كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

prettyblackrose

عضو جدید
سلام
من بايد سه تا پرسپكتيو فضا بكشم كه يكيش ورودي يكيش حركت و يكي ديگه اش مكث داشته باشه.اما هيچي در موردشون نميدونم.كارمو فردا بايد تحويل بدم. كمك كنيد.

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان کسی نقشه ( ترجیحاً فایل اتوکد ) پلان ویلا نداره برای طرح اولیه درس طراحی معماری میخوام..

پلان اگه توسط ایرانی طرحی شده باشه بلحاظ رعایت فضاهای خصوصی و *****های دید مستقیم و... بهتر هست تا پلان ویلاهای خارجی

ممنون میشم اگه کسی داره بذازه با قید فوریت :smile:

200 تا 250 متر مربع اعیان ( زیربنا ) داشته باشه ( بیشترم بود اشکال نداره میشه از طرحش copy یا استفاده کرد )

سایت پلان آزاد:)

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
دوستان کسی نقشه ( ترجیحاً فایل اتوکد ) پلان ویلا نداره برای طرح اولیه درس طراحی معماری میخوام..

پلان اگه توسط ایرانی طرحی شده باشه بلحاظ رعایت فضاهای خصوصی و *****های دید مستقیم و... بهتر هست تا پلان ویلاهای خارجی

ممنون میشم اگه کسی داره بذازه با قید فوریت :smile:

200 تا 250 متر مربع اعیان ( زیربنا ) داشته باشه ( بیشترم بود اشکال نداره میشه از طرحش copy یا استفاده کرد )

سایت پلان آزاد:)
مجله معمار شماره 45 رو اگه دارین توش یه ویلای خوشگل تو اطراف تهران هست با پلاناش اگه این شمارشو ندارین اسکن کنم براتون:smile:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من بايد سه تا پرسپكتيو فضا بكشم كه يكيش ورودي يكيش حركت و يكي ديگه اش مكث داشته باشه.اما هيچي در موردشون نميدونم.كارمو فردا بايد تحويل بدم. كمك كنيد.
مکث و حرکت
http://www.daneshju.ir/forum/archive/t-20184.html
حرکت
http://www.memaran.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=425
ریتم در معماری
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?p=1263071
یه سری نمونه که (از نظر من)حس حرکت رو ایجاد میکنه
the wind shaped pavillion by michael jantsen
http://cubeme.com/blog/2006/07/31/the-wind-shaped-pavillion-by-michael-jantsen/
Krzywy Dom
http://www.flickr.com/photos/brocha/2240736671
Experience Music Project
http://www.flickr.com/photos/drocpsu/411079775/sizes/l/
Frank O. Gehry & Partners Walt Disney Concert Hall
http://www.flickr.com/photos/ritzphotos/2292254139/
Museo Guggenheim
http://www.flickr.com/photos/gustavocba/2317742157/
turnning tower
http://www.flickr.com/photos/robban_andersson/2747099576/
John Curtin School of Medical Research
http://www.flickr.com/photos/20534297@N07/2604628046/
La Pedrera
http://www.flickr.com/photos/14824334@N06/1756344569/
Dubai's shape-shifting skyscraper
http://www.zdnet.com.au/news/busine...fting-skyscraper/0,139023166,339290242,00.htm

http://www.apartmenttherapy.com/la/architectural/kendrick-bangs-kellogg-architect-026211
از کتاب فرم فضا نظم هم میتونین برا این مفاهیم استفاده کنین

آخرین ویرایش:

Violet Rose

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان عزیز و خووووووو شگل....
بچه ها اگه امکانش هس یه کمکی بهم بکنین لطفا
راجع به کانسپت و اتود یه طرح البته9 میدونم کانسپت چیه فقط یه چن تا نمونه میخام مثلا کانسپت پارک یا ماکت اتود...هیچ تصویر اولیه ای ندارم که بخام راجبش فک کنم
مرسی ی ی ی

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
مجله معمار شماره 45 رو اگه دارین توش یه ویلای خوشگل تو اطراف تهران هست با پلاناش اگه این شمارشو ندارین اسکن کنم براتون:smile:

