[درخواست سوال و راهنمایی] مشاوره، سوال و درخواست مطالب علوم دام

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
حمید رضا جان...واقعآ ممنونم ازت.
اتفاقا" یکی از سئوالاتم همین بود. که چه جوری باید نتایج تحقیقات مشابه رو پیدا کرد.
:gol::gol::gol::gol::gol::gol:
خواهش میکنم. هر دانشکده کشاورزی که نزدیکتره بهت برو بخش ژورنال اگه داشته باشه حتما این ابسترکت رو داره اونجا. سی دی هاش هم میاد همیشه.اصلا بدون این نمیشه کاری کرد. برای نوشتن پروپوزالت هم لازمه. بعدش از روی اون میتونی مقالاتی که به درددت میخوره و اصلیه برات بگردی اصل مقاله رو پیدا کنی. یکی دو تا کتاب معتبرم در زمینه کارت میخوای که مقدمه و مروری بر نوشته ها review literature رو برای پروپوزال خودت تهیه کنی.
البته تو اینترنتم میتونی سرچ کنی ولی رفرنسهای اینترنتی معمولا مورد قبول اساتید نیست و قبول نمیکنن. خط میزنن

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیگه اینکه باید ببیینی چقدر خرج بر میداره کارت و ماده ازمایشیت چیه و براورد اینا رو بدونی و طرح ازمایشی رو باید پیاده کنی تو پروپوزال و نوع طرح ازمایشیت از نظر اماری مشخص باشه و نرم افزار مورد نظرت برای Data Analysis باید معرفی کنی.
جیره مورد استفاده توی طرحتو باید بنویسی برای جوجه گوشتی و یا ...
ضمنا باید ببینی موسسه مورد نظر چقدر بودجه در اختیارت قرار میده و مواد ازمایشی و امکاناتی که بهت میده چیه؟

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
معمولا تحقیقات علمی به دو شکل منتشر میشه. یکی به شکل research که نتیجه مستقیم تحقیقات محققین هست که یا برای پایان نامه تحصیلی کار میکنن یا در مراکز تحقیقاتی و به عنوان کارشونه.
نوع دیگه به شکل Article or Review هست که نتیجه و چکیده تحقیقات زیادی در یک زمینه خاص علمی هست که توسط یک پروفسور یا استاد با تجربه در اون زمینه جمع میشه و برداشت شخصی نویسنده هم درونش منعکسه. از جمع شدن این مقالات نوع دم کتابها شکل میگیرند.
برای انجام تحقیق جدید باید به هر دو شکل این مقالات توجه کرد . در نوع اول یا تحقیقی میتوان از روشهای محقق قبلی بهره برد برای انجاک تحقیق جدید. ضمن اینکه در نتایج و چکیده این نوع تحقیقات سوالات و ایده های جدیدی برای محقیقن بعدی مطرح میشه که میتونه خیلی راهگشا باشه.
نوع دوم هم پراز اطلاعات علمی معتبر هست که میشه از اونا برای نوشتن پایان نامه نیز استفاده کرد البته با روش خاص و ذکر رفرنس و بدون کپی برداری

tititoti

عضو جدید
معمولا تحقیقات علمی به دو شکل منتشر میشه. یکی به شکل research که نتیجه مستقیم تحقیقات محققین هست که یا برای پایان نامه تحصیلی کار میکنن یا در مراکز تحقیقاتی و به عنوان کارشونه.
نوع دیگه به شکل Article or Review هست که نتیجه و چکیده تحقیقات زیادی در یک زمینه خاص علمی هست که توسط یک پروفسور یا استاد با تجربه در اون زمینه جمع میشه و برداشت شخصی نویسنده هم درونش منعکسه. از جمع شدن این مقالات نوع دم کتابها شکل میگیرند.
برای انجام تحقیق جدید باید به هر دو شکل این مقالات توجه کرد . در نوع اول یا تحقیقی میتوان از روشهای محقق قبلی بهره برد برای انجاک تحقیق جدید. ضمن اینکه در نتایج و چکیده این نوع تحقیقات سوالات و ایده های جدیدی برای محقیقن بعدی مطرح میشه که میتونه خیلی راهگشا باشه.
نوع دوم هم پراز اطلاعات علمی معتبر هست که میشه از اونا برای نوشتن پایان نامه نیز استفاده کرد البته با روش خاص و ذکر رفرنس و بدون کپی برداری
حمید رضا واقعآ ممنونم ازت. بسیار عالی هستن توضیحات:gol::gol::gol:

