایرانی هیچ کمکی نمی‌کند.

* بزرگترین مشکل صانعی این بود که تنها بود

فارس: محمد کشاورز مربیگری علی صانعی را چگونه می‌بیند؟

کشاورز: او از رقابت‌های آسیایی بسیار بهتر بود. همانطور که مصطفی گفت صانعی تغییر زیادی کرده بود. باید خوبی‌ها را هم گفت. به نظرم آقای صانعی زحمت زیادی کشید. انصاف باید داشته باشیم. بزرگترین مشکل صانعی این بود که تنها بود. اگر کسی کنار صانعی بود که خودش قبول داشت، خیلی کار بهتر می‌شد. صحبت‌هایمان را می‌کردیم و خیلی با او راحت بودیم. او هم به حرف‌های ما گوش می‌داد و تمام تلاش خود را می کرد تا آن را برطرف کند. ما با علی صانعی هیچ مشکلی نداشتیم.

فارس: برخی کارشناسان معتقدند سرمربیگری صانعی در تیم ملی زودهنگام بوده است؟

کشاورز: این را باید خود آقای صانعی جواب بدهد من نمی‌توانم جواب بدهم.

* نظری: مگر من مسئول کلمن بودم؟!

فارس: حاشیه‌هایی در جام جهانی رخ داد و اخباری مبنی بر درگیری مصطفی نظری و علی صمیمی منتشر شد. چه اتفاقی افتاد؟

نظری: نمی‌دانم این مسائل از کجا درآمده است که گفته‌اند از کجا آب بخوری و نمی‌گذارم آب بخوری. مگر من مسئول کلمن بودم که نگذارم بازیکنی آب بخورد؟ یک موضوعی بود که بسیار کوچک بود. اصلا جر و بحث لفظی نبود. آخر تمرین هم صمیمی آمد و عذرخواهی کرد. مشکلی نبود نمی‌دانم این حرف‌ها از کجا درز پیدا می‌کند. فکر می‌کنم فقط یک روزنامه این مسائل را می‌نویسد. دوست خوبمان در این روزنامه معلوم الحال است و اگر یک مقدار باهوش باشیم، متوجه می‌شویم که در این ۷-۸ سال اخیر او هر روز یک چیز می‌نویسد. یک روز می‌نویسد مصطفی نظری داغون بود یا فوتسال روز بدی داشت و مصطفی نظری بدتر بود یا در تیم باشگاهی می‌نویسد دبیری بسیار خوب بازی کرد اما نظری خوب نبود در حالی که ما دو بر صفر برده‌ایم. نمی‌گویم چیزی نبوده. اتفاق کوچکی رخ داد و من به عنوان بازیکن قدیمی تیم ملی انتظاراتی داشتم. فراشی، صمیمی را آورد و او هم متوجه شد اشتباه کرده. به هیچ عنوان بحثی نبود. اگر در جام جهانی حاشیه وجود داشت چیزهای دیگری بود. ما حاشیه نداشتیم. خود صانعی هم در مصاحبه‌اش گفته بود نظری اردوی آرامی داشت. متاسفانه من آدمی هستم که در این مدت حاشیه‌ایم زیاد بوده اما واقعا در این اردو هیچ کاری نداشتم و حاشیه‌ای به وجود نیاوردم. دوست‌مان علاقه دارد موضوعاتی را به وجود بیاورد و معروف شود وگرنه این صحت ندارد.

* رفتار و گفتارشان در شان بازیکنان نبود

فارس: حاشیه‌هایی که عنوان کردی چه مسائلی بود؟

نظری: تیم بدون حاشیه نمی‌شود. ما از لحاظ روحی افت کردیم. چیزی در رسانه‌ها منعکس شد که بازیکنان دلارهای خود را پس دادند. من تائید می‌کنم که چنین اتفاقی افتاد. تمام بازیکنان دلارهای خود را پس دادیم و اعلام کردیم که برای پول به جام جهانی نرفتیم. مطمئن باشید اگر ما جزو ۴ تیم می‌رفتیم هم اکنون با دلی‌ پرتر می‌آمدیم. اکنون نمی‌توانیم حرف بزنیم چون باخته‌ایم. دلارها را پس دادیم چون آن پول در شان و شخصیت بازیکنان نبود. بزرگترین حاشیه‌ای که به تیم ملی ضربه زد رفتار و گفتاری بود که در شان و شخصیت بازیکنان نبود. بحث دلار و مسائل در گذشته هم بوده است. اما در این دوره رفتار شایسته‌ای با بازیکنان صورت نمی‌گرفت. حداقل کسانی که در فوتسال فعالیت کردند می‌دانند چه اتفاقاتی رخ داده است. ما همواره با سیلی صورت خودمان را سرخ می‌کنیم. یکی از مسئولان که همراه‌مان بود و با من آشنا بود پیش من آمد و گفت من فکر می‌کردم شما در ناز و نعمت حضور دارید و ماساژور،‌ تدارکاتچی و افراد مختلفی دارید اما زمانی که دیدم با چه وضعی در تایلند حاضر شده اید از ورزش کلا ناامید شدم.

* صعود می کردیم حرف های بیشتری برای گفتن داشتیم

فارس: این رفتار و گفتار که می‌گویید از سوی چه کسی بوده؟

نظری:‌ چه کسی می‌خواهد باشد. نمی‌خواهم این موضوع را باز کنم. اگر ما در جزو ۴ تیم قرار می‌گرفتیم خیلی حرف‌های بیشتری داشتیم که بزنیم. هم اکنون بخواهیم حرفی بزنیم می‌گویند بهانه جویی می‌کنند. آنجا شرایط خوبی نداشتیم. بازیکن تیم ملی فوتسال گدا نیست که صد دلار جلویش می‌اندازند. برنامه‌مان این بود که جزو ۴ تیم برویم و بعد صحبت خودمان را بکنیم. اما با شکست برنامه‌هایمان به هم ریخت.

* تا چه زمانی سکوت کنیم

فارس: این اتفاقات از چه زمانی در تیم ملی بود؟

طاهری: همیشه چنین مسائلی وجود داشت. متاسفانه یا خوشبختانه بازیکنان فوتسال محجوب هستند. شاید به شخصیت‌شان هم توهین شده باشد اما حرفی نمی‌زنند. اما تا چه زمانی باید با این شرایط ادامه دهیم؟ بازیکنان خواسته زیادی ندارند فقط می‌گویند شان‌شان حفظ شود. ما برای پول نرفته بودیم و می‌خواستیم افتخار کسب کنیم اما دادن صد دلار شأن بازیکن را زیر سؤال می‌برد. گدا نیستیم بخواهیم این پول‌ها را بگیریم. حاضر بودیم مجانی برای مردم و پیراهن تیم ملی بازی کنیم اما نباید با شخصیت بازیکن، بازی شود. باید تصمیم جدی گرفت که این فوتسال از این وضعیت خارج شود.

* شخصی غذا برای خوردن نداشت!

فارس: در تایلند با چه مشکلاتی روبرو بودید؟

نظری: مشکلات ما در آنجا زیاد بود. جای گفتن ندارد اما شخصی با ما به سفر آمده بود که غذا برای خوردن نداشت یعنی او را در لیست قرار نداده بودند. این موضوع فاجعه است. او مرا قسم داده اسمش را نبرم. او برای تیم ملی زحمت می‌کشید اما غذای رستوران را به او نمی‌دادند چون تیم ملی پولش را حساب نکرده بود. بعد اسپانیا که در کنار ما قرار داشت ۳۰ همراه داشت و بهترین امکانات در اختیارش بود. ما قبل از بازی با اسپانیا رفتیم تا یک تمرین گروهی داشته باشیم. دیدیم که آنها ۱۰ دکتر داشتند. یکی از بازیکنان آنها مصدوم شده بود. ۳-۴ فیزیوتراپ مشغول کار بودند تا او را به بازی برگردانند. آن وقت مصطفی طیبی بینی‌اش می‌شکند مسئولان ما دنبال آن هستند کجا ببرند هزینه آن کمتر شود. این مسائل فاجعه است. حرف ما این است که آقایان خود را برای فوتسال خرج نمی‌کنند. در گذشته این چنین نبود. اولین باری که در دروازه تیم ملی ایران ایستادم سال ۲۰۰۵ بود. تیم ملی در آن زمان در ناز و نعمت بود و با بهترین شرایط قهرمان شدیم. تیم ملی، تایلند را در بهترین شرایط برد. برای اولین بار بود که در تیم ملی حاضر شده و جای رضا ناصری را پر کرده بودم. شرایط سختی داشتم اما آنقدر امکانات‌مان خوب بود که هیچ یک از بازیکنان سختی تحمل نکردند اما حالا شرایط آن زمان را با اکنون مقایسه کنید. هر چه جلوتر می‌رویم شرایط بدتر می‌شود.

