ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sourena23

عضو جدید
دوستان دیدید 67 گزینه 4 میشه؟

تابلو هست که منبع حرارتی به دمای ماکزیمم نزدیکه
پس حتما 72 هم میشه 1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
سوالی که عینین تو کنکور سال 80 تکرار شده رو غلط کلید دادن .....
شمام صب کن سنجش کلیدش رو بده بعد شروع کنید به ضایع ضایع گفتن.

NASTOH

عضو جدید
شمام صب کن سنجش کلیدش رو بده بعد شروع کنید به ضایع ضایع گفتن.

آخه معلومه که سیالاتشو فردی قوی پاسخ داده چون همه رو درست جواب داده.پس سیالاتشو میشه اعتماد کرد

sourena23

عضو جدید
شمام صب کن سنجش کلیدش رو بده بعد شروع کنید به تابلو تابلو.. گفتن.
این سوال 67 بد رو اعصاب من اگه میشه شما معادله دیفرانسیل رو با در نظر گرفتن شرایط مرزی تحلیل کنید.
و مثل من بذارید اینجا.
یکی از دوستان لطف کردن و حلشونو گذاشتن تو سایت بنده هم دوباره که حل کردم وشرایط مرزی رو جا گذاری کردم به حرف ایشون رسیدم.
می بینید که هیچ کدوم از گزینه ها جواب صیحیح نیست .
ولی نزدیک ترین جواب گزینه 2
فرضا
به ازای
X=0
میشه 5 وبه ازای
X=1
میشه 4.5
می بیننید در 0 همواره بیشتر از 1
البته کلا بافرض ثابت بودن ضریب هدایت حرارتی که تو سوالم حرفی ازش نزده
حالا اینا گفتن 4 حداقل حل تشریحشم نذاشتن ادم بفهمه چی به چیه!!!!!
گزینه 4 مشکلش اینه که دما تو 1 با توجه به حل معادله دیفرانسیلش از دما تو 0 نمی تونه بیشتر باشه....
گزینه 2 هم مشکل دار ولی حس می کنم اشتباه چاپی بوده ونزدیک ترین گزینه است بغیه به سنجش بستگی دار...
اینا که می گن 90% سوالای کنکور ملا ماست اینا رو شما ملاک نگیر.
Untitled.jpguntitled12.JPG

آخرین ویرایش:

سجاد احدی

عضو جدید
سلام. اقا یکی لطف می کنه رتبه ی منو تخمین بزنه؟
ریاضی 30
سیالات 70
جامدات 30
دینامیک 40
معدل حدود 14

sheykh_bahaee

عضو جدید
این تست اتفاقا از اون تستها بوده که اصلا نباید تقریبی حل میشده.بلکه باید هر دوشو حساب میکردی و بر اساس گزینه ها بهترینشو می زدی.1.5 اگه باشه بیشتر از فاصلش از 0.7 از مقدار واقیه که تقریبا 1.
سلام تقریبی که من بدست آوردم خیلی نزدیکتره. CLA بیشتر از 0.5 میشه حدود 0.61 یا 0.62 که جواب نهایی تقریبا میشه 1.2 که 4 برابرش میشه 4.8 که به 5b خیلی نزدیکتره .

مکاترونیک8282

عضو جدید
این سوال 67 بد رو اعصاب من اگه میشه شما معادله دیفرانسیل رو با در نظر گرفتن شرایط مرزی تحلیل کنید.
و مثل من بذارید اینجا.
یکی از دوستان لطف کردن و حلشونو گذاشتن تو سایت بنده هم دوباره که حل کردم وشرایط مرزی رو جا گذاری کردم به حرف ایشون رسیدم.
فرضا
به ازای
X=0
میشه 5 وبه ازای
X=1
میشه 4.5
گزینه 4 مشکلش اینه که دما تو 1 با توجه به حل معادله دیفرانسیلش از دما تو 0 نمی تونه بیشتر باشه....
گزینه 2 هم مشکل دار ولی حس می کنم اشتباه چاپی بوده ونزدیک ترین گزینه است بغیه به سنجش بستگی دار...
مشاهده پیوست 136189مشاهده پیوست 136190

من اینطور حل کردم که شرایط مرزی رو که جایگزین کنی و معادله درجه 2 ات رو بدست بیاری، در نقطه ایکس= 1سوم (یعنی قبل از یک دوم) شیب منحنی صفر میشه یعنی مماس بر منحنی در نقطه قبل از یک دومه. در این نقطه مشتق دوم رو هم حساب می کنیم تقعر به سمت پایین بدست میاد. یعنی گزینه 2.

fayyazjahani

عضو جدید
جوابای ساخت و تولیدش مزخرفه از اولیش که جواب داده سرامیک ها معلومه.

