چگونه به ایرانی بودن خود افتخار کنیم!!!!؟

maral22

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفاً ابتدا نامه‌اي را كه در زير با عنوان «چرا بايد به ايران افتخار كنيم» آمده است مطالعه كنيد و سپس به پاسخ آن (در پايين نامه) نظري بياندازيد:

چرا بايد به ايران افتخار كنيم ؟

آيا ميدانيد : اولين مردماني كه سيستم اگو يا فاضلاب را جهتتخليه آب شهري به بيرون از شهر اختراع كرد ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه اسب را به جهان هديه كردند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه حيوانات خانگي را تربيت كردند و جهت بهره مندي از آنان استفادهكردند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه مس را كشف كردندايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه آتش را در جهان كشف كردندايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه ذوب فلزات را آغاز كردندايرانيان بودند در شهر سيلك در اطراف كاشان .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كهكشاورزي را جهت كاشت و برداشت كشف كردند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولينمردماني كه كشتي يا زورق را ساختند ايرانيان بودند به فرمان يكي از پادشاهان زنايراني.
آيا ميدانيد : اولين ارتش سواره نظام در دنيا توسط سام ايراني اختراعشد با 115 سرباز .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه حروف الفبا را ساختند در 7000 سال پيش در جنوب ايران ، ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كهبه كرويت زمين پي بردند ايرانيان بودند .
آيا ميدانيد : اولين مردماني كه قارهآمريكا را كشف كردند ايراينان بودند و كريستف كلب و واسكودوگاما بر اثر خواندنكتابهاي ايراني كه در كتابخانه واتيكان بوده به فكر قاره پيمايي افتادند .
آياميدانيد : كلمه شاهراه از راهي كه كورش کبير بين سارد پايتخت كارون و پاسارگاداحداث كرد گرفته شده است .
آيا ميدانيد : اولين هنرستان فني و حرفه اي در ايرانتوسط كورش كبير در شوش جهت تعليم فن و هنر ساخته شد .
آيا ميدانيد : ديوار چينبا بهره گيري از ديواري كه كورش در شمال ايران در سال 544 قبل از ميلاد برايجلوگيري از تهاجم اقوام شمالي ساخت ، ساخته شد .
آيا ميدانيد : داريوش كبير طرحتعلميات عمومي و سوادآموزي را اجباري و به صورت كاملا رايگان بنيان گذاشت كه بهموجب آن همه مردم مي بايست خواندن و نوشتن بدانند كه به همين مناسبت خط آرامي يافنيقي را جايگزين خط ميخي كرد كه بعدها خط پهلوي نام گرفت . ( داريوش به حق متعلقبه زمان خود نبود و 2000 سال جلو تر از خود مي انديشيد . )
آيا ميدانيد : داريوش براي ساخت كاخ پرسپوليس كه نمايشگاه هنر آسيا بوده 25 هزار كارگر به صورت 10ساعت در تابستان و 8 ساعت در زمستان به كار گماشته بود و به هر استادكار هر 5 روزيكبار يك سكه طلا ( داريك ) مي داده و به هر خانواده از كارگران به غير از مزد آنهاروزانه 250 گرم گوشت همراه با روغن - كره - عسل و پنير ميداده است و هر 10 روزيكبار استراحت داشتند .
آيا ميدانيد : داريوش براي اولين بار در ايران وزارتراه - وزارت آب - سازمان املاك -سازمان اطلاعات - سازمان پست و تلگراف ( چاپارخانه ) را بنيان نهاد .
آيا ميدانيد : اولين راه شوسه و زير سازي شده در جهان توسطداريوش ساخته شد ...
ياد آنان گرامي . شايد ما ذره اي ميهن پرستي را از آنانبياموزيم.

maral22

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب، حالا پاسخ مرا در زير مطالعهفرماييد:

