جلوگیری از ورود غیر مجاز کاربران به دایرکتوری ها و مسیرهای مشخص

Motealleh

عضو جدید
با سلام
فرض کنید یک سایت گالری عکس داریم که در صفحه اصلی سایت کاربران می توانند عکس ها را مشاهده کنند. کاربرانی که حتی آگاهی زیادی در مورد برنامه نویسی ندارند می توانند به راحتی می توانند به راحتی مسیر فایل عکس را را از طریق سورس فایل asp از طریق منوی View -> Source و یا با کلیک راست کردن و انتخاب گزینه properties بست آمرند سپس مس توانند به آن دایرکتوری بروند و کل فایل ها و عکس ها را مشاهده کنند. من فایل web.config را در این دایرکتوری قرار دادم و محتوای آن را به شکل زیر تغییر دادم

<?​
xmlversion="1.0"encoding="utf-8"?>
<
configuration
>
<
system.web>

<​
allowroles="administrator"/>
<
authorization>
<
denyusers="*"/>
</
authorization
>
</
system.web
>
</
configuration>

اما در این صورت هیچ کس نمی تواند حتی در صفحه اصلی عکس ها رامشاهده کندو فقط مدیر سایت آن هم وقتی که loginکرد می تواند عکس ها رادرصفحه اصلی مشاهده کندو یا می تواند به دایرکتوری عکس ها بود این چیزی نیست که ی خواهم بلکه ی خواهم تمام اشخاص بتوانند در صفحه اصلی عکس ها را ببینندو فقط نتوانند به مسیر عکس ها بروند و کل عکس ها را مشاهدهنند آیا کسی هست که بری رفع این مشکل ایده و راه حلی داشته باشد

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاری به web.config نداشته باشید.
در IIS امکان Directory Browsing رو بردارید.
( معمولا" در هاستها به طور پیش فرض این امکان وجود ندارد. )

Motealleh

عضو جدید
با سلام

منظورتان این است که وقتی من هاستی را گرفتم در کنترل پنل امکان Navigate کردن دایرکتوری ها را می توانم غیر فعال کنم مثلا مانند سایت زیر که امکان مشاهده دایرکتوری عکسی را که آپلود کرده ام را به شکل زیر غیر ممکن می کند​

و یا سایت دیگری مانند زیر

آیا این عمل واقعا امنیت دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا پس از اینکه Directory Browsing را غیر فعال کردم دیگر محتویات سایتم کاملا در امان می باشد چون این سایت حتی می تواند یک سایت مثلا دانشگاه باشد و دانشجویی که آدرس عکسش را در سایت می تواند بدست آورد نباید بتواند در پوشه عکس ها وارد شده و عکس دیگر دانشجویان را مشاهده کند​

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله .... واقعا" امنیت دارد .

نگران این مسائل نباشید ;)