حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

saba_t

عضو جدید
سلام آقاي سرلكي . من قضاوت بدي نداشتم . منظور من رو بد گرفتيد . من ديدم تاپيكي اين شكلي نيست كه بچه ها خوش و بش كنن و از حال همديگه جويا بشن . براي همين اين تاپيك رو زدم . در ضمن تا اونجايي كه من ديدم اين تاپيك در موارد علمي به هيچوجه كم كار نبوده . خيلي مطالب مفيدي وجود داره وفعاليت بچه ها در موارد علمي خوبه .

با تشكر از شما :gol:

خوب بابا .دعوا نکنین.
کسی هست اینجا که مواد سرامیک علم و صنعت یا تبریز یا شریف بخونه؟
من تازه واردم.میخوام واسه خودم دوست پیدا کنم.:)

marziye-joOjoO

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام مرضيه خانم .

شب شما هم بخير و خوشي باشه . :w30:

خوبيد ؟ چه خبر ؟ :w20::w20:

دانشگاه خوبه ؟؟
:w18:

سلام! قربان شما! مرسی ای میگذره! با حمیده مشغول کنکوریم دیگه! ئانشگاه که خیلی وقته نرفتم،خبری ندارم،چطور؟:confused:

Nimitzo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام! قربان شما! مرسی ای میگذره! با حمیده مشغول کنکوریم دیگه! ئانشگاه که خیلی وقته نرفتم،خبری ندارم،چطور؟:confused:

هويجوري دانگاه رو گفتم . منظوري نداشتم .:cry::cry:
به درس برسيد تا ببينيم چه ميكنيد توي كنكور :w18::w18:

marziye-joOjoO

عضو جدید
کاربر ممتاز
زلزله!!!

زلزله!!!

توجه توجه 3:
به پیوست توجهات اخیر به این توجه که هم اکنون به دستم رسید توجه فرمایید!
دیروز طبق هر روز در حین پروسه سخت و ضربتی مطالعات کنکوری marziye-joOjoO و hamide vf یه اتفاق خفند افتاد
این دو کنکوری خسته و رنجور پس از تلاشهای نیمروز اول و بعد از صرف ناهار مشغول تدوین برنامه ادامه روند مطالعاتی بودن که ییهو میز و مبل ولوستر و گلدونو marziye و hamide و مامانم اینا و... شروع به لرزش کردن که بعدها فهمیدیم کار بچه های ری بوده!
خلاصه به چهاچوب در پناه بردن!
marziye که رنگ لباش از ترس مث گچ دیفال سیفید شده بود و از همه حلالیت میطلبید :cry::w47:
:cry::w47::cry::w47::cry::w47:
ولی
ولییییییییییییییییییییییییی
اینجاس که اون آدم ریا کار رو که همتون دیگه خوب میشناسیدش درحالیکه در چهارچوب در بود غش غش میخندید!
حالا شما تصور کنین چقد یه آدم میتونه بیخیال باشه!
بعدها فهمیدم به خاطر این خوشحال بوده که ...:biggrin:

میتونین حدس بزنین چرا میخندیده؟؟؟؟؟؟

meead

عضو جدید
ریخته گری دقیق

ریخته گری دقیق

;)شدیدا به اطلاعا تی در مورد ریخته گری دقیق نیازمندم، ممنون میشم کمک کنید

sosmar

کاربر بیش فعال
حمیده خانم سرور ,شیر دست هرچی پسر از پشت بسته ( از پسرها بدش می یاد )
دختر (مرضیه ) تو مگه درس نداری ایطوری می خوای شریف قبول شی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از حمیده خانم یاد بگیر از زلزله هم نمی ترسه ( ما مخلص مرضیه خانم هستیم )

navidsaket

عضو جدید
سلام بچه ها تو رو خدا کمک کنید شدیدا احتیاج به کمک دارم!
حدود 9 تا تحقیق دارم این ترم!
چند تاش رو میگم اگه مطلبی داشتین برامم بذارین!
1-xrf و کارکرد آن
2-آجر های سیلیسی
3-پخت و زینترینگ (در این مورد اگه مقله خوبی داشتین بهم لینک بدین برا دانلود)
خیلی ممنون از کمکتون!

nano.gemini

عضو جدید
توجه توجه 3:

