اصالتا از کدوم قوم ایرانی هستین؟

اصالتا از کدوم قوم ایرانی هستین؟

• مجموع رای دهندگان
    98
وضعیت
موضوع بسته شده است.

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تازه فارسي لهجه اي از عربيه

:mad:

:surprised::surprised::surprised::surprised:میشه لطف کنید منبع این صحبتتون رو ذکر کنید

عرب همون کلمه کتاب رو از فارسی گرفته
که قبل از رفتن زیر سلطه ایرانی ها نمیدونستند نوشتن و کتابت یعنی چی
ممکنه کلماتی از عربی در زبان ما راه یافته باشه ولی زبان فارسی خیلی غنی تر از این حرفاست

که بخوایم با این حرف اینقدر تنزلش بدیم

my heart

کاربر فعال
من ارمنی هستم
کار ما از قوم بودن گذشته
تو ایران داریم منقرض میشیم!!!
من مسلمونم اما دوستای ارمنی دارم اما هر چی بهشون میگم منو با خودتون ببرید کلیسا میخام ببینم نمیبرن:razz:

من که تو مرز بدنیا اومدم چی میشم؟

khaled8250

عضو جدید
:mad:

:surprised::surprised::surprised::surprised:میشه لطف کنید منبع این صحبتتون رو ذکر کنید

عرب همون کلمه کتاب رو از فارسی گرفته
که قبل از رفتن زیر سلطه ایرانی ها نمیدونستند نوشتن و کتابت یعنی چی
ممکنه کلماتی از عربی در زبان ما راه یافته باشه ولی زبان فارسی خیلی غنی تر از این حرفاست

که بخوایم با این حرف اینقدر تنزلش بدیم[/q

جالبه

عربي قبل ورود به ايران داراي کتابت بود

يعني ميگي که قران که به زبان عربي نازل و کتابت شد از حروف فارسي بود ؟
اون هم وقتي که هنوز به ايران وارد نشده بودند؟

عزيزم پهلوي زبان رسمي ايران است

فارسي به همت فردوسي از پهلوي و عربي ايجاد شد

تا زمان قاجار هم اکثر کلمات فارسي عربي بود

از پدر بزرگت بپرس

ببخشيد اگه ناراحت شدي

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه

عربي قبل ورود به ايران داراي کتابت بود

يعني ميگي که قران که به زبان عربي نازل و کتابت شد از حروف فارسي بود ؟
اون هم وقتي که هنوز به ايران وارد نشده بودند؟

عزيزم پهلوي زبان رسمي ايران است

فارسي به همت فردوسي از پهلوي و عربي ايجاد شد

تا زمان قاجار هم اکثر کلمات فارسي عربي بود

از پدر بزرگت بپرس

ببخشيد اگه ناراحت شدي

قبل از مبعث پیامبر برای سال ها از توابع ایران و تحت قیومت ایران بودند و جزو امپراطوری بزرگ ایران
و به دلیل ارتباط با مردم ایران زمین به کتابت رسیدند

زبان ایران در طی قرن ها دارای تغییراتی بوده ( تمام زبان ها دجار این تغییرات بودند که طبیعی و به مرور زبان بودند)
زمانی ÷هلوی, زمانی فارسی دری, زمانی ..............
ولی همیشه پارسی بوده و هست
و نه لهجه ای از .....

فردوسی هم زبان پارسی رو دوباره زنده کرد, نساخت خالد جان;)

khaled8250

عضو جدید
قبل از مبعث پیامبر برای سال ها از توابع ایران و تحت قیومت ایران بودند و جزو امپراطوری بزرگ ایران
و به دلیل ارتباط با مردم ایران زمین به کتابت رسیدند

زبان ایران در طی قرن ها دارای تغییراتی بوده ( تمام زبان ها دجار این تغییرات بودند که طبیعی و به مرور زبان بودند)
زمانی ÷هلوی, زمانی فارسی دری, زمانی ..............
ولی همیشه پارسی بوده و هست
و نه لهجه ای از .....

