چه لذتی دارد این حجاب!

افرودیته

عضو جدید

نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى سياهى چادرم، دل مردهايى كه چشمشان به دنبال خوش‏رنگ‏ترين زن‏هاست را مى‏زند.
نمى‏دانيد چقدر لذت‏بخش است وقتى وارد مغازه‏اى مى‏شوم و مى‏پرسم: آقا! اينا قيمتش چنده؟ و فروشنده جوابم را نمى‏دهد؛ دوباره مى‏پرسم: آقا! اينا چنده؟ فروشنده كه محو موهاى مش‏كرده زن ديگرى است و حالش دگرگون است، من را اصلاً نمى‏بيند. باز هم سؤالم بى‏جواب مى‏ماند و من، خوشحال، از مغازه بيرون مى‏آيم.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى مردهايى كه به خيابان مى‏آيند تا لذت ببرند، ذره‏اى به تو محل نمى‏گذارند.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى شاد و سرخوش، در خيابان قدم مى‏زنيد؛ در حالى كه دغدغه اين را نداريد كه شايد گوشه‏اى از زيبايى‏هاتان، پاك شده باشد و مجبور نيستيد خود را با دلهره، به نزديك‏ترين محل امن برسانيد تا هر چه زودتر، زيبايى خود را كنترل كنيد؛ زيبايى از دست رفته‏تان را به صورتتان باز گردانيد و خود را جبران كنيد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى در خيابان و دانشگاه و... راه مى‏رويد و صد قافله دل كثيف، همره شما نيست.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى جولانگاه نظرهاى ناپاك و افكار پليد مردان شهرتان نيستيد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى كرم قلاب ماهى‏گيرى شيطان براى به دام انداختن مردان شهر نيستيد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى مى‏بينى كه مى‏توانى اطاعت خدايت را بكنى؛ نه هوايت را.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى در خيابان راه مى‏رويد؛ در حالى كه يك عروسك متحرك نيستيد؛ يك انسان رهگذريد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد اين حجاب!
خدايا! لذتم مدام باد.
ممنون از متن خوبتون:gol:

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونقدر بحث حجاب در ایران با اهمیت شده که دستور داد ه اند تا لباس فروشها بر سر مانکن های بی سر!!! خود حجاب بگذارند !!!!واقعا ننگ بر ملتی که مدافع چنین افکاری قرار گیرد.

رهگذر*

کاربر بیش فعال
به اعتقاد من معنی حجاب تنها پوشش ظاهر نیست ، بلکه پوشش ظاهر جزئی از حجاب است حجاب داشتن را می توان حریم نگه داشتن در نظر گرفت و حریم را موقعیتی فرض کرد که در آن شخص از نظر فیزیکی و روحی در امنیت و آرامش است .
بر اساس این نگرش بی حجابی تنها عدم داشتن پوشش ظاهری مناسب نیست بلکه هر نوع رفتاری که سبب آسیب به حریم شخصی فرد شود بی حجابی تلقی خواهد شد . و این در مورد زن ومرد هر دو مصداق دارد
اگر هر فرد را یک سیستم به حساب آوریم حجاب مرز یک سیستم است .مرزی که مشخص کننده و متمایز کننده محیط از سیستم است . و بسته به ماهیت سیستم نوع مرز تعریف شده برای آن متفاوت خواهد بود . و حساسیت یک سیستم ما را بر آن می دارد که لایه مرزی ضخیمتری را برای آن به کار بگیریم و مستلزم مراقبت بیشتری خواهد بود این است دلیل تفاوت نوع پوشش ظاهری زن و مرد
اما زمانی که مرز سیستم را علی رغم نیاز به وجود آن برداریم یا ضخامت آن را کم کنیم احتمال اختلاط محیط و سیستم پیش خواهد آمد :
1- احتمال نفوذ اجزای یک سیستم در محیط و نتیجه آن آسیب رساندن به محیط و وارد شدن به حریم تعریف شده محیط توسط سیستم است .
2- احتمال ورود اجزا محیط به سیستم و آسیب رسانی به سیستم می باشد.
فردی که داشتن حجاب برایش تعریف شده باشد این باور خواهد رسید که با حفظ آن :
حریم خویش را از آسیب نگه می دارد و اجازه ورود دیگرانی را که نباید به این حریم نمی دهد
دیگران را از آسیبی که به واسطه نداشتن حجاب خود می تواند به آنان وارد سازد مصون می دارد ( هم از نظر پوشش ظاهری و هم از نظر حریم اخلاقی)
حجاب حقی است که به خود می دهیم تا در امان باشیم و لطفی است که به دیگران می کنیم تا در امان بمانند

sadeghi_elmira

عضو جدید
بدان کمر نرسد دست هر گدا حافظ
خزانه ایی به کف آور زگنج قارون بیش
به نظر من آزادی حق مسلم هر انسانی هست چه مرد و چه زن!! و نباید این آزادی رو به خاطر .... از زن ها دریغ کنیم!!!;)

hasan_y

عضو جدید
من نمیدونم چرا ما به شعور آدما احترام نمیزاریم
هر کسی خودش بهتر میدونه که با چه ظاهری بیاد بیرون
جالبیش اینجاست حجاب فقط مال خانمها نیست.....
مردم همشون خوب میدونن که باید یه فرقی بین خونه و خارج از خونه بذارن
پس به نظر من هر کسی باید به اعتقادات افکار عقایدو... دیگران احترام بذاره

manelee

عضو جدید
حجاب حفظ چشم -گوش -دست -زبان- قلب و اعمال است نه پوششی کاذب حجاب حفظ خود و حرمتهای خود است به هر ترتیبی

elma

عضو جدید
مرسی خیلی خوب بود البته من از چادر مشکی واقعا متنفرم اما بدون چادر هم می شه حجاب کامل داشت و این حس رو تجربه کرد

asaly

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى سياهى چادرم، دل مردهايى كه چشمشان به دنبال خوش‏رنگ‏ترين زن‏هاست را مى‏زند.
نمى‏دانيد چقدر لذت‏بخش است وقتى وارد مغازه‏اى مى‏شوم و مى‏پرسم: آقا! اينا قيمتش چنده؟ و فروشنده جوابم را نمى‏دهد؛ دوباره مى‏پرسم: آقا! اينا چنده؟ فروشنده كه محو موهاى مش‏كرده زن ديگرى است و حالش دگرگون است، من را اصلاً نمى‏بيند. باز هم سؤالم بى‏جواب مى‏ماند و من، خوشحال، از مغازه بيرون مى‏آيم.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى مردهايى كه به خيابان مى‏آيند تا لذت ببرند، ذره‏اى به تو محل نمى‏گذارند.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى شاد و سرخوش، در خيابان قدم مى‏زنيد؛ در حالى كه دغدغه اين را نداريد كه شايد گوشه‏اى از زيبايى‏هاتان، پاك شده باشد و مجبور نيستيد خود را با دلهره، به نزديك‏ترين محل امن برسانيد تا هر چه زودتر، زيبايى خود را كنترل كنيد؛ زيبايى از دست رفته‏تان را به صورتتان باز گردانيد و خود را جبران كنيد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى در خيابان و دانشگاه و... راه مى‏رويد و صد قافله دل كثيف، همره شما نيست.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى جولانگاه نظرهاى ناپاك و افكار پليد مردان شهرتان نيستيد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى كرم قلاب ماهى‏گيرى شيطان براى به دام انداختن مردان شهر نيستيد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى مى‏بينى كه مى‏توانى اطاعت خدايت را بكنى؛ نه هوايت را.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى در خيابان راه مى‏رويد؛ در حالى كه يك عروسك متحرك نيستيد؛ يك انسان رهگذريد.
خدايا! لذتم مدام باد.

بله واقعا لذت داره و من همه حرف بالا رو خودم تجربه كردم .
البته هستند دختراي چادري كه ...
دلم نمي خواد بگم چون اونا چادري ها رم بد نام ميكنند . البته همه جا از يه چيزي هم خوبش پيدا مي شه هم بدش . اميدوارم همه فقط خوبياش رو ببينن .

mehdi metal 84

عضو جدید

خدايا! لذتم مدام باد.

راستش من نمیدونم قسم حضرت عباس رو باور کنم یا دم خروسو؟!!!!!!!!
ولی من اگه اینقدر لذتو یه جا ببرم فکر کنم یهو لذتمرگ بشم!!!!!!!!
ضمنا من فکر نمیکنم جامعه امروز ما اینقدرم که شما سیاه نمایی کردین بد باشه ها.
البته هر کسی یه نظری داره و نظرش هم محترم.

asaly

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی خیلی خوب بود البته من از چادر مشکی واقعا متنفرم اما بدون چادر هم می شه حجاب کامل داشت و این حس رو تجربه کرد

بله كاملا با حرف شما موافقم;) ;)
همونطوري كه ميشه چادري بود ولي اين لذت ها رو تجربه نكرد .:D

Taghdir

عضو جدید
آره حجاب خوبه اما باید این هم بدونید که
مرزی که میخوایم مشخص کنیم حدو حدودش لازم به چادر نیست
هرکس سنگر خودشو یه جور دیگه و به روش خودش میسازه...
پس چادر شرط نیست....خیلی از اینا که مانتوای هستن یکیشم خودم
با اخلاق و رفتار و....مرزمون رو مشخص کردیم و هر کس اجازه ورود به حریم نداره.....