دیروز طبق هر روز در حین پروسه سخت و ضربتی مطالعات کنکوری marziye-joOjoO و hamide vf یه اتفاق خفند افتاد
این دو کنکوری خسته و رنجور پس از تلاشهای نیمروز اول و بعد از صرف ناهار مشغول تدوین برنامه ادامه روند مطالعاتی بودن که ییهو میز و مبل ولوستر و گلدونو marziye و hamide و مامانم اینا و... شروع به لرزش کردن که بعدها فهمیدیم کار بچه های ری بوده!
marziye که رنگ لباش از ترس مث گچ دیفال سیفید شده بود و از همه حلالیت میطلبید :cry::w47::cry::w47::cry::w47::cry::w47:
ولی
اینجاس که اون آدم ریا کار رو که همتون دیگه خوب میشناسیدش درحالیکه در چهارچوب در بود غش غش میخندید!

خب تابلوه دیگه! چون دیگه لازم نبود تو کنکور شرکت کنه و از شر کنکور خلاص می شد!!!!:biggrin::biggrin::biggrin:
راستش اون سالی که تهران زلزله (فکر کنم سوم راهنمایی بودم، وسط امتحانای نهایی خرداد بود) من رو مبل نشسته بودم داشتم تاریخ می خوندم، ییهو زلزله اومد!!! ولی من فقط از جام بلند شدم و نگاه کردم. خیلی قشنگ بود!!!!!!:cool: راستش من عاشقه زلزلم به شرطی که اون زلزله خونه ی کسی رو خراب نکنه و کسی رو داغ دار نکنه!!!:(:cry::cool: خیلی قشنگ و با ابهته.;) صداشم خیلی معرکه است!!!!!;) (فکر کنم صدای ستون های ساختمونه، دقیق نمی دونم صدای چیه)
:biggrin:

setayesh 88

عضو جدید
سلام. من مقاله زبان اصلي ميخوام.البته لطفا!
the effect of met defects in brittle fracture

marziye-joOjoO

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب تابلوه دیگه! چون دیگه لازم نبود تو کنکور شرکت کنه و از شر کنکور خلاص می شد!!!!:biggrin::biggrin::biggrin:
راستش اون سالی که تهران زلزله (فکر کنم سوم راهنمایی بودم، وسط امتحانای نهایی خرداد بود) من رو مبل نشسته بودم داشتم تاریخ می خوندم، ییهو زلزله اومد!!! ولی من فقط از جام بلند شدم و نگاه کردم. خیلی قشنگ بود!!!!!!:cool: راستش من عاشقه زلزلم به شرطی که اون زلزله خونه ی کسی رو خراب نکنه و کسی رو داغ دار نکنه!!!:(:cry::cool: خیلی قشنگ و با ابهته.;) صداشم خیلی معرکه است!!!!!;) (فکر کنم صدای ستون های ساختمونه، دقیق نمی دونم صدای چیه)
:biggrin:

اون سال من سوم دبیرستان بودم! نهایی هندسه داشتیم! خوب یادمه! داشتم قضیه حفظ میکردم که لرزیدیم!
ولی من اصن دوسش ندارم! :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

marziye-joOjoO

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها تو رو خدا کمک کنید شدیدا احتیاج به کمک دارم!
حدود 9 تا تحقیق دارم این ترم!
چند تاش رو میگم اگه مطلبی داشتین برامم بذارین!
1-xrf و کارکرد آن
2-آجر های سیلیسی
3-پخت و زینترینگ (در این مورد اگه مقله خوبی داشتین بهم لینک بدین برا دانلود)
خیلی ممنون از کمکتون!

من یه power pointکه سمینار بوده برای آجر سیلیسی دارم،بدردتون میخوره؟:)
برای پخت و زینتر هم کتاب متالورژی پودر راندال ژرمن خیلی خوبه!:)

marziye-joOjoO

عضو جدید
کاربر ممتاز
;)شدیدا به اطلاعا تی در مورد ریخته گری دقیق نیازمندم، ممنون میشم کمک کنید

سلام کاراموزی من توی کارخونه ای بود که ریخته گری دقیق بود،چیشو میخوای؟

خب investment casting برای سوپر آلیژها استفاده میشه
در مرحله اول که مدلسازی یا نرم افزار انجام شد قالب فلزی کروکودیلی ساخته میشه توی این قالب موم تزریق میشه این مرحله مدل مومی تهیه میشه ،بعد با توجه به ابعاد قطعه که معمولا واسه پره توربین های گازی با سوپر آلیاژ پایه نیکله چندین تا از این موم ها روی یک پایه مومی مونتاژ میشه! (با دست اپراتور داغ میکنه و میچسبونش رو پایه)
بعد خوشه مومی میره تو کارگاه سرامیکی ،طی حدود یه هفته هر روز دوغاب سرامیکی زیرکنی روش پوشش داده میشه و خشک میشه، بعد که ضخامت به قدر کافی شد توی کوره مومشو ذوب میکنن و مدل سرامیکی تو خالی تهیه میشه،بعد توی کوره خلا مذاب ریزی با کوره تک چنبره انجام میشه و بعد قطعه ماشینکاری،سندپلاست،شات پلاست،کنترل کیفی و نهایتا تلورانس ابعادی میشه...
بدردتون میخوره یا برای سمینار و کار کلاسی میخوای رفرنس داشته باشه؟؟؟:):biggrin:

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام کاراموزی من توی کارخونه ای بود که ریخته گری دقیق بود،چیشو میخوای؟

خب investment casting برای سوپر آلیژها استفاده میشه
در مرحله اول که مدلسازی یا نرم افزار انجام شد قالب فلزی کروکودیلی ساخته میشه توی این قالب موم تزریق میشه این مرحله مدل مومی تهیه میشه ،بعد با توجه به ابعاد قطعه که معمولا واسه پره توربین های گازی با سوپر آلیاژ پایه نیکله چندین تا از این موم ها روی یک پایه مومی مونتاژ میشه! (با دست اپراتور داغ میکنه و میچسبونش رو پایه)
بعد خوشه مومی میره تو کارگاه سرامیکی ،طی حدود یه هفته هر روز دوغاب سرامیکی زیرکنی روش پوشش داده میشه و خشک میشه، بعد که ضخامت به قدر کافی شد توی کوره مومشو ذوب میکنن و مدل سرامیکی تو خالی تهیه میشه،بعد توی کوره خلا مذاب ریزی با کوره تک چنبره انجام میشه و بعد قطعه ماشینکاری،سندپلاست،شات پلاست،کنترل کیفی و نهایتا تلورانس ابعادی میشه...
بدردتون میخوره یا برای سمینار و کار کلاسی میخوای رفرنس داشته باشه؟؟؟:):biggrin:

ببخشید مهندس قصد جسارت ندارم. فقط یه چیزی خواستم بگم

ریخته گری دقیق لزوما برای سوپرآلیاژها نیست. برای مواد دیگه هم استفاده میشه.
و کاربردش برای قطعات حساس، کوچک و جاهایی که دقت ابعادی بالایی لازمه هست.

برای چسبوندن مدل به راهگاه هم چنتا روش هست که یکیش همین جوشکاری مومیه که همکارم توضیح دادن :دی:)

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
توجه توجه 3:
marziye که رنگ لباش از ترس مث گچ دیفال سیفید شده بود و از همه حلالیت میطلبید :cry::w47:
:cry::w47::cry::w47::cry::w47:
ولی

برای چی می خندیده؟؟؟:)
شاید با لبخندش می خواسته بگه: "آلفرد! مقاومت کن."

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
حمیده خانم سرور ,شیر دست هرچی پسر از پشت بسته ( از پسرها بدش می یاد )
دختر (مرضیه ) تو مگه درس نداری ایطوری می خوای شریف قبول شی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از حمیده خانم یاد بگیر از زلزله هم نمی ترسه ( ما مخلص مرضیه خانم هستیم )

حمیده بدش میاد؟
عجیبه! تا حالا با من در این مورد صحبت نکرده بود!!!!!!!!!

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون سال من سوم دبیرستان بودم! نهایی هندسه داشتیم! خوب یادمه! داشتم قضیه حفظ میکردم که لرزیدیم!
ولی من اصن دوسش ندارم! :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

وای راس میگییییییییییییییی؟؟؟
شاید باورت نشه،ولی منم اون سال سوم دبیرستان بودم! تازه! ما هم امتحان هندسه داشتیم....
اما فرقش با زلزله این دفعه این بود که اون بار حتتتتتتتا خونه ما هم رفت رو ویبره!!!
و حمیده ی فداکار دوید و خواهر 4 ساله اش رو که توی اتاق؛ خوابیده بود در آغوش گرفت تا در امان بمونه:cry:

sosmar

کاربر بیش فعال
nano خانم عاشق زلزلس چون خودش هم مثل زلزلس و همچیو بهم می ریزه و می لرزونه.

بالا