* وقتی حرف می زنیم می گویند سنش بالاست و باید برود

فارس: در زمان سرمربیگری حسین شمس نیز چنین مسائلی وجود داشت؟

نظری: آن زمان به هر حال شخصی بود که خود را خرج فوتسال می‌کرد. حسین شمس یکی از بهترین مربیان فوتسال ایران، آسیا و جهان است. وقتی شخصی بهترین مربی جهان می‌شود حتما چیزی داشته است. قصد ندارم که تعریف کنم تا برخی اشخاص ناراحت شوند یا بدشان بیاید. اما بهترین مربی جهان بود. حسین شمس خود را برای بازیکنان خرج می‌کرد. اصلا چرا از تیم ملی رفت؟ چون پاداش بازیکنان را می‌خواست. هنوز پاداش سال ۲۰۱۰ ازبکستان را به ما نداده‌اند،در حالی که این پاداش مصوب برای همه رشته‌ها بود. مگر ما قهرمان نشدیم؟ همین کارها را می‌کنند که در سال ۲۰۱۲ تیم این نتایج را می‌گیرد. چه کسی باید دنبال این مسائل برود. چقدر بگوییم. صحبت می‌کنیم می‌گویند این افراد تمام شده‌اند و باید بروند. چرا باید بروند؟ تا بازیکنی حرف می‌زند می‌گویند ۲۹ سالش است و باید برود.

* گواتمالا در مالزی اردو می زند ما در برج میلاد!

نظری: در ایران بازیکن ۳۰ ساله را تمام شده تلقی می‌کنند در حالی که در تیم‌های برتر جهان تازه بازیکن به دوران اوج خود رسیده است. خفقان در فوتسال وجود دارد. هم اکنون بازیکنان ویترین هستند اما مردم نمی‌دانند چه رفتاری با آنها می‌شود. ما را ممنوع المصاحبه کردند تا حاشیه از تیم ملی دور شود. اما اگر این گونه نبود مصاحبه می‌کردیم، می‌گفتیم کسی در تیم ملی را باز کند و ببیند ما اصلا لباس برای تمرین داریم؟ آیا بازیکنان روحیه دارند؟ گواتمالا و اسپانیا در مالزی و تایلند اردو می‌زنند ما هم به برج میلاد رفتیم.

* خجالت می کشیم درباره برخی مسائل صحبت کنیم

فارس: چرا بازیکنان با صراحت صحبت نمی‌کنند و نمی‌گویند چه کسی اجازه پیشرفت به فوتسال نمی‌دهد؟

طاهری: ما به مردم حق می‌دهیم که از دست ما دلگیر باشند و عذرخواهی هم می‌کنیم اما خیلی از مسائل را مردم نمی‌دانند. آنها به اندازه کافی آگاه هستند و از ورزش می دانند و متوجه می‌شوند که مشکل از کجاست.

کشاورز: زمانی که می‌گوییم به بازیکن صد دلار می‌دهند مسئول پول دادن چه کسی است؟ وقتی می‌گوییم غذای تایلند مناسب نیست مسئول آن چه کسی است؟ مسئول آن بازیکن و مربی نیستند. کسی که مسئولیت دارد باید چنین کاری بکند. در فوتسال حجب و حیا زیاد است و به همین دلیل صحبتی نمی‌شود. اگر هم اکنون کمتر به این مسائل می‌پردازیم به خاطر این است که تیم ملی نتیجه نگرفته است. زمانی که خواننده این مسائل را می‌خواند و می‌بیند تیم ملی باخته، با خود می‌گوید آنها دنبال توجیه هستند. در جام جهانی یکسری مسائل است که رویم نمی‌شود بگویم و زمانی که خواننده بخواند بازیکن تیم ملی در غذایش مانده است، چه فکری می‌کند. خجالت می‌کشیم این مسائل را بگوییم. مسئولینی که آنجا بودند از دادن غذای ایرانی به بازیکنان عاجز بودند. همه می داننند که غذاهای تایلند و کلا شرق آسیا برای ما ایرانی‌ها مناسب نیست. خجالت می‌کشیم در خیابان راه برویم. روی مان فشار زیادی است، اما خوب است که مردم یک سری چیزها را بدانند.

* صحبت می شود اما کسی رسیدگی نمی کند

فارس: وحید شمسایی و جواد اصغری مقدم صحبت‌هایی را در خصوص جابجایی تیم ملی با اتوبوس در مسابقات آسیایی مطرح کردند؛ نظرتان دراین باره چیست؟

طاهری: تازه در اتوبوس سرپا هم بودیم (با خنده) برخی بازیکنان صحبت‌هایی را مطرح کردند، اما آیا کسی بود که به آن رسیدگی کند؟ صحبت کردن چه فایده‌ای داشت. قبل از جام جهانی کسی سراغ ما را گرفت؟ این کار بازیکن است که برود دنبال مسئولان و بگوید شما به بازیکنان روحیه دهید؟ الان من یک مصاحبه از جواد نکونام خواندم که از شرایط ناراضی است. این همه از آنها حمایت شد البته حق شان است. باید به آنها برسند. اما با این همه، می‌گویند حمایت‌ها کمرنگ شده پس ما باید چه بگوییم؟ چه کاری برای تیم ملی انجام داده‌اند؟ وقتی بازیکنی فکرش مشغول باشد چه کاری می‌تواند بکند. امیدوارم همان صحبت‌هایی که مطرح شد،‌ رسیدگی کنند. بازیکن جوانی که تازه وارد فوتسال شده با چه امیدی می‌خواهد ادامه دهد. متاسفانه همیشه برای ما نوشدارو پس از مرگ سهراب رسیده!

* نظری: می توانم ۲ جام جهانی دیگر هم گلری کنم

فارس: مصطفی نظری و محمد کشاورز ۳۰ ساله شدند. فکر می کنید تا چه زمانی می توانید به فوتسال خود ادامه دهید؟

نظری: بودن یا نبودن مهم نیست. تیم ملی اگر نتیجه بگیرد مهم است. اگر نبودیم و نتیجه می گرفت خوشحال می شدیم. هدف داشتیم که فوتسال از این وضعیت نجات یابد. شرایطم خوب است. به نظرم چون دروازه بان هستم می توانم ۲ جام جهانی دیگر هم بازی کنم. این جام جهانی هم قرار نبود بازی کنم و حرفی نزدم، چون دوست داشتم تیم ملی نتیجه بگیرد. به هر حال تا هر زمانی که در تیم ملی باشم کمک می کنم.

کشاورز: تا زمانی که بتوانم به تیم ملی خدمت کنم بازی می کنم. هر زمانی که فکر کنم از لحاظ فکری و بدنی نمی توام خدمت کنم باور کنید یک ثانیه هم نمی مانم.

طاهری: صحبت از مصطفی و محمد شد و من هم در رده بعدی هستم. باید بگویم فقط در ایران این مسائل مطرح می شود. طرفدار سرسخت ایتالیا هستم و زمانی که این تیم قهرمان شد بازیکنانش همچون کاناوارو ۳۲،۳۳ سالش بود. برزیل و اسپانیا هم همین طور است. فقط در ایران است که می گوییم بازیکن ۳۰ سالش که شد، تمام شده و باید برود. در حالی که مصطفی نظری و محمد کشاورز آن قدر خوب و سالم زندگی کرده‌اند که می توانند تا ۴۰ سالگی بازی کنند. محمدرضا حیدریان مگر نبود. چون سالم زندگی کرد هنوز هم بازی می کند. اگر بازیکنی که می تواند مفید باشد خداحافظی کند به تیم ملی کشورش ظلم کرده است.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
جام جهانی فوتسال بانوان - // تیم ملی ایران مقابل ژاپن شکست خورد

