تماس اضطراری با باتری خالی به وسیله گوشی های سونی اریکسون...

سـعید

مدیر بازنشسته
در گوشی های سونی اریکسون قابلیت بسیار جالبی نهفته است که ما را بیشتر به یاد بنزین ذخیره شده در باک ماشین های پیشرفته می اندازد! حتمأ برای شما نیز پیش آمده است که قصد گرفتن تماس یا کار ضروری دیگری با گوشی خود دارید ، اما گوشی شما شارژ ندارد. این موارد راه چاری ای که به ذهن افراد میرسد استفاده از تلفن ثابت یا همگانی و حتی قرض گرفتن گوشی افراد دیگر است. اما اگر گوشی شما سونی اریکسون دست نگاه دارید ، چرا که گوشی شما یک شارژ مخفی نیز در خود ذخیره است که در لحظات اورژانسی فریادرس شما خواهد شد. در این ترفند نحوه روشن کردن گوشی با شارژ خالی را به شما معرفی خواهیم کرد.

بدین منظور:
پس از خاموش شدن گوشی و پس از آن که اطمینان پیدا کردید گوشی خالی از شارژ باتری دیگر به روش معمول روشن نخواهد شد (ترفندستان) ، کافی است:
کلید Power گوشی را به مدت 15 ثانیه نگه دارید.
پس از 15 ثانیه خواهید دید که گوشی شما روشن خواهد شد!
حالا میتوانید دکمه را رها کنید.
اکنون گوشی شما روشن شده است و میتوانید یک تا دو تماس کوچک اورژانسی با گوشی خود بگیرید.

این موضوع از ابتکارات شرکت سونی اریکسون است که در مواقع ضروری به کمک استفاده کنندگان این گوشی ها میاید.

هنوز امتحان نکردم ولی بعید میدونم شارژ ذخیره داشته باشه
چند وقت پیش همین مطلبو در مورد نوکیا خوندم! نوشته بود 50% شارژ مخفی داره !!! همش کشک بود ...:)

مرسی اما من P1 دارم کشک بود. بیشتر اینجور چرتا سره کارین
گفتم که
همیشه دیر به حرفام میرسین :biggrin:
همه ما میدونیم که یه دونه باتری بیشتر توی یه دستگاه گوشی موجود نیست
پس اون باتری مخفی کجا میتونه قرار گرفته باشه ؟!
باتری که خالی میشه به هیچ نحو بجز شک الکتریکی نمیشه شارژش کرد ;)

aly

عضو جدید
گفتم که
همیشه دیر به حرفام میرسین :biggrin:
همه ما میدونیم که یه دونه باتری بیشتر توی یه دستگاه گوشی موجود نیست
پس اون باتری مخفی کجا میتونه قرار گرفته باشه ؟!
باتری که خالی میشه به هیچ نحو بجز شک الکتریکی نمیشه شارژش کرد ;)

درسته همه ميدونن كه گوشي يه دونه باطري بيشتر نداره ولي شركت سوني اريكسون بعضي از گوشي هاشو طوري طراحي كرده كه هيچ وقت نميشه دو تا سه درصد از باطري شو استفاده كرد
براي همين قبل از اينكه اين مقدار تموم بشه گوشي خاموش ميشه و فقط متونيد كليد خاموش و روشن گوشي رو مدتي نگه داريد تا بتونيد از گوشي به همون مقدار باقي مانده ي شارژ استفاده كنيد ;)
اين روشو من روي w800i امتحان كردم و به خوبي جواب داد

آخرین ویرایش:

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اره راست میگه من امتحان کردم. درسته .چون اینو جای دیگه خونده بودم.

بالا