بلافاصله پس از غذا مسواک نزنید!

*tasnim*

کاربر فعال تالار پزشکی ,
کاربر ممتاز
دندانپزشکان هشدار دادند مسواک زدن دندان ها ظرف نیم ساعت بعد از مصرف یک وعده غذایی یا نوشیدن یک فنجان قهوه می‌تواند آسیب جدی به دندان ها وارد کند.

پس از مصرف مایعات یا مواد غذایی اسیدی، این اسید می‌تواند مینای دندان و حتی لایه زیرین آن موسوم به دنتین را تخریب کند.

اگر زمان مسواک زدن دندان ها مناسب نباشد یعنی ظرف 20 دقیقه تا نیم ساعت پس از صرف غذا یا نوشیدنی‌ها، اسید موجود در مواد غذایی به سطح عمیق‌تر دندان ها راه پیدا می‌کند و در نتیجه خیلی سریع تر موجب پوسیدگی و تخریب دندان ها می‌شود.

دکتر هووارد آر. گامبل، رییس آکادمی دندانپزشکی عمومی در انگلیس تاکید کرد: اگر بلافاصله بعد از غذا خوردن، مسواک بزنید در واقع باعث می‌شوید که اسید ازمینای دندان عبور کرده و به لایه‌های عمیق تر آن برسد که حاصل آن پوسیدگی سریع تر دندان است.

به این ترتیب دندانپزشکان توصیه می‌کنند بویژه در مواردی که از مایعات اسیدی یا مواد غذایی ادویه دار استفاده می‌کنید حتما بین نیم تا یک ساعت صبر کنید و پس از آن مسواک بزنید تا بتوانید به اندازه کافی از اثرات منفی مصرف مواد اسیدی بر روی دندان‌ها جلوگیری نمایید.

آخرین ویرایش:

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی بعد سحری مسواک نزنیم ؟ :surprised:

با زبون روزه خیلی سخته :(

ولی به نفع من شد چون غیر ماه رمضان تنبلیم میاد قبل خواب مسواک بزنم می زارم صبح

*tasnim*

کاربر فعال تالار پزشکی ,
کاربر ممتاز
یعنی بعد سحری مسواک نزنیم ؟ :surprised:

با زبون روزه خیلی سخته :(

ولی به نفع من شد چون غیر ماه رمضان تنبلیم میاد قبل خواب مسواک بزنم می زارم صبح

ن دیگه ...مثلن ی جوری باید سحر بخوری ک چن دقیقه تا مسواک زدنت وقت باشه :|

نکن دخدر مسواک بزن دندونای خوجملت خراب میشه آ:دی

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
ن دیگه ...مثلن ی جوری باید سحر بخوری ک چن دقیقه تا مسواک زدنت وقت باشه :|

نکن دخدر مسواک بزن دندونای خوجملت خراب میشه آ:دی

آره یه چند سالی میشه دارم با این نفس اماره مبارزه میکنم ولی نامرد نمیزاره شبا مسواک بزنم ! دستور میده برو تو رختخواب ! :w07:

*tasnim*

کاربر فعال تالار پزشکی ,
کاربر ممتاز
آره یه چند سالی میشه دارم با این نفس اماره مبارزه میکنم ولی نامرد نمیزاره شبا مسواک بزنم ! دستور میده برو تو رختخواب ! :w07:

من باهاش صوبت میکنم ... ک دیگه بعد ماه رمضون کارت نداشته باشه و بذاره مسواک بزنی:D

*tasnim*

کاربر فعال تالار پزشکی ,
کاربر ممتاز
میگن ۴ -۵ بار چرخوندن آب در دهان هم خیلی خوبه

واسه قبل خواب کافی نیست ؟

بد نیس ! اما جرم روی دندان رو ک نمیبره ! چون فلوراید نداره ....
دخدر بحث نکن بشین مسواک بزن قبل خواب :D

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
بد نیس ! اما جرم روی دندان رو ک نمیبره ! چون فلوراید نداره ....
دخدر بحث نکن بشین مسواک بزن قبل خواب :D

باشه در موردش فکر میکنم ببینم چی میشه :w12:

حالا نمیشه ایستاده مسواک بزنم ؟

ati3254

کاربر حرفه ای
حالا که ما میزنیم شد مضر کلا هرکار ما میکنیم ضرر ...............1 ساعت بعد غذام بزنیم به این نتیجه میرسن کلا مسواک مضر!!!!......................مسی عسیسم!

بالا