یه سوال ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدا تو قران گفته من از رگ گردن به شما نزدیکترم و صد در صد قبول دارم;)
همیشه و همه جا ناظر اعمال و رفتارتونم اینم قبول دارم;)
پیامبرا و امامان هم در احادیث مختلف فرمودند که خدا حتی یک لحظه هم بنده اش و رو رها نمیکند پس این هم قابل قبوله
پس ما با توجه به این موضوعات و قبول داشتن این احادیث و گفته ها و... میدونیم که خدا همه جا و در همه حال با ماست
موقع خواب
بیداری
درس
عیش و نوش
گناه
عبادت
دستشویی:surprised:
و.....
حالا یه سوال برای من نوعی پیش میاد
آیا خدایی که همیشه با من هستش مث مثال بالا با خدایی که میخوام نماز بخونم فرق داره ؟:surprised:
خب جوابش صد در صد خیر :redface:
چرا یه خانوم وقتی تو تنهایی وقتی خودش هستش و خدای خودش و هیچ موجود جنبنده ای هم در اتاق یا خونش نیس باید موقع نمازخودش و از خدا بپوشونه؟:razz:
آیا خدا تو دسشویی با ما نیس یا تو حموم ؟مگه اونجا ما رو لخت نمیبینه؟
مگه ما رو نیافریده چرا باید ازش خودمون و بپوشونیم؟
لطفا بدون توهین و بدون قرار دادن احادیث و ... جواب من و منطقی بدید:w12:
با تشکر:redface::redface:

آخرین ویرایش:

mammad_1313

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا یه خانوم وقتی تو تنهایی وقتی خوش هستش و خدای خودش و هیچ موجود جنبنده ای هم در اتاق یا خونش نیس باید خودش و از خدا بپوشونه؟
اولین باره اینو میشنوم، کی گفته؟

ALviin

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم
خدا مارو واسه خودش میخواد...
دوست نداره نامرحم...!مارو ببینه...
دوست داره مال خودش باشیم
همین...
اما

sogandstorm

عضو جدید
پیامبرا و امامان هم در احادیث مختلف فرمودند که خدا حتی یک لحظه هم بنده اش و رو رها نمیکند پس این هم قابل قبوله
پس ما با توجه به این موضوعات و قبول داشتن این احادیث و گفته ها و... میدونیم که خدا همه جا و در همه حال با ماست
موقع خواب
بیداری
درس
عیش و نوش
گناه
عبادت
و.....
آیا خدایی که همیشه با من هستش مث مثال بالا با خدایی که میخوام نماز بخونم فرق داره ؟:surprised:
چرا یه خانوم وقتی تو تنهایی وقتی خودش هستش و خدای خودش و هیچ موجود جنبنده ای هم در اتاق یا خونش نیس باید خودش و از خدا بپوشونه؟:razz:

:smile:rastesh
man shenidaM Marda ham bayad ba lebase kamel namaz bekhonam,,hadisi chiziyam nashnidam,amma be nazare khodam chon namaz 1jor hozore rasmi dar jalase sohbat ba khodas k fereshte ha ham hastan:w10:albate be nazare man haaa.. be khatere hamin behtare dar barabare rabe jahan posheshi kamel o tamiz o khosh bo dashte bashim,hata ba manto..:w17: age be javvabe ghabele ghabol tari residim khoshhal misham,bache ha nazare shoma chiye??

سوگلییی

عضو جدید
موقع خواب
بیداری
درس
عیش و نوش
گناه
عبادت
و.....
چرا یه خانوم وقتی تو تنهایی وقتی خودش هستش و خدای خودش و هیچ موجود جنبنده ای هم در اتاق یا خونش نیس باید موقع نمازخودش و از خدا بپوشونه؟:razz:
من هرچی فکر کردم به هیچ نتیجه ای نرسیدم . :w20::w05:

sutern

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چون میخواد موقع نماز خوندن و حرف زدن باهاش یه فرقی داشته باشی با بقیه وقتا:smile:
فکر کن بدون پوشش وایسی نماز بخونی چه مسخره:biggrin::biggrin:

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
ساده است دوست عزیز
اگر عظمت خدا رو درک کنی می بینی که بهترین پوشش رو باید در هنگام نماز داشته باشی
و حجاب کامل بهترین پوشش برای زن از دیدگاه اسلامه
در ضمن به قول دوستمون هر چیزی یک آدابی داره و آداب نماز خوندن برای زن نیز همین است
که برای مرد هم همین هست و مرد باید در هنگام نماز بهترین پوشش خود را بپوشد
و اینکه چشم نا محرم هم به هنگام نماز به زنان نیافتد
امیدوارم پاسخ مناسبی داده باشم

