بهترين کتابي‌ که به تازگي خوانده‌ايد؟

mojtaba_81

عضو جدید
"پدران و پسران" یکی از شاهکارهای "ایوان تورگنیف" (1818-1883)
تورگنیف یکی از نویسنده های مشهور روسی و از رهبران مکتب ناتورالیزمه... وی در دوران جوانی تحت تاثیر افکار مکتب رمانتیزم بوده...
از سال 1840 کم کم با نوشتن درباره ی زندگی تاریک رعایا و کشاورزان سبک جدیدی در آثارش بوجود میاد...
پس از سال 1860 آثارش تحت تاثیر فلسفه ی عرفانی و بشدت فلسفه ی آرتور شوپنهاور (فیلسوف آلمانی) قرار میگیره...
پدران و پسران در سال 1862 به چاپ رسیده... مضمون اصلی رمان اختلافات بین نسلها و طبقات اجتماعیه... داستان هم ساده و روان نوشته شده...

رمان " رودین" از همین نویسنده که اولین رمان اونه هم قبلا خونده بودم... پیشنهاد میکنم بخونین...

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
  • سالار مگس ها( متن کامل) - ویلیام گلدینگ

* گلدینگ در قلمرو داستانی پر کشش، نشان می دهد یک تمدن متزلزل و ناآموخته، چگونه در زیر فشار غرایز خام بشر رو به زوال می گذارد...سالار مگسها بی تردید از گیراترین و عبرت آموزترین رمان های دنیاست.
«تایمز»

در میان این بچه ها "رالف" با بدنی کثیف، موهای ژولیده، و دماغی پر بخاطر فرجام معصومیت، سیاهدلی بشریت... زار زار می گریست.
« بخشی از متن انتهایی کتاب»

farshadevil

عضو جدید
وردي كه بره ها مي خوانند

نويسنده: رضا قاسمي

هيچ وقت پشيمون نميشي از خوندنش

این کتاب رو تو گوشی خوندم. خیلی قشنگه.
آخرین کتاب من:
کنار رود پیدرا نشستم و گریستم
نویسنده: پائولو کوئیلو
بیشتر کتابهای کوئیلو رو خوندم ولی این یکی رو وقت نکرده بودم. بلاخره خوندمش. به نظرم چیزی بیشتر از باقی کتابها برای گفتن نداشت و یه جور تایید افکار نویسنده تو کتابهای قبلی بود.
درهر صورت ارزش خوندن داشت مثل تمام کتابهای کوئیلو

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آخرین کتاب من:
بیشتر کتابهای کوئیلو رو خوندم ولی این یکی رو وقت نکرده بودم. بلاخره خوندمش. به نظرم چیزی بیشتر از باقی کتابها برای گفتن نداشت و یه جور تایید افکار نویسنده تو کتابهای قبلی بود.

:w30::w30::w30::w30::w30::w30::w30::w30::w30::w30:

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرین کتاب من:

جزو اولین کتاب هایی بود که از پائولو کوئیلو خوندم
و عاشق این کتابم
به خصوص دو صحنش
1- اونجایی که از پسره میخواد تا لیوان رو بشکنه
2- و صحنه کنار چاه اب و مکالمه بین انها

farshadevil

عضو جدید
جزو اولین کتاب هایی بود که از پائولو کوئیلو خوندم
و عاشق این کتابم
به خصوص دو صحنش
1- اونجایی که از پسره میخواد تا لیوان رو بشکنه
2- و صحنه کنار چاه اب و مکالمه بین انها

اونجایی که میخواد لیوان رو بشکنه به نظرم بهترین جای کتاب بود.

sogandstorm

عضو جدید
کویر دکتر شریعتی (برای هزارمین بار خوندم):)
من دیوانه نیستم از جبران
البته چون کنکور دارم فعلن همینارو رسیدم..:w11::w17:

mojtaba_81

عضو جدید
"سلاخ خانه ی شماره ی 5" نوشته ی "کورت ونه گات" (نویسنده ی آمریکایی)
این کتاب در سال 1969 بر اساس خاطرات نویسنده در شهر درسدن که توسط متفقین بمباران شد و 134000 کشته برجا گذاشت، نوشته شده...
در این کتاب زمانها در هم آمیخته اند... پایان ماجرا رو در اول داستان میبینیم...
کتاب فوق العاده ایه... ترجمه ی خیلی خوبی هم داره (علی اصغر بهرامی)...
فیلمی هم بر اساس این کتاب ساخته شده ولی از نظر من چنگی به دل نمیزنه...

مریم راد

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام

سلام دوستای خوب
درسته تازگی ها زیاد کتاب نمی خونم اما توصیه می کنم جزیره سرگردانی نوشته سیمین دانشور رو بخونید البته ادامه داره!کتابای جدید رو هم بگید.

با احترام

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
در جستجوی نان
نوشته نویسنده شهیر روسی ماکسیم گوروکی
در این کتاب نویسنده به شرح زندگی دورانی نوجوانی خود پرداخته است، در ادامه کتاب خاطرات کودکی من،
داستان بسیار روان و زیباست
شما میتونید با زندگی قشر پایین جامعه روسیه در آن دوران پی ببرید.

من به شخصه ه های این نویسنده رو خیلی دوست دارم. به خصوص کتاب مادر
این کتاب بی نظیره, به چگونگی شکل گیری هسته های ابتدایی نظام کمونیستی در جامعه کارگری روسیه پرداخته است.
پیشنهاد میکنم اگه این کتاب رو گیر آودید حتما بخونید.
جدا از داستان کتاب جمله های این کتاب نیز بسیار زیبا هستند.

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای خوب
درسته تازگی ها زیاد کتاب نمی خونم اما توصیه می کنم جزیره سرگردانی نوشته سیمین دانشور رو بخونید البته ادامه داره!کتابای جدید رو هم بگید.

با احترام

ساربان سرگردان نام ادامه داستانه
هر دو کتاب دوست داشتنی و عالی هستند.
البته اگه قلم خانم دانشور رو دوست داشته باشید میدونید منظورم چیه;)
اگر هم نه, خوب امنحان کنید, مطمئن باشید از طرفداران کتاب های ایشون خواهید شد.:gol:

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
  • زنگ ها برای که به صدا در می آیند- ارنست همینگوی
  • وداع با اسلحه - ارنست همینگوی
  • درگذشت پیکلز مک کارتی- ارنست همینگوی
  • سرنوشت یک انسان- میخائیل شولوخف
  • برف سیاه- میخائیل بولگاکف

Comet1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
نام كتاب: قدرشناسي
نويسنده: ام.جي.ريان
انتشارات: جيحون

قسمتي هايي از كتاب:
...می پرسید چطور لبخند بزنم وقتی غرق در اندوهم؟ طبیعی است. شما باید به اندوه لبخند بزنید، زیرا شما بیش از اندوه هستید…

...معلمین بودایی و عرفا درباره «بیدار شدن» بسیار صحبت کرده اند. من فکر می کنم منظور آنها بیدار شدن زندگی را به تمامی زیستن است، زیرا تنها در آنصورت است که نسبت به لحظه به لحظه زندگی آگاه خواهیم شد. آگاهی از دم، آگاهی از بازدم، آگاهی از...

... نحوه تفکر ما درباره زندگی مان، یعنی نگرش مان، می تواند ما را توانا یا معلول کند. ما الزاماً نمی توانیم شرایطمان را تغییر دهیم. اما می توانیم روی ذهنیتی که از شرایط مان داریم و معنایی که به آنها می دهیم، کنترل کامل داشته باشیم....

...من فکر می کنم لاما حق داشت. راز عشق و احساس شادی و قدرشناسی نسبت به زندگی، «برای اولین بار» دیدن، احساس کردن و شنیدن است. پیش از آنکه روزمرگی هاآسمان آبی درخشان بیرون پنجره محل کارتان را ابری کند، مره خوش یک پرتقال آبدار را تلخ کند، یا نرمی دست های محبوب را از نظر پنهان کند. پیش از آنکه آن کلمات محبت آمیز و خنده آهنگینش برایتان عادی شود، ...

... لازمه قدرشناسی این است که به مدت کافی از سرعتتان کم کنید، تا بتوانید به چیزهایی که درست در مقابلتان قرار گرفته اند توجه کنید...

به نظر من بسيار زيباست. البته من هنوز اين كتاب را تمام نكرده ام.

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
نام كتاب: قدرشناسي
نويسنده: ام.جي.ريان
انتشارات: جيحون

قسمتي هايي از كتاب:
...می پرسید چطور لبخند بزنم وقتی غرق در اندوهم؟ طبیعی است. شما باید به اندوه لبخند بزنید، زیرا شما بیش از اندوه هستید…

...معلمین بودایی و عرفا درباره «بیدار شدن» بسیار صحبت کرده اند. من فکر می کنم منظور آنها بیدار شدن زندگی را به تمامی زیستن است، زیرا تنها در آنصورت است که نسبت به لحظه به لحظه زندگی آگاه خواهیم شد. آگاهی از دم، آگاهی از بازدم، آگاهی از...

... نحوه تفکر ما درباره زندگی مان، یعنی نگرش مان، می تواند ما را توانا یا معلول کند. ما الزاماً نمی توانیم شرایطمان را تغییر دهیم. اما می توانیم روی ذهنیتی که از شرایط مان داریم و معنایی که به آنها می دهیم، کنترل کامل داشته باشیم....

...من فکر می کنم لاما حق داشت. راز عشق و احساس شادی و قدرشناسی نسبت به زندگی، «برای اولین بار» دیدن، احساس کردن و شنیدن است. پیش از آنکه روزمرگی هاآسمان آبی درخشان بیرون پنجره محل کارتان را ابری کند، مره خوش یک پرتقال آبدار را تلخ کند، یا نرمی دست های محبوب را از نظر پنهان کند. پیش از آنکه آن کلمات محبت آمیز و خنده آهنگینش برایتان عادی شود، ...

... لازمه قدرشناسی این است که به مدت کافی از سرعتتان کم کنید، تا بتوانید به چیزهایی که درست در مقابلتان قرار گرفته اند توجه کنید...

به نظر من بسيار زيباست. البته من هنوز اين كتاب را تمام نكرده ام.

واقعا زیبا بود
ممنون از معرفی:gol:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بوی اندام سیب

رضا چایچی

بر سر ِ مزاری می‌گریستم
ناگاه پرنده‌ای آن سوی‌تر نشست
و پیوسته در بادها خواند
نگاهم به گلی افتاد با گلبر‌گ‌های مخملیش
که از میانِ دهانِ اسکلتی روییده بود
دریافتم در این گورستان قدیمی
جایی برای گریستن نیست

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم کتاب
خدا بود وهیچ نبود
دکتر چمران را خوندم
خیلی روم تاثیر گداشت
وشاید بگم زندگیم را تغییر داد:gol:

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من تازگیا کتاب (آن خردمند دیگر)نوشته هنری ون وایک(آمریکایی) با ترجمه حسین الهی قمشه ای رو خوندم،این داستان در مورد یک مغ ایرانی در زمان اشکانیانه که 33سال در پی یافتن حضرت مسیح(ع) بود.:cry:
واقعا کتاب زیبا و معناداریه.خیلی هم طولانی نیست.چوندنو بهتون پیشنهاد میکنم!!:)

nasim.bahari

کاربر فعال
كتاب سه شنبه ها با موري
زندگي يه استاد در روزهاي اخر عمرش و همراهي يكي از شاگردانش با اوست.
خيلي متن روان و دوست داشتني داره

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
كتاب سه شنبه ها با موري

من فیلمش رو دیدم
ولی جدیدا یک کتاب دیگه از همین نویسنده خوندم به " 5 نفری که در بهشت ملاقات خواهید کرد" این کتاب هم عالی بود و کمی متفاوت. کتاب با مرگ شخصیت اصلی شروع میشه و شما در طی داستان با وقایع زندگی او از انتها به ابتدا اشنا میشوید:surprised:

HHassanzadeh

عضو جدید
با سلام
کتاب زیبای ماه در آب دکتر سنگری

nasim.bahari

کاربر فعال
من فیلمش رو دیدم
ولی جدیدا یک کتاب دیگه از همین نویسنده خوندم به " 5 نفری که در بهشت ملاقات خواهید کرد" این کتاب هم عالی بود و کمی متفاوت. کتاب با مرگ شخصیت اصلی شروع میشه و شما در طی داستان با وقایع زندگی او از انتها به ابتدا اشنا میشوید:surprised:
فيلمش به همين نام است؟
مرسي از معرفي كتاب;)

nasim.chem

عضو جدید
دزیره نوشته ان ماری سلینکو
خاطرات دزیره کلاری معشوقه ناپلئون بناپارت در قرن 18 و 19 است

کتاب خیلی قشنگی بود.

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
كتاب سه شنبه ها با موري
ميشه دربارهي اين كتا ب بيشتر توضيح بدين
ممنون

mahtab.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
این جمعه کتاب " به دنبال فردوسی :gol: " از سری کتاب های روان و خوب : به دنبال ... رو خوندم ، به قدری تحت تاثیر قرار گرفتم که دو بار در دو جای کتاب گریه کردم ، به دوستان عزیز عاشق ایران:heart: و بزرگان ایران زمین :heart:توصیه می کنم حتما بخونیدش

بالا