سوال از ProTool V6.0

ali_nob

عضو جدید
سلام
بله ....
امرتون ....

سلام
من عرض داشتم که :
برای یادگیری Protool V6.0 SP2 or SP3 چه منابعی وجود داره ؟ و از کجا میشه تهیه کرد؟ چون من تو انقلاب کتابی گیر نیوردم و نه cd آموزشی و فعلا فقط به همون pdf های به همراه خود نرم افزار بسنده کردم.

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
سلام
من عرض داشتم که :
برای یادگیری Protool V6.0 SP2 or SP3 چه منابعی وجود داره ؟ و از کجا میشه تهیه کرد؟ چون من تو انقلاب کتابی گیر نیوردم و نه cd آموزشی و فعلا فقط به همون pdf های به همراه خود نرم افزار بسنده کردم.

سلام
متاسفانه منابعی واسیه نرم افزارهایی مثل pro tool ....win cc و غیره وجود نداره و باید از روی help و document هایی که از اینترنت میگیری مطالعه کنی ....
اگه بخوای در سطح مقدماتی و اپراتوری یاد بگیری همون ها کافیه ...
....
ولی اگه بخوای در سطح پیشرفته یاد بگیری و مسلط بشی ....من بهت پیشنهاد می کنم دوره این نرم افزار رو تو شرکت کنترونیک بگذرونی .... هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی توی مدت چهار روز با هزینه حدود 150000 .....می شی اخر protool
....
این هم ادرس سایتش ....میتونی تمام اطلاعات مورد نیاز رو از سایت کنترونیک بگیری

link:

http://www.contronic.net/training_f.htm

اگه سوال دیگه ای داشتی در خدمتیم .....
ارزوی موفقیت ....;)

ali_nob

عضو جدید
سلام
متاسفانه منابعی واسیه نرم افزارهایی مثل pro tool ....win cc و غیره وجود نداره و باید از روی help و document هایی که از اینترنت میگیری مطالعه کنی ....
اگه بخوای در سطح مقدماتی و اپراتوری یاد بگیری همون ها کافیه ...
....
ولی اگه بخوای در سطح پیشرفته یاد بگیری و مسلط بشی ....من بهت پیشنهاد می کنم دوره این نرم افزار رو تو شرکت کنترونیک بگذرونی .... هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی توی مدت چهار روز با هزینه حدود 150000 .....می شی اخر protool
....
این هم ادرس سایتش ....میتونی تمام اطلاعات مورد نیاز رو از سایت کنترونیک بگیری

link:

http://www.contronic.net/training_f.htm

اگه سوال دیگه ای داشتی در خدمتیم .....
ارزوی موفقیت ....;)

از راهنماییتون بسیار ممنونم
سوال داشتم که دارم مزاحمتون میشم
سالم و شاد باشید

ali_nob

عضو جدید
با سلام
الان یک سوال از Password List پیش اومده و اینکه یک برنامه رو نگاه می کردم و در اون جهت ورود به برخی بخش ها پسورد گذاشته بود به این صورت که در روی Tab Enable اون Object و بخش Password Level رو 5 گذاشته بود من برنامه رو چک کردم یک Screen به نام Z_Password داره که در اون از Password List استفاده کرده و حالا سوال این است که اولا چطور یک Object رو به یک Password List نسبت میدهد منظور اینکه اگه مثلا دو تا Password List داشته باشیم چطور ارتباط بین یک شی با یک Password List خاص بر قرار میشه و دوم اینکه منPassword List رو باز کردم ولی هیچ مقداری نداره چطوری پسوردهای سطوح مختلف در اون تعریف می شود.
با تشکر

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
با سلام
الان یک سوال از Password List پیش اومده و اینکه یک برنامه رو نگاه می کردم و در اون جهت ورود به برخی بخش ها پسورد گذاشته بود به این صورت که در روی Tab Enable اون Object و بخش Password Level رو 5 گذاشته بود من برنامه رو چک کردم یک Screen به نام Z_Password داره که در اون از Password List استفاده کرده و حالا سوال این است که اولا چطور یک Object رو به یک Password List نسبت میدهد منظور اینکه اگه مثلا دو تا Password List داشته باشیم چطور ارتباط بین یک شی با یک Password List خاص بر قرار میشه و دوم اینکه منPassword List رو باز کردم ولی هیچ مقداری نداره چطوری پسوردهای سطوح مختلف در اون تعریف می شود.
با تشکر

سلام
ابتدا برای باز کردن پروژه جدید باید یه مدل از op رو انتخاب کنی ....

بعد منوی دستگاه انتخاب شده واسیه برنامه ریزی پیش روت قابل مشاهدس ....

واسیه هر کلید می تونی توابع مختلف تعریف کنی ....

واسیه هر کلید می تونی سطح دسترسی تعریف کنی تا در level های مختلف بشه به اون

دسترسی داشت ....

برای مثال.... سطوح دسترسی اپراتور ....تکنسین .... مهندسین ....ادمین

که از level های 3 و 2 و 1 و 0 تشکیل میشه ....

با کلیک روی هر کلید میتونی از روی منوی function key سطح دسترسی رو تعریف کنی....

وبرای هر کلید باید یه تابع تعریف کنی .....

از منوی select object از منوی ...اگه اشتباه نکنم ....function زیر منوی nc:new password رو انتخاب می کنی....

و در اون function بعد از add کردن می تونی رمز عبور تعریف کنی ....

ارزوی موفقیت ....:gol:

ali_nob

عضو جدید
سلام
از پاسخ شما ممنون ولی من برخی از چیزهایی که گفتید رو نتونستم پیدا کنم من جهت سهولت کار یک عکس از یک Button , Password List با پنجره های تنظیماتش گذاشتم لطفا متناسب با تصویر توضیح بدید.
با تشکر
Pic.jpg

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
سلام
از پاسخ شما ممنون ولی من برخی از چیزهایی که گفتید رو نتونستم پیدا کنم من جهت سهولت کار یک عکس از یک Button , Password List با پنجره های تنظیماتش گذاشتم لطفا متناسب با تصویر توضیح بدید.
با تشکر
مشاهده پیوست 3760

سلام اقای باسلیقه :smile:
این همه op رو ول کردی رفتی سراغ بالاترین مدل op که قابلیت پروگرام شدن با wincc flex هم داره و دارای صفحه touch screen که میتونی هر گزینه ای رو واسش تعریف کنی....
....
من نمی دونم اطلاعات شما چقدره ولی سوالی که پرسیدی یه سوال سطح بالاس که باید اطلاعات کافی در مورد سایر موارد pro tool داشته باشی....
....
منتظریه زمان مناسب بودم تا پاسخ سوالتو بدم واسیه همین دیر شد....
....
در ابتدا ....
یه پروژه جدید تعریف کن با همون op مورد نظرت....
در قسمت TAG سه تا تگ تعریف کن با مشخصات int و DB با نامهای a و b و c ....
در قسمت screen یه صفحه گرافیکی باز کن ....
از منوی insert یه دونه button و سه تا input field و یه دون password list وارد کن ....
....
روی button کلیک راست ....properties .... و function کلیک کن ....
از منوی select object و function و all function تابع logoff_user رو انتخاب کن و add کن و بعد ok .....
....
روی input field 1 راست کلیک ....properties .... و general .... و ...value ....
tag a رو واسش تعریف کن ....
....
روی input field 2 راست کلیک ....properties .... و general .... و ...value ....
tag b رو واسش تعریف کن ....
روی enable ....
password level رو بذار رو 4 .... بعد ok ....
....
روی input field 3 راست کلیک ....properties .... و general .... و ...value ....
tag c رو واسش تعریف کن ....
روی enable ....
password level رو بذار رو 8 .... بعد ok ....
....
....
باید پست قبلیم رو اصلاح کنم ....
اولویت در protool ده تا است که از اولویت سطح بالا یا ادمین (9) شروع میشه تا اولویت سطح پایین یا اپراتور (0)..... که من تو پست قبلیم برعکس گفتم
....
....
حالا ....save .... و compile ..... و start pro simulator ....
....
درقسمت سیمولاتور ابتدا دگمه button رویکبار فشاربده و سه تا عدد مختلف به input field ها بده ....
اگه تا اینجا درست بری به یه مشکل بزرگ بر می خوری .... بستگی به اطلاعاتتون داره ....
....
فکرنکنی بچه بدیم :biggrin: فقط می خوام مرحله به مرحله بریم جلو .....:smile:
اگه نتونستی حلش کنی مشاهداتتو واسم بنویس تا اگه تا این مرحله درست جلو رفتی ..... بقیشو ادامه بدیم ....
....
از خودت هم بگو .... دانشجویی یادرست تمومه....؟
داری پروزه انجام میدی یا واسیه بالا رفتن اطلاعاتت تو این زمینه کار می کنی ؟
ارزوی موفقیت ....;)

Newton

عضو جدید
SIMATIC WinCC flexible 2007 - Flexibility in every HMI application

SIMATIC WinCC flexible 2007 - Flexibility in every HMI application

از WinCC Flexible استفاده كن
اين Version تو بازار هست.;)
SIMATIC WinCC Flexible 2005 SP1 - HMI Software

ali_nob

عضو جدید
ضمن تشکر از Newton من میخواهم یک برنامه رو ویرایش کنم لذا باید باهمون ProTool باشد لذا شرایط انتخاب ندارم ضمن اینه WinCC آیا مزیت خاصی بر ProTool داره ؟
همچنین جناب asiabadboy من واقعا شرمنده هستم که اینقدر دیر جواب میدم ما متاسفانه به مشکلی خوردیم که عملا تا الان من کاملا برنامه و ProTool رو کنار گذاشته بودم و الان میروم سراغ مواردی که شما گفتید ضمنا من دستگاهی ور میخواهم ویرایش کنم که این شرایط رو داره لذا انتخاب نوع HMI و موارد به اقتضای شرایط است و نه انتخاب من
با تشکر فراوان از دوستان

ali_nob

عضو جدید
سلام مجدد
من TAG های a,b,c رو ساختم و چون الان به PLC کانکت نیستم فقط int تعریف کردم و DB ندارند. و موارد رو ساختم یک سوال گفتید من Simulator رو بزنم می خواستم بپرسم فرق RunTime با Simulator چیه و کی از کدوم باید استفاده کرد ؟
ضمنا من پیدا کردم که پسورد Supervisor بطور پیش فرض مقدار 100 است لذا با این پسورد امکان تغییر تمامی بخش ها رو پیدا کردم.
در مورد من پرسیده بودید نه دانشجو نیستم و رشته ام الکترونیکه ولی تخصص اصلی برنامه نویسی کامپیوتر تحت ویندوز و وب و شبکه است با plc زیمنس و omron و Delta هم برنامه نوشتم ولی برنامه های ساده ای بودن البته همه این موارد جنبه Practical داشته و الان هم داره کار میکنه !

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
سلام مجدد
من TAG های a,b,c رو ساختم و چون الان به PLC کانکت نیستم فقط int تعریف کردم و DB ندارند. و موارد رو ساختم یک سوال گفتید من Simulator رو بزنم می خواستم بپرسم فرق RunTime با Simulator چیه و کی از کدوم باید استفاده کرد ؟
ضمنا من پیدا کردم که پسورد Supervisor بطور پیش فرض مقدار 100 است لذا با این پسورد امکان تغییر تمامی بخش ها رو پیدا کردم.
در مورد من پرسیده بودید نه دانشجو نیستم و رشته ام الکترونیکه ولی تخصص اصلی برنامه نویسی کامپیوتر تحت ویندوز و وب و شبکه است با plc زیمنس و omron و Delta هم برنامه نوشتم ولی برنامه های ساده ای بودن البته همه این موارد جنبه Practical داشته و الان هم داره کار میکنه !

سلام دوست عزیز ....گفتم رفتی ....دیگه حاجی حاجی مکه ....

چون به PLC متصل نیستی باید از SIMUlator استفاده کنی ....

در مورد pass هم ایول ...کارت درسته ....این کلمه عبور به طور پیش فرض 100 است که میشه تغییرش داد

خب حالا مشکل حله ....:w16:

ali_nob

عضو جدید
همچنین من امروز به یک مورد دیگه ای هم برخورد کردم و اون اینکه می خواهم در یک پنجره داده هایی ( بصورت عددی) در تعدادی Input Field توسط اپراتور وارد و ثبت گردد بگونه ای که هر زمان وارد این پنجره شد داده ها را مشاهده و در صورت تمایل تغییر دهد و با خاموش شدن هم ماشین این اطلاعات از بین نرود ، آیا برای اینکار خود TP270 حافظه ای دارد که در آن ذخیره کنم یا باید حتما در DB های PLC ریخته شود ؟

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
همچنین من امروز به یک مورد دیگه ای هم برخورد کردم و اون اینکه می خواهم در یک پنجره داده هایی ( بصورت عددی) در تعدادی Input Field توسط اپراتور وارد و ثبت گردد بگونه ای که هر زمان وارد این پنجره شد داده ها را مشاهده و در صورت تمایل تغییر دهد و با خاموش شدن هم ماشین این اطلاعات از بین نرود ، آیا برای اینکار خود TP270 حافظه ای دارد که در آن ذخیره کنم یا باید حتما در DB های PLC ریخته شود ؟

معمولا اخرین عددی رو که وارد شده باشه بعد قطع و وصل برق نمایش میده و چون اطلاعات رو از PLC می خونه ....حدس می زنم باید تو PLC هم ادرس دهی کنی ...

meh_tava2002

عضو جدید
يك متن فارسي جامع از protool با مثال هاي فراوان و مختصر و توضيح در مورد HMI و panel ها و آخرين ورژن نرم افزار با قيمت توافقي.

meh_tava2002

عضو جدید
تنها مزيت او اتصال به پايگاه داده براي ثبت اطلاعات در حجم بالاست اما wincc تمام امكانات و پشتبباني سيستمهاي HMI را ندارد.

بالا