کدوم رو انتخاب می کنید واسه ازدواج: خوشگلی رو یا خانواده پولدار؟

zahra97

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی به وضعیت سنی داره .معمولا هر دو جنس بین سنین 15 تا 22 زیبایی ظاهر واسشون مهمتره اما بعد از گذشتن از این سنین اگر همچنان شانس بیارن و د رتجرد بمونن اوضاع فکری یخورده تغییر خواهد کرد یعنی کم کم زیبایی ظاهر حداقل واسه دختر خانوما از رده اول به رده های بعدی نزول میکنه و کلا زیبایی ظاهری واسه آقایون(بدون استثناها)مهمتره گرچه همه ی اینا بستگی به عشق طرفین هم داره اما به طور کلی واسه خانوما بعد از 22 سالگی مهمترین ملاک اخلاق-بعدش وضع مالی و نهایتا ظاهر هستش.

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مردا نیاز نیس زیاد خوشکل باشن قابشونو میدزدن ما زنا باید خوشکل باشیم که هستیم پس بهتره پولدار باشه:w11::w11::w11:

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
پولدار....

وقتي پول باشه ميتوني ببريش همه جاشو عمل كني !!! زشتي معني نداره ! :w12:

تازه اگه بازم باهاش حال نكردي دومي رو خوشگل بگير با پول اولي زندگي كن !!! :d

اينارو واسه كسايي گفتم كه ميخوان ازدواج كنن...در كل بهترين انتخاب ، ازدواج نكردنه! :victory:

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
پولدار....

اينارو واسه كسايي گفتم كه ميخوان ازدواج كنن...در كل بهترين انتخاب ، ازدواج نكردنه! :victory:

حرف حساب زدی

mehrshad53

اخراجی موقت
پولدار....

خیلی باحالی پسر....
بهت اجازه میدم ازم درخواست دوستی کنی....
البته معلوم نیست قبول کنم ولی اقلا سعیتو کردی:surprised:

mer_der

عضو جدید
سام بچه ها می خواستم در این باره بحث کنیم آخه واسم جالب اومد
شما اگه بخواین ازدواج کنید طرف خوشگل باشه و باحال ولی فقیر البته نه اونقدرام ولی خوب وضع زندگیش خوب نباشه ، انتخابش می کنید ؟

خواهشا با دلیل بگین چون واسم خیلی مهمه
عزيز جون...خوشگلي فقط تا 2 3ماه برات مهمه...بعدش اخلاق طرف جاي قيافش ميشنه......بعضي وقتها خوشگل ترين ادم ، ميتونه قبيه ترين باشه ..اينقدر كه حتي نتوني تو ذهنت تصورش كني! عكسشم صادقه!!!

تازه خوشگلي هم دردسرهاي خودشو داره!!! همش بايد حرص بخوري كه كي بهش چپ نيگا كرد كي راست نگاه كرد يا چرا اصلا نگاه كرد!!!

پول هم چيزي روش ننوشته!!!!

مهم ترين چيز اخلاق و فرهنگ طرفه....خودت سركار نذار.......... گدا باشه پول دار باشه... تحصيل كرده باشه و هراز تا چيز ديگه هم باشه ولي اين 2 تا رو نداشته باشه...بي خيالش داداش!!!:w18:

shifteh_67

عضو جدید
اصلا نمیشه به سوالتون جواب قاطعی داد،بستگی به شرایط طرف مقابل و کسی که میخواد انتخابش کنه داره،اگه سوال دقیق تری مطرح کنی بهتر میشه جواب داد،ولی به نظر من هیچ کدوم از این دو آیتم معیارمهمی برای انتخاب نیست،مهم شخصیت و اصالت و سازگاری

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم من که نگفتم این فقط اختصاص به پسرا داره یعنی فقط از دیده پسرا جواب بدید بلکه گفتم ازدواج
یعنی تو واسه ازدواجت با یه پسر چی رو بر می گزینی؟
خوشگلیشو یا پولشو؟

هیچکدومشو
زیبایی که چندماه بعدازازدواج کاملا عادی میشه
پولم توزندگی لازمه ولی شرط اصلی نیست
ادم تاچه حدمیتونه مطمئن باشه پول وثروت موندنیه
چه بسیارثروتها که یک شبه ازبین رفت
عقل سلیم میگه باید دنبال چیزی رفت که موندنی باشه
گذشته ازاین شما اگرهمسرت پولدار یا خوشگل باشه ولی باوفاونجیب و صادق نباشه وکلاسیرت خوبی نداشته باشه چکارمیکنی دراینجاکدومو انتخاب میکنی
خداوند میفرماید اگرکسی بخاطرمال یازیبایی کسی بااوازدواج کردخداوند اورا به همان مال وزیبایی واگذارمیکند ودیگرنباید انتظاری ازخدا داشته باشد
فکرمیکنم معناش این باشه که درمشکلات مابین هم نباید انتظارکمک ازخداوند داشته باشه
شاید حرف من ازنظرخیلی ها جنبه شعارداشته باشه ولی واقعا من تنها چیزهایی که ازیک مردمیخوام
ایمان واقعی
نجابت
صداقت
غیرت
مسئولیت پذیری
عشق
اخلاق خوش
ودریک کلام انسانیت
ومادیات اصلابرام مهم نیست شاید باورتون نشه ولی یک زندگی متوسط طوری که به کسی نیازمندنباشیم برام کافیه

FROM_HELL

کاربر بیش فعال
به نظر من اصلی ترین موضوع اول اخلاقه دوم اخلاق سوم اخلاق.
به این دلیل که هر چقدر یه نفر زیبایی داشته باشه اما بد اخلاق باشه زیباییش زیر سایه اخلاق بدش از بین میره . پول هم چیزیه که به دست میاد ولازم نیست آدم غصش رو بخوره..........

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچکدومشو
زیبایی که چندماه بعدازازدواج کاملا عادی میشه
پولم توزندگی لازمه ولی شرط اصلی نیست
ادم تاچه حدمیتونه مطمئن باشه پول وثروت موندنیه
چه بسیارثروتها که یک شبه ازبین رفت
عقل سلیم میگه باید دنبال چیزی رفت که موندنی باشه
گذشته ازاین شما اگرهمسرت پولدار یا خوشگل باشه ولی باوفاونجیب و صادق نباشه وکلاسیرت خوبی نداشته باشه چکارمیکنی دراینجاکدومو انتخاب میکنی
خداوند میفرماید اگرکسی بخاطرمال یازیبایی کسی بااوازدواج کردخداوند اورا به همان مال وزیبایی واگذارمیکند ودیگرنباید انتظاری ازخدا داشته باشد
فکرمیکنم معناش این باشه که درمشکلات مابین هم نباید انتظارکمک ازخداوند داشته باشه
شاید حرف من ازنظرخیلی ها جنبه شعارداشته باشه ولی واقعا من تنها چیزهایی که ازیک مردمیخوام
ایمان واقعی
نجابت
صداقت
غیرت
مسئولیت پذیری
عشق
اخلاق خوش
ودریک کلام انسانیت
ومادیات اصلابرام مهم نیست شاید باورتون نشه ولی یک زندگی متوسط طوری که به کسی نیازمندنباشیم برام کافیه
اووووووووووووووووووه چقد پر توقعي تو !!! حالا واقعا" منتظري تا همچين آدمي بياد سراغت ؟! :surprised:

جالبه تازه ميگي تنها چيزايي كه ميخوام ايناست!!!! :w15:

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من اصلی ترین موضوع اول اخلاقه دوم اخلاق سوم اخلاق.

چهارم و پنجمو شيشمشم ميگي ؟!!

anti nonsense

عضو جدید
در این مورد علم روانشانسی چیزهایی بر خلاف نظر اکثریت دوستانی که نظر داده اند میگه; در صورت وجود حداقل های لازم برای یک انسان امروزی که "باید" داشته باشه و (شامل تحصیلات عالیه,روابط اجتماعی خوب,اخلاق و منش درست,شغل مناسب, و زندگی در یک خانواده با فرهنگ است) مهمترین عامل برای داشتن یک رابطه دوستی یا ازدواج,خوش آمدن طرفین از ظاهر و رفتار و حرکات و نگاها و حتی نوع لبخند و خوشایندی بوی بدن آنها برای یکدیگر است! یعنی این خصوصیات باید باعث درهم آمیختگی آن دو شود,تمام این مجموعه میتونه شروعی خب برای ایجاد یک رابطه عمیق باشه

"رابطه زن و مرد یک رابطه تنی و بدنی است و ازدواج رابطه جنسی قانونمند بین یک زوج"

من فکر میکنم افرادی که نقش زیبایی و مقبولیت ظاهری در ایجاد رابطه را کمرنگ میدانند دو گروه هستند:
1) آنهایی که مشکل خود کم بینی دارند و احساس میکنند حتما باید در یک بازه زمانی شخصی را برای خودشان پیدا کنند!...شاید چون فکر میکنند اگر دست روی دست بگذارند دیر میشود و یک کیس مناسب گیرشان نمیآید! پس حالا درسته کچله و چشمشم اندازه عدس و ابروها و موی دماغش به درازی موی سر و صورتش قد خربزه!! ولی خب روح بزرگی داره و منو درک میکنه:eek:
در صورتی که جواب به اینها این است صبر کنید و صبر کنید, چون فرصت باقی است... و حتی اگر صبر کردید و نتیجه نگرفتید بازهم اتفاقی نیافتاده!نداشتن یک زوج که جون شما رو نمیگیره پس خودتان را قوی کنید

2)دومین گروه افرادی هستند که %

آخرین ویرایش:

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
در این مورد علم روانشانسی چیزهایی بر خلاف نظر اکثریت دوستانی که نظر داده اند میگه; در صورت وجود حداقل های لازم برای یک انسان امروزی که "باید" داشته باشه و (شامل تحصیلات عالیه,روابط اجتماعی خوب,اخلاق و منش درست,شغل مناسب, و زندگی در یک خانواده با فرهنگ است) مهمترین عامل برای داشتن یک رابطه دوستی یا ازدواج,خوش آمدن طرفین از ظاهر و رفتار و حرکات و نگاها و حتی نوع لبخند و خوشایندی بوی بدن آنها برای یکدیگر است! یعنی این خصوصیات باید باعث درهم آمیختگی آن دو شود,تمام این مجموعه میتونه شروعی خب برای ایجاد یک رابطه عمیق باشه

"رابطه زن و مرد یک رابطه تنی و بدنی است و ازدواج رابطه جنسی قانونمند بین یک زوج"

من فکر میکنم افرادی که نقش زیبایی و مقبولیت ظاهری در ایجاد رابطه را کمرنگ میدانند دو گروه هستند:
1) آنهایی که مشکل خود کم بینی دارند و احساس میکنند حتما باید در یک بازه زمانی شخصی را برای خودشان پیدا کنند!...شاید چون فکر میکنند اگر دست روی دست بگذارند دیر میشود و یک کیس مناسب گیرشان نمیآید! پس حالا درسته کچله و چشمشم اندازه عدس و ابروها و موی دماغش به درازی موی سر و صورتش قد خربزه!! ولی خب روح بزرگی داره و منو درک میکنه:eek:
در صورتی که جواب به اینها این است صبر کنید و صبر کنید, چون فرصت باقی است... و حتی اگر صبر کردید و نتیجه نگرفتید بازهم اتفاقی نیافتاده!نداشتن یک زوج که جون شما رو نمیگیره پس خودتان را قوی کنید

2)دومین گروه افرادی هستند که خود دچار نقصان ظاهری هستند و اصولا شرایطش رو ندارند که با یک آدم خوش چهره رابطه برقرار کنند در نتیجه برای دوست داشتن و مورد دوست داشتن قرار گرفتن از مکانیزمهای دیگری بهره میبرند که همانا میتونه هوش و ذکاوت و انساندوستی و شکوفایی و تلاش برای نشان دادن و به ثمر رسیدن استعدادهای دیگرشون هست که جای تقدیر داره:heart:
بالاخره ما انسانها باید با مشکلاتمون منطقی کنار بیاییم:smile:
یک نکته رو هم در پایان بگم که زیبایی ممکن است بعد از چندی معمولی بشه ولی زشتی هیچ وقت معمولی نمیشه و مثل روز اولش باقی میمونه
اون روانشناس گروه سوم رویادش رفته
3- سومین گروه افرادی هستند که باداشتن زیبایی ظاهر و داشتن شرایط توجه می کنند ببینید اسلام وخدا چی نظری درمورد معیارهای انتخاب همسرداره ، ایا ریبایی ظاهری خوشبختی میاره یا معیارهای دیگه
کسی نظرش این نیست که مردزشت باشه بلکه میگه اگرخوشگل نبود وچهره معمولی هم داشت مهم نیست چون برای یک زن محبت ودوست داشتن حرف اول را درزندگی میزنه ازقدیم گفتند قلب مردبرای زن خیلی مهمترازچهره اوست !
اوت قیافه ای که شما برای مردترسیم کردید بیشتربه هیولا میخوره تا مرد
متاسفم که جامعه ما روزبروز بیشتربه دنبال ظواهرزندگی وادمها میره

شما به کشورهای عربی واروپایی نگاه کنی میبنی که ازما پیشرفته ترهستندولی چهره زن یامردشاید نقشی خیلی کم رنگ ویا بی رنگی در زندگی داشته باشه !وبه همین دلیله که زنان ومردان کشورهای عقب مونده ای مثل ما ققط دنبال زیباترشدن ظاهرخودهستندو ازباطن وسیرت زیبا بسیاردورشدن

اون روانشناس باید مدرک و تحقیقاتشو بزاره درکوزه ابشوبخوره:biggrin: کسی که ازتفاوتهای بین زن مرد اگاه نیست معلومه مشکلات روانی خودش خیلی بیشتره:confused:

حالا بده ما زنها دنبال زییایی مردنیستیم !اخه اگراینم جزمعیرهامون قراربدیم که همه مردها تااخرعمرشون مجردباقی میمونن وازغصه نداشتن زن توهمون دوران جوانی دق می کنن:biggrin:

آخرین ویرایش:

peggijaan

عضو جدید
اون روانشناس گروه سوم رویادش رفته
3- سومین گروه افرادی هستند که باداشتن زیبایی ظاهر و داشتن شرایط توجه می کنند ببینید اسلام وخدا چی نظری درمورد معیارهای انتخاب همسرداره ، ایا ریبایی ظاهری خوشبختی میاره یا معیارهای دیگه
کسی نظرش این نیست که مردزشت باشه بلکه میگه اگرخوشگل نبود وچهره معمولی هم داشت مهم نیست چون برای یک زن محبت ودوست داشتن حرف اول را درزندگی میزنه ازقدیم گفتند قلب مردبرای زن خیلی مهمترازچهره اوست !
اوت قیافه ای که شما برای مردترسیم کردید بیشتربه هیولا میخوره تا مرد
متاسفم که جامعه ما روزبروز بیشتربه دنبال ظواهرزندگی وادمها میره

شما به کشورهای عربی واروپایی نگاه کنی میبنی که ازما پیشرفته ترهستندولی چهره زن یامردشاید نقشی خیلی کم رنگ ویا بی رنگی در زندگی داشته باشه !وبه همین دلیله که زنان ومردان کشورهای عقب مونده ای مثل ما ققط دنبال زیباترشدن ظاهرخودهستندو ازباطن وسیرت زیبا بسیاردورشدن

اون روانشناس باید مدرک و تحقیقاتشو بزاره درکوزه ابشوبخوره:biggrin: کسی که ازتفاوتهای بین زن مرد اگاه نیست معلومه مشکلات روانی خودش خیلی بیشتره:confused:

حالا بده ما زنها دنبال زییایی مردنیستیم !اخه اگراینم جزمعیرهامون قراربدیم که همه مردها تااخرعمرشون مجردباقی میمونن وازغصه نداشتن زن توهمون دوران جوانی دق می کنن:biggrin:

شما كه نظر اسلام رو مطرح مي كنيد، بايد ببينيد كه در عمل چقدر موفق بوده. ما كه ديديم موفق نبوده. چيزي هم كه در عمل خوب از آب در نياد به هيچ دردي نمي خوره.

آخرین ویرایش:

peggijaan

عضو جدید
سام بچه ها می خواستم در این باره بحث کنیم آخه واسم جالب اومد
شما اگه بخواین ازدواج کنید طرف خوشگل باشه و باحال ولی فقیر البته نه اونقدرام ولی خوب وضع زندگیش خوب نباشه ، انتخابش می کنید ؟

خواهشا با دلیل بگین چون واسم خیلی مهمه

فرقي نمي كنه با كي ازدواج كنيد؛ به قول اون روباهي كه توي شازده كوچولو بود "هميشه يه پاي كار مي لنگه".

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز

گل گفتي ! ;)

حالا اگه يه شلغم هم بره خاستگاريشون ميگن خوشگل نيست ولي صداقت ، نجابت، شجاعت ، غيرت و... كه داره !!! :w12:
حالا از كجا اينارو ميفهمن خدا ميدونه! چون اسلام كه اجازه نميده قبل از عقد با طرف رابطه اي داشته باشي تا بتوني بشناسيش! :w19:

reza.izadi

عضو جدید
کلا ازدواج در این دوره اشتباه است.
چون هم دخترا دو در باز هستن و هم پسرا.
اون اعتمادی که باید باشه بین دو طرف از بین رفته.
من مجردی رو انتخاب می کنم.گزینه سوم

mohammad m

عضو جدید
هر جفتشو
چونه نزن راه نداره يا هر جفتش يا كه نه
اصلا من قصد ازدواج ندارم خوبه ( دروغ گفتما باور نكنين )

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما كه نظر اسلام رو مطرح مي كنيد، بايد ببينيد كه در عمل چقدر موفق بوده. ما كه ديديم موفق نبوده. چيزي هم كه در عمل خوب از آب در نياد به هيچ دردي نمي خوره.[/
quote]
شما اینطورفکرمیکنی ولی من درست عکس شما
مشکل ازدین نسیت ازپیروان اون دینه

گل گفتي ! ;)

حالا اگه يه شلغم هم بره خاستگاريشون ميگن خوشگل نيست ولي صداقت ، نجابت، شجاعت ، غيرت و... كه داره !!! :w12:
حالا از كجا اينارو ميفهمن خدا ميدونه! چون اسلام كه اجازه نميده قبل از عقد با طرف رابطه اي داشته باشي تا بتوني بشناسيش! :w19:
جناب شادمهر فاصله دیدگاه من واشخاصی مثل من ا شما وامثال شما به اندازه فاصله زمین تااسمونه !ضمن اینکه شمادرانتخاب کلمات دفت لازم رونداریدوحتی نسیت به هم جنس خودتون هم توهین امیزصحبت میکنید
ترجیج میدم باشما بحث نکنم

shahryar14

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما كه نظر اسلام رو مطرح مي كنيد، بايد ببينيد كه در عمل چقدر موفق بوده. ما كه ديديم موفق نبوده. چيزي هم كه در عمل خوب از آب در نياد به هيچ دردي نمي خوره.

می شه ازتون خواهش بکنم موارد عدم موفقیت اسلام رو که باعث شده شما به این نتیجه برسید رو لیست وار بیان کنید.
هر کدومش رو هم که صلاح دونستید یه توضیح مختصر بدید، بذارید ما هم آگاه بشیم خب.

shahryar14

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت همگی

با تند حرف زدن و علیه هم جبهه گرفتن هیچ نتیجه ای حاصل نمی شه.

در کل یه عده موافق ازدواج هستند و یه عده هم مخالف.
هر کسی نظر خودش رو داره و نظرشم در جای خود محترم، اما این (ازدواج) شتریه که بالاخره در خونه همه خواهد خوابید، مگر اینکه بلانسبت، دور از جون، اجل مهلت به کسی نده و جوون بمیره.

تو یه همچین تاپیک هایی باید یه کاری بکنیم که بشه از تجربیات و نظرات هم بهره برد.
واقعیت اینه که چهره خوب و پول زیاد و اسم و رسم آنچنانی هرگز دلیل کافی برای خوشبختی زن و شوهر نیست و نخواهد بود.

مطالب رو خونم؛ با اون دوستانی که تاکید بر تطابق فرهنگ بین دو خانواده داشتند موافقم.
اخلاق هم اگه حرف اول رو نزنه، جایگاه خیلی بالایی رو در تامین خوشبختی و سلامت زندگی دارا هست.
اگه زبون زن و شوهر بر علیه هم باشه، زندگی تبدیل به جهنمی خواهد شد که رفته رفته عذاب و ناراحتیش بیشتر و بدتر خواهد شد.
و مطمئن باشید که یک خوشگل پولدار ولی بد دهن و بد اخلاق اصلا دوست داشتنی و مورد پسند نخواهد بود.
اینو از منی که سه ساله ازدواج کردم و الان زیر سایه ایمان به خدا و علاقه به همسر و دخترم و در کل به زندگیم تجربه بسیار خوب و دلنشینی از زندگی مشترک دارم بشنوید و بپذیرید.

بالا