مرسي دست گلت درد نكنه :gol:

ندارم اسكن شو اگه محبت كني بذاري ممنون ميشم چون براي امروز سه شنبه 26/8/88 لازم دارم ممنون:)

سپیده سعیدی

عضو جدید
یکی کمک کنه خیلی مهمه

یکی کمک کنه خیلی مهمه

سلام ! برای طرحم به یه سری اطلاعات در مورد آزمایشگاههای رشته های کاردانی الکترونیک و عمران و کارشناسی گیاهپزشکی نیاز دارم . اینکه چه آزمایشگاههایی دارن ؟ چه کارایی توشون انجام میشه ؟ چه وسایل و تجهیزاتی دارن؟ ابعاد فضاها حدودآ چنده؟ خلاصه هر چی شد

sami 65

عضو جدید
معماری اسلامی در مورد معماری مدارس بعد از اسلام

معماری اسلامی در مورد معماری مدارس بعد از اسلام

سلام برای درس معماری اسلامی در مورد معماری مدارس بعد از اسلام می خواهی
کمکم کنید:que:

sepideh gh

عضو جدید
طراحي دانشكده معماري..

طراحي دانشكده معماري..

سلام به همه دوستان... موضوع طرح4 ما طراحي دانشكده معماريه؛ كسي كانسپتي داره كه بتونم استارت كارو باهاش بزنم؟ ...كشيدگي زمينش شمالي جنوبيه با ابعاد100*350 متر كه با توجه به اينكه تمام اتليه ها و كلاسا بايد نور شمال و جنوبو ترجيحا تؤمان داشته باشن كارمو سخت تر مي كنه... بازم ممنون:)

SAW II

عضو جدید
کمک در مورد اپور!

کمک در مورد اپور!

سلام

دوستان اگر میشه یک 20 وجهی رو در اپور به ضلع 5 رسم کنید.

ما که هر کاری کردیم نشد!

با تشکر

proarc

عضو جدید
سلام من قبلا یه هتل طراحی کردم میتونی میلت رو بهم بدی واست میل کنم تو صفحه مشخصاتم بذار

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
این سناریو رو خودم نوشتم آخه طرح این ترم من موزه است که من موزه نور رو انتخاب کردم

از دور که می ایی چیزی نمی بینی انگار اصلاً ساختماتی وجود ندارد فکر می کنی گذاشتند سر کار، آوردنت که یک زمین خالی رو ببینی.
نزدیک که میشی یه چیزائی شبیه یه سری ستون از از زمین اومده بیرون، هرچقدر نزدیک میشی به تصورات واهی اینکه واقعاً گذاشتند سر کار افزوده میشه ولی یه دفعه میرسی به یه فرو رفتگی توی زمین که بصورت رمپ می مونه که انتهاش خیلی تاریکه به قدری که احساس می کنی یه چاه که آخرش معلوم نیست ولی یه سری صدا از توش در می آید.
کف این به اصطلاح رمپ یه سری نوشته هست که از معنیش میشه فهمید که اینگار اسم موزه رو نوشتن ولی چه موزه ای رو نمیشه فهمید.
از رمپ پائین می رم می رسم به قسمت تاریک که چی بگم انگار طلسمش کردن که اصلاً نور اونجا راه پیدا نکنه

ای قسمت اول از سناریوئی بود که من نوشتم اگه خدا بخواد تو همین هفته تکمیلش می کنم و فایلش رو براتون می ذارم تا شما هم نظراتتون رو بدید و من استفاده کنم

جالب بود،منو یاد معبد زیر آب تادائو آنئو انداخت! بقیه اش رو هم بذار، راستی طرح چندی؟

mahsa-mt

عضو جدید
سلام میخواستم بدونم کسانی که دانشجوی دانشگاه گیلان هستند می تونن بهم کمک کنن من پروژه روستای خرارود آرشیو دانشگاه گیلان رو می خوام نیاز فوری دارم چون دیگه دانشجو های دانشگاه های دیگرو به اونجا راه نمیدن کسی که دانشجوی اونجاست باید کمکم کنه اگر کسی بتونه اون پروژه رو واسم بیاره خودم می رم ازش شخصا می گیرم لططفا دانشگاه گیلانی ها کمک کنن:(:gol:

سپیدار

کاربر بیش فعال
سلام به همه دوستان... موضوع طرح4 ما طراحي دانشكده معماريه؛ كسي كانسپتي داره كه بتونم استارت كارو باهاش بزنم؟ ...كشيدگي زمينش شمالي جنوبيه با ابعاد100*350 متر كه با توجه به اينكه تمام اتليه ها و كلاسا بايد نور شمال و جنوبو ترجيحا تؤمان داشته باشن كارمو سخت تر مي كنه... بازم ممنون:)

با سلام و احترام
ممکنه بفرمایید سایتی که قراره طراحی کنید ، در کدوم شهر قرار داره ؟ اقلیم مورد نظر طراحی تون چه اقلیمیه ؟

shahkoorosh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...لطفا چنتا کانسپت واسه ساخت پارک بدین...
بلکه مغزم بکار بیفته!!!

سلام،
این چیزیه که میتونه خیلی کمکت کنه که بتونی هم سایت و هم پارک طراحی کنی.
حجمش شاید یکم زیاد باشه اما 185 طرح از پارک و سایت وکلی چیزای دیگس که چندتاشو اینجا گذاشتم:

دانلود از سرور راپیدشیر با حجم 124 مگابایت : Architectural Concepts

.

Asayesefid

عضو جدید
دوستان سلام عليكم :smile:

راستش بنده بايد تا سه شنبه ي آينده براي درس آشنايي با مباني

برنامه ريزي كالبدي يه مقاله در حد 8 9 صفحه ارائه بدم . موضوعم

هم هنجارهاي شهري و شهرسازيه ! خودم كتاب فضاهاي شهري

امن رو در نظر دارم ولي خيلي زياده !!! :redface: كسي هست كه بتونه

فشنگي كمكم كنه ؟؟ :confused::lol:

marchi

عضو جدید
انواع خدمات مشاوره

انواع خدمات مشاوره

سلام به معماران بزرگ ومهربان.یک فهرست مثالهایی ازانواع 5 گانه خدمات مشاوره میخوام خیلی خیلی خیلی خیلی مهم وفوریه.اگه میتونین کمک کنین ممنون می شم.به این شرح:
1.واحدهای خدمات مشاوره ایرانی.غیردوتی وغیرعمومی
2.شرکتها وموسسات خدمات مشاوره ایرانی دربخش دولتی وعمومی
3.شرکتهای خدمات مشاوره ومختلط (دولتی یا غیر دولتی)ایرانی
4.واحدهای خدمات مشاوره خارجی
5.گروه همکاری خدمات مشاوره.
ازهرکدوم یه نمونه با مشخصات کامل.خیلی خیلی خیلی فوریه. یک دنیا ممنونم.

sami 65

عضو جدید
مهم:نیاز دارم به مطالبی در مورد معماری مدارس بعد از اسلام

مهم:نیاز دارم به مطالبی در مورد معماری مدارس بعد از اسلام

سلام به دوستان معمارم
نیاز دارم به مطالبی در مورد معماری مدارس بعد از اسلام
برای درس معماری اسلامی.کمکم کنید.ممنونم:smile:

samandjjjjjjjjjj

عضو جدید
سلام.

سلام.

سلام به همه اهالی سایت.
یه مقاله در مورد معماری مدارس ( قبل و پس از اسلام ) میخواستم.
ممنون می شم اگه یه کم سریع واسم ارسال کنید.
با تشکر از شما.

sami 65

عضو جدید
راهنمایی ام کنید لطفا

راهنمایی ام کنید لطفا

سلام به دوستان ترم بالاتر از خودم
من برای طرح 3 باید موزه طراحی کنم اگه بلان یا برسبکتیو داری برام بذارید
ممنونم

sepideh gh

عضو جدید
با سلام و احترام
ممکنه بفرمایید سایتی که قراره طراحی کنید ، در کدوم شهر قرار داره ؟ اقلیم مورد نظر طراحی تون چه اقلیمیه ؟
سلام ...
ممنون از توجهتون ؛ سايتش همون زمين دانشكده خودمونه(دانشكده هنر و معماري بابلسر) اقليمشم كه معتدل و مرطوب خزريه... ممنون ميشم اگه كمكم كنين.....:)

سپیدار

کاربر بیش فعال
سلام ...
ممنون از توجهتون ؛ سايتش همون زمين دانشكده خودمونه(دانشكده هنر و معماري بابلسر) اقليمشم كه معتدل و مرطوب خزريه... ممنون ميشم اگه كمكم كنين.....:)

با سلام و احترام مجدد

در این یکی دو هفته ی اخیر ، در چند تاپیک بحث هایی پیرامون ِ ایده و کانسپت و تفاوت های انها دیدم . خیلی دوست داشتم فرصتی پیدا میشد تا کمی در باره ی انچه می پندارم و دریافتم ، از چیزهای مفید و غیر مفیدی که شنیدم و خواندم بگویم .
اما از انجایی که فکر کردم شاید به این سرعت فرصت چنین کاری را پیدا نکنم ، در اینجا به صورت خیلی خلاصه ، چیزی که به نظرم میرسد را با شما در میان می گذارم .

دوست گرامی !

به گمانم این طرز ِ تلقی نسبت به ایده و کانسپت ( حال در مورد این که اینها با هم تفاوت دارند یا نه صحبت نمیکنیم ) که در ان ایده و کانسپت را به مانند " موضوع انشا " در نظر بگیریم و سپس شروع کنیم به نوشتن پیرامون ِ ان موضوع ، به هیچ وجه صحیح نیست .
متاسفانه تا جایی که من برخورد کردم ، به نظرم روند ِ چندان منطقی پیرامون ِ پرداختن به ایده و کانسپت در دانشگاه ها جریان ندارد .
به عنوان ِ مثال ، بسیاری را دیدم که گمان میکنند مثلا اقای کالاتراوا تعیین میکند که : "کانسپت من پرنده است " و سپس شروع میکند به طراحی کردن به گونه ای که فرمش ، تداعی کننده ی پرنده باشد . گرچه این مطلب تا حدی صحیح است ، اما فقط در حد ِ لایه ی ظاهری و بیرونی ان .
سعی میکنم در بحثی جداگانه بیشتر در باره این ماجرا صحبت کنم .
اما دوست گرامی
به گمانم برای انکه منطقی تر شروع به طراحی کنید ، از همین دانشگاه ِ خودتون شروع کنید . برخی گمان میکنند که کانسپت یک چیز ِ ذهنی و خیالی ست که باید چشمشان را ببندند و در ذهنشان تجسم کنند .
اصلا بیایید از لکه ی قرار گیری دانشگاه شروع کنید . ارتباطش با دانشگاه حقوق که در نزدیکی دانشگاه ِ شماست . تاثیری که سلف سرویس ِ مقابل ِ ساختمان بر دانشگاه شما دارد ( اگر دارد ) . سپس اهسته اهسته وارد ِ ساختمان شوید . به تحلیل ِ فضای ورودی و دو راه پله ی گرد مقابل تان بپردازید . خوانایی فضا ها را بررسی کنید . به عنوان کسی که اولین بار وارد ساختمان میشود . در عین حال توجه داشته باشید که مطالعات و بخصوص مطالعات ِ برنامه فیزیکی ، تا چه حدی رعایت شده است .
مثلا بررسی کنید که گره ای که اتاق ِ سمعی بصری ( اگر اشتباه نکنم ضلع ِ شرقی ساختمان ) ایجاد کرده است ، گره ای مناسب است .
نورگیری اتلیه ها . ارتباط ِ اتلیه های معماری با کارگاه ها ، ایا بر اساس دیاگرام ها هست یا نه .

ایا این کانسپ است ؟ خیر !
این روندی ست که دید شما را کمی باز تر می کند . کمی در حال و هوای انچه اکنون هست ، دقیق تر قرار میگیرید . خوب یا بد ، درست یا نا درست ، این ساختمانی ست که طراح ِ قبل ، با هر ایده و کانسپتی که داشته ان را خلق کرده .
مزایایی دارد و معایبی . نیازی نیست که شما در طراحی تان دوباره اشتباهات ِ طراح قبل را تکرار کنید .

با این اغاز ، به گمانم ، اصولا نحوه ی فکر کردنتان به ایده و کانسپتی که قصد دارید برگزینید ، تغییر خواهد کرد .
و یک نکته ی دیگر . کانسپت یک قسمت ماجرا ست . انچه مهم تر است ، " پرداخت " ِ ان است . اجازه بدهید مطالعات هدایتگر خطوط شما باشد . سلیقه ی شما اهمیت چندانی ندارد . انچه که باید باشد ، باید باشد ! و این باید ها را مطالعات به شما دیکته میکند . سرانه ها و برنامه فیزیکی و استاندارد و سایت و اقلیم و صدها مورد دیگر . شما در نهایت ، باید در نقش ِ یک نظم دهنده باشید . یک رهبر ِ ارکستر که این باید ها را هنرمندانه تر کنار هم بچینید .
کانسپت و ایده و . . . فقط عوامل ِ محرک ِ طرح هستند . وسیله هستند و نه هدف . ( این بحث ِ دیگری ست که در طرح های عالی ، وسیله و هدف یکی میشوند و به یک " بیانگری ِ عمیق " میرسیم . منظور ِ من حداقل ها ست )

خودم را مثال میزنم . چنان کانسپتی برای طرح ِ دانشکده معماری ام انتخاب کرده بودم ، و چنان داستان و تحلیلی برایش گذاشته بودم ، که حتی استاد ِ فرا تر از تصور سختگیر مان هم خوشش امده بود . ولی ای کاش این کار را نمیکردم . چون روندم ، مطلقا یک روند ِ اشتباه بود . من حتی کانسپتی که انتخاب کرده بودم را " تحلیل ِ مورد به مورد " هم کرده بودم . در حدود ِ بیست صفحه . ولی تماما شعر و قصه بود . حرف ِ رایگان . به همین خاطر نتوانستم کانسپتم را " خط " کنم . و معماری ، زبان ِ واژه ها نیست . زبان خطوط و صفحه و حجم و نور و . . . است . و وقتی که نتوانی با واژه هایش ارتباط برقرار کنی ، مهم نیست چقدر میتوانی دیگران را گول بزنی و اشتباهاتت را پشت ِ توجیح های بی اساس پنهان کنی . منظورم از این جملات فقط خودم هستم . بیشترین چیز را از اشتباهاتم اموختم و سخت ترین نقد ها را به کارهای خودم کردم . امیدوارم شما اشتباهات مرا نکنید . ایجاد ِ یک یکپارچگی ِ ساده ، بسیار ارزشمند تر از طرح ها و ایده هایی ست که هر کدام به صورت ِ مجزا ، قابل تامل هستند .

بعید بدانم که توانسته باشم کمکی بهتون بکنم . هر چند تلاشم را کردم .
امیدوارم روند ِ روان و یکدست و دلنشینی برای طراحی تان بیابید .

با بهترین ارزو ها
.
.
.

Violet Rose

عضو جدید
دوستان سلام....خواهشا یه چن تا اتود پارک بذارین...بابا یه کم ساده تر ...من بیچاره میخام ماکت درس کنماااا

arsha5877

عضو جدید
پروفيل ساختماني

پروفيل ساختماني

يه مطلب حدوداً 10 صفحه اي در مورد پروفيل ساختماني مي خواستم.از معرفي تا كاربردها و كلاُ همه چيز در مورد آن

reyhoon70

عضو جدید
مهندسی معماری

مهندسی معماری

سلام.لطفا کمی درباره مزایای مهندسی معماری توضیح بدید اگه میشه!
با تشکر:gol:

جانان

عضو جدید
کمک......

کمک......

سلام به همه عزیزان: شدید درخواست کمک دارم:(:(در مورد معماری پرش کیهانی هر کی مطلب داره خواهش میکنم کمک کنه یا منبع بهم معرفی کنین.......مررررررررسی:gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.