به بهانه فیلم ملک سلیمان

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به بهانه فیلم ملک سلیمان

آیا می‏شود با جن‏ها دوست شد؟چگونه؟آیا همه آنها بد هستند و چه خصوصیاتی دارند؟با خوب‏های آنها می‏توان دوست شد؟آثار این دوستی چیست؟چگونه می‏توان دوست شد؟ پرسش:می‏گویند کسانی که سرکتاب باز می‏کنند با جنیان در ارتباط هستند و نیز این جنیان روی بچه‏های آنها تأثیر می‏گذارند و به شکل وحشتناک متولد می‏شوند. لطفاً توضیح کامل در این مورد داده شود.
ج 1 و 2- توضیحات مختصری در مورد جن و رابطه با آنان:
1- این نوع مخلوقات، قبل از نوع بشر خلق شده‏اند.
2- جن‏ها از جنس آتش خلق شده‏اند، همچنان که نوع بشر از خاک خلق شده‏اند. (سوره حجر، آیه 27، اشاره به این موضوع دارد)
3- این نوع از مخلوقات، مانند انسان، زندگی و مرگ و قیامت دارند. (سوره احقاف، آیه 18، به این مطلب اشاره دارد)
4- از قرآن استفاده می‏شود که این نوع از جانداران، مانند سایر جانداران، نر و ماده و ازدواج و توالد و تناسل و تکاثر دارند.
5- آنان مانند نوع بشر دارای شعور و اراده هستند، علاوه بر این که کارهای سریع و اعمالی را که برای انسان انجامش محال است می‏توانند انجام دهند. همچنان که در آیات مربوط به داستان حضرت سلیمان (ع) در قصه شهر سبا آمده است. یکی از آیات آن، آیه 27 سوره نمل است.
6- جن‏ها هم مانند انسان، مؤمن و کافر دارند، بعضی صالح و بعضی دیگر فاسدند، آیات زیر بر این مطلب دلالت دارند:سوره ذاریات، آیه 56؛ سوره جن، آیه 1، 2، 11 و 14؛ سوره احقاف آیه 31؛ سوره کهف، آیه 50.
(با استفاده از ترجمه تفسیر المیزان، ج 20، ص 60 - 61)
7- در مورد حقیقت جن، آیت ا... مکارم در کتاب یکصد و هشتاد پرسش و پاسخ، ص 552 - 558 توضیحاتی داده است. همچنین در کتب تفسیری مطالبی در مورد جن مطرح شده است، از جمله تفسیر نمونه ج 25 صفحات 102، 107، 108، 110، 115 و 157.
8- به طریق عادی انسان با جن دوست نمی‏شود چون از قرآن سوره اعراف، آیه 27 و برخی آیات دیگر استفاده می‏شود که جن از دید انسان پنهان است ولی جهان خاک و انسان برای جن قابل رؤیت و لمس است.
9- در زبان قرآن از بدهای آنان به شیطان تعبیر شده است و فرمانروای همه افراد شیطان، ابلیس است.
(جن در قرآن، ص 23 و 39)
10- با توجه به اینکه خلقت جن مدت‏ها پیش از خلقت انسان بوده است، این احتمال می‏رود که دانش آنان بسیار پیشرفته و در جهات دیگری باشد ولی به هر حال استعداد انسان یک استعداد برتر است و »علم اسماء« و استعداد خلیفه خدا بودن، مخصوص انسان است. (همان، ص 37 - 38)
11- یکی از نکات قابل توجه در مورد بدهای آنان (یعنی شیاطین) این است که تلاش می‏کنند یأس را در
انسان‏ها ایجاد کنند و از این طریق مانع پیشرفت انسان‏ها شوند. حضرت امام می‏فرمود:»... یأس را در ذهنتان وارد نکنید که این از جنود (و سربازان) شیطان است.« (صحیفه نور، ج 15، ص 92 / ج 10، ص 122 / ج 9، ص 24 و 174)
و نیز باید دانست که تقویت جنبه‏های نفسانی، شهوانی و لذت‏های زودگذر، یکی از ابزار قدرت‏های جن‏های بد (شیاطین) است و باید دائماً مراقب بود که در این پیکار، حریف بر ما پیروز نشود. بلکه تلاش کنیم که ما حریف را شکست دهیم.
همانطور که گفته شد، انسان در حال عادی قادر به دیدن جهان جنیان نیست و آمد و رفت پی در پی و سریع آنان را و هیأت مهیب عفریت‏های جن را مشاهده نمی‏کند ولی بعضی از کارهای آنان، به صورت وساوس شیطانی برای ما مشهور است و ما می‏توانیم جای پای آنان را در اتاقک ذهن خودمان مشاهده کنیم. البته این خود انسان است که مقدمه و زمینه چنین فعالیت‏هایی را برای آنان فراهم می‏کند. (با استفاده از جن در قرآن، ص 46 - 49)
و به تعبیر قرآن رابطه شیطان و گمراهان، رابطه پیشوا و پیرو است نه رابطه »اجبار کننده« و »اجبار شونده«.
(تفسیر نمونه، ج 11، ص 77)
12- مهم آن است که رابطه با جن‏ها - گرچه با خوب‏های آنان - جایز است یا نه؟به تعبیر دیگر احضار جن جایز است یا نه؟
ما به نظری بر نخوردیم که احضار جن را جایز بداند، بلکه بر حرمت آن تصریح شده است و حتماً ضررهایی متوجه انسان می‏شود که حرام شده است. به عنوان مثال فتوای حضرت امام (ره) چنین است:»جادو کردن، یاد دادن، یاد گرفتن و کسب کردن با آن حرام است. و استخدام ملائکه و احضار جن و... و امثال ذلک از نظر حرمت ملحق به جادوگری است.«
(تحریر الوسیله، ج 1، فی المکاسب المحرمه، مسأله 16)
در پایان یادآوری این نکته لازم است که چون احضار جن حرام است، دیگر نوبت به این مطلب نمی‏رسد که در مورد چگونگی ارتباط با جن‏ها توضیحی داده شود.
نتیجه:از مطالب گذشته روشن شد که اصل وجود جن و امکان ارتباط با آن مسلم است. کسانی که سرکتاب باز می‏کنند، ممکن است واقعاً با جن‏ها مرتبط باشند و ممکن است ارتباطی برقرار نکنند و به دروغ، عدّه‏ای را فریب دهند تا به خواسته‏های دنیایی خود برسند.

*Essi*

اخراجی موقت
من تا جاییکه تاریخ خوندم، هیچ قومی به غیر از قوم عرب به وجود جن معتقد نبودند.

برای همین در تورات و انجیل ، حتی یکبار هم کلمه جن نیومده،مثل اینکه قوم بنی اسرائیل سعادت آگاهی از وجود چنین موجودی را نداشته اند.

mahmood-en

عضو جدید
کاربر ممتاز

برای همین در تورات و انجیل ، حتی یکبار هم کلمه جن نیومده،مثل اینکه قوم بنی اسرائیل سعادت آگاهی از وجود چنین موجودی را نداشته اند.

به به آقا اسي به تورات و انجيل هم تسلط دارن
البته ببخشيدا در مورد چيزي كه اطلاع نداريد حرفي نزنيد. لطفا

در عهد قدیم اشارات مختصری به جن وشياطين وجود دارد. به عنوان مثال در سفر لاویان آمده است:

۱۹ : ۳۱ به اصحاب اجنه توجه مکنید، و از جادوگران پرسش منمایید، تاخود را به ایشان نجس سازید. من یهوه خدای شما هستم.
۶ و کسی‌که به سوی صاحبان اجنه وجادوگران توجه نماید، تا در عقب ایشان زنا کند، من روی خود را به ضد آن شخص خواهم گردانید، و او را از میان قومش منقطع خواهم ساخت.