نمي‌دانم چه كسي اين‌ها را نوشته‌است ولي جاييك سري جمله بر همين وزن خالي است:
· اولين مردماني كه در دنيا حمام آفتاب گرفتند وانرژي خورشيدي را كشف كردند ايراني‌ها بودند.
· اولين مردماني كه در دنيا كتاب ورق زدندايراني‌ها بودند.
· اولين مردماني كه در دنيا متوجه شدند اگر كفپا را قلقلك بدهيم آدم خنده‌اش مي‌گيرد ايراني‌ها بودند.
· اولين مردماني كه در دنيا آب خنك نوشيدندايراني‌ها بودند.
· اولين مردماني كه در دنيا متوجه وجودراديواكتيويته شدند ايراني‌ها بودند.
· و قس عليهدا!
مي‌گويند به ملانصرالدين گفتند كه مركز زمينكجاست؟ يك چوب را گرفت و در زمين فرو كرد و گفت همين جا. اگر راست مي‌گوييد ثابتكنيد كه اينطور نيست! حال ادعاهاي اين نامه هم كه بعضي درست و بعضي غلط و بعضيبي‌اساس و بعضي افسانه و بعضي مسخره هستند همينطور هستند. نگارنده داغ كرده و ديگرهر چه دلش خواسته گفته! كم مانده بوده بگويد كه ما ايراني‌ها، همان خدا هستيم!
اشتباه نشود، من هم مي‌گويم كه بايد به ايرانيبودنمان افتخار كنيم. همانطوري كه هر بچه‌اي بايد به پدر مادر خود افتخار كند چونعليرغم همه ضعف‌ها و قوت‌ها پدر مادر وي هستند و مديون آنها است و قابل عوض شدننيستند. اما اي كاش مي‌توانستيم به ايراني بودن خودمان چنين افتخار كنيم:
· من به ايراني بودن خودم افتخار مي‌كنم چون ماايراني‌ها از همه ملل در راه ساختن خودم و كشورم و دنيا بيشتر تلاش مي‌كنيم و هرروز ساعت‌ها كار مفيد مي‌كنيم.
· من به ايراني بودن خودم افتخار مي‌كنم چون ماايراني‌ها از همه ملل بيشتر در راه توليد علم و فرهنگ تلاش مي‌كنيم.
· من به ايراني بودن خودم افتخار مي‌كنم چون ماايراني‌ها از همه ملل بيشتر اخلاق را در رابطه با خود، هم وطن، هم‌نوع و طبيعت،حيوانات و گياهان اطراف رعايت مي‌كنيم.
· من به ايراني بودن خودم افتخار مي‌كنم چون ماايراني‌ها كمترين ميزان فقر، كمترين ميزان بي‌سوادي، بيشترين ميزان توليد، كمترينميزان جرم و جنايت و كمترين ميزان اعتياد را داريم.
· و مانند آن.....
شايد ايران زماني تاريخ افتخارآميزي داشته وليتاريخ چهارصد سال گذشته را بررسي مي‌كنيم متوجه مي‌شويم ايران:
· يكي از منفعل‌ترين ملل بوده‌است كه در مقابلهر اتفاقي تسليم حوادث و خواست ديگران بوده است.
· از علم دنيا كه در اين مدت توليد شده استكمترين سهم را داشته ايم. ما يك صدم جمعيت دنيا را داريم اما حتي به اندازه يك درصدخودمان هم علم و فرهنگ و محصول توليد نكرده‌ايم. انتظار مي‌رود از هر هزار دانشمندو فرهيخته عالم حداقل ده تاي آنها (يك درصد) ايراني باشد كه حتي يكي هم ايرانينيست!
· از نظر ضريب هوشي در قسمت‌هاي پايين جدول قرارداريم (در يك مطالعه در بين صد كشور مورد بررسي از نظر متوسط ضريب هوشي ايران رتبههفتاد و هشتم را دارد!) البته با‌هوش نبودن گناهي نيست اما وقتي كه باهوش نباشي وبه فرض باهوش بودن فعاليت نكني آن گاه خيلي خطرناك است، مثل شاگرد مدرسه‌اي كه هوشمعمولي داشته باشد مي‌ماند كه با فرض نابغه بودن درس خواندنش را تعطيلكند!
· كمترين توليد ملي محصولات و خدمات راداشته‌ايم.
· در اكثر اتفاقات سرنوشت‌ساز متضرر شده‌ايم. (اين كه بعضي ايراني‌ها مي‌گويند كه ما ملت باهوشي هستيم من نمي‌دانم اين چگونه ملتباهوشي است كه هميشه سرش كلاه مي‌رود)
· نخبه‌ها و زحمتشكان خودمان را به راحتي تنهامي‌گذاريم و (به بهانه پاره‌اي اشتباه‌هاي آن‌ها) تلاش‌هايشان را فراموش مي‌كنيم واجازه مي‌دهيم تا در تنهايي نابود شوند. از اميركبير بگير تا برسي به قائم‌مقام ومدرس و حتي رضاشاه و مصدق و همين اخيراً هم رزمندگان جنگ عليه عراق.
· كمترين تلاش را در بهبود وضع خود مي‌كنيم وتمام چشممان به شانس، نفت و نخود (!) و منابع طبيعي است.
· در عدم رعايت اخلاق نسبت به همنوع، هموطن وطبيعت داريم كم‌كم ركورددار مي‌شويم.
· در اثر بي‌عرضگي، كم‌هوشي و كم‌كاري و تنبليخودمان هزار جور بلا سرمان مي‌آيد و همه را تقصير تقدير، بلاياي طبيعي، سرنوشت وصدام و اين رژيم و آن رژيم و انگليس و شوروي،‌ آمريكا و اروپا مي‌اندازيم.

maral22

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر ما ايراني‌ها به جاي:
· حرف‌هاي بي‌اساس و مسخره‌اي مانند ادعاي ثروتمند، باهوش، با فرهنگ، با استعداد بودن
· افتخار كردن به تاريخ مبهم و بسيار دورمان
· انداختن همه تقصيرها بر عهده تقدير و طبيعت و كشورهاي ديگر و رژيم‌هاي سياسي مختلف
· در انتظار شفاعت و تقدير و ... بودن
سعي مي‌كرديم از طريق:
· كار و تلاش و افزايش توليد
· افزايش علم و آگاهي
· همكاري و همياري با همكار، هموطن و همنوع
· رعايت اخلاق
وضعيت را بهبود ببخشيم، آنگاه احتياجي به نبش قبر تاريخ و ادعاهاي بعضاً خنده‌دار نداشتيم و به جاي اين حرف‌ها مي‌گفتيم:
ما به مدد تلاش در زمينه‌هايي از بهترين‌ها هستيم و در ساير زمينه‌ها نيز به زودي جزو بهترين خواهيم شد!
قرآن كريم: خداوند سرنوشت هيچ قومي را تغيير نمي‌ دهد مگر به توسط خود ايشان.

vida

عضو جدید
ای بابا اشکم در اومد هی یه اهی کشیدم ولی حرف زدن که فایده نداره هر کس باید به اندازه ی خودش تلاش کنه. وگرنه همینیه که هست. اگر منتظر بمونین تا یه ناجی بیاد تا حالا باید پیدا می شد. این تک تک ما هستیم که باید با تغییر در رفتار خودمون دیگران را متوجه این قضیه بکنیم

hamzeh.

عضو جدید
اگر ما ايراني‌ها به جاي:
· حرف‌هاي بي‌اساس و مسخره‌اي مانند ادعاي ثروتمند، باهوش، با فرهنگ، با استعداد بودن
· افتخار كردن به تاريخ مبهم و بسيار دورمان
· انداختن همه تقصيرها بر عهده تقدير و طبيعت و كشورهاي ديگر و رژيم‌هاي سياسي مختلف
· در انتظار شفاعت و تقدير و ... بودن
سعي مي‌كرديم از طريق:
· كار و تلاش و افزايش توليد
· افزايش علم و آگاهي
· همكاري و همياري با همكار، هموطن و همنوع
· رعايت اخلاق
وضعيت را بهبود ببخشيم، آنگاه احتياجي به نبش قبر تاريخ و ادعاهاي بعضاً خنده‌دار نداشتيم و به جاي اين حرف‌ها مي‌گفتيم:
ما به مدد تلاش در زمينه‌هايي از بهترين‌ها هستيم و در ساير زمينه‌ها نيز به زودي جزو بهترين خواهيم شد!
قرآن كريم: خداوند سرنوشت هيچ قومي را تغيير نمي‌ دهد مگر به توسط خود ايشان.
دوست عزیز سلام
تلاش کن تا بدست بیاری.
متعسفانه ما ایرانی ها تنبلیم واسه همینه که خودمون خودمونو کوچیک میشماریم.
همهجای دونیا همه چیزو با تلاش بدست اوورد ماهم سختی میکشیم اون دستا وردو استفاده میکنیم.

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز سلام
تلاش کن تا بدست بیاری.
همهجای دونیا همه چیزو با تلاش بدست اوورد ماهم سختی میکشیم اون دستا وردو استفاده میکنیم.
مهندس اینا چیه نوشتی اخه؟

بعدشم داشتم داشتم مهم نیست دارم دارم مهمه
الان ایران چی داره ؟؟؟؟آهان یادم نبود انرژِی هسته ای

mary.a.m.n

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس اینا چیه نوشتی اخه؟

بعدشم داشتم داشتم مهم نیست دارم دارم مهمه
الان ایران چی داره ؟؟؟؟آهان یادم نبود انرژِی هسته ای

ایس من جان شما سخت نگیر هول کرده
حرف دلمو زدی موافقم:w27:

maral22

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز سلام
تلاش کن تا بدست بیاری.
دوست عزیز این رو نمی تونی به همه تعمیم بدی!همه تنبل نیستن!!!!!!!!!!:razz:
و با این حال اگه این جور فکر می کنی پس بهتره تنبلی کنار بذارید و به فکر آبادی کشورمون باشیم هر کس در حد توانش!
من فکر می کنم یکی از دلایلی که ما چندان پیشرفت نکردیم در مقابل پیشرفت سایر کشورهامغرور شدن به پیشینمونه!;)

Behnam.H2009

عضو جدید
آخه یه چیزی که هست فقط حرف زدن و افسوس خوردن و نا امید شدن که فایده نداره . ویدا جان راست میگه . هر کدوم از ما باید به اندازه ی توانمون تلاش کنیم تا این ملت رو بیاد . وگرنه بابای گدای سر کوچمون هم مهندس بوده . حالا تا آخر عمرش هم اگه بشینه به باباش افتخار کنه هیچ چی عوض نمی شه . ما فقط نشستیم و میگیم خاک بر سر ما . مگه نه فکر می کنی تعدادمون کمه . مگه نه میگی مردم ایران تنبلن . خوب تو تلاشت رو بکن حداقل یه نفر دیگه رو درست کنی . اونم یکی دیگه رو و . . . . میشه ایران . سخته طول می کشه به عمر ما کفاف نمیده . ولی بالاخره آینده ی سرافراز به ما افتخار می کنه .

نرگس313

عضو جدید
ايراني هستيم ولي الان نمي تونيم به ايراني بودن خودمون افتخار كنيم! باعث سر افكندگي ميشه بعضي مواقع!:redface:
البته بهتره تلاش كنيم كه بتونيم بهش افتخار كنيم!:w11:
من با نظرت موافق نیستم.همه جای دنیا به ایرانی ها خیلی تحسین برانگیز تر از خود ایرانی ها نگاه می کنند شما تشریف ببرید یه تالار گفتمان خارجی بنویسید نظرتون در مورد ایرانی ها چیه؟
همان طور که اگه مشکلی وجود داشته باشه با تنبلی حل نمیشه با تلقین های منفی مشکل بدتر هم میشه
به جای این کمی حس خود باوری رو تو خودمون زنده کنیم و قدر نعمت هایی رو که داریم بدونیم

pme

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با نظرت موافق نیستم.همه جای دنیا به ایرانی ها خیلی تحسین برانگیز تر از خود ایرانی ها نگاه می کنند شما تشریف ببرید یه تالار گفتمان خارجی بنویسید نظرتون در مورد ایرانی ها چیه؟
همان طور که اگه مشکلی وجود داشته باشه با تنبلی حل نمیشه با تلقین های منفی مشکل بدتر هم میشه
به جای این کمی حس خود باوری رو تو خودمون زنده کنیم و قدر نعمت هایی رو که داریم بدونیم
عزيز من خيلي از ايرانيا جاي پيشرفت تو ايران ندارن منظور من اين بود! وگرنه چه نيازي بود كه پيشرفت رو تو كشوراي ديگه ببينيم و به اونا پناه ببريم! واسه آبادي اونا تلاش كنيم! مشكل ما اينه كه بهمون بها داده نميشه! حس خود باوريه ما خيلي زياده چون تونستيم با اين همه مشكلاتي كه سر راهمون وجود داره بازم تو اين كشور پيشرفت كنيم! :w11:

Behnam.H2009

عضو جدید
حرف شما متین . ما ایرانی ها یه چیزایی داریم که افتخار نکردن بهشون بزرگ ترین اشتباهه . اما اینم می دونیم که ضعف هایی هست . ضعف هایی که باعث میشه به کمال واقعی دست پیدا نکنیم . این رو از طرف من قبول کنید که هوش ایرانی رو هیچ جا نداریم . اما این هوش وقتی نمایانه که اولاً پرورش پیدا کنه . دوماً در خدمت خود ایران استفاده بشه . وگرنه نمی تونیم بگیم ما باهوشیم و استعداد های زیادی داریم . البته باز هم میگم حرف شما درسته که نباید تلقین منفی داشته باشیم . ولی از یه سری واقعیت ها هم نمی شه فرار کرد که خوب با سر افکندگی هم حل نمی شن . همت می خواد .

maral22

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله درسته. ولی لان چی؟
ما باید وضعیت حال رو درست کنیم وگرنه از گذشته حرف زدن فایده‌ای نداره. باید از گذشته درس گرفت.
درسته!منم حرفم همینه!گذشته،گذشته!!!!!!!!!فقط باید ازش درس گرفت!
به فکر الان کشورمون باشیم!
دوستان فقط ماییم که این کشور رو میتونیم آباد کنیم!هشیار باشیم و پر تلاش!!!!!:gol:

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاسخ به عزیزان

پاسخ به عزیزان

[FONT=&quot]نرگس313 دوست عزیز ممنون از پاسختون[/FONT]

[FONT=&quot]با عرض سلام به دوستان عزیز [/FONT]

:gol:
[FONT=&quot]نیاز بود که اینجا هم به نکانی اشاره کنم[/FONT]

....
[FONT=&quot]ایران چی شده ! ... خراب شده ! ... ویران شده ! ... هرکسی که همچین ادعایی کرده لطف کنه سندی و مدرکی واسه اثباتش ارائه بده ........ منتظرم ...[/FONT]

[FONT=&quot]در ضمن دوستان عزیز برگرید به اصالت خودتون توی هر طایفه و قوم و هرجای ایران که هستید[/FONT][FONT=&quot] .... به گذشته ایران فکر کنید ... تاریخ ایران ... واقعا این مایه شرمساری و تاسفه که ما ، بچه ها [/FONT][FONT=&quot]و فرزندان ایران اینجوری در مورد کشورمون قضاوت کنیم ... بجای اینکه جلوی[/FONT][FONT=&quot] دیگران(دیگر مردم دنیا) سر بالا بگیریم و با تمام وجود به ایرانی بودنمون [/FONT][FONT=&quot]افتخار کنیم اینجور اسم عزیز کشورمون رو لکه دار میکنیم[/FONT] ...

[FONT=&quot]من بچه خوزستانم ... شاید اون موقع که خیلی از شما بدنیا نیومده بودید[/FONT] ... [FONT=&quot]یعنی اوایل انقلاب و جنگ تحمیلی ... من چند سالی سن داشتم ... با اینکه سن سال م کم[/FONT][FONT=&quot]بود ولی خوب بیاد میارم اون روزها رو ... وقتی مدام و هر لحظه در وحشت فرو[/FONT][FONT=&quot]ریختن بمبی از آسمان بودیم ... وقتی 4 نفر خانوده همسایه زیز آوار موندن[/FONT].... [FONT=&quot]وقتی شب ها توی بیابانهای اطراف شهر میموندیم چون شایعه حمله هوایی[/FONT][FONT=&quot]بود .... وقتی فهیمدم پدر بزرگیم براثر ترکش خمپاره شهید شد .... وقتی[/FONT][FONT=&quot]عموم با اینکه سن کمی داشت به جبهه رفت و دیگه برنگشت .... وقتی توی محلمون 7[/FONT][FONT=&quot]نفر اونهم 7 جوون شهید شدن ... دو تا برادر ... چهارتا رفیق صمیمی و[/FONT]...
[FONT=&quot]این چیزها از یاد یه بچه کوچیک هرگز پاک نشد ... واسه این ایرانی که[/FONT][FONT=&quot]اینجور داره بی اهمیت میشه ... اینجور داره کوچیک میشه و بازیچه دست جیره[/FONT][FONT=&quot]خواران اجنوی پرست میشه[/FONT] ....
[FONT=&quot]این کشور و سرزمین توی هر نقطه و جای جای اون خون فرزندش ریخته شده[/FONT] ...
[FONT=&quot]منم دلم از خیلی چیزهایی که داره توی کشورم اتفاق میوفته پره ... منم غصه خیلی چیزها رو میخورم[/FONT] ...
[FONT=&quot]ولی غرور ایرانی بودنمو هرگز و به هیچ دلیلی نمیشکنم[/FONT] ...

[FONT=&quot]یادمون نره اگر سوادی کسب کردیم ... چیزی یاد گرفتیم و علمی اندوختیم واسه[/FONT][FONT=&quot]پیشرفت کشورمون ایران باشه و واسه خدمت به هم وطن هامون .... ای کاش نیت هامون الهی باشه و ........اخلاص[/FONT] ...

[FONT=&quot]امیدوارم کسی از حرفهام ناراحت نشه ... قصد بی اهمیت کردن کسی و سخنش رو نداشتم[/FONT] ... :gol:

[FONT=&quot]به امید سربلندی ایران و ایرانی[/FONT]

maral22

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزيز من خيلي از ايرانيا جاي پيشرفت تو ايران ندارن منظور من اين بود! وگرنه چه نيازي بود كه پيشرفت رو تو كشوراي ديگه ببينيم و به اونا پناه ببريم! واسه آبادي اونا تلاش كنيم! مشكل ما اينه كه بهمون بها داده نميشه! حس خود باوريه ما خيلي زياده چون تونستيم با اين همه مشكلاتي كه سر راهمون وجود داره بازم تو اين كشور پيشرفت كنيم! :w11:
جای پیشرفت در همه جا و همه مکانی هست!فقط ممکنه گاهی به دست آوردنش سخت تر باشه!و طبق گفته ی خودتون با خود باوریه ی زیادمون تا به حال تونستیم!پس غیر ممکن نیست!!!!!!!!!!فقط از الان به بعد تلاش بیشتری رو می طلبه!!!!!!!!

maral22

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]نرگس313 دوست عزیز ممنون از پاسختون[/FONT]

[FONT=&quot]با عرض سلام به دوستان عزیز [/FONT]

:gol:
[FONT=&quot]نیاز بود که اینجا هم به نکانی اشاره کنم[/FONT]

....
[FONT=&quot]ایران چی شده ! ... خراب شده ! ... ویران شده ! ... هرکسی که همچین ادعایی کرده لطف کنه سندی و مدرکی واسه اثباتش ارائه بده ........ منتظرم ...[/FONT]

[FONT=&quot]در ضمن دوستان عزیز برگرید به اصالت خودتون توی هر طایفه و قوم و هرجای ایران که هستید[/FONT][FONT=&quot] .... به گذشته ایران فکر کنید ... تاریخ ایران ... واقعا این مایه شرمساری و تاسفه که ما ، بچه ها [/FONT][FONT=&quot]و فرزندان ایران اینجوری در مورد کشورمون قضاوت کنیم ... بجای اینکه جلوی[/FONT][FONT=&quot] دیگران(دیگر مردم دنیا) سر بالا بگیریم و با تمام وجود به ایرانی بودنمون [/FONT][FONT=&quot]افتخار کنیم اینجور اسم عزیز کشورمون رو لکه دار میکنیم[/FONT] ...

[FONT=&quot]من بچه خوزستانم ... شاید اون موقع که خیلی از شما بدنیا نیومده بودید[/FONT] ... [FONT=&quot]یعنی اوایل انقلاب و جنگ تحمیلی ... من چند سالی سن داشتم ... با اینکه سن سال م کم[/FONT][FONT=&quot]بود ولی خوب بیاد میارم اون روزها رو ... وقتی مدام و هر لحظه در وحشت فرو[/FONT][FONT=&quot]ریختن بمبی از آسمان بودیم ... وقتی 4 نفر خانوده همسایه زیز آوار موندن[/FONT].... [FONT=&quot]وقتی شب ها توی بیابانهای اطراف شهر میموندیم چون شایعه حمله هوایی[/FONT][FONT=&quot]بود .... وقتی فهیمدم پدر بزرگیم براثر ترکش خمپاره شهید شد .... وقتی[/FONT][FONT=&quot]عموم با اینکه سن کمی داشت به جبهه رفت و دیگه برنگشت .... وقتی توی محلمون 7[/FONT][FONT=&quot]نفر اونهم 7 جوون شهید شدن ... دو تا برادر ... چهارتا رفیق صمیمی و[/FONT]...
[FONT=&quot]این چیزها از یاد یه بچه کوچیک هرگز پاک نشد ... واسه این ایرانی که[/FONT][FONT=&quot]اینجور داره بی اهمیت میشه ... اینجور داره کوچیک میشه و بازیچه دست جیره[/FONT][FONT=&quot]خواران اجنوی پرست میشه[/FONT] ....
[FONT=&quot]این کشور و سرزمین توی هر نقطه و جای جای اون خون فرزندش ریخته شده[/FONT] ...
[FONT=&quot]منم دلم از خیلی چیزهایی که داره توی کشورم اتفاق میوفته پره ... منم غصه خیلی چیزها رو میخورم[/FONT] ...
[FONT=&quot]ولی غرور ایرانی بودنمو هرگز و به هیچ دلیلی نمیشکنم[/FONT] ...

[FONT=&quot]یادمون نره اگر سوادی کسب کردیم ... چیزی یاد گرفتیم و علمی اندوختیم واسه[/FONT][FONT=&quot]پیشرفت کشورمون ایران باشه و واسه خدمت به هم وطن هامون .... ای کاش نیت هامون الهی باشه و ........اخلاص[/FONT] ...

[FONT=&quot]امیدوارم کسی از حرفهام ناراحت نشه ... قصد بی اهمیت کردن کسی و سخنش رو نداشتم[/FONT] ... :gol:

[FONT=&quot]به امید سربلندی ایران و ایرانی[/FONT]
ممنون عزیزم از حس زیبا و پاسخ زیبات!:gol:

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
افتخار به شهدا

افتخار به شهدا

[FONT=&quot]سال 1380 ... یعنی موقعی که در حین گذران خدمت سربازیم بودم ... از طرف[/FONT][FONT=&quot] محل خدمتم به همراه تعدادی زیادی از سربازهای دیگه (درجه داران) برای[/FONT][FONT=&quot] تحویل گرفتن 91 پیکر پاک و مقدس شهدا به مرز ایران و عراق (بصره )منتقل شدیم[/FONT] ...
[FONT=&quot]قرار بود طی یه مراسم تشریفاتی 91 پیکر شهدای ایرانی با 62 پشکر شهدای عراقی معاوضه بشون[/FONT] ...
[FONT=&quot]اونجا بود که بغض غرور توی وجود هممون جمع شد ... افسران و سربازان عراقی[/FONT][FONT=&quot] با یک مراسم بسیار با شکوه از شهدای ما تجلیل کردن و دیدن این صحنه اون[/FONT][FONT=&quot]موقع واسم تعجب آور بود[/FONT] ...
[FONT=&quot]وقتی از سوی فرماندهی اجازه داده شد که ما سربازان قدم رو با ریتم موزیک[/FONT][FONT=&quot] گروه موزیک پادگان وارد خاک عراق بشیم و شهدا را تحویل بگیریم ... وقتی [/FONT][FONT=&quot]سنگینی تابوتی که پیکیر سرباز کشورم ...شهید و کسی که جانش رو[/FONT] [FONT=&quot] فدای مردم[/FONT][FONT=&quot] کشورش و مردمش کرده بود رو روی شونه هام حس کردم ... اون موقع بود که با[/FONT][FONT=&quot]تمام وجود از خدا ممنون اوت لحظه شدم که بهم همچین افتخاری داد[/FONT] ...
[FONT=&quot]بچه ها اگر ادامه دهنده راه و طریقت کسانی که عمرشون و جونشون و هستیشون [/FONT][FONT=&quot]رو در راه سربلندی ایران دادن............ باشیم ..............اونوقته که هر کارمون پر از افتخار میشه[/FONT] ...

آخرین ویرایش:

Behnam.H2009

عضو جدید
[FONT=&quot]سال 1380 ... یعنی موقعی که در حین گذران خدمت سربازیم بودم ... از طرف[/FONT][FONT=&quot] محل خدمتم به همراه تعدادی زیادی از سربازهای دیگه (درجه داران) برای[/FONT][FONT=&quot] تحویل گرفتن 91 پیکر پاک و مقدس شهدا به مرز ایران و عراق (بصره )منتقل شدیم[/FONT] ...
[FONT=&quot]قرار بود طی یه مراسم تشریفاتی 91 پیکر شهدای ایرانی با 62 پشکر شهدای عراقی معاوضه بشون[/FONT] ...
[FONT=&quot]اونجا بود که بغض غرور توی وجود هممون جمع شد ... افسران و سربازان عراقی[/FONT][FONT=&quot] با یک مراسم بسیار با شکوه از شهدای ما تجلیل کردن و دیدن این صحنه اون[/FONT][FONT=&quot]موقع واسم تعجب آور بود[/FONT] ...
[FONT=&quot]وقتی از سوی فرماندهی اجازه داده شد که ما سربازان قدم رو با ریتم موزیک[/FONT][FONT=&quot] گروه موزیک پادگان وارد خاک عراق بشیم و شهدا را تحویل بگیریم ... وقتی [/FONT][FONT=&quot]سنگینی تابوتی که پیکیر سرباز کشورم ...شهید و کسی که جانش رو[/FONT] [FONT=&quot] فدای مردم[/FONT][FONT=&quot] کشورش و مردمش کرده بود رو روی شونه هام حس کردم ... اون موقع بود که با[/FONT][FONT=&quot]تمام وجود از خدا ممنون اوت لحظه شدم که بهم همچین افتخاری داد[/FONT] ...
[FONT=&quot]بچه ها اگر ادامه دهنده راه و طریقت کسانی که عمرشون و جونشون و هستیشون [/FONT][FONT=&quot]رو در راه سربلندی ایران دادن............ باشیم ..............اونوقته که هر کارمون پر از افتخار میشه[/FONT] ...
خدا بگم چی کارت کنه . اشکم رو در آوردی . یاد اون روزی افتادم که با یه گروه از بچه های دانشگاه برای بازدید از فکه و چزابه فرستاده شدیم . منم اونجا بود که برای اولین بار به وطنم به مردمم و به جادوی ایرانی بودنم شک کردم . وقتی که می دیدم مردم از هر قوم و از هر طبقه ی اجتماعی و با هر سر و قیافه ای کفشاشون رو در میاوردن و پا برهنه راه میرفتن . چون می گفتن شن های اونجا با گوشت و خون شهدا آمیخته شده و حرمت داره . گریه اونا گریه ی من رو هم در میاورد . انگار زیاد احساساتی شدم . ببخشید :redface:

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشکر...............................و ................... اشک

تشکر...............................و ................... اشک

خدا بگم چی کارت کنه . اشکم رو در آوردی . یاد اون روزی افتادم که با یه گروه از بچه های دانشگاه برای بازدید از فکه و چزابه فرستاده شدیم . منم اونجا بود که برای اولین بار به وطنم به مردمم و به جادوی ایرانی بودنم شک کردم . وقتی که می دیدم مردم از هر قوم و از هر طبقه ی اجتماعی و با هر سر و قیافه ای کفشاشون رو در میاوردن و پا برهنه راه میرفتن . چون می گفتن شن های اونجا با گوشت و خون شهدا آمیخته شده و حرمت داره . گریه اونا گریه ی من رو هم در میاورد . انگار زیاد احساساتی شدم . ببخشید :redface:

سلام دوست خوبم :gol:
قدر این اشکها رو همیشه باید بدونیم .... چون خیلی معنی درونش نهفته شده ........

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما ما میتونیم بدستشون بیاریم
همون چیزی که اونا رفتن شهید شدن با اون
همون اصول رو زنده کنیم
همه چی به دستای خومون تغییر میکنه

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دیشب که داشتم bbc رو تماشا میکردم ....داشت تصاویری از افغانستان نشون میداد.....

وضعیت ایران را دیدم...... بلند گفتم....... کاش من افغانی بودم.

من ایران رو دوست دارم ولی از ایرانی بودنم ....

m.eslami.farsani

عضو جدید
دوباره میسازمت وطن اگر چه با خشت جان خویش
ستون به سقف تو می زنم اگرچه با استخوان خویش

من یه ایرانیم و واسه آبادی وطن تا پای جونم ایستادم .شوخی نیست ولی غیر ممکن هم نیست.....:victory:

بالا