*****اسکلت بندی جدید تالار*****

reza_1364

مدیر بازنشسته
سلام.

با توجه به تعدد گرایشهای مهندسی مواد در حال حاضر تنها گرایشهایی که کاربر فعال داشته باشند به عنوان زیر گروه مطرح شده اند و بقیه گرایشهای در زیر گروه متالورژی صنعتی تقسیم بندی شده اند

تقسیم بندی که به ذهن من رسید و فکر کنم خوب باشه به شکل زیر است

از دوستان خواهش می کنم برای بهتر شدن و بهتر طبقه بندی کردن موضوعات نظرات خودشون را در همین تایپیک قرار بدن تا بتوانیم از نظریات دوستان برای بهبود فضای تالار خودمون استفاده کنیم

منتظرات نظرات و انتقادات و پیشنهادات هستیم

اگه بتونین به همین صورت که من تهیه کردم قرار بدین فکر کنم بهتر باشه و بهتر بتونیم تصمیم بگیریم

موفق و پیروز و سربلند باشید

reza_1364

مدیر بازنشسته
طرح پیشنهادی

pedestrian

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا رضا سلام .
به نظر من هم يه بخش براي تست هاي غير مخرب بذار. دستتم درد نكنه.

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من گرایشها رو بهمون 3 دسته اصلی تقسیم کنیم بهتره ، یعنی استخراجی ، صنعتی و سرامیک..
یه مقدار لازمه تو این قسمت بیشتر بررسی کنیم...

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام به همگي!!!!
خب بالاخره اين تاپيكم زده شد! دست گلت درد نكنه رضا جان!:redface::gol::gol::gol::gol:
به به به به به!!!!!!! ميبينم كه دوباره سراميك مظلوم واقع شد!:mad:
نانو هم كه رفته زيرمجموعه متالورژي!!!!:razz:
نه .... اينجوري نميشه! بايد يه فكر ديگه كرد!:confused:
الان يه ذره سرم شلوغه ، ولي با تمام وجود سعي ميكنم تا فردا صبح پيشنهادمو بدم!:)
منتظر باشيد!!!!!!!!!;)

reza_1364

مدیر بازنشسته
به نظر من گرایشها رو بهمون 3 دسته اصلی تقسیم کنیم بهتره ، یعنی استخراجی ، صنعتی و سرامیک..
یه مقدار لازمه تو این قسمت بیشتر بررسی کنیم...

یکم بیشتر توضیح بده.این جور که میگی خوردگی یعنی گرایش مهم نیست؟

سلام به همگي!!!!
خب بالاخره اين تاپيكم زده شد! دست گلت درد نكنه رضا جان!:redface::gol::gol::gol::gol:
به به به به به!!!!!!! ميبينم كه دوباره سراميك مظلوم واقع شد!:mad:
نانو هم كه رفته زيرمجموعه متالورژي!!!!:razz:
نه .... اينجوري نميشه! بايد يه فكر ديگه كرد!:confused:
الان يه ذره سرم شلوغه ، ولي با تمام وجود سعي ميكنم تا فردا صبح پيشنهادمو بدم!:)
منتظر باشيد!!!!!!!!!;)

شما هم کشتی ما رو با این سرامیک.

یه تالار جدا شد که.اصلا میخوای اسم تالار مواد را بزارین تالار سرامیک و بقیه گرایشها؟؟؟

كار خيلي قشنگي كرديد ولي به نظر تون مقالات نانو نبايد زير گروه سراميك باشه ؟؟؟؟؟

نانو در همه زمینه ها مشترکه

اول قرار بود جدا کنم اما کاربر فعال در این مورد نداریم

دوستان در نظر داشته باشند که به زودی نه این سه گرایش بلکه تمام گرایشها جدا میشه.اما باید کاربرانی برای اداره این بخشها داشته باشیم

فعلا کاربران فعالی در زمینه خوردگی و سرامیک داریم

m4material

مدیر تالار
سلام به همگي!
يه چند تا پيشنهاد دارم، گفتم بيام مطرح كنم!
بذاريد اول يه شمايي از پيشنهادمو بدم!

به نظر من بهتره قسمت گرايشها به 4دسته تقسيم بشه! 1- متالورژي 2- سراميك 3- نانوتكنولوژي 4-ساير گرايشات
اينجوري تمام گرايشات مطرح در تالار يه اسم به خصوص دارن!( بر خلاف آقا رضا به نظر من بايد نانو يه قسمت جداگانه براي خودش داشته باشه! كم نيستن كساني كه دارن تو نانو كار ميكنند و يا قصد دارن كار كنند) در ضمن آقا رضا اينجور پيشنهاد دادند كه خوردگي رو هم به عنوان يه گرايش جداگانه بذاريم(البته خوردگي براي خودش يه گرايش هست) ولي به نظر من بهتره چون بيشتر كاربران عزيز كارشناسي ميخونن ، دو زير مجموعه اصلي متالورژي و سراميك رو داشته باشيم، و نانو رو هم به عنوان ميان رشته اي و پرطرفدار داشته باشيم( كما اينكه ما تو كل باشگاه همچين تالار به خصوص و فعالي نداريم، و از طرفي هم اگر تمايل داشته باشيم ساير گرايشهاي مواد در ارشد رو در "ساير گرايشها" داشته باشيم، مثلا كامپوزيتها يا خوردگي و ....)
از طرفي فكر نمي كنم تو قسمت دانلودگاه ، احتياجي باشه قسمتي تحت عنوان جزوات و مقالات داشته باشيم! خب همونطو كه معلومه تو قسمت گرايشات مقالات هست، بجاش ميتونيم يه قسمت زير مجموعه دانلودگاه بذاريم تحت عنوان "آرشيو مقالات" تا تمام مقالات تالار ( در تمام گرايشات) رو اونجا بذاريم!
براي تالار سراميكها هم پيشنهاد مربوطه رو دادم، مثل اينكه زياد خوانا نيست، بنابراين من دوباره زير تالارهاي سراميك رو تايپ ميكنم( راستي اين زير تالارهاي سراميكو الكي نزدما، براي همه زير تالارها همين الان مقاله داريم
ديرگدازها و خواص حرارتي سراميكها
بيو سراميكها
شيشه و لعاب
خواص نوري و الكتريكي
خواص مغناطيسي
سراميكهاي ساختماني
كاربرد سراميكها
فرايند ساخت سراميكها
راستي به نظرم بهتره زير تالارهاي متالورژي صنعتي هم طبق روال قبلي باشه و مثلا آزمونهاي غير مخرب زير مجموعه متالورژي مكانيكي باشه!
در ضمن كي گفته تو قسمت تالار نانو كاربر فعال نانو ندارم! عسلي خانم دارن راه مي افتن، نانو خانم كه اصلا اسمشون روشونه، حميده خانم هم بعد كنكور بر ميگردن و رو نانو هم كار دارن! پارميس خانم هم تو نانو دستي دارن، من هم اگه قابل بدونيد تو قسمت نانو كم نذاشتم!
خب فعلا اينا رو داشته باشيد، تا ببينيم چه سوالاتي پيش مياد!
موافقا و مخالفا بيان جلو!

m4material

مدیر تالار
شما هم کشتی ما رو با این سرامیک.

یه تالار جدا شد که.اصلا میخوای اسم تالار مواد را بزارین تالار سرامیک و بقیه گرایشها؟؟؟

نانو در همه زمینه ها مشترکه

اول قرار بود جدا کنم اما کاربر فعال در این مورد نداریم

دوستان در نظر داشته باشند که به زودی نه این سه گرایش بلکه تمام گرایشها جدا میشه.اما باید کاربرانی برای اداره این بخشها داشته باشیم

فعلا کاربران فعالی در زمینه خوردگی و سرامیک داریم
آره ، بذار mahanz_A خانم و نارگل خانم بيان، بعد يه فكري براي تغيير اسم تالار هم ميديم، فعلا شما زحمت تغييرات تو تالار رو بكشيد بعدش تغييرات اسم رو داريم:D:D:D
كاربر فعال تو قسمت نانو طبق پست قبليم داريم كه!!!!:razz:

reza_1364

مدیر بازنشسته
سلام به همگي!
يه چند تا پيشنهاد دارم، گفتم بيام مطرح كنم!
بذاريد اول يه شمايي از پيشنهادمو بدم!

به نظر من بهتره قسمت گرايشها به 4دسته تقسيم بشه! 1- متالورژي 2- سراميك 3- نانوتكنولوژي 4-ساير گرايشات
اينجوري تمام گرايشات مطرح در تالار يه اسم به خصوص دارن!( بر خلاف آقا رضا به نظر من بايد نانو يه قسمت جداگانه براي خودش داشته باشه! كم نيستن كساني كه دارن تو نانو كار ميكنند و يا قصد دارن كار كنند) در ضمن آقا رضا اينجور پيشنهاد دادند كه خوردگي رو هم به عنوان يه گرايش جداگانه بذاريم(البته خوردگي براي خودش يه گرايش هست) ولي به نظر من بهتره چون بيشتر كاربران عزيز كارشناسي ميخونن ، دو زير مجموعه اصلي متالورژي و سراميك رو داشته باشيم، و نانو رو هم به عنوان ميان رشته اي و پرطرفدار داشته باشيم( كما اينكه ما تو كل باشگاه همچين تالار به خصوص و فعالي نداريم، و از طرفي هم اگر تمايل داشته باشيم ساير گرايشهاي مواد در ارشد رو در "ساير گرايشها" داشته باشيم، مثلا كامپوزيتها يا خوردگي و ....)
از طرفي فكر نمي كنم تو قسمت دانلودگاه ، احتياجي باشه قسمتي تحت عنوان جزوات و مقالات داشته باشيم! خب همونطو كه معلومه تو قسمت گرايشات مقالات هست، بجاش ميتونيم يه قسمت زير مجموعه دانلودگاه بذاريم تحت عنوان "آرشيو مقالات" تا تمام مقالات تالار ( در تمام گرايشات) رو اونجا بذاريم!
براي تالار سراميكها هم پيشنهاد مربوطه رو دادم، مثل اينكه زياد خوانا نيست، بنابراين من دوباره زير تالارهاي سراميك رو تايپ ميكنم( راستي اين زير تالارهاي سراميكو الكي نزدما، براي همه زير تالارها همين الان مقاله داريم
بيو سراميكها
شيشه و لعاب
خواص نوري و الكتريكي
خواص مغناطيسي
سراميكهاي ساختماني
كاربرد سراميكها
فرايند ساخت سراميكها
راستي به نظرم بهتره زير تالارهاي متالورژي صنعتي هم طبق روال قبلي باشه و مثلا آزمونهاي غير مخرب زير مجموعه متالورژي مكانيكي باشه!
در ضمن كي گفته تو قسمت تالار نانو كاربر فعال نانو ندارم! عسلي خانم دارن راه مي افتن، نانو خانم كه اصلا اسمشون روشونه، حميده خانم هم بعد كنكور بر ميگردن و رو نانو هم كار دارن! پارميس خانم هم تو نانو دستي دارن، من هم اگه قابل بدونيد تو قسمت نانو كم نذاشتم!
خب فعلا اينا رو داشته باشيد، تا ببينيم چه سوالاتي پيش مياد!
موافقا و مخالفا بيان جلو!
شما برای تالار سرامیک این همه زیر گروه می خوای؟؟؟؟

میشه به من بگی اینا رو با چی می خوای پر کنی؟؟؟

بعد تازه شما تمام درسای سرامیک را برداشتی کردی یه تالار؟؟؟

اگه منم موافقت کنم پیرجو موافقت نمی کنه

چون کل تالار مقالات سرامیک حداکثر 100 تا مقاله داخلش هست و برای زدن هر زیر تالار حداقل نیاز به 30 تا مقاله برای هر قسمت

در مورد تالار دانلودگاه حق با شماست اما مقالات را اونجا نمیشه گذاشت.

اگه مقالات را بزاریم اونجا بحث تالار گرایشها منتفی میشه
اولین مخالف

reza_1364

مدیر بازنشسته
آره ، بذار mahanz_A خانم و نارگل خانم بيان، بعد يه فكري براي تغيير اسم تالار هم ميديم، فعلا شما زحمت تغييرات تو تالار رو بكشيد بعدش تغييرات اسم رو داريم:D:D:D
كاربر فعال تو قسمت نانو طبق پست قبليم داريم كه!!!!:razz:
انشا ء الله هر وقت این دوستان کار خودشون را شروع کردن نانو را هم جدا می کنیم

m4material

مدیر تالار
انشا ء الله هر وقت این دوستان کار خودشون را شروع کردن نانو را هم جدا می کنیم
خب من خودم هستم كه!نگو كه من تو نانو فعال نيستماااااا
شما برای تالار سرامیک این همه زیر گروه می خوای؟؟؟؟

میشه به من بگی اینا رو با چی می خوای پر کنی؟؟؟

بعد تازه شما تمام درسای سرامیک را برداشتی کردی یه تالار؟؟؟

اگه منم موافقت کنم پیرجو موافقت نمی کنه

چون کل تالار مقالات سرامیک حداکثر 100 تا مقاله داخلش هست و برای زدن هر زیر تالار حداقل نیاز به 30 تا مقاله برای هر قسمت

در مورد تالار دانلودگاه حق با شماست اما مقالات را اونجا نمیشه گذاشت.

اگه مقالات را بزاریم اونجا بحث تالار گرایشها منتفی میشه
اولین مخالف
باشه، زير گروه هاي زير خوبن؟
شيشه و لعاب
خواص نوري و الكتريكي
سراميكهاي ساختماني
كاربرد سراميكها
فرايند ساخت سراميكها
از اين 5تا جدا كمتر نميشه!
خب مثلا براي زير تالارهاي متالورژي ما 30 تا مقاله داريم؟
در ضمن تالار سراميك تازه تاسيسه، همچنين براي تمام تالار هاي پيشنهادي ما مقاله داريم، پس ديگه نمي دونم بريا چي بايد بحث كنيم!
خب قسمت مقالات مربوط به دانلودگاه رو كلا بر دار! خوبه؟

reza_1364

مدیر بازنشسته
خب من خودم هستم كه!نگو كه من تو نانو فعال نيستماااااا

باشه، زير گروه هاي زير خوبن؟
شيشه و لعاب
خواص نوري و الكتريكي
سراميكهاي ساختماني
كاربرد سراميكها
فرايند ساخت سراميكها
از اين 5تا جدا كمتر نميشه!
خب مثلا براي زير تالارهاي متالورژي ما 30 تا مقاله داريم؟
در ضمن تالار سراميك تازه تاسيسه، همچنين براي تمام تالار هاي پيشنهادي ما مقاله داريم، پس ديگه نمي دونم بريا چي بايد بحث كنيم!
خب قسمت مقالات مربوط به دانلودگاه رو كلا بر دار! خوبه؟
یه تالار مربوط به سرامیک.

نمیشه 5 زیر تالار بهش داد.فقط یه تالار مقالات جدا داره و یه تالار هم برای کسایی که درخواست دارن.پاتوق سرامیستها و از این چیزا

m4material

مدیر تالار

نمیشه 5 زیر تالار بهش داد.فقط یه تالار مقالات جدا داره و یه تالار هم برای کسایی که درخواست دارن.پاتوق سرامیستها و از این چیزا
يعني همچين كاري رو هم براي تالار متالورژي ميكنيد؟؟؟؟اگه اينجوريه پس چرا اين همه زير تالار براي متالورژي پيشنهاد داديد؟؟؟؟
اگه همچين كاري كه براي متالورژي ميكنيد من موافقم وگرنه منم با شما مخالفم!

mahnaz -A

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با نظر آقايm4 material كاملا موافقم !
درسته در مقطع كارشناسي فقط 1 گرايش براي سراميك وجود داره ولي همه ميدونيم كه مطالب مربوط به بحث سراميك ها خيلي وسيع هستن و اگه براش زير مجموعه قائل شد مسلما بحث دربارش آسون تر ميشه وميتونيم همه ابعادش رو كه كم هم نيستن پوشش بديم !
http://www.iran-eng.com/member.php?u=137996

m4material

مدیر تالار
به نظر من نانو اونقدر وسعت و تنوع براي بحث داره كه اگه به عنوان يه گرايش در نظر گرفته بشه خيلي خوب ميشه !

منم با نظر آقايm4 material كاملا موافقم !
درسته در مقطع كارشناسي فقط 1 گرايش براي سراميك وجود داره ولي همه ميدونيم كه مطالب مربوط به بحث سراميك ها خيلي وسيع هستن و اگه براش زير مجموعه قائل شد مسلما بحث دربارش آسون تر ميشه وميتونيم همه ابعادش رو كه كم هم نيستن پوشش بديم !
تشكرام تموم شد دوباره! دوتا تشكر طلبتون!

mahnaz -A

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با موافقم !
شاخه بندي شدن سراميك ها خيلي بحث دربارشون رو آسون تر ميكنه و موردي از نظر دور نميشه !!!!

بيو سراميكها
شيشه و لعاب
خواص نوري و الكتريكي
خواص مغناطيسي
سراميكهاي ساختماني
كاربرد سراميكها
فرايند ساخت سراميكها

اگه نميخوايد خيلي شلوغ بشه ...
شايد بشه اين زير مجموعه ها رو يكم خلاصه تر كرد ولي مثلا در 3-4 زير مجموعه !

mahnaz -A

عضو جدید
کاربر ممتاز

آقاي مدير خشن نباشيد ديگه !
قبول كنيد وسعت بحث درباره سراميك اگه بيشتر از متالوژي نباشه كمتر هم نيست !

m4material

مدیر تالار
آقاي مدير خشن نباشيد ديگه !
قبول كنيد وسعت بحث درباره سراميك اگه بيشتر از متالوژي نباشه كمتر هم نيست !
من تشكر ندااااااااااااااااااااااااااااااااااااارم!:(
فكر كنم تشكرام پرشد همش براي شما ميره!!!!:D
آقا رضا وقتي بحث جدي ميشه خيلي خشن ميشه!:redface:
كجاييد اي سراميستهاي خدايي/// بلاجويان تالار موادي(عجب چيزي شد؟؟؟)

mahnaz -A

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تشكر ندااااااااااااااااااااااااااااااااااااارم!:(
فكر كنم تشكرام پرشد همش براي شما ميره!!!!:D
آقا رضا وقتي بحث جدي ميشه خيلي خشن ميشه!:redface:
كجاييد اي سراميستهاي خدايي/// بلاجويان تالار موادي(عجب چيزي شد؟؟؟)

ممنون ...:whistle::whistle:

ما موفق ميشيم و آقاي مديرم ازمون حمايت ميكنن !:victory::victory:

عجب شعري شد واقعا !!!!!!!!!!:d:d

بالا