همچنین در اول سموئیل می خوانیم:

۲۸ : ۳ و سموئیل وفات نموده بود، و جمیع اسرائیل به جهت او نوحه گری نموده، او را درشهرش رامه دفن کرده بودند، و شاول تمامی اصحاب اجنه و فالگیران را از زمین بیرون کرده بود.
۷ و شاول به خادمان خود گفت: «زنی را که صاحب اجنه باشد، برای من بطلبید تا نزد او رفته، از او مسالت نمایم.» خادمانش وی را گفتند: «اینک زنی صاحب اجنه در عین دور می‌باشد.»
۹ آن زن وی راگفت: «اینک آنچه شاول کرده است می‌دانی که چگونه اصحاب اجنه و فالگیران را از زمین منقطع نموده است، پس تو چرا برای جانم دام می‌گذاری تا مرا به قتل رسانی؟»

*Essi*

اخراجی موقت
به به آقا اسي به تورات و انجيل هم تسلط دارن
البته ببخشيدا در مورد چيزي كه اطلاع نداريد حرفي نزنيد. لطفا

در عهد قدیم اشارات مختصری به جن وشياطين وجود دارد. به عنوان مثال در سفر لاویان آمده است:

۱۹ : ۳۱ به اصحاب اجنه توجه مکنید، و از جادوگران پرسش منمایید، تاخود را به ایشان نجس سازید. من یهوه خدای شما هستم.
۶ و کسی‌که به سوی صاحبان اجنه وجادوگران توجه نماید، تا در عقب ایشان زنا کند، من روی خود را به ضد آن شخص خواهم گردانید، و او را از میان قومش منقطع خواهم ساخت.

همچنین در اول سموئیل می خوانیم:

۲۸ : ۳ و سموئیل وفات نموده بود، و جمیع اسرائیل به جهت او نوحه گری نموده، او را درشهرش رامه دفن کرده بودند، و شاول تمامی اصحاب اجنه و فالگیران را از زمین بیرون کرده بود.
۷ و شاول به خادمان خود گفت: «زنی را که صاحب اجنه باشد، برای من بطلبید تا نزد او رفته، از او مسالت نمایم.» خادمانش وی را گفتند: «اینک زنی صاحب اجنه در عین دور می‌باشد.»
۹ آن زن وی راگفت: «اینک آنچه شاول کرده است می‌دانی که چگونه اصحاب اجنه و فالگیران را از زمین منقطع نموده است، پس تو چرا برای جانم دام می‌گذاری تا مرا به قتل رسانی؟»

شیطان و جادوگر چه ربطی به جن داره !!!!!!!!!!!!!!!!

عین این میمونه که بگی ایرانی ها به دیو اعتقاد داشتند،پس دیو همون جن است.

شما لغتی را که ادعا فرمودید در تورات و انجیل معنای جن میدهد را ذکر کنید(نه ترجمه مفسرین مسلمان را)،بنده میرم تحقیق میکنم،اگر فهمیدم آن لغت معنای جن میدهد در فرهنگ قوم یهود،همینجا از همه به خاطر اشتباهم عذرخواهی میکنم.

كربلايي حسام

اخراجی موقت

برارد عزيز اسي جان چطورن
خوبي؟

اسي جان نگفته بودي رشته اديان هم خوندي و سري تو سرا داري

اقا محمود كه گل گفت
همين الان ميتونم دستم رو ببرم تو كتابخونم و انجيل رو در بيارم و از چيزهايي كه در مورد جن گفته شده بنويسم
بيارم؟

*Essi*

اخراجی موقت
همين الان ميتونم دستم رو ببرم تو كتابخونم و انجيل رو در بيارم و از چيزهايي كه در مورد جن گفته شده بنويسم
بيارم؟

عزیزم.
گفتم اون لغتی که مفسرین عزیز مسلمان به جن تعبیرش کردند را به من بفرمایید.
قسم خوردم اگر آن لغت را ببینم،همینجا از همه عذرخواهی کنم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا