آيا دختران در مهندسي مواد جايي دارند؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
Completely Cool

Completely Cool

شما که این قدر اتیشی هستی بهتره زیاد وارده تالار نشی در ضمن مهم اینه که شما با اون فراستتون نتونستید اسممو تشخیص بدید جای تامل داره چطوری دانشگاه قبول شدد احتمالا ازادی هستید در ضمن شما شخصیت مهمی نیستید که بخوام بهتون گیر بدم فقط میخواستم بدونم معنیه این اسم .... تون چیه، به هر حال در مورده سوال اخرتونم این که من ادم منطقی هستم واز شعار و حرف و هزارتا چرت و پرت دیگه خوشم نمیاد ،وشخصیت خانوما رم تخریب نکردم در پست قبلیم نوشتم که خانوما در متالورژی بهتره حتما ارشد بخونن و کار ازمایشگاهی وتدریس انجام بدن این گفته ی منو یکی ازمهندسای مجرب این رشته تو دانشگاه خودمونم تایید کرده بودن .درضمن بهتره پستای بقیه رم با لحن منا سب بخونین .

ببخشید من باید با تمام فراستم متوجه می شدم که یه حرف ایی و چندتا عدد هفت با یه دونه بی می شه الناز؟ باشه اگه هوش به اینه آقا ما نخواستیم. بگذریم از اینکه خودتم بعدا متوجه شدی و زیرنویس فارسی کردی برا بچه ها. ضمنا بنده الان انقلابم خیلی وقته از آزادی رد شده ام
بابا منطقی
منطق یعنی چی؟ یعنی اینکه گرایش های ریخته گری و شکل دادن به دردبخور نیستند؟یعنی اینکه استخراجی افتضاست؟ مثل اینکه در مورد شخصیت هم حرف زدی؟ آره؟ یا بچه ها شوخی می کنن؟
یه چیز دیگه لحنت رو درست کن همسایه رو دزد نکن. اگه مشکل از منه پس چرا همین مشکل رو با بچه های دیگه داری؟ همه به شما می گن لحنت رو درست کنی شما به من؟ می خوای یادت بندازم.

sina_0021

عضو جدید
نکنین از این کارا...!!!
بخدا الان دیگه هیچ کاری دختر و پسر نداره من حاضرم همین جا یه مسابقه اشپزی بزارین تا ببینین دست پخت من از همه دخترا بهتره!!!!
البته امر بر خود ستایی نباشه ها...!!!
اصولا اقاییون یه مقدار شیکمو تشریف دارن بخاطر همین وسواس خاصی تو اشپزی دارن!!!
برای رسیدن به موفقیت و کمال تنها چیزی که ملاک نیست جنسیته!!

بچه ها یه برنامه بزارین این دوتا دوستمونم اشتی بدیم دیگه...!!

pedestrian

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
هیچ وقت یه مسلمان حق نداره اون یکی رو تخریب کنه یا شخصیتش رو خورد کنه. این غلطه. نمی خوام معلم بازی در بیارما اما این کار واقعا دور از شان یه مسلمونه. (راستی میدونید حضرت علی (ع) بعد از جنگ جمل که عایشه شکست خورد در اون مدتی که عایشه پیش امام بود یک بار به روش نیاورد که تو با من این کار رو کردی. و عایشه تا آخر عمر به خاطر این معرفت حضرت علی گریه می کرد؟)
با هم دوست باشین . خوب باشین.
باشه؟

22aref

عضو جدید
پاسخ به سوال

پاسخ به سوال

به نظر من این رشته برای دخترها سخته......همین.:surprised:

setayesh 88

عضو جدید
به نظر من این رشته برای دخترها سخته......همین.:surprised:

سخت يعني چي؟
يعني اينكه اقايون ميتونند تو كوره وايسند و خانومها نميتونند؟!!!
يعني اينكه درسا براشون سخته؟!!
يا اينكه نميتونند تو موسسات تحقيقاتي كار كنند؟!!!

دغدغه مند

عضو جدید
با سلام خدمت تمام مهندسان متالورژی
من هم برای اینکه خب بگم هستم گفتم نظرمو می تونم بدم.
به نظر من بحث خانم و آقا در اینجا صادق نیست چراکه بعضی خانم ها را می شناسم که در کارهای مهندسی بیشتر پیشرفت داشته اند یا حداقل علاقه دارند به همین که یک سیم برق رو تفلون ببندند و ...حتی بهتر از مردا ،من سراغ دارم.
نکته دوم اینکه خانم ها در بحث های تئوری شاید بشه گفت جلوترند چراکه آقایان وقت بیشتری به یکسری از کارها سپری می کنند و به قولی هوش به بازی هستند به همین دلیل شاید خانم ها مهندسی خود را زودتر از آقایان بگیرند.
اما نکته مهم:یادم می آد هم ترم اول که کارگاه عمومی داشتیم مخصوصا تو قسمت جوشکاری واقعا برای خانم ها سخت بود که بتونند راحت کار کنند که البته طبیعی است چون با روحیه ای که دارند این کارها کمی مشکل است(فقط خواهشا نگین که چه روحیه ای خودتون می دونید دیگه)
بهرحال نظر بنده این چنین بود
البته نظرات متفاوته.

fametalojist

عضو جدید
راستش وقتی جواب کنکور اومد من که کامل هنگ کردم....از اینکه متالوژی قبول شدم....چون عمران دوس داشتم و باور داشتم قبول میشم....:(
دو ماه با خودم و همه اطرافیانم درگیر بودم...وقتی فهمیدم کد هارو جابجا زدم که دیگه رغبتی برام نبود....اما حالا باور دارم که اگه عمرانم قبول میشدم به این اندازه راضی نبودم:D

neda1362

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سخت يعني چي؟
يعني اينكه اقايون ميتونند تو كوره وايسند و خانومها نميتونند؟!!!
يعني اينكه درسا براشون سخته؟!!
يا اينكه نميتونند تو موسسات تحقيقاتي كار كنند؟!!!
مگه پسرا میرند تو کوره وای می ایستند؟ نمی سوزند؟

9434

عضو جدید
من هم موافقم . دقيقا همين طوري هست كه شما ميگيد ولي در قسمت كارهاي عملي هنوز از آقايون عقب تر هستند . نميدونم چرا ؟؟؟!!!! آخه تواناييش رو دارن خانوم ها اما مثل اينكه نميخوان ........... :w20:[/QUOT
سلام
علت اینکه خانوم ها تو کار عملی عقب هستند یه مقدار بر می گردد به جامعه که متاسفانه هنوز نمی تونند خانم ها را در چنین مکان هایی بپذیرند!

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم موافقم . دقيقا همين طوري هست كه شما ميگيد ولي در قسمت كارهاي عملي هنوز از آقايون عقب تر هستند . نميدونم چرا ؟؟؟!!!! آخه تواناييش رو دارن خانوم ها اما مثل اينكه نميخوان ........... :w20:[/QUOT
سلام
علت اینکه خانوم ها تو کار عملی عقب هستند یه مقدار بر می گردد به جامعه که متاسفانه هنوز نمی تونند خانم ها را در چنین مکان هایی بپذیرند!

حانم ها توکارهای تحقیقاتی موفق ترن وبهتره کارهای کارگاهی وعمل بمونه واسه آقایون

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من غصه صورت شمارونمیخورم چون میدونم نمیتونی تحمل کنی. ولی به صورت کلی دختراتورشته موادبهتره تحقیقاتی کارکنن تااینکه باکارگرسروکله بزنن.

غصه ما رو نمیخوری پس واسمون تعیین تکلیفم نکن!میدونی؟از کجا میدونی اونوقت؟
شما پیغمبری و علم غیب داری؟

Si-N

عضو جدید
واقعا اين حقيقت كه خانم مهندسا در امر تحقيق جلوترند شكي نيست.( بر منكرش لعنت!-بشمار)
هر چند از اون 22نفر سال ما هيچ كدوم ميلي به تحقيق ندارند.:)
اتفاقا نميدونم اين چه سريه كه تقريبا بيشتر كساني رو كه ميشناسم ابتدا از رشته اشون راضي نبودند ولي بعدها جذبش شدند، مثل من!
راستي آقا thixotrop شما كه جزو كانديداها هستيد مواظب باشيد رد صلاحيت نشيدااا
!:biggrin:
مطمونید از اون 22 نفر دختر تو کلاستون هیچ کدوم علاقه ای به تحقیق نداشتن ؟؟؟؟؟؟؟؟

واقعا که :razz:

آقا مهدی انصافم خوب چیزیه والا
و
پ.ن : البته این پست خیلی قدیمیه شاید تا الان به راه راست هدایت شده باشید :D:D و حرفتونو پس گرفته باشید

A.B.C

عضو جدید
با سلام من گرایش سرامیک هستم اولا ار این رشته اطلاع نداشتم و علاقه ای هم بهش نداشتم اما الان عاشق رشته م هستم.وقتی آدم بهترین باشه تو عرصه زندگیش حتما بهترین چیزها رو به دست میاره هم کار و هم ادامه تحصیل پسر و دختر نداره من دخترم و تونستم ترم 6 برم کارآموزی و شکر خدا همون جا نگهم داشتن مجبور شدم 7 ترم تموم کنم که کارمو از دست ندم.ارشد قبول شدم اما بخاطر موقعیت کارم فعلا گذاشتمش کنار به نظر من اول کار بعد ادامه تحصیل.چون با شرایط جامعه الان زشته با مدرک فوق بیکار باشی.
در ضمن این رو هم بدونید یک مرد فقط به جای یک مرد داره کار میکنه اما یک خانم شاغل جای 2 نفر داره کار می کنه یکی جای یک زن و دیگری جای یک مرد!پس ما دخترا قدرتمند تر و منظم و مسئولیت شناس هستیم:smile:

موج منفی

عضو جدید
:gol:سلام.ورودیهای ما 25پسربودن و5تادختر.درسته اقاییون یکم از ماخانم ها جلوترند بخاطر این که خیلی چیزا رو دیدن پسرهای ورودی ما هم میگفتن شما چطور ریختگری میخواین بکننین وقتی دیدن فکشون افتاد براکسی که علاقه داشته باشد فرق نمیکنه دختر باشه یاپسرحتما موفق میشه

!austenite

کاربر حرفه ای
دختراواسه پژوهش وتحقیقات پسرابرای کارای اجرایی فک کنم عدالت رعایت شد حالاباهم آشتی کنین:D

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا