سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
پاسخ

پاسخ

سلام بر دوستان
برای اینکه مشخصات دقیقی از قطعات سخت افزاری سیستم داشت چه کار باید کرد؟ به خصوص اینکه مشخصات را برای بررسی قیمت فروش سیستم لازم دارم.
آیا این کار اصلاً امکان پذیر هست؟
مرسی
سلام. نرم افزار هایی هست که ریز اطلاعات سخت افزاریه سیستمتو نشونت میده. معمولا کم حجمن و راحتم میتونی دانلودشون کنی. مشخصات خاصی نمیخواد فهمیدن رنج قیمت سیستم. مادربورد ، رم، گرافیک، سی پی یو، هارد قطعات اصلی هستن و تو قسمت دیوایس منیجر سیستمت میتونی مدلشونو پیدا کنی

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام بر همگی.
دوستان عزیز لطفا در این زمینه ها راهنمایی کنید:
1-آپدیت ویندوز های غیر اورجینال
2- اُورکلاک

real Crysis

اخراجی موقت
سلام ازمرورگر کروم استفاده میکنم هنگام کار با اینترنت چندین تب روباز میکنم هرچند گاهی (البته نه همیشه)که تبی رو باز میکنم یکمرتبه سیستم ریاستارت میکنه . علت چیه؟آنتی ویروسم هم همیشه آپدیته.eset smart security

خوب نمیشه حتمی گفت با یک انتی ویروس دیگر کاملا به روز سیستم خود را اسکن نمایید اگر مشکلی وجود نداشت سیستم را به وسیله نرم افزار های تست نرم افزاری و سخت افزاری چک نمایید نظر شخصی اینجانب مشکلی در گرافیک میباشد.

real Crysis

اخراجی موقت
سلام بر دوستان
برای اینکه مشخصات دقیقی از قطعات سخت افزاری سیستم داشت چه کار باید کرد؟ به خصوص اینکه مشخصات را برای بررسی قیمت فروش سیستم لازم دارم.
آیا این کار اصلاً امکان پذیر هست؟
مرسی

بله این کار امکان پذیر است میتوانید برای بررسی سی پی یو از نرم افزار cpu-z که از اینجا قابل دانلود است استفاده کنید برای کارت گرافیک هم میتوانید از gpu-z که از اینجا قابل دانلود است استفاده کنید و یا از نرم افزار PC-Wizard که تمامی سخت افزار ها را مشخص میکند و از اینجا قابل دانلود است کمک بگیرید البته با راست کلیک کردن روی مای کامپیوتر و گرفتن پروپرتیس هم میتوان به برخی جزئیات دست یافت و اجرای فرمان DXDIAG در منوی ران هم میتواند مفید باشد.

real Crysis

اخراجی موقت
سلام بر همگی.
2- اُورکلاک

اپدیت ویندوزو دوستان دیگه لطف کنن منم اورکلاکو میگم.
خوب اصل و اساس اور کلاک کردن گرفتن کارایی بیشتر از سخت افزار هستش به این معنی که با افزایش فرکانس های کاری مثلا سی پی یو میتوان کارایی ان را افزایش داد البته به یاد داشته باشید در اور کلاک امکان از دست دادن سخت افزار بسیار زیاد است همانطور که اینجانب (النته از روی عمد و برای تست) یک عدد سی پی یو ترکوندم. یرای اور کلاک کردن ابتدا باید در مورد بعضی از پردازنده ها اصطلاحا قفل بشکنید که بیشتر بر روی ای ام دی اعمال میشه(خودش یه بحث مفصل و بزرگ هست) بعد تعیین مدل مدل مادر بورد و سی پی یو و رم برای تایین محدودیت های مختلفشان وسپس استفاده از نرم افزار های ویژه این کار (که به راحتی با چند جستوجو در اینترنت پیدا میشوند) میتوان قطعات مختلف همچون کارت گرافیک سی پی یو رم ویا حتی پردازنده مادر بورد را اور کلاک نمود.معمولا مادر بورد هایی برای اور کلاک مناسب هستند که به شما اجازه دستکاری ضریب مولتی پل سی پی یو و فرکانس پایه و ولتاژ برای رم کارت گرافیک و سی پی یو را بدهند.در این مواقع توصیه میشود از خنک کنند مایع جهت دفع گرما استفاده شود.اما مراحل اور کلاک معمولا سیستم مورد نظر را اسمبل نموده و فقط به نصب درایور ها وچند برنامه کاربردی و لازم برای بررسی حالات اور کلاک شده ونشده بسنده مینمایند ابتدا از سیستم چند تست در حالت معمول گرفته وسپس بازه هایی را برای به عنوان مثال سی پی یو انتخاب میکنند مثلا اگر فرکانس پایه ان 2گیگاهرتز است انرا میتوان در فواصل 200 مگا هرتزی اور کلاک نمود تا با کمترین احتمال هنگ کردن سیستم به بالا ترین مقدار رسید مثلا فرکانس پایه را اگر 200 باشد و امکان تغییر ضریب مولتی پل راداشته باشیم به انها انقدر اضافه میکنیم (معمولا ضریب مواتی پل را در مقدار حد اکثری قرار میدهند) تا به فر کانس دلخواه برسیم وسپس سیستم را اصطلاحا فریز کرده یعنی ان فرکانس را برای سی پی یو به عنوان پایه در نظر میگیریم و تست های مربوطه را انجام میدهیم و اگر سیستم بدون مشکل از پس تست ها بر امد میگوییم که تا ان گیگاهرتز اورکلاک شده است.به یاد داشته باشی در این عمل تنها به تجربه میتوان اعتماد کرد تجربه.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام بر همگی.
2- اُورکلاک

با سلام،
کافیه از کرک های موجود در اینترنت استفاده کنید و ویندوزتون رو کرک کنید! حتماً کار می کنه!
اگه از ویندوز 7 استفاده می کنید و از یه ابزار امنیتی کامل به همراه استفاده می کنید، می تونید Processای که مربوط به WGA می شه رو از دسترسی به اینترنت منع کنید تا بعداً هم مشکلی پیش نیاد!

رضاکلاته

عضو جدید
خوب نمیشه حتمی گفت با یک انتی ویروس دیگر کاملا به روز سیستم خود را اسکن نمایید اگر مشکلی وجود نداشت سیستم را به وسیله نرم افزار های تست نرم افزاری و سخت افزاری چک نمایید نظر شخصی اینجانب مشکلی در گرافیک میباشد.
ممنون دوست عزیز این نرم افزارهای تست رو اگه میشه خوبشو بگین چیه ؟واگه مشکلی پیداکرد چطوری باید بفهمم؟اصولا کارکردش چطوریه؟

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
اپدیت ویندوزو دوستان دیگه لطف کنن منم اورکلاکو میگم.
خوب اصل و اساس اور کلاک کردن گرفتن کارایی بیشتر از سخت افزار هستش به این معنی که با افزایش فرکانس های کاری مثلا سی پی یو میتوان کارایی ان را افزایش داد البته به یاد داشته باشید در اور کلاک امکان از دست دادن سخت افزار بسیار زیاد است همانطور که اینجانب (النته از روی عمد و برای تست) یک عدد سی پی یو ترکوندم. یرای اور کلاک کردن ابتدا باید در مورد بعضی از پردازنده ها اصطلاحا قفل بشکنید که بیشتر بر روی ای ام دی اعمال میشه(خودش یه بحث مفصل و بزرگ هست) بعد تعیین مدل مدل مادر بورد و سی پی یو و رم برای تایین محدودیت های مختلفشان وسپس استفاده از نرم افزار های ویژه این کار (که به راحتی با چند جستوجو در اینترنت پیدا میشوند) میتوان قطعات مختلف همچون کارت گرافیک سی پی یو رم ویا حتی پردازنده مادر بورد را اور کلاک نمود.معمولا مادر بورد هایی برای اور کلاک مناسب هستند که به شما اجازه دستکاری ضریب مولتی پل سی پی یو و فرکانس پایه و ولتاژ برای رم کارت گرافیک و سی پی یو را بدهند.در این مواقع توصیه میشود از خنک کنند مایع جهت دفع گرما استفاده شود.اما مراحل اور کلاک معمولا سیستم مورد نظر را اسمبل نموده و فقط به نصب درایور ها وچند برنامه کاربردی و لازم برای بررسی حالات اور کلاک شده ونشده بسنده مینمایند ابتدا از سیستم چند تست در حالت معمول گرفته وسپس بازه هایی را برای به عنوان مثال سی پی یو انتخاب میکنند مثلا اگر فرکانس پایه ان 2گیگاهرتز است انرا میتوان در فواصل 200 مگا هرتزی اور کلاک نمود تا با کمترین احتمال هنگ کردن سیستم به بالا ترین مقدار رسید مثلا فرکانس پایه را اگر 200 باشد و امکان تغییر ضریب مولتی پل راداشته باشیم به انها انقدر اضافه میکنیم (معمولا ضریب مواتی پل را در مقدار حد اکثری قرار میدهند) تا به فر کانس دلخواه برسیم وسپس سیستم را اصطلاحا فریز کرده یعنی ان فرکانس را برای سی پی یو به عنوان پایه در نظر میگیریم و تست های مربوطه را انجام میدهیم و اگر سیستم بدون مشکل از پس تست ها بر امد میگوییم که تا ان گیگاهرتز اورکلاک شده است.به یاد داشته باشی در این عمل تنها به تجربه میتوان اعتماد کرد تجربه.

ممنونم از توضیحات کامل شما

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
با سلام،
کافیه از کرک های موجود در اینترنت استفاده کنید و ویندوزتون رو کرک کنید! حتماً کار می کنه!
اگه از ویندوز 7 استفاده می کنید و از یه ابزار امنیتی کامل به همراه استفاده می کنید، می تونید Processای که مربوط به WGA می شه رو از دسترسی به اینترنت منع کنید تا بعداً هم مشکلی پیش نیاد!

مرسی از توضیحاتت
ولی با کرک کردن ویندوز مشکلی ندارم
بیشتر منظورم اینه که آپدیت بکنم یا نه و چرا

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
راستی یچیز دیگه!!
حدود 17000تا پیام تو ایمیلم هست و میخوام همشو پاک کنم. چجوری میشه اینکارو کرد؟

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مرسی از توضیحاتت
ولی با کرک کردن ویندوز مشکلی ندارم
بیشتر منظورم اینه که آپدیت بکنم یا نه و چرا

من ویندوزمو کرک کردم ولی برای آپدیت آنتی ویروسم باید آپدیتش کنم و این کار رو بدون هیچ مشکلی تا حالا انجام دادم!

راستی یچیز دیگه!!

کنار گزینه ی from یه مربع هست که اگر تیک بزنی کل پیام ها انتخاب میشه بعدشم delete رو بزن!البته هر صفحه حدودا شامل 200 ایمیل هست اگر اشتباه نکنم پس باید این کار رو حدودا 85 بار انجام بدی:D

البته میدونم که خودت این راهو بلد بودی و میخواستی بدونی چطوری میشه ییهو همشو با هم بپاکی ولی منم گفتم که بگم راه دیگه ای نداری:D

vida83r

عضو جدید
سلام. مشکلی دارم که امیدوارم بتونید کمکم کنید.کامپیوترم دستکاری شده و حالا همه ی برنامه های اصلی رو که می خوام باز کنم فتوشاپ باز میشه.مثلا اکسپلورر و word وبرنامه هایی که میخوام نصب کنم هم حتی settingشون به فتوشاپ ختم میشه.ضمنا این برنامه ها تو کلیک راستشون open with ندارن که تغییر بدم.اگه ممکنه راهنماییم کنید و راهی به جز عوض کردن ویندوز بهم نشون بدین.متشکرم

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز
راستی یچیز دیگه!!

دوست عزیز،

1- شما اول وارد option بشید.

2- mail option رو انتخاب کنید.

برای شما پنجره ای باز میشه که اولین سربرگش، behavior نام داره. وارد اون بخش بشید

3- گزینه دوم رو تیک بزنید:

4- برای شما پیغامی نمایش داده میشه که اون رو ok کنید.

5- گزینه save که در بالای این قسمت هست رو بزنید.

6- وارد اینباکس بشید و بالاترین مربع رو تیک بزنید.

7- وقتی ایمیل ها انتخاب شدن، یعنی همه صفحات انتخاب شده. پس delete رو بزنید و

همگی رو پاک کنید.

اگر میخواید همیشه با این کار، همه ایمیلها پاک نشن، مراحل بالارو تکرار کنید و در قسمت

behavior اولین گزینه رو تیک بزنید.

real Crysis

اخراجی موقت
اگر کامپیوتر بعد از خاموش شدن تاریخ و زمانش به هم بریزه چه باید کرد و مشکل کجاست

باتری مادر بورد خالی شده وباید عوضش کنید.

سلام. مشکلی دارم که امیدوارم بتونید کمکم کنید.کامپیوترم دستکاری شده و حالا همه ی برنامه های اصلی رو که می خوام باز کنم فتوشاپ باز میشه.مثلا اکسپلورر و word وبرنامه هایی که میخوام نصب کنم هم حتی settingشون به فتوشاپ ختم میشه.ضمنا این برنامه ها تو کلیک راستشون open with ندارن که تغییر بدم.اگه ممکنه راهنماییم کنید و راهی به جز عوض کردن ویندوز بهم نشون بدین.متشکرم

سیستم به احتمال زیاد ویروسی هست ابتدا با یک انتی ویروس به روز و قدرتمند سیستم را اسکن کنید(پیشنهاد میکنم از دیسک های نجات انتی ویروس ها استفاده کنید)و سپس با نرم افزار هایی که اثرات ویروس ها رو از بین میبرن سعی کنید سیستم را به حالت اولیه برگردانید.البته همتنطور که ذکر کردید تعویض ویندوز اخرین راه در هنگام نا کار امدی راه های دیگر است.

abbasbostaniasl

عضو جدید
سلام به همگی. من دانشجوی معماریم و میخام یه pc ببندم. با این مشخصات ( ذیل) لطفا نظرتونو راجبش بگین ممنون میشم.
motherboard : asus p8z68vle
vga : 6970 radeon msi
cpu : core i7 3.4gh 2600k
ram : 8g 2000
hdd :1tra
و.... مرسی

real Crysis

اخراجی موقت
سلام به همگی. من دانشجوی معماریم و میخام یه pc ببندم. با این مشخصات ( ذیل) لطفا نظرتونو راجبش بگین ممنون میشم.
motherboard : asus p8z68vle
vga : 6970 radeon msi
cpu : core i7 3.4gh 2600k
ram : 8g 2000
hdd :1tra
و.... مرسی

سلام خسته نباشی به نظر من مادر بردتو از گیگا بگیر بیشتر با اینتل سازگاره.'گرافیک هم فکر کنم 7850 بگیری بهتر باشه فکر کنم قیمتش پایین تر از اونی هست که خودت اتخاب کردی.باتوجه به اینجا کارایی بیشتری داره سی پی یو خوبه اما بیشتر به درد اورکلاک میخوره اخه نگارش بی نهایته.

آخرین ویرایش:

abbasbostaniasl

عضو جدید
سلام خسته نباشی به نظر من مادر بردتو از گیگا بگیر بیشتر با اینتل سازگاره.'گرافیک هم فکر کنم 7850 بگیری بهتر باشه فکر کنم قیمتش پایین تر از اونی هست که خودت اتخاب کردی.باتوجه به اینجا کارایی بیشتری داره سی پی یو خوبه اما بیشتر به درد اورکلاک میخوره اخه نگارش بی نهایته.

ممنون از نظرتون.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز

با سلام،
ابزار ضمیمه رو اجرا کنید احتمالاً مشکل تون حل می شه!

پیوست ها

• Default_EXE.rar
    1.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Vista2

عضو جدید
سلام من تازه عضو این سایت شدم ،خیلی مشکل دارم رشتم زبان بود حالا واسه فوق میخام ITبخونم ،میشه لطفآ راهنمایم کنید واسه پایه چه اطلاعاتی باید به دست بیارم ممنونم اگه راهنمایم کنید

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
من ویندوزمو کرک کردم ولی برای آپدیت آنتی ویروسم باید آپدیتش کنم و این کار رو بدون هیچ مشکلی تا حالا انجام دادم!

کنار گزینه ی from یه مربع هست که اگر تیک بزنی کل پیام ها انتخاب میشه بعدشم delete رو بزن!البته هر صفحه حدودا شامل 200 ایمیل هست اگر اشتباه نکنم پس باید این کار رو حدودا 85 بار انجام بدی:D

البته میدونم که خودت این راهو بلد بودی و میخواستی بدونی چطوری میشه ییهو همشو با هم بپاکی ولی منم گفتم که بگم راه دیگه ای نداری:D
آخرش نفهمیدم آپدیت کنم یا نه!!!
و اینکه هر صفحه برای من 25تا میل نشون داده میشه!!!

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

دوست عزیز،

1- شما اول وارد option بشید.

2- mail option رو انتخاب کنید.

برای شما پنجره ای باز میشه که اولین سربرگش، behavior نام داره. وارد اون بخش بشید

3- گزینه دوم رو تیک بزنید:

4- برای شما پیغامی نمایش داده میشه که اون رو ok کنید.

5- گزینه save که در بالای این قسمت هست رو بزنید.

6- وارد اینباکس بشید و بالاترین مربع رو تیک بزنید.

7- وقتی ایمیل ها انتخاب شدن، یعنی همه صفحات انتخاب شده. پس delete رو بزنید و

همگی رو پاک کنید.

اگر میخواید همیشه با این کار، همه ایمیلها پاک نشن، مراحل بالارو تکرار کنید و در قسمت

behavior اولین گزینه رو تیک بزنید.

مرسی شیما جان خیلی کال و عالی توضیح دادی

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آخرش نفهمیدم آپدیت کنم یا نه!!!
و اینکه هر صفحه برای من 25تا میل نشون داده میشه!!!

ببین من تقریبا فک کنم دو هفته یک بار آپدیتش میکنم اونم به خاطر انتی ویروسم وگرنه آپدیت اتوماتیک ویندوز رو خاموش کردم!با آپدیت کردن هم تغییر خاصی مشاهده نکردم...حالا هر طور دوس داری عمل کن...

شیما جان توضیح داد دیگه;)

*بانو*

عضو جدید
سلام
من 2تا سوال دارم
1اینکه چرا تاپیکی که دیروز تو تالار کامپیوتر زدم هنوز فعال نشده
و دوم اینه که همون سوالو اینجا میزارم
من میخوام یه نوت بوک بخرم در حدود 800 تومن برای کارای دانشگام البته پارسال یه لپ تاپ خریدم و خیلی هم ازش راضیم مدلش HP 3052 NR ولی بدیش اینه که خیلی سنگینه حالا میخوام یه نوت بوک برا کارای دانشگام بخرم که بتونم با خودم ببرمش اینور و اونور
خودم تو این مدت که تو اینترنت گشتم مد نظرم مدل های Mini HP هست ولی بازم شک دارم خواستم اگه میتونید راهنماییم کنید
راستی یه سوال دیگه من میتونم روی یه نوت بوک برا کارای گرافیکی مث 3دی مک یا اتوکد یا بقیه برنامه های معماری حساب کنم
ببخشید که یه کم طولانی شد
منتظرم
ممنون

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من 2تا سوال دارم
1اینکه چرا تاپیکی که دیروز تو تالار کامپیوتر زدم هنوز فعال نشده
و دوم اینه که همون سوالو اینجا میزارم
من میخوام یه نوت بوک بخرم در حدود 800 تومن برای کارای دانشگام البته پارسال یه لپ تاپ خریدم و خیلی هم ازش راضیم مدلش HP 3052 NR ولی بدیش اینه که خیلی سنگینه حالا میخوام یه نوت بوک برا کارای دانشگام بخرم که بتونم با خودم ببرمش اینور و اونور
خودم تو این مدت که تو اینترنت گشتم مد نظرم مدل های Mini HP هست ولی بازم شک دارم خواستم اگه میتونید راهنماییم کنید
راستی یه سوال دیگه من میتونم روی یه نوت بوک برا کارای گرافیکی مث 3دی مک یا اتوکد یا بقیه برنامه های معماری حساب کنم
ببخشید که یه کم طولانی شد
منتظرم
ممنون

سلام

دوست گلم اگر یه سرچ توی تالار کام می زدین متوجه می شدین که تاپیک مرتبط با موضوع شما وجود داره و لازم نیست سوالتون رو در قالب تاپیک جداگانه مطرح کنید و به طبع مدیران اون رو تایید نخواهند کرد:gol:

شما یه سری به این بخش بزن و به عنوان تاپیک ها دقت کن ...فک کنم توی این تاپیک سوالت رو مطرح کنی بهتر باشه:gol:

موفق باشی:gol:

*بانو*

عضو جدید
سلام

دوست گلم اگر یه سرچ توی تالار کام می زدین متوجه می شدین که تاپیک مرتبط با موضوع شما وجود داره و لازم نیست سوالتون رو در قالب تاپیک جداگانه مطرح کنید و به طبع مدیران اون رو تایید نخواهند کرد:gol:

شما یه سری به این بخش بزن و به عنوان تاپیک ها دقت کن ...فک کنم توی این تاپیک سوالت رو مطرح کنی بهتر باشه:gol:

موفق باشی:gol:

ممنون از کمکت زهرا جان

sajad253

عضو جدید
سلام به همه.
من یه ویندوز محازی xp به کمک vmwear نصب کرده بودم. 20 گیگ هم بهش داده بودم.حالا یه راست vmwear از control panel حذف کردم.حالا میخوام بدونم که این 20 گیگه تکلیفش چیه؟( من این مسخره بازی رو 2 بار انجام دادم)
درضمن مشکل اساسی بر من اینه که درایو ویندوز من که 120 گیگ هیست پر شده .در حالی که من اینقدر برنامه نصب نکردم. پس چرا پره؟ روشش چیه که درست بشه
کسی میتونه کمکم کنه

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه.
من یه ویندوز محازی xp به کمک vmwear نصب کرده بودم. 20 گیگ هم بهش داده بودم.حالا یه راست vmwear از control panel حذف کردم.حالا میخوام بدونم که این 20 گیگه تکلیفش چیه؟( من این مسخره بازی رو 2 بار انجام دادم)
درضمن مشکل اساسی بر من اینه که درایو ویندوز من که 120 گیگ هیست پر شده .در حالی که من اینقدر برنامه نصب نکردم. پس چرا پره؟ روشش چیه که درست بشه
کسی میتونه کمکم کنه

سلام...
اولا اون مجازی رو هرجا که محل ذخیره سازی رو گذاشتید برید و خیلی راحت پاکش کنید...اگه هم نمیدونید خوب تویه اینترنت سرچ کنید...
دوما از vmwear برای کارهای ساده ی مجازی سازی استفاده نکنید...به جاش از ویرچوال باکس استفاده کنید که خیلی راحت و سبک هستش...و مجانی هم هست...
سوم...قبل از هر کاری یه سرچی بزنید خیلی خوب و واجب کفایی هست که حتما انجام بشه...
باتشکر....

بالا