جام جهانی فوتسال بانوان - // تیم ملی ایران مقابل ژاپن شکست خورد

جام جهانی فوتسال بانوان - پرتغال
تیم ملی ایران مقابل ژاپن شکست خورد
خبرگزاری فارس: تیم ملی فوتسال بانوان ایران در سومین دیدارش در جام جهانی پرتغال مغلوب ژاپن شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتسال بانوان ایران در سومین دیدار خود از ساعت 23 شب گذشته به مصاف ژاپن رفت و با نتیجه 2 بر یک مغلوب شد. نیمه اول این دیدار با نتیجه 2 بر صفر به سود ژاپنی ها به پایان رسید.
تیم ملی فوتسال بانوان ایران پیش از این یک پیروزی مقابل ونزوئلا و یک شکست مقابل برزیل داشته است.
ملی پوشان ایران در آخرین دیدار خود در مرحله مقدماتی از ساعت 23 امشب به مصاف میزبان می روند.
سایر نتایج به شرح زیر است:
اسپانیا 4 - کاستاریکا صفر
مالزی صفر - اوکراین 17
برزیل 16 - ونزوئلا صفر
ژاپن 2 - ایران یک
پرتغال و روسیه استراحت داشتند.
برنامه امروز بازی ها:
روسیه - اوکراین
اسپانیا - مالزی
برزیل - ژاپن
پرتغال - ایران

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
AFC با برگزاری جام باشگاه‌های فوتسال جهان موافقت کرد/ در انتظار تاییدیه نهایی فیفا

AFC با برگزاری جام باشگاه‌های فوتسال جهان موافقت کرد/ در انتظار تاییدیه نهایی فیفا

خبرگزاری فارس: مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا با برگزاری جام باشگاه‌های جهان موافقت کردند.

• Tweet

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، عباس ترابیان، رئیس سابق کمیته فوتسال قبل از آغاز جام جهانی در نشست کمیته فوتسال آسیا پیشنهاد برگزاری جام باشگاه‌های جهان را مطرح کرد که مسئولان کمیته فوتسال آسیا پس از بررسی این موضوع با این امر موافقت کردند و در نامه‌ای پیشنهاد برگزاری این مسابقات را به فیفا اعلام کردند. حال باید مسئولان فیفا این مورد را ارزیابی کنند تا پس از تاییدیه نهایی آنها مسابقات جام باشگاه‌های فوتسال جهان برگزار شود.
متن نامه دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا به شرح زیر است:
آقای جرومه والک
دبیرکل فیفا
پیشنهاد برگزاری جام باشگاه‌های فوتسال جهان
در مرحله اول، مایل هستیم از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا از این فرصت استفاده کرده و موفقیت در سازماندهی جام جهانی فوتسال تایلند 2012 را به FIFA تبریک بگوئیم.
در جلسه اخیر کمیته فوتسال آسیا که در 19 نوامبر 2012 در بانکوک تایلند برگزار شد، یک پیشنهاد به‌منظور درخواست از FIFA برای برگزار کردن «جام باشگاه‌های فوتسال جهان» ارائه شد، که این پیشنهاد به اتفاق آرا توسط اعضای کمیته فوتسال AFC مورد حمایت قرار گرفت.
از این رو، ما علاقه‌مند هستیم که این پیشنهاد به منظور بررسی و برای توسعه فوتسال در جهان مورد توجه FIFA قرار گیرد.
متشکرم
ارادتمند شما
آلکس سوسی

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
در تازه‌ترين رده‌بندي جهاني فوتسال ايران در رده هفتم جهان

در تازه‌ترين رده‌بندي جهاني فوتسال ايران در رده هفتم جهان

جام جم آنلاين: در تازه ترین رده بندی فوتسال جهان تغییری در جایگاه تیم‌ها نسبت به قبل ایجاد نشد و تيم ملي ايران همچنان در رده هفتم دنيا قرار دارد.

برزیلی‌ها که پس از قهرمانی در جام جهانی فوتسال در تایلند، جای اسپانیا را در صدر گرفته‎اند همچنان با 1981 امتیاز در صدر جدول قرار دارند. اسپانیا با 1974 امتیاز در رده دوم قرار دارد و ایتالیا با 1791 امتیاز سوم است.
بر پایه این گزارش، ایران با 1519 امتیاز همچنان به عنوان برترین تیم آسیایی و تیم هفتم جهان است. ژاپن هم با 1438 امتیاز در جایگاه نهم جهان و دوم آسیاست.
رده بندی 10 تیم برتر جهان به شرح زیر است:
1- برزیل 1981 امتیاز
2- اسپانیا 1974 امتیاز
3- ایتالیا 1791 امتیاز
4- روسیه 1706 امتیاز
5- پرتغال 1606 امتیاز
6- آرژانتین 1562 امتیاز
7- ایران 1519 امتیاز
8- اوکراین 1490 امتیاز
9- ژاپن 1438 امتیاز
10- پاراگوئه 1409 امتیاز (مهر)

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خسوس:به من نگویید پروفسور؛ بگویید رابط

یکی از گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی فوتسال گفت: سرپرست کمیته فوتسال به من پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی نداد بلکه از من در این باره سؤال پرسید.

فارس

خسوس کاندلاس رودریگو، مربی اسپانیایی اوایل مهرماه به ایران آمد تا به عنوان مدیرفنی در کنار علی صانعی در جام جهانی با تیم ملی فوتسال همراه باشد. نحوه فعالیت این مربی پس از استعفای عباس ترابیان و علی صانعی در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. او قرارداد یک ساله‌ای با فدراسیون دارد و به همین دلیل مسئولان تصمیم دارند تا در جایی از او استفاده کنند. اخیرا صحبت‌هایی درباره حضور او در راس کادر فنی صورت گرفته، اما خودش عنوان می‌کند که سرپرست کمیته فوتسال فقط از او سوال پرسیده و پیشنهادی برای سرمربیگری تیم ملی نداده است.

مصاحبه تفصیلی با این مربی انجام داده که در زیر می‌خوانید:

ابتدا درباره جام جهانی صحبت کنیم. عملکرد تیم ملی فوتسال در آن مسابقات را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

با توجه به اینکه همه انتظار بیشتری از تیم داشتند نتایج باعث شد کمی ناامید شویم. این به نوعی افسردگی و استرس را به بازیکنان وارد کرد. به لحاظ فنی بازیکنان در حفظ توپ خوب عمل کردند. در اختیار داشتن توپ در فوتسال بخش عمده‌ای در بازی به حساب می‌آید که ما آن را در اختیار داشتیم اما در بخش‌های دیگر نتوانستیم خوب عمل کنیم. اگر نگاهی گذرا به بازی‌ها داشته باشیم در اکثر بازی‌ها صاحب توپ بودیم. حریفان ما خیلی کم می‌توانستند به سمت دروازه ما شوت کنند، اما ما از موقعیت‌های خود استفاده نکردیم.

در صحبت‌های خود به این اشاره کردید که به جز در اختیار داشتن توپ در بخش‌های دیگر خوب عمل نکردیم. این بخش‌ها شامل چه چیزهایی است؟

اجازه بدهید در مورد مسائل دیگر صحبت نکنم. مسائل روحی و روانی مربوط به علی صانعی می‌شود. مسائل مادی و اقتصادی نیز زیر نظر ترابیان بود که مسئول مستقیم این موضوع بود. فکر می‌کنم اگر بخواهم در این موارد صحبت کنم یک جوری فرصت طلبی است.

برخی بازیکنان عنوان می‌کردند عباس ترابیان برخورد خوبی با آنها نداشت. علی صانعی به عنوان سرمربی نیز این موضوع را تائید کرد. شما به عنوان شخصی که در کنار بازیکنان و تیم بودید نظرتان چیست؟

نمی‌دانم چه طور این سؤال را باید جواب بدهم. دقیقا منظور شما را از این صحبت نمی‌دانم، اما چیزی که به ظاهر دیدم احترام متقابل بود که بین افراد حکمفرما بود. مسائل مادی زمانی اتفاق افتاد که از آن بی‌خبر بودم و خیلی دیر متوجه این موضوعات شدم.