#AREZOO#

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال داشتم ... گربه خونگیمون چند روزه غذا نمیخوره و خون دفع میکنه خیلی دوسش دارم:cry: اگه کسی بتونه اطلاعاتی دراین باره بده واقعا ممنون میشم در مورد داروها یا هر چیز دیگه:(

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
یه سوال داشتم ... گربه خونگیمون چند روزه غذا نمیخوره و خون دفع میکنه خیلی دوسش دارم:cry: اگه کسی بتونه اطلاعاتی دراین باره بده واقعا ممنون میشم در مورد داروها یا هر چیز دیگه:(
عزیز حتما باید ببریش کلینیک دامپزشکی
این جوری مداوا نمیشه

محمودح

عضو جدید
سلام از محلول ORSاستفاده كن.بصورت پودرن ك بايد در آب حلش كني بدي بخوردش

milad36

عضو جدید
سوالات ارشد 89

سوالات ارشد 89

اگه کسی سوالای ارشد 89 علوم دامی رو داره اینجابذاره + کلید(پاسخنامه)

petersool

عضو جدید
کمک در پیدا کردن یک وبسایت علوم دامی

کمک در پیدا کردن یک وبسایت علوم دامی

سلام دوستان
والله یک سال پیش من یک سایت انگلیسی پیدا کردخ بودم
ساین مال یک دکتر علوم دامی آمریکایی بود که در مورد گاو شیری و تغذیه کلی مقاله داشت
شما همچین سایتی رو ندیدین؟

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
ايا كسي بلده اينا چشونه

ايا كسي بلده اينا چشونه

دوستان در مورد بيماري قرقاول يه سوال دارم من تو حياط چند تا قرقاول دارم اما چند روزيه بيمارن يكيشون چند روزه لنگ ميزنه يكي هم خيلي ضعيف شده هيچي نميخوره گردنش گج شده و چشماش بسته هست

ormuzd

عضو جدید
در خواست تكميل طرح پرورش ماهيان زينتي

با سلام ؛ چند سال پيش داشتم روي يه طرح پرورش ماهيان آكواريومي و گياهان آبزي كار مي كردم. به جا هاي زيادي هم سر زدم و از بچه هاي شيلات هم پرسيدم اما به علت نبود اطلاعات كافي اين طرح به صورت ناقص باقي موند!!!
كليت اين طرح بر استفاده بهينه از فضاي يك و يا چند اتاق براي پرورش ماهيان آكواريومي و گياهان آبزي هست. از دوستان صاحب نظر ممنون مي شم اگه بتونن منو تو تكميل اين طرح كمك كنن! (البته حق الزحمه شون هم به طور توافقي محفوظه)

پیوست ها

• Parvaresh maheyan zeinatei - geiyahane akvareiuomei - sakht akvareium.DOC
    179 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Phyto

مدیر تالار
من الان درست متوجه نشدم چی لازم داری! لوارم و تجهیزات مورد نیاز؟ قیمت؟ طرح نویسی؟ یا چیز دیگه؟

ormuzd

عضو جدید

اي بابا اينجا يه نفر شيلاتي و يا صاحب نظر در زمينهء ماهيان آكواريومي وجود نداره!!! :surprised:

Phyto

مدیر تالار
اگه وجود داشت که اومده بود تا حالا، میگم آکواریوم فروشا هم باید یه چیزایی بدونن...! رفتی بپرسی؟

ormuzd

عضو جدید
اگه وجود داشت که اومده بود تا حالا، میگم آکواریوم فروشا هم باید یه چیزایی بدونن...! رفتی بپرسی؟

اوكيييييييييييييييييييييييييييييي! (اما ميگم اونا مگه به من يلا قبا اطلاعات مي دن! :biggrin: اطلاعات بدن كه مثلاً به قول خودشون كسب و كارشون كساد بشه! اي برادر چي بگيم!!!:eek:)

honarmandfars

عضو جدید
مشکل در جوجه کشی

مشکل در جوجه کشی

یه دستگاه جوجه کشی داریم
500 تا تخم مرغ گذاشتیم داخلش
همون روز بیست و یکم، تقریبا نصف جوجه ها داخل تخم مرغ ها مُردن
علتش چی می تونه باشه؟
دما هم دقیقا تنظیم بوده