فردوسی هم زبان پارسی رو دوباره زنده کرد, نساخت خالد جان;)

ok

قبولت دارم عزيزم

من اشتباه کردم

من رو ببخش

مي بخشي هم وطن عزيزم؟

;);):smile::smile:

asal sadra

عضو جدید
vee عامو میگما په ای گزینهات که کامل نیس سه ی کن یه قومیت یادت رفته , ای فارس حساب نه که ردیاا..
ای بابا نه جدا کامل نیست من تو گزینه ها نیستم ...

asal sadra

عضو جدید
ها ne یه نی خوموم نمیدونوم..
veli khodai to gozineha nisom ..
بابام مامانش بختیاری بوده (عزیزوم اینقد باحال حرف میزنه اخه از وقتی الزایمر گرفته لهجش برگشته به مو میگه دا په نخسبیدی ...)
بابای بابامم که ابادانی بوده ینی از زمانی که ابادان بوده اجداده اونم بوده..
و بابامم مثه باباش ابادان به دنیا اومده و بزرگ شده..
ووه خسته شدم دیگه مامانم نمیگم طولانی میشد

m_roshan

عضو جدید
بابام مامانش بختیاری بوده (عزیزوم اینقد باحال حرف میزنه اخه از وقتی الزایمر گرفته لهجش برگشته به مو میگه دا په نخسبیدی ...)
حتما بچه ایستگاه دوازدهی

ahmadlinux

عضو جدید
جنبش ملي آذربايجان رو دست كم نگيريد ها:cool:
عرض دو ثانيه ايران رو به هم مي ريزند. الاخصوص سربازان گمنام بابك كه سر فرصت ديدي هر موقع حال مي كنند 1000 تا بسيجي رو سر بريده مي اندازند ائل گلي تبريز . شوخي كه نيست بيش از 30 مليون جمعيت هست
ما تركها اذربايجان و تهران رو به هم ميرزيم شما هم بقيه شهر ها و كردستان هم از اول ايران رو به هم ريخته:biggrin:;):heart::gol: واقعا اين جور جنگي باشيد حال مي كنيم

من یه کردم ولی این حرفی که در مورد کردها زدی این واقعیته

Mahddi

عضو جدید
واقعا که برای طرز فکر بعضی ترکها (از نوع جدایی طلب ها) متاسفم
مردم کشور آمریکا با 48 ایالت و 300 میلیون جمعیت و 9.5 میلیون کیلومتر مربع مساحت کشورشون افتخار می کنن که آمریکاییند و کنار هم مسالمت آمیز زندگی میکنن هیچ کی فکر جدایی نمیکنه اون وقت کشور ایران با مساحت 1.6 میلیون کیلومتر مربع و با 72 میلیون جمعیت تازه فکر می کنیم همینم زیاده باید جدا بشیم و بینمون تفرقه بیافته و مثل آدم نتونیم کنار هم زندگی کنیم و با 2500 سال تمدن تازه یاد وحشی گری بیافتیم
در دنیا معمولا کشورهای بزرگ قدرتمند هستند مثل آمریکا و چین و روسیه و....
فکر می کنی کشورهایی که از ایران جدا شدن مگر خوشبخت شدن اون افقانستان و همون آذربایجان و ترکمنستان و... برو ببین مثل عقب افتاده ها زندگی میکنن
اون آذربایجان تازه چند ساله به خاطر دشمنی آمریکا با رژیم ما این وسط به نوایی رسیده و امریکا بهشون یه کم میرسه و از اون وضع اسف بار نجات پیدا کردن

hokey

عضو جدید
واقعا که برای طرز فکر بعضی ترکها (از نوع جدایی طلب ها) متاسفم
مردم کشور آمریکا با 48 ایالت و 300 میلیون جمعیت و 9.5 میلیون کیلومتر مربع مساحت کشورشون افتخار می کنن که آمریکاییند و کنار هم مسالمت آمیز زندگی میکنن هیچ کی فکر جدایی نمیکنه اون وقت کشور ایران با مساحت 1.6 میلیون کیلومتر مربع و با 72 میلیون جمعیت تازه فکر می کنیم همینم زیاده باید جدا بشیم و بینمون تفرقه بیافته و مثل آدم نتونیم کنار هم زندگی کنیم و با 2500 سال تمدن تازه یاد وحشی گری بیافتیم
در دنیا معمولا کشورهای بزرگ قدرتمند هستند مثل آمریکا و چین و روسیه و....
فکر می کنی کشورهایی که از ایران جدا شدن مگر خوشبخت شدن اون افقانستان و همون آذربایجان و ترکمنستان و... برو ببین مثل عقب افتاده ها زندگی میکنن
اون آذربایجان تازه چند ساله به خاطر دشمنی آمریکا با رژیم ما این وسط به نوایی رسیده و امریکا بهشون یه کم میرسه و از اون وضع اسف بار نجات پیدا کردن