آیا معتقدید که این مسائل در نتیجه‌گیری تیم تاثیر گذاشت؟

عملکرد یک تیم عوامل مختلفی دارد که در این زمینه تاثیرگذار هستند، اما اگر بخواهیم بگوییم که مسائل روحی و روانی باعث این شده است که عملکرد تیم پایین بیاید به نظرم به گونه‌ای ناعادلانه است. عملکرد یک مسابقه به 5 عامل بستگی دارد. اول اینکه هر بازی یک چالش روانی است که باید از پس آن برآییم. دومین موضوع مواجهه با تصمیمات داوری است که باید با آن کنار بیاییم. در بازی برابر کلمبیا طیبی به ناحق اخراج شد و پس از آن گل خوردیم. این موضوع به هر حال اتفاق افتاد. موضوع دیگر خود اسکوربورد سالن است که بار سنگینی روی بازیکنان به وجود می‌آورد. زمانی که موقعیت‌های زیادی را به وجود می‌آورید و نمی‌توانید گل بزنید این موضوع ذهن شما را مشغول می‌کند و روی روحیه بازیکنان تاثیر می‌گذارد. عامل چهارم به اتفاقاتی برمی‌گردد که در جریان بازی رخ می‌دهد مانند اخراج و یا مصدومیت یک بازیکن. مورد پنجم تیم مقابل است. کلمبیا در مسیری می رفت که روی لبه شانس قدم برمی‌داشت و اولین شوتی که روی دروازه‌ ما زد، به گل تبدیل شد. عملکرد یک بازی به این مسائل بستگی دارد. این مسائل را باید در یک بسته قرار دهیم که تمام آنها با یکدیگر یک نتیجه را رقم می‌زند. نمی‌توان به تفکیک در مورد آنها صحبت کرد.

اما تیم ایران برابر کلمبیا شکست خورد.

زمانی که گل نمی‌زنیم باعث ناامیدی و افسردگی می‌شود. تمام این مسائل در کنار هم قرار گرفت و نتوانستیم نتیجه بگیریم و تاثیرات خود را روی تیم گذاشت. واقعیت این است که تمام مسائل در کنار یکدیگر نتیجه را رقم می‌زند. چیزهایی که یک بازیکن در خود می‌بیند و شاید در خود بریزد.

در دیدار برابر اسپانیا ایران در نیمه اول دو گل دریافت کرد با توجه به اینکه شما یک اسپانیایی هستید چه اقداماتی انجام دادید تا ایران توانست در نیمه دوم به تساوی برسد؟

قبل از بازی با علی صحبت می‌کردیم که بازیکنان اسپانیا چه خصوصیتی دارند و چگونه می‌توان آنها را خنثی کنیم. در ابتدا باید از بازیکنان تشکر کنیم که این توانایی را در خود دیدند که می‌توانند یقه اسپانیا را بگیرند و می‌توانند نتیجه را عوض کنند. هم علی و هم بازیکنان این موضوع را به خوبی دریافتند که می‌توانیم نتیجه را عوض کنیم.

ما بازی اول را بسیار خوب آغاز کردیم و با قهرمان جهان مساوی کردیم اما در دیدارهای بعدی به سختی برابر پاناما و مراکش به برتری رسیدیم نظرتان در این مورد چیست؟

نکته‌ای که اینجا وجود دارد این است که اسپانیا قصد داشت ما را شکست دهد اما سایر تیم‌ها با چنین هدفی روبروی ما قرار نمی‌گرفتند. سایر تیم‌ها فضا را برای ما محدود می‌کردند و باید با ایجاد روزنه‌ای به دروازه حریف می‌رسیدیم. اینجاست که متوجه می‌شویم زدن شوت می‌تواند کمک زیادی به تیم کند. خیلی زمان‌ها عنوان می‌شود که بازیکن ایرانی همانند بازیکن برزیلی است و از لحاظ تاکتیکی قدرت بالایی دارد این مورد خیلی هم دور از واقعیت نیست. اما نکته‌ای وجود دارد که باید به آن توجه کرد. بازیکن برزیلی علاوه بر تاکتیک متکی به شوت خود هم هست، اما بازیکن ایرانی متکی به دریبل خود است. در ایران هم باید چنین کاری صورت بگیرد. احمد اسماعیل‌پور کمی نزدیک به این موضوع است اما باید بیشتر روی او کار کنیم و چندین بازیکن نیز به این امر اضافه شوند.

در دیدار فینال جام جهانی دوست داشتید اسپانیا برنده بازی شود؟

صد در صد. البته من اگر جای سرمربی اسپانیا بودم به جای اینکه بخواهم بمانم تا نتیجه این بازی در ضربات پنالتی مشخص شود تیم را پنج نفره می‌کردم تا به صورت انتحاری حمله کنیم. دو گل برزیل که به اسپانیا زد از فاصله 14 متری بود.

فکر می‌کنید ایران تا چه مرحله‌ای توانایی داشت تا در جام جهانی صعود کند؟

فکر می‌کنم می‌توانستیم در نیمه نهایی با برزیل بازی کنیم. 8 تیم برتر جهان همیشه به نیمه نهایی رسیده‌اند. فکر می‌کنم ایران باید در درجه اول در رنکینگ جهانی صعود داشته باشند و پس از آن به فکر صعود به مراحل بالاتر جام جهانی باشد. روسیه، برزیل و اسپانیا تیم‌های برتر دنیا هستند و ایتالیا و آرژانتین در رده‌های بعدی قرار دارند به نظرم ایران می‌تواند پس از این تیم‌ها قرار بگیرد، اما در هر مسابقه‌ای امکان دارد که یک تیم با شگفتی روبرو شود. در دیدار برزیل و کلمبیا نیز در نیمه اول بازی با تساوی به پایان رسید و برزیل در دو ضدحمله توانست به گل برسد. برزیل به علت اینکه بازی‌های زیادی انجام داده بود توانست از تجربه بالای خود استفاده کند و به برتری دست یابد. بازی‌های زیاد به بازیکنان برزیل یاد داده بود که اگر موقعیت‌هایشان به گل تبدیل نشد چگونه بازی را اداره کنند و آرامش خود را حفظ کنند، در حالی که بازیکنان ایران در این شرایط وارد استرس می‌شدند. تیم ایران در درجه اول باید از بازی خود لذت ببرد تا پس از آن به برد هم دست یابد. باید این را یاد بگیرند که وارد مرداب استرس نشوند. بازیکن باید از لحاظ حسی در شرایط خوبی قرار داشته باشد تا وارد استرس نشود.

شما خیلی دیر به کادر فنی تیم ملی ملحق شدید. در این مدت توانستید با تیم هماهنگ شوید؟

درست می‌گویید من خیلی دیر به تیم ملحق شدم و از این بابت خود را سرزنش می‌کنم.

مقصر اصلی در این زمینه چه کسی بود؟

دیر آمدن من بر اساس قوانین کاری در اسپانیا بود زیرا در کشورم پس از آنکه به محل کار خود اعلام می‌کردم که می‌خواهم خارج شوم طبق قوانین باید مدتی را می‌گذراندم و می‌توانند مرا نگه دارند. نمی‌توانستم زودتر محیط کارم را ترک کنم. در این زمینه نه فدراسیون مقصر بود نه من.

اما فرصت یک ماه برای یک مربی کم است.

زمانی که صحبت از جام جهانی می‌شود باید یک فرصت 4 ساله را برای آن در نظر گرفت. نمی‌توان از چند ماه پیش در این مورد صحبت کرد. جام جهانی هر 4 سال یک بار برگزار می‌شود و در این فرصت کشورها اهداف کوتاه مدت و بلند مدت دارند. هر کدام از اهداف کوتاه مدت حلقه‌هایی دارد که باید به یکدیگر بچسبند تا هدف بلند مدت را برساند.

شناخت شما از تیم ملی فوتسال ایران تا چه اندازه است؟

ایران همواره در جام جهانی حضور داشته و من نیز بازی‌های این تیم را پیگیری می‌کردم. از جام جهانی 1992 هنک‌کنگ که ایران با اسپانیا بازی داشت بازی‌های ایران را تعقیب می‌کردم. اولین تاثیری که حضورم در ایران داشت از آن زمان بود. همچنین یک سری دوستانی داشتم که در ایران نیز کار کرده بودند و با آنها در این زمینه مشورت کردم. مانند سیسو و گرلو که در ارتباط با فوتسال ایران با آنها صحبت کردم و اطلاعاتی به من دادند. در یکی از جام‌های رمضان نیز که در کویت برگزار می‌شد مرا دعوت کردند که 16 بازیکن ایرانی در آنجا حضور داشتند و از آن زمان به بعد واقعا علاقمند به فوتسال ایران شدم. دیدم بازیکنان خوش استعدادی در ایران هستند و در آن زمان بود که غافلگیر شدم.

اگر جای سرمربی بودید شمسایی را به تیم ملی دعوت می‌کردید؟ جایش در تیم ملی خالی نبود؟

شمسایی بازیکن بزرگی است، اما نمی‌توانیم در این باره صحبت کنیم. اینکه بخواهم بگویم جای او خالی بوده یا نه به گونه‌ای بی‌احترامی به افرادی می‌دانم که در جام جهانی بازی کردند.