محمودح

عضو جدید
مهم:فوریه فوریه

مهم:فوریه فوریه

سلام انو مبارک.
من یه مطلب در مورد
CLA(گنژوجیتد لینولئیک اسید)
میخام.
فوریه
ممنون

ormuzd

عضو جدید
دوستان در مورد بيماري قرقاول يه سوال دارم من تو حياط چند تا قرقاول دارم اما چند روزيه بيمارن يكيشون چند روزه لنگ ميزنه يكي هم خيلي ضعيف شده هيچي نميخوره گردنش گج شده و چشماش بسته هست

سلام، محمد رضاي عزيز :gol: نمي دونم الان براي گفتن اين مطالب دير شده يا نه! در هر صورت ايكاش علائم بيشتري از وضعيت اونها مثل شكل و حالت مدفوع (شكل و قوام و رنگ در مقايسه با حالت طبيعي) ، نوع و وضعيت تنفس (آيا نفس كشيدنشون صدا داره يا نه) و در مورد اوني كه لنگ مي زنه آيا تورم و پر خوني و يا تاول در مفصل وجود داره يا نه هم مطالبي مي نوشتي. همچنين در مورد جيرهء غذايي و سن اونا و اينكه وضعيت محل نگهداري اونا چطوريه (بسترشون خشكه يا مرطوب و نور محل نگهداري)
اين علائمي كه شما به اون اشاره كردي (كج شدن گردن و ضعف و لنگ زدن) منو ياد كمبود هاي ويتاميني و مواد معدني مي اندازه كه براي اين منظور مي توني از محلولهاي 1000/1 مولتي ويتامين الكتروليت و مولتي ويتامين مواد معدني به صورت آشاميدني استفاده كني. در ضمن از داروي اكسي تتراسايكلين و مشتقات آن مثل كلرتتراسايكلين و هم مي توني به عنوان آنتي بيوتيك استفاده كني.
در ضمن اين سوال رو توي فارومهاي سايت پرشين پت هم مي توني مطرح كني.
نتيجه كارو به من هم بگو.
موفق باشي :gol:

tatoo

عضو جدید
مطلب راجع به وضعیت دام و طیور در کشورهای برزیل و انگلیس در 5سال اخیر میخوام

ormuzd

عضو جدید
یه دستگاه جوجه کشی داریم
500 تا تخم مرغ گذاشتیم داخلش
همون روز بیست و یکم، تقریبا نصف جوجه ها داخل تخم مرغ ها مُردن
علتش چی می تونه باشه؟
دما هم دقیقا تنظیم بوده

دوست عزيز خسته نباشيد! :gol:فكر نمي كنم كه اين مشكل ربطي به مسئلهء بهداشت و يا بيماريهاي مرغان مادر داشته باشه! بيشتر دو علت ميتونه مطرح باشه:
1- كمبود هاي تغذيه اي مرغان مادر (ويتاميني و مواد معدني)
2- قطع برق دستگاه براي چند ساعت و عدم تهويهء مناسب و در نتيجه خفگي جوجه ها.
و شايدم هر دو مشكل با هم!

موفق باشيد.

loverkiss

عضو جدید
جزوات معروف منايع ارشد علوم دام

جزوات معروف منايع ارشد علوم دام

سلام دوستان خوبم
ميخواستم اگه لطف كنيد كمكم كنيد
من جزوه بیوشیمی باقری دانشگاه شیراز
جزوه ژنتیک دکتر میرلوحی دانشگاه صنعتی اصفهان-جزوه اصلاح دام دکتر مرادی دانشگاه تهران
طرح و آزمایشات دکتر سید علی پیغمبری دانشگاه تهران رو ميخوام حالا به صورتي اسكن و....
اگه كسي داره مي تونه واسم اپلود كنه يا به ميلم بفرسته...؟؟؟؟
خيلي خيلي ممنمون
هر كدام كه داشتيد
email: iman.imani86@gmail.com