حالا شما كه اين همه به دنياي پيشرفته آشنايي داري چرا دست از فاشيستي بر نمي داري؟
در همون امريكا كه ميگه همه بر و بچ يه ايالت حداقل به دو يا سه زبان منطقه مسلط هستند و تو كه اين همه ادعا داري چقدر تركي بلدي؟ و يا ميگيم حداقل ايران رو فدارالي بچرخونيم كه عين ... مي افتين جون اذربايجان تا تكه تكش كنيد و ...
واقعا لذت مي برم وقتي مي بينم يه فاشيستي مطلب مي نويسه و فكر مي كنه كه همه پيشرفت ايران زير سر اين فارسها هست:w15:
خيلي خودتون رو والا مقام مي دونيد باشه ما جدا بشيم اما مثل گدا ها زندگي كنيم و شما بمونيد مثل شاه ها زندگي كنيد
من الان باز شك كردم و دارم تاريخ رو ورق مي زنم :w10: ببينم كي پيشرفتي داشتيم كه مديون شما باشيم؟ اولا به اصهفان كه مي رسم تا سال 1100 هجري قمري چيزي در اون نمي بينم كه با زدن مسجد شيخ لطف الله( 1100 سال بود كه مسلمان بودند مسجد نداشتند) و زدن پل الله وردي خان توسط صفوي هاي ترك تازه تاريخ اونها شروع ميشه و وقتي به مشهد و قم و مكانهاي زيارتي مي رسم تازه از سال 1200 هجري شمسي اون هم با زور تبريز آباد شدند چون تا سال 1100 كل ايران سني مذهب بودند كه با شكل گيري فرقه تشيع در تبريز و رسميت يافتن اون توسط صفوي ها تازه شهري به نام مشهد و قم و زيارتگاه در ايران مرسوم ميشه و وقتي به تهران ميرسم الانش كه 80 درصدش ترك هست و بنيان گذارش باز تركهاي قاجار بودند و هنوز 200 ساله نشده كه بياد پيش تبريز 4500 ساله حرفي بزنه(پس احترام بزرگترت رو نگه دار:tooth: ) تا ميرسم به تاريخ 2500 ساله كه ميگي با اسناد معتبر از حضرت دانيال و كتابهاي تاريخي روميان و سوري ها نشون ميده كه چيزي به نام ايران نبود و كوروش سرش در آذربايجان در نبردي با پدر بزرگ تركها بريده شده است و خلاصه حضرت دانيال در كتاب معروف خودش هم كه اسير داريوش پادشاه هخامنشي ها بود كه مي نويسه در اينجا دو قوم بزرگ هستند كه داراي دو پادشاهي متفاوت هستند و از قيام هاي فرهاد و سنگ نبشته ها هم ميشه فهميد كه از اول قوم پاييني در حق قوم بالايي وحشي گري داشته است و تا ميرسم به 2000 سال پيش باز پارتها و يا همون پدر بزرگ هاي تركها بود كه با يه حركت هم سو با امپراطوري سوريه ايران رو به چنك مي اندازند و از دوران حمله اعراب به اين طرف كه هم فارسها نقشي در ايران نداشتند از سال 1 هجري قمري تا 70 سال پيش حكومت مطلق دست تركها و اعراب دست به دست شده است و تازه با يه كودتا در سال 1300 هجري رضا شاه اومد كه در تاريخ بي لياقترين پادشاه ايران لقب گرفت(شك نكنيد از كوروش هم بي لياقتر بود) كه در جنگ جهاني و در كتر از 8 ساعت ايران سقوط كردو بعدش امام خميني نگذاشت كه نفس بكشن و خلاصه همين قانون رو هم كه مي بيني دست نوشته تركها هست كه بنيان گذار اون ستار خان هست كه در هنگام فتح تهران نوشت كه بعدا باقر خان سالار ملي اومد و گفت كه اين نوشته ستارخان با شرع باشه خيلي خوبه كه مشروطه و مشروعه رو پايه گذاشت(دموكراسي بر اساس شرع) كه بعدا امام خميني در سال 1320 اومد اينها رو در يك كتابي جمع اوري و شرح و تفسير كرد كه تا سال 1361 هيچ تغيري در اونها نبود كه بعدا تنها ولايت فقيه در اون گنجانده شده است و خلاصه هي نگاه مي كنم مي بينم در تاريخ 2500 ساله كه مي گيد 500 سال دست اعراب بود و 1500 سال در دست ما بود و 500 سال دست فارسها و بيگانه ها بود و الان هم ما ميگيم عيسي به دين خود و موسي به دين خود و لازم نيست اين همه غصه ما رو بخوريد كه بد بخت ميشيم. بهتره شما به فكر خودتان باشيدو زماني هم كه دست فارسها بود دست كمي از مغولها نداشتند و تاريخ اثبات ميكنه حتي تخت جمشيد ساخت پارسها نيست چون تمدن اونها در اوئن حد نبود كه چنين شكوهي داشته باشند چون اگر شكوهي داشتند در مسير اومدن خودشون از افغانستان باه ايران مي بايست باز چنين آثاري از خود به جاي مي گذاشتند كه نيست و در هر دوره مثل دوره ساساني ها و غيره جز تحريف و ساختار شكني و درگيري ها قومي چيزي نبود اما شكوه و امپراطوري صفوي ها چي؟ ترك بودن اما بندر عباس رو از پرتغالي ها گرفتند و ترك بودند اما تشيع و امامت رو شكوه بخشيدند و ترك بودند اما اصفهان رو به عرصه آوردند و ترك بودند زبان فارسي رو براي دلخوشيتون رسمي كردند اما شما فاشيستها چي؟ چه حقي بر گردن ما داريد؟ جز تحريف تاريخ و تحريف دستاورد ها و دست كاري آمار و ارقام و دزدي نام و نشان ديگران به نام خودتان و چاپلوسي و دروغگويي كه بزرگترين ارث از قوم پارس كه داريوش يك يهودي بود كه خود را زرتش جا زد و هرگز تاريخ قبول نكرد كه چرا در معجزه پيامبران اعظم اومده كه وقتي داريوش در يك حمله دانيال رو اسير ميگيره اونو مي اندازد به چاه شيران اما معجزه خدا اونو نجات ميده و دانيال ميشه وزير دربار و داريوش ميشه يك يهودي مطلق و همون غاشيستي و نژاد پرستي هنوز هم در خونتان هست اما خدا چي؟ يك آذربايجان و يك اذربايجاني آفريده كه هر موقع قدم گذاشتيد اينجا ..........(آره ديگه خودت گرفتي) ........
ديگه بيش از 40 سال مطمئن باش نمي كشه كه اذربايجان با 35 ميليون جمعيتش جدا ميشه و روزي خواهد رسيد كه حرف منو باور خواهي كرد
ياشاسين آذربايجان ........ آذربايجاني....... شانلي جانيم
ب اميد پيروزي و جدايي تا آخرين قطره خون خواهيم جنكيد و به قوم و خويش خودمان خواهيم پيوست
ياشاسين اذربايجان ................ ياشاسين آذربايجان .................. يئره باتسين بئله ايران
فارس عرب ارمني ......... توركون دوشمني
آذربايجاني ائل ايستر ..... شرفلي ميلت ايستر
ما مي ريم و نيازي هم به دلسوزي شما نداريم :w40:

