NDT MAN ها بيان تو ....

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
منون میشم در مورد بهترین و کاربردی ترین مدارک بازرسی جوش توضیحاتی بدین....

mosyyyyyy

عضو جدید
منون میشم در مورد بهترین و کاربردی ترین مدارک بازرسی جوش توضیحاتی بدین....

سلام خدمت آقا رضاي گل
ببين بستگي داره به اينكه بخواي توي چه كاري استفاده كني.كاراي ساختماني؟خطوط لوله؟نفت و گاز؟ توي هر كدوم يكي از اونا بهترينه
اگر هم در حالت كلي ميخواي تا خدمتت بگم

آخرین ویرایش:

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت آقا رضاي گل
ببين بستگي داره به اينكه بخواي توي چه كاري استفاده كني.كاراي ساختماني؟انتقال لوله؟نفت و گاز؟ توي هر كدوم يكي از اونا بهترينه
اگر هم در حالت كلي ميخواي تا خدمتت بگم

بی زحمت اول از کارای ساختمانی شروع کن....

mosyyyyyy

عضو جدید
واسه كاراي ساختماني يعني استراكچرها و سوله هاي معمولي سه تا روش بيشترين كاربرد رو داره: PT,MT,UT
حالا بسته به نوع جوش و WPS كه ناظر و طراح مشخص ميكنن يكي از اين سه روش رو استفاده ميكنيم.
البته يك سري جوشهاي خاص فقط و فقط از UT استفاده ميشه مثل جوشهاي نفوذي ؛ چون همونطور كه ميدونين جوشهاي نفوذي جاهايي استفاده ميشه كه حساسيت فوق العاده اي داره پس در نتيجه هيچ گونه عيبي از حد استاندارد بالاتر نبايد وجود داشته باشه.
توي پست هاي بعدي مفصلا هر روش رو توضيح ميدم

آخرین ویرایش:

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام دوستان و به خصوص mosyyyyyy عزيز!
من قصد دارم دوره NDT مربوط به MT & PT رو در آريا آزمون بگذرونم! نظرتان چيه؟
اصلا به نظر شما توي كدوم قسمت از دوره ها ميتونم سرمايه گذاري كنم؟ UTيا RT يا MT يا دوره هاي ديگه؟ كدوم بازار بهتري داره؟ براي من كه دارم سراميك ميخونم هم ميتونه كاربردي باشه؟

mosyyyyyy

عضو جدید
البته لازم به ذكره كه روش بازرسي چشمي يا همون VT در همه جا كاربرد داره و اونو بايد به عنوان پيش فرض تمام بازرسياتون در نظر داشته باشين.يعني اولين قدم توي هر بازرسي،بازرسي چشميه
ان شا الله فردا صبح دومين جزوه رو واسه دانلود ميذارم.
دوستان اگر جزوه خاصي مد نظرشون هست بگن تا اونو توي اولويت بذارم

m4material

مدیر تالار
از RT شروع مي كنم
اين power point از دوره بيسيك RT هست
اميدوارم واسه شروع خوب باشه
از لطفتون ممنون ولي كار نميكنه! دانلود ميكنه ولي فايل رو از حالت فشرده خارج نميكنه!

mosyyyyyy

عضو جدید
سلام خدمت m4material گل
اول از همه در مورد آريا آزمون بگم كه اين شركت در زمينه بازرسي خيلي شركت قوي هست.درسته كه يه كم قيمتاش از بقيه شركتا بالاتره ولي ارزششو داره،شركت خوبي انتخاب كردي.
در مورد دوره ها اگر بتوني اول از همه VT رو بگذروني خيلي عاليه، چون با اصول جوش و عيوب جوش به طور كامل آَشنا ميشي.از نظر درآمد هم فعلا UT MAN ها بيشتر توي بورس هستند.البته منظورم اين نيست كه اون دوره ها كاربرد نداره ولي كسايي كه اون دوره ها رو دارن به نسبت بيشتره.در مرحله بعد MT و PT تقريبا توي يك اولويت هستن .البته MT يه كم بيشتر كه اونو هم در بخش معرفي MT توضيح ميدم كه چرا.
در مورد رشته تحصيليتم ببين در حال حاضر توي كشور ما اين دوره ها تا 90 درصد با جوش سروكار دارن ولي در كل خيلي كاربردي هستن.
اگه سوال ديگه اي داري بگو در خدمتت هستم

m4material

مدیر تالار
سلام خدمت m4material گل
اول از همه در مورد آريا آزمون بگم كه اين شركت در زمينه بازرسي خيلي شركت قوي هست.درسته كه يه كم قيمتاش از بقيه شركتا بالاتره ولي ارزششو داره،شركت خوبي انتخاب كردي.
در مورد دوره ها اگر بتوني اول از همه VT رو بگذروني خيلي عاليه، چون با اصول جوش و عيوب جوش به طور كامل آَشنا ميشي.از نظر درآمد هم فعلا UT MAN ها بيشتر توي بورس هستند.البته منظورم اين نيست كه اون دوره ها كاربرد نداره ولي كسايي كه اون دوره ها رو دارن به نسبت بيشتره.در مرحله بعد MT و PT تقريبا توي يك اولويت هستن .البته MT يه كم بيشتر كه اونو هم در بخش معرفي MT توضيح ميدم كه چرا.
در مورد رشته تحصيليتم ببين در حال حاضر توي كشور ما اين دوره ها تا 90 درصد با جوش سروكار دارن ولي در كل خيلي كاربردي هستن.
اگه سوال ديگه اي داري بگو در خدمتت هستم
همانطور كه ميدانيد قيمت اين دوره ها زياده و سرمايه گذاري روي اين كار براي من يه كمي مشكل! اگه بخواهيد حداكثر دو دوره رو به من معرفي كنيد كه برم كدامها هستند؟( لازم به ذگكر است كه MT & PT در آريا آزمون با هم تدريس ميشن، يعني در يك دوره)

mosyyyyyy

عضو جدید
اگه اينجوريه بهتره شما به عنوان يك دوره همون PT&MT رو بگذروني و اگر با جوش آشنايي كامل داري UT.
اگر نه ،يعني زياد با جوش سروكار نداشتي VT رو بگذرون،چون خيلي كاربرديه.
البته من تقويم آريا آزمون رو نگاه كردم.اين دوره اي كه MT&PT با همه قيمت جدا جداش فرق چنداني با جاهاي ديگه نداره.
باز هم اگه سوالي هست در خدمتم

mosyyyyyy

عضو جدید
اين هم از قسمت اول UT
سعي مي كنم power poit هاي فارسي رو هم به زودي توي سايت قرار بدم.
بچه ها اينا رو دست كم نگيريد.اينا دقيقا هموناييه كه توي دوره هاي TWI تدريس ميشه

پیوست ها

• UT p1.rar
    2 مگایابت · بازدیدها: 0

seamak

عضو جدید
ut

ut

اين هم از قسمت اول UT
سعي مي كنم power poit هاي فارسي رو هم به زودي توي سايت قرار بدم.
بچه ها اينا رو دست كم نگيريد.اينا دقيقا هموناييه كه توي دوره هاي TWI تدريس ميشه

سلام

همه فایل ut بزار دانلود کنیم چرا تیکه تیکه میزاری

mosyyyyyy

عضو جدید
سلام

همه فایل ut بزار دانلود کنیم چرا تیکه تیکه میزاری

سلام آقا سيامك
چرا ميزني داداش.چشم شما صبر كن من اول تاپيك هم گفتم؛قراره همه دوره ها رو به طور كامل با كمك بچه ها بذاريم.ايشاالله كم كم همه رو ميذاريم تو سايت

magnet

عضو جدید
سلام مهندس و مرسی بابت فایل ها.
فقط چندتا سوال ؟؟؟
میشه درمورد گواهینامه ها هم توضیح بدی ؟
چون هم قیمتشون ،هم مدت دوره و هم عنوان دوره (منظورم نه UTو RT و .... . اینکه ملی و بین المللی و ... ) فرق میکنه.
بعدش این بازدید که بعضی جاهام کنار دوره میذارن قضیه اش چیه؟؟؟
ببخشید ها!!! یه سوال دیگه!!!
اینکه میگن میشه با این مدارک (و البته کار خودت) خیلی راحت تر کار گرفت درسته ؟؟؟ مخصوصآ جنوب و عسلویه و .....
حتی بدون ارتباط با گرایشت .
مرسی.

mosyyyyyy

عضو جدید
سلام مهندس و مرسی بابت فایل ها.
فقط چندتا سوال ؟؟؟
میشه درمورد گواهینامه ها هم توضیح بدی ؟
چون هم قیمتشون ،هم مدت دوره و هم عنوان دوره (منظورم نه UTو RT و .... . اینکه ملی و بین المللی و ... ) فرق میکنه.
بعدش این بازدید که بعضی جاهام کنار دوره میذارن قضیه اش چیه؟؟؟
ببخشید ها!!! یه سوال دیگه!!!
اینکه میگن میشه با این مدارک (و البته کار خودت) خیلی راحت تر کار گرفت درسته ؟؟؟ مخصوصآ جنوب و عسلویه و .....
حتی بدون ارتباط با گرایشت .
مرسی.

سلام magnet جان
1- گواهينامه : اينكه ميگن گواهينامه ملي يعني يه گواهي حضور در كلاسه و آشنايي با دوره بازرسي جوش،حتي توي خود ايران هم واسه كار اينا رو قبول ندارن و فقط به درد كسايي ميخوره كه ميخوان بدونن بازرسي جوش چيه؛البته قيمتش هم اصلا قابل مقايسه با بقيه نيست چون خيلي پايينه.اما دوره هاي بين المللي دو سه تا كشور مداركشون معتبره مثل انگلستان،امريكا،آلمان،كه توي اينا معتبرترينشون مدرك ASNT امريكاست كه توي هر كشوري بري قبولش دارن كه خب به نسبت قيمتاش بالاست.

2-بازديد ديگه بستگي به شركتيه كه ميري واسه دوره ممكنه داشته باشن ممكنه نداشته باشن ولي اصلا ربطي به دوره نداره،يعني دوره ها بدون بازديده

3- در مورد جنوب در حال حاضر وضع كار مثل قديما نيست كه تا بري بگن بفرما كار.حتما بايد يه پارتي يا آَشنا داشته باشي.فعلا توي ايران اگر بخواي كار بازرسي كني به گرايشت زياد كاري ندارن ميگن چه LEVEL هايي داري.

اگه سوالي مونده واست، بگو من در خدمتت هستم

seamak

عضو جدید
سلام

سلام

من خودم تمام منابع ndt رو دارم هر فایلی بخوای میتونم بهت بدم
ولی وقت قرار دادن روی سایت روندارم
من سری اول ut رو دانلود کردم دیدم همشو دارم
در ضمن هرسوالی در مورد جوشکاری(متالورزی -تکنیک -طراحی - ) داری بپرس
اگر Similator داری میتونی اپلود کونی

آخرین ویرایش:

alilavasani

عضو جدید
مختصر از همه جا

مختصر از همه جا

سلام بچه ها اینم یه فایل پاورپوینت که در کل مختصری از کلیه روش های تست های غیر مخرب در جوشکاری است . امیدوارم بپسندید.

پیوست ها

• ndt.rar
    763.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

m4material

مدیر تالار
سلام! دوست عزيز خيلي از لطف شما متشكرم! فقط متاسفانه وقتي دانلود تمام ميشه، وقتي ميخوام extract كنم پيغامهاي زير رو ميزنند! تا الن موفق به ديدن هيچكدام نشدم!!!:cry:
اين يكي از اون پيغامهاست!
Extracting UT p1.ppt Error: CRC mismatch in file "UT p1.ppt" in the archive "I:\Documents and Settings\Mahdi\Desktop\UTF-8__UT p1.rar"

اين هم يه پيغام خطاي ديگه!
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=12587&stc=1&d=1251014038

پیوست ها

• 22969.JPG
    22969.JPG
    42.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mosyyyyyy

عضو جدید
سلام! دوست عزيز خيلي از لطف شما متشكرم! فقط متاسفانه وقتي دانلود تمام ميشه، وقتي ميخوام extract كنم پيغامهاي زير رو ميزنند! تا الن موفق به ديدن هيچكدام نشدم!!!:cry:
اين يكي از اون پيغامهاست!
Extracting UT p1.ppt Error: CRC mismatch in file "UT p1.ppt" in the archive "I:\Documents and Settings\Mahdi\Desktop\UTF-8__UT p1.rar"

اين هم يه پيغام خطاي ديگه!
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=12587&stc=1&d=1251014038
سلام
من دو تا راه به شما پيشنهاد ميكنم
1- يه ورژن ديگه از نرم افزارتون تهيه كنيد و با اون امتحان كنيد ويا با winrar بازكنيد
2- فايلتون رو قبل از extract كردن rename كنيد.ممكنه كه نرم افزار فكر كنه اين فايل چند پارت داره.
اين دو تا رو چك كنيد تا ببينيم چي ميشه.چون فقط شما همچين مشكلي داريد
خبر بدين من در خدمتم دوباره

بالا