فیلم:نظرتون در مورد فیلم Apocolipto مل گیبسون چیه

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
این فیلم بعد از مصائب مسیح موفقترین فیلم به کارگردانی مل گیبسون هست
که دربازه زمانی که اسپانیایی ها به آمریکای جنوبی میرسند برمیگرده.
داستان در مورد قبیله بومی که توسط قبیله وحشی دیگری مورد حمله قرار میگیره
داستان،فیلمنامه،کارگردانی،صحنه های اکشن و افکتها فوق العاده هستند واگه این فیلم رو دیده باشید شک میکنید اگر بگم اکثر هنرپیشه ها از بازیگران حرفه ای هالیوود و مکزیکی هستند.

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
بسیار زیبا ساخته شده
از بهترین فیلم هایی که تا بحال دیدم

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
واقعا عالي
من در حدي نيستم بخوام بيشتر در موردش نظر بدم!

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا زیباست.ولی ای کاش در مورد صحنه های مورد علاقتونم حرف میزدید.شاید این تاپیک شروع تالار فیلم باشه

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
این فیلم بسیار خوش ساخت هست
خیلی به ریزه کاریهای زندگی اون زمون توجه شده.
مثلا بخیه زخم با سرهای مورچه ها.
کارهای مل گیبسون(کارگردانیش نه بازیگریش)واقعا عالیه

Goli Joon

عضو جدید
واقعا زیباست.ولی ای کاش در مورد صحنه های مورد علاقتونم حرف میزدید.شاید این تاپیک شروع تالار فیلم باشه

یکی از صحنه های دردناکش اونجای بود که سر آدمارو به خاطر اینکه خدا باهاشون آشتی کنه میبریدن و صحنه دیگه اونجایی بود که باید فرار می کردن و قبیله ی وحشی بهشون تیر پرتاب میکردن:cry::cry::cry:
ولی کلا تلاشی که برای زنده موندن می کرد و نا امید نمی شد برام خیلی قشنگ بود.

dara_ando

عضو جدید
من خیلی خیلی وقت پیش فیلم رو دیدم. فکر کنم موضوع فیلم بسیار بسیار جالب بود، ولی اونقدر وسیعه که داخل فیلم انسجامشو از دست میده.(تحلیل هنری:D)

ولی وقتی آدم میره تو بحر داستان، واقعاً نکته اصلی فیلم جای تأمل بسیار داره:)
وقتی که جهل و عقب ماندگی فرهنگها و سنتها موجب نابودیشون میشه. اول فیلم یه قبیله بدوی رو نشون میده که یکی از اعضاش رو به خاطر بچه دار نشدن مورد تمسخر و آزار قرار میده، و برای مسخره کردنش بیضۀ گراز به خوردش میدن که خوب شه. این قبیله به وسیله تمدن بزرگتر از خودشون که شهرهاشون مملو از نمادها و خدایگان و عظمت هست برای قربانی شدن(خرافات) ااجیر میشن. شهری مملو از انسانهایی با لباسهای مثل هم، فاحشگان، روحانیان،........... با اعمال مذهبی خاص خود(قربانی انسان برای خدایان).و آنها توسط اسپانیایی ها (احتمالاً) نابود میشن. که احتمالاً خرافاتشون کم تأثیر نداشته در تسلیم و نابودی تمدن بزرگشون. جایی که سربازان تمدن بزرگتر با دیدن کشتی بزرگ اسپانیایی در اقیانوس سجده میکنن.
اما یک نکته جالب دیگه هم هست. تا آخر فیلم اون عضو اقوام بدوی نمیمیره، و شایدم به دست اسپانیایی ها هم نمیره (همونطور که قبلیا نتونستن) و این احتمالاً استعاره ای از اینه که هیچ تمدنی کاملاً از بین نخواهد رفت و همیشه آثار خودشو به جای میزاره(حتی یک سنت، یک نفر، یک جاده، یک قلعه)
.....................:gol:

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خیلی خیلی وقت پیش فیلم رو دیدم. فکر کنم موضوع فیلم بسیار بسیار جالب بود، ولی اونقدر وسیعه که داخل فیلم انسجامشو از دست میده.(تحلیل هنری:D)

ولی وقتی آدم میره تو بحر داستان، واقعاً نکته اصلی فیلم جای تأمل بسیار داره:)
وقتی که جهل و عقب ماندگی فرهنگها و سنتها موجب نابودیشون میشه. اول فیلم یه قبیله بدوی رو نشون میده که یکی از اعضاش رو به خاطر بچه دار نشدن مورد تمسخر و آزار قرار میده، و برای مسخره کردنش بیضۀ گراز به خوردش میدن که خوب شه. این قبیله به وسیله تمدن بزرگتر از خودشون که شهرهاشون مملو از نمادها و خدایگان و عظمت هست برای قربانی شدن(خرافات) ااجیر میشن. شهری مملو از انسانهایی با لباسهای مثل هم، فاحشگان، روحانیان،........... با اعمال مذهبی خاص خود(قربانی انسان برای خدایان).و آنها توسط اسپانیایی ها (احتمالاً) نابود میشن. که احتمالاً خرافاتشون کم تأثیر نداشته در تسلیم و نابودی تمدن بزرگشون. جایی که سربازان تمدن بزرگتر با دیدن کشتی بزرگ اسپانیایی در اقیانوس سجده میکنن.
اما یک نکته جالب دیگه هم هست. تا آخر فیلم اون عضو اقوام بدوی نمیمیره، و شایدم به دست اسپانیایی ها هم نمیره (همونطور که قبلیا نتونستن) و این احتمالاً استعاره ای از اینه که هیچ تمدنی کاملاً از بین نخواهد رفت و همیشه آثار خودشو به جای میزاره(حتی یک سنت، یک نفر، یک جاده، یک قلعه)
.....................:gol:
مرسی از تحلبلتون
چرا فکر میکنید فیلم انسجام کافی رو نداره در صورتی که داستان فقط یک خط کلی داره و زیاد به حواشی نمی پردازه؟
من هم با نظر شما در مورد نابودی تمدن ها توسط تمدن قویتر موافقم و این با کنایه زیاد در فیلم مطرح میشه.

SHRP

کاربر ممتاز
به نظرم چند قسمتش خيلي زيبا بود
قسمت فرار نقش اصلي فيلم
قسمت تولد بچه
قسمت مرگ پدر و...

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم چند قسمتش خيلي زيبا بود
قسمت فرار نقش اصلي فيلم
قسمت تولد بچه
قسمت مرگ پدر و...
مرسی از نظرتون
راستی صحنه ای رو که منتظر قربانی شدن بودن رو چطور دیدین؟اون لحظه ای که خورشید گرفت و روحانی اونها...؟؟

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
من عاشق فیلم آخر زمانم...آونقد از این فیلم خوشم آومد که مدتها در مورد قوم مایاها مطالعه کردم

dara_ando

عضو جدید
مرسی از تحلبلتون
چرا فکر میکنید فیلم انسجام کافی رو نداره در صورتی که داستان فقط یک خط کلی داره و زیاد به حواشی نمی پردازه؟
من هم با نظر شما در مورد نابودی تمدن ها توسط تمدن قویتر موافقم و این با کنایه زیاد در فیلم مطرح میشه.
فکر کنم باید دوباره فیلمو ببینم. چون خیلی وقت پیش دیدم و چیزی که در ذهنم مونده بود رو گفتم، شاید اشتباه میکنم.
...........................:gol:

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
من عاشق فیلم آخر زمانم...آونقد از این فیلم خوشم آومد که مدتها در مورد قوم مایاها مطالعه کردم
یه نکته همین جاست که مایا ها تو ستاره شناسی خیلی پیشرفت داشتن و تقویم داشتند.

در هنگام قربانی کردن دقت کردین که زمان مناسب انتخاب شده بود تا اون روحانی واحیانا ستاره شناس از خورشیدگرفتگی واسه مشروعیت دادن به شاه استفاده کرده بود.

نکته فیلم شاید همین باشه؟!
کمی دقت کنید;)

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از نظرتون
راستی صحنه ای رو که منتظر قربانی شدن بودن رو چطور دیدین؟اون لحظه ای که خورشید گرفت و روحانی اونها...؟؟
آدم ها دوست دارن همه چیز رو بدونند و هیچ چیز مبهمی توی ذهنشون نداشته باشن
زمان های قدیم وقتی نمیدونستند خورشید گرفتگی چیه و چرا همچین اتفاقی میافته و نمیتونستند دلیل علمیش رو پیدا کنند براش یک داستان سر هم میکردند که یک جوری توجیه هش کنند
مثلا میگفتن وقتی در روز هوا تاریک میشه و خورشید سیاه میشه یعنی قرار عذاب الهی اتفاق بیافته!
الانش هم توی مملکت ما همینه، طرف بعد سالها جنازه اش سالم میمونه بجای اینکه برن بررسی کنند ببینند جه موادی روی جنازه بوده یا در چه شرایط جوی بوده که این اتفاق براش افتاده سریع میگن به خاطر نماز اول وقت و زیارت عاشورا که میخونده اینجوری مونده!
همین میشه که ما الان جهان سومی هستیم ژاپنی ها که میگردند و علت ها رو از دید علمی پیدا میکنند قدرتمند ترین کشور اقتصادی جهان هستند.
تا کی بخوای خودمون رو درگیر این بازی ها کنیم خدا میدونه..

moein_rnd

عضو جدید
عالی بود
به این میگن فیلم تووووووووپ ;)

......................................
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]گر در صحنه حق و باطل نیستی، اگر شاهد عصر خودت و شهید حق بر باطل نیستی، هر جا كه میخواهی باش. چه به شراب نشسته و چه به نماز ایستاده. هر دو یكیست
:gol::gol::gol::gol::gol::gol:
[/FONT]

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
آدم ها دوست دارن همه چیز رو بدونند و هیچ چیز مبهمی توی ذهنشون نداشته باشن
زمان های قدیم وقتی نمیدونستند خورشید گرفتگی چیه و چرا همچین اتفاقی میافته و نمیتونستند دلیل علمیش رو پیدا کنند براش یک داستان سر هم میکردند که یک جوری توجیه هش کنند
مثلا میگفتن وقتی در روز هوا تاریک میشه و خورشید سیاه میشه یعنی قرار عذاب الهی اتفاق بیافته!
الانش هم توی مملکت ما همینه، طرف بعد سالها جنازه اش سالم میمونه بجای اینکه برن بررسی کنند ببینند جه موادی روی جنازه بوده یا در چه شرایط جوی بوده که این اتفاق براش افتاده سریع میگن به خاطر نماز اول وقت و زیارت عاشورا که میخونده اینجوری مونده!
همین میشه که ما الان جهان سومی هستیم ژاپنی ها که میگردند و علت ها رو از دید علمی پیدا میکنند قدرتمند ترین کشور اقتصادی جهان هستند.
تا کی بخوای خودمون رو درگیر این بازی ها کنیم خدا میدونه..
با نظرتون موافقم و معتقدم این همیشه باعث سوءاستفاده از مردم عوام شده
اما یه چیزی بگم شاید باور نکنی
من اونقدر فیلم دیدم که شاید تعدادشون یادم نباشه اما هنوز تایتانیک رو ندیدم و حالا حالا هم قصدشو ندارم:w40:

Belle Fille

عضو جدید
فیلم فوق العاده خوش ساختی بود و بعضی سکانس هاش واقعا نفس گیر بود!!!
البته من 2 سال یش دیدم. جزئیاتش تو ذهنم نیست.
اما اونجایی که خانومه تو چاهی که پر از آبه زایمان می کنه من اینجوری شدم:eek::cry::surprised:
خیلی طبیعی و وحشتناک بود.
تقریبا همه ی فیلم های مل گیبسون تاثیر گذارند. فقط من از مصائب مسیحش خوشم نیومد. خودش هم که از اون کاتولیک های دو آتیشه ست.
به نظر من شاهکارش "Brave Heart" بود.:redface::gol:

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
فیلم فوق العاده خوش ساختی بود و بعضی سکانس هاش واقعا نفس گیر بود!!!
البته من 2 سال یش دیدم. جزئیاتش تو ذهنم نیست.
اما اونجایی که خانومه تو چاهی که پر از آبه زایمان می کنه من اینجوری شدم:eek::cry::surprised:
خیلی طبیعی و وحشتناک بود.
تقریبا همه ی فیلم های مل گیبسون تاثیر گذارند. فقط من از مصائب مسیحش خوشم نیومد. خودش هم که از اون کاتولیک های دو آتیشه ست.
به نظر من شاهکارش "Brave Heart" بود.:redface::gol:
مصائب مسیح که واقعا یه شاهکار ، حتی فراتر از کارهای کاپولای فقید.
اما مطمئن نیستم که Brave Heart رو خودش ساخته باشه;)

واسه من Apocalyptoو Braveheart دو تا از بهترین فیلم هایی هستن که دیدم :heart::heart::heart:
مرسی که اسم صحیح فیلم رو نوشتی:w40:

Belle Fille

عضو جدید

معلومه که "brave heart" رو خودش ساخته دوست من. اسکار بهترین کارگردانی سال 1995 رو هم به خاطر همون فیلم گرفت.;)
به نظر من بهترین و متفاوت ترین فیلمی که درباره ی مسیح ساخته شده " آخرین وسوسه ی مسیح" مارتین اسکورسیزی بود.

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز

معلومه که "brave heart" رو خودش ساخته دوست من. اسکار بهترین کارگردانی سال 1995 رو هم به خاطر همون فیلم گرفت.;)
به نظر من بهترین و متفاوت ترین فیلمی که درباره ی مسیح ساخته شده " آخرین وسوسه ی مسیح" مارتین اسکورسیزی بود.
مرسی
اما باید قبول کرد که در کار کردن بصورت رئال واقعا مصائب مسیح یک استاندارد جدید بود
همین نکته رو بگم که هنرپیشه بیچاره واقعا از اون شلاقها تو فیلم خورد.:biggrin:

Belle Fille

عضو جدید
مرسی
اما باید قبول کرد که در کار کردن بصورت رئال واقعا مصائب مسیح یک استاندارد جدید بود
همین نکته رو بگم که هنرپیشه بیچاره واقعا از اون شلاقها تو فیلم خورد.:biggrin:

خواهش می کنم:redface:. اما به نظر من مصائب مسیح بیشتر از اینکه بخواد روی واقعیات تکیه کنه. از خشونت های بی حد و اندازه و به بازی گرفتن احساسات بیننده استفاده کرده بود. و خب منم قبول دارم که مل گیبسون در میخکوب کردن و اشک بیننده در اوردن واقعا استاده. اما حقیقتا فیلم حرف خاصی برای گفتن نداشت.

pune

عضو جدید
خيلي قشنگه
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
..
.
.
.
..
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.هنوز نديدم ولي تعريفشو كه شنيدم:D

SHRP

کاربر ممتاز
مرسی از نظرتون

مي خواستم توضيح بدم ديدم خودتون توضيح داديد
وقتي اون قسمت رو مي ديدم پيش خودم گفتم واقعا بعضي وقتها اعتقادات باعث مرگ بي دليل انسانها مي شه!

بالا