اگر سرمربی شوید او را دعوت می‌کنید؟

چون هم اکنون این جایگاه را ندارم نمی‌توانم در این مورد صحبت کنم. همیشه تعادل را حفظ می‌کنم و هیچ گاه از حد خود جلوتر نمی‌روم.

آیا روزنامه می‌خوانید؟

خیلی نمی‌خوانم اما در برخی مواقع نگاه کوتاهی به آن دارم. هر مطلبی که نوشته می‌شود اگر برخلاف من هم باشد به گونه‌ای حقایق را جلوه می‌دهد. شاید به دید دیگری باشد.

برخی کارشناسان با حضور خسوس در ایران مخالف بودند. این موضوع به گوش شما رسیده است.

این هم نظر برخی افراد است. شاید حق دارند و خسوس را نمی‌شناسند.

برخی کارشناسان با لقب پروفسور شما موافق نیستند.

من این لقب را برای خود نگذاشتم. بالاترین سطح مربیگری در اسپانیا را دارم و از دست پادشاه کشورم نشان لیاقت را دریافت کردم. مدرس کلاس‌های آموزشی مربیان و نائب رئیس انجمن مربیان اسپانیا هستم. برخی اوقات تعجب می‌کنم که چرا این سؤال‌ها را از من می‌پرسند اینجا مگر اینترنت وجود ندارد؟ به راحتی می‌توانید در اینترنت جستجو کنید و رزومه کاری من را در بیاورید. در سایت فوتسال پلنت به انتخاب مربیان جهان 2 بار به عنوان بهترین مربی دنیا انتخاب شدم. من در حال حاضر زندگی می‌کنم و نیازی ندارم به گذشته اشاره کنم و بگویم این کار را انجام دادم. هم اکنون مهم است که بتوانم چه کاری انجام دهم. قصد ندارم کسی را اذیت کنم. در اینترنت کلاس‌هایی که در اسپانیا، ایتالیا، پرتغال، ژاپن، آرژانتین و دیگر کشورها برگزار کردم، وجود دارد. اگر شما دوست دارید لقب دیگری به من بدهید، هیچ مشکلی ندارم. مثلا به من بگویید ارتباط چی. هیچ مشکلی با آن ندارم. نمی‌توانم در جایی که کار می‌کنم همه افراد را با خود همراه کنم و فکر نمی‌کنم که علیه شخص دیگری صحبت کرده باشم.

برخی‌ها معتقدند شما که 8 سال دور از میادین بودید، نمی‌توانید مربی خوبی باشید. نظرتان در این باره چیست؟

من سه سال است که در جایی فعالیت نمی‌کنم. آخرین باری که مربیگری کردم به فینال جام باشگا‌ه‌های اروپا برمی‌گردد که برابر بنفیکای پرتغال شکست خوردیم و پس از آن تصمیم گرفتم مدتی کار نکنم. 10 سال پشت سر هم کار کرده بودم و تصمیم گرفتم برای مدتی کار مربیگری را کنار بگذارم و به کار معلمی و تدریس بپردازم البته اسم آن را معلم نمی‌گذارم همان ارتباط‌چی(رابط).

در این 3 سال پیشنهاد داشتید؟

بله، چندین پیشنهاد از تیم‌های ملی و باشگاه‌ها داشتم. از تیم ملی کرواسی، قطر، باشگاه اسپورتینگ لیسبون پیشنهاد داشتم اما احساس می‌کردم هیچ کدام از آنها راضی کننده نیست. اما با پیشنهاد ایران احساس کردم که می‌توانم شرایط متفاوتی داشته باشد.

هم اکنون تیم ملی به دنبال سرمربی است آیا آقای افتخاری صحبتی با شما انجام داده؟

افتخاری هم اکنون در حال جمع‌آوری اطلاعات است و با من هم جلسه‌ای برگزار کرد که در ارتباط با مسائل مختلف صحبت کرد و به من اعلام کرد که می‌خواهم کمیته فنی تشکیل دهم و بازخورد این کمیته را ببینم. پیشنهاد سرمربیگری به من داده نشد بلکه از من پرسید که می‌توانی سرمربیگری را قبول کنی که من در جواب گفتم بله می‌توانم. یک پیشنهاد نبود بلکه یک سؤال بود.

علاقمند حضور در راس تیم ملی هستید؟

بله این می‌تواند یک چالش جدید برای من باشد. یکی از مواردی که مرا به ایران کشید کمک به فوتسال ایران بود. آمادگی همکاری با فدراسیون ایران را دارم و در هر جایی که مسئولان تصمیم بگیرند فعالیت خواهم کرد.

قرار است کلاس‌های مربیگری در ایران برگزار کنید؟

تلاش می‌کنیم تا به استان‌های دیگر برویم و در این مورد تبادل اطلاعات بکنیم. فدراسیون باید نظر نهایی خود را در این زمینه اعلام کند. هم اکنون در حال برنامه‌ریزی است و باید ببینیم چه تصمیمی در نهایت خواهند گرفت.

برخی افراد مواردی مبنی بر قرارداد بالای شما عنوان کرده‌اند. در این مورد شفاف صحبت می‌کنید؟

اجازه دهید در این مسائل داخل نشویم. می‌توانید انتقاد از من بکنید اما خواهش می‌کنم در این موارد وارد نشوید. این مسائلی بین من و فدراسیون است. همیشه شایعه زودتر از واقعیت پیش می‌رود. شایعه باید از سه ***** بگذرد. یکی اینکه به واقعیت نزدیک باشد دوم اینکه به کسی آسیب نرساند و سوم اینکه به درد کسی بخورد.

به عنوان سؤال آخر شرایط و فوتسال ایران را چگونه می‌بینید. در صورت اتمام قراردادتان تمایل به تمدید آن دارید؟

هم اکنون می‌توانم بگویم با این موضوع خوشحال می‌شوم چون ایران را دوست دارم. روز جمعه سفری به مشهد داشتم و بارگاه امام هشتم برایم بسیار جالب بود. آن جمعیت مرا منقلب کرد. عاشق فوتسالی هستم که در آن شهر و جاهای دیگر دیدم. فکر می‌کنم که می‌توانم کمک کنم، اما این تصمیم به من بستگی ندارد و دیگران باید در این مورد تصمیم بگیرند.

گفت‌وگو از علی سیاری

آخرین ویرایش:

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
افتخاري:تا پايان دي کادرفني تيم‌هاي ملي معرفي مي‌شود

سرپرست کميته فوتسال از معرفي کادر فني تيم هاي ملي فوتسال بزرگسالان و اميد تا پايان دي خبر داد.

به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، رضا افتخاري درباره سرمربي تيم ملي فوتسال عنوان کرد: پس از مذاکراتي که با مربيان داخلي و خارجي حاضر در ايران داشتم از آنها خواستم تا برنامه اي را تنظيم و در اختيار اين کميته قرار دهند تا شرايطشان را بررسي و در نهايت کادر فني تيم هاي ملي اميد و بزرگسالان را که تلفيقي از مربيان داخلي و خارجي است معرفي کنيم. ضمن اينکه تا پايان هفته نشست هاي متعددي را با مربيان ديگر برگزار و نظرات و برنامه هايشان را ارزيابي خواهم کرد تا در نهايت با يک جمع بندي کامل، برترين ها را براي هدايت تيم هاي ملي انتخاب کنيم.
سرپرست کميته فوتسال درباره جلسه اي که با علي صانعي داشت گفت: او براي فوتسال کشور زحمات بسياري کشيده است. معتقدم بعد از پايان رقابت‌هاي جام جهاني آنطور که شايسته وي بود با او برخورد نشد و با صحبت‌هايي که به مدت دو ساعت به طول انجاميد در خصوص مشکلات و نقطه ضعف‌هاي تيم ملي که وجود داشت را بررسي کرديم تا با رفع آن در آينده به مشکل نخوريم.
وي افزود: صانعي مربي و بازيکن با تجربه اي است که به فوتسال کشور کمک بسزايي کرده اما معتقدم که ابتدا بايد او در کنار تيم ملي به عنوان مربي فعاليت مي‌کرد و پس از کسب تجربه، هدايت تيم ملي را در اختيارش قرار مي دادند اما در مجموع اميدوار هستم که بتوانيم از دانش هاي فني وي براي تيم هاي ملي استفاده کنيم.
وي در خصوص پايان قرارداد جورانديرو گفت: قرار است نشستي را با رئيس کميته ملي المپيک برگزار و در خصوص حضور اين مربي مذاکره کنم. چرا که جوانديرو در تيم هاي پايه بسيار خوب عمل کرده و با شناسايي بازيکنان مستعد، به تيم ملي اميد و بزرگسالان کمک بسزايي کرده است. در واقع مربيان داخلي موافق حضور وي در ايران هستند و از تجربياتش در رده هاي پايه به خوبي استفاده مي کنند.
افتخاري در خصوص برنامه هاي تيم ملي اميد و بزرگسال گفت: تيم ملي اميد و بزرگسال مقابل روسيه در يک ديدار تدارکاتي به رقابت خواهند پرداخت و براي هدايت اين تيم ها کادر موقتي را انتخاب مي کنيم و پس از ارزيابي و نتيجه گيري در اين ديدار دوستانه، کادر نهايي را معرفي خواهيم کرد.
سرپرست کميته فوتسال در پايان در خصوص اينکه رئيس کميته فوتسال بتواند در هيئت رئيسه فدراسيون پست نايب رئيسي بگيرد گفت: اين که رئيس سازمان ليگ فوتسال که در واقع رئيس کميته فوتسال هم هست بتواند نايب رئيس شود، درخواست هيئت رئيسه سازمان ليگ فوتسال بوده و در نشست‌هايي که با رئيس فدراسيون در اين مورد برگزار شده به توافقاتي هم رسيده اند اما من اعتقاد دارم اگر قرار است فوتسال به بخش نايب رئيسي تبديل شود بايد ابتدا زير ساخت‌ها را درست کنيم و به شرايط نايب رئيسي برسيم. اگر قرار باشد نام کميته فوتسال بزرگتر شود بايد ابتدا اين کميته وسيع شود، بعد به استقلال برسد. به عنوان مثال بايد در بخش داوران، آموزش و انضباطي کميته هاي مجزا داشته باشد تا بتواند با استقلال فعاليت کنند. زماني که اين شرايط فراهم شود مطمئنا رئيس فدراسيون به اين نتيجه خواهد رسيد که در هيئت رئيسه به صورت جدي اين موضوع را پيگيري و به تصويب برساند.

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تمام بازيهاي فوتسال ساعت 16 برگزار مي‌شود

سيدرضا افتخاري، سرپرست سازمان ليگ برتر فوتسال در نامه اي به 9 هيات فوتبال استاني اعلام کرد که همه رقابتهاي ليگ برتر فوتسال بر اساس برنامه اعلام شده در ساعت 16 در تاريخ‌هاي مقرر برگزار مي شود.

به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، سرپرست سازمان ليگ برتر فوتسال در نامه اي به روساي هياتهاي فوتبال استانهاي فارس، تهران، اصفهان، مرکزي، آذربايجان شرقي، مازندران، خراسان رضوي، خوزستان و قم اعلام کرد که همه رقابتهاي ليگ برتر فوتسال کشور در فصل 91-92 در ساعت 16 آغاز خواهد شد.
تيم هاي شهيد منصوري قرچک، فرش آراي مشهد، صباي قم، راه ساري، شهرداري تبريز، جمعيت هلال احمر استان آذربايجان شرقي، لبنيات ارژن شيراز، گاز خوزستان، گيتي پسند اصفهان، شهرداري ساوه، ميثاق تهران، دبيري تبريز و شرکت ملي حفاري ايران در رقابتهاي ليگ برتر فوتسال حضور دارند.

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جدول فوتسال ليگ برتر ایران

جدول فوتسال ليگ برتر ایران

جدول فوتسال ليگ برتر ایران ( پایان هفته 14 )
نام تیمبازیها
برد
تساوی
باخت
گل زده
گل خورده
تفاضل گل
صباي قم
14
11
2
1
74
32
42
35
2
گيتي‌پسند‌
14
9
4
1
50
25
25
31
3فرش‌آرا
14
9
0
5
48
39
9
27
4شرکت حفاری
14
7
4
3
43
30
13
25
5شهيد منصوری
14
8
1
5
36
38
2-
25
6دبيری تبريز
14
6
4
4
34
39
5-
22
7
شهرداري ساوه
14
5
4
5
42
44
2-
19
8راه ساری
14
6
0
8
38
41
3-
18
9ميثاق تهران
14
4
4
6
45
41
4
16
10شهرداری تبريز
14
4
3
7
41
43
2-
15
11هلال احمر
14
4
0
10
28
46
18-
12
12ارژن شيراز
13
2
1
10
22
54
32-
7
13
گاز خوزستان
13
1
1
11
31
60
29-
4

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نتایج لیگ برتر فوتسال

جمعه 15 دی 1391

گاز خوزستان5هلال احمر1
دبيری تبریز 3شهرداری تبريز4
شنبه 16 دی 1391

شرکت حفاری
3
شهيد منصوری
4

صباي قم
6
فرش‌آرا
1

گيتي‌پسند‌
9
ارژن شيراز
3

ميثاق تهران
راه ساری
لغو شد

آخرین ویرایش:

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جدول فوتسال ليگ برتر ایران ( پایان هفته 15)

نام تیمبازیها
برد
تساوی
باخت
گل زده
گل خورده
تفاضل گل
صباي قم15
12
2180
33
47
38
2
گيتي‌پسند‌
15
94159
252531
3
شهيد منصوری
15
9
1
5
40
41
1-
28
4
فرش‌آرا15
906
49
45
4
27
5
شرکت حفاری
15
744
46
34
12
25
6
دبيری تبريز15
645
35
42
7-
22
7
شهرداري ساوه
14
54542442-19
8
شهرداری تبريز
15
5
3
7
44
44
0
18
9
راه ساری1460838413-18
11
ميثاق تهران144464541416
12
هلال احمر
15
4011
29
51
22-
12
13
گاز خوزستان
14
2
1
11
36
61
-25
7
14
ارژن شيراز
14
211025
63
38-
7

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
پرفسور «تاکتيک» در ايران کاندلاس سرمربي تيم‌ ملي فوتسال

پرفسور «تاکتيک» در ايران کاندلاس سرمربي تيم‌ ملي فوتسال

پرفسور «تاکتيک» در ايران

کاندلاس سرمربي تيم‌ ملي فوتسال

جام جم آنلاين: «خسوس کاندلاس» اسپانيايي به عنوان سرمربي تيم‌هاي ملي فوتسال بزرگسالان و اميد ايران انتخاب شد.

علي صانعي پس از ناکامي‌هاي متداوم در تيم ملي فوتسال ايران و از دست دادن قهرماني آسيا و حذف از جام جهاني از سرمربي‌گري استفعا داد و به دنبال او، عباس ترابيان نيز از رياست کميته فوتسال کنار رفت تا وضعيت فوتسال ايران براي مدتي نامشخص باقي بماند.
با آغاز به کار سيدرضا افتخاري در کميته فوتسال، روند انتخاب سرمربي تيم ملي هم شروع شد و «خسوس کاندلاس» اسپانيايي از همان ابتدا مورد نظر رييس جديد فوتسال بود. با اين حال مخالفت‌هايي که با اين انتخاب مي‌شد، معرفي اين مربي را به تاخير انداخت.
افتخاري در اين بين جلساتي را با تعدادي از مخالفان خسوس برگزار کرد و «پروفسور فوتسال» امروز (دوشنبه) به صورت رسمي از سوي رييس کميته فوتسال به عنوان سرمربي تيم ملي فوتسال ايران معرفي شد.

همچنين دکتر قدرت‌الله باقري به عنوان بدنساز تيم ملي انتخاب و ساير اعضاي کادر فني قرار است از سوي کميته فني و با نظر خسوس انتخاب شوند.

هدايت تيمي ملي فوتسال اميد را هم خسوس بر عهده خواهد داشت و دستيارانش در اين تيم نيز در روزهاي آينده انتخاب مي‌شوند.
اما نکته جالب سرمربي‌گري خسوس در تيم‌هاي ملي، موقتي بودن آن است. به طوري که اين مربي در صورت پيروزي در دو بازي دوستانه برابر روسيه در تاريخ 16 اسفند سال جاري، در سمتش ابقا مي‌شود و در غير اين صورت فرد ديگري براي هدايت تيم ملي انتخاب خواهد شد.
خسوس کاندلاس رودريگو متولد سال 1957 بوده و 23 سال است در رشته فوتسال فعاليت مي‌کند. بيشترين فعاليت او در تيم بومرنگ اسپانيا بوده و از سال 1998 تا 2010 در اين باشگاه مربيگري کرده است.
خسوس موفق شده پنج قهرماني در ليگ اسپانيا و دو قهرماني اروپا را کسب کند.