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
من واقعا از حجاب لذت می برم. وقتی حجاب دارم انگار دنیا رو دارم. چادری نیستم ولی چادر برام عین لباس عروس می مونه. وقتی چادر میذارم دلم می خواد هی دور خودم بچرخم یا برم جلوی آینه و چپ و راستم و نگاه کنم و بگم کاش شوهرم:)heart:) شرط کنه که چادری بشم:eek: . اینجوری دیگه مامان باباهه هم نمی تونن جلوم رو بگیرن.;)

s_aa

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
جالبه.........من نمی گم کسی که چادر نداره حجابش کامل نیست ولی نمی گم کسی که چادر داره و حجابش کامله در امنیت کامله!!1(البته کامل بودن حجاب میتونه بدون چادر هم باشه ها )
بستگی به نوع فرهنگ هرجا داره .........خیلی جاها دیدم که ماشالله فرق نداره واسشون چادری و غیر چادر عدم امنیت موج میزنه .................پس دیدگاه افراد باید درست شه هم مرد و هم خانوم .......

خدايا! لذتم مدام باد.
مطلبت خیلی زیبا بود :gol:

*مهدي*

عضو جدید
کاش شوهرم:)heart:) شرط کنه که چادری بشم:eek: . اینجوری دیگه مامان باباهه هم نمی تونن جلوم رو بگیرن.;)

اين خيلي خوبه كه همچين آرزويي داري

اما اين رو بگم پدر و مادر درسته كه واجب الاحترام هستند، اما تو اين مسائل كه جلوي خوبي و خوب بودن رو مي گيرن اصلا حرفشون واجب الاطاعة نيست و عمل نكردن به اين جور توصيه هاي والدين هيچ بي ادبي و بي حرمتي هم محسوب نميشه.

اطاعت از پدر و مادر فقط تا وقتي هست كه امر به خلاف نكنن يا جلوي خوبي رو سد نكنن...

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
من واقعا از حجاب لذت می برم. وقتی حجاب دارم انگار دنیا رو دارم. چادری نیستم ولی چادر برام عین لباس عروس می مونه. وقتی چادر میذارم دلم می خواد هی دور خودم بچرخم یا برم جلوی آینه و چپ و راستم و نگاه کنم و بگم کاش شوهرم:)heart:) شرط کنه که چادری بشم:eek: . اینجوری دیگه مامان باباهه هم نمی تونن جلوم رو بگیرن.;)

اين خيلي خوبه كه همچين آرزويي داري

اما اين رو بگم پدر و مادر درسته كه واجب الاحترام هستند، اما تو اين مسائل كه جلوي خوبي و خوب بودن رو مي گيرن اصلا حرفشون واجب الاطاعة نيست و عمل نكردن به اين جور توصيه هاي والدين هيچ بي ادبي و بي حرمتي هم محسوب نميشه.

اطاعت از پدر و مادر فقط تا وقتي هست كه امر به خلاف نكنن يا جلوي خوبي رو سد نكنن...

آره ولی چادر که واجب نیست ولی اطاعت مادر پدر واجبه. راستش عزم خودم هم راسخ نیست. :redface:

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
حجاب چادرنیست ولی حجاب برترمیتونه باشه
--------
حجاب یعنی پوشش سالم درظاهر
عفت و حیا درباطن
حجب ومتانت درنگاه ورفتار
چه دخترچه پسر برای هردوجنس لازمه

Faratel1

عضو جدید

خدايا! لذتم مدام باد.

بسیار عالی بود

loee

عضو جدید
در مورد لذت داشتن سبیل برای ای جور خانوما چیزی نداری بنویسی؟

loee

عضو جدید
وای چقد دلم چادر خواست وااااااااااااااااااااااااای چااااااااااااادر میخوام.این زندگی و لذتی که گفتی یه زندگیه آرمانیه!!!!!یعنی میشه منم بتونم این لذتهارو داشته باشم؟!!!!

بالا