111و 112و117 رسوب سختی قطعا درسته ولی سری آلمینیومو شانسی گفته ببینه چی پیش میاد و 119 رو همه بین لقی و بال اسکرو شک دارن زده خیز ابزار و120 خب عمرا اینی که این میگه باشه چون اتفاقا نیاز به آفست نداره G00 حداقل میدونم این درسته که مدرسان گفته جواب غلط همینه و
130 رو هم غلط زده گفته تحت فشار ولی جوابش مومی هست من خودم اشتباهی زدم گریز از مرکز.

سوال 130
تعریف : (صورت سوال گفته کدام نوع ریختگری به ریختگری دقیق موسوم است که مومی محتمل تره.البته مدل ها مومی هستن نه خوده قالب ولی احتمالا همینه و البته خودم غلط حل کردم گریز از مرکز زدم)

ریخته گری دقیق به روشی اطلاق میشود که در آن قالب با استفاده از پوشاندن مدل های از بین رونده توسط دوغاب سرامیکی ایجاد می وشد. مدل ( که معمولا از موم یا پلاستیک است) توسط سوزاندن با یا ذوب کردن از محفظه قالب خارج می شود.

● ویژگی :

در روشهای قالبگیری در ماسه ، مدلهای چوبی یا فلزی به منظور تعبیه شکل قطعه در داخل مواد قالب مورد استفاده قرار میگیرد. در اینگونه روشا مدلها قابلیت استفاده مجدا دارند ولی قالب فقط یکبار استفاده می شود. در روش دقیق هم مدل و هم قالب فقط یک بار استفاده می شود. درروش دقیق هم مدل و هم قالب فقط یک بار استفاده می شود .

قطعا جوابای سیالاتو یه آدمه با سواد داده و شاید جامدات.ولی برای ساخت و تولید رو یه دانشجو حل کرده که تخصصی هاشو خواب بوده سر کلاس

sheykh_bahaee

عضو جدید
دوستان ساخت یه پیشنهاد دارم که اگه مایلید اجرا کنیم

چون وقتی کلید بیاد خیلی چیزا تغییر میکنه

قبل از اومدن کلید سنجش یه کلید ما خودمون تعیین کنیم با جواب های درست .
که وقتی کلید سنجش اومد بر اساس اون اعتراض بزنیم تا حق دوستان کمتر ضایع شود.
چون اگه کلید بیاد هر کی به فکر خود خواهد بود.

sourena23

عضو جدید
احسنت به شما وگروه سیالات مدرسان:biggrin:.سیالاتشو خیلی قشنگ جواب داده و به نظر من قوی ترین سوالی که پاسخ داده تست 67:D
و مثل من بذارید اینجا.
فرضا
به ازای
X=0
میشه 5 وبه ازای
X=1
میشه 4.5
Untitled.jpguntitled12.JPG

NASTOH

عضو جدید
تست 67 خیلی تابلو هست .نقطه ماکزیمم به بیشترین دما نزدیکه.معادلات و شرایط مرزی و بریز دور.طراح میخواسته بفهمه که شما میدونید ماکزیمم دما کجا باشه یا نه.

student.product

عضو جدید
سلام تقریبی که من بدست آوردم خیلی نزدیکتره. CLA بیشتر از 0.5 میشه حدود 0.61 یا 0.62 که جواب نهایی تقریبا میشه 1.2 که 4 برابرش میشه 4.8 که به 5b خیلی نزدیکتره .

وقتی 0.6 بگیری بالا میشه 5.8 و پایین میشه 4.81 خوب اینکه خیلی از جواب من شرایطش بدتره من گرفتم 0.5 شما 0.5 بگیر ببین کدوم نزدیک تره.
باید طوری بگیری مساحت ها برابر باشه.ماله من فقط 0.15 اختلاف مساحت داشت تازه دقیق ترم میشه حساب کرد

sourena23

عضو جدید
تست 67 خیلی تابلو هست .نقطه ماکزیمم به بیشترین دما نزدیکه.معادلات و شرایط مرزی و بریز دور.طراح میخواسته بفهمه که شما میدونید ماکزیمم دما کجا باشه یا نه.
دوستان که همگی تابلو شناسن لطف کنن این تابلو زیبا لبخند ژکوندو تو معادله دیفرانسیل که شرایط مرزیشم داده شده نشون بدن...

آخرین ویرایش:

NASTOH

عضو جدید
دوستان که همگی تابلو شناسن لطف کنن این تابلو زیبا لبخند ژکوندو تو معادله دیفرانسیل که شرایط مرزیشم داده شده نشون بده...

اشکال شما اینه که میخوای همه چیزو با ریاضی جواب بدی.
دیدی که ریاضی نتونست جوابگو باشه.طراح سوال هم منظورش این نبوده که شکل بکشی
شیب بیشتر در نقطه یک تشریف داره
پس ماکزیمم دما به اون نزدیکتره.والسلام

sourena23

عضو جدید
اشکال شما اینه که میخوای همه چیزو با ریاضی جواب بدی.
دیدی که ریاضی نتونست جوابگو باشه.طراح سوال هم منظورش این نبوده که شکل بکشی
شیب بیشتر در نقطه یک تشریف داره
پس ماکزیمم دما به اون نزدیکتره.والسلام
اشکال شمام حفظ کردن مطالب، لازم حل هر سوال تو انتقال حرارت این که به تونی معادله دیفرانسیلشو حل کنی....
دیگه از نظر من این تابلو تابلو گفتن شما وقتی حتی نمی تونید حرفتون رو ثابت کنید...بچه بازی در آوردن..
چون این فقط کلید یک موسسه بود با غلط های بالا منتظر می مونم تا حل تشریحیه این سوال بیاد یا سازمان سنجش کلیدش رو بزنه بعد میشه تابلو تابلو کرد.......

سجاد احدی

عضو جدید
آخ آخ بچه ها راست میگن. گزینه ی 4 می شه چون معلوم نیست q (منبع حرارتیه) عدد ثابتی باشه که بشه انتگرال گیری مثل عدد ثابت کرد.منم 2 زدم.ای خدا...

NASTOH

عضو جدید
اشکال شمام حفظ کردن مطالب، لازم حل هر سوال تو انتقال حرارت این که به تونی معادله دیفرانسیلشو حل کنی....
دیگه از نظر من این تابلو تابلو گفتن شما وقتی حتی نمی تونید حرفتون رو ثابت کنید...بچه بازی در آوردن..
چون این فقط کلید یک موسسه بود با غلط های بالا منتظر می مونم تا حل تشریحیه این سوال بیاد یا سازمان سنجش کلیدش رو بزنه بعد میشه تابلو تابلو کرد.......

دوست عزیز شما هنوز نمیدونید که وقتی تو سوال حرفی از k نمیزنه پس k رو ثابت گرفته.در ضمن فکر نکنم کسی با حفظ کردن بتونه سیالات 33 بزنه
مگر این که خوب حفظ کرده باشه.در ضمن من نمیدونم شما کیو قبول دارید

fayyazjahani

عضو جدید
دوستان ساخت یه پیشنهاد دارم که اگه مایلید اجرا کنیم

چون وقتی کلید بیاد خیلی چیزا تغییر میکنه

قبل از اومدن کلید سنجش یه کلید ما خودمون تعیین کنیم با جواب های درست .
که وقتی کلید سنجش اومد بر اساس اون اعتراض بزنیم تا حق دوستان کمتر ضایع شود.
چون اگه کلید بیاد هر کی به فکر خود خواهد بود.

شدنی نیست مثل قیامته هرکی به فکر خودشه و ثانیا به نظر خودت اون گوسفندی که سوال های بیخود ساختو طرح کرده یعنی قبول میکنه حرفه مارو؟اصلا سوال ها بر اساس مطالعه نبود همه جواب ها رو میدونستن فقط خود سوال به طور احمقانه ای مبهم دادن خودشونم آخر گیر کردن یادشون نیست جواب تستا کدوم بوده.فقط یه چندتاش سوال بدرد بخور برای خوندن بوده بقیه تست هوش بوده

student.product

عضو جدید
داداش ازت ناراحت شدم.گشتم تا برات یه سایت خارجی پیدا کردم مدرسان که گفتم رو هوا کلید داده
به این سایت نگاه کن من وقتی Rz=5 گرفتم دقیقا شد 0.694
که گردش کنی میشه 0.7 دیگه بیخیال این سوال بشو مدرسان برا خودش کلید داده پارسال 8 تا از تستاش با سنجش جوابش فرق داشت

1.jpg

sourena23

عضو جدید
آخ آخ بچه ها راست میگن. گزینه ی 4 می شه چون معلوم نیست q (منبع حرارتیه) عدد ثابتی باشه که بشه انتگرال گیری مثل عدد ثابت کرد.منم 2 زدم.ای خدا...
دوست عزیز دم تو جایی ماکزیمم که قدر مطلق گرادیان دما بر حسب مکان کمترین مقدار باشه....
ان سمت عایق تر باشه....
این سوال لعنتی شده بحث هر روزه آقا اصلا تا امدن جواب سنجش حرف شما درست بعدش خدا عالم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا