مشکل من با تغییر ساعت!

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
خبرآنلاین: سه، چهار روز است که دچار یک مشکل اساسی فلسفی شده‌ام. 31 شهریور ساعت 12 شب گفتند ساعت‌هایتان را یک ساعت عقب بکشید. من هم مثل همه مردم این کار را کردم. یعنی ساعت 12 شب 31 شهریور شد ساعت 11 تا یک ساعت بگذرد و دوباره 12 شب از راه برسد. با این حساب 24 ساعت سی و یکم شهریور ماه هم شده 25 ساعت. خوشحال بودم. یک ساعت از فردا کم می‌شد. یعنی چون از این طرف اضافه شده بود، پس اول مهر باید می‌شد 23 ساعت، اما در کمال تعجب دیدم اول مهر هم 24 ساعت بود. با این حساب:

1- این یک ساعت از عمر ما چه می‌شود؟

2- این یک ساعت اضافی از کجا آمد و به کجا رفت؟

3- اگر می‌شود همین‌طور هر شب یک ساعت ساعت‌هایمان را عقب بکشیم و به عمرمان اضافه کنیم.

4- چه کسی پاسخگوی آن یک ساعت اضافه زندگی ماست؟ دولت یا مجلس؟

5- اگر یک کسی متولد اول مهر باشد، روز و ساعت تولدش کی می‌شود؟

6- با این حساب خدای نکرده اختلالی در برنامه‌ریزی به وجود نیاید؟ همین چند وقت پیش رئیس‌جمهور اعلام کرد که برای ثانیه به ثانیه کشور در سه سال آینده برنامه‌ریزی کرده. با این وضع تکلیف 3600 ثانیه برنامه‌ریزی‌ای که دولت برای آن یک ساعت کرده بود، چه می‌شود؟

7- همین کارها را می‌کنند که سنگ می‌اندازند جلوی پای دولت دیگر.

Savant

کاربر بیش فعال
والله ملتو سرگردان کردن خدا سرگردانشون کنه . اول بهار که میشه باید هی از لفظ جدید و قدیم برای این ساعت استفاده کنی . ما که دست بهش نمیزنیم.

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
زمان شاه همین آخوندا مرتب مسخره میکردن که شاه هر وقت ساعتش خواب میمونه میگه بکشید عقب هر وقت جلو میفته میگه بکشید جلو.

بعد که خودشون اومدن سر کار فهمیدن بابا یه حساب و کتابی داشته و دلایلی که یکیش بهینه سازی مصرف انرژی هست.

بعدها یه نفر پیدا شد گفت نمیخواد تغییر بدید و هیچ تاثیری نداره. دوباره رفت نشست خونشون فکر کرد دید نه همچین بی تاثیرم نبوده. کلا مملکت روی سعی و خطا میچرخه و بدیهیات رو هم اینا دوست دارن یه انگولکی بکنن.

ricardo

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زمان شاه همین آخوندا مرتب مسخره میکردن که شاه هر وقت ساعتش خواب میمونه میگه بکشید عقب هر وقت جلو میفته میگه بکشید جلو.

بعد که خودشون اومدن سر کار فهمیدن بابا یه حساب و کتابی داشته و دلایلی که یکیش بهینه سازی مصرف انرژی هست.

بعدها یه نفر پیدا شد گفت نمیخواد تغییر بدید و هیچ تاثیری نداره. دوباره رفت نشست خونشون فکر کرد دید نه همچین بی تاثیرم نبوده. کلا مملکت روی سعی و خطا میچرخه و بدیهیات رو هم اینا دوست دارن یه انگولکی بکنن.

خوب اومدی عمو .....

reyhoon

عضو جدید
حالا مگه مهمه؟؟؟؟:huh:
این همه بیکارو الافیم اینم روش!!!!
این همه کارامون توو هم میپیچه اینم رووش!!
این همه سرکار گذاشتنمون توو این سالها اینم رووش......

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز

کلا سنتی که درست باشه بالاخره باقی می مونه.

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
خبرآنلاین: سه، چهار روز است که دچار یک مشکل اساسی فلسفی شده‌ام. 31 شهریور ساعت 12 شب گفتند ساعت‌هایتان را یک ساعت عقب بکشید. من هم مثل همه مردم این کار را کردم. یعنی ساعت 12 شب 31 شهریور شد ساعت 11 تا یک ساعت بگذرد و دوباره 12 شب از راه برسد. با این حساب 24 ساعت سی و یکم شهریور ماه هم شده 25 ساعت. خوشحال بودم. یک ساعت از فردا کم می‌شد. یعنی چون از این طرف اضافه شده بود، پس اول مهر باید می‌شد 23 ساعت، اما در کمال تعجب دیدم اول مهر هم 24 ساعت بود. با این حساب:

1- این یک ساعت از عمر ما چه می‌شود؟

2- این یک ساعت اضافی از کجا آمد و به کجا رفت؟

3- اگر می‌شود همین‌طور هر شب یک ساعت ساعت‌هایمان را عقب بکشیم و به عمرمان اضافه کنیم.

4- چه کسی پاسخگوی آن یک ساعت اضافه زندگی ماست؟ دولت یا مجلس؟

5- اگر یک کسی متولد اول مهر باشد، روز و ساعت تولدش کی می‌شود؟

6- با این حساب خدای نکرده اختلالی در برنامه‌ریزی به وجود نیاید؟ همین چند وقت پیش رئیس‌جمهور اعلام کرد که برای ثانیه به ثانیه کشور در سه سال آینده برنامه‌ریزی کرده. با این وضع تکلیف 3600 ثانیه برنامه‌ریزی‌ای که دولت برای آن یک ساعت کرده بود، چه می‌شود؟

7- همین کارها را می‌کنند که سنگ می‌اندازند جلوی پای دولت دیگر.

اون آق نفهمید که اون یه ساعت رو 31 شهریور مونده نه 1 مهر
;):surprised: