اصول لوله کشی یا پایپینگ

ENG-Fluid

عضو جدید
مقاله درمورد اصول پایپینگ هستش که تو اون به استانداردها و اتصالات و ... پایپینگ اشاره شده.

پیوست ها

• Asoole PIPING.rar
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 0

سید نصرت

عضو جدید
طراحی لوله های سرد و گرم

طراحی لوله های سرد و گرم

با تشکر از اعضا باشگاه مهندسان ایران:
در مورد طراحی لوله های سرد و گرم ساختمان ها و دریافت مقدار اب مورد ضرورت و همچنان
نحوه دریافت سایز لوله ها و همچنان سرعت اب در داخل لوله ها نظر به کدام فارمول انخاب میشود معلومات میخواستم

fihvhk

عضو جدید
نحوه لوله کشی ساختمان با لوله های پنج لایه

نحوه لوله کشی ساختمان با لوله های پنج لایه

من می خوام یه ساختمن 5 طبقه رو خودم لوله کشی کنم . لطفا من رو راهنمایی کنید. مخصوصاً در مورد اندازه ها و فاصله ها و کلاً اصول لوله کشی آب و فلضلاب می خوام بیشتر بدونم.

mortezafluid

عضو جدید
سلام بچه ها کسی در مورد مراحل ساخت لوله ها (هر چی بود . پنج لایه . pvc) مطلب داره ؟

sabadi

عضو جدید
سلام

دوستان چند وقتیه من دارم با نرم افزار سزار کار میکنم ولی یه مشکل بدی برام به وجود اومده اونم اینهکه
وقتی میخوام یه نقشه رو رو نرم افزار پیاده کنم (نقشه با علائم اختصاری) علائم را میفهمم چی هستن ولی کنار این علائم یک سری کد نوشته شده اند که مشخص میکنه مثلا فلان فلانچ با کدام خصوصیات باید به کار ببری خوبه
من نمیدونم مرجع این کدهای چیه
هرچی هم سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد

اگر اطلاعای در این مورد دارید ممنون میشم کمکم کنید

فایل نقشه رو هم براتون قرار میدهم تا شما هم بهتر متوجه شوید

مشاهده پیوست Isometric DWG_ with support.pdf

shahrameng

کاربر فعال
سلام

دوستان چند وقتیه من دارم با نرم افزار سزار کار میکنم ولی یه مشکل بدی برام به وجود اومده اونم اینهکه
وقتی میخوام یه نقشه رو رو نرم افزار پیاده کنم (نقشه با علائم اختصاری) علائم را میفهمم چی هستن ولی کنار این علائم یک سری کد نوشته شده اند که مشخص میکنه مثلا فلان فلانچ با کدام خصوصیات باید به کار ببری خوبه
من نمیدونم مرجع این کدهای چیه
هرچی هم سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد

اگر اطلاعای در این مورد دارید ممنون میشم کمکم کنید

فایل نقشه رو هم براتون قرار میدهم تا شما هم بهتر متوجه شوید

دوست من سوال شما رو من متوجه نشدم
با توجه به نقشه ای که گذاشتید مثال بزنید کدوم عدد براتون مفهوم نداره
یک حدس من تگ نامبر المان لوله کشی هست مثل تک شماره 2 که کنار سه راهی نوشته شده که مشخصا برای راهنمایی در نحوه شناسایی المان در جدول لیست متریال نقشه بکار می ره و شما در ردیف 2 جدول متریال می تونید مشخصات این المان(بر اساس کلاس لاینی که انتخاب کردید) و تعدادشونو ببینید
حدس دوم هم اینکه این عدد چرا 2 برای سه راهی هست که این به تنظیمات نرم افزار بر می گرده که ترتیب درج المانها به اختیار کار بر هست

اگه سوالتو واضح تر بپرسی سعی می کنم بهتر توضیح بدم
شاد باشید

MAHVASH-4

عضو جدید
بچه ها يه سوال؟
ايا لوله هاي اب سردو گرم رو ميشه به جاي پنج لايه لوله سبز به كار برد؟ مرسي ر

salamat.eng

عضو جدید
معرفی و مقایسه روش های رسوب زدایی خطوط لوله و تجهیزات در tajhizpro.ir