تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار مكانيكال دسكتاپ Mechanical Desktop

amir farzin

عضو جدید
وقتی می خوام دانلود کنم وارد یه صفحه میشه که میگه دسترسی به این سیت ممنوعه!!!!!!

Saeid1212

عضو جدید
همه چیز در مورد Mechanical Desktop

همه چیز در مورد Mechanical Desktop

با سلام به مهندسین عزیز:gol:

تصمیم داریم تمام مباحث مربوط به نرم افزار طراحی Mechanical Desktop از آموزش گرفته تا رفع مشکل و تبادل اطلاعات رو در این تاپیک مطرح کنیم.

با تشکر از همکاری شما دوستان;)

ثانی‌۱۱۰

عضو جدید
Zip File Password

Zip File Password

رمز فایل زیپ چیه؟
.
.
.
راستی چه جمله زیبایی ... مکانیک بهشت ریاضیات است زیرا در اینجاست که به زیبایی های ریاضیات پی می بریم .
.
.
.
.
:gol:<<اگر روزي عقل را بخرند و بفروشند ما همه به خيال اينکه زيادي داريم فروشنده خواهيم بود>>:gol:

آخرین ویرایش:

نوروزنیا

عضو جدید
درخواست

درخواست

سلام مهندس
خبی؟
آقا این آموزش مکانیکالی که گذاشتی دانلود نمیشه
اگر یه لطفی کنی دو باره آپلود کنی که بتونیم دانلود کنیم خیلی ممنون میشم
منم چیزایی دارم که به کارت بیاد جبران میکنم
http://safauni.persianblog.ir

reza.hasanzad

عضو جدید
با سلان خدمت دوستان عزیز
می خواستم بدونم هنوز هم هز نرم افزار مکانیکال استفاده میشه؟ چون شنیدم شرکت اتودسک تولید اون رو متوقف کرده و شیفت کرده به سمت اینونتور.

48055

عضو جدید
با سلان خدمت دوستان عزیز
می خواستم بدونم هنوز هم هز نرم افزار مکانیکال استفاده میشه؟ چون شنیدم شرکت اتودسک تولید اون رو متوقف کرده و شیفت کرده به سمت اینونتور.
استفاده ميشه و 2012 اون هم موجوده .

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
با سلان خدمت دوستان عزیز

درست است. از سال 2009 به بعد این برنامه تغییری نکرده است و مبنا بر جایگزینی آن توسط Inventor بوده است.
مرجع: سایت رسمی autodesk
http://forums.autodesk.com/t5/Autod...anical-Desktop-2010-and-2011-MDT/td-p/2678307

CADeng64

عضو جدید
ورژن 2012 مربوط به Autocad Mechanical میشه که با Mechanical Desktop متفاوته.

beep2000

عضو
اسمبل کردن در مکانیکال

اسمبل کردن در مکانیکال

چطوری میشه دو تا قطعه رو که جدا جدا طراحی شدن(توی مکانیکال)، آورد توی یه محط و اسمبل کرد.
مثلا توی سالید، خیلی راحت میری توی محیط assemble و از اونجا راحت این کار رو میکنی اما توی مکانیکال چطوره؟؟

Cyberlife

عضو جدید
لطفاً در مورد انتقال قطعات طراحی شده از Mechanical Desktop به Catia V5 راهنمایی کنید.

با تشکر

a.tahoori

عضو جدید
سلام
می خواستم بدونم کسی کار کرده با این نرم افزار؟ من یه سوال داشتم...
شنیدم توی این نرم افزار ماژول جدا برای طراحی تسمه هستش و کار کردن با هاش خیلی راحته؟؟
درسته؟؟ اگه می شه توضیح بدید؟!؟؟؟

UnDocumented

عضو جدید

The file of the above link no longer exists. This could be for several reasons:
  • The uploader deleted the file.
  • The file contained illegal contents and was deleted from our servers by our abuse-team.
  • The link is incorrect.
  • The server is busy and can not process the request.

پارسا سرلک

عضو جدید
سلام دوست عزیز.
برای اینکه بتونی از مکانیکال فایل سه بعدی به نرم افزار دیگه ای انتقال بدی باید از اون فایل یه export با پسوند step یا igs بگیری که می تونی از مسیر زیر به اون دسترسی داشته باشی.
file >export توی پنجره باز شده اول مسیر جایی که می خوای فایلت ذخیره بشه انتخاب کن بعد پسوند مورد نظرت انتخاب کن. موفق باشید.

Howard Hughes

عضو جدید
سلام.
این نرم افزار آینده خوبی داره؟یعنی تو صنعت ازش استفاده میشه؟

Farzin17273

عضو جدید
بسته شدن خود بخود مکانیکال 2009

بسته شدن خود بخود مکانیکال 2009

سلام دوستان
من روی دو سیستم مکانیکال دسکتاپ 2009 نصب کردم. ویندوز 7 و آنتی ویروس نود32 است. توی فایروال در بخش outbound مکانیکال را بلاک کردم. این دو سیستم به همراه چند سیستم دیگر بصورت Workgroup به هم وصلند.
بعد از چند ساعت که با مکانیکال کار کردیم ناگهان بسته شد. دوباره اجرا کردیم ولی بعد از چند دقیقه بسته شد و این روند ادامه دارد.
راه حلی دارین؟
باتشکر

reza.hasanzad

عضو جدید
سلام.
این نرم افزار آینده خوبی داره؟یعنی تو صنعت ازش استفاده میشه؟
تا چند سال پیش زیاد استفاده می شد. الان خیلی کمتر شده. تا یکی دو سال دیگه احتمالاً کاملاً منسوخ خواهد شد. نرم افزار جایگزین: autodesk inventor

mgg_mgg

عضو جدید
من یک مشکل در مکانیکال دسکتاب دارم
بعضی از گذینه ها در تولبارها حذف شده و جاش علامت سوال آمده
البته من از تمام *.CUI ها کپی داشتم و جایگذین کردم ولی نشد یک سری از کذینه ها که مربوط به Sourse -- acad میباشد را نمیاره
untitled.jpg
البته توسط سی دی نصب برنامه را رینستال کردم ولی درست نشد

در زمن پاک کردن کامل برنامه و دوباره نصب کردنشو میخوام بزارم برای راه آخر
اگه راه حلی به جز نصب دویاره برنامه دارید راهنمایی کنید

pedrami

عضو جدید
سلام دوستان

می تونید لطفا کمکم کنید؟؟؟

من نیاز به رسم هندسه لوله های مارپیچ در نرم افزار گمبیت دارم. اما اصلا نمی تونم رسمش کنم.

هر کدوم از دوستان که بلده ، لطف کنه هندسه شکل رو برام رسم کنه واقعا کمک بزرگی بهم میکنه.

اینم یه عکس از شکل ما

http://upload.tehran98.com/img1/0lpw871ohy3gyo8n2p.png

اگه به نظرتون با گمبیت نمیشه رسم کرد ، با هر نرم افزار دیگه (Mechaniclal Desktop,....) که فکر می کنید میشه رسم کرد این کار رو بی زحمت برای من انجام بدین و فایلش رو برای اجرا در گمبیت برای من ارسال کنید

این لطف رو اگه در حق من بکنید واقعا ممنونتون میشم

mehd0551

عضو جدید
لطفاً در مورد انتقال قطعات طراحی شده از Mechanical Desktop به Catia V5 راهنمایی کنید.با تشکر
مستقیم راهی نداره اما با کمک سالید من انجام دادم اول با پسوندdxf از تو سالید بازش کن بعد با ÷سوند stp ذخیرش کن تا بتونی با کتیا بازش کنی برا باز کردن قطعه هم باید از تو نرم افزار گزینه اوپن ویت را انتخاب کنی نه اینکه بری رو قطعه و کلیک راست کنی و بعد اوپن با سالید کنی این جوری باز نمیشه.

mehd0551

عضو جدید
آموزش مکانیکال

آموزش مکانیکال

سلام کسی آموزش مکانیکال به صورت pdf داره لطف کنه بزاره برا استفاده ممنون میشم.