اين مربي همچنين در سال 2009 مدال لياقت اسپانيا را از پادشاه اين کشور دريافت کرده و چهار مرتبه هم به عنوان بهترين سرمربي ليگ برتر اسپانيا انتخاب شده است.

کاندلاس همچنين دو بار بهترين مربي سال باشگاه از سوي سايت «فوتسال پلنت» انتخاب و از سال 1992 تا 2009 لقب پرفسور «تاکتيک» را گرفته است.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
شکست تيم فوتسال بانوان ايران مقابل روسيه

شکست تيم فوتسال بانوان ايران مقابل روسيه

تورنمنت چهار جانبه روسيه
[h=1]شکست تيم فوتسال بانوان ايران مقابل روسيه[/h]
[h=2] تيم ملي فوتسال بانوان دومين بازي خود در تورنمنت چهار جانبه روسيه را هم واگذار کرد.[/h]

تيم ملي فوتسال بانوان ايران که بعدازظهر امروز به مصاف تيم روسيه رفته بود، با نتيجه 2 بر صفر شکست خورد. پيش از اين هم شاگردان شهرزاد مظفر مقابل اوکراين قرار گرفته بودند که بازي را با نتيجه 2 بر يک واگذار کردند.

به گزارش ايسنا، قرار است فردا در ساعت 16 به وقت محلي، تيم ملي فوتسال بانوان ايران به مصاف مجارستان برود. اين آخرين بازي ايران در مرحله گروهي محسوب مي‌شود.

تيم ملي فوتسال بانوان ايران در دوره گذشته اين رقابت‌ها به مقام سوم دست يافته بود.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
فوتسال ایران با عراق و امارات هم‌ گروه شد

فوتسال ایران با عراق و امارات هم‌ گروه شد

تیم ملی فوتسال ایران در رقابت‌های آسیایی اینچئون ۲۰۱۳ با عراق و امارات هم‌گروه شد.

• Tweet

به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم قرعه‌کشی تیمی رقابت‌های فوتسال و کبدی داخل سالن آسیا 2013 در اینچئون برگزار شد.
این مراسم اولین رویداد رقابت‌های داخل سالن 2013 است که از 29 جولای (هفتم مرداد) برگزار می‌شود. در این قرعه‌کشی 22 تیم مردان و 9 تیم زنان برای فوتسال و 7 تیم مردان و 8 تیم زنان برای کبدی شرکت داشتند.
تیم فوتسال مردان ایران در گروه D با عراق و امارات هم‌ گروه شد و تیم زنان ایران در گروه تایلند، مالزی، هنگ‌کنگ و ویتنام قرار گرفت.
پیش از مراسم قرعه‌کشی توپ رسمی مسابقات فوتسال رونمایی شد. این توپ توسط شرکت استار اسپورت تولید و از سوی فیفا تأیید شد.
قرعه‌کشی گروهی فوتسال به شرح زیر است:
مردان:
گروه A: کره، کویت، هنگ‌کنگ، ماکائو
گروه B: تایلند، مالزی، بوتان
گروه C: لبنان، ویتنام، فلسطین
گروه D: ایران، عراق، امارات
گروه E: چبن، اندونزی، چین تایپه
گروه F: ژاپن، ترکمنستان، عربستان
گروه G: ازبکستان، قطر، افغانستان
زنان:
گروه A: تایلند، مالزی، هنگ‌کنگ، ایران، ویتنام
گروه B: ژاپن، اندونزی، چین، ازبکستان

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازي‌هاي داخل سالن اينچئون
[h=1]پيروزي پرگل تيم ملي فوتسال ايران مقابل امارات[/h]
[h=2] تيم ملي فوتسال مردان ايران با پيروزي پرگل و قاطع 10 بر صفر از سد امارات گذشت و کارش را با پيروزي آغاز کرد.[/h]

رقابت‌هاي فوتسال چهارمين دوره بازي‌هاي داخل سالن و هنرهاي رزمي اينچئون در بخش مردان امروز آغاز شد و تيم ملي ايران موفق شد در ديداري يک طرفه، قاطعانه با نتيجه 10 بر صفر از سد امارات بگذرد و کار خود را با پيروزي آغاز کند.

به گزارش ايسنا،در اين ديدار محمد طاهري (سه گل)، حسين طيبي، مهدي جاويد (سه گل)، سيد علي کيايي، قدرت بهاري و حسن‌زاده گل‌هاي تيم ملي ايران را به ثمر رساندند.

داوران ژاپني قضاوت اين ديدار را بر عهده داشتند.

تيم ملي فوتسال مردان ايران در بازي دومش بايد دوشنبه آينده از ساعت 16 به وقت محلي به مصاف عراق برود. تيم ايران در سه دوره گذشته اين بازي‌ها بدون داشتن هيچ شکستي با احتساب 10 گل امروز با 188 گل زده و 22 گل خورده بهترين جايگاه را در ميان تيم‌هاي فوتسال حاضر در اين دوره از بازي‌ها دارد.

اين ديدار با حاشيه‌هايي همراه بود.

محمد کشاورز در نيمه نخست از ناحيه پا دچار آسيب ديدگي شد و به خارج از زمين رفت تا از بيرون نظاره‌گر مسابقه باشد.

در دقيقه 24 نيز سپهر محمدي گلر تيم ملي ايران با بازيکنان شماره 4 امارات برخورد کرد و نقش بر زمين شد که در پي اين اتفاق بازي دقايقي متوقف شد و به وضعيت سپهر محمدي رسيدگي شد.

بازيکن اماراتي نيز از سوي داور اخطار گرفت.

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظری هم به لیگ روسیه رفت .. من تو یه دیدار دوستانه که دبیری اومد بود اراک با هاشون بازی کردم .. خدا کمک کنه تیممون از لیگ دو بیاد لیگ برتر تا بتونم تو لیگ برتر بازی کنم......

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آخرین رنکینگ تیم‌های ملی فوتسال جهان - 2013

آخرین رنکینگ تیم‌های ملی فوتسال جهان - 2013

آخرین رتبه فوتسال ایران در رنکینگ جهانی

آخرین رنکینگ تیم‌های ملی فوتسال اعلام شد.
به گزارش مشرق و به نقل از فدراسیون فوتبال، در این رنکینگ مثل چند ماه گذشته تغییری در رده‌بندی تیم‌های اول رخ نداد و تیم ملی برزیل با 1982 امتیاز در صدر قرار دارد. ایران با 1540 امتیاز در همان رده هفتمی جهان باقی ماند اما در آسیا همچنان در رده اول قرار دارد.

رده‌بندی 10 تیم برتر جهان به شرح زیر اعلام شده است:

1- برزیل 1982 امتیاز

2- اسپانیا 1975 امتیاز

3- ایتالیا 1782 امتیاز

4- روسیه 1697 امتیاز

5- پرتغال 1636 امتیاز

6- آرژانتین 1570 امتیاز

7- ایران 1540 امتیاز

8- اوکراین 1467 امتیاز

9- ژاپن 1430 امتیاز

10- پاراگوئه 1380 امتیاز

رده‌بندی 5 تیم برتر قاره آسیا هم به شرح زیر است:

1- ایران 1540 امتیاز

2- ژاپن 1430 امتیاز

3- تایلند 1313 امتیاز

4- ازبکستان 1251 امتیاز

5- استرالیا 1206 امتیاز

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
دست تيم فوتسال بانوان به طلا نرسيد

دست تيم فوتسال بانوان به طلا نرسيد

بازيهاي داخل سالن آسيا
[h=1]دست تيم فوتسال بانوان به طلا نرسيد[/h]
[h=2] ديدار دو تيم ايران و ژاپن در مرحله فينال فوتسال بانون قهرماني آسيا با نتيجه2 بر 1 به سود ژاپن به پايان رسيد.[/h]

تيم ملي فوتسال بانوان در مرحله فينال رقابت هاي قهرماني آسيا به مصاف تيم ژاپن رفت. ژاپن در حالي عنوان قهرماني آسيا را دارد که ايران اولين بار است راهي فينال اين مسابقات شده است.

به نقل از ايسنا، تيم ملي فوتسال ايران در شرايطي به مصاف ژاپن رفت که اين بازي مورد استقبال قرار نگرفت و بيشتر سالن خالي از تماشاگر بود البته طرفداران ژاپني تيم خود را با نظم خاصي تشويق مي کردند و تماشاگران کره اي هم با در دست داشتن پرچم ايران در سالن ملي پوشان ايران را مورد تشويق قرار دادند.

*نيمه اول: ايران1 - ژاپن0

تيم ملي فوتسال بانوان ايران اين بازي را با قدرت آغاز کرد و در دقيقه سه مسابقه نسيمه غلامي اولين گل ايران را به ثمر رساند تا ايران يک بر صفر از قهرمان آسيا پيشي بگيرند. پس از اين گل حملات تيم ژاپن بر روي دروازه ايران شدت يافت اما فرزانه توسلي بازيکنان ژاپن را از رسيدن به گل ناکام گذاشت تا پس از فشارهاي اول مسابقه، بازي در اواسط نيمه اول در ميان زمين بين دو تيم ادامه يابد و بازي بيشتر شکل تدافعي به خود بگيرد.

در ادامه اين مسابقه سهيلا ملمولي 5 دقيقه مانده به پايان نيمه اول برخورد شديدي با بازيکن شماره 8 ژاپن داشت که از ناحيه گردن دچار گردن دچار مصدوميت شد و با برانکارد از زمين بيرون رفت. اولين کارت زرد اين بازي به بازيکن شماره 4 ژاپن رسيد.

در اواخر نيمه اول اين مسابقه بازيکنان ايران موقعيت خطرناکي را بر روي دروازه ژاپن ايجاد کردند اما اين موقعيت به گل تبديل نشد و در نهايت با تک گل غلامي و عملکرد درخشان بانوان پرافتخار ايران اين نيمه به نفع ملي پوشان به پايان رسيد.

*نيمه دوم:ايران0 - ژاپن1

ملي پوشان ايران پيش از آغاز نيمه دوم براي شکست ژاپن هم قسم شدند و با ايجاد حلقه اتحاد با شعار يا زهرا نيمه دوم را آغاز کردند. ژاپن که با نتيجه نيمه اول چيزي براي از دست دادن نداشت اين نيمه را هجومي آغاز کرد و تنها هفت دقيقه پس از آغاز اين نيمه، بازيکن شماره 6 ژاپن گل تساوي بازي را به ثمر رساند. پس از اين گل مسابقه تهاجمي تر شد و حتي در لحظاتي بازيکنان به بازي خشن روي آوردند که در دقيقه 29 فاطمه اعتدادي کارت زرد از داور گرفت.

ايران که پيش از اين در هيچ مسابقه اي دروازه اش باز نشده بود،‌ سد سنگيني را براي ژاپني ها ايجاد کرد و بازي قدرتمند ملي پوشان چاره اي براي تيم ژاپن نگذاشت تا تنها با شوت هاي از راه دور شانس خود را براي بازکردن دوباره دروازه ايران امتحان کنند. بازي هر چقدر به دقايق پاياني نزديک تر مي شد تهاجمي تر ادامه پيدا مي کرد و در دو دقيقه مانده به پايان وقت قانوني توپ و زمين بيشتر در دست ملي پوشان ايران بود و چندين حمله پي در پي را روي دروازه ايران انجام داد اما در نهايت اين مسابقه با نتيجه يک بر يک به پايان رسيد.

*وقت اضافه: ايران0 - ژاپن1

در وقت اضافه اول ايران بازي را تهاجمي شروع کرد و حتي يک موقعيت صدرصد گل داشت که نتوانست از آن استفاده کند. بازيکنان ژاپن هم بازي را محکم آغاز کردند و يک موقعيت خطرناک را روي دروازه ايران به وجود آوردند اما بانوان ملي پوش ايران اجازه ندادند که اين فرصت به گل براي تيم حريف تبديل شود. اين وقت اضافه با حساسيت زيادي بين دو تيم ادامه يافت و در نهايت بدون آنکه گلي از خط دروازه ها عبور کند به پايان رسيد تا شايد در نيمه دوم وقت اضافه تکليف تيم قهرمان مشخص شود.

مابين دو وقت اضافه،‌ خسوس نکاتي را به مظفر يادآوري کرد و ملي پوشان خود را براي وقت اضافه دوم آماده کردند.

در وقت اضافه دوم در حالي که سه دقيقه از بازي گذشته بود بازيکن ژاپن برروي نيلوفر اردلان خطا کرد و از داور کارت زرد گرفت و زماني که تنها دو دقيقه تا پايان مسابقه مانده بود بازيکن شماره 5 ژاپن دومين گل تيمش را به ثمر رساند تا نتيجه بازي ايران و ژاپن در تورنمنت پرتغال تکرار شود. با شکست 2 بر 1 برابر ژاپن، فوتسال بانوان ايران به مدال نقره بازيهاي داخل سالن آسيا رسيد .

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
تبريک کي‌روش براي موفقيت‌ فوتسال زنان ومردان

تبريک کي‌روش براي موفقيت‌ فوتسال زنان ومردان

[h=1]تبريک کي‌روش براي موفقيت‌ فوتسال زنان ومردان[/h]
[h=2] سرمربي تيم ملي فوتسال در پيامي موفقيت‌هاي تيم‌هاي ملي فوتسال زنان و مردان ايران را تبريک گفت.[/h]

به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، در پيام کارلوس کي‌روش آمده است:

"موفقيت‌هاي تيم‌ ملي فوتسال مردان ايران اتفاق تازه‌اي نيست، با اين حال قهرماني در کره‌جنوبي و در فينال مقابل تيم ملي فوتسال ژاپن- که سرمايه‌گذاري گسترده‌اي را در فوتبال و فوتسالش انجام داده- بار ديگر نشان مي‌دهد که فوتسال ايران مسير درستي را در پيش گرفته است.

اما اتفاقي که توجه ها را به خود جلب کرد، نمايش خوب و موفقيت بزرگ دختران فوتسال ايران در بازي‌هاي داخل سالن آسيا بود. خوشحالم که مي‌بينم، تيم فوتسال زنان ايران با گذر از تيم‌هاي با سابقه در فوتسال آسيا توانست به مدال نقره اين بازي‌ها برسد و خودش را به آسيا ثابت کند.

اکنون راه بزرگتري در پيش است و بايد با حفظ اعتماد به نفس و افزايش سرمايه‌گذاري و برنامه‌محوري، قدم در راهي گذاشت که بودن در آن شايسته اين تيم است."

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
رده تيم‌هاي برتر فوتسال جهان تغيير نکرد

رده تيم‌هاي برتر فوتسال جهان تغيير نکرد

ايران همچنان در رده هفتم
[h=1]رده تيم‌هاي برتر فوتسال جهان تغيير نکرد[/h]
[h=2] در تازه‌ترين رنکينگ تيم‌هاي برتر فوتسال جهان، تغييري در رده‌ تيم‌ها ايجاد نشد و ايران همچنان در رده هفتم جهان و اول آسيا قرار دارد.[/h]

فيفا تازه‌ترين رنکينگ فوتسال جهان و آسيا را اعلام کرد که همچنان تيم ملي برزيل رده اول را از آن خود دارد.

به گزارش فارس،ايران که به تازگي به عنوان قهرماني بازي‌هاي داخل سالن آسيا رسيده، در رده هفتم رنکينگ جهان و اول آسيا قرار دارد.

رنکينگ تيم‌هاي برتر به شرح زير است:

1- برزيل با 1982 امتياز

2- اسپانيا با 1975 امتياز

3- ايتاليا با 1782 امتياز

4- روسيه با 1697 امتياز

5- پرتغال با 1636 امتياز

6- آرژانتين با 1570 امتياز

7- ايران با 1568 امتياز

8- اوکراين با 1467 امتياز

9- ژاپن با 1431 امتياز

10 اروگوئه با 1380 امتياز

رده 10 تيم برتر دنيا نسبت به رنکينگ ماه گذشته هيچ تغييري نداشته است.

تيم‌هاي کلمبيا، روماني، آذربايجان، صربستان، کرواسي، تايلند، اسلووني، جمهوري چک، گواتمالا و اسلوواکي نيز رده‌هاي دهم تا بيستم رنکينگ را از آن خود دارند.

همچنين در رده‌بندي قاره‌اي نيز ايران همچنان صدرنشين است.

رنکينگ اين قاره نيز به شرح زير است:

1- ايران با 1568 امتياز

2- ژاپن با 1431 امتياز

3- تايلند با 1318 امتياز

4- استراليا با 1238 امتياز

5- ازبکستان با 1236 امتياز