آخرین ویرایش:

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
خيلي ها ايراني بودن را با ‍فارس بودن اشتباه گرفتند.
خيلي دلم براي شما ميسوزه كه گول 4 تا كانال تركي را ميخوريد و داريد به كوروش بزرگ توهين ميكنيد.
البته ژست هاي جدايي طلبي بعضي ها يكم مشكوك هست كه ربط ژيدا ميكنه به تظاهرات اخير

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا شما كه اين همه به دنياي پيشرفته آشنايي داري چرا دست از فاشيستي بر نمي اري؟
در همون امريكا كه ميگه همه بر و بچ يه ايالت حداقل به دو يا سه زبان منطقه مسلط هستند و تو كه اين همه ادعا داري چقدر تركي بلدي؟
واقعا لذت مي برم وقتي مي بينم يه فاشيستي مطلب مي نويسه و فكر مي كنه كه همه پيشرفت ايران زير سر اين فارسها هست:w15:
خيلي خودتون رو والا مقام مي دونيد باشه ما جدا بشيم اما مثل كدا ها ها زندگي كنيم
من الان باز شك كردم و دارم تاريخ رو ورق مي زنم :w10: ببينم كي پيشرفتي داشتيم كه مديون شما باشيم؟ اولا به اصفان كه مي رسم تا سال 1100 هجري قمري چيزي در اون نمي بينم كه با زدن مسجد شيخ لطف الله( 1100 مسلمان بودند مسجد نداشتند) و زدن پل الله وردي خان توسط صوفي هاي ترك تازه اونها شروع ميشه و وقتي به مشهد و قم و مكانهاي زيارتي مي رسم تازه از سال 1200 هجري شمسي اون هم با زور تبريز آباد شدند چون تا سال 1100 كل ايران سني مذهب بودند كه با شكل گيري فرقه تشيع در تبريز و رسميت يافتن اون توسط صفوي ها تازه شهري به نام مشهد و قم و زيارتگاه در ايران مرسوم ميشه و وقتي به تهران ميرسم الانش كه 80 درصدش ترك هست و بنيان گذارش باز تركهاي قاجار بودند و هنوز 200 ساله نشده كه بياد پيش تبريز 4500 ساله حرفي بزنه(پس احترام بزرگترت رو نگه دار:tooth: ) تا ميرسم به تاريخ 2500 ساله كه ميگي با اسناد معتبر از حضرت دانيال و كتابهاي تاريخي ر.ميان و سوري ها نشون ميده كه چيزي به نام ايران نبود و كوروش سرش در آذبايجان در نبردي با پدر بزرگ تركها بريده شده استو خلاصه حضرت دانيال در كتاب معروف خودش هم كه اسير داريوش پادشاه هخامنشي ها بود كه مي نويسه در اينجا دو قوم بزرگ هستند كه داراي دو پادشاهي متفاوت هستند و از قيام هاي فرهاد و سنگ نبشته ها هم ميشه فهميد كه از اول قوم پايني در حق قوم بالايي وحشي گري داشته است و تا ميرسم به 2000 سال پيش باز پارتها و يا همون پدر بزرگ هاي تركها بود كه با يه حركت هم سو با امپراطوري سوريه ايران رو به چنك مي اندازند و خلاصه هي نگاه مي كنم مي بينم در تاريخ 2500 ساله كه مي گيد 500 سال دست اعراب بود و 1500 سال در دست ما بود و الان هم ما ميگه عيسي به دين خود و موسي به دين خود و لازم نيست اين همه غصه ما رو بخوريد كه بد بخت ميشيم. بهتره شما به فكر خودتان باشيد
ديگه بيش از 40 سال مطمئن باش نمي كشه كه اذربايجان با 35 ميليون جمعيتش جدا ميشه و روزي خواهد رسيد كه حرف منو باور خواهي كرد
ما مي ريم و نيازي هم به دلسوزي شما نداريم:w40:
دلم برات ميشوزه.اسناد؟
اين كتاب دانيال معتبر نيست.
يك توصيه برات دارم .به جاي اينكه كتاب هاي بي اعتبار را بخونه.برو تحقيق كن.ببين معروف ترين تاريخدانهاي دنيا كيا هستن.تو تا حالا كتاب فرويد را خوندي كه داري اين چرت و ژرت ها را مينويسي
اذربايجان خاك ايران هست و هزاران سال سرزمين ما ايرانيان هست.
اگه مشكلي باهاش داري .ميتوني چند تا كار كني.يا بري كشور تركيه وكنار اون ادمكش ها زندگي كني.يا ميتوني خودتو بندازي تو خليج فارس.البته نگفتم بري كشور اذربايجان .چون يك روزي اين قسمت از خاك ايرانيان كه متعلق به تمام اقوام ايراني از جمله اذري هست برگردونده ميشه.
تو هيچ كاره هستي كه بخواي براي ايران تصميم بگيري.همينطوري كه خاك تبريز به مني كه در مازندران هستم تعلق داره.همينطور خاك مازندران به يك اذري تعلق داره.تو كه به خاطر چند تا جوك عقده اي شدي .نميتوني براي مردم ما تصميم بگيري

