مشورت در مورد انتخاب رشته

MaXimooS

عضو جدید
با سلام.من در رشته ي مهندسي شيمي_پتروشيمي قبول شدم.تكميل ظرفيت هم در راهه.قصد دارم توي تكميل ظرفيت رشته ي مكانيك رو انتخاب كنم.به نظر شما كار درستيه؟ با توجه به اينكه مهمترين مسئله براي من آينده ي شغليه

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با سلام.
من نمی دانم که منظورتون مقطع ارشد هست یا کارشناسی. در هر صورت به شما تبریک می گوییم. ولی اگر کارشناسی باشد که فعلا باید درس خواند و زیاد نوع گرایش مهم نیست. فقط این رو می توانم بگویم که هر دو رشته کاربردی هستن. و کشور نیاز به هر دو دارد. و این دو رشته تا حدودی شبیه هم هستن.

ehsannn

عضو جدید
سلام
اگه میشه به من کمک کنید.
من فوق دیبلم رشته ریاضی هستم.حالا میخوام دانشگاه بیام نور رشته مهندسی صنایع ثبت نام کنم.میخواستم راهنماییم کنید در مورد این رشته.ممنون

فرهنگ

مدیر بازنشسته
با سلام.من در رشته ي مهندسي شيمي_پتروشيمي قبول شدم.تكميل ظرفيت هم در راهه.قصد دارم توي تكميل ظرفيت رشته ي مكانيك رو انتخاب كنم.به نظر شما كار درستيه؟ با توجه به اينكه مهمترين مسئله براي من آينده ي شغليه

پترو شیمی رو بچسب به نظر من بازارش بهتره یعنی پولش بیشتره.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
سلام
اگه میشه به من کمک کنید.
من فوق دیبلم رشته ریاضی هستم.حالا میخوام دانشگاه بیام نور رشته مهندسی صنایع ثبت نام کنم.میخواستم راهنماییم کنید در مورد این رشته.ممنون

اگه مدیریت بخونی بهتره چون صنایع داره توسط بچه های دانشگاه های روزانه اشباع میشه تا تو فارغ التحصیل بشی کاری دیگه نیست که بهت بدن چون بچه های روزانه به تو ارجحیت دارن مگر پارتی داشته باشی.
کار سختی نیست صنایع.
موفق باشی

kal_hossein

عضو جدید
سلام

من بین شیمی مکانیک صنایع گیر کردم علاقه هم کشکه اخه ما درسی نداشتیم تو
دبیرستان که بفهمیم به کدوم از رشته ها علاقه داریم یکی منو راهنمایی کنه!؟

mylief

عضو جدید
سلام

من بین شیمی مکانیک صنایع گیر کردم علاقه هم کشکه اخه ما درسی نداشتیم تو
دبیرستان که بفهمیم به کدوم از رشته ها علاقه داریم یکی منو راهنمایی کنه!؟

سلام بستگی به خودت داره شیمی خوب وتا حددی اسونتر از اون دوتای دیگر
مکانیک هم خوب و آینده خوبی داره
صنایع من خودن لیسانسشو دارم اولش اسون آخرش سخت (صرف نظر از اسمی که روش گذاشتن بد نبود ) ولی ارشدش خیلی خیلی سخته

kal_hossein

عضو جدید
سلام بستگی به خودت داره شیمی خوب وتا حددی اسونتر از اون دوتای دیگر
مکانیک هم خوب و آینده خوبی داره
صنایع من خودن لیسانسشو دارم اولش اسون آخرش سخت (صرف نظر از اسمی که روش گذاشتن بد نبود ) ولی ارشدش خیلی خیلی سخته

سلام
ممنون از جوابتون . من این عقیده رو دارم که تو ایران تعداد خیلی کمی از افراد با توجه به تخصصشون میرن سر کار .
به خاطر این دوست دارم برم یه رشته یه خورده اسون تر مثل صنایع که بتونم کار جانبی انجام بدم یعنی دنبال کارای علمی.
و تو این سه تا رشته هم هر کودومش واسم یه مزیتهایی داره ولی نمیتونم بفهمم که کودومش بهتره اگه کسی میتونه کمکم کنه این شماره منه 09171878211 یه مسیج بده من باهاش تماس بگیرم خیلی نیاز به کمک دارم . ممنون اگه کمک کنید ا

mylief

عضو جدید
سلام
ممنون از جوابتون . من این عقیده رو دارم که تو ایران تعداد خیلی کمی از افراد با توجه به تخصصشون میرن سر کار .
به خاطر این دوست دارم برم یه رشته یه خورده اسون تر مثل صنایع که بتونم کار جانبی انجام بدم یعنی دنبال کارای علمی.
و تو این سه تا رشته هم هر کودومش واسم یه مزیتهایی داره ولی نمیتونم بفهمم که کودومش بهتره اگه کسی میتونه کمکم کنه این شماره منه 09171878211 یه مسیج بده من باهاش تماس بگیرم خیلی نیاز به کمک دارم . ممنون اگه کمک کنید ا

صنایع هم اولش خوبه باید حسابداری ، برق ، آمار استاتیک ، مفاومت و......... یعنی از هر رشته ای یکم ولی ترم های آخر یکدفعه روبرو میشه بایک عالمه درس خوندنی و تحلیلی که باید حفظ کردن و فهمیدنت خوب باشه البته این رشته برای ارشد شانس قبولبش برعکس اون چیزی که همه میگن خیلی خیلی کم است
تو رشته های دیگه تو از اول درس مربوط به رشته خودت را می خوانی

kal_hossein

عضو جدید
HELP

HELP

صنایع هم اولش خوبه باید حسابداری ، برق ، آمار استاتیک ، مفاومت و......... یعنی از هر رشته ای یکم ولی ترم های آخر یکدفعه روبرو میشه بایک عالمه درس خوندنی و تحلیلی که باید حفظ کردن و فهمیدنت خوب باشه البته این رشته برای ارشد شانس قبولبش برعکس اون چیزی که همه میگن خیلی خیلی کم است
تو رشته های دیگه تو از اول درس مربوط به رشته خودت را می خوانی

سلام بازم ممنون که وقت گذاشتین

رشتم و بلاخره با توجه به علایقم انتخاب کردم. مکانیک سیالات.

الان تو شهرها موندم رتبم 4200 منطقه 2.یعنی واسم مهم نیست که شهرش چیه فقط سطح علمی مهمه.
که تو ارشد کم کاری امسالو جبران کنم. یه عده هم میگن که از دانشگاهای درجه 1 تهران شیراز اصفهان....
اومدی بیرون بقیه یکین. اگه می شه راهنمایی کنید . hossein_godlike@yahoo.com

بالا