همسر یا نامزد قبلی خود را فراموش کنید.

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
جدايي هميشه غم انگيز و دردنـاك اسـت. پـس از يـك دوره سعي تلاش براي كنار زدن كدورتـها و مشـكلات، متاسفانه نتوانستيد به زندگي دركنار هم ادامه دهيد و سايه شوم جدايـي شمـا را از هـم دور كـرده اسـت. مي خواهيد رابطه اي جديد را شروع نموده و بتنهايي خود پايان دهيد. امـا خاطـرات و لـحـظـات با هـم بودن ذهن شما را مشغول كرده و نمي توانيد آنها را از يــاد ببريد. در اين قسـمت 10 روش بـراي فـرامـوش نمـودن همسر يا نامزد پيشين خود را خواهيد آموخت.
10- حقيقت را بپذيريد: او رفته است
بسته به اينكه رابطه گذشته شما تاچه حد جدي بوده، اين مرحله ممكن است نسبت به مـراحـل ديــگر زمــان بيشتري ببرد. به طبع اگر مدتي طولاني با همسر خود زندگي كرده باشـيـد، قبـول ايـن مسئله كه ديگر با همديگر نخواهيد بود بسـيـار مـشـكل تـر اسـت از زمـاني كه مثلا" با نامزدتان حدود 6 ماه در ارتباط بوده باشيد.
هرقدر سريعتر اين واقعيت كه همسر گذشته شما براي هميشـه رفـته است را بپذيريد، زودتر خواهيد توانست رابطه جديدي را آغاز نماييـد. بـنابرايـن بـه افكـار خود كه در شمـا زمزمه برگشتن و تماس گرفتن دوباره او را ميكنند، التفات ننموده و دست بكار شويد.
9- افكار خود را بزدائيد
بايد خود را از صدمات و تنشهاي رابطه پيشين رهايي دهيد. در غير اينصورت اين حالات و احـساسات در رابـطـه جـديد به همراه شما بوده و باعث بروز مشكلات زيادي خواهد شد.
به عنوان مثال ممكن است رفتارهاي نامزد جديدتان را بر اساس روشهايي كـه در مـورد همسر گذشته خود پيش گرفته بوديد، به غلط تعبير و تفسير نماييد. و يا خشم و غضب پنهاني كه نسبت بهمسر قبلي خود در سر داشته ايد را به نامزد كنوني خود روا داريـد. بنابراين بهتر است آن احساسات را از ذهن بيرون نموده و با فكري آزاد رابطه جديدتان را آغاز نماييد.
8- از اشتباهات خود عبرت بگيريد
بعد از اينكه از دست احساسات منفي رها شديد، مي تـوانـيد به رابطه گذشته خود به عنوان يك تجربه آموزنده بنگريد. در مورد علت جدايي و ايـنكه چـه چيزي در نهايت باعث ناسازگاري شما شد بينديشيد.
با اجراي اين مرحله مطمئن خواهيد شد كه ديگر اشتباهات گذشته كه در انتها منجر به جدايي خواهد شد را در رابطه جديدتان تكرار نـخـواهـيـد كـرد و نيز به مـسـائـلـي كـه در سرنوشت رابطه زناشويي شما دخيل هستند، نزديكتر خواهيد شد.
7- با او صحبت كنيد
گرچه ممكن است كمي ضد احـساسي بـنظر بـرسـد، امـا خـوب اسـت در مورد نامزد يا همسر گذشته خود با نامزد يا همسر جديدتان صحبت كرده و رمز و راز دل خـود را بيرون بريزيد. به اين ترتيب او مـتـوجه خـواهد شـد كه از كـجا آمده ايد و سخن و اعمال شما را سوء تعبير نخواد نمود.
با اين وجود در اين كار زياده روي نكنيد چون ممكن است باعث ترساندن نفر جديد شده و مجبور به طي مجدد اين مراحل گرديد!
6- با او قطع رابطه كنيد
آنچه كه عموم افراد با آن اتفاق نظر دارند اين است كه هيچگاه نميتوان همسر يـا نامـزد قبلي را بعنوان "دوستان معمولي" در نظر گرفت و به همين منوال با آنها ارتبـاط داشـت. با اينكه اشخاص خوش بين بر اين باورند كه مي تـوان ارتـبـاط دوسـتـانه خـود را با نامزد پيشين حفظ نمود،افراد واقع بين اعتقادي برچنين رابطه اي ندارند. هميشه مسائل حل نشده اي وجود دارد كه باعث ميشود عشاق سابق به روشهاي عجيبي رفتار كنند.
5- عكس او كنار بگذاريد
هر نوع خاطره بجا مانده از او نظير عكسها، نامه ها، لباسها، جواهرات بدلي و چيزهاي ديگري كه شما را به ياد او مياندازد را جمع آوري نموده و دور بريزيد. اگر اهـل دور ريـختن نيستيد، آنها را در يك كارتن گذاشته و در كمد يا انباري قرار دهيد.
4- مكانهاي محبوب جديدي پيدا كنيد
سعي نكـنـيد با نامزد جديد خود بـه هـمان رستوران يا پاركي كه با همسر گذشته خود ميرفتيد، سربزنيد. چون اين باعث ميشود بجاي اينكه حواستان به نامزد جديدتان باشد به ياد همسر قبلي خود بيفتيد.
بهترين كار اين است كه محلهاي تفريحي جديدي انتخاب كنيد كه تا به حـال نـرفـتـه ايد. چه كسي مي داند؟ شايد آن محل جديد تبديل به پاتوق شما شود.
3- نامزد جديد خود را به دوستان و خانواده خود معرفي كنيد
معرفي نامزد جديد به دوستان و خانواده باعث مي شود تا بتوانيد سريعتر همسر قبلي خود را فراموش كنيد. هنگاميكه آنها شروع به درنظر گرفتن شما به عنوان دو يـار جـديـد نموده و فردي كه عادت به بودن با او داشتيد را از ياد مي بـرند، شـمـا نـيـز همين كار را آسانتر انجام خواهيد داد.
2- مقايسه نكنيد
نامزد يا همسر جديد خود را از هيچ لحاظ (شكل، قيافه، وزن، استعداد،... ) با همسر يا نامزد قبلي مقايسه نكنيد.
1- يگانگي او را تحسين نماييد
درعوض روي آن چيزي هايي كه باعث تمايز نامزد جديدتان ميگردد، تمركز كنيد. چه چيز استثاني دارد؟ چـه كـاري مـيتواند انجام دهد كه ديگران از آن عاجزند؟ با پاسخ گفتن به اين سؤالات خواهيد توانست خـصـيصـه هاي كه باعث عشق ورزيدن شما نسبت به او ميشود را دريافته و آنها را هميشه مورد تحصين قرار دهيد.
با دنبال نمودن اين 10 مرحـله نـه تـنـها مي توانيد نامزد يا همسر قبلي خود را فراموش كنيد، بلكه در موقيعيتي قرار خواهيد گرفت كه از همراهـي نامزد جديدتان نهايت لذت را ببريد. پس شروع كنيد.

cute

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی راحت فراموش میشه
این تنها کاریه که ما آدما خوب بلدیم

star83

عضو جدید
البته ببخشیدها ما آدمها نه ما دخترا بگین درست تره:hypocrite::cowboy:
بر عکس
این پسرها هستند که راحت فراموش می کنند تازه نه فقط وقتی تموم بشه بلکه همون وسطش هم یادشون می ره.:mad: من که نمی تونم فراموش کنم.:( مگه می شه آدم کسی که دوست داره رو فراموش کنه؟:cry::confused::w20:

ramin_mo66

عضو جدید
همهی این حرفا بهونن چه پسر چه دختر هیچکی نمیتونه به راحتی یا اصلا کلی کسی رو فراموش کنه مگه میشه آدم با کسی باشه دوستش داشته باشه با هم خاطره داشته باشن ....
بعد یهو فراموشش کنه .. شما حتی اگه از کسی هم خاطره بدی داشته باشین نمیتونین فراموشش کنین چه برسه اینجور خاطره هایی ;)

cute

عضو جدید
کاربر ممتاز
همهی این حرفا بهونن چه پسر چه دختر هیچکی نمیتونه به راحتی یا اصلا کلی کسی رو فراموش کنه مگه میشه آدم با کسی باشه دوستش داشته باشه با هم خاطره داشته باشن ....
بعد یهو فراموشش کنه .. شما حتی اگه از کسی هم خاطره بدی داشته باشین نمیتونین فراموشش کنین چه برسه اینجور خاطره هایی ;)

نمی دونم شاید حق با تو باشه
اما تو این روابط جدید
همه چیز خیلی زود فراموش میشه

eng_beshak

عضو جدید
بر عکس
این پسرها هستند که راحت فراموش می کنند تازه نه فقط وقتی تموم بشه بلکه همون وسطش هم یادشون می ره.:mad: من که نمی تونم فراموش کنم.:( مگه می شه آدم کسی که دوست داره رو فراموش کنه؟:cry::confused::w20:
سلام
من یه پسرم و اتفاقاتی که به سر امدهاین نتیجه گیری رو میکنم شما هم مثل من ولی باور کنین دختر خانومای امروزی بلا نصبت شما عشق و وفا سرشون نمیشه:hypocrite::king::cowboy:

T I T A N I U M

عضو جدید
خب این در هر دو حالت یتونه اتفاق بیافته
ولی ای کاش جدایی ها پر از سوال بی جواب نباشه
پر از سوالی که هر کدوم میتونه آدم رو تا سر حد مرگ ببره

*mahdi_joker*

عضو جدید
ای بابا افسون جون.یه چیزایی میگی ها!!
چرا باید فراموشش کرد؟

خدایی غیر از اینه که تا وقتی خودمون کاری رو نخوایم نمیشه؟
خوب خواهر من.من یه فردی رو بر فرض دوست دارم.پس هیچ وقت دوست ندارم فراموشش کنم.حالا شما 10000 تا راه حل بدهوا وقتی کسی خودش نخواد و عشق تو وجودش زنده باشه نمیشه.ok?

شاد و موفق باشی

mehdi metal 84

عضو جدید
من اینو مطمئنم اگه کسی واقعا کسی رو دوست داشته باشه به هیچ وجه نمیتونه فراموشش کنه حتی واسه یه لحظه

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اينا همه درسته واسه بعضي آدما راحته والله ما تجربه دوستي معمولي داريم جدايش سخته چه

برسه به اينكه نامزذ يا همسر آدم باشه :(

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیشه بگیم فراموش کردن چون آدم هیچ وقت طرفشو فراموش نمیکنه فقط به نبودن و ندیدنش عادت میکنه

S-H-CIVIL ENG

عضو جدید
خیلی راحت فراموش میشه
این تنها کاریه که ما آدما خوب بلدیم
فراموش كردن كسي كه زماني رو باهاش گذروندي راحت نيست ولي گذر زمان خيلي چيزا رو واسمون عادي مي كنه در ضمن اگه به ديد مثبت نگاه كنيم اين دوران رو راحت تر مي گذروينم.

S-H-CIVIL ENG

عضو جدید
من اینو مطمئنم اگه کسی واقعا کسی رو دوست داشته باشه به هیچ وجه نمیتونه فراموشش کنه حتی واسه یه لحظه
بعضي وقتا وقتي آدم بعد از مدتها مي فهمه در مورد طرفش اشتباه كرده يا مثلا خيانت كنه آدم چاره اي جز فراموشي نداره . فراموش كردن روزهايي كه با اوون گذرونده كه البته خيلي سخته

monrose

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرمن اگه بتونيم يه دليل منطقي برا خودمون بياريم كه طرف مقابل لياقت يه عشق پاك رو نداره... راحت ميشه فراموش كرد... ولي من خودم از اون دسته آدمايي هستم كه تا زماني كه طرفه مقابلم بهم وفادار باشه و خطا نكنه... منم وفادار ميمونم... و هيچ دليليم نمي بينم كه بخوام فراموشش كنم... :w16:

elman13

عضو جدید
این زندگی دوم ماست به عقیده هندو ما قبل از اینکه به این دنیا بیایم بنا بر تجربه زندگی قبلمون کسی و انتخاب کردیم که فرصت جبران اشتباهمونو بما بده کسانی هم که به خودشون اعتماد نداشتند همسر یا معشوق نامهربونشونو انتخاب کردن

تو این دنیا دوباره عاشقش شدیم اما اون نامردی کرد تا اونجایی که به خاطر غرور عشقمونو زیر پا گذاشتیم

این یعنی خوشبختی

bahram3

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای من تجربه ثابت کرده که دخترا توی 99%موارد راحتتر قضیه روفراموش میکنن.

erfan-2010

عضو جدید
دختر و پسر نداره . هر کسی به میزان شعور اجتماعی و تربیت خانوادگی اش رفتار میکنه .
تو همه چیز همینطوره .
هر کسی به میزان شعورش حرف میزنه و رفتار میکنه .

بعضی ها تربیت خانوادگی شون بد بوده طبعا نباید انتظار محبت و وفا رو از اونا داشت .

از قدیم گفتن : نیش عقرب نه از ره کین است بل اقتضای طبیعتش این است .

arashlolos

عضو جدید
عشق یکطرفه انسان رو خوار و ذلیل و پست میکند
چرا اینو دقت نمیکنید

samira.it

عضو جدید
سلام دوستای گلم
دخترا همه مثل همن پسرا هم همشون مثل هم
یه چیزی تو خود آدماس که همه رو از هم متفاوت میکنه شاید چیزی به نام انسانیت و آدمیت.

من و ... مجبور به جدایی شدیم میدونم هیچ وقت نه من اونو فراموش میکنم نه اون منو

فائزه نوروزی

عضو جدید
جدایی حتی تصورشم سخته . . . و سخت تر از همه اینه که یکی دیگه رو قبول کنی . . تنهایی بهتره تا این دردهای نفسگیر

بالا