hokey

عضو جدید
خيلي دلم براي شما ميسوزه كه گول 4 تا كانال تركي را ميخوريد و داريد به كوروش بزرگ توهين ميكنيد.
البته ژست هاي جدايي طلبي بعضي ها يكم مشكوك هست كه ربط ژيدا ميكنه به تظاهرات اخير

اولا 4 تا كانل نيست 400 تا كانال هست
:child:

hokey

عضو جدید
دلم برات ميشوزه.اسناد؟
اين كتاب دانيال معتبر نيست.
يك توصيه برات دارم .به جاي اينكه كتاب هاي بي اعتبار را بخونه.برو تحقيق كن.ببين معروف ترين تاريخدانهاي دنيا كيا هستن.تو تا حالا كتاب فرويد را خوندي كه داري اين چرت و ژرت ها را مينويسي
اذربايجان خاك ايران هست و هزاران سال سرزمين ما ايرانيان هست.
اگه مشكلي باهاش داري .ميتوني چند تا كار كني.يا بري كشور تركيه وكنار اون ادمكش ها زندگي كني.يا ميتوني خودتو بندازي تو خليج فارس.البته نگفتم بري كشور اذربايجان .چون يك روزي اين قسمت از خاك ايرانيان كه متعلق به تمام اقوام ايراني از جمله اذري هست برگردونده ميشه.
تو هيچ كاره هستي كه بخواي براي ايران تصميم بگيري.همينطوري كه خاك تبريز به مني كه در مازندران هستم تعلق داره.همينطور خاك مازندران به يك اذري تعلق داره.تو كه به خاطر چند تا جوك عقده اي شدي .نميتوني براي مردم ما تصميم بگيري
تاريخ دانها كي ها هستند؟
چند تا فاشيست مثل تو و يا همون هاي هستند كه عمدا از خواب شما و ما سوء استفاده كردند و شروع به دروغ پردازي كردند و عمدا ابهاماتي در آن گذاشتند تا ما هنگام رجوع به اون دچار سر درگمي بشيم و بشيم آلت دست اونها و شروع كننده جنگ قومي
بهترين راهش اينه كه كوتاه بياييد و اختشاشات اخير مال ما نيست چون جنبش ملي آذربايجان از سوي رهبران مدني اجازه شركت در اي جنبش سبزي ها رو ندارند
يا بايد ايران فدارالي باشه و يا ما جدا ميشيم
اين من تنها نيستم كه ميگم بدبخت اين همه 80 هزار نفر كه به استاديوم ميان هيش كدوم حتي نمي دونم نام مربيشون چيه و وفقط مي خواند بگويند تنها ياشاسين آذربايجان