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیزم
خدا مارو واسه خودش میخواد...
دوست نداره نامرحم...!مارو ببینه...
دوست داره مال خودش باشیم
همین...
اما
عزیزم من که گفتم خودت باشی و خدا و هیچکس تو خونه نباشه:w12:
دختر خوب هر کاری آدابی داره، آداب نماز خوندن اینطوره دیگه
از اون آبنباتت بده ما هم بخوریم

:smile:rastesh
man shenidaM Marda ham bayad ba lebase kamel namaz bekhonam,,hadisi chiziyam nashnidam,amma be nazare khodam chon namaz 1jor hozore rasmi dar jalase sohbat ba khodas k fereshte ha ham hastan:w10:albate be nazare man haaa.. be khatere hamin behtare dar barabare rabe jahan posheshi kamel o tamiz o khosh bo dashte bashim,hata ba manto..:w17: age be javvabe ghabele ghabol tari residim khoshhal misham,bache ha nazare shoma chiye??
خب حرف شما دو تا دوست متینه ولی خدا فرمود پیوسته بیادم باشید و مرا صدا کنید و در احادیث هم نوشته شده موقع اجابت مزاج صحبت کردن مکروه فقط ذکر خدا گفتن ثواب داره:surprised: حالا اگه ما بدون پوشش نماز بخونیم یعنی بدتر از موقع اجابت مزاج و ذکر گفتنه:eek::eek:
و در مورد پوشش مردان هم اگه به رساله یه نگاه بندازیم میبینیم که آقایون حتی با یک شلوارک کوتاه هم میتونن به نماز بایستند :razz:

sogandstorm

عضو جدید
عزیزم من که گفتم خودت باشی و خدا و هیچکس تو خونه نباشه:w12:

خب حرف شما دو تا دوست متینه ولی خدا فرمود پیوسته بیادم باشید و مرا صدا کنید و در احادیث هم نوشته شده موقع اجابت مزاج صحبت کردن مکروه فقط ذکر خدا گفتن ثواب داره:surprised: حالا اگه ما بدون پوشش نماز بخونیم یعنی بدتر از موقع اجابت مزاج و ذکر گفتنه:eek::eek:
و در مورد پوشش مردان هم اگه به رساله یه نگاه بندازیم میبینیم که آقایون حتی با یک شلوارک کوتاه هم میتونن به نماز بایستند :razz:

shaghayegh joon in jomle akhariyaro nafahmidam,ejabate mazaj chiye??
shakhse man ro in bavaram k vaghte namaz hejabe kamel kafiye,amma chador tanhayi to khone vaghte namaz 1jor ehteram be khodas,age hata pesara ham betonan ba shalvarak namaz bekhonan baz daroneshon in ejazaro nemide ,albate man intor fekr mikonam..
be nazare man hata age ba 1 lebas o shalvare poshide ham bashi 1shal saret bashe k neshone ehteramet be khoda bashe baz hich gonahi nis...

sogandstorm

عضو جدید
asan biya khodet javab bede.....
sare namaz na shal na chador saremon bashe,, azade azad be istim sare namaz......
1jori niiiiis??
man fekr mikonam tanha dalilesh 1 hese daroniye k hengame sohbat ba khodamon o heyne farizeye vajeb ba 1poshesh mirim sare namaz miestim.. mikhad chador bashe mikhad nabashe,chon darim mirim pishe parvardegare jahaniyan bayad lebasi barazandeye ma k ensan hastim beposhim..

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
shaghayegh joon in jomle akhariyaro nafahmidam,ejabate mazaj chiye??
shakhse man ro in bavaram k vaghte namaz hejabe kamel kafiye,amma chador tanhayi to khone vaghte namaz 1jor ehteram be khodas,age hata pesara ham betonan ba shalvarak namaz bekhonan baz daroneshon in ejazaro nemide ,albate man intor fekr mikonam..
be nazare man hata age ba 1 lebas o shalvare poshide ham bashi 1shal saret bashe k neshone ehteramet be khoda bashe baz hich gonahi nis...

اجابت مزاج یعنی توالت رفتن و....:D

لباس نمازگزار
سؤال 1: برای مردان و زنان جهت خواندن نماز چه میزان از بدن خود را واجب است بپوشانند؟
جواب: مرد باید در حال نماز اگر چه كسی او را نمی‌بیند عورتین خود را بپوشاند و بهتر است از ناف تا زانو را هم بپوشاند و باید در موقع نماز بدن و موی زن به جز دست‌ها تا مچ وپاها تا مچ و گردی صورت تمام بدن پوشیده باشد. (ر.ک توضیح المسائل دوازده مرجع, ج1, م788 و789)

چرا زن با مرد حتی موقع تنها بودن با خدا فرق میکنه
آیا مردی که میتونه کت و شلوار رسمی بپوشه و به ملاقات خدا بره و یه جور ادای احترا م کنه! میتونه فقط عورت خودشه بپوشونه ولی خانومها کاملا باید پوشیده ادای احترام کنن بنظرت یکم غیر منطقی نیست:surprised:

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
asan biya khodet javab bede.....
sare namaz na shal na chador saremon bashe,, azade azad be istim sare namaz......
1jori niiiiis??
man fekr mikonam tanha dalilesh 1 hese daroniye k hengame sohbat ba khodamon o heyne farizeye vajeb ba 1poshesh mirim sare namaz miestim.. mikhad chador bashe mikhad nabashe,chon darim mirim pishe parvardegare jahaniyan bayad lebasi barazandeye ma k ensan hastim beposhim..

خب عزیز من اگه از اون اول پیامبر دستور میداد موقع نماز نیاز به پوشش خانوما نیست وقتی که با خدا تنها هستن و نامحرمی نیست آیا خود شما با پوشش نماز میخوندی؟ امکان نداره چون اکثر کارایی که ماها انجام میدیم اکتسابی من و شما وقتی سالیان دراز میبینیم که مادر و مادربزگها با چادر نماز میخونن این حس برامون بوجود میاد که یه جوری میشیم اگه چادر نپوشیم ولی اگر همین امروز مراجع حکم کنن که موردی نداره بدون شک همه خانومها این کار و میکنن
عزیز من به نظر من خدایی که موقع نماز باید خودم و از اون بپوشونم با خدایی که تو حموم همراه منه و من هم مثلا در حال ذکر گفتنم فرقی نداره :redface:

setareharchitect

عضو جدید
اجابت مزاج یعنی توالت رفتن و....:D

لباس نمازگزار
سؤال 1: برای مردان و زنان جهت خواندن نماز چه میزان از بدن خود را واجب است بپوشانند؟
جواب: مرد باید در حال نماز اگر چه كسی او را نمی‌بیند عورتین خود را بپوشاند و بهتر است از ناف تا زانو را هم بپوشاند و باید در موقع نماز بدن و موی زن به جز دست‌ها تا مچ وپاها تا مچ و گردی صورت تمام بدن پوشیده باشد. (ر.ک توضیح المسائل دوازده مرجع, ج1, م788 و789)

چرا زن با مرد حتی موقع تنها بودن با خدا فرق میکنه
آیا مردی که میتونه کت و شلوار رسمی بپوشه و به ملاقات خدا بره و یه جور ادای احترا م کنه! میتونه فقط عورت خودشه بپوشونه ولی خانومها کاملا باید پوشیده ادای احترام کنن بنظرت یکم غیر منطقی نیست:surprised:
کی و کجا گفته زن باید حتی در موقع تنهایی خود را بپوشاند
گفته شده در خفا هم بهتره پوشیده باشی بایدی در کار نیست
مرجع تقلیدت کیه؟
دوستی در ضمن نماز یک عمر مقدس و اطاعت از خدا آیا در بپا داشتن این امر تو از خدا می پرسی چرا که در نحوهه اش می پرسی چرا؟
هرچند واسه چرا هات دلیل هست
هر کاری یک تقدسی داره و یک جور لباس خاص مکانیکی لباس خودش دکتری لباس خودش
نماز هم لباس خودش
در ضمن نماز یک کار معمولی نیست که با هر نوع پوششی بشه انجامش داد
یک کاره مقدس وبهترین پوشش یعنی با احترام ترین پوشش رو می طلبه

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کی و کجا گفته زن باید حتی در موقع تنهایی خود را بپوشاند
گفته شده در خفا هم بهتره پوشیده باشی بایدی در کار نیست
مرجع تقلیدت کیه؟
دوستی در ضمن نماز یک عمر مقدس و اطاعت از خدا آیا در بپا داشتن این امر تو از خدا می پرسی چرا که در نحوهه اش می پرسی چرا؟
هرچند واسه چرا هات دلیل هست
هر کاری یک تقدسی داره و یک جور لباس خاص مکانیکی لباس خودش دکتری لباس خودش
نماز هم لباس خودش
در ضمن نماز یک کار معمولی نیست که با هر نوع پوششی بشه انجامش داد
یک کاره مقدس وبهترین پوشش یعنی با احترام ترین پوشش رو می طلبه

بله حق با توئه :surprised:
پس چرا مردا میتونن با شلوارک نماز بخونن و کت و شلوار نمیپوشن؟:surprised:

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا منم داشتم به این فکر میکردم وقتی قران میخونم چادری ندارم یا میخوام دعا بخونم چادر ندارم .مگه من با خدا حرف نمیزنم:confused:

خب خورشید جون منم همین و میگم آیا تو نماز سوره قران خونده نمیشه ؟آیا قرآن و مطالب قرآن ارزشش از سوره ای که با هزار مدل فکری که توسرمه و حواسم همه جا هست الا معنی آیات ارزشش کمتره؟:eek:
متاسفانه دوستان دارن از روی تعصب جواب میدن:w06:

setareharchitect

عضو جدید
بله حق با توئه :surprised:
پس چرا مردا میتونن با شلوارک نماز بخونن و کت و شلوار نمیپوشن؟:surprised:
شقایق جونم می خواهی به جواب برسی یا فمینست باشی
اگر جواب واست مهمه باید بگم اساس آفرینش زن زیبایی پس چرا این زیبایی ها رو نپوشونه
حالا پوشوندن از خدا مقصود نیست
بلکه این کار عمل به دستور خدا و خواستشه و این رو می رسونه خدایا که چون زنم و زیبا پوشیده هستم نه اینکه از تو این زیبایی ها رو پوشوندم
و این رو می رسونه که من یک زنم و بنا به اون پوشش خاص خودم رو دارم که با این پوشش نمازم رو که با اون پوشش انجام می دهم

setareharchitect

عضو جدید
شقایق جان و دوستان می روم نماز5-6 دقیقه دیگه می یام
شما هم تو این فرصت یک سری به پرو فایلم بزنید و حال این بهنام بگیرید که می گه نظر دخترا هم از کی تا حالا مهم شده نشونش بدید تا من بیام

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شقایق جونم می خواهی به جواب برسی یا فمینست باشی
اگر جواب واست مهمه باید بگم اساس آفرینش زن زیبایی پس چرا این زیبایی ها رو نپوشونه
حالا پوشوندن از خدا مقصود نیست
بلکه این کار عمل به دستور خدا و خواستشه و این رو می رسونه خدایا که چون زنم و زیبا پوشیده هستم نه اینکه از تو این زیبایی ها رو پوشوندم
و این رو می رسونه که من یک زنم و بنا به اون پوشش خاص خودم رو دارم که با این پوشش نمازم رو که با اون پوشش انجام می دهم

ببین دوست عزیز شما سوال من و خوب متوجه نشدی
بر فرض اینکه حرف الان شما کاملا صحیح و منطقی باشه
خب این زن زیبا رو چه کسی به وجود آورده ؟
خب معلومه آفریننده اصلی خدا و توسط پدر و مادر بدنیا میان!
خب خدایی که از ظاهر و باطن من خبر داره و همه جا همراه منه آیا لازمه که موقع نمازی که من اون فقط هستیم خودم و بپوشونم :surprised::surprised:

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w15::w15::w15:

خب مگه نمیگن خدا از رگ گردن نزدیک تره پس زیر چادرمم هست:eek::eek:

خوب تو که واسه خدا چادر نمیزاری، واسه در امان ماندن از چشه بوالهوسانه:D اگه غیر این بود که نوزاد هم باس با چادرو شلوار از شکم مامانش میومد بیرون

setareharchitect

عضو جدید
ببین دوست عزیز شما سوال من و خوب متوجه نشدی
بر فرض اینکه حرف الان شما کاملا صحیح و منطقی باشه
خب این زن زیبا رو چه کسی به وجود آورده ؟
خب معلومه آفریننده اصلی خدا و توسط پدر و مادر بدنیا میان!
خب خدایی که از ظاهر و باطن من خبر داره و همه جا همراه منه آیا لازمه که موقع نمازی که من اون فقط هستیم خودم و بپوشونم :surprised::surprised:
متوجه نشدی!!!
این پوشش پوشیدن از خدا نیست
احترام به خواسته خداست
و اینکه هر کار پوشش خواست خود رو داره
و اینکه این کار(نماز خوندن)مثل تلوزیون دیدن و سینما رفتن و ... نیست که با هر پوششی انجامش بدی بلکه با پوششی باید انجام بشه که با کارها معمولی فرق کنه

بالا