دلتنگی

arezou68

عضو جدید
اگه کسیو دوست داشته باشی بعد2سال بفهمی نمیتونید باهم خوشبخت باشی اما دلت هنوز دوسش داشته باشه چیگار میکنی؟

saye0roshani

عضو جدید
تو همیشه وقتی کسیو دوس داری باهاش خوشی.... دم غنیمته چرا نشه خوشبخت شد؟
بد بختی فقط مال کسیه که بهش فکر میکنه

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
اگه کسیو دوست داشته باشی بعد2سال بفهمی نمیتونید باهم خوشبخت باشی اما دلت هنوز دوسش داشته باشه چیگار میکنی؟
بابا اول و اخر سوال اصلا به هم نمیخونه
یعنی تو این دو سال بعد یه شب که ادم به این نتیجه نمیرسه
بعدشم باید دید واسه چی به همچین نتیجه ای رسیدید بعدش نظر داد با یه خط که نمیشه چیزی گفت.

GHAZALE.K

عضو جدید
تعریفتون از خوشبختی‌ چیه؟؟؟خوشبختی‌ وقتی‌ حاصل می‌شه که آدم به مراد دلش برسه...اگر مشکل از شرایط که مطمئن باشید با حس خوبتون حل می‌شه...ولی‌ اگه احساس می‌کنین نمیتونه خشبختتون کنه...یعنی‌ آدم مناسبی نیست...مشکل از عادت کردنه، اونی‌ که میگین علاقه نیست..عادته...سعی‌ کنین فراموش کنین...اما اگه امید دارین ورق برگرده با این فکرا خود خوری نکنین...هر چیزی ممکن به شرط اینکه شما حستون خوب باشه...از کنار هم بودن لذت ببرین و به آینده امیدوار باشین.با نگرانی مشکلی‌ حل نمی‌شه!!!

arezou68

عضو جدید
tashakor az hameye shoma

tashakor az hameye shoma

man azash chandta entezar daram ke natooneste baravarde kone masalan sigar mikeshe va nemidoonid ke man che ghadr az sigar motenaferam nemidoonid,badesh hanuz shoghl nadare vaghty mibinam nemitoone niazaye ayandamo baravarde kone mitarsam albate gharar nist man beshinamo faghat oon niazamo baravarde kone man khodam ham daneshjoo hastam va shaghel va badhha ham shoghle sabet khaham dasht ama mitarsam be har hal oon pesare bayad az nazre shoghli va dar amadi az man jelo tar bashe ke nist moozooe sigaram ke nagid nemitoone tark kone har bar tasmim migire vasata baz kharabesh mikone

arezou68

عضو جدید
man azash chandta entezar daram ke natooneste baravarde kone masalan sigar mikeshe va nemidoonid ke man che ghadr az sigar motenaferam nemidoonid,badesh hanuz shoghl nadare vaghty mibinam nemitoone niazaye ayandamo baravarde kone mitarsam albate gharar nist man beshinamo faghat oon niazamo baravarde kone man khodam ham daneshjoo hastam va shaghel va badhha ham shoghle sabet khaham dasht ama mitarsam be har hal oon pesare bayad az nazre shoghli va dar amadi az man jelo tar bashe ke nist moozooe sigaram ke nagid nemitoone tark kone har bar tasmim migire vasata baz kharabesh mikone

Paydar91

کاربر ممتاز

خب دوست عزیز هر دوتا موضوعی که گفتید خیلی مهمه

واسه سیگار به نظر من بهش یه فرصت دوباره بدید اگه واقعا شما رو دوست داشته باشه سیگارو ترک میکنه چون من دیدم کسایی که خیلی الوده بودند سیگار چیزی نبوده ولی الان پاک هستند
بابت کار هم واقعا موضوع مهمیه
ولی باید دید شما رو چقدر دوست داره
حالا واقع میخواین فراموشش کنید یا نه اون این مشکلاتشو رفع کنه؟؟

arezou68

عضو جدید
behesh ta hala kheili forsar dadam va inke didam tahala talash karde ke moshkelatesho bartaraf kone baes shode ke omidvaram basham, khob man kheili doost daram oon in moozooha ro hal kone va behesh ham ziad forsat midam ama hamishe bade ye modat ba shekast movajeh misham mibinam ke baz eshtebah karde be khosoos rajebe sigar ye moozooe mohem dg inke moshkelate khanevadegi dare albate khodesh na to khanevadash pedaro madaresh baham moshkel daran va in baes narahatiash mishe va gahi az bas bekhatere oona narahate ke pas khashgari dare va in baram be andaze sigar keshidanesh moheme va narahatam mikone chon midoonam moozoo kar hatman hal mishe hata be khatere khodesh na man.moozoo moshkele khanevadegisho che konam bekhoda kheili khaste shodam va doosesh daram sare sad rahiam oonam khodesh har kari bekhateram mikone in baes mishe natoonam nadide begiramesho faramooshesh konam va hamvare doosesh daram

GHAZALE.K

عضو جدید
behesh ta hala kheili forsar dadam va inke didam tahala talash karde ke moshkelatesho bartaraf kone baes shode ke omidvaram basham, khob man kheili doost daram oon in moozooha ro hal kone va behesh ham ziad forsat midam ama hamishe bade ye modat ba shekast movajeh misham mibinam ke baz eshtebah karde be khosoos rajebe sigar ye moozooe mohem dg inke moshkelate khanevadegi dare albate khodesh na to khanevadash pedaro madaresh baham moshkel daran va in baes narahatiash mishe va gahi az bas bekhatere oona narahate ke pas khashgari dare va in baram be andaze sigar keshidanesh moheme va narahatam mikone chon midoonam moozoo kar hatman hal mishe hata be khatere khodesh na man.moozoo moshkele khanevadegisho che konam bekhoda kheili khaste shodam va doosesh daram sare sad rahiam oonam khodesh har kari bekhateram mikone in baes mishe natoonam nadide begiramesho faramooshesh konam va hamvare doosesh daram

دوست عزیزم منم تو همچین رابطه‌ای بودم...به نظرم دوست داشتن یه چیز نه مطلق و نه نسبیه...صفات و خصوصیاتی که دوست داری رو میبینیو تایید و تحسین میکنی‌ و از چیزایی که بدت میاد رو برمیگردونی..به نظرم اینکه سعی‌ کنی‌ یک سری معیار هارو داشته باشی‌ و طرفتو با اون معیارها تغییر بعدی اصلا کار درستی‌ نیس..اون یه انسانه و حق داره هر طور که می‌خواد زندگی‌ کنه...تا آزدیشو جدی نگیری و به رسمیت نشناسی..نمیتونی‌ ادعا کنی‌ دوستش داری...درسته سیگار چیز خوبی‌ نیست ولی‌ اگه دوست داره و تو نداری این مشکله توئه...هزاران دختر هستن که با سیگار مشکل ندارن...ولی‌ اگه واقعا فکر میکنی‌ مشکلات خانوادگی باعث شده اون طوری که میگی‌ عصبی برخورد کنه...سعی‌ نکن نصیحتش کنی‌...ازش بخواه که واسه خاطر سلامتی‌ و روحیه خودش به یه مشاور مراجعه کنه...همونطور که گفتم اینکه میگی‌ از رفتارش خسته شدم ،طوری که می‌خوام باهم رفتار نمی‌کنه یا.... همه یک جور خودخواهیه...اگه واقعا خصوصیات رفتاریش این‌جوریه و با روحیه شما هم سازگار نیست...ادامهٔ این رابطه مثل خود زنیه!!!!اگه دوسش داری همونطوری که هست دوسش داشته باش:)

arezou68

عضو جدید
oon hezar ta akhlaghe dg dare ke man dooseshoon nadaram ama chon khodesho doost daram aslan baram, mohem nist mosalaman manam bara oon hamintoram vali hagh daram be onvane ye kasi ke mikhad az zendegie ayandash razi bashe va dochare moshkel nabashe bara khodam meyarhaey dashte basham banabar in aslan khod khahi nist ke nakham sigar nakeshe in be nafe khodeshe man be dalayeli sigaro shadidan tanafor amiz midoonam va shoma aslan nemidoonid man cheghadr ba khahesho tamana va tashvigh say kardam ke tark kone age kasi khod khah bashe bekhatere khod khahish age bebine chizio ke mikhad tarafe moghabel nadere velesh mikone na inke khodesho bekhatere oon aziat kone va dar khosoose moshavere behesh goftam ama dg nemidoonam ye bare dg chetori behesh begam ke motevajehe nashe bekhatere moshkelate khanvadash azash mikham ke bere pas rahnamaeim kon azatoon mamnoon misham komakam konid

Paydar91

کاربر ممتاز
دوست عزیز این تیکه پستتونو نفهمیدم pas khashgari dare
در ضمن بعضی دوستان چون انگلیسی مینویسد شاید حوصله نکنند بخونند
اگه فارسی بنویسید مطمئنم دوستان بیش تری میان و نظر میدن

Paydar91

کاربر ممتاز
دوست عزیز من یه بار دیگه تموم تاپیکو خوندم مشکلات شما
یکی سیگار اون اقاست----یکی واسه شغله -----یکی مشکلات خونوادگی که دارند و باعث میشه اونم عصبی و ناراحت شه

میدونید چیه به نظر من شما خیلی همو دوست دارید و واسه همون دوست دارید به معیارایی که میخواین خودتونو نزدیک کنید و زندگیتونو با هم بسازید

واسه شغل که خوبه خودتونم قبول دارید بعدا ایشالله درست میشه
بابت سیگار میگید هی سعی میکنه ولی هی وسط راه کم میاره که این فکر کنم به همون مشکل اصلی و خونوادگیشون برمیگرده و حتم دارم یکی از دلایلی که به سیگار پناه میبره همون مشکله مشکلات خونوادگی

به نظر من خوب فکر کنید و با خودتون سنگاتون وا کنید اول از همه بگم اگه به خاطر دلسوزی میخواین باهاش ازدواج کنید سخت اشتباهه و اخرو عاقبت نداره چون خدایی نکرده در این صورت مخصوصا اون مرده و تو زندگیش بفهمه بهش ترحم و دلسوزی دارید حالا شما هرچقدرهم خوبی کنید میذاره پای ترحم و اصلا خوشش نمیاد و اونجاست که شما هم ناخواگاه در اون شرایط منت میذارید و کلا پایان خوشی نداره

ولی احتمال دوم اگه همو واقعا دوست دارید و بحث دلسوزی و...نیست
بهش یه فرصت مجدد بدید و سعی کنید یه جوری حالا پیش مشاور رفتن یا هرچیز دیگه اون با مشکلات خونوادگیش کناربیاد چون مشکلات اونا که قابل حل نیست ولی اون اقا باید روش برخوردشو با اون مشکلات عوض کنه و حتم دارم اگه شما رو دوست داشته باشه سیگار که چیه از اون بدتر هم رو ترک میکنه

شما باید خودتون اول با خودتون کناربیاید ببنید چی به صلاحتونه و بعد با اون اقا و مشکلاتش

اخه میدونید چیه اگه بتونید با مشکلات خونوادگیش بگید کنار بیاد چند وقت دیگه که سر خونه ی خودتون برید خب دیگه مثل قبل توی اون مشکلات نیست

هر چندبازم نمیشه قطعی گفت چون بعضی مشکلات بعد ازدواج هم ربطی به جدایی از پدرو مادرش نداره و ممکنه تو زنگیتون تاثیر بذاره.

آخرین ویرایش:

arezou68

عضو جدید
بخاطر دلسوزی نیست گاهی خسته میشم از بس تلاش میکنم تا بهش بفهمونم باید مشکلشو برطرف کنه گاهیم فکر میکنم بهتر ولش کنم اما میبینم الان آماده نیستم و نمیتونم ناراحت شدن اون وتنها شدنشو بعد خودم و خاطرات قشنگمونو نادیده بگیرم از در کوچه هم بیرون برم ازش خاطره دارم جلو همون در چه برسه جاهای دیگه و لحظات دیگه احساس میکنم درست بشو نیست و نمیتونه مشکلات خانوادگیشو حل کنه و نمیخواد اصلا بهش فکر کنه که مشکلی هست من میترسم از آینده ای که هرروزش بخواد به خاطر پدر مادرش ناراحت باشه من خودمم بالاخره مشکلاتی دارم نمیتونم همش نگرانش باشم و دلداریش بدم دوست دارم با حوطله باشه ذهنش آزاد باشه نه همش درگیرواصلامیترسم درآینده در مشکلات زندگی مثل پدر مادرش رفتار مکنه که حتما میکنه چون همین الانم گاهی دربرخورد بامشکلات شبیه اوناس

GHAZALE.K

عضو جدید
oon hezar ta akhlaghe dg dare ke man dooseshoon nadaram ama chon khodesho doost daram aslan baram, mohem nist mosalaman manam bara oon hamintoram vali hagh daram be onvane ye kasi ke mikhad az zendegie ayandash razi bashe va dochare moshkel nabashe bara khodam meyarhaey dashte basham banabar in aslan khod khahi nist ke nakham sigar nakeshe in be nafe khodeshe man be dalayeli sigaro shadidan tanafor amiz midoonam va shoma aslan nemidoonid man cheghadr ba khahesho tamana va tashvigh say kardam ke tark kone age kasi khod khah bashe bekhatere khod khahish age bebine chizio ke mikhad tarafe moghabel nadere velesh mikone na inke khodesho bekhatere oon aziat kone va dar khosoose moshavere behesh goftam ama dg nemidoonam ye bare dg chetori behesh begam ke motevajehe nashe bekhatere moshkelate khanvadash azash mikham ke bere pas rahnamaeim kon azatoon mamnoon misham komakam konid

عزیزم...منظورت از خودش چیه؟؟؟مگه جز اینه که یک انسان ،یک فرد مجموعه‌ای از خصوصیات و رفتاراس که با اونا خودشو به ما نشون میده...وقتی‌ به قول خودت،البته با اغراق،هزار تا اخلاق داره که ازشون خوشت نمیاد...من واقعا دلیل اصرارت برای ادامه این رابطه‌رو نمیفهمم...الان با هم دوستین...نمیدونم چقدر بهم نزدیکین ولی‌ ممکنه وقتی‌ باهاش زیر یه سقف رفتی‌ این هزار تا بشن هزارو یکی‌...اونوقت حتی یه لحظه ادامه هم برات غیر ممکنه و اون موقع راه برگشت سخت تره...ببین دوست من اینی که میگی‌ علاقه عادته و اینی که میگی‌ فرصت دادن به اون فقط واسه ترست از ادامهٔ زندگی‌ بدون اونه..اگه تو یه دانشگاه یا دانشکده نیستین..یا اگه مجبور نیستی‌ هر روز ببینیش...یکم خودتو دور کن کمتر زنگ بزن یا ببینش..و اگه تو یجا درس میخونین سعی‌ کن با دوستات و با آدما ی دیگه وقتتو پر کنی‌ که تموم کردنش واست سخت نباشه...در ضمن این آخرین راه نیست..اگه یه مدت سعی‌ کنی‌ بهش گیر ندی...و بذاری خودشو کامل بهت نشون بده...و سعی‌ نکنه این علاقه و عادت براش رو دربایستی ایجاد کنه...موفق میشی‌...یا بهش میگی‌ که طاقتم تموم شده...یا از پیشرفتش تمجید میکنی‌...گفتم که اون میتونه یکیو مثل خودش پیدا کنه..هنر تو توی این رابطه اینه که خودتو با ویژگی‌های مثبت اون وفق بدی و ازش تعریف کنی‌ ،بهش بگی‌ چقدر مثلا از رانندگیش خوشت میاد...یا چقدر لباس پوشیدنشو دوست داری...یه مدت ازش ایراد نگیر همین!!!!من مطمئنم اگه روحیتو عوض کنی‌ اگه از اینکه از این مودی که بهتر از اون صلاحشو میدونی‌ خارج بشی‌ ...همه چی‌ عوض می‌شه و ورق بر می‌گرده ..بهترینها رو برات آرزو دارم...قدر خودتو بیشتر بدون!!!!:)

arezou68

عضو جدید
خب یعنی چی کار کنم؟بخدا خیلی گیجم خب آره هزارتا اغرار اما هم اون هم من با اخلاقای بد هم کنار اومدیم راجب عادت واقعا عادت نیست که دوسش دارم اما راجب ترس از ادامه بدمن اون آره میترسم نمیتونم تنها بشم در حالیکه دوسش دارم فقط عقلم بهم میگه که واقعا بعضی اخلاقای جفتمون و بعضی عادت های اون واقعا اگه اصلاح نشه مشکل ساز خواهد شد من بین عقلواحساس گیر کرددم نمیدونم به کدوم گوش بدم مسلما احساسم قوی تر اما دوست ندارم برم تو زندگی و بعد بفهمم اشتباه بزرگی بوده وراه برگشت برا من تو خانواده من وحشتناک پدرمن واقعا آدم حساسوعمیقیه نمیخوام کاری کنم که باعث ایجاد ناراحتی براپدرمومادرم بشه نمیخوام خودم شکست بخورم نمیخوام اونم بیادتورابطه واونم شکست بخوره من خوشبختی جفتمونو میخوام چیزی که اون اصلا بهش فکر نمیکنه اون فکر میکنه تاابدوقت داریم واسه ازدواج وهمین که هستیم باهر اخلاقی وعادتی کافیه واسه شروع زندگی .واقعا نمیفهمه که چقدر مهمه که با هم بتونیم کنار بیایم ودرکنار همدیگه شادوبدون مشاجره وبحث باشیم. بالاخره فقط احساس عشق کافی نیست تفاهم فکری و توانایی درک مقابل تو زندگیم مهمترین امر!ماتویک دانشگاه هستیم من قبلا بهش گفتم خسته شدم و اون سعی کرد که تغییر کنه همینم باعث شده بمونم.من بهش گیر ندادم ونمیدم فقط گفتم خسته شدم وبعدش خودشو تغییر داد اما تغییرش فقط برای قرارگرفتن تومسیر پیشرفت بود نه خود پیشرفت والان ثابت مونده تومسیرش بدون تغییر.درسش تموم نشده و هم کلاسیمه با اینکه 2 سال ازم بزرگتر نه شغل داره نه سربازی رفته نه میتونه با مشکلات خانوادش کنار بیادنه سیگاروترک میکنه.

آخرین ویرایش:

jamnaj

عضو
علت اصلی مشکل را پیدا کنید اشکالات ثانوی با رفع علل اصلی رفع میشود
با مشاور دلسوز بی غرض مشورت کنید
از زبان طعنه دوری کنید
اهمیت سرنوشت او وخود را به ایشان یادآورشوید
""""""حریم خود واو را کاملا حفظ کنید"""""""
فرصت برای هردو بسیار زود میگذرد خصوصا برای خانمها وحسرت فردا برای همه
خدا رافراموش نکنید همه عالم بدست اوست ودیگران وسیله اند

*********این مطالب برای عموم است نه شما*******
اگه بعد ازدواج میفهمید چی ؟! جای شکرش باقیه که حالا فهمیده که راه اشتباهه
بی رودر بایستی اگه فرد پسر بود در پی موارد دیگر بود وشاید نه ولی موضوع فرق میکرد !
اما دختر: برای پسرها مهمه که "کسی رو که دوست دارند "و یا "میخواهند انتخاب کنند برای دوست داشتن" موردتعلق دیگری -هر نوع تعلقی از نوع مردانه _نبوده باشد و نسبت به شدت ونوع تعلق نتیجه فرق میکند

عشق غیر از دوست داشتن صرف درشدتهای متفاوت است
دوست داشتن و علاقه و عشق وازدواج و
روابط زناشویی و هوس و انحراف وابتذال و بی بند وباری و ادعای خالی و ...
" غیر از یکدیگرند " اگر چه بی ارتباط به هم نیستند
وسوء استفاده کنندگان هریک را به جای دیگری خصوصا وازه مظلوم "عشق" بکار میبرند تاجایی که هوسرانی وابتذال و ... را "نام عشقش داده اند"!

آخرین ویرایش:

ha_23

عضو جدید
مهم ترین راه این که حتما حتما برید پیش یه مشاور خوب.
اگر قبول نکرد باهاش خداحافظی کنید. شاید نبود شما باعث بشه به خودش بیاد و تصمیم قاطع بگیره.اون اقا در یک دور باطل قرار گرفته.ترک سیگار.وجود مشکل خانوادگی مراجعه مجدد به سوی سیگار.همین روند باعث تشویقش میشه که این راه رو ادامه بده.اون اقا نیاز به شناخت درمانی در مورد افکارش داره. تا اصلاح بشه.مشکل حادی نیست.قابل حله به راحتی.فقط کافیه بخواد.
البته با کمک شما

jamnaj

عضو
اگه بعد ازدواج میفهمید چی ؟! جای شکرش باقیه که حالا فهمیده که راه اشتباهه
بی رودر بایستی اگه فرد پسر بود در پی موارد دیگر بود وشاید نه ولی موضوع فرق میکرد !
اما دختر: برای پسرها مهمه که "کسی رو که دوست دارند "و یا "میخواهند انتخاب کنند برای دوست داشتن" موردتعلق دیگری -هر نوع تعلقی از نوع مردانه _نبوده باشد و نسبت به شدت ونوع تعلق نتیجه فرق میکند

عشق غیر از دوست داشتن صرف درشدتهای متفاوت است
دوست داشتن و علاقه و عشق وازدواج و
روابط زناشویی و هوس و انحراف وابتذال و بی بند وباری و ادعای خالی و ...
" غیر از یکدیگرند " اگر چه بی ارتباط به هم نیستند
وسوء استفاده کنندگان هریک را به جای دیگری خصوصا وازه مظلوم "عشق" بکار میبرند تاجایی که هوسرانی وابتذال و ... را "نام عشقش داده اند"!

arezou68

عضو جدید
از شما ممنونم فقط چطوری کمکش کنم من راه های زیادی و امتحان کردم جوری که اون دیگه بدش اومده از تمام راهکارهای من چرا که متوجه تلاشم شده و از آنجاکه بخاطرمشکلاتش احساس ضعف دلره میخواد بانگفتن مشکلاتش وپنهان کردنشون از چشم من از تلاشی که حالا فکر کرده یا باعث ایجاد ترحم من یا کوچک شمرده شدنش و یا دخالت من تو زندگی خصوصیش هست جلوگیری کنه درحالی که در اشتباه هین رو متوجه نشده که من هم در احساساتش سهمی دارم وسهم خیلی مهمی هم دارم لطفا راهنمایی کنید

avayestan

کاربر بیش فعال
دوست خوب تلاش واسه نگهداشتن یه رابطه باید دوطرفه باشه.. من فک میکنم منطقی و صادقانه باید تمام معیاراتون رو باهاش درمیون بزارین.. اینکه همش شما کوتاه بیاین بعد یه مدت مخصوصا بعد ازدواج خسته میشین..اون موقع گاهی زندگی دچار یکنواختی میشه و تحملتون کم.. اینکه سیگار میکشه و شما تحت هیچ شرایطی نمیتونین کنار بیاین .. باینکه گاها پرخاشگری میکنه و بدلیل مشکلات خونوادگیشه و حق هم داره.. چون تو اون شرایط هست.. باید خودش واسه نگهداشتن زندگیش و حتی شما یه یا علی بگه...به هرحال یکیتون باید کنار بیاد.. شرایط و انتظارات خودتون رو بدون رودربایستی مطرح کن.. فک نمیکنین زمانش رسیده یه کم اون نسبت به این مسئله و مخصوصا مشکلات خونوادگیش روش درستی رو در پیش بگیره؟ الان تمام خواسته هات رو بیان کن و از چیزایی که واقعا میشه گذشت کن و اگه نمیشه باهاش اتمام حجت کن و بهش فرصت بده .. خواسته هاتو که بهش گفتی دیگه یه مدت بقول دوستمون ایراد نگییر و بشرایطشو درک کن.. تلاششاشو ببین و تشویق کن..خصوصیات مثبتشو تمجید و تعریف کن..بین اون چیکار میکنه .. اگه موفق شد ک بسم الله.. مبارکه.. والا خودتو اذیت نکن..هیچوقت خودتو گول نرن.. چون تمام تلاشتو کردی.. میفهمم.......... دوسش داری.. گیر کردی.. اما همه میگن واسه زندگیت عقلتو داور کن.. برات آرزوی موفقیت دارم..

sarah89

عضو جدید
ببخشیداا ولی نمیشه برا آدمای این دوره زمونه،زندگی رو هزینه ریسک کرد!!!!!!!
فراموشی نعمتی است بزرگ!

arashlolos

عضو جدید
طبق نوشته هاي اين دختر اگه روان شناسي بخواد اظهار نظر كنه احتمال زياد راه حل رو تو جدا شدن ميدونه.

بالا