hokey

عضو جدید
.تو كه به خاطر چند تا جوك عقده اي شدي .نميتوني براي مردم ما تصميم بگيري
يه شرق شناس معروف ميگه براي ضربه زدن به قومي بايد اول فرهنگ و زبان اون رو شناخت
تو هيچ شناختي از ترك و اذربايجان نداري چه طور فكر مي كني جك تو در من اثر مي گذاره؟
از اول هم به شما ياد دادن وقتي مي ايي به تبريز ازش آدرس نپرس بد جوري دس مي اندازند تا بخندند. ما خودمون جك هستيم ديگه حالا از كي جك در جك اثر كرده؟ :tooth:
مي خواي يه جك از فارسها بگم هف شب خوابت نبره:w15:

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ok

قبولت دارم عزيزم

من اشتباه کردم

من رو ببخش

مي بخشي هم وطن عزيزم؟

;);):smile::smile:

:biggrin:

ناراحت نبودم که بخوام ببخشم خالد جان
این حرفا چیه;)
من همه هموطنم هام رو دوست دارم و تک تکشون برام عزیزند:gol::gol::gol::gol:

و بیشتر از اون عاشق ایران عزیزمون و خواهان سربلندیش:heart::heart:

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز

:gol::gol::gol::gol::gol:
به افتخار مامان بابات;):w11:
:w32: :w32:

n_roshan

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیزم اگه لطف کنی و جوابشونو ندی خودشون ساکت میشن
من این تاپیک رو نزدم که اینجوری کنن
اینا از تاریخ ایران چیزی نمیدونن
لطفا جوابشونو ندین
ممنون دوست عزیز

hokey

عضو جدید
میشه لطفا ادامه ندین
ممنون دوست من
سعي مي كنم:w12:
اما بايد به من ياد بدهيد چه طوري اواتار مي گذاريد اون بغل من رفتم اما نتونستم پيدا كنم
مي خوام عكس تراختور رو بگذارم
ياشاسين تراختور
اوشاقلار آيري يئرلرده بورانين لينكين قويون توركلر گلسين راي وئرسين
يادوزدان چيخماسين ها هميشه گرك رئكورد بيزده اولا:w31:

n_roshan

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دست تو من چه کار کنم داداش:biggrin::biggrin::biggrin:
برو تو تنظیمات شخصی
یا رو اسم خودت کلیک کن پروفایلت باز میشه اونجا بری دیگه همه چی مشخصه
:razz::razz::razz:
موفق باشی رفیق

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
سعي مي كنم:w12:
اما بايد به من ياد بدهيد چه طوري اواتار مي گذاريد اون بغل من رفتم اما نتونستم پيدا كنم
مي خوام عكس تراختور رو بگذارم
ياشاسين تراختور
اوشاقلار آيري يئرلرده بورانين لينكين قويون توركلر گلسين راي وئرسين
يادوزدان چيخماسين ها هميشه گرك رئكورد بيزده اولا:w31:

از دست تو من چه کار کنم داداش:biggrin::biggrin::biggrin:
برو تو تنظیمات شخصی
یا رو اسم خودت کلیک کن پروفایلت باز میشه اونجا بری دیگه همه چی مشخصه
:razz::razz::razz:
موفق باشی رفیق

تنظیمات شخصی به خاطر لوگوی عاشورا کار نمی کنه .... :cry:

تو همون ردیف .... از روی گزینه لینکهای سریع وارد صفحه تنظیمات شخصی بشید ....:w16:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا