برنامه ریزی و مشاوره آزمون اسکیس

وضعیت
موضوع بسته شده است.

rap_w2w

عضو جدید
رسول جان فقط از همون یک شیت عکس گرفتی؟؟؟؟؟ عکسی نداری که بالای شیت مشخص باشه؟؟؟؟ چقدر مطمئنی که بالی سربرگ شماره داشت؟؟؟؟

mohamad313

عضو جدید
10 بار زنگ زدم ولی درست حسابی جوابم رو ندادن.... اپراتور هاش همه گاگول تشریف دارن

مگه چی گفتن بهت؟یکی از دوستای خودم هم فقط روی برگه اولش اسمش رو نوشته بود و روی بقیه برگه ها یادش رفته بود...نگران نباش گفتم که خودم شمارمو با شیت چک کردم........یه ایمیل به سنجش بزن ببین جواب میدن...

ahadi6688

عضو جدید
اون که اسم ننوشتی که مشکلی نیست که .مشکل کاره منه که شیت اصلیمو کلا پشت صفحه کشیدم .
بعدشم تلفنی سازمان سنجش جواب درست نمی ده .من برا همین کاری که کردم رفتم سازمان سنجش یه درخواست نوشتم برای واحد آزمون سازی که گیر به شیتم ندن .

omid tabrizi

عضو جدید
من همه ی مدارک رو کشیدم فقط راندوی پرسپکتیو داخلی موند که البته راندو کردم اما بی حوصله ..

موضوع اسون بود و خیلی دستمون رو باز گذاشتن که خودمون رو به رخشون بکشیم ایشا لاه هممون قبولیم ...

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
من همه ی مدارک رو کشیدم فقط راندوی پرسپکتیو داخلی موند که البته راندو کردم اما بی حوصله ..

موضوع اسون بود و خیلی دستمون رو باز گذاشتن که خودمون رو به رخشون بکشیم ایشا لاه هممون قبولیم ...
:cry::cry::cry:
پس خیلی ها هستن که کشیدن.
در جواب اون دوستمون که کد برگه رو پرسیده ، منم 100 درصد مطمئنم که داشت هم خودم هم مراقبم چک کردیم:smile: خیالت راحت

Seyed Reza Razaz

عضو جدید
سلام (اسکیس معماری 90)

سلام (اسکیس معماری 90)

سلام بچه ها
من عضو جدیدم امشب به این سایت دعوت شدم
راجع به موضوع اسکیس که سرای محله بود من قبل امتحان چند حدس داشتم که 2 تاش مسکن مهر و سرای محله بود مسکن مهر واسه اینکه مسئله روز ایرانه(مخالف سرسخت با این موضوع)و سرای محله واسه اینکه موضوع فراخوان ملی جشنواره هنری ایران 1404 سرای محله بود و از جایی که اتفاقا موضوع پایان نامه کارشناسی من همین موضوع بود و تو بافت فرسوده شهر خودم کار کردم،اسکیس واسم خوب بود و با توجه به اقلیم و فرهنگ مردم شهرم یک بنای چند تکه آزاد با ایده خاص خودم و چند موضوع خاص شهرم خلق کردم
خلاصه دوستان موضوع امسال جالب و ساده بود و به نظر من بیشتر یه سایت قوی میخواست و خلاقیت و شناخت خوب از محیط مورد نظر
ولی تعداد مدارکی که میخواست نسبت به 3 شیت خیلی کم بود و در کل من اطرافم دوستانی رو میدیدم که با تکنیک های قوی و سریع مشغول کارن و در انتها متوجه شباهت زیاد ارایه ها شدم که نمایان این بود که اکثر بچه ها کلاسای اساتید مشترکی رفتن اینکه معمار دست قوی داشته باشه خوبه چیزی که توی بازار سیاه کلاسای اسکیس تو تهران مد شده ولی آیا تو این کلاسا به بچه ها میگن تفکر یعنی چی؟ خلاقیت چیه ؟ مفهوم طراحی با تفکر و قدم زدن در فضای تخیل و بدست اوردن پلان انسانی یعنی چی؟
برای همه شما دوستان آرزوی موفقیت دارم.
یا حق

rap_w2w

عضو جدید
مگه چی گفتن بهت؟یکی از دوستای خودم هم فقط روی برگه اولش اسمش رو نوشته بود و روی بقیه برگه ها یادش رفته بود...نگران نباش گفتم که خودم شمارمو با شیت چک کردم........یه ایمیل به سنجش بزن ببین جواب میدن...
ایمیل زدم ولی هنوز جواب نداده............ سازمان هم الان حسابی خر تو خره....
شماره پرونده رو زده بود یا شماره صندلی؟؟؟؟ رو هر 3تا شیت زده بود؟؟؟؟
عزیز من خیلی نگرانم امیدوارم که درک کنی و ناراحت نشی بابت این همه سوال پرسیدن

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز

شماره صندلی بود ، رو هر سه تا برگه هم بود. وقتی قراره سربرگارو جدا کنن فقط این شماره هاست که مهمه پس جای نگرانی نیست

lale mir

عضو جدید
سلام بچه ها
راجع به موضوع اسکیس که سرای محله بود من قبل امتحان چند حدس داشتم که 2 تاش مسکن مهر و سرای محله بود مسکن مهر واسه اینکه مسئله روز ایرانه(مخالف سرسخت با این موضوع)و سرای محله واسه اینکه موضوع فراخوان ملی جشنواره هنری ایران 1404 سرای محله بود و از جایی که اتفاقا موضوع پایان نامه کارشناسی من همین موضوع بود و تو بافت فرسوده شهر خودم کار کردم،اسکیس واسم خوب بود و با توجه به اقلیم و فرهنگ مردم شهرم یک بنای چند تکه آزاد با ایده خاص خودم و چند موضوع خاص شهرم خلق کردم
خلاصه دوستان موضوع امسال جالب و ساده بود و به نظر من بیشتر یه سایت قوی میخواست و خلاقیت و شناخت خوب از محیط مورد نظر
ولی تعداد مدارکی که میخواست نسبت به 3 شیت خیلی کم بود و در کل من اطرافم دوستانی رو میدیدم که با تکنیک های قوی و سریع مشغول کارن و در انتها متوجه شباهت زیاد ارایه ها شدم که نمایان این بود که اکثر بچه ها کلاسای اساتید مشترکی رفتن اینکه معمار دست قوی داشته باشه خوبه چیزی که توی بازار سیاه کلاسای اسکیس تو تهران مد شده ولی آیا تو این کلاسا به بچه ها میگن تفکر یعنی چی؟ خلاقیت چیه ؟ مفهوم طراحی با تفکر و قدم زدن در فضای تخیل و بدست اوردن پلان انسانی یعنی چی؟
یا حق
[

با صحبت هاتون کاملا موافقم ! کارت درسته ! در مورد ارایه هم جالب بود حرفتون ! چون منم شدیدا همچین حسی داشتم ، هر چی کارای دور و بریام رو نیگاه میکردم شبیه هم بودن!
اقلیمتون شمال بوده؟!

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
یا حق
خیلی عالیه که موضوع پایان نامه شما با موضوع مشابه بودن.یعنی در طرح شما خیلی مسائل دیده شده که فراتر از یه اسکیس 4 ساعته است و این سطح کارو خیلی بالا میبره. یه مقدار راجع به طرحتون توضیح می دید؟ چه اقلیمی بود به چه اصولی توجه کردید و اینکه سرای محله چی می تونه باشه حال و هواش و ...

Seyed Reza Razaz

عضو جدید
سلام به دوستان
بابت سوال دوستان باید بگم من اهل خرم آباد لرستانم و با اینکه دانشگاهم پردیس شمال بود ولی به علت علاقه خاصم به خرم آباد موضوع پایان نامم رو طراحی محله نو در محدوده بافت فرسوده خرم آباد در نظر گرفتم که خروجی اون یه مقاله شد با عنوان محله شهر خودکفای آموزگار
سایت اسکیس رو هم دقیقا همین محوطه برداشتم که مشرف میشه به قلعه تاریخی فلک الافلاک
ببینید سرای محله باید فضاهایی رو شامل بشه که مردم محله به اونجا تعصب محله ای داشته باشند و از طرفی اکثر نیازهای انسان محله برطرف بشه تا مردم اون محله برای رفع نیازهای ابتدایی زحمت نیفتند
از طرفی باید فضاهای جانبی دیگری در نظر داشت که بتونه نیازهای روز و تعاریف جدید دنیای امروز رو حل کنه
یکی از دلایلی که باعث میشه یک بافت شهری بعد از گذر زمانی اندک فرسوده و بی هویت بشه دقیقا همینه که فقط به سرپناه سازی توجه میشه و خانه و محله را برای هویت انسانی طراحی نمیکنندو مسئله دیگر عدم توجه به محله در شب و مسائل دیگه... نمونه بارزش مسکن مهره که من اعتقاددارم بافتهای فرسوده 10 سال دیگه این مملکتن
توضیح زیاده ولی در کل بگم که اسکیسم شامل موارد زیر شد:
1-بنایی چند منظوره 6 تکه که به صورت پازلی رو هم بدون محدودیت قرار میگیرند و انسان محله نمای این ساختمان منن ، و این تکه ها در عین مجزا بودن با عامل وحدت بخش حیاط مرکزی حرف مشترکی داشتن که شامل فضاهایی که خواسته بودن و صحن دستفروشان ،گالری ، فضای فرهنگی...
2- سیاه چادرهای آموزش با سازه های غشایی برگرفته از سیاه چادرهای عشایر لرستان
3_فضایی رو باز با تغییر ارتفاعی با کاربری تکیه و فضایی برای مراسم عاشورای خرم آباد(تنها جای دنیا که مراسم به گل افتادن دارند) و تئاتر و تعزیه
4-کشاندن فضای سبز و پارک در سایت به بنا و ایجاد پارک آموزش و هم چنین پارک گفتگو
5-پلازای محله شهرم که مردم محله ام دور هم جمع شوند وگفتگو کنند
و چند مورد دیگر
امیدوارم توضیح کافی بوده باشه
یا حق

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon9.gif من فراموش کردم اسمم رو روی سر برگ شیت های امتحان ارشد معماری بنویسم چکار باید بکنم؟؟؟

تو این تاپیک کسی هست که عکسی داشته باشه که روی سر برگ شیت ها مشخص باشه؟؟؟؟

هر چند میدونم فایده نداره و دل شما آروم نمیگیره ولی اینم عکس.ببخشید شیت دوستم بود و نمیتونستم همشو بزارم.فقط خواستم ببینی که شناره صندلی رو شیتا هست.

lale mir

عضو جدید
سلام به دوستان
بابت سوال دوستان باید بگم من اهل خرم آباد لرستانم و با اینکه دانشگاهم پردیس شمال بود ولی به علت علاقه خاصم به خرم آباد موضوع پایان نامم رو طراحی محله نو در محدوده بافت فرسوده خرم آباد در نظر گرفتم که خروجی اون یه مقاله شد با عنوان محله شهر خودکفای آموزگار
سایت اسکیس رو هم دقیقا همین محوطه برداشتم که مشرف میشه به قلعه تاریخی فلک الافلاک
ببینید سرای محله باید فضاهایی رو شامل بشه که مردم محله به اونجا تعصب محله ای داشته باشند و از طرفی اکثر نیازهای انسان محله برطرف بشه تا مردم اون محله برای رفع نیازهای ابتدایی زحمت نیفتند
از طرفی باید فضاهای جانبی دیگری در نظر داشت که بتونه نیازهای روز و تعاریف جدید دنیای امروز رو حل کنه
یکی از دلایلی که باعث میشه یک بافت شهری بعد از گذر زمانی اندک فرسوده و بی هویت بشه دقیقا همینه که فقط به سرپناه سازی توجه میشه و خانه و محله را برای هویت انسانی طراحی نمیکنندو مسئله دیگر عدم توجه به محله در شب و مسائل دیگه... نمونه بارزش مسکن مهره که من اعتقاددارم بافتهای فرسوده 10 سال دیگه این مملکتن
1-بنایی چند منظوره 6 تکه که به صورت پازلی رو هم بدون محدودیت قرار میگیرند و انسان محله نمای این ساختمان منن ، و این تکه ها در عین مجزا بودن با عامل وحدت بخش حیاط مرکزی حرف مشترکی داشتن که شامل فضاهایی که خواسته بودن و صحن دستفروشان ،گالری ، فضای فرهنگی...
3_فضایی رو باز با تغییر ارتفاعی با کاربری تکیه و فضایی برای مراسم عاشورای خرم آباد(تنها جای دنیا که مراسم به گل افتادن دارند) و تئاتر و تعزیه
و چند مورد دیگر
یا حق

پس بگو علت کار درستیت چیه! لر هستی! خرم آباد رو دوسس میدارم زیاد یه عالمه خاطره دارم از اونجا.... منم لرم .سایتت رو هم میدونم دقیقا کجاست! (:)

ahadi6688

عضو جدید
سلام به دوستان
و چند مورد دیگر
یا حق

ایده های خوبی مطرح کردی ولی مهم نحوه ارایه است .دستت قویه یا نه؟ کلا مصحح ها روی یک شیت 20 ثانیه هم مکث نمی کنن نوشته های زیاد رو هم اصلا نمی خونن
من مکان طرحمو یزد انتخاب کردم برای همین نمی شد زیاد فضای نیمه باز داشته باشم .فضای جمعیمو گزاشتم تو گودال باغچه .سایت طرح رو هم با طرح چهارباغ با پارک پایینی تلفیق کردم.امسال اسکیس طراحی شهری هم داشتم اون مسایل احساس تعلق و ویژه گی های محلی و اینا رو هم می دونستم ولی ترسیدم یه ایده هایی بزارم که بعد از پس ارایش بر نیام .ایشا الله که همه موفق باشیم

afshin 1357

کاربر بیش فعال
سلام به دوستان
و چند مورد دیگر
یا حق

ممنونم از توضيحاتتون، آقا سيد ميشه ما را براي اسكيس سال ديگه راهنمايي كنيد
با بهتربگم ،‌برنامه شما چيه؟
تا موفقيت چند قدم مونده ؟
دوستار واقعي تو.:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

mohamad313

عضو جدید
همون شماره ای که رو کارتت خورده بود......خواهش می کنم عزیز درکت می کنم وقتی این همه زحمت کشیدی به خاطر یه اشتباه کوچیک همه چیز به هم بریزه نگرانی هم داره ولی دیگه نگران نباش با عکسی که یکی از دوستان تو یه تایپیک دیگه گذاشته خیالت حسابی راحت باشه دیگه........

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام به دوستان
سرای محله باید فضاهایی رو شامل بشه که مردم محله به اونجا تعصب محله ای داشته باشند و از طرفی اکثر نیازهای انسان محله برطرف بشه تا مردم اون محله برای رفع نیازهای ابتدایی زحمت نیفتند
و چند مورد دیگر
یا حق

ممنون كافي و جامع بود
بالاخره فهميدم سراي محله چي هست
اين خودش مهمه
فقط اينكه از ادمايي كه با جسارت حرف ميزنن مثل اينكه مطمئنن كارشون درسته(البته اگه حرفشون شخته و بجا بوده باشه)خوشم مياد
خسته نباشين
با ارزوي موفقيت براي همه

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
همون شماره ای که رو کارتت خورده بود......خواهش می کنم عزیز درکت می کنم وقتی این همه زحمت کشیدی به خاطر یه اشتباه کوچیک همه چیز به هم بریزه نگرانی هم داره ولی دیگه نگران نباش با عکسی که یکی از دوستان تو یه تایپیک دیگه گذاشته خیالت حسابی راحت باشه دیگه........

دوست
همكار
نگران نباش ديگه
ميگن حله
خودشون ميدونن به خاطر استرس زياده
خيليا وضعيت تو رو دارن

Seyed Reza Razaz

عضو جدید
سلام دوستان
با تشکر از دوستانی که لطف داشتن و خوشحالم که توضیحات کافی بوده
بابت این سوال که دستی قوی دارم یا نه باید بگم دست قوی فقط واسه پرت کردن آجر بکار میره و تو عصر حاضر انسان اگه بخواد حرفی واسه گفتن داشته باشه باید فکری قوی داشته باشه:smile: بلایی که مثل یک ویروس گریبانگیر دانشجویان ما شده
ولی در کل بگم من کارمو سیاه و سفید کار کردم و دست چندان قوی به اندازه دوستانی که وقتشونو در کلاسای اساتید دست قوی صرف میکنن ،ندارم. ولی پیر من در معماری به من یاد داده که از اندیشه انسان به معراج میرود!
البته باید بگم به خاطر همین اعتقاد وایده های نو و تعصب روی معماری پاکه که طرحهای من و هم چنین پایان نامم مورد تقدیر بزرگواران و معماران زیادی قرار گرفته حتی.... والبته واسه همینم هست که طرحهایی که من از روی وظیفه برای شهر و مملکتم طرح میزنم اصلا به مزاج مسئولین محترم و ... که لگام معماری و شهرسازی این مملکت رو به عهده گرفتن،خوش نمی آد
البته مقصر هم نیستن چرا که دانشجویان معماری دیروز که قرار بوده معماران خوش فکر امروز مملکتمان باشند تا اجازه مانور به بیسوادان ... ندهند خودشان درگیر بازی دو طرف بازنده پول و به عبارتی معماری پوستری شده اند.
یا حق

lale mir

عضو جدید
سلام دوستان
بابت این سوال که دستی قوی دارم یا نه باید بگم دست قوی فقط واسه پرت کردن آجر بکار میره و تو عصر حاضر انسان اگه بخواد حرفی واسه گفتن داشته باشه باید فکری قوی داشته باشه:smile: بلایی که مثل یک ویروس گریبانگیر دانشجویان ما شده
ولی در کل بگم من کارمو سیاه و سفید کار کردم و دست چندان قوی به اندازه دوستانی که وقتشونو در کلاسای اساتید دست قوی صرف میکنن ،ندارم. ولی پیر من در معماری به من یاد داده که از اندیشه انسان به معراج میرود!
البته باید بگم به خاطر همین اعتقاد وایده های نو و تعصب روی معماری پاکه که طرحهای من و هم چنین پایان نامم مورد تقدیر بزرگواران و معماران زیادی قرار گرفته حتی.... والبته واسه همینم هست که طرحهایی که من از روی وظیفه برای شهر و مملکتم طرح میزنم اصلا به مزاج مسئولین محترم و ... که لگام معماری و شهرسازی این مملکت رو به عهده گرفتن،خوش نمی آد
البته مقصر هم نیستن چرا که دانشجویان معماری دیروز که قرار بوده معماران خوش فکر امروز مملکتمان باشند تا اجازه مانور به بیسوادان ... ندهند خودشان درگیر بازی دو طرف بازنده پول و به عبارتی معماری پوستری شده اند.
یا حق

ببین دوست من حرفای شما درست! من با صحبت شما کاملا موافقم! اصلا هم موافق این اساتیدی که دارن دانشجوها رو گمراه میکنن و پول پارو میکنن نیستم! اما دست قوی(توانایی بالا در طراحی) یه توانایی و استعداد هست که ذاتیه و هیچ استادی تو هیچ کلاسی اونو به بقیه یاد نمیده! هیچ کسی نمیتونه اینو انکار کنه که" فکر قوی با یک ارایه ی قوی هست که دیده میشه!!!!
من از نوشته های پارادوکس شما بالاخره نفهمیدم شما متواضعی یا داری خودت رو به رخ دیگران میکشی !!!؟؟؟!!!!
منم یکی از کسانی هستم که سر آزمون اسکیس بودم ...موضوع رو هم فهمیدم و مناست اقلیم و فرهنگ شیراز هم طراحی کردم و ارایه ی نسبتا خوبی داشتم!! ولی این موضوع اینقد پز دادن نداره که ! !
تو احساس میکنی یکه و تنها مشکلات معماری امروز رو فهمیدی و............ بی خیال! بی خیال!

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام دوستان
یا حق

ببین دوست من حرفای شما درست! من با صحبت شما کاملا موافقم! اصلا هم موافق این اساتیدی که دارن دانشجوها رو گمراه میکنن و پول پارو میکنن نیستم! اما دست قوی(توانایی بالا در طراحی) یه توانایی و استعداد هست که ذاتیه و هیچ استادی تو هیچ کلاسی اونو به بقیه یاد نمیده! هیچ کسی نمیتونه اینو انکار کنه که" فکر قوی با یک ارایه ی قوی هست که دیده میشه!!!!
من از نوشته های پارادوکس شما بالاخره نفهمیدم شما متواضعی یا داری خودت رو به رخ دیگران میکشی !!!؟؟؟!!!!
منم یکی از کسانی هستم که سر آزمون اسکیس بودم ...موضوع رو هم فهمیدم و مناست اقلیم و فرهنگ شیراز هم طراحی کردم و ارایه ی نسبتا خوبی داشتم!! ولی این موضوع اینقد پز دادن نداره که ! !
تو احساس میکنی یکه و تنها مشکلات معماری امروز رو فهمیدی و............ بی خیال! بی خیال!

جدال كوبنده ي دو معمار كه يكي فارغ از دنياي امروز و يكي طالب دنياي امروز
يا معماري امروز و ديروز
بحث،
فراوان جالب است
با همين ادبيات به مصاف هم رويد ،
معمار ها نظاره گر مي شوند
قضاوت من بر اساس دانسته هاي من است
نگاهم به نتيجه است تا اضهار نظر كنم

ahadi6688

عضو جدید
برای امتحان اسکیس معماری و منظر اول دست قوی مهمه بعد ایده اگر دستت قوی نباشه سراغ ایده هات نمی رن باید تو 20 ثانیه طرحت مصحح رو جلب کنه که البته خیلی هم شانسیه خارج از امتحان اسکیس فقط ایده مهمه

امروز برای اون مشکلم هم که نامه نوشته بودم به سنجش بهم زنگ زدن گفتن اون شیتتو که پشتش کشیده بودی هم نمره دهی شده .دستشون درد نکنه .
در ضمن تمام شیتی شماهارو هم نمره هاشو دادن

Seyed Reza Razaz

عضو جدید
سلام سلام و سلام
به همه عاشقان معماری
1-جواب من بابت صحبت دوست عزیزمانahadi6688 بود که از دست قوی پرسیدن و من با مزاح و شکلک خنده :smile:(این یعنی مزاح کردم)جواب دادم که ای معمار عزیز دست قوی که احتمالا منظور پرزانته کار بود در حاشیه کاره (البته ای کاش دوستمونahadi6688 هم جواب میداد شاید ایشون منظور منو فهمیده باشه)و اصل فکر و اندیشه است و ما باید مواظب باشیم که کارو به جایی نرسونیم که برچسب نقاش بودن رو به ما بزنن(البته اینجا هم بگم من سر تعظیم پایین میارم در مقابل نقاشان تو رو خدا یه نقاش پا نشه بیاد دعوا...
2-خانم لاله میر من اصلا در جایگاهی نیستم که بخوام چیزی رو به رخ بکشم چون چیزی واسه به رخ کشیدن ندارم ،اگه صحبتی هم ارائه شدحقیقت بود و فقط جهت این بود که زکات علم اندکم رو بدم و جواب دوستانی که سوال کردن... من اونقد تو دنیای عظیم معماری گیج و منگم که هر لحظه فکر می کنم چقدر بیسوادم ولی شعور معماری بعد 8 سال بازی تو دنیای معماری اینقد هست که بفهمم چی درسته چی غلط.می فهمم که چه کسایی با چه افکاری دارن به اسم معماری انسان رو با سم جهل خودشون زجر کش میکنن
پناه میبرم به خدا از شر شیطان جهلم که اگر لحظه ای قصد خودنمایی داشتم:((این یعنی ناراحتم)
3-و خطاب به دوست فعالمvorojak_error بین من و هیچ دوستی جدال نیست و اگر ما یاد نگیریم که با آرامش تو همچین محیط هایی با نقد صحیح به نتیجه نرسیم مطمئن باشیم که نمی توانیم در فردایی به این مملکت خدمت کنیم و اگر هم جایگاهی پیدا کنیم میشم عین کسایی که ما از طریق تلویزیون و روزنامه می بینیم که با بچگی و به خاطر مسائل شخصی نه جامعه به جون هم افتادن و ارث نداشتشونو طلب میکنن
در آخر بگم دوستان ما رسالت سنگینی رو خداوند با حکم معمار شدن برایمان در نظر گرفته مواظب باشیم فردای قیامت خجل نشویم.
التماس دعا
یا حق

rasoulll

عضو جدید
سلام سلام و سلام
به همه عاشقان معماری
1-جواب من بابت صحبت دوست عزیزمانahadi6688 بود که از دست قوی پرسیدن و من با مزاح و شکلک خنده :smile:(این یعنی مزاح کردم)جواب دادم که ای معمار عزیز دست قوی که احتمالا منظور پرزانته کار بود در حاشیه کاره (البته ای کاش دوستمونahadi6688 هم جواب میداد شاید ایشون منظور منو فهمیده باشه)و اصل فکر و اندیشه است و ما باید مواظب باشیم که کارو به جایی نرسونیم که برچسب نقاش بودن رو به ما بزنن(البته اینجا هم بگم من سر تعظیم پایین میارم در مقابل نقاشان تو رو خدا یه نقاش پا نشه بیاد دعوا...
2-خانم لاله میر من اصلا در جایگاهی نیستم که بخوام چیزی رو به رخ بکشم چون چیزی واسه به رخ کشیدن ندارم ،اگه صحبتی هم ارائه شدحقیقت بود و فقط جهت این بود که زکات علم اندکم رو بدم و جواب دوستانی که سوال کردن... من اونقد تو دنیای عظیم معماری گیج و منگم که هر لحظه فکر می کنم چقدر بیسوادم ولی شعور معماری بعد 8 سال بازی تو دنیای معماری اینقد هست که بفهمم چی درسته چی غلط.می فهمم که چه کسایی با چه افکاری دارن به اسم معماری انسان رو با سم جهل خودشون زجر کش میکنن
پناه میبرم به خدا از شر شیطان جهلم که اگر لحظه ای قصد خودنمایی داشتم:((این یعنی ناراحتم)
3-و خطاب به دوست فعالمvorojak_error بین من و هیچ دوستی جدال نیست و اگر ما یاد نگیریم که با آرامش تو همچین محیط هایی با نقد صحیح به نتیجه نرسیم مطمئن باشیم که نمی توانیم در فردایی به این مملکت خدمت کنیم و اگر هم جایگاهی پیدا کنیم میشم عین کسایی که ما از طریق تلویزیون و روزنامه می بینیم که با بچگی و به خاطر مسائل شخصی نه جامعه به جون هم افتادن و ارث نداشتشونو طلب میکنن
در آخر بگم دوستان ما رسالت سنگینی رو خداوند با حکم معمار شدن برایمان در نظر گرفته مواظب باشیم فردای قیامت خجل نشویم.
التماس دعا
یا حق

ببین اقا سید جان
احساس نمیکنی داری همه چیو زیادی باهم قاطی میکنی؟؟؟؟؟ خدا و دنیا و اخرت و تلوزیون و شیطان رجیم و رسالت و معماری ی ی ی ی ....!!!!!!!!!!!
از اینا گذشته سید جان هر کی 1نظری داره راجع به هر چیزی... شما میگی دوره زمونه ی رنگو کلاس اسکیسو مایک گذشته ، منم میگم اتفاقا همین روزا وقتشه.. شما با حرفایی که میزنی دقیقا داری توهین میکنی به کسایی که رفتن و میرن اسکیس که چی که نمیفهمن دیگه وقت اسکیس گذشته...
بازم از اینا گذشته شما انگار زیادی از اسکیس امسالت مطمئنی ، خدا رو 100000مرتبه شکر که بچه نیستی که بگم جوجه رو آخر پاییز میشمرن، ولی میگم سید جان جوجه رو آخر پاییز میشمرن...
بازم از همه ی اینا گذشته منم که تازه عضو شده بودم بدنم داغ بود همش هواسم پرت میشد لفظ قلم صحبت میکردم اما شما اشتباه منو نکن سید جان...
خیلی دوست دارم
یا حق!

afshin 1357

کاربر بیش فعال
با سلام به همه ي صاحبنظران و علماي اهل فن
قصد ورود به بحث شما را ندارم ، فقط عرض كنم توي اين دنياي مجازي، چند نفر مثل ما دور هم جمع شده ايم تا فرصتهاي بهتري براي يادگرفتن و تبادل نظر و رشدبراي خودمون فرهم كنيم .
هر ورق "بقول مولانا" دو رو داره ،يك روي در من و يك روي در ديگري، ورق خود خوانديم ، ورق ديگري نيز ببايد خواندن. پيشنهاد مي كنم اول با حوصله پستهاي همديگر را بخونيم و خودمون را جاي نويسنده بگذاريم و سعي كنيم بفهميم چه منظوري از حرفهاش داره.
اگه كسي لفظ قلم حرف ميزنه با متلك و كنايه جواب ندهيم.
بهتره تجربياتمون رو در اختيار هم بگذاريم.
پيشنهاد مي كنم هركس با عنوان "تجربيات شخصي از اسكيس" نظر شخصي خودشو بده ، بعد از آن ،،، مثلا آقا رسول يا بقيه دوستان تهراني ، كه فعلا روابط گسترده تري نسبت به ما داره ، به ما توضيح بدهد كه فعلا "مزنه بازار چيه" و الان دانش متغير روز و رقبا در چه وضعيتي هستند. آقا سيد هم مي تونه تفكرات عميق خودشون را به تدريج و متناسب با موضوع بحث هفتگي به ما عرضه كند. اين هفته و هفته آيند به پيشنهاد من به تجربيات خودمون از اسكيس بپردازيم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام سلام و سلام
به همه عاشقان معماری
التماس دعا
یا حق

من فعلا دارم از لطف شما بهره ميبرم

وضعیت
